Keresés

Részletes keresés

janos 77 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 62102

Teljesen igazad van!!! A halak nem pusztulnak el ha télen esznek ez badarság....Mivel horgászember vagyok jól tudom hogy ilyenkor is táplálkoznak a halak! De megfogásuk azért sem egyszerü mert jóval lassabb az emésztésük így sokkal ritkábban táplálkoznak.

Nálad a melegebb víz beengedése megzavarta ezt az állapotot igy a halaknak felgyorsult az anyagcseréje, táplálkoztak.Ők nem évszakszerint reagálnak hanem a vízhőfok alapján..

Pl sok hűtőtóban télen ugyanugy fogják a pontyokat mint nyáron mivel a víz hőfoka soha nem zuhan le.

 

Ez kb olyan mint annak idelyén hogy a "halak az iszapban telenek".Azóta már bebizonyították hogy még maga a telelőhely sem mindig a vízterület legmélyebb része..

Előzmény: pacsepa (62101)
pacsepa Creative Commons License 2013.02.08 0 0 62101

Abban egyet értünk, hogy nem KELL etetni. A kiinduló kérdés, hogy szabad-e? Én azt mondtam, hogy azt tapasztaltam, a vadon élő halak is esznek valamennyit ha találnak és a tavamban a halak 95%-a horoggal-hálóval lett fogva, majd áttelepítve a természetes vizekből. Az fel sem merült, hogy annyi kaját adok nekik, amelyet nem fogyasztanak el néhány perc alatt.

Te azt mondtad ha jól emlékszem, hogy nem tudják megemészteni. Ezt bárhol olvastad, nem igaz. Amit betermeltek, az már nem romlik meg. :-)

 

Én sem üzemszerűen etettem, teszt-etettem és ennek volt számomra kissé meglepő eredménye. Nem komótosan felvette az élelmet, hanem verseny volt érte. Ezt a tapasztalatomat osztottam meg a fórumon.

Előzmény: kurdilaci (62100)
kurdilaci Creative Commons License 2013.02.08 0 0 62100

A +8 fok és a téli etetés tilalma nem az én "fixa ideám".Tizenéve van kerti tavam,s amikor belefogtam a létesítésébe,azzal kezdtem,hogy beszereztem néhány szakkönyvet.Elismerem,hogy néha azok is írhatnak hülyeséget,de alaptudásnak jó volt,s itt a tavas fórumokon is rengeteget tanultam.A halaim szépek,egészségesek,halpusztulás soha nem szokott lenni.Én nem etetek télen,pedig szép időben nálam is feljönnek a halak.Úgy vagyok vele,hogy ha éhesek,akkor a tóban mindíg találnak valamennyi táplálékot(gépész halai egész évben ezzel érik be),ha mégis etetnék,s a halak nem igazán éhesek,akkor pedig csak a vizet terhelném feleslegesen.

Előzmény: pacsepa (62091)
janos 77 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 62099

Ja ja igazad van rémlett hogy a tavadba szoktál engedni ilyenkor is vizet(ami sztm veszélyes)....akkor megvan ez az oka a halaid éberségének ahogy  írtad is.

PE fóliát én sem ajánlom,nekem PE van kb 2,5 éve bírja..DE nem ajánlom érteni kell hozzá hogy jó legyen...

Amugy az alátét fóliákat nem vettem!Ugy már nem érné meg,de ingyen megszerzed egy fóliástól a régi fóliáit neki csak nyűg...CSak a legfelső vízzáró réteget vettem ami azt jelenti hogy a tófólia árának kb Tizedéért...

Ha még ugyanennyit kibír már megérte!Itt némelyik tófóliás nem élt meg ennyit... :D

 

De igazad van inkább Pvc vagy Epdm

Előzmény: pacsepa (62098)
pacsepa Creative Commons License 2013.02.08 0 0 62098

Janos 77 szerint akár igen, szerintem meg nem érdemes PE fóliát (ez lenne a "sima fekete fólia")! :-D

 

Azért vidámulok, mert éppen kezdett lenyugodni itt egy erről szóló és aztán ebből tovább gernerálódott vita. :-)

 

Szóval visszakérdezek: mennyi pénzed van?

A PE fóliát nem erre találták ki és mint ilyen szerintem lutri. Aki ezt használja, 4-5 rétegben pakolja be. Tegyük hozzá, hogy ebben a rétegszámban közelít a legvékonyabb spéci tófólia árához a négyzetméterár, amennyit szerintem szerencsés esetben ér (csuklik anyukám)!

Én inkább amondó volnék, hogy ha a budget alacsony, akkor is az alapstruktúrán ne takarékoskodj, a csilivili dolgokat lehet később variálni, halmozni, de a fólia cseréje mindent fenekestül felforgat. Abba nem megyek bele, hogy PVC, vagy EPDM tófóliát tegyél bele, mert néhányan vudubabát csinálnak belőlem: amelyikre pénzed van. Szerintem ebben a témában a drágább a jobb, de ilyen kis tónál nem biztos, hogy érdemes. Alapvetően a küönbség a Te szempontjaid szerint az lenne, hogy a garancia 15, vagy 20 év.

 

A levegőztetés és a vízforgatás kérdése még korai kérdés. Sokmindentől függ, a tó tájolásától, környezetétől (napos, vagy árnyékos helyen van-e?), milyen élővilágot képzelsz el benne, milyen lesz az átlagos mélysége, mennyi víz lesz benne, de még attól is, milyen vizet juttatsz bele (csapvíz, kútvíz)?

Előzmény: Deni1988 (62097)
Deni1988 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 62097

Sziasztok! Hozzáértők segítségét szeretném kérni kerti tó építéssel kapcsolatban. Először is hogy érdemes e sima fekete fóliával megcsinálni, és hogy egy kb 5 méteres átmérőjű tóhoz mekkora fólia kellene és mijen levegőztetés illetve vízforgatás?

pacsepa Creative Commons License 2013.02.08 0 0 62096

Basszus, ennyiből házat építek! :-D

 

Szép-szép, csak Nekem már túl van építve. :-)

Előzmény: liptakrobi (62095)
liptakrobi Creative Commons License 2013.02.08 0 0 62095


Ötletes, nemtudom kié a fészbukon volt.

pacsepa Creative Commons License 2013.02.08 0 0 62094

Szia!

:-)

 

"Pacsepa ne írj már ilyet"

 

Azért nem hasonlítom össze a nagyobb tavakkal, mert az enyémbe amikor kimegyek (hetente kb.) akkor a kútból belenyomatok 8-10 m3 vizet, ami kb. 10 fokos lehet szerintem. Vagyis kicsit befűtök a halaknak. Ez talán 1/10-e lehet a teljes vízmennyiségnek. Abban biztos vagyok, hogy nem 8 fok a vízhőmérséklet, mint a kolléga előírányozta az etetés megkezdését. Talán 3-4 fok ha lehet az alján.

 

Az általad kifogásolt részben arra céloztam, hogy a víztömeg miatt nem tud gyorsan reagálni a külső időjárás hektikus változásaira a vízhőmérséklet.

 

Nekem nincs ponty a tóban, de az aranyhalak és a kárászok is ettek. A domolykók meg természetesen. Csak egy félmarék puffasztott haleledelt szórtam be, megy ugyanennyi tavalyról a hűtőben megmaradt főtt búzát.

Előzmény: janos 77 (62093)
janos 77 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 62093

Hello!

 

Nálam ugyanez a helyzet, én pecáztam benne valamelyik nap fogtam egy pár halat igaz sügért,és vörösszárnyúakat +egy balint.

 

Viszont ezekről a halakról eddig is tudtam hogy télen is táplálkoznak,viszont ha megszakadtam sem tudtam fogni egy pontyot vagy kárászt sem.Pedig 14-es fizsinórral

és 10-es előkével nyomtam egy szem csontival...Azok ha táplálkoznak is nagyon minimálisan teszik ezt,a mozgásukra utaló jeleke azonban láttam de nem hajlandóak felvenni a csalit.

CSak egy rajba verődve úszkálnak szépen lassan....

Naaaaa Pacsepa ne írj már ilyet:"A vízhőmérsékletet nem néztem, de túlságosan nem lehetett felmelegedve, mert elég mély és nagy víztömeg. Vagy éppen ezért nem hűlt le"

Még a tavainknál több 1000szer nagyobb víztömegek is lehűlnek nemhogy ezek a kis tavacskák.

Ha adok is nekik kaját ilyenkor akkor csontit-pinkit ha horgászom és megmarad.

Előzmény: pacsepa (62091)
Ladybee Creative Commons License 2013.02.08 0 0 62092

Egyetértek. Olyan nincs, hogy nem emésztik meg a táplálékot, csak jóval lassabban, mint a nyári időszakban.

Előzmény: pacsepa (62091)
pacsepa Creative Commons License 2013.02.07 0 0 62091

Ezt még nem hallottam és már csak azért is kételkedem, mert horgászom. Mostanában már nem, de korábban ilyenkor már be-bepróbálkoztam több-kevesebb sikerrel.

A közhiedelemmel ellentétben a békés halak is fogyasztanak valamennyi táplálékot ha találnak, csak lassú az emésztésük, mint ahogy az éltefunkcióik is lelassulnak. Nem áll le, csak lelassul. Alig hiszem, hogy ilyenkor képesek több élelmet felvenni, mint amennyi normális.

Tehát ami nekem meglepő volt az az, hogy meglehetősen élénkek voltak mozgásukban és táplálkozásban is.

A vízhőmérsékletet nem néztem, de túlságosan nem lehetett felmelegedve, mert elég mély és nagy víztömeg. Vagy éppen ezért nem hűlt le?

Természetesen nem szoktam etetni ilyenkor, nem is tudnám, mert mint írtam, nem itthon vannak, hanem a telken. Teszt-etetés volt. Remélem a közelgő tavaszt jelezték előre, sem medvém, sem mormotám nincs... :-)

Előzmény: kurdilaci (62088)
balint9119 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 62090

helo szabio

lenne egy keresem a 3adik oldalon tettel fel kepeket a kerti tavadrol es lenne egy kerdesem hogy neked betonbol van a tavad?

 

gepesz Creative Commons License 2013.02.07 0 0 62089

Én meg soha. :-)

Előzmény: kurdilaci (62088)
kurdilaci Creative Commons License 2013.02.07 0 0 62088

Nem hogy nem természetes,de egyenesen káros ilyenkor a tavi halak etetése.Ha a víz hőmérséklete eléri a +8 fokot,akkor szabad kezdeni az etetést,mert ennél hidegebb vízben az esetlegesen felvett táplálékot nem emésztik meg a halak.Én csak márciusban szoktam először etetni,de akkor is ellenőrzöm előtte a víz hőfokát.

Előzmény: pacsepa (62086)
lili0010 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 62087

Sziasztok!

Nálam már elkezdődött a fonalas alga burjánzás :-(

pacsepa Creative Commons License 2013.02.07 0 0 62086

A hétvégén kinn voltam a telken, a tó jégmentes volt. Dobtam kaját a halaimnak, tökre meglepődtem, mert elég vehemensen ettek. Ilyen hideg vízben ez azért nem természetes. :-)

ivaan Creative Commons License 2013.02.06 0 0 62085

Próbáld meg izzó nélkül!

Itt mindenkinek azzal megy......... aki nem csal :D

kb olyan mintha ki ciánoznád a vízed  

Előzmény: zsolttes (62081)
Georgyii Creative Commons License 2013.02.06 0 0 62084
Szia! UV csövet bármelyik Bauhaus-ban tudsz venni hozzá, ott láttam többfélét.
Előzmény: zsolttes (62081)
noreszx Creative Commons License 2013.02.06 0 0 62083

"Ha segíteni már nincs mód a bajon, Adj túl minden keserves sóhajon. Ki azon jajgat, ami megesett, A régi bajhoz újat keresett."

Előzmény: janos 77 (62078)
Évi5 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 62082

Köszi. :))) Ez se olcsó, de azért a közel húszezer forintos vödörhöz képest már jó. :)

Előzmény: Törölt nick (62080)
zsolttes Creative Commons License 2013.02.06 0 0 62081

Halihó :) Nekiálltam ma kipucolni, letisztogatni rendesen az OASE biopress set 6000 nyomásszűrőmet! Mit gondoltok izzót milyen szaküzletben tudok hozzá vásárolni, mert ugyebár azt írják évente jó ha cserélik...

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.06 0 0 62080
Előzmény: Évi5 (62079)
Évi5 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 62079

Ha már szó esik az EPDM ragasztásáról: Csak bazi nagy kiszerelésben kapható a ragasztó? Pici patakot készítettem tavaly, mely egy pici tavacskát (kb. 1 m3-es) köti ösze a nagyobbal (kb. 4 m3). A méretekből látszik, hogy nincs szükséges hatalmas vödör ragasztóra. Van esetleg valakinek kimaradva? Vagy milyen ragasztóval lehetne próbálkozni? Tavasszal összeragasztottam egy ipari ragaccsal, de nyár végére elengedte. :( Idén tavasszal át akarom nézni, szerintem most se tökéletes, vagy legalábbis nem fogja sokáig bírni. 

janos 77 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 62078

Ki vagyok?Én legalább nem állítom magamról hogy értek hozzá...Nem ugy mint te...

Sztm ez egy fórum mindenkinek joga van hozzá írni ha nem így gondolod akkor otthon beszéld meg akivel akarod!

Pont te írod hogy nagy a pofám mikor oltári nagy baromságokat állítasz,nézd már meg a youtubos videót...előtte meg az mondod hogy nemszoktak epdm-ből tározót csinálni...Szánalmas vagy.:(

(nem én okoskodtam hogy a pvc jobb mint az epdm..:))

Az hogy ki a bunko,faragatlan az kiderül a hozzászólásodból ami már megint szép magyarosra sikerült összehozni!:D:D:D

 

Melesleg nem minősítelek hanem látom hogy egy senki vagy aki itt akar arcoskodni,közben meg egy épkézláb mondatot nem tudsz összerakni csak alpári módon írkálni,nevetséges.

Előzmény: noreszx (62073)
balint9119 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 62077

koszonom nektek a valaszokat..

amugy volt itt egy kis vitatkozas hogy a nemetek itt gyartatnak de arra nemgondoltok hogy itt olcsobb a munka ero de amugy eredeti nemet hozavalokbol gyartsak.

amugy a svajci bicskakat es keseket sem svajcba keszitik es megis svajci!!!!!!!!!

koszonom mindenkinek a valaszokat sziasztok

noreszx Creative Commons License 2013.02.05 0 0 62076

Én egyet értek veled és mégegyzser  bocs 

és bocs az irásomért is de ez van akinek nem tetszik az ne irjon nekem vagy ne olvasa amit irok .

ez nagyon jó forum kár lenne elrontan teljesen igazad van

Előzmény: szabio (62075)
szabio Creative Commons License 2013.02.05 0 0 62075

Nagyon nem kéne ezt csinálni.....eggyikôtôkhôz sem mélto ez a viselkedés.Mindannyiuknak ugyanaz a hobbija,ezt kéne szem elôtt tartani,ez kéne,hogy ôssze kovácsoljon bennunket,nem pedig feleslegesen egymást szapulni-ugy sem vezet sehová...vélemény kulômbségek persze lehetnek/lesznek is,ez normális.....csak kicsit más modon kellene megbeszélni.(szerintem)

 

Például-A koiponytyos topic,egy remek forum(volt sajnos),ahová szintén be-be néztem/írtam.....Aztán jôtt egy ôsszeveszés,az emberkék szép lassan eltuntek az oldalrol.Azota csak dôcôg,haldoklik a topic.Ezt az oldalt ha lehet,ne xarjuk el...     

 

Remélem nem bántottam meg senkit,udv!:-)

noreszx Creative Commons License 2013.02.05 0 0 62074

Részemröl befelyeztem  elnézést kérek mindenkitöl  hogy ezt végig kellet olvasnia ez nem idevalo 

 bocsi  . csak akit nem ismerek nem nézem le . és már nem birtam .

noreszx Creative Commons License 2013.02.05 0 0 62073

Nem is ismersz és leminösitesz  kivagy te??

 

 Egy bekébzelt nagyképü bunkó ??

Nem is kelett volna belefojnod az egész beszélgetésbe  minek ütöd bele az orod mindenbe .

 

Olvasgasd vissza magad sokszor egy faragatlan bunkó vagy  

én irni nem tudok de neked csak a pofád nagy .

Előzmény: janos 77 (62069)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!