Igen takony megoldás, ha valamit rárak a futár/szállító a tetejére egy kicsit is szabálytalanul (a daikin szabály) már szedheted is szét. Nem tudom miért kell ennyire elspórolni a dolgokat. Persze mivel nekünk kell életben tartani egy cseppet sem érdekli őket ... válaszra se méltatnak ... elolvastuk majd lesz valami se jön vissza.
Ha kiderülne ott mikor szereled, a fene se bánná, de mikor vissza kell menni akkor nagyon bosszant. Szét meg csak nem szerelhetek az ügyfél előtt egy vadonatúj gépet hogy kibírta-e a szállítást.
A megrendelt terméket csak akkor áll módunkban kiküldeni ha ezt a nyilatkozatot megkaptuk és leellenőriztük. A vonatkozó jogszabályban* foglaltaknak megfelelően ennek a terméknek a vásárlása végfelhasználói tanúsítványhoz kötött. *a fluortartalmú üvegházhatású gázokkal és az ózonréteget lebontó anyagokkal kapcsolatos tevékenységek végzésének feltételeiről szóló 14/2015. (II. 10.) Kormányrendeletben foglaltak alapján minden klímagázzal működő készülék értékesítése esetén a kereskedőnek rendelkeznie kell egy dokumentummal (végfelhasználói tanúsítvány), amely tanúsítja, hogy a készülék telepítését arra képesítést és engedélyt szerzett (F-Gáz azonosítóval rendelkező) klímaszerelő végzi majd. A tanúsítványt a kereskedő, a végfelhasználó (vásárló), valamint a klímaszerelő is köteles kitölteni és aláírni. Az Ön által megrendelt klímaberendezést csak akkor adhatjuk át/küldhetjük meg Önnek, ha birtokunkban van az Ön és a klímaszerelő által kitöltött és aláírt végfelhasználói tanúsítvány egy példánya.
Ahogyan olvasom lentebb -15C ; -20 C fok ami alá nekem nem is kell menni, mert van egy cserépkályha és ha kell mert -30C fok lesz akkor begyújtok.Csak nem akarok többé egész évre való fával bajlódni....
Érdemes megkérdezni, mert ha kinézel egy tipust, és melléteszed az árát, megpróbálnak ugyanazon az áron adni ugyanolyat, esetleg ugyanolyan tulajdonságút a saját készletükből.
Hogyan működnek ezek a klímaszerelő cégek? Mindegy honnan veszem meg a klímát?
Az a gond, hogy a lakóhelyem közelében van több klímát áruló cég is, de vagy nem árulnak olyan klímát amit kinéztem vagy, ha van is jóval drágábban mint a webáruházakban.
Például a webáruházban a Mitsubishi MSZ/MUZ-FV35VE klímát már 336.000-ért meglehet vásárolni, a környékünkön kapni se lehet, ahol meg lehet 450.000Ft.
A klímaszerelőnek mindegy hogy hol vásárolom meg a készüléket?
Körülbelül mennyiért szerelnek fel egy ilyen készüléket? A távolság a beltéri és a kültéri között 6 méter.
A 2 KW-os Fujitsu LECA elég alap gép. -15-nél nem áll meg, hanem valamiféle várakozó üzemben működteti magát. A beltéri csak leheli a langyosat, a kültéri ventilátor sem forog üzemi fordulaton. -13-nál újra üzemszerűen működik. Az LG -20-nál is dolgozik.
A csepptálca fűtés. Tapasztalatom szerint, ha az alsó lemezből szabadon elfolyhat az olvadék víz nem szükséges azt fűteni. Nálam csak a szigetelt cső van melegítve negyedóránként, kb. 3-5 percre, időzítő segítségével.
Ez már milyen ostobaság, hogy alapgéppel nem lehet fűteni? Jelenleg az alap gépek szinte mind tudják a fútést -15 fokig, több van, amelyik -20 ig. Annyi az egész, hogy rendesen kell méretezni, figyelembe véve a fűtéskor az alacsony külső hőmérséklettartományban leadott teljesitményt is, és akkor a gyártók alap gépei is kifogástalanul működnek. Amelyikben nincs, beledobni egy csepptálcafútést, és semmivel nem lesznek rosszabbak, mint a "fűtésre optimalizált " marketingdumával kétszeres-háromszoros áron árult gépek. Számtalan felhasználó fűt az utóbbi években kizárólag klimával, és jelentős részük ezt alapgéppel teszi és nem jellemző, hogy elégedetlenek lennének vele.
Mindenképpen szólj a szerelőnek, ha garanciális a géped. Ez a hiba ennek a tipusnak sajátossága, a kültéri hőcserélő bizonyos kompresszorfordulaton hozzárezonál a gép fém burkolatához. Megoldható probléma.
A kültérit nagyon nem is figyeltem, de ma észrevettem, hogy turbó üzemmódban olyan mintha kilazult volna benne egy csavar. Zörög tehát mintha valami (fém-a fémmel összeütközik).
Ugyan ezt figyeltem meg a legmagasabb venti fokozaton is. Esetleg valami tipp?
Szerintem elég. Csak 5,5 Pa a nyomásesés a befúvón? Anemosztát választásnál arra figyel, hogy hűtésre, és fűtésre egyaránt alkalmas legyen. Hűtésben szétterítjük a levegőt a mennyezet alatt, fűtésben lenyomjuk.
Fisherben, Fujitsuban tudok segíteni, a samsungot nem ismerem. Az LLTB viszonylag alacsony nyomású, ha kell 150-200 Pa akkor van komolyabb fuji. Nem tudom mire használnád
És amúgy márkában melyiket ajánljátok? Egy 55 négyzetméteres 4 emeleti lakásnak melyik részére érdemrs hogy kb mindenhol kellemesen lehűljön,de ne is fújja közvetlen rám.
A tömegcsökkentés jegyében a magasra nyíló ötödik ajtó karbonból készült, és a fogyasztás csökkentése érdekében a világon elsőként gázbefecskendezős hőszivattyús rendszer került a fedélzetre. Az időzíthető légkondicionáló rendszer gyorsan és halkan végzi a dolgát, a 36 fokos kánikulában is gyorsan lehűlt az autó belseje, és ehhez természetesen nem kellett elindulnia a benzinmotornak.
Miért kell a cseppvizet felnyomni a kültérihez? Mi köze ennek ahhoz hogy magasabban van a kültéri? 5-10 m szintkülönbséget bármelyik klíma tud mi a probléma 2-3 méterrel?
Minek cseppvízszivattyú?
Tök mindegy hogy a kültéri lejjebb vagy feljebb van a beltérihez képest a szintkülönbség az szintkülönbség.
És ne rakjunk már kültérit padlástérbe mert meg fog sülni
annyi lenne a kérdésem,hogy van itt olyan aki télen nyáron csak klimával fűt-hűt házat? Magyarul egy klima elég egy ház fűtésére? kb 80 négyzetméter köszönöm..
Nem gond. Cseppvíz szivattyú kell, hogy a beltériben keletkező kondenzvizet felnyomja a kültérihez, és onnan csöpögjön ki. Ahol meg lentebb van a kültéri, pláne semmi extra dologgal sem jár.
A klíma kültéri és beltéri egység elhelyezésekor gond ha 2,5m magassági eltérés van a két egység között?
Mindkét variáció megvalósul nálunk:
Mert lenne egy klíma a padlástérben de a kültéri egység kb. 2,5m-el lejjebb a falon lenne ideális.
Valamint lenne egy klíma a földszinten de hogy egy vízszintes sorban az eresz alatt legyenek a kültéri egységek, ezért itt a kültéri lenne 2,5m-el magasabban.
A csőhossz a padlás esetén kb.4m, a földszinti klíma esetén kb.5m.
Jó tudni hogy profi klímásként nem ismersz más könyvet :-) Csak a tartalomjegyzéket és az ábrákat találtam meg a neten, az alapján úgy gondolom, jól összefoglalja az alapokat
Szeretném kicsit mélyíteni a klímás ismereteket, (nem szakiként) ami még elég hézagos :-) Hol tudom ezt a könyvet beszerezni? Rácz László - Hűtési Rendszerek, Hűtőberendezések Láttam több részét is a sorozatnak.. Használtan is érdekelne, ha megvan valakinek és megválna tőle..
3-as COP felett jobb vagy mint a gáz, ha pincében a kazán akkor sokkal, ha öreg a készülék megint csak. Fa kb. egál a gázzal ha MINDENT patentra csinálsz. Ilyen ember nem nagyon van laboratóriumon kívül. Meg hát a fát is embertől veszed, ha érted mire gondolok.
Gondolom, ezek az eszközök már néhány száz klímával érintkeztek.
Nem vagyok szakmabeli, kémia sem az erősségem. Csak az arányok zavarnak.
Nem tudom hogy egy klíma mennyi töltetet tartalmaz, de azt gondolom hogy a nyitott csőszakaszban keletkezett szennyeződések maradék mennyisége (vákuumozással javarész eltávozik) nem tudja a pH értékét jelentősen befolyásolni.
Azt a minimális mennyiségű savasodást, ami képződhet, a tiszta réz felület simán közömbösíti. A rézhuzalok lakkozására a savak nincsenek hatással tudomásom szerint.
Jobban el tudom képzelni hogy például a szennyező anyagok a csapágyazásnál megjelennek és a megnövekedett motorterhelés túlmelegedést okoz, ami már valóban menetzárlathoz vezethet.
Ez egy régebbi modell Kalvert 3.4 KW R22 gázzal és a beltérinél vettem ezt észre .
A kültéri egységnél (elméletileg ) vissza szívatták a gázt és lezárták .
Akitől vettem ezt mondta ,hogy a kompresszornál van csap ,de én még nem vettem le a burkolatot
(mert meghalni sincs időm ) ,de majd megnézem . Sok mindent vettem már a neten futárral hozatva és eddig
nem csalatkoztam, mármint az áruban mert a futárszolgálatok úgy ahogy van idióták .
Sikerült már nekik akkumulátort fejtetőn hozni 2-t is a klímát is oldalvást hozták hiába volt felkiáltó jellel odaírva kompresszor ne forgasd ez a teteje !! Vettem már klímát is LG 3.5 KW ablakklíma 9 éve tökéletesen működik csak hangos
ezért gondoltam veszek egy split-t azért ez csendesebb ( már ha jó lesz ) :)
A levegőben lévő nedvesség és egyéb szennyeződésekkel a hűtőközeg klórtartalma valóban savas elegyet képez, mely az igen vékony tekercsszigetelést megmarhatja, és szerintem nem 'leég' a motor, hanem tekercszárlatos lesz. A rézcsőrendszert is megmarhatja a savas cucc, csak ott sokkal vastagabb falvastagságok vannak, és egy cseppet tovább tart. Addigra a motor már rég zárlatos lesz.
Ha klóros hűtőközeges akkor dobd ki még most ... elfog savasodni ha levegőt kapott ... és szépen lemarja a tekercselés szigetelését és leég a motor.
Mondjuk a kezét is leverném aki nem képes egy lebontott gépet rendesen ledúgózni ha már elakarja adni.
Buzi egy szakma ez ...
Ha nem klórozott a közege akkor elvileg nem savasodik ... azt mondják az okosok, Én nem tudom, de egyre gyanúsabb hogy az új közegek nem büdösek annyira ha leégnek.
A Mitsubishi és a Daikin kb. egyenértékú a Fujitsuval, nincs sok különbség közöttük. Ha megnézzük a listaáraikat, mindegyik 350.000 forint magasságában van, ez is tükrözi, hogy nagyjából hasonló kategóriájú berendezésekről van szó. A Gree egy másik kávéház, a listaárán is látszik, ami vagy nyolcvanezerrel kevesebb, mint a három japáné. Ennyivel kb. kevesebbet is ér, bár a tartóssága sokkal jobb, mint úgy általában a kinaiaké, azért zajszintben, minőségben nem éri el a másik három gyártó szintjét.
Eddig listaárról esett szó, de a neten látható módon a Daikin és a Mitsu ára jóval olcsóbb, mint a Fujitsué. Ez abból adódik, hogy ezek ára el van engedve, gyakorlatilag a webáruházak lenyomták a nagykereskedelmi ár szintjére az fogyasztói árat, mig a Fujitsunál ez nem áll fenn. A klimásod pedig nagyjából ezért ajánlja a Fujit, mert azon legalább marad námi haszna, nem úgy, mint a másik kettőn
Árban és leírás alapjánszinte minden paraméterben elég közel állnak egymáshoz. Aki szerelné az a Fujitsu-t javasolja, de az lényegesen drágább mint ezek a modellek.
Klímát szeretnék családi ház nappalijába szereltetni, a szoba ~31,5 m2 alapterületű, 82 m3 nagyjából.
A szerelő a következő típust ajánlotta az általa szereltek közül, 6 év garival:
Fisher FSOAI-SU-122AE2 225e Ft szerelve.
Abban az esetben, ha szeretném a fűtés funkciót is használni (- 15 fokig ), akkor pedig ezt:
Fisher FSOAIF Pro 125AE2 260 eFt szerelve.
Ismeri valaki ezeket? Teljesítmény, zaj szempontjából milyenek? Van műszaki paraméterlistám hozzá, de nem tudom, mi micsoda, az értékek számomra semmitmondóak.
Sehol, de kerüld is nagyon a termékeiket. (Én tuti nem fogom leírni mely termékek Chigo-k szerintem ... még sokáig ezen a piacon kell kaparjak.)(Ugye sokan árulnak egyszerre olyant is ami vállalható és olyat is ami éppen hogy.)
Hol lehet tudni, hogy ez a gyár mely termékeket gyártja, ami az országunkba is megtalálható? Jó lenne egy rangsort gyűjteni...
Ez egy fordítós szöveg:
A CHIGO légkondicionáló professzionális és elkötelezett világszerte légkondicionáló gyártója. Jelenleg a CHIGO éves termelése több mint tízmillió készletet képvisel, és világszerte az egyik legnagyobb légkondicionáló gyártó. A CHIGO Air Conditioning az iparág vezető 99% -os komponensek és részegységek szállítási arányát, az áruellátás gyors reagálását és a szigorú minőségellenőrzési szabványt rangsorolja a globális légkondicionáló piacon. Hongkongban a CHIGO termelési bázisa Kínában meghaladja a 3.000.000 m2-t. A teljes modern ipari lánc hatékony védelmet nyújt a vállalat számára, hogy magas színvonalú termékeket hozzon létre.
Értem én hogy csili-vili, de azt kérdezd meg a szerelőtől, (mert ökölszabály, hogy a szerelőtől veszünk klímát, hogy elkerüljük a későbbi egymásra mutogatást garis ügyekben) hogy lesz-e 5 év múlva alkatrész. Ha nem vágja rá helyből, hogy az xés y cég megbízható, 100éve a piacon van, akkor....
A különbség ot tlenne, hogy a folyosó falára tenném a kültérit, pedig a tetője, nem tudom olyan 60-80cm lehet a max különbség.
Airfel-t többen ajánlották ismerősök, akinek van, hogy nagyon szereti!
Igazából tudom, hogy a hőterheléstől függ a fogyasztás, ezért is írtam, hogy alapvetően szigetelt a lakás és nincs nagyon meleg, egyedül a 35-40 fok közötti kánikulában volt nehezen elviselhető!
Nem keverem, de a forrásom a netről volt, ahol ha már a könyvtárat hasonlították össze a hűtővel, akkor vélhetőleg háttérzajforrásként kezelték mindkettőt. De tényleg nehéz meghatározni, mert a 40dB-es szobában lévő klímát a WC-ben már nem is hallani :) Azért a 40dB csak addig 40, míg le nem lassul a befújás, és attól is függ, milyen környezetben van az ingatlan. A belvárosban fel sem tűnik, az erdő széli tó partján meg üvölt.
Biztosan buta a kérdésem, de neten alig találtam róla infót.
Azt meg lehet-e oldani, hogy a split klíma beltéri egysége alacsonyabban legyen, mint a kültéri?
5 emeletes panel zárószintjén lakom és oda gondoltam, hogy a folyosóra kellene egy klíma.
Ezt az airfel márkát tudjátok ajánlani?
Igaz, hogy egy normálisan használt inverteres klíma, ami 3-4 kwh körüli teljesítményű, akkor havi 7-8 000FTból meg tudom úszni, ha normális 23-24 fokot szeretnék nyáron a lakásba? A lakás új műanyag nyílászárós és hőszigetelt, a tető pedig 7 éve felújított.
Köszönöm Urak a véleményeket, Pajaci tette fel a kérdést, visszaolvastam, de ő sem kapott értelmes választ. Olyasmire lettem volna kíváncsi, hogy mondjuk alumíniumból van a hőcserélője, műanyagból a ventilátorlapátja amit a napsütés szétporlaszt, belülről valójában orosz gyártmány....
Egyébként az autóm Dacia, előtte Suzuki volt, mégis élek, mindenhova odaértem, és szeretnek a lányok.
Én minden év szezon vége felé leírom, hogy köszöni a 12 éve telepített Genex :D klímám, de nagyon jól van és ezt a nyarat is kihúzta. Bár következő szezonra remélhetőleg már át lesz költöztetve a gyerekszobába. Ja és a 2013-ban telepített Gree klíma is remekül teljesített. Szeged a napfény városa 9 emelet panel, klíma nélkül 31-32 C° lenne a kánikulai időszakban. Természetesen on-off mindkettő. :D
Nekem 10 éve telepítettek két Hitachi klímát, akkor igen jó áron, máig hibátlanul működnek, bár az itt erősen jelenlévő klímás kollégák szerint, egy két éven belül eltűnnek, csak lerabolják a piacot. :)
Régebben itt olyan jó kis társaság volt, voltak képek is telepitésről lehetett élvezni a fórumot. Ha valaki nem daikin meg fujitsu klímával kapcsolatba kérdez akkor már az nem is ember. Oda már szerelő sem megy ki. Nekem is esküszik a szerelőm a gree-re 211ért azért csak kaptam volna valami fujit vagy daikint. De nem azért sem!
Van itt a fatornyos kis falunkban ( Dombóvár) egy klímaszerelő jó ismerősöm. Hosszú évek óta csakis Gree klimákat telepít. Az Ő elmondása alapján minimális a meghibásodás. Plusz ki merem jelenteni,hogy a legnagyobb szezonban is 24 órán belül ott lenne ha bármelyik ügyfelének problémája lenne. Szerintem ez csak hozzáállás kérdése, és 3 év múlva is itt fog lakni.
Nem látom, hogy lejjebb kérdezted volna, illetve ez az első HSZ-d itt.
Szóval olcsó klíma olyan is lesz de bajod nem lesz vele. a szuzukinál is jobb az audi, vagy a teszla, mégsem rossz a szuzuki. Szerintem kb. erre a szintre már eljutott a klímagyártás is.
Olyat keress amire van szerelő, garancia, NEM ELTŰNŐS. Ez okoskodva lehet, hogy nehéz lesz és fogsz vele 5-10 ezret ebben a kategóriában.
Ha nyugodtságot szeretnél akkor keress referenciákkal bíró telepítőt és abból válassz amit ő ajánl. Lehet, hogy drágább sem lesz, mint a webáruházas vadászat és klímajóska a vágóhídi huszár kombó.
" elhagzott már jópár rossz tapasztalat velük kapcsolatban, meg néhány rossz is."
A jópár rosszat meg a néhány rosszat összeadva már el is döntöttem a kérdést! :-)))/nyilván itt valamelyik el lett írva/
Köszönöm a válaszban az infókat, mérlegelem akkor hogy ott vegyem/velük telepíttessem-e, mert mindenképp azt érezném szerencsésnek, ha az eladó cég végezné a munka részét is. A kinézett darab az FTX35KM lenne, ezen akadtam meg hogy bruttó 165-ért nem nagyon láttam sehol ilyet, de akkor még kutatok.
Persze, hogy meg szabad venni, hiszen semmi és senki sem tiltja. Ha ilyet veszel, akkor azt fogadd el, hogy nem biztos, hogy száz százalékos lesz a terméktámogatás, lehet, hogy egy cseppet hangosabb lesz a gép, lehet, hogy egy kicsit többet fogyaszt, stb. Ha ezekkel tisztában vagy, és nem elvárásod, hogy nem hiszed el azt, hogy ócsó pénzér ugyanolyanjót kapsz, ha ezt elfogadod, akkor elégedett is lehetsz akár ezekkel a gépekkel is.
Van-e valami buktatója, rendkívül gyenge pontja ami kizárja hogy megvegyük. Oké-oké, szedtem már szét Whirlpool mosógépet, betonból és műanyagból van javarészt, mégis működött 15 évig, utána is csak a csúnyasága, kopottsága miatt dobtam ki. A drágább klímát meg egyszerűen nem tudjuk kifizetni.
Doktor urak, szakemberek szóljatok már legyetek szívesek!
Üdv ! Csak szólok ,nem sokára az általatok emlegetett "kütyük"jövőre szinte minden gépbe benne lesznek(talán felár nélkül), és senki sem fog reklamálni érte,hanem élni fog minden extra lehetőséggel !:-)
Itt a fórumon elhangzott már jópár rossz tapasztalat velük kapcsolatban, meg néhány rossz is. Az, hogy melyik milyen súlyú a te szemedben, neked kell eldönteni. Amit viszont fontos tudni : Egyéni vállalkozás, nem bt. és nem kft. Az utóbbi évekig egyáltalán nem foglalkoztak telepítéssel, egyetlen szerelőjük sem volt, csak értékesítés folyt, a weben, nyomott árakon, nagy mennyiségben. Sem szervizeléssel, sem telepitéssel nem foglalkoztak, ha mégis olykor, akkor alvállalkozóval oldották meg. A szabályok változása azt eredményezte náluk is, hogy a webes értékesítés nehézkessé vált, így most már ők is vállalnak telepítést, de továbbra is alvállalkozókkal, akik persze jönnek-mennek. Ebből is származik náluk a legtöbb probléma, hiszen a minőségi munkavégzést elég nehéz számon kérni azon, aki nyárra klímaszerelővé válik és elvállalja az általuk eladott gépek felszerelését, aztán ősztől egészen más tevékenységet folytat. Pár éve még a Samsung hivatalos szervizeseként dolgoztam, ő pedig Samsung disztributor volt. Soha senki után nem kellett annyit javítani, mint az ő alvállalkozói után. Trehány, szakszerűtlen telepítéseket hagytak maguk után, és nem nagyon voltak hajlandók visszamenni javítani. Meg is szűnt a vállalkozás Samsung nagyker lenni.
Nem tudom, milyen gépet választottál, de szerintem hasonló áron máshol is meg tudod venni, ahol több esélyed van a tisztességes telepítésre.
Nehezen tudok elképzelni olyan céget, akivel kapcsolatban abszolút ne lenne negatív tapasztalat. Ha az ilyen cégeket mindenképpen elkerülöd, nem lenne mobil előfizetésed... Szerintem kérdezz rá azért a pozitív tapasztalatokra is.
Van esetleg valakinek tapasztalata szerelés tekintetében a céggel? Mert a klíma ára jó és szerelés költsége /45netto/ sem vészes náluk, ha jól megbízhatóan dolgoznak akkor nem szereltetném külön fel mással, de ha van negatív tapasztalat akkor inkább csak a gépet venném meg innen:
Úgy gondolom hőn tartani gazdaságosabb, mint kapcsolgatni.
Pár éve amikor a wifis Jungfrau megjelent, én is szóvá tettem, hogy minekmáez? Meg is kaptam érte a magamét. Oké, a gyárnak valamit gyártania kell ezért folyamatosan ötletelnek. Vannak akik ki vannak éhezve a kütyükre. Vannak akiket lázba hoz, hogy hazafelé a metró mozgólépcsőjén, telefonja segítségével bekapcsolhassa a klímáját, tömbháza liftjében a házimozi erősítőjét is bekapcsolja, hogy pl. kedvenc rádióadóját hallja, amikor belép a lakásába. A technika rendelkezésre áll, van aki él vele.
Lehet hogy lehűtöd , de vannak emberek akiknek vannak otthon állataik is és mondjuk a 43fokban nappal mikor az ember szarrá dolgozza magát , jól esik távolról is bekapcsolni neki kicsit... :) Csak hogy kicsit ne mindig magunkra gondoljunk.. :) Na de akkor gondoljunk magunkra is .. jó hideg téli napok lehűlt ház , kizárt dolognak tartom hogy "5perc" alatt fel tudod úgy melegíteni hogy a komfort érzeted meglegyen. Lehet nem kell neki sok idő , de ha megtehetem miért ne kapcsolnám előre be hogy mire hazaérek mondjuk jó idő legyen vagy ne fagyjon oda a kőhöz a lábam. Nem lehúzni akartam a daikint meg fuji -t sem én is úgy gondolom hogy megbízható hisz japán, de viszont ebben a kategóriában amire van az embernek pénze 2kiló körül a gree a+++ és mindenféle fityfasz szaros szűrőkkel + wifivel igen csak megszorongatja társait. Én csupán ezért választottam ezt a szar kínait , és nem a neves társait fuji+ dakin amitől már habot hány az ember. Ha lenne 400 ezrem tuti hogy daikint rakattam volna fel ez nem is kérdés :)
a mindenféle fityfax szűrők ne vakítsanak el :) a Wifi lehet opció, de minek kapcsoljam be távolról a gépet ha 5 perc alatt lehűtöm a szobát ha hazamegyek?
Jó áron, most akcióban ki lehet harcolni a 12 LLCC-t vagyis most már 12LLCE-t. Alap Fuji, de ne említsük egy mondatban egy Nord-dal. De ennyiért Daikin is van - és nem az alja.
Nem az teljesen más semmi köze a nord-hoz. Én is inkább gree-t vettem 210ért nem fujitsut. Pedig megtehettem volna válogathattam volna. Nem bántam meg. A szervíz háttere is elég jó. Azonos értékű dakin meg fujitsu klímáknál többet tud. Vannak itt még páran akik azt vettek fujitsu helyett. De esküszöm a másik szobába azt veszek hogy kiprobaljam.
Ha a szűrő alatt azt a 2db szűrőt érted ami a fedél alatt van azt csapvízzel kimostuk mikor a ventilátort is ecseteltük. Illetve bele lett fújva egy adag klímatisztító is.
rack-eknél a hogy írod két sorban egymással szembefordítva a racksor, álpadlóból, vagy fülölről fújjuk be a hideg levegőt légcsatornásokkal, és a rack-ek átszívják magukon. Hátul meg elszívunk.
van az irodánkban egy Dimarson klíma. 10 éve gondtalanul üzemelt egészen 1 héttel ezelőttig. A hibajelenség az, hogy alig fújja a levegőt, így nem is hűt szinte semmit. Konkrétan a beltéri egység jobb és bal oldalán 5-10cm-re fúj a többi részen egyáltalán nem. A ventilátort megnéztem és arra lettem figyelmes, hogy egyrészt nagyon koszos, másrészt pedig teljesen mindegy milyen fokozatra állítjuk a ventilátor szabályzóját ugyan olyan sebességgel forog. A kosz egy jó részét ecsettel kiszedtük belőle, de a helyzet nem változott.
A héten volt kint egy szerelő, de csak hümmögött és nagyjából azt sugallta, hogy nem akar vele foglalkozni, inkább vegyünk egy újat. Állítólag majd valamikor visszajön és hoz magával gázt is és rátölt, de látszólag nem nagyon tudta, hogy mi lehet vele a gond.
Ha szerverszoba , akkor legyen hövisszaveröfolia az ablakon kívülröl , mert a falon annyi hö nem jut at . Nem tudom , nálad mi számít szerverszobának , de amiket én is csinálgattam , ott volt ahol 256 db rack volt nominál 16,5kW-os teljesítményfelvételi lehetöséggel telepítve és ahhoz volt tervezve a hütés is. :) Nalad is abból kellene kiindulni , hogy magában a szerver(-ek) mekkora hömennyiséget termel (-nek) , plusz hozzáadni a külsö hötermelök hömennyiségét és utánna abból kiindulva keresni a megfelelö klímát . Szerintem azért a helyiség mérete is kicsit befolyásolja a hütést , de föleg a hütölevegö optimális ráirányítása a szerver beszívonyílásaira . Nagy szerverszobákban a rack-ek eleje felöl van a talajból felvezetve a hideg levego (két rack-sor eleje néz egymásra ). Kis szobákban meg a mennyezetre szerelt beltéri fújja a hideget a rack elejére .
Van 2 db klímám a lakásban és az egyiknek a beltérijét át szeretném tetetni az előszobából a gyerekszobába. Természetesen nem most szeretném, hanem amikor lefut a szezon, akár télen is jó. A lakás Szegeden található.
Árajánlatokat a hyperc1976@gmail.com email címre várom.
MideaAurora 3,5 KW-os készülékem van, tavaly májustól. Eddig hibátlanul működött, de pár napja (a hidegfront utáni újra használatkor) észrevettem, hogy egyszerűen nem hűt úgy, ahogy eddig.
Eddig, ha 24 fokra állítottam, alapjáraton is olyan hideget fújt, hogy a két egybenyíló kb. 30 nm-es szobát gyönyörűen lehűtötte, a beltéri egység alatt lévő asztalnál ülni nem lehetett, olyan hideg volt. A szobáb abelépve rendesen megcsapott a hideg levegő...
Most alig fúj, akármilyen fokozatra állítom. Mindegy, hogy 20 fokra és max.-ra állítom, a nyíláshoz rakom a kezem és hidegecske, de nem fúj, és egyébként is olyan ingadozóan, hullámzóan fújja azt a kis hideg levegőt is, amit fúj.
Szóltam már a szerelőnek, holnap talán jön, de kíváncsi vagyok, mi lehet a baj, és tudom, hogy itt nagyon sok hozzáértő tag van, ezért kérek infót tőletek.
Azért észre lehet venni a különbséget. Nálam hat évig a telepítő járt évente kétszer "karbantartani" (szűrök mosása, gépek meghintése szenteltvízzel). Pecsételéssel együtt 10-15 perc.
Tavaly dokiék majd két óra alatt gyakorlatilag az utolsó alkatrészig kezelték és polírozták a kül és beltérit. az idei télen kevesebbet fogyasztott és fülre még halkabb is volt mint korábban.
Ha 3*3m és szerver szobában elfogy 10kW áram akkor oda még a 10kW teljesítményű is kevés lesz. Oda majdnem 20kW kell(ene).
Hidd el nem sok minden hiányzik abból a képletből. Csak nem írtam oda hogy a mérés pillanatában ez a teljesítmény. 10 perc múlva más értéket fogsz kapni.
Ha szeptemberben (vagy most) jelentkezel, akkor még szeptemberi hónapban kimegyünk.
Néha dolgozunk ingyen is. Nálad nem fogunk, de tuti hogy olyan árat adunk, melyet nagyon kevesen kapnak meg, illetve még az is lehet, hogy...
Meglévő, régi ügyfelekre koncentrálunk, azokat maximálisan kiszolgáljuk.... Akik újak és mostanában jelentkeznek, azoknál sokszor előfordul, hogy nem tudunk a korrekt ajánlatig eljutni.... Ezt csak azok értékelik akik régi, meglévő ügyfelek és rendszeresen, éveken keresztül járunk hozzájuk és baj esetén ott vagyunk.
Marha drága gumipapucsot húz mielőtt dolgozni kezdene, minél több lenge ruhás lánnyal reklámozza magát és tisztes őszes halántéka van. Lehetne még sorolni a le sem szart ügyfélnyilvántartó szoftverét, a kiemelt árait és a nagy tiszteletű és nagyon fontos társadalmi szakmai tisztségei is vannak.
Ha ezek megvannak, akkor már kezdhetsz gyanakodni.
Nem sértettél meg, bár pár éve azért finomabb voltál. :) (És nagyon készséges/segítőkész, rögtön hozzáteszem természetesen. Sőt, megnyugtattál, hogy nem lesz ez azért rossz.) Mégis, a nem hozzáértő embertől, hogy lehet elvárni, hogy felismerje a "kocaklímás" bandát? Elmondom, ők is szépen felmatricázott autóval járnak, első ránézésre nem tűnnek kóklernek. De tudod mit? Idén már kibírom valahogy, jövőre viszont szeretettel várlak karbantartásra(elérhetőségeid megvannak) és akkor átnézed a rendszert is. Persze, ha vállalod.
Azon filóztam, hogy ebből a képletből valami hiányzik. Ha egy fokot hűl a lakás, akkor már nem 25-9 lesz a dT, hanem 24-9. Itt nem a helység méretével kellene kalkulálni, hanem azzal, mennyi meleg jut be kintről. Egy klímát nem a helység légköbméteréhez kellene számolni, hanem a helység veszteségéhez. Ha a nap 4kW meleget pumpál be, akkor oda a 3,5kW-os klíma kevés. És tök mindegy, hogy 27m3, 100m3 a helység.
Nagyon sokan addig értenek hozzá még fel kell szerelni.
(Én gondoltam egy merészet és elszegődtem az ELI-ALPS-ba gépésznek ... na azt hiszem most majd kiderül mit is tudok a szakmáról. Egyedileg gyártott DX párátlanítók ... stb.)
Nem akarlak megsérteni, de kicsit baleknak tűnsz, akit egy kocaklímás könnyedén megvezetett.
Nem taglalom, de szerintem a te géped nem volt soha rendesen karbantartva (szakmailag)
Karbantartáskor nem kell hűtőközeg-gáz nyomást mérni (ha mégis parasztvakításból megteszi a kocaklímásod, akkor azt azért vedd figyelembe, hogy egy csatlakozó rátétele-levétele mem mérhető mennyiségű hűtőközeget ereszthet el.... persze ha normális szerszámai vannak és ért is hozzá. Nem tudom most kiszámolni, de biztos vagyok benne, hogy több száz ilyen (normális csatlakozási) mutatványnál lehetséges némi veszteség kimutatás...
Keress normális klímást, ha kérdéseid vannak és az eddigi "szakembered" csak mellébeszélt...
Ez egy szakma.... nem mindenki ért hozzá, aki már látott közelebbről klímát
Gondolom a gépkönyvből kinézi ezt az adatot. Ha nem vesszük figyelembe a levegő adott helyen lévő sürüségszublimációjának koefficiens együtthatóját, jó közelítéssel mindenhol azonos.
Kültéri hátulja puha sörtés/vizes kefével letisztítva(ezt én is lecsekkoltam). A beltéri rendszeresen karban tartva, minden egyes évben BIGMAN légkondicionáló tisztító aerosollal lamellák befújva. Még annyi eszembe jutott. Az egyik szaki azt mondta, szezon előtt a kültéri hátulját meg lehet slagozni. Amit Klímakirály ír, az biztos így van, de leellenőrizni természetesen nem tudom. :)
Ki van tisztítva az rendesen? Ha nem tud áramolni a levegő akkor nem is fog tudni hűteni. Ugyanez a kültérinél, ha ott nem tudja "ledobni" magáról a meleget akkor vissza fog szabályozni.
A 2013 óta egyik évben se volt panasz a klímára, pedig biztos voltak nagy melegek. Az igaz, hogy a belmagasság 3,20 m, de nem véletlen lett 3,6 kW-os klíma vásárolva. Jelen pillanatban 18 fokon csinál 24,8-at(manuális 3-as fokozaton) a digitális hőmérő szerint, szóval ma kicsit jobb. 0,1-et töltöttek rá. Az emberke azt mondta, ezt a mennyiséget a klímakarbantartások általi rendszeres nyomásellenőrzés miatt veszíthette el. Ha abból indulok ki, hogy rendszeresen nézte a beltérinél közvetlen a hőmérsékletet és 9-10 fokokat mért, akkor igazad lehet és valóban nem bír a szobával. Viszont évekig ez a klíma 24, max 25 AUTO-ra volt állítva és tökéletes hőmérsékletet csinált, ezért nem értem a jelenséget.
Üdv.Klímaszerelő vagyok. Ha fűtésre szeretnétek használni mindenképpen fűtésre alkalmas speciálisan keszuleket vásárolhatók.A Daikin egy nagyon jó gép de fűtésre még sem nyújt annyit mint az inkabb erre tervezett készülékek.Fűtésre optimális készülék lehet a Gree comfort plusz ami -20c ig fűt vagy a felsőbb kategóriába sorolt Panasonic nordic. Esetleg az Rcool prime amit nagyon szeretek mert ár-érték arányban és minosegben is nagyon jó,illetve -22c ig tudja a fűtést biztosítani.
"Nem akarom elhinni, hogy a nagy meleg miatt csak ennyit tud. Ez nem normális."
Miért nem?
Meleg van, nagyon meleg, előző hetek is azok voltak... Fel van melegedve a házad, úgy látszik nem bírja hűteni, de még az egyensúlyt sem tartani. Túl sok meleg jön be, nem bír vele a gép.
Amúgy nem jegesedett a beltéri elpárologtatója? Nem köpött "havat", jég törmeléket, vizet?
Vedd feljebb 16ról, pl 25re.
És ha már szóba jött a gázrátöltés... Tipikusan a hozzá nem értők, akik vakarják a fejüket, mert el sem tudják képzelni hogy mi lehet (szakmailag laikusokkal majdnem egyszintű) szerelők szokták csinálni. Érdemes kerülni az ilyen szakikat.
2013-ban vásárolt 3,5 kW-os!Gree Comfort inverter klíma egyszerűen nem hajlandó megfelelően hűteni. Az egész probléma idén nyár közepén kezdődött (mikor máskor). Mire kijött a klímás, egy házunkban éppen klímát telepítő társaságot kértem meg, hogy nézzenek már rá. Felmentek, nyomás rendben, kértek egy vödör vizet meg egy kefét, letisztították a kültéri hátulját, probléma megoldva, most már jó lesz. Eltelt egy hét, csak nem úgy hűt ahogy kéne. Hívom megint a saját klímásom, kijönnek rátöltenek egy minimális mennyiséget, a beltérin a bejövő 9 fok, most már jó lesz, jónak kell lennie. Egy ideig jó is volt(bár nem olyan, mint az előző években), mára már megint eljutottunk odáig, hogy 16 fok-ra/maximális (3-as) sebességre állítva turbó fokozaton(!!!) nem képes a lakásban 25,5 fok alá vinni a hőmérsékletet. Tavaly, meg mióta megvan a klíma 25 fokon automatára állítva 23,9 fokokat volt képes csinálni a lakásban reggelre. Járnak ide komoly szakik is. Mi lehet a probléma? Nem akarom elhinni, hogy a nagy meleg miatt csak ennyit tud. Ez nem normális. És azt is unom már kicsit, hogy a pénzt szórom, de a klíma sehogy se akar jó lenni... Hibát egyébként nem jelez, nyomás elvileg jó benne.
A kültériről nem vagyok teljesen meggyőződve, igaz csak 20 darabbal volt kapcsolatom. És csak reménykedem hogy ftxb új szállítmánya is rezonancia mentes lesz.
A beltéri az egyértelműen ... mint a típusa is mutatja ... már FTX. Más a hőcserélője, Én azt hiszem mér ide is ettem fel képet videót a különbségről.
De mivel nekünk B van raktáron nem fényezem tovább a KM-t. ;-)
Én azt gondolom, hogy a KM-es gép minden tekintetben jobb, mint az FTXB. Nem csak egy burkolatcsere volt ott, teljesen új a beltéri egység, melynek a zajszintje igencsak a felső kategóriás gépekkel egyenlő( 20 dB/A). A kültéri egységnél is megoldották az RXB legfőbb problémáját (rezonancia), tehát mindenképpen jobb választás az újabb.
Köszönöm! Azóta látom, hogy más a fűtő-hűtő teljesítménye is a kettőnek. Én azt hiszem inkább fűtenék vele, az ftxb hajszálnyival többet fűt, ezért a dilemma, hogy most vegyek régebbit, vagy alig jobb csak az a fűtés, vegyem az újabbat? Azt is néztem, hogy 25 v 35 legyen, mert a copja, eerje jobb a kisebb teljesítményű gépeknek, és lehet, hogy elég lenne a teljesítménye... Valszeg túlgondolkozom amúgy...
Egy videóban arról beszéltek, hogy az alapmodell (FTXB) kapott új burkolatot, felsőbb kategóriás szűrőt, többlépcsős ventiszabályozást, valamint faragtak a kültéri és a beltéri hangjából is egy hajszálnyit.
Véleményeteket kérném Daikin Ftx 35 km/ rx35 km re kaptam ár ajánlatot fűtőszál beszerelrészével és szerelésel 5 méteren belföldre helyi cég 280.000.huf ért. Családi ház 15 cm hőszigetelkéssel elsősorban fűtésre használnánk.
Internetes összehasonlításban Mitsubishi Msz-Fh35ve vagy Daikin vagy Gree ban 12ad Amber szemezgetem.
Ebbe már én is belebonyolódtam a hőcserélő kapcsán. Aztán rájöttem, hogy ez egy ideális állapothoz való képlet, ami 132 féle paraméterrel rendelkezik, de ad némi közelítést.
A Q az energia, a c a fajhő, az m a tömeg, a dt pedig a hőmérsékletváltozás. A nők lapja caféról idézve egy szemléletes példa: "
Szia! Leírom, hogy én hogy oldanám meg, azért nézzetek utána, hogy stimmel-e pl. a képlet, az valószínűleg szerepel a könyvben azért.
A bablevest víznek fogjuk venni, az egyszerűség kedvéért (a "bableves" összetétele nyilván nem állandó, ezért fizikai adatairól nem tudunk.:).
Neten ezt találtam a víz fajhőjére (a fajhő azt mutatja meg, hogy mennyi hőt kell befektetni ahhoz, hogy 1 kg anyag hőmérsékletét 1 °C-kal megemeljük.)
c= 4,2kJ/kgK
itt az 5 l folyadék miatt
m = 5 kg
a hőmérséklet 4-ről 60 fokra emelkedik, így a hőmérséklet-változás:
delta T = 56 °C = 56 K [a változásnál mindegy, melyik skálát használjuk]
Tehát
Q = c * m * delta T = 4,2kJ/kgK * 5 kg * 56 K = 1176 kJ."
Hogy Én miért nem mérem az autóm kipufogójának hőmérsékletét ...
A klíma se méri a kifújt levegő hőmérsékletét, mert teljesen irreleváns. Úgy mint fent a c x m x deltaT mert a páratartalom miatt a levegőre nem igaz a képlet teljesen. Ja a klímában páratartalom mérő sincs így meg aztán végképp hiába is mérné a kifújt levegőt.
Nagy légkezelők foglalkoznak a kifújt levegő hőmérsékletével ... kaszkád vezérlés.
A fűtésüzemben a kültéri egység jegesedése leginkább 0 és minusz 5 fok között jelentkezik. Amikor párás, ködös az idő, akkor komoly vastagságú jég rakódhat a hőcserélőre, amivel az leolvasztás gyakorisága nő, ezáltal a fűtés energiahatékonysága csökken. A kültéri elhelyezésekor fontos még a benapozottságot és az uralkodó szélirányt is figyelembe venni.
Talán igy lehetne alacsonyabb. A hőcserélő hőmérséklete kb. 2-3 C fokos kell, hogy legyen, de semmiképpen nem fagyhat, tehát alacsony ventifordulaton a beszivott levegő hűlhet akár 15 fokot is. Ezen ronthat a hőcserélő szennyezettsége, nedvessége, a levegő magas páratartalma, stb.
Koszonom Zeki, lehet h igy elengedem... tavkapcsolo nincs elfelejtve, de a felrakom es szartol szivgorcsot kapnek. Apumnak megirom, h az ar szep alom :)
Ideális eset alatt értem, hogy a nappaliban 25 fok van, a kültéri pedig árnyékban van és 26 fokot mértem a beszívó oldalon. Tehát nem forró a kinti levegő és nincs nagyon meleg a házban. Ha a legkisebb fordulatra és legalacsonyabb hőmérsékletre kapcsolom, akkor a beltéri kifújt levegőjének hány fokosnak kell lennie? Reális a 12-14 C°, vagy alacsonyabb lenne elfogadható?
Természetesen el lehet helyezni tetőn is a kültéri egységet megfelelő tetőkonzolra szerelve. Én megnézném helyedben a Daikin idei multi berendezését, mert szerintem ár-érték arányban jobb, csendesebb gép, és már az új, környezetbarátabb R32 hűtőközeggel működik. Dobj egy mélt a pannonklima@pannonklima.hu mélcimre és küldünk egy ajánlatot rá.
Nagyon sok mindentől függ, pl., hogy milyen hőmérsékletű levegőt sziv be, meg milyen ventillátorfokozaton megy. Erre a kérdésre igy nem lehet adekvát választ adni.
Sajnos az ilyen leszerelt berendezésekkel tényleg sokszor csak a probléma van. Amit emlitettél, hogy nem indul el, az reális veszély. Gondold el, felszerelteted kb 60-70 ezer forintér, és tényleg már a falon derül ki, hogy nem működik. Akkor szar érzés lesz kipengetni a telepitési összeget+ esetlegesen a javitásért is fizetni. Ezt akarják a cégek elkerülni, ezért nehéz rá találni szakembert, aki felszereli.
A 06703603840 az én közvetlen számom. Jelenleg külföldön vagyok, de ha látom, hogy valaki hivott, akkor probálom minden esetben visszahivni. Ha hagysz egy SMS-t akkor tuti a visszahivás.
Üdvözlet a fórum lakóinak. Egy robbantott rajzra lenne szükségem. A típus LG A12LL Artcool Slim Inverter V, beltéri egység. Fizetni is hajlandó lennék ért. Köszönöm a segítséget.
Felszerelt, leszerelt, nem használt, de legalább drága. :)
Ha azt nézem, hogy anno a barkácsok 60-70 körül dobták ki szezon után az on/off klímákat... és most is van 70-ért inverteres... tényleg max ingyen. És még akkor is rizikós a felszerelés költsége miatt.
Második éve használok Panasonic 5Kw-os klímát az otthonomban, és a nyaralómban is.
Mindennel elégedett vagyok, de van egy fura tulajdonsága a gépnek.
Azt a hőmérsékletet tartja ami bekapcsoláskor be volt állítva.
Ez azt jelenti, hogy ha pl 25 fok volt bekapcsoláskor beállítva (hűtés üzemmód) akkor 2 óra múlva hiába állítom át 16, vagy 23 fokra, ő akkor is a 25 fokot fogja tartani. Ez szerintetek normális? cs-ue 18rke a tipusa.
Nagyon érdekelne hogy mi a véleményetek erről a problémáról, mert mind két gépnél ezt tapasztalom.
Kérdés: apukám kapott egy klímát, nem volt még használva, de már 11 éves, csak állt a pincében (itt a kép meg a hirdetés, Tekno Point SP-12H). Odaadná nekem, de fogalmunk sincs, hogy van-e értelme vele vesződni... tízből kilenc klímás csak a tőlük vásárolt dolgokat szereli fel, van aki azt mondta, legelőször huzassak ki a villanyórától földelt vezetéket (régi belvárosi házban lakunk), de olyan is volt, aki azt mondta, hogy talán már el sem indul, de ez csak majd max a falon derül ki szerelés után. Tud nekem valaki valami okosságot mondani?
Digital Intelligent Pre-wired Temperature Controller thermal regulator with Sensor Thermostat Heating Cooling Control Switch http://s.aliexpress.com/7zi6riEr (from AliExpress Android)
Mondjuk egy ilyennel? Valami ilyesmivel talán még azt is ki lehetne matekolni,hogy akkor kapcsolja csak a csepptálcába helyezett fűtőszálat ha beindul a leolvasztás,ha az érzékelőjét a fűtött alkatrész mellé helyezném.
Délután felhítam a Gree magyarországi képviseletét szerintük már az on off kazettás beltérik is komunikáltak a kültérivel és a beltéri panel külön nem működtethető . Ha van valami esély külön elindítani jó lenne.
A quattro klímáknál a kültérit hova szokták tenni? A tetőre és onnan a tetőtéren keresztül vezetik be a szobákba a csöveket? Vagy valamelyik falra az eresz alá és az összes szoba körbe van csövezve? Újépítésű házról lenne szó. A 3 hálóba és a nappaliba kerülne egy-egy beltéri.
Jéééézus még hőcserélő is. Már többször ki lett tárgyalva, hogy ha minden ingyen van még a munkaidő is, -mert vegyük hobbinak akkor is olcsóbban jösz ki egy klímával.
A mai gépek már annyira kevés áramot fogyasztanak, hogy annál többet elvisz a szivattyú amivel normális tömegáramot tudsz adni ahhoz, hogy a 14-16c'-os vízből bármi hüvöset ki tudjál venni. Abszolut dedájdí
Még feltöltöm a panel számát hátha ez mond valamit valakinek , azt sikerült kideríteni hogy a klímát a Gree gyártotta ő is használta a panelt.A panel száma GR60-A (V3.3)
Köztes hőcserélével kötöm be , a vezérlő panelt azért lett volna jó ha működésre lehetne bírni ventilátor fordulat állítható lenne , a lamellamozgatást lehetne állítani , hőfok állítható lenne , a másik hogy a beépített kondenzvíz szivatyú a panelről működik a szintkapcsolóval együtt . ki lehet hagyni a panelt de a panellal komfortossabb lenne.
Üdv ! Na nálam a mai napon be lett szerelve a Gree Amber Gvh 12 yc klíma !:-) Ketyeg szépen ,első benyomás ha még kínai is ,hogy rendben lesz ! :-)Távirányítója telefon applikációja prémium minőség !:-)
Februárban telepítettetek nálam egy gépet kell ezt most (fél év) karbantartani vagy elég a tavasszal. A gari miatt gondolom, mert egyébként semmi baj vele. Tiszta, szagtalan, finom puha. Kültérit egyszer portalanítottam már, ezen kívül semmi.
Valoszinu, hogy a két 2 kW körüli készülék tökéletes lesz neked. Az pedig, hogy két mono vagy egy dual lesz, már csak a te izlésed kérdése. Ha esetleg budapesti vagy környéki vagy, akkor szivesen segitünk egy helyszini felmérés-tanácsadással.
Sziasztok!Szeretnék klímát, két egyforma szobába.Ez a két szoba közvetlen egymás mellett van.A szobák 8nm-ek az az 21 légköbméter egy szoba.Milyen klímát javasolnának az itt lévő szakemberek?Én egy dual klímában gondolkozom 2,5Kw.
Előfordulhat, hogy évekig működik tálcafűtés nélkül, mégsem tanácsolhatom, hogy hagyd ki ezt a kb. 20.000 forintos tételt, ugyanis elég, ha egyszer elfagy, akkor százezres lehet a kár.
És ezek is lehetnek eltérőek, mert nincs két egyforma helyre és tájolással telepített klíma. Ha éri hó, vagy szeles a környék akkor kellhet a tűlcafűtés, pár hideg nap után. De, ha (mint nálam) szélvédett helyen és eresz alatt van a kültéri akkor sokadik szezon óta megy tálcafűtés nélkül.
Sokszor a kérdező még a fáradtságot sem veszi, hogy részletezze a körülményeit.
Mindegyik esetre lehetne írni egy-egy több oldalas "hős eposzt" mind a kérdésre minda válaszra. A leggyakoribb konklúzió, hogy sajnos(?!) bízni kell a telepítőbe, hogy megfelelő készüléket javasol és az igényeknek és adottságoknak megfelelően telpíti ...
Tök egyszerű, elvágod a csöveket, felhúzod rá a slagot, keringeted benne a vizet, kidobod a vezérlőpanelt, és a mókuskerék motorját direktbe kötöd, esetleg extraként egy kapcsolót is beleköthetsz.
Szia! Mit akarsz rajta működtetni? Gondolom van benn egy swing funkció, ami a lamellákat billegteti, az egy AC motor, és csak feszültség kell neki, meg van egy ventilátor. Az szerintem 4 kivezetéses, egy közös és 3 szál a különböző fokozatokra. Távvezérlést max kínából rendelt négycsatornás távvezérlőpanellel lehet megoldani. Fotózd le,. milyen adattáblák vannak a motorokon.
Van egy olyan gondom , hogy tavaly vettem egy Genex 12KW kazettás beltérit kút klímát akarok belőle csinálni , de a vezérlő panelra adtam feszültséget csak villogott a kültéri panel nélkül , 1db vékony négyeres , 1db vastagabb 4 eres és 1db 3eres vezeték megy a kültéri panelra valakinek van ötlete hogy hogyan lehetne működtetni a beltérit a kültéri panel nélkül ?
Köszi a választ. Terv szerint -5 -8 fokig használnám max. Annyi vélemény van a fórumokon a csepptálca fűtéssel kapcsolatban ,hogy nehéz eligazodni,hogy mi a valós.
Mivel a "főnökeink" is olvassák a topicot illetve beszállító partnerek. Sok öszinte véleményre ne számíts. Hogy pl. X márka jó Y nem jó és főként hogy miért nem. Reklám partnerek sem vagyunk sokan így linket se kaphatsz a weblapunkra ahol a leggyakoribb kérdésekre van már válasz. Nem olvastam vissza de valószínű nem Szegeden vagy így én úgy se tudok szolgáltatni neked így nem rontom más üzletét a véleményemmel.
Nincs itt semmi időjárási probléma, soha ilyen kevés klímát nem szeretünk mint idén. Persze közre játszik hogy nincs ember aki csinálná és pontos összesítés sincs még.
Ilyen sivatagi meleg betörés mindig is volt. Nem csak 2 hetes mint idén hanem 4 hetes mint tavaly.
Sőt anno egy évben háromszor is volt ilyen betörés egy két hétre utána lehűlés ... na ekkor döltek még az eladási rekordok.
Véleményekre,tapasztalatokra lennék kíváncsi. A kérdés,hogy mennyire szükséges extra a csepptálca fűtés? Jelenleg a nappaliban egy Gree Lomo plusz klimám van 3,5kw. A fűtési szezonra szereltetnék egyet a hálószobára is. A márka mindenképp Gree lesz . Mennyire jellemző az eljegesedés? Télre kihúznám a kültéri aljábol a szűkítőt . Mindenképp tálcafűtéses smartot vegyek vagy elfolyik szűkítő nélkül a lomóból is a víz?
Már meg ne haragudj, de én úgy gondolom a speciális helyzetedhez mérten a lehetséges válaszokat mind megkaptad. Esetleg többen tudták volna mondani, hogy miért nem lesz jó ha egy mórickarajzot beteszel a tetőtéri lépcsőház elhelyezésről. Ennyire nem volt fontos neked..... Most meg leoltod a népet.
Persze, mint minden "szak" topikban, itt is felüti néha a fejét az OFF, de ez csak afféle rövid üresjárat. Ha konkrét kérdésed van, akkor biztosan kapsz választ, de hogy ne fuss fölösleges köröket, előbb hívj ki egy klímást, és vele beszéld meg, hogy mit szeretnél. Ő látja a helyszínt, az adottságokat és a lehetőségeket. Aztán, ha valami nem világos, esetleg kétségeid vannak, és/vagy egyes típusokról akarsz többet tudni, itt mindenre választ kapsz.
Üdv e topik lelkes olvasói ! Mióta eldöntöttem ,hogy lesz klíma a házamba(kb 2-3 hete) ,azóta olvasom folyamatosan ezt a topikot,de itt úgy tűnik azzal foglalkoznak a legkevesebbet,ha kérdez a "kokler"valamit ,akkor csak kioltatás van ,hogy miért nem jó drága Japánt veszek ,mert az a tuti ,hogy mire figyeljek ,mi alapján döntsek ,erre itt információt beszerezni nem tudtam !:-( Kár ezekért az Off-okért a szezon közepén ,sőt megreckirozom ,hogy egyre több helyre fog kelleni klíma ,mert a pozitív szélsőséges idő elérte ezt a mérsékelt égövi részt is !:-(
Na most lett elegem ebből az egész terrorista világból. Felhívtam délelőtt az autósboltot, hogy lehet-e kapni autóba való bombát. Fél órán belül nálam volt az egész TEK, és órák hosszát magyarázkodtam, hogy csak az autóm klímáját szeretném kitisztítani... :)
ennek a vége az, hogy lesötétített 26 fokos lakásban szenvedsz
Mi is jól szigetelt, 1,0-s ablakokkal rendelkező lakásban élünk, de amikor egy hétig nappal 35 fok felett van, éjjel meg 26 fok, értsd hajnal kettőkor, mert 22órakor még bőven 28 fok van, akkor ez úgy halott ügy ahogy van. Tapasztalat.
Igen, többször előkerült, hogy a nagyon jól szigetelt házak is egy idő után átmelegednek, és az éjszakai ablak nyitvatartás (ahol lehet) sem elég hogy kihűljenek, és jöhet a klíma.
Nem olvastam végig a hsz.-kat, lehet, h már elhangzott ötlettel állok elő, de én otthon már megoldottam a légkondícionáló kérdését.
Igaz, h nem tömbházban lakunk, hanem önálló házban, de tíz éve körbe szigeteltettük nyolc cm hungarocellel (valószínűleg nem is így hívják). Télen a meleget nem engedi ki, nyáron pedig be! + nappali hőségben csukva tartjuk az ablakokat, éjjel viszont szellőztetjük a hűvösebb levegővel.
Bár nem lehet a kánikulában 22 fokra hűteni így a szobákat, de határozottan hűvösebb van a belső térben. Leginkább be - és kilépéskor tudatosul a különbség.
A gépi klímával az ember maga alatt vágja a fát, mert minél több energiát fordítunk hűtésre, annál nagyobb káros anyag kibocsátás árán érhetjük el fokozva ezzel a kiváltó okot, az üvegház hatást. Ez öngerjesztő folyamat és tönkre tesszük vele a Földet, magunkat.
Bár a munkám során rendszeresen hozzájutok klímás járművekhez és jóleső érzés a hűvös utazás közben, de brutálisan fejbe ver a hőség kiszálláskor.
Szia! Szerintem *tudod*, hogy meg lehet csinálni! Állj neki, csináld meg, és számolj be a tapasztalatokról!!! Végül is csak valami vizes tartályt kell a hőcserélő köré barkácsolnod, nem?!?
Nem tudtam jól leírni az elképzelést, úgy ítélem meg válaszodból.
A lecserélt, működőképes de már nem célszerű beépítés- és a lehetőséghez képest jelentéktelen eladási ár (egyáltalán vennének még ilyet?) miatt magam hasznosítanám. Tisztában vagyok vele ez egy egyedi kialakítás lenne. Nem egy szokványos klímabeépítés. Az sem kizárt, hogy a hűtőegységet/hőcserélőt egyedileg kell elkészíteni. (a háttér meg volna rá).
Ahogy írtam első körben vizsgálom a kérdést, hozzáértő, segítő hozzászólásokat szeretnék, amit előre is köszönök! Fűtés területén otthon vagyok, a hűtő oldalról lenne szükségem szakmai segítségre.
Összességében kisebb légköbmétert szándékoznák vele hűteni mint amit eddig hűtött a két beltérivel két szobában.
Most olvastam valami nyomtatható napelemről, ami töredéke lesz a mainak árban. Ha ez igaz és valóban felébe kerül majd, ki jár jól aki kivár vagy aki beleugrik, hisz emlékezünk mennyibe került régen egy KW napelem és mennyi is ma. Ugyanez igaz az elektromos autóra, mert most jelent meg a hír valamilyen lítiumos megoldásról, amibe öntheted a delejt ész nélkül, és ki is veheted belőle töredék súly mellett. De szükség van a fecskékre, amire ez a videó nagyon jól rámutat.
OKé, de villanyautóéknál a kompresszort nem kereket hajtó motor hajtja, hanem egy inverteres motor, mint az otthoniakban. Főleg, hogy ha álló autónál is akarsz hűteni, akkor ugye nincs alapjárat a villanymotorokon :) Szóval nem hinném, hogy nagyobb teljesítmény kellene hozzájuk, mint az otthon falon csücsülő társaikhoz.
Persze sokaknak van ... főleg nyugaton/magyarhonban is ... akiknek 20-30-40 milliót elkölteni energiára nem nagy kunszt. ha megtérül megtérül ha nem hát nem, maradt még elég.
Hidd el Én a megoldást keresem, mert Viktornak adni államkötvényként, mint mondjak ... akár el is égethetnénk a Kossuth téren.
Ha azt nézzük, hogy egy 20m2-es szobába kell 2kW-os klíma, akkor ide elég lehet 1kW-is, mert ugyan jóval kisebb, de rosszabb a hőszigetelés, és ugye az autóban nem illik menet közben leengedni a redőnyt. Tehát valahol 300 és 500W között fogyaszthatnak. Ami durva, hogy az a ventilátor, ami fújja be az utastérbe a levegőt (hagyományos autóknál), az 300W-ot még megeszik teljes fokozaton.
Érdekes olvasni a HSZ-eket. Az is érdekes milyen messze jutottunk az egyszerű dán kísérlettől ahol a redszerhullámzást próbálják bérelt akkukkal kisimítani. Egészen a villínykályhákon át a méteres lószarrétegig.
Ilyen negatív gondolkodással nem is lenne túl sok jövője a -mellesleg nagyon is életképes- szaldós rendszernek. Mondhatom én, hogy l..szt a szaldósokba, nehogy már én fizessek azért rendszerhasználati díjat, hogy más olcsón fűtsön árammal, mert megteheti. Persze az ilyen megközelítés romboló és buta lenne.
Pedig Én tényleg kíváncsi volnék mennyit fogyaszt a klíma egy elektromos autóban.
Mert oké hogy Spanyolországban sik terepen +24°C borús időben letesztelik ... de Én megyek télen esőben hóban ónos esőben szikrázó 43°C-ben stb.
Ugye a diesel se tudja -20°C-ben a veszteség hőjével kifűteni az utasteret. Mire beérek a 12km-re lévő munkahelyemre 65°C a hűtőfolyadék. és a kocsi fűtetlen garázsban áll ... a munkahelyről haza még rosszabb ugye ott kint áll az udvaron.
Nyáron tudom hogy +1liter autópályán a fogyasztás, van pillanatnyi fogyasztásmérő a kocsiban. ha kikapcsolom a klímát akkor ennyit esik a pillanatnyi fogyasztás ... de max 5km-ig bírtam, és kapcsoltam vissza.
Ja és amikor olvaszt a Tesla klímája akkor olyankor mi van? Fújja be a -30°C-fokos levegőt? Vagy elzár mindent és nulla szellőzés/fűtés arra 10-15 percre még leolvad?
Mondjuk a 'rohamosan' nem tudom milyen mértékegység.
Anno amikor kitalálták a villanykályhát volt úgy hogy a második évben az előzőhöz képest 1000 % volt a mennyiségi fejlődés , de az nagyon hamar lecsengett.
Az elsőben legyártottak 20 db. prototípust, majd a másodikban 200 db. -ot el is adták mindet. A 4,2 miiló lakásból vagy 50 ezerbe került ilyen kályha vagy 5 év alatt, tehát látványos gyors volt a fejlődés, de aztán még gyorsabb a visszaszorulás.
Az olajkályhák tündöklése és bukása még látványosabb. 1960 -tól 1975 - re 1.5 millió olajkálha üzemelt...itt stagnált 1990 -ig majd 3 év alatt kifujt a nullára.
Vagy még egy érdekesebb.
Úgy 1900 körül egyes jósok vélték, hogy 1950 -re napi félméter vastag lószart kell eltakarítani Bp utcáról a hatalmas és gyors ... rohamos fejlődés következtében.
azután megjelent az autó.... szóval a napi jelenségekből néha fals következtetések lehetnek.
Maradjunk a klímáknál, úgy néz ki, ebben az időszakban az ablakklíma a leghatásosabb! Reggelre 21 fok volt a tetőtérben, energia szinte nem is fogyott, pedig mindkét ablakklímámat kinyitottam :D
Az elektromos autózás még nagyon úri passzió. Felénk (Hatvan és környéke) tudtommal nulla a töltési lehetőség, így csak itthon tudnám tőtikézni a kocsit. 20A-es a kismegszakítónk, így az az érzésem, hogy a többi fogyasztónkra nappal nemigen maradna elég kraft. A videókban is látható, hogy elég nagy nyűg egy villanykocsi használata. A használati eszköz legyen értem és ne én érte.
Azok az autós újságírók akik tapsolva dicsérik az elektromos kocsizást, egészen biztosan nincs a tulajdonukban elektronos verda.
Nem vagyok szakember, nem értek hozzá, de én is úgy gondolom, hogy a magyar elektromos hálózatra elég nagy teher a nyári klímázás. Nagyszámú elektromos autók töltése, biztosan térdre kényszerítené az áramhálózatot. Nekem mindegy mi hajtja a közlekedési eszközömet, de azt gondolom, hogy csak addig lesz olcsó az áram, amíg csak mutatóba vannak villanyverdák. Na mindegy ... majd csak lesz valahogy, mert olyan még sosem volt, hogy nem volt sehogy.
Csak így hybridnél pont elvész az az előny ... ha jól gondolom ... műszaki rajzot még nem kerestem ... hogy a hajtáslánc veszteségét kiküszöböljük. 90-95% a hagyományos hajtás lánc hatásfoka, még egy tiszta elektromos ~99%
Amit a hűtés fűtés egy kicsit rombol ...
szokásos 1 egység gáz 1/3 egység elektromos áram egy kis töltési veszteség majd 1 egység áramból 3x- hő ... -20°C-ben egy hőszivattyús klíma nem tudom kitudja-e fűteni a prius és tesla modelljeit? hőszivattyús üzemben vagy cekásszal 3x annyi áramból mint gázból?
Nos reagáltál a ....36 -ra amiben azt írja többek között hogy :
" rohamosan terjedni fog a villannyal fűtés (ha klíma, ha hőszivattyú, ha cekászos mindegy). ." lehet , hogy a naívak így gondolják.
Van pl. egy 60 nm-es háztartás amiben az okoska kitalálja ,hogy fűtést korszerűsít, mert a konvektoros a /gákaznos jelenlegi rendszert megúnta , nem korszerű vagy csupán csúnya.
nagyon csábos az elektromos fűtés jól is hangzik főleg a infrát hall vagy valami fűtő filmet. Van az illetőnek max. egy 25 Amperes biztosítéka, ami tud úgy 5 kW-ot kicsi aszerencse , hogy társashaázban kapna 32 ampert, de ha kapna is az is csak 7,1 kW.
Ezen az 5 kW -on vagy szerencsés esetben a 7,1 osztozik az általad felsorolt :
"/vasaló/mosógép/főzőlap/sütő/használati melegvíz, " meg kenyérpirító, lakás világítás, elektronika, hajszárító stb.... netán egy klíma.
Aztán van az illetőnek egy min 6 m3/óra gázátbocsájtású gázórája , egy kiépített és engedélyezett rendszer , ez tud 50 kW teljesítményt, de az illető a villanyfűtéstől várja a megváltást .
Arról nem is beszélve , hogy az egységnyi energia ára háromszor annyi villanynál mint a gáznál.
nem beszélve arról, hogy néha a 120 - 140 nm-es háztartások is a villanyfűtéssel kacérkodnak.
Nem hiába a szépszavak, a marketting, a norvég panel hívószó lehet.
Ja az áram nem primer energia, valamiből készül igen rossz hatásfokkal.
És Lítium -ion akkumulátor sem épp csóróknak való mutatvány, nem újra hasznosítható ... gazdaságosan. (nagy Tesla Power wallba nem is ez van)(de az autóba nem való nehéz, gyorsan merül, mindig lekellene meríteni teljesen ... ja a Litíumot meg nem szabad lemeríteni mert megfagy.)
Dolgoztam olyan embernek akiknek volt i3 és i8 is a garázsban ... és igen azok valahogy mindig otthon voltak ... a nagy BMW meg terepjárok igen ritkán.
persze itt Szegeden is van i3 és tetszik nagyon hogy ebben a kánikulában megy a klíma (vagy csak ventilátor nem tudom) a parkolóban mikor senki sincs benne. :-)
Csak halkan, 2017!-ben harmadik napja nincs áram egyes falukban Magyarországon ... az elektromos infrastruktúra éppen elbír a mostani feladataival ... hőszivattyúnak/vasaló/mosógép/főzőlap/sütő/használati melegvíz 3x32A nagyon kevesen kapnak.
A mobilitás kiszolgálására jelenleg teljesen alkalmatlan.
1 Liter gázolaj nem tudom mennyi áram, de annyi áramot átpasszírozni a jelenlegi hálózaton lehetetlen mint ami olaj / benzin megy.
Mire is jó az okos telefon amire nem jó egy okos telefon? Mondj egy példát mivel járul hozzá nálad az okostelefon a GDP-hez?
Az Én főnökeim mai napig sms-ben küldik a címet ... nem képesek 3-4 fényképet csinálni hogy mit kell majd csinálnom ... nem képesek leírni melyik csöngőt nyomjak, melyik utcán menjek, mert a gps nem pontossan arra az oldalra visz ... 5-10-15 percek mennek el a kukába.
13 milkás autó :) De most olvastam, hogy egy 8-10 éves Leaf-fel elmentek 200km-t. Eco módban, 50-el, 3,5 barra fújt gumikkal. Én még mindig várom kínát, mikor hoznak ki egy polski fiat méretű villanyautót fillérekért, amivel melóba lehet járni, és egy autó helyén 2 ilyennel lehet majd parkolni.
- amivel drágább, az megtérül a nulla karbantartási igényen és tankoláson (igen, elefelejtitek, hogy nem csak a tankolást spórolod meg, hanem a 15-20ezres olajcserét, vezérlés cserét 100-nál, és a hűtőfolyadék cseréket is), van egy 150-200ezres hajtőmű olaj csere, nahát...
- átlag napi 50-100km-t megyek, de mivel országos ellátásban vagyunk, havi 5-8 300km feletti út beesik
Nekem akkor lesz instant get, ha a kettő közül bármelyik megvalósul
- minimum 500km hatótáv 20fokon, de nem eshet 300 alá -10 vagy +40 fokon sem, éjjel sem
- minimum 200km hatótáv feltölthető maximum 30 perc alatt olyan töltő hálózat elérhetőséggel, ahol a pontok közti távolság max 50km
Most mindenki ugyanúgy fizeti a rendszerhasználati díjat az is aki szaldózik az is aki nem.
Ugyanolyan földhözragadt dolog lenne ez ellen is lázadni (persze lázadnak azért) még akkor is, ha tudott, hogy ez is egy nagy csomag része és ha nem lenne esetleg más oldalon lenne több a díj.
Ha olvastad a cikket a dán kísérletben fizetnek a használatért amiből elég jól megoldható az akkucsere. Nagyobb léptékben biztos vagyok benne, hogy könnyebb lesz.
Egy villanyautó 4 millával többe kerül, mint egy benzines. Ha oda-vissza 40km, akkor több, mint 10 évre való benzin, és 365 nappal számoltam, nem 200 munkanappal. Mi hétvégén beülünk a családdal az autóba, és kirándulunk az országban minden felé, a két nap 4-500km. Dolgozni viszont szerződéses busszal járok.
Ha meg az akksimat az áramszolgáltató akarja használni, amortizálni, akkor vegye meg ő. Egy ilyen használat szerintem fele akkora életciklust ad az akksinak. És ez az utolsó bekezdés fájna nekem a legjobban.
Nincs statisztikám, de a zt hiszem a többség így használ autót.
Ha tehát ezek a kocsik valóban a csonkon csücsülhetnének tömegesen (ha jól emlékszem meg300szorozódást ír darabszámban 2040-re) és használhatná a rendszer és ezért fizetni is tud miért ne. Tudott dolog, hogy rohamosan terjedni fog a napelem, rohamosan terjedni fog a villanykocsi, rohamosan terjedni fog a villannyal fűtés (ha klíma, ha hőszivattyú, ha cekászos mindegy). Ezt egy "hagyományos" strukturájú rendszer nem képes feldolgozni. Nem is erre lett tervezve, kitalálva. Új forradalmi megoldások kellenek és lesznek, én nagyon kíváncsian várom.
Persze mindig lesznek szkeptikusok, ellenállók de úgy ahogy egy erőből butatelefont használó mellett ma már egy 10-en éves kölök is elszalad az életben, úgy fog ebben a témakörben is robbanni, elszaladni az innováció.
Szerintem egyre több, de miért is fontos ez? Te MOST nem szeretnél villanykocsit. Sokan mások pedig nagyon. Végül te is azzal fogsz járni.
Az volt az alapvetés (a cikk lényege), hogy a klímások/hőszivattyúsok legnagyobb félelme, hogy a szaldós rendszer meg fog szűnni a tesztelt elgondolással talán védhető lesz. Ki kell találni egy együttműködési rendszert amivel kisimítható a hálózat hullámzása.
Jó, akkor legyen 200km, ami reális. Melyik villanyautó tudja ezt a távot félig lemerítve? Télen fűtéssel, vagy nyáron klímával, hogy ne legyünk annyira off?
Majd ha megelőznek az autópályán, +40°C-ban vagy -25°C-ban.
Mondjuk Modell S ment el mellettem a 5-ős főúton kb. 160-al Örkény után Budapest felé ... és nem találtam meg Pestig lemerülve :-) Pedig azzal a tempoval nem tudom meddig bírta. :-)
www.molnarklima.hu Én velük szereltettem fehérváron de nem fehérváriak! Egy fujitsu-t szereltek nekem és maximálisan elégedett vagyok velük! Korrektek és jó áron dolgoznak!
60 literes a tankom, de csak 900km-t tudok megtenni vele. De a benzint 10 perc alatt utánatöltöm fullra, ha tervezetten kívül el akarok jutni valahová, de ha villanyból kellene, akkor az mennyi idő?
Lakáshűtés korszerűsítése miatt leszerelésre került egy régebbi rendszerű, On - Off kültéri gép, inverteres ment helyére.
Nagyon első körös eszmefuttatásom, kérdésem az alábbi lenne:
Meg lehetne oldani, hogy a kültéri alkalmas hőcserélővel egy szigetelt közbenső / puffer tartály vízterét hűtené és ezzel a hűtött vízzel táplálnám a kialakított mennyezethűtés hűtő paneleket? (gyanús, talán olyat kérdezek ami már létezik? akkor elnézést, nem akarok jó pofa lenni!)
Most a méretezés - vezérlés -szükséges elemek, alkatrészek még nem téma (ha megoldható majd a következő lépés). Ez a kialakítás egy másik lakásban lenne.
Nem a saját házad ellátása lenne a cél hanem valamilyen formában a rendszerre csatlakozva odaadod az akkukapacitásod X%-át amivel a rendszer gazdálkodhat. Minek neked minden nap 300kmnyi hatótávra elegendő áram az akkuban, mikor csak 20km-re mész.
Erre már én is gondoltam, hogy szigetmódban, a (nem létező) villanyautóm akksiját használnám puffernek. Nappal töltöm, este arról használom. Aztán reggel meg jó, ha a kapuig ki tudok vele menni :( Egy ilyen autó mindig feltöltve álljon készenlétben. Esetleg ha tudnak majd röhögve 1000km-t, és én csak napi 50-60 at megyek vele, és tervezett hosszabb út előtt nem engedem lemeríteni.
Volt itt szó (többször is) vagy a hőszivattyúsban, az elektromos áram szaldós rendszerének a problémáiról. Itt egy részmegoldásféleség, amit ráadásul már használnak is.
Második éve használok Panasonic 5Kw-os klímát az otthonomban, és a nyaralómban is.
Mindennel elégedett vagyok, de van egy fura tulajdonsága a gépnek.
Azt a hőmérsékletet tartja ami bekapcsoláskor be volt állítva.
Ez azt jelenti, hogy ha pl 25 fok volt bekapcsoláskor beállítva (hűtés üzemmód) akkor 2 óra múlva hiába állítom át 16, vagy 23 fokra, ő akkor is a 25 fokot fogja tartani. Ez szerintetek normális? cs-ue 18rke a tipusa.
Nagyon érdekelne hogy mi a véleményetek erről a problémáról, mert mind két gépnél ezt tapasztalom.
Van 2 db klímám a lakásban és az egyiknek a beltérijét át szeretném tetetni az előszobából a gyerekszobába. Természetesen nem most szeretném, hanem amikor lefut a szezon, akár télen is jó. A lakás Szegeden található.
Árajánlatokat a hyperc1976@gmail.com email címre várom.
És ez tőlem így is marad, a webes klíma értékesítés teljesen elhalt a rendeletek folyományaként. Ami lehet hogy jó is de az is lehet hogy nem. Én/Mi nagyon kevés ügyfelet hagytunk az útszélén, vagy egyáltalán nem. De valaki így döntött hogy mai rendszer jó el kell ezt fogadni. (igaz kicsit nehéz itt szerb határ mellett ahol a klímagáz és az On/Off klíma ömlik be a határon)
Így már egyáltalán nem éri meg időt szánni rá hogy leírd a gondoltaid. (google hiába hozz érdeklődőt nem tudod pénzre váltani) Nem is tudom miért szaporítom itt a biteket egy hete. Elég jól el voltam a topic nélkül. De ez a 20°C thread kihozta belőlem a klímaszerelőt.
A "klíma vákuumozás" keresőszóra pont az általa linkelt oldal az első találat ami szerint aki 20°C alatt próbál vákuumozni az kókler.
Az ott marad akkor is, ha innen törlik. Pont ezért szerintem jobb ha itt marad a felvetés, egy értelmes cáfolattal, mintha ki lenne törölve az egész thread.
Mondjuk ahogy végigolvastam összeraktam hogy tudnak elég alacsony nyomást a vákuumszivatyúk, meg amúgy is beltérben van a cső nagy része, de még így is több az ellenérv nélküli gúnyolódás, ami az ide tévedő laikusnak sokkal ellenszenvesebb, mint egy értelmes válasz.
"Láthatóan a fizikához is annyi közöd van, mint a 7 szakmádhoz, erre lecsófőzéssel fikázod a nálad 100szor többet érő embereket. Szerintem menj a picsába. Csak mert teleszemetelsz feleslegesen egy jól működő topicot. Elnézést mindenkitől ha leírtam volna amit más csak gondol. :)))"
De bakker, egy hete még azt kérdezgette, az XY klímát hogy kell használni hogy legjobban hűtsön, meg neki van egy klímája, és most már klímaszerelő lett?
mondtam, nem vagyok klímás, így azt nem tudom, hogy a vákuum szivattyúitokkal le tudtok-e menni 50-30-10mbar alá. Csak azt, hogy van az a kicsi nyomás, ahol még a jég is szublimál, nem hogy a hideg víz.
Ha nem bol -on lennék bebódulva, akkor lenne okos ötletem. Első megtekintésre még azt se tudom, h leszakadt venti vagy mechanikis zajok jönnek ki abból a madinából.
jovohet utan vege a szabimnak, akkor utbaejtjuk es segitunk megoldani
Ezek szerint kijelenthető, hogy a technika odáig fejlődött, a mai vákuumszivattyúkkal más 20 fok alatt is biztonságosan eltávolítható a nedvesség a rendszerből.
vasárnap óta üzemel nálam egy 3,5 kw-os Midea Blanc klíma. Minden szuper volt vele eddig, szuperül hűt. Azonban ma reggel óta a beltéri mókuskereke elkezdett zörogni. Olyan hangot ad ki mintha kiegyensúlyozatlan lenne a forgó rész. A hang ütemes,a fordulatszámmal változó hang,olyan mintha a csapágyazás lenne túl laza és a kerék kis mértékben excentrikusan futna.
Lehet ezzel valamit kezdeni,vagy mindenképpen garanciáztatnom kell? Szívesen elkerülném az ezzel járó tortúrát,mivel a készülék külföldön lett vásárolva.
Vadonatúj, szakember által üzembe helyezett készülékről beszélünk.
Van benne igazság, nekem a beltéritől a falig 37 centiméternyi cső van szabadon, tehát vákuum alá kerülő rész leszámítva a falvastagságot beltérben van. A kültéri elvileg fel van töltve gázzal, és le van zárva, onnan nem kell kiszívni semmit. Persze az egész dolog szivattyúfüggő is, ha kellően nagy teljesítményű, akkor meg lehet csinálni alacsonyabb hőmérsékleten is. Gondolom ez is olyan, mint a vakolás, ott is van egy hőmérséklettartomány, mikor azt mondja a szaki, hogy úgy biztosan tartós lesz. Hozzáteszem, a fizikához annyira nem értek, de vákuumhoz volt már szerencsém, hogy milyen nehéz egy bizonyos érték alá lemenni.
Már volt róla szó (lehet másik topicban), hogy ez azért nem jó, mert a hülyeséget elhinti és itt marad. Később jön egy gyanútlan olvasó és beleakad. Nem kötelező mindenhez érteni, így teljesen elfogadható, ha elgondolkozik rajta és újra felszínre kerül a pár hónapos/éves baromság.
Van egy nagyszerű szolgáltatása az Index fórumoknak: A nem kívánt Nick hozzászólásainak elrejtése. Igaz aki hülye az ettől még hülye marad, de ha nem tudtok róla, nem fáj miatta a fejetek. Előbb, utóbb csak megunja, hogy senki nem reagál a hozzászólásaira.
Berobbansz ide egy baromsággal, már az első HSZben f-gáz azonosítót követelsz másoktól. Csak nem arra akarsz vásárolni?
Van 7 szakmád és a 8.ban dolgozol sameszként, faszán elsajátíthattad azt a 7-et. Miért nem írod inkább, hogy mérnök vagy? Az menőbbnek hangzik.
Láthatóan a fizikához is annyi közöd van, mint a 7 szakmádhoz, erre lecsófőzéssel fikázod a nálad 100szor többet érő embereket. Szerintem menj a picsába. Csak mert teleszemetelsz feleslegesen egy jól működő topicot. Elnézést mindenkitől ha leírtam volna amit más csak gondol. :)))
Eddig a hatóság nem írt vissza nyilván csak büntetni meg a papír munkát szeretik. Gondoltam majd ott valaki kiinformálódik.
Most beszéltem Hegedűs János Klímaszervizessel. A lényeg a lényeg mivel a beltérit vákuumoljuk így a beltéri (szoba) hőmérsékletnek kell 20 fok felett lennie. És az a max 3m kültéri csövezés lényegtelen. Viszont a kinti hőmérséklet nem lehet 0 fok alatt. Kitért még arra, hogy igazából ez újonnan épült lakásokra vonatkozik ahol nincs még fűtés kiépítve. Hangoztatta ha egy leheletnyi pára is megmarad a rendszerben az olajjal elsavasodik.
Annyiban hibáztam, hogy én a kinti hőmérsékletre is értettem.
Feri! Tök mindegy kit kérdezel! A fizika törvényei soha nem változnak! De legyen úgy! Majd a Daikin klíma feltalálja az önmagát vákuumolást.
Inkább szakembereket kérdezz....olyan igazi szakembereket, akik tanulták a szakmát (könnyű őket felismerni az ősz, vagy őszülő szörzetükről) ...és bocs az ügyes-okos fiataloktól....Ne az olyanoktól informálódj, akiknél a gyorstalpalón a kezükbe nyomtak valamit, vagy csak kocaklímásként dolgozgatnak.....
Az általad összeguglizott hülyeségeket meg ne terjeszd, mert téves infókat tartalmaz, megtévesztő...
Ja...és a hatóságot is felesleges kérdezni.....szerintem még azt se tudják, mi az hogy vákumszivattyú.... mert nem ez a szakmájuk, nem ez a feladatuk, ott jogászok, ügyvédek, politikusok, stb ülnek....
Ok, de nem hinném, hogy sokkal olcsóbb. Nekem becsülettel meg lettek pucolva a klímák kívül-belül, és a kültérinél töredék időt töltött a beltérihez képest, mivel azt lényegesen könnyebb takarítani, nem kell hozzá drága vegyszer.
Mekkora nyomást képes előállítani a te géped? A cikk arról szól, hogy nem létezik ilyen vákuumszivattyú. Egyelőre 4 klímás weboldalt találtam akik a 20 fokhoz vannak kötve...
Egyébként csak akkor fordul ez komoly helyzetté, ha a garancia papíron fel kell tüntetni a beszerelési hőmérsékletet.
Mindegy a mai nap írtam ez ügyben a Nemzeti Klímavédelmi Hatóságnak, hogy ők mit tudnak a 20 fokról.
Nem vagyok klímás, de fizika/kémia a kedvenceim közé tartozott, és figyeltem is órán. Egészen biztos vagyok abban, pl, hogy -10fok környékén (lehet jég a csőben) ha 5-6mbar alá tudsz menni, akkor szublimálni fog. -20 fokon 1mbar, ahhoz már combis szivattyú kell
Akkor miért nem gondolkozol, csak Ctrl-V+ Ctrl-V-zel.
2 műszerész és 2 technikusi szakmával +1 pénzügy és bérszámfejtő és 1 könyvelő szakmával nem a seggem törlöm!! Klíma szerelő segéd vagyok és főállásban denso robotokat programozok!
...
Fogalmam sincs hogy szereztek itt a szerelők sikeres vizsgát ...
Te! Figyu! Akkor Te nem is vagy klímás?
A klímás-segédre, ahogy én tudom az van bízva, hogy vésse, fúrja a falat, meg cipekedjen, rendszert nem bonthat meg, gázhoz nem nyúlhat. (hivatalosan)
Nem kell zseninek lenni ahhoz valaki levizsgázzon, próbálkozz meg vele és akkor talán nem csak egy okoskodónak gondollak, aki pocskondiázza a szakmát.
Akkor egy kis érvelés:
A vákuumolás célja, hogy elfogadható érték alá csökkenjenek a nem kívánt anyagok, beleértve a nedvesség mennyisége az adott rendszerben.
A nedvesség halmazállapota függ a rendszer nyomásától és hőmérsékletétől. Egy telepítés alatt lévő klímarendszerben jellemzően gőznemű halmazállapotú a víz, a nedvesség. Ha alacsonyabb a környezeti hőmérséklet folyadék is jelen lehet.
A vákuumolás során, adott hőmérsékleten, csökkenő nyomás esetén a folyadék gőzneművé válik, így el tudja azt távolítani a szivattyú a rendszerből. (Ennyit Te is bemásoltál.)
Ha a szivattyú csak 100Pa-ra csökkenti a nyomást a rendszerben, akkor nem 20, hanem hozzávetőlegesen -20°C-on is létre jön a fázisátalakulás. Akkor miért is nem lehet 20°C alatt eltávolítani a rendszerből a nedvességet, illetve beüzemelni klímát?
És akkor még nem is tértem ki a nitrogénnel történő öblítésre, ami tovább csökkenti a szennyezők arányát.
Végezetül:
Ha tényleg nem lehet 20°C fok alatt klímát beüzemelni, magyarázza el valaki hogy miért, mert nem szeretnék úgy szerelni, hogy még ezt sem tudtam.
Ha nem lehetne tisztességes munkát végezni 20°C alatt, akkor majd télen megmondom az ügyfeleknek, hogy nem tudom vállalni a hűtőkamrájuk, vagy a hőszivattyújuk javítását, üzembe helyezését, vagy a fűtésre vett klímájuk felszerelését, mert az nem lehet 20°C alatt elvégezni. :-)
Tudom értelmezni már megbocsáss! 2 műszerész és 2 technikusi szakmával +1 pénzügy és bérszámfejtő és 1 könyvelő szakmával nem a seggem törlöm!! Klíma szerelő segéd vagyok és főállásban denso robotokat programozok!
Itt egy kis TANULNI való! Fogalmam sincs hogy szereztek itt a szerelők sikeres vizsgát, de továbbra is a kötözködés megy. Nem fogok itt este 11-kor rajzolgatni de ígérem. A víz fázisdiagramja és az a bizonyos 20fok el lesz magyarázva!
Egyébként nem fikázni kell, hanem tessék érvelni és megcáfolni! :D
Adott egy öreg, de ma délutánig hűségesen működő on-off Orion klíma. Semmi előjel nélkül este bekapcsolás után a várt hűvös elmaradt. Elindul minden, beltéri-kültéri egyaránt, viszont nem fúj hideget. Amit még észre vettem, hogy eddig amikor bekapcsolt a szobában pislantott egyet a világítás. Most is tapasztalható a pislantás csak hosszabb ideig tart, majd nem történik semmi, mintha nem tudná megkezdeni a hűtési folyamatot. Kis idő után újra próbálkozik, de sikertelenül...
Üdv ! Nálam is a lépcsőház tetejére lesz helyezve a klímám,a max 1 méter széles részt remélhetőleg átfújja hideg levegővel a klímám ,az is szerencse hogy állítható hogy merre is fújjon a beltéri ! Ha fent lehűtött ,akkor nem baj ha persze lenti részre is jut a jóból !:-)
3 beltérisnél is 3 díj van, mivel a nagyobb meló a beltérik takarítása. Max a szerelésnél spórolsz meg valamennyit minimálisat. Nem tudom, a középső helység milyen széles, de az egymás mellett levő szobák ajtajával szemben felrakott klíma talán befújna a szobákba, de nagyon nyögvenyelős.
No látod akkor ma is kellet volna videót készítenem ... Én szívom a port a 4db 8 lyuk miatt. Erre jön a gépész és nagy géppel veri szét a fürdőszoba falát ... mondom kimegyek a friss levegőre még abba hagyja ... a nappaliban csak az új klima volt letakarva, mert még nem vettem ki a zacskóbók csak az alaplapot hogy feltudjam jelölni,
A csaj haláli nyugalommal kérdezte, kérünk-e kávét ...
Jobb szerszámgyártók direkt ilyen csatlakozóval(is) szerelik a különböző falas gépeiket. Ha csak lukat fúrok, akkor is elvárják, hogy porelszívós fúrógéppel dolgozzak.
Ablakok 1,5 nm/ db 2 rétegű, 3 kamrás, de redőny lehúzva a nagy melegben. Így 30 fok volt a benti maxumim idén.
Igen pont egy kezdő irányra lenne szükségem. Képbe szeretnék kerülni mit, kb. mennyiért lenne érdemes feltenni. A klímással sem akarok kitolni, hogy kijön potyára , mert kétszer annyibe kerül egy használható rendszer, mint amennyit rá tudok szánni, de azt sem szeretném, hogy "rámsóz" valamit, hogy neki munkája legyen én meg szomorkodom, a "kidobott" pénz miatt...
A legnagyobb aggodalom, hogy fúrás közben szállni fog a por, és mindent le kell takarni, meg hetekig söprögetni. Gyakorlatilag azt hangsúlyozzák, tiszta marad a munkaterület. Sokan nem figyelnek erre az apróságra, ahol fúrással véséssel, porolással jár a tevékenység.
Ahhoz, hogy a hozzá értő tapasztaltak tudjanak neked egy picit is segíteni jobban ki kéne fejtened azt az emeleti részt. Tehát, milyen épület, tájolás, ablakok hol mekkorák, szigetelések.... Esetleg egy alaprajz (lehet skicc is.) Jó lenne tudni, hogy milyen hőbevitellel illetve hőveszteséggel kell kalkulálni. Egy kezdő jó irányt kaphatsz itt, de igazán jó ajánlatot leginkább helyszíni szemle után tud adni egy szakmát értő klímás.
Adott egy emeleti rész ahova tennék klímát. cc 25 nm közlekedő és 3 szoba cc 40 nm. Közlekedőbe menne a klíma. Tervek szerint 24-26 c-ig hűtenénk bent a kinti hőmérséklet függvényében, illetve átmeneti időszakban (0-20) besegítene a fűtésben is.
Elég ide egy 3,5 kw masina vagy inkább 5,2-es lenne jobb?
Illetve azt néztem, hogy a 2,5 kw és 3,5 kw árai közt alig van különbség, viszont a 3,5 kw - 5,2 kw árai közt elég jelentős lépés van. Ennek mi az oka?
Daikinban gondolokodom, mert árban alig kerül többe mint a kínai márkák és mégiscsak jónevű japán gyártó...
Viszont ha nézem az árukeresőn a 3,5 kw-os kategóriát, akkor 34 tipúst hoz fel 140eFt-től 900eFt-ig, ami elég nagy szórás, illetve 300 - 400 eFt közt van 9 típus. Ennyire "finoman" van hangolva hogy milyen funkciókat tud a gép vagy ennek mi az igazi oka?
Melyik típus (betűkombináció) a legjobb választás, normál, "háztartási" használatra. Már ha lehet ilyet megadni.
Az automatából is eszpresszó jön ki, a Dacia is elvisz A-ból B-be, az olcsó klímaberendezés is tud fújni 12-16 fokos levegőt, de nem mindegy, milyen körülmények (ventilátor és kompresszor zaj, rezonancia, légáramlás susogása, zörej, kattogás, stb.) mellett. Ismétlem, nekem sincs csúcs klímám, nem is lesz, de tudom, mert tapasztaltam, hogy van különbség és nem is kicsi. Tehát elismerem, hogy van létjogosultságuk a 400-600000 forintos gépeknek, aki teheti, vegyen olyat és ne ringassa magát abba a tévhitbe, hogy a harmadába kerülőtől pontosan ugyanazt kapja. Kivéve a kiáramló levegő hőmérsékletét. Akinek csak ez fontos, nyilván nem nézelődik a félmilliósok között.
"Azt nem értem, miért nem Szarvasi vagy DeLonghi géppel készítesz eszpresszót? Azokból is ugyanúgy kicsorog."
Nem baj, nem kell mindent érteni, de az azért gondolom egyértelmű, hogy a kicsorgó kávét utána még megiszom tehát vannak elvárásaim az ízével kapcsolatban, míg a "klímából kicsorgó hideggel" semmi továbbit nem teszek, ha megfelelő halkan csorog ki egy 3+2 év garis masinából 200 ezerért, akkor csak élvezem hogy 25 fok van! :-)
Amúgy azért nem, mert érdekel a kávé íze és a készítés folyamata és nem a Szarvasival tudom a legjobbat kihozni a kávéjaimból. A klímával kapcsolatban semmi igényem nincs azon kívül hogy csendben hűtsön, ezt tökéletesen megteszi a PolarX egyelőre 170-ért, de tovább folytatva a gondolatsort, az órám meg dupla ennyiért mutatja azt az időt, amit a mobilomon is bármikor megnézhetek, aztán mégis megvettem, mert csak. Kocsinál a lehető legolcsóbb új autót kerestem, amibe befér bizonyos mennyiségű áru, de Dokker nem volt azonnal átvehető, időm meg nem volt várni. Nyilván nem úgy hoztam el a Dustert h ez lesz a világcsodája, ezt a szalonban sem állították, tisztában vagyok hogy egy low-budget autó, de a célnak egyelőre megfelel. Mindemellett számomra pl. tökmindegy hogy mennyire kényelmes meg klassz egy Superb meg egy Passat és melyik jobb esetleg a másiknál, mert olyat nem akartam venni. Újat nem tudok kifizetni belőle, használt meg nem érdekel.
Ezért írtam hogy szerintem is a helyes eljárás az ügyfél KORREKT TÁJÉKOZTATÁSA a lehetőségekről, de azt hogy mi mennyire érdekli, milyen terméknél milyen mélyen hajlandó a zsbébe nyúlni, azt majd eldönti ő, legyen az kocsi, klíma vagy kávéfőző.
Nyilván ha valami extra nagy hülyeségre készül, arra nyomatékosan fel kell hívni a figyelmét, de jelen esetben egy 200-250 körüli márkás alap klímánál nem erről van szó, az egy korrekt, vállalható opció ahogy itt az egyik szerelő írta is.
Lentebb rendszer meg átlag hőmérsékletekről volt szó vegyesen. De milyen átlag? Napi, szezon, éves :-)
Szerintem rendszer szinten érdekesebb a kérdés. Mi van akkor ha vannak lokális hideg pontok pl 15 fokosak, akkor az itt lévő levegőből nem fog távozni a víz?
Vagy pl a kültéri kint 16 fokban, a beltéri bent 24ben, átlag 20 megvan, de azért kint a 16ban mégsem kéne eltűnnie a víznek, hisz 20fok alatt van... :-)
Hiába na, ha hideg van a meleg szobában kell vákuumolni, majd megbontás nélkül áttenni a falon a kültérit.
"de higyjétek el, hogy egy 200-250 ezres klímától nem kell csodát várni, hűt-fűt a maga módján, de messze nem abban a szegmensben, mint egy magasabb árkategóriás készülék."
Szerintem senki nem vár csodát egy ilyen árú készüléktől, viszont azt jogosan elvárják, hogy ennyiért már ezt a hűtés-fűtés a maga módján-t tegye megbízhatóan, ne kelljen vele foglalkozni. Ha nem tévedek akkor ebben az árkategóriában játszó gépek, főleg az ismert nagy márkák, már bőven probléma mentesen működnek és még drágának sem lehet mondani az üzemeltetésüket.
Egy magasabb árkategóriás készülék is csak hűt-fűt a maga módján. Az előállított 18, 20, 25, akármennyi fokot nem mondod meg hogy melyik készülék készítette.
most akkor nem csak pont 20C fokban lehet vákuumolni? :D milyen rövid lenne a szezon, és lenne izgi nehogy vákuumolás közben leessen a hőmérséklet 19-re :D
Ez már pont olyan kézműves gourmet hülyeség, mint a 600e-s klíma sokkal jobb, mint a 200 ezres. Vannak természetesen különbségek és érezhető a luxus, de az alap szolgáltatásokban semmiféle különbség nincs az átlag ember számára. Aki pedig ki akarja fizetni a luxust az tegye, de ne akarja elmagyarázni, hogy az az egyetlen megoldás, mert lófaszt mama.
"Én is vágyok egy automatára, de 60 felett kezdődnek, a Szarvasi meg csak 15. Igen, a Szarvasival több dolog is van, mire kávé folyik belőle, de arra telik, a luxusról lemondok."
vatera, használt saeco pl?
én így vettem egy girov2-t 30k-ért... az időszakos felújítások drágábbak, szerencsére járok vidékre is, ott olcsóbb..
Klímán, illetve napelemen gondolkodom egy kb 150 nm-s családi házban.
A falon 10-12 cm szigetelés van + 3 rétegű nyílászárók, emiatt a 3500 m3 gázfogyasztás leesett 1200 m3 körülre (na jó kicsit csalok, mert van egy kandalló is).
Lehet olyan klímarendszert telepíteni, ami igény esetén fűt is, és képes működni mindkét üzemmódban normálisan?
vagy jobb, ha a klímával nem akarok fűteni, és legyen inkább valamilyen hőszivattyús rendszer a fűtésre?
hogyan kellene egy ilyen rendszer méretezéséhez hozzákezdeni?
Minden mail-re igyekszem reagálni, mint ahogy a telefonhivasokra is, de van, hogy nem mindig sikerül ez maradéktalanul. Aki igazán akar, az küld még egy levelet, vagy hiv többször is, mindenki tisztában van vele, hogy a május-julius intervallum a klimás cégeknél dömpinget jelent. Azon sem sértődik meg senki, érdekes módon, hogy ha leesik az első hó, az autógumisoknál jelentős várakozási idő alakul ki. Most irtam neked méélt, ha még aktuális, akkor válaszolsz , ha már nem, akkor erről most lecsusztam.
Igen, van különbség a Szarvasi és egy Krups, Saeco, vagy fenetudja milyen kávégép közt, mert a kávénak nem mindegy, hogy frissen őrölt, és hány celsiuson van főzve (tizedre pontosan!), van ízbéli különbség, de a koffeintartalom ugyanaz. De van, aki csak azért iszik kávét, hogy e fejelje le reggel az ajtófélfát. Én is vágyok egy automatára, de 60 felett kezdődnek, a Szarvasi meg csak 15. Igen, a Szarvasival több dolog is van, mire kávé folyik belőle, de arra telik, a luxusról lemondok. Mind a kettő megbízható gép, mindkettő kávét ad. Van, akinek az is elég, hogy minden reggel tudjon kávét főzni.
Jobb lenne, hogy ha arról beszélgetnénk, árkategóriánként melyikek a legjobbak.
Azt nem értem, miért nem Szarvasi vagy DeLonghi géppel készítesz eszpresszót? Azokból is ugyanúgy kicsorog.
Ameddig 19900 forintért vásárolt DeLonghim volt, elégedett voltam vele és nem értettem, mi a csudáért adnak ki emberek 100-200000 forintot egy kávégépre.
Stiebel Eltron dual split dolgozik nálam 12 éve, amikor megvettem, kb. 310000 Ft volt a listaára. Az 2004-ben elég soknak számított. Jól működik, elégedett vagyok vele. De amikor ismerősöknél találkoztam közepesnél magasabb kategóriás japán berendezésekkel, akkor megértettem, mi a különbség, miért kerülnek azok többe. És még nem beszéltünk a megbízhatóságról.
Az autós hasonlatokról annyit, hogy 4 Passat után átültem egy (vadonatúj) Octaviába és érzem, látom, tapasztalom a különbséget, azt, hogy a Skoda alacsonyabbra van pozicionálva és ennek megfelelően olcsóbb is. És akkor még nem beszéltünk a konszernen belüli még magasabb kategóriájú Audikról.
Hja, a Xiaomi épp oly nagy és megbízható kínai márka, mint a Gree. Tudnak a kínaiak is minőséget gyártani, de amíg európa megveszi a sok alja kacatot, addig fognak olyat is gyártani, mert abból van a pénz (még ha fogalmam sincs, hogy van hasznuk egy 250Ft-os pendrájvon úgy, hogy még a posta is benn van).
Nem baromság! Ez klíma szerelés fontos alapelve. És hát ezzel már mindent elárult. Csak Ferinek a 400 ezer forintos klíma a lényeg. Majd kimegy leszervizeli 40 ezerért és csókolom! Cégeknek nyugodtan ajánlhatsz Feri 400ezerért klímát, de egy mezei 100 ezer ft fizetésű embernek pofátlanság!! Én csak egy klíma segéd vagyok de megtanított, hogyan is zajlik egy pontos klíma szerelés. Hogyan lehetne átvágni embereket de nem tesszük!!
25 éves Klíma szerelő tapasztalat van! Mi a KLÍMADEPÓ céggel vagyunk leszerződve onnan válogathat a kedves vevő. A szervizelésünk pedig az összes ott levő termékre vonatkozik. Mi külön figyelmeztetjük a vevőt pl húzza ki vihar esetén mert kaput lesz a gépnek. Vagy kikapcsolás előtt járatni kell venti üzemmódban.
Akinek jó a suzuki annak jó lesz a 150 ezer forintos klíma 15 évig is!
Egy ócskának tűnő skyworth tesco klíma miért megy 12éve a szomszédban? És miért nem zavar a hangja?
Nem fogok itt vitatkozni mert más fórumon meg megy az iphone és a kínai telefonosok vitája :D Közben a haverom fél éves iphoneja kijelzője kiéget. Nekem meg 2 éve hibátlan a Xiaomi :D
Vállaltok még erre a hónapra új szerelést? Nekem tökéletesen megfelelne bármelyik 200e körül példány, 1-2 darabról lenne szó, azonos címen. Hívnálak, ha megtalálnám a számodat.
Na, ez így korrekt válasz volt. Köszönöm. Csak mikor az átlagembernek az árral kezdesz, akkor elszáll az agya. Jön a reklámújság, inverteres 100 alatt. Nézi az ember, és vacilál rajta, aztán úgy dönt, belenyúl a zsebébe, kétszer annyit rászán, amiért úgy gondolja, lényegesen jobbat kap, mint a barkácsáruházban. Na most ha őt még ennek az árnak a háromszorosával megkínálod, akkor hozhatsz akármilyen szakmai indokot. Ezt vedd úgy, mint vásárlói visszajelzést, legalább is én (de szerintem még sokan mások is) így gondolkodnak.
"lehet engem útálni, meg köpködni, de higyjétek el, hogy egy 200-250 ezres klímától nem kell csodát várni, hűt-fűt a maga módján, de messze nem abban a szegmensben, mint egy magasabb árkategóriás készülék."
"akik a 200ezres klímát mindenhova-mindenkinek nagymellénnyel berakják...azután meg az ügyfél rádöbben, mikor -4 fokban leszakad a falról a klíma, de fűteni nemigen tud, csak zajos mint egy kiherélt turbina"
Lehet "Ferikém" erős szó volt a fikázás, de Neked kellene visszaolvasni magadat. Ajánlj, és szerelj kizárólag Emurát, és sok sikert az életben.
Méregetheted az igényeket, de ha az embernek nincs pénze, és választhat hogy megdöglik a melegben, vagy lesz egy kis hideg (akár zakatolva, akár hangos) akkor nem kérdés mit fog választani.
Tudomásul kell vele vetetni hogy ennyiért ezt kap és kész
"akik a 200ezres klímát mindenhova-mindenkinek nagymellénnyel berakják...azután meg az ügyfél rádöbben, mikor -4 fokban leszakad a falról a klíma, de fűteni nemigen tud, csak zajos mint egy kiherélt turbina"
"...Hát itt pl nem szépeket írtál róla. Kategorikusan kijelentetted, hogy 400 alatt nem lehet jó gépet venni, tehát ami alatta van, azt milyennek minősíted?"
Szóval:
Nem, nem jól értelmezed az egész gondolatmenetet. Megpróbálom ezt az egy gondolatot helyretenni, bár a nyaralásom, szabadságom alatt nem akartam ilyennel foglalkozni, csak mosolyogni jövök ide néha.
Nem mindenkinek jó a 200ezres klíma...nem mindenki aktuális, vagy jövőbeli igényének felelhet meg...
Szóval.... Ha kimész egy ügyfélhez, akkor az ügyfél igényeit a legalaposabb feltérképezni!!!, még a lehetséges szoba átrendezésre is kitérni, rákérdezni, hogyan-miként gondolta használni a klímát (hűtés-fűtés-légmozgatás) kik és hogyan akarják használni, stb... Ha van rá hajlandóság, akkor részletesen elmagyarázni neki, hogy a klímát mire és hogyan lehet használni. Elmondani neki a lehetőségeket, hogy egy olcsóbb és egy drágább klímával mit tud kezdeni, esetleg ez neki miért jó. Ez kb 15-20 perces beszélgetés után kiderül, hogy mennyire érti meg, és hogy milyen irányba kell továbbhaladni. Az anyagi lehetőségeken belől ekkor már a kompromisszumokat is fel lehet állítani.
A klímásnak nem azt kell ajánlani, amit az ügyfél első gondolatában kigondolt (mert lehet hogy az ügyfél teljesen félre van tájékozódva). A klímás feladata az, hogy szakmailag át tudja vinni azokat a gondolatokat, melyből az ügyfél a számára legjobb döntést meg tudja hozni....
Persze ez idő...és mint tudjuk az idő pénz.... és nem mindenki szán időt az ügyfeleire.... Van akinek az eladási mennyiség, van akinek az ügyfelek maximális kiszolgálása a cél.... mindkettőből meg lehet élni, csak nem mindenki azonos mértékben elégedett (bár amiről nem tudunk az nem bosszant :)... A bosszantó az, mikor rádöbbensz, hogy félretájékoztattak, nem tudtál jó döntést hozni (mert nem is tájékoztattak??)
Ha valaki otthon gázkonvektorral fűti a 35-40m2 -es lakását, akkor annak első blöffre nem biztos, hogy egy alap inverteres berendezés lenne a legjobb megoldás (nem legolcsóbb, legjobb?)
Számomra egyértelmű, hogy egy gázkonvektoros lakásban egy jó klímával sokkal többre megy az ügyfél mind hosszú távú üzemeltetésben, mind biztosnásgos üzemelésben, mind anyagilag....
Én azt mondtam, hogy aki már első gondolataiban is azt említi, hogy fűtene is a klímával, az nem a 200 ezres gépek környékén kapisgáljon. Persze hogy egyes klímások azonnal rárontanak és visszaigazolva helyeslik, hogy igen, az jó megoldás....azután az ügyfél megnyugszik, megveszi és használja.... De mivan akkor, ha az ügyfél szeme felnyílik és átlátja, hogy egy jobb berendezéseel (drágább) sok-sok éven keresztül jobban fog járni.
Gondolom más klímáshoz is fut be nemkevés mennyiségű hívás télen, hogy zörög-csörög a klíma, de nem hűt.... na ezek 99%-a nem fűtésre megfelelő berendezés, legalábbis nem 24/24 órás üzemben....
Én erre említettem, hogy aki gázkonvektoros fűtése mellé klímát akar fűtésre, az első lépésben tájékozódjon és készüljön fel rá, hogy 350-400e alatt nem fogja megtalálni a tutit?? ami még nem tuti, de a jelenlegi körülményekhez képest már kisebb kompromisszumokkal elfogadható lehet... persze a 85ezres klímával is lehet fűtőgetni, csak kicsit másképp :(
Nem vagyok én gonosz és bunkó troll, még akkor sem ha néha ezt jön le :)
Én csak azt mondom, hogy nagyon rossz irány az, mikor valakinek van egy vélt-valós igénye, hozzá egy nem passzoló elképzelése és az "értékesítési vénájú" eladók-klímás egyből visszaigazolja neki, hogy megtalálta a tuti emberét és már írják is a számlát, csengesse a lóvét az ügyfél és felkerül azonnal a klímája.
Az emberek, ha elbasszák a saját döntéseiket, akkor azt nemigen szokták bevallani, nemigen szokták emlegetni (főleg nem nyílvános fórumon) ...ezért is van az, hogy itt nem olvashatók a negatív dolgok.....
én még sosem olvastam olyat, hogy igen, megvettem a látszólag legolcsóbb megoldású készüléket (klíma + telepítés), de most hogy használom, látom-tapasztalom hogy jobb lett volna mégis a +50-80-120 ezerrel nagyobb összegű megoldás, mert használat közben nőttek meg az igényeim....
ne éljünk álomvilágban, ne hagyjuk magunkat a sok mocsok marketingnek bedőlni....tájékozódjunk több felől és leginkább szerezzünk tapasztalatot..... (bár sok klímafelhasználó a saját klímáját sem ismeri, de ezek tudják osztani a haveroknak az észt is)
szép napot mindenkinek
még1 gondolat....
LLCA fűtésre???? hát nem tudom, hogy a 3+1 fokozatú ventilátor, fix vízszintes terelőlapátok, leolvasztáskor "hangos" beltéri mennyire jó megoldás éjszakai fűtésre ..... persze a kompromisszumkészség más- és más mindenkinél.... ezek kis dolgoknak látszó valamik, de majdnem olyan gondolatok mint a zseni-őrült határvonal :)
Mindegyik japán márka, alap modell, de megbizható, csendes, takarékos készülékek. Akinek tényleg az fontos, hogy lehető legkisebb meghibásodási kockázattal, nem elszállt áron, alacsony zajszinttel, HOSSZÚ éveken keresztül hűtse a lakását, esetleg besegitsen a fűtésbe is, az elégedett lesz ezek közül bármelyikkel.
Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy nincsenek jobb gépek, és ezek mindent tudnak, ugyanúgy, mint a magasabb árú modellek. Speciális feladatokra, magasabb igényekre lehet az arra megfelelő gépet választani, és mi is azt ajánljuk, de az alap feladatokat ezek is tökéletesen ellátják.
Ha valaki ezek mellett dönt, és szüksége van megbizható, korrekt áron dolgozó, másfél évtizede létező szerelőcégre, akkor nyugodtan keressen minket.
"akik a 200ezres klímát mindenhova-mindenkinek nagymellénnyel berakják...azután meg az ügyfél rádöbben, mikor -4 fokban leszakad a falról a klíma, de fűteni nemigen tud, csak zajos mint egy kiherélt turbina"
Hát itt pl nem szépeket írtál róla. Kategorikusan kijelentetted, hogy 400 alatt nem lehet jó gépet venni, tehát ami alatta van, azt milyennek minősíted?
De ha már ennyire értesz hozzá, kérlek, írj néhány típust, ami 250 ezer alatt van, és az árkategóriájának megfelelően a lehető legjobban teljesít.
Azt ugye tudod, hogy a gugli tudásodat nagyon hülyén ollózod össze ???? Az nem baj, ha magadnak ilyen infót tárolsz az agyadban, de könyörgöm, hogy ezt azért ne nagyon publikáld, mert nevetségessé teszed magad.
Nem is tudom, hogy sírjak vagy nevessek a gondolataidon, de az biztos, hogy nem lehetett szó nélkül hagyni...
Na mielőtt te is bekattansz a hülyeség spirálba, olvass vissza figyelmesen, értelmezd, majd azután válaszolj bármire is, ami velem kapcsolatos. És azt olvasd amit én írok, ne azt amit az írásommal kapcsolatban más összehord hülyeséget.... nincs kedvem minden faszságot megválaszolva helyretenni
erre válaszolhatsz, idézhetsz, de csak konkrétummal
Hol és mikor fikáztam én valaha is a 200ezres gépeket???? ....
Sok "klímásnak" a mondva csinált szakembereknek és a munkából ki nem látszó mindent bevállaló csak bevételre hajtó vállalkozóknak először magát a vákuumszuvattyút kéne ismernie, és használnia, nem csak szisszenteni és rohanni tovább felhányni a következő gépet...
Ezt leginkább a klímát vásárlók és felszereltetés előtt állók figyelmébe ajánlom, gondoljanak erre amikor vállalkozót választanak, meg akkor is amikor látja a kiválasztottat dolgozni és nem szürcsög kis gépecske valahol...
(tisztességes klímások nem felvenni ezt az inget!)
Ha fikázol mondjuk egy 09-es FUJITSU LLCC-t (200 körül) akkor mi a véleményed a 80-100 ezres barkácsáruházas klímáról?
Vagy menjünk "feljebb" a 130 ezres daikinról?
óvatosan az agyvérzéssel.. szerintem senki nem azt írta hogy hűdefasza hiperszuper gépet kapsz, hanem hogy azért már minőséget veszel. Azért nagyobb minőségbeli ugrás van egy vörpul - llcc között, mint egy llcc-ltc között
VÁKUUMOLÁS lényege A szerelés közben a rendszerbe (csövekbe) bekerülő idegen gázok, nedvesség eltávolítása. Hogyan is zajlik a folyamat: szerelés közben a csövekbe nedves levegő és egyéb gáz áramlik, ez egy természetes folyamat,de az így bejutott idegen gáz, nedves levegő a lezárt rendszerben található olajjal (kompresszor) elkeveredik és az olaj elsavasodását okozza, ami (savas olaj) a kompresszorban lévő állótekercs huzalszigetelő műgyantarétegét lemarja, majd menetzárlatot, idővel tekercszárlatot okoz és végül a berendezés meghibásodik.
Ez nem garanciális hiba! Ennek elkerülése végett van szükség a VÁKUUMSZIVATTYÚ használatára. A vákuumszivattyú az íj módon rendszerbe jutott nedvesség, és idegen gáz eltávolítására szolgál, de HANGSÚLYOZOM DE csak is +20C -os rendszer hőmérsékletnél!!! Miért is van ez? A vákuumozással végül is egy alacsonyhőmérsékletű forralást végzünk. Folyamat: alapesetben a víz 1 bar (101 325 Pa) nyomáson 100 C fok hőmérséklet mellett párolog el. Ez a folyamat hegytetőn 1000-2000 m magasban hamarább kezdődik el, mivel a légköri nyomás ott alacsonyabb. Ezt a tulajdonságot használták fel a vákuumozási technológiánál. Vagyis a légköri nyomást lecsökkentjük annyira, hogy a víz elpárologjon a rendszerből, na és itt jön a DE, de csak 20C -os rendszerhőmérsékletig, mivel az ez alatti hőmérsékleti tartományoknál már olyan kis légköri nyomást kellene előállítani, hogy azt már a mai technológiájú vákuumszivattyúk nem képesek előállítani azaz NEM LEHETSÉGES A VÁKUUMOLÁSal a nedvesség eltávolítása. Elérkeztünk egy új fontos ponthoz, ami úgy hangzik. Min. +20 C -os külső átlag hőmérséklet kell ahhoz, hogy egy klímaberendezést a klímatechnológiai előírásoknak megfelelően tudjunk BEÜZEMELNI! Az az, aki ez alatt üzemel be berendezést az nem az előírásnak megfelelően jár el, és így a megrendelőt megkárosítja! Természetesen ez nem ott azonnal jelentkezik, hanem 1-2 év elteltével, de akkor már az ilyen mondvacsinált szakember hol lesz!? Képtelenség a rendszerbe jutott nedvességet +20 C-os rendszer hőmérséklet alatt eltávolítani! Nincs hozzá megfelelő Vákuumszivattyú Ha valaki önnek +20C alatt telepíti a klímáját, akkor az nem szakember és garancia vesztéssel jár.
Nyáron többnyire kikapcsolom, egyébként 5 db kb. 14kw összteljesítményű klímám van jelenleg, nagyjából br. 600e ft-ból +.kb. 180-200 a telepítés. A legidősebbek 12 évesek.
2 hónap után beszart a panelja! Itt egy fél millás gép bravó a süllyesztőbe való. Na de mi csak szervizeltük :D Rájöttünk dejó van itt visszatérő meló.
Az LG szervíz nem csodálkozott küldte a 80 ezer forintos panelt garisan.
Aztán hasonló ár kategóriás panasonic felszereljük. Bontja ki a távirányítót a tulaj :D Mit lát? Karcos a kijelzője!! Szól TE én annyi pénzt kifizettem ezért a gépért nem akarom azt a karcot látni. OK! Jött a ráadás a gép kijelző paneljén ahol a hőfokot írja ki nem égett az egyik digit :D Eldurrant a húr azonnal hívtuk a szervizt. A kijelző panel 60 a távirányító 40ezer. És gondolhatjátok a főnök reakcióját a márkákkal kapcsolatba.
Én nem fikázom egyik gyártót sem de kötelező tudni, hogy ezek tömeg cikkek! És mindenki úgy költi a pénzt ahogy akarja.
Más téma: Egyébként sokan nem tudják de klímát nyáron kell szerelni. Aki 20C-fok alatt szereltet klímát az halálra ítéltette a gépet. Ezt minden klímás tudja, de pénzre mennek.
Nem ,csak elmondtam neki a hogy hová is szeretném,és hogy melyik gépet is választanám,és telefonba adott rá egy árajánlatot !:-) Hétfőn állítólag itt lesz !:D
Üdv ! Te még fizetsz is ezért a handa/bandáért amit itt előadsz ?:-( Gratula,jobb lenne a fizetett hirdetési pénzeid hasznosulása ha, az Én várható bóvli klímám Japánra cserélésében hasznosulna ,és akkor Te is megnyugodhatnál, pláne Én hogy még fűthetek is vele ha nem is akartam!:-)
Szerintem senki nem vár itt csodát egy GREE klímától, csak azt, hogy hűtsön, meg fűtsön. Nálam mindhárom tudta mindkét funkciót, hűtött nyáron a 40 fokban, fűtött tavaly dec31-től jan2-ig, mikor nem volt meleg kint. Jobb, mint a nagyáruházak nevenincs cuccai, egy jó középkategória. Ugyanúgy, mint az autómon a téligumi. Nekem jó a Nissanra a Baum, de egy porschera már Michleint vennék. Az autó teljesítményéhez illeszkedően.
Na ja,nem is mondtam,de Te láttál olyan számokat amiket Én nem ! Ezért kérdeztem ! :-)Miként kéne egy "koklerenek"döntenie ilyen esetben? Ha aggasztana, tudom hogy kínait vettem,de próbáltam belőle a sok + ost,hátha nem esik le a villanyóra a helyéről !:-)
Jáájjj gyerekek.... hát most látom, hogy hülyeségeket írtam. Nehogy vegyél 350-400e ért klímát.... hülye lennél, hisz már 200e ért is hiperhűdefasza klímát kapsz. Sőt, még a konvektoros fűtésed mellé is qrvajólesz....sőt, ha rádöbbensz, mint hülyegyerek a holdfényre (jobban, olcsóbban, gyorsabban, komfortosabban, biztonságosabban fűtesz egy split klímával, mint a gázkonvektoroddal), akkor a kezdeti néha bekapcsolom helyzetből majd télen-nyáron menni fog a klímád....
Amíg sokan megveszik a nem "célnak" megfelelő klímát, addig a klímásoknak mindig is lesz plusz munkájuk, mert az eladásnál nagylegények a kiscsávók, akik a 200ezres klímát mindenhova-mindenkinek nagymellénnyel berakják...azután meg az ügyfél rádöbben, mikor -4 fokban leszakad a falról a klíma, de fűteni nemigen tud, csak zajos mint egy kiherélt turbina
lehet engem útálni, meg köpködni, de higyjétek el, hogy egy 200-250 ezres klímától nem kell csodát várni, hűt-fűt a maga módján, de messze nem abban a szegmensben, mint egy magasabb árkategóriás készülék.
A hülyegyerekeknek meg üzenem, hogy amíg én a drága-drágább klímákat javaslom, hirdetem, stb...addig ők a maguk kis olcsóbb bizniszét röhögve meg tudják kötni, akiknek az olcsóbb kategória a cél.
Csak azt ne hazudjátok az ügyfélnek, hogy a jóval olcsóbb is ugyanaz, mint a sokkal drágább berendezés.
akit megsértettem az igyon egy kortyot és fusson egy kört:)
amúgy meg én senkinek nem ajánlok konkrét gépet, míg nem ismerem az igényeit, felhasználás módját és a körülményeket....
Még annyi, amit topiktárs Írt, van-e minősitése független cég által, amúgy ez is hit kérdése, kinek hiszel egy neves - már régóta - nagy gyártónak vagy egy állami kinai cégnek?
A mostani fizetésed oszd el a 9 évvel ezelőttivel, és a kapott értékkel szorozd fel a 100-at :) Gondolom, mikor vetted, jobban szívtad a fogad, mintha most kellene megvenned. Egyébként 9 éve folyamatosan fűt, vagy nyárra kikapcsolod? :D :D
Üdv ! Segíts már ,ezeket a számokat honnan látod?:-( A többi klíma is hasonlóan van kategorizálva,szerintem. Miként/miből kellett volna döntenem? A köbgyököt kellet volna feleznem,és csak utána négyzetgyök alá vonni,és nézni a kínait hogy miért nem vágott a szeme?:-(
Anyag+munka szumma 240eft ! Nagyon várom kíváncsi leszek miként is fog szuperálni,ha kész lesz lövök róla képeket ,remélem lesz még annyira meleg ,hogy érdemes legyen használni is !:-)
Vettem egy lakást amiben egy régi Hausmeister klíma van. Semmi extra, nem inverteres, nem fűtő, csak egy sima split klíma, szerintem van vagy 10 éves.
Nem igazán hűt ezért kihívtam egy szakit. Rá tette valami biszbaszt egy gumi csővel. A biszbaszon volt két óra egy piros meg egy kék. A piros mutatója meg sem mozdult, a kék megállt fix 6bar-on. Azt mondta az úr, hogy a kompresszor meghalt, mert lejjebb kellett volna esnie a nyomásnak bekapcsoláskor.
Közben beszélgettünk és mondta, hogy 10-12 sőt akár 18 b@ron is mennek.
Az nem lehet, hogy ha valóban nem megy a kompresszor akkor az amiatt van, hogy kicsi a nyomás?
Elméletileg használták, igaz legalább egy éve nem volt beindítva egysltalán...
Adtam már el panelba alapgép helyett Ethereát, ha nem tájékoztatod az ügyfelet miből választhat, akkor hülye aki kimegy ajánlatot adni, majd az ügyfél eldönti mit szeretne venni.
A kialakítás hasonló nálunk is mint a lenti rajz, persze másabb.
Képzelj el egy 3x3-as durván négyzet alaprajzot, és ott az egyik szélső középsőből fúj át a beltéri az abszolut középsőbe, pluszban hülnek a körülötte lévők is.
Ez igy igaz, de mig egy autokereskedesben egy 3 millaval daciat vadaszo ugyfelnek sem erdemes egy Lexust ajanlani, addig egy 200 ezret klimara szano 30 nm emeletet huteni akaro ugyfelnek sem erdemes 4-500 ezres csucsgepet kinalni. Lehetni eppen lehet, csak minek?! :-) Azt majd meveszi az, aki abban az arsavban ohajt vasarolni, legyen az Daikin 600-ert vagy Lexus 15 millaert.
Szándékosan nem válaszolva senkinek, miért tudnak eladni Mercit, Bmwt és Audit, Lexust , hiszen egy Dacia is elegendő lenne itthon.
Van akinek erre van vagy erre költ van aki aki másra, hidd el egy szakember tudja mi a tényleg jó minőség és azt is tudja miből él meg, a Daciából, hiszen a legtöbb embernek már a klima is luxus költés kategóriája. Ettől függetlenül a néha füteni is akarok vele tipusú ügyfél igény azért hamar átcsap a miért nem füt -10 fokban tipusú reklamációba.
Amúgy nem rossz a ház. 38 PTH fal 5 centi szigeteléssel, ami kap még 5 centit jövőre. Födémen 20 centi. Ablakok 0,7-esek.
Az árnyékolás kifejezetten jó. A terasz tetőt úgy tervezték, hogy nyáron ne süssön be a nap de télen igen. A szobák is árnyékban vannak 10-11 órától teljesen.
Így érthető. A mi házunk T alakú illetve inkább L, mert az egyik szára a T-nek a garázs. Viszont a 120m2-ből 70 az egy légtér és a szobák ajtaja mindig nyitva van. Lehet, hogy próbaképpen jövőre egy 3,5-est felrakatok a nappaliban és meglátjuk milyen lesz a szobákban.
Ha nagyon nem jó, akkor még fel lehet rakatni egy másikat a szobánkba a folyosóval szembe.
Ha valaki szomjas és vizet kér, akkor ne azzal rohand le, hogy a kerti tóból vödörrel kimert víz is ugyanolyan jo, mint a kezelt, lugosított palackozott víz....csak sokkal olcsóbb.
Ha megbízhatóságot, minőséget keres valaki, akkor nem az a klíma kerüljön előtérbe, melynél egy garis probléma esetén hetekig menjen a huzavona, hogy kapsz gariban alkatrészt vagy sem
RTL Híradó, társasház, kínai klíma a nőnél, a szemben lakója meg feljelentette, hogy a kültéri zajától nem tud pihenni. Félmillás büntetés terhe mellett megtiltotta az önkormi a klíma használatát.
A videó a zajos kültériről, valós volt. Persze a felkért mérnök szerint aki megmérte hány decibeles a cucc, még benne volt a határértékben, ami nem tilos.
Egy jól telepített minőségi klíma kültérije nem olyan hangos, az biztos. És nem a 600 ezres klímára gondolok.
Már kezdtem megijedni, hogy az egyszerű split-ek terén 400 alatt nincs élet.
Ha felhív valaki azzal kezded, hogy 400tól tudsz ajánlani ezt azt mert alatta csak ócska, megbízhatatlan, gagyi, nem minőségi, semmire sem jó vackok vannak?
Ugyan már, ne kacagtasd ki magad... :-)) Mert ez a szándékos félremagyarázás.
Miért csípi a szemed ha valaki nem az éppen aktuális fejlesztés, a gyártás csúcsát szeretné megvenni horror áron? Egy néhány éves fejlesztés alig marad el az aktuális csúcstól, viszont már megfizethető. A nagy általánosság igényeit bőven kielégiti szinte bármelyik 200 körüli megbízható gyártótól származó készülék. Arra a "néhány órás" éves üzemelésre.
Nah, erről ennyit, hisz nem írtam semmi újat, tudod ezeket it is... csak hááát...
Semmi. /már ha az én válaszomnek bármilyen jelentősége is van :-)))/ Én is egy 30/50nm-es teret hűtök a lent említett Polarral, attól függően hogy kinyitom-e az ajtókat vagy csak magát a szobát hűtöm az emeleten. Tökéletesen teszi a dolgát. 25 fokra állítva bármikor megnézem az asztali óra hőfok mérőjét, az mindig 24.8-25.2 között mutat. Tehát a klíma elvégzi a feladatát. És kb. ezért is lett vásárolva. Eddig minden műszaki cikkem simán bírt 10 évet, némelyikre vettem plusz garanciát, utólag kiderült h feleslegesen. Hűtők 10+ év. Tűzhely 10+ év, mosógép 15 év már lassan, a mosogatógép fosott be egyedül 9 év után, de az az én hülyeségem volt. :-) És egyik sem Miele vagy vmi hasonló horrror árú csúcs ketyere, Siemens, Elektrolux, Gorenje meg ilyesmik.
Sose azokrol beszelek, akik ha megszakadnak is, nem tudnak 200e nel tobb penzt erre a celra szanni.
Engem az bosszant, mikor aki megteheti es igenye is lenne ra, akkor a klimas rasozza a raktaron levo, nagytetelben megvett klimat.
Iden is sok mocsok gepet szereltunk le, melynel a vevo rajott, hogy neki nem arra volt igenye, csak atvertek, hogy hudebaz ugyanolyanjo csakolcsobb..... es mint tudjuk, neha a tehetosebbek a legnagyobb s..ok