Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

himenolepis1 Creative Commons License 2019.07.29 0 0 57463

 

Bocs,az előbb lemaradt a kép.

Előzmény: himenolepis1 (57462)
himenolepis1 Creative Commons License 2019.07.29 0 0 57462
Sziasztok.
2009 grand scenic II.
Egy autókozmetikás első nagytakarítás után a klímavezérlő Digitális lezelőfelülete pixelbajos lett. Lehet ezt valahogy orvosolni, vagy cserélnem kell emiatt az egész klímapanelt? Találkozott valaki hasonlóval?

Köszi a segítséget,üdv!
autóbuzéria Creative Commons License 2019.07.29 0 0 57461

Lehet kéne egy olyan hibakód olvasó ami látja az ABS-t :)

Előzmény: NemethFeco (57460)
NemethFeco Creative Commons License 2019.07.29 0 0 57460
Sziasztok!
Nekem egy 2007-es grand scenic-em van. Az elmúlt napokban fogtam a jobb hátsó kerékkel egy borzt, és az abs jeladó kábelje szétszakadt. Megpróbáltam összetákolni, és kitörölni a hibát, de nem sikerült. A jeladó kábelje a csatlakozónál ment szét, és szerencsére nem kettő hanem négy színű. A hibakód olvasó azt írja hogy nincs hibakód. De abs és esp hibát ír ki a kocsi.
Ha tudtok, akkor kérlek segítsetek!
estzo25 Creative Commons License 2019.07.29 0 0 57459
Szerintem ezek az autoszervizek nagyon jol tudjak,hogy turistarol van szo,az alapjan kalibraljaknaz arat.Ugyis kell az auto,ugyis kifizeted....
Tavaly VW Poloval szerbiaban lerobbantam,vizpumpa elszallt,jott ki belole a hutoviz.
Benzinkutas hivta a trailert,elvitt 3km-re levo Bosch gyors-szervizbe 120euroert...
4 ora varakozas utan kiszedtek a vizpumpat,mondjak nekem elmennek alkatreszert. Masfel ora varakozas utan visszajott a szerelo alkatreszekkel meg 3 szatyorni kajaval,elkezdtek ebedelni....kaja utan nekilattak a javitasnak,mutattak nekem az uj vizpumpat valami olcso minosegu twr vagy ilyesmi marka volt. Vegul kesz lett , 280eurot kertek. A buzi traileres valahogy jelezte,hogy keszpenz van nalam mert azzal fizettem,hiaba volt terminaljuk,nem akartak,hogy kartyaval fizessek,keszpenzt kertek...szamlat,blokkot nem adtak azzal az indokkal,hogy szombat van....
Lekopogom,azota jo a kocsi,oktoberben lesz esedekes a vezerles csere,akkor 1 eves vozpumpat os kicsereljuk....
userka1 Creative Commons License 2019.07.29 0 0 57458

Hogyne, a francia utálat örök. Persze engem sem érdekel, ki mit mond, szerelő is megmondta, akihez szoktam vinni az autó, "mert azt hiszem, más autónak nincs baja? Ha tudnám..."

Olaszok is multikulti már régóta ahogy a franciák, angolok. Mindenféle náció, ahogy most elnéztem, az alja munkát itt is a legsötétebb bőrű emberek végezték. Nem csodálkozok semmin.

Előzmény: konyak76 (57457)
konyak76 Creative Commons License 2019.07.28 0 0 57457

Szóval még mindig az van az emberek fejében hogy a franciát ne. Ezeken mindig jót mulatok. Sajnálom a nyaralást de legalább épségben hazaértetek. Nekem az áprilisi olasz turném volt emlékezetes fiammal meg barátokkal voltunk Milánóban Inter Juve meccsen a metrón kizsebeltek mint a szart pedig a szütyő a nyakamban lógott 400 juró +40E hun ft bánta szerencse az iratokat nem vitték el azt ledobták a földre. 

Előzmény: userka1 (57456)
userka1 Creative Commons License 2019.07.28 0 0 57456

Az ismerős nagyon japán fan, Honda fanatikus, megvan benne az "egészséges" francia gyűlölet, persze soha nem volt ilyen autója.

Én már 14 éve renault-t hajtok, minden bosszúság ellenére nem is vennék mást.

Előzmény: bnorci71 (57454)
userka1 Creative Commons License 2019.07.28 0 0 57455

Az önsúly nem is vészes, a rugó is ehhez van kalibrálva, meg persze a max terheléshez, itt egyszerűen rosszkor ütött be a dolog, de minden bizonnyal a súlyunk, tele csomagokkal rájátszott, na meg az elfáradt anyag.

Csak azon lehet forrongani, hogy miért nem mondjuk hazafelé történt a dolog, az út végén. Több, mint bosszantó.

 

Előzmény: amator11 (57453)
bnorci71 Creative Commons License 2019.07.28 0 0 57454

ismerősödnek üzenem, az Audin is törik a rugó, meg ma szinte mindenen annyira szar minőségűek és Ausztriába is nem csak itt nálunk a szar úton. Sajna ott más fizetéshez mérik a javítást. Húgomnak a C3 itthon hátsó fékdob+betét 20e az alkatrész odakint csak betét csere 400juró.

Sajnálom, hogy ilyen rosszul sikerült a nyaralás.

Előzmény: userka1 (57452)
amator11 Creative Commons License 2019.07.28 0 0 57453

Orulok, hogy sikeresen megoldodott. Egy rugo torest en nem irnek semmilyen marka karara. Ez benne van, a katyu lehet csak ra jatszott.  Egy viszonylag nehez autorol van szo. 

Előzmény: userka1 (57452)
userka1 Creative Commons License 2019.07.27 0 0 57452

2006. 1.5 dCi 106LE, 143e km.

 

Kálváriám története, avagy, ismerősöm szerint: Renault-val csak megyén belül.

 

Olaszországi (Lignano Sabbiadoro) nyaralásra mentünk (Ausztrián át) múlt héten szombaton, 2 felnőtt, 3 gyerek, full csomagok. (Fogyasztás szinte végig klímával, hihetetlen 4.6L.)

A cél előtt nagyjából 50km-re kikerülhetetlenül belementem egy kisebb úthibába (másra nem tudom fogni a felmerült hibát),  a jobb első kerékkel.

A szállás keresésekor már lehúzott ablakokkal, csattogó hangra lettem figyelmes már kisebb úthibáknál, lassú sebességnél is, a jobb elejéből. Másnap még használtuk az autót, bár nem sokat, de konstatáltam, hogy ez bizony nem játék. Alánéztem, motortérbe néztem, mozgattam, forgattam, de nem jöttem rá, mi okozza a hangot. Aznap kinéztem a neten egy helyi autószerelő műhelyt, hétfő reggeli nyitásra, reggel 8-ra ott voltam az autóval.

Főnök tipikus olasz, szerencsére beszélt kicsit németül, mint ahogy én is. Készséges volt, beült, próbakör, vissza, bejár, emelő. Na és akkor a szerelője már mutatta is a hibát, a rugó, ahol felfekszik a teleszkóp közepén, ott alul el volt törve. Ok, hagyjam ott (gyalogolhattam úgy 3,5km-t vissza), cserélik, de a másik oldalival együtt, érthető okokból. Telefonszám elkér, megad, hív, ha kész van.

Eltelt a hétfő, eltelt a kedd, majdnem, csak felhívtam délután 17-órakor, mégis hogy áll a dolog? Nagy hanggal közölte, hogy nem tud alkatrészt szerezni, menjek az autóért. Na mondom, digó, nem tudtál volna felhívni? Gyaloglás, odaér, autó félretéve. Más szerelőt, szervizt sem tudott ajánlani, legjobb ötlete a bontott alkatrész, ó, mondom, hogyne, itt vagyunk 5 napig családdal, minden ismeretség nélkül, honnan a bánatból szerezzek én bontott alkatrészt? Kérdezem, mégis így haza lehet-e utazni 520km-t 3 nap múlva, válasz: lassan. Mondom neki, persze autópályán, Ausztrián át? Válasz: lassan. Szerelő magyarázott valamit, hogy ha máshol is törik, kiugorhat a rugó, életveszélyes. Ebben igaza volt.

 

Az amúgy is 30 fokos hőségtől meg az idegtől pumpáló aggyal a kétségbeesés küszöbén hamar telefon, internet, következő szerelő. Nincs más megoldás, hátha.

Onnan nem messze, azon az úton visszafelé, VW szalon és Audi szakszerviz....Hajtás, bejár, munkafelvételi pult külön felirattal: Express Service. Na, mondom magamban, esélyeink nőttek. Fiatal ffi munkafelvevő, persze nem németül beszél, hanem angolul. Még jó, hogy a fiam is eljött velem az autóért, ő angolul tanul. Itt szintén roppant készségesek voltak, ő és egy másik illető azonnal kijött, elmondtuk, hogy már látta szerelő, megvan a hiba. Már akkor mondták, hogy oké, ha cserére kerül a sor, akkor a másikkal (bal oldalival) együtt. Hozzáértés itt is megvolt. Rögtön vitték is be, emelték, átvizsgálták. Ez a gyorsaság valami hihetetlen volt itt is.

Forgalmi elkér, lemásol, minket leültet bent a váró fotelokban, mondja elmegy, megnézi mit tud tenni az ügyben, de ne aggódjunk, valahogy mindenképpen megoldják, hogy haza tudjunk menni. Pár perc múlva visszajött, oké, másnapra (szerda) meglesz az árajánlat. Mondjuk mindegy mennyi lesz, javítani kell, mert haza kell mennünk. Érti, de úgy a korrekt, hogy megmondja, mennyibe fog kerülni.

Telefon jött is szerda kora délután, de itt jött a fekete leves. A javítás, alkatrészekkel együtt, amit itthon nagyjából 50e-re taksáltam cakpakk (maga a rugó a jobbik fajtából is 10e/db), az olcsóbbik verzióban 689-EU, drágábbik verzióban (ezt nem értettük teljesen, valami olyasmi volt, hogy a az autó km-e alapján az is cserélendő, de nem szükséges, mert jó), 870-EU. Az elsőt választottuk, rendben, másnapra (csütörtök), de legkésőbb péntekre kész lesz az autó.

Csütörtökön nem jött a hívás, de pénteken, már a mi érdeklődésünkre 13 óra körül közölte az éppen ott lévő ügyintéző hölgy, hogy kész, csak a papírmunka van, lassan mehetünk az autóért.

Valóban, mire odaértünk, az autó már kívül volt, készen. Bementünk, fizettünk (szerencsére bankkártyát is elfogadtak, nem kellett külön sok-sok km-t gyalogolni, pénzt kivenni), számlát is elmagyarázta a hölgy, mi micsoda rajta. Még azt is megkérdezte, hogy a régi alkatrészek kellenek-e? Hoztuk, talán kell a biztosítónak, amikor jelzem a dolgot, miután hazaértünk, mivel külön utazási biztosítást is kötöttem, beleértve az autót is, legalább részben térítsenek.

 

Hazaértünk rendben. Az egészet nevezhetem kálváriának, az egész nyaralást szinte autó nélkül töltöttük, 3 gyerekkel, a velencei kirándulás is sajnos így elmaradt. :( Nem beszélve az állandó idegről, várni, hogy mikor hívnak, lesz-e megoldás és mikorra? Haza tudunk-e jönni időben? Szívás volt.

 

Az ártól függetlenül viszont emelem kalapom a szerviznek, ahol a vállalt idő alatt megjavították a kocsit.

 

 

 

 

 

pityke84 Creative Commons License 2019.07.27 0 0 57451

Az zsír ott engedte el az olajat, a bal féltengelynél. 

De egyébként "jól jártam vele "mert így legalább tudom hogy cserélni kell. 

a 75w 80 szerintem sűrűbb mint ami benne van, volt.

Ez kb olyan , mint egy 10w 40es olaj .

A hajtómű olajnak sűrűbbnek kellene lennie nem?

ha a hikomol 80w90 es olajhoz hasonlítom , akkor ez olyan mint a víz

  

Előzmény: bnorci71 (57450)
bnorci71 Creative Commons License 2019.07.27 0 0 57450

leeresztő az alján

a betöltő meg a bal féltengely melett

Előzmény: pityke84 (57448)
pityke84 Creative Commons License 2019.07.27 0 0 57449

KÖSZI

 

Előzmény: bnorci71 (57441)
pityke84 Creative Commons License 2019.07.27 0 0 57448

Bocsi de nem tudtam módosítani a kérdést,mivel még a beöntő,illetve a leeresztő csavar  helye is érdekelt volna.

Egyébként nagyon szépen köszönöm a választ.  TL MANUÁLIS VÁLTÓ. :)

 

Előzmény: bnorci71 (57440)
autóbuzéria Creative Commons License 2019.07.27 0 0 57447

Ja,ja szerelőről :) aki konkrétan renaultokkal foglalkozna.

Előzmény: Törölt nick (57446)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.27 0 0 57446
Mármint élő szerelőről?
Előzmény: autóbuzéria (57445)
autóbuzéria Creative Commons License 2019.07.27 0 0 57445

Azon a környéken még nem hallottam élő emberről  :(

Előzmény: Törölt nick (57444)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.26 0 0 57444
Győr és környéke🙂
Előzmény: autóbuzéria (57443)
autóbuzéria Creative Commons License 2019.07.26 0 0 57443

Amúgy merre kéne szerelő? Hátha valaki tud arra valakit.

Előzmény: Törölt nick (57442)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.26 0 0 57442
Lehet.
Azért nem fogom felhivni az összes szervizt hogy van e.
Ellenben lehet kellene másik autóvillamossági szerelővel megnézetnem.
Köszi.
Előzmény: autóbuzéria (57438)
bnorci71 Creative Commons License 2019.07.26 0 0 57441

kimaradt

2,x liter ha jól rémlik szóval 3-t kel venni

Előzmény: pityke84 (57439)
bnorci71 Creative Commons License 2019.07.26 0 0 57440
Előzmény: pityke84 (57439)
pityke84 Creative Commons License 2019.07.26 0 0 57439

Sziasztok.

2005 1.6 besnzin 113 le scenic 2.

Meg tudnátok nekem mondani mennyi,és milyen váltóolaj jár bele?

 Valamint hol a leeresztő, illetve beöntő nyílása?

 

autóbuzéria Creative Commons License 2019.07.26 0 0 57438

Vagy olyan helyre ahol van megfelelő diagnosztika.

Előzmény: Törölt nick (57436)
pityke84 Creative Commons License 2019.07.26 0 0 57437

Sziasztok.

2005 1.6 besnzin 113 le scenic 2.

Meg tudnátok nekem mondani mennyi,és milyen váltóolaj jár bele?

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.07.26 0 0 57436
Akkor renault szervizbe vigyem?
Előzmény: autóbuzéria (57431)
bnorci71 Creative Commons License 2019.07.26 0 0 57435

a szivargyújtóba állandó plusz van, nem csak gyújtás?

felül hol gondolod? A tetőbe? A tűzfalon szar átjutni.

Felszerelőnek kel bélyegzője. Magamnak is felrakhatom mert az eredeti végzettségem gépgyártás technológus technikus.

Előzmény: autóbuzéria (57433)
autóbuzéria Creative Commons License 2019.07.25 0 0 57434

Most már nem kell valamilyen tanúsítvány,a felszerelő cégtől? Bárki felszerelheti?  

Előzmény: bnorci71 (57432)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!