Keresés

Részletes keresés

fulig jimmy Creative Commons License 2005.02.01 0 0 304
uhhh....

ez aztán a segítő válasz...

Szerinted nem tudom tekercs, hogy mi a portréfényképezés lényege?
én a technikai megvalósítására gondoltam, a jó fénybeállításoknak egy műtermi körülmények között (jelen esetben majd iskolai osztályterem), hogy nem ismerem eléggé és ezért kértem ebben segítséget, de tőled nem ezt kaptam, hanem valami merő lenézést. Nem tudom milyen alapon írsz vissza nekem így!
És különben is, itt nem egy életreszóló portrét fogok majd csinálni, hanem tablóképeket...na mindegy....

Remélem más segítőkészebb lesz, mint te!

Fülig Jimmy
Előzmény: tEKErcs (303)
tEKErcs Creative Commons License 2005.02.01 0 0 303
....először vennék egy Yousuf Karsh albumot majd amikor ezt megnéztem elgondolkoznék, hogy mi is a portréfényképezés LÉNYEGE?
Előzmény: fulig jimmy (302)
fulig jimmy Creative Commons License 2005.02.01 0 0 302
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

Ebben a témában még eléggé amatőr vagyok....

Ti pontosan, részletesen hogyan csinálnátok világítás szempontjából egy tablófotózást??! Ahol személyenként, tehát egyesével portrét kell csinálnom.

Milyen vakukat (típus, Wattszám), spotlámpákat, netán ernyőket használnátok. Honnan jönne a fény, tehát mondjuk egy fenntről és egy kicsit oldaltról a főfény, és egy szórtabb középről....stb...

Persze az egyik legegyszerűbb, legolcsóbb és legjobb megoldás érdekelne....:)

Előre is köszönettel.....

Üdv. Fülig Jimmy
tEKErcs Creative Commons License 2005.02.01 0 0 301
híres hazai politikus nálam etikusabb verzió lenne...
Előzmény: papugaja (300)
papugaja Creative Commons License 2005.02.01 0 0 300
Ahogy kibukkan a lövedék a meglepett arcot vágó hörcsög hasán... szemből. Na az télleg valami lenne!
Előzmény: _Szlejer_ (299)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.02.01 0 0 299

Még nem, de én három ászon gondolkodtam. Vagy csináljam inkább aranyhörcsöggel? Olyat még biztos nem fotózott meg senki! :-)

 

(Sajnos még mindig felszerelés gyűjtögetési/építési fázisban vagyok (és időhiányban).

Előzmény: tEKErcs (297)
papugaja Creative Commons License 2005.02.01 0 0 298
Kiegészítés:

Előzmény: tEKErcs (297)
tEKErcs Creative Commons License 2005.02.01 0 0 297
_Szlejer_

ez már megvolt?


http://www.rit.edu/~andpph/text-figures/agfa-1280-hs-4.jpg
Előzmény: _Szlejer_ (283)
taszi2hu Creative Commons License 2005.01.25 0 0 296

Köszi.

 

Én sem vagyok egy műszaki ember, de a fotózás miatt sok mindenre képes vagyok....

Előzmény: M61 021 (285)
farkzoli Creative Commons License 2005.01.24 0 0 295
Ez a védődiódás dolog akkor viszont tökéletesen mindegy, ha az eddig is remekül működő vakumat akarom hosszabbítani.
Azt hiszem, az esetek túlnyomó többségében erről van szó.
Előzmény: EOS-Bandi (290)
tasco Creative Commons License 2005.01.24 0 0 294
Köszönöm.
EOS-Bandi Creative Commons License 2005.01.22 0 0 293
Vagy csak szerencséd volt.:)
Előzmény: BbojsziI (291)
Karaya Creative Commons License 2005.01.22 0 0 292
2 másik sigma dg500 supert, wireless E-TTL-ben. Ez kipróbált dolog, minden funkció müködik, ratio controll stb.
Elvileg keverheted a canon vakukkal is (550, 420), de erről több problémát hallottam, mint sikert.
Előzmény: tasco (289)
BbojsziI Creative Commons License 2005.01.22 0 0 291

Talán azért nem ilyen "vészes" a dolog már próbalámpáztam meg fordítva és csak kifeküdt kikapcs bekapcs és újra működik. Tehát a váznak van saját védelme is.

 

Előzmény: EOS-Bandi (290)
EOS-Bandi Creative Commons License 2005.01.22 0 0 290
Pedig IMHO pont a forditott polaritas ellen ved. Nem minden vaku kozeperintkezoje a +, van olyan ami forditott, no ez lazan hazavagna az elektronikat.
Előzmény: BbojsziI (287)
tasco Creative Commons License 2005.01.21 0 0 289
Nekem 300d-m van.Ha velteszek rá egy sigma dg 500 supert akkor hogyan tudok még kettő vakut vezérelni?Milyen vakuk lehetnek ezek?
mukuszmembran Creative Commons License 2005.01.21 0 0 288
Nekem olyanom van és tökéletesen működik... De azért próbáld ki vásárlás előtt azt a konkrét példányt!! Üdv! Józsi
Előzmény: Bandi-T (284)
BbojsziI Creative Commons License 2005.01.21 0 0 287

Köszi az infót.

Ha valóban dioda akkor az valami visszarúgás elleni védelem lehet, mert egyébként sok fantázia nincs benne, hogy fordított polaritás ellen védjen.

Előzmény: EOS-Bandi (281)
Gernyo Creative Commons License 2005.01.21 0 0 286
Én Királyréten próbáltam az összel. Teljesen jó vaku. A metzemmel hasonlítgattam. Igazából csak a felépítése hagy némi kívvánnivalót magaután. A müködése tökéletes volt a 10D-vel.
Előzmény: Bandi-T (284)
M61 021 Creative Commons License 2005.01.21 0 0 285

Nem voltam az üzletben, de felhívtam őket és csak annyit mondtak hogy áltl.scart vagy RCA csatlakozói vannak ezeknek a szerkezeteknek. Nem vagyok sajna egy műszaki zseni, nyilván a megfelelő csatlakozásokat át v. ki kellene alakítani. Úgy látom itt a topicon van(nak) olyan szaki(k) akik ezt talán meg tudnák oldani.

Szóljatok ha van megoldás!

Előzmény: taszi2hu (279)
Bandi-T Creative Commons License 2005.01.21 0 0 284
Köszönöm.

Nem 10D-n használod esetleg? Mert gondolkozom rajta, hogy vegyek egy ilyet, de akitől venném azzal ijesztget, hogy nem fog működni a 10D-mmel (állítólag ő próbálta és neki nem ment), ami ellen én nem tudtam meggyőzőbb ellenérvet felhozni, mint hogy hülyén nézne ki, ha nem menne. :)

Használ valaki 10D-n Sigma EF 500 DG Supert? És van, aki próbált használni, de nem működött neki?
Előzmény: ictboy300d (273)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.01.21 0 0 283
Igen, mi is pont ezen a Verne dolgon nevettünk fotózás közben. :-)
Előzmény: farkzoli (282)
farkzoli Creative Commons License 2005.01.21 0 0 282
Hát, ez aztán kicsit ráver az eddigi arénás képeidre ! Gratulálok !
De nékem az Utazás a Holdba c. Verne regény illusztrációi ugrottak be, pont ilyen lövedék forma volt az övék :-)
Előzmény: _Szlejer_ (280)
EOS-Bandi Creative Commons License 2005.01.21 0 0 281
Igen a ferrit gyuru valoban az, viszont az ETTL kabelben egy dioda van a kozeperintkezon....
Előzmény: BbojsziI (267)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.01.21 0 0 280

Nem annyira.

Gyakorlatilag a 4-5. teszt után megvolt. 

 

Előzmény: taszi2hu (278)
taszi2hu Creative Commons License 2005.01.21 0 0 279
M61 021! Ezt a conrád féle rádió adó-vevőt hogyan lehet, slaveként használni? Ha tényleg 200 méterig megbizhatóan átviszi a jelet, akkor olcsón van...
Előzmény: M61 021 (270)
taszi2hu Creative Commons License 2005.01.21 0 0 278
Gratulálok. Elég ütős. Nehéz volt összehozni a megfelelő időben történő vaku elsütést?
Előzmény: _Szlejer_ (276)
papugaja Creative Commons License 2005.01.21 0 0 277
Baszki! Mosmár bármit elhiszek SzLJ-nek!
Előzmény: _Szlejer_ (276)
_Szlejer_ Creative Commons License 2005.01.21 0 0 276

EKE!

 

Itt találsz néhány képet az első tesztből a mikrovakuval (10D-vel).

pggp Creative Commons License 2005.01.20 0 0 275
Végülis mire jutottál a Sunpak 440 - Dimage A1 kapcsán?
Előzmény: ÁrvaTóth (100)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!