Keresés

Részletes keresés

petami Creative Commons License 2004.10.26 0 0 32
általános hatediktól minden évben indultam a 7km-es kaiseren 7 éven keresztül tavalyig. idén először készültem félmaratonra amit gond nélkül teljesítettem, holtpont nélkül. 2-3 naponta edzettem rá 5-15 km-es edzésekkel. 8.-ig minden nap suli után 2-3 óra mozgás foci,kosár,tengó. 9.-től csak nyáron mozogtam rendszeresen, 3-4 órás mozgás. idén a futás mellett napi 4-5 óra egyéb mozgás. az iramom min 5 perc/km ez alá nem bírok menni. ezt az iramot ezeken a távokon végigbírom. amikor a verseny után még marad erőm akkor max. 5.30-6-os km-ben megyek. ilyenkor még 5-10 km-ert le bírnék futni. 
Előzmény: ultrafutó (27)
ultrafutó Creative Commons License 2004.10.26 0 0 31

Háromszoros Bébu teljesítő vagyok, ami az egyénit illeti.

 

A Bébu alapvetően egy regenerálódási verseny. Ebben egyedi szinte a világon.

Nekem valamiért ez a műfaj elég jól megy /magamhoz képest/.

 

A Spartathlon különlegessége az, hogy mindent önállóan kell megoldani és 36 /vagy kevesebb/ órán át észnél kell lenni max fél óra alvással. Ezenkívül borzasztóan jól kell tudni az energia és ásványianyag visszapótlást. A BéBun lehet hibázni, a Spartathlonon nem.

Előzmény: 7241gabi (30)
7241gabi Creative Commons License 2004.10.26 0 0 30

:-))

Jójó, hogy tőlem kapta, de nem mondtam, hogy 2005:-)

 

Most, hogy már 4x-es Bébu teljesítő vagy és a Spartathlonon is eléggé sokat jutottál előre, össze lehet hasonlítani a kettőt? Mi az amiben egészen más képességeket kívánnak?

Előzmény: ultrafutó (29)
ultrafutó Creative Commons License 2004.10.26 0 0 29

Gabi!

 

Tőled kapta a térképet!

A mai napig nem érti, hogyan keveredhetett bele.

 

Egyébként akarata ellenére senkit nem lehet odakényszeríteni a rajthoz.

Előzmény: 7241gabi (7)
ultrafutó Creative Commons License 2004.10.26 0 0 28

Ahhoz, hogy valaki világklasszis legyen egy sportágban, arra születni kell. Például egy Spartathlon győzelemre valószínűleg nem képes bárki.

Más a helyzet, ha valaki egy sportágat szabadidősportként, kedvtelésből űz. Például egy 100 km-es verseny teljesítéséhez nem kellenek különleges képességek. Azt nem írhatom, hogy bárki képes rá, mert például rollerozni sem lehet fél lábbal, de azért mégiscsak elég sokan képesek rollerozni, ha egyáltalán kedvük van hozzá. Inkább itt van a kutya elásva, sokan nem éreznek késztetést 100 km futáshoz, talán éppen a mesterségesen emelt maratoni fal hatására. Más országokban egyébként tömegesen indulnak teljesen hétköznapi amatőr emberek ultratávú futó, sífutó, korcsolyázó, gyalogló, túrázó versenyeken. Ezekben az országokban csupa klasszis ember születik? Egy frászt, csak más szemlélettel állnak a sporthoz.

Előzmény: NVik (23)
ultrafutó Creative Commons License 2004.10.26 0 0 27

Én még nem jutottam el odáig.

Ha kíváncsi vagy a saját esélyeidre, többet el kell árulnod a futó- és más sportmúltadról.

Előzmény: petami (21)
ultrafutó Creative Commons License 2004.10.26 0 0 26

Örülök ennek a topiknak.

 

Hogy mi kell a Spartathlon teljesítéséhez?

Nagyon sok akaraterő kell, de pusztán akaratból nem lehet lefutni.

Nagyon sok lefutott kilométer kell, de pusztán kilométergyűjtésből nem lehet lefutni.

Nagyon sok önismeret kell, de önmagában ez sem elegendő.

 

Kényszerből nem lehet ekkora távot lefutni, csak belső késztetésből.

Nagyon kell szeretni a futást. Bolondmódra. Csak így lehetséges.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.10.26 0 0 25
Ez már pozitívabb hozzáállás! :-)
Előzmény: miki (24)
miki Creative Commons License 2004.10.26 0 0 24

Ultrafutásban az átlagos halandó számára nagyobb fejlődési lehetőség van, mint rövidebb távokon. A sebességre születni kell, a táv szorgalmas edzéssel viszont nagyon megnövelhető.

 

Szerintem az erre irányuló edzés egészségesebb is, mint a gyorsítás.

Előzmény: NVik (23)
NVik Creative Commons License 2004.10.26 0 0 23
Petami egy átlagos ember nagyon sok mindenre képes és nagyon sok mindenre nem. Ez a verseny már olyan szinten veszi igénybe a szervezeted amire születni kell. Az ultrafutás is tehetség, felépités, sziv, tüdő kérdése, én teljesen meg vagyok döbbenve amikor olyan emberekkel beszélgetek akiknek nem sok fogalmuk van az egész futásról (nem rólad van szó). Azt hiszik az nyeri a versenyt aki többet edz, és akár ők is képesek lennének eljutni egy ilyen szintre, az erős szellem csak a lehetséges legjobbat tudja kihozni a fizikumodból. Persze elképzelhető, hogy te is nagyon tehetséges vagy ebben a műfajban lehet, hogy nem.
Előzmény: petami (21)
Ós Tóbiás Creative Commons License 2004.10.26 0 0 22
Mamlasz pajtás induljuk együtt úgy sokkal nagyobb buli az egész! Egyetlen problémám, hogy melyik futónacimat vegyem fel a versenyre. ?
Előzmény: alcsuti mamlasz (5)
petami Creative Commons License 2004.10.25 0 0 21
azt tudom de mégis 5-10-15-20 ilyen mértékbe érdekel. de ahogy olvasom ez a verseny inkább fejben dől el. aki végigcsinálta hány év alatt jutott el ide, és hány év az átlag?
Előzmény: 7241gabi (18)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.10.25 0 0 20
Skizofrén szekció?
Előzmény: alcsuti mamlasz (5)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.10.25 0 0 19
Ha nagyon vágysz rá, szerintem mutasd meg az Altónak a képet, talán rá lehet venni őket egy utánzásra. A kulacs közönséges, a pánt meg talán nem jogvédett...
Előzmény: tapirka1014 (13)
7241gabi Creative Commons License 2004.10.25 0 0 18

Ajjjaj!

Ispi kiengedted a szellemet a palackból! Még megérjük, hogy a spatathlon topik felkerül a legpörgősebbek közé:-))

Petami!

Mindjárt jönnek az okosok és majd jól megmondják.

Bár szerintem ez nem év/idő kérdése...

Előzmény: petami (17)
petami Creative Commons License 2004.10.25 0 0 17

hellosztok

 

Engem az érdekelne nagyjából hány év alatt lehet eljutni ilyen szintre, hogy ezt a távot lefussam?

miki Creative Commons License 2004.10.25 0 0 16

Balázs,

Szólj, ha mész, nem venném a szívemre, ha elenyésznél egyedül a Hegyen :-). Úgy tűnik, énrám jutott a vészmadár szerepe a topikokban. Ha nem lennék egyedül, nem erőltetném ennyire, de, mivel erre a hangra is szükség van, inkább csinálom. Talán így kevesebb tolószékre lesz szükség a jövőben.

Előzmény: -balazs- (12)
miki Creative Commons License 2004.10.25 0 0 15

Látom, lassan összeáll a csapat itt is :-)

 

Tapirka, majd ha lesz időm utánanézek, de pl. könyvek esetében nem megfizethetetlen a postaköltség.

akibacsi Creative Commons License 2004.10.25 0 0 14

Sziasztok!

 

Na, beteszem ezt a kedvencek közé. Tapasztalatokkal sajna még nem tudok szolgálni, de hátha majd egyszer...

Kulacs témában két ötletem van:

Amerikában tartózkodó ismerőssel hozatni. (nem nehéz, csak helyet foglal)

Andris javaslatát megfogadni, azaz házilag készíteni egy hasonló jellegű pántot a kulacsara.

Én már évek óta kulaccsal a kézben túrázom (egyszerű fél literes műanyag palack), meg lehet szokni.

 

akibacsi

tapirka1014 Creative Commons License 2004.10.25 0 0 13

Persze, hogy meg lehet rendelni, az egyetlen baj az, hogy 10 USD a kulacs, és kb. 50 USD a szállítás.

Többe kerül a leves, mint a hús...

Előzmény: miki (11)
-balazs- Creative Commons License 2004.10.25 0 0 12

Hu, azert meg nem ennyire akut a helyzet. Meg vagyok fertozve, ezt beismerem. De meg nem vagyok kesz postazni a nevezesi lapot. Azt gondolom, hogy a Spartathlon egy tavlati cel ami fele folyamatosan haladok. Amikor eljon az ideje, nekivagok. Nem valoszinu, hogy ez jovore lesz, bar hajlamos vagyok hallgatni a megfelelo agitatorra.

 

De...

 

Csak ugy fogok odaallni, hogy magamban erzem, hogy kepes vagyok vegigmenni. Nem cel elmenni 100-ig vagy mondjuk 200-ig. Az egyetlen cel az lehet, hogy Spartaig elfutni. Tudom, hogy ez a tobbseg nem tud vegigfutni, de ha mar eleve nem hiszem el magamrol, akkor folosleges az egesz. Most meg ott tartok, hogy nem latok el 246 kilometerig. 150-ig okes, azon tul nagy a homaly. A Spartathlon rajtig van nagyon sok allomas ami ezt a homalyt eloszlatja es ha mar tisztan latok, neki fogok menni.

 

Viszont nem feltetlenul ertek egyet azzal, hogy hosszu hosszu evekre el kell napolni a projectet. Miki, Te higgadt, jol megfontolt futo. En hubelebalazs modra csinalom. (Elvegre a nev kotelez. :) Az ido majd eldonti, hogy melyik a helyes es melyik a helytelen irany. De en nem tartom kizartnak, hogy mindketto jarhato ut. Mas tipusu futok vagyunk. Maskepp gondolkodunk de ennek a versenynek boven tobb mint a fele fejben dol el.

 

Amikor azt erzem, hogy kesz vagyok, el fogok menni. Ez lehet 2005 vagy 2006 vagy 2010. De azt erzem, hogy minden lepessel kozelebb kerulok.

Előzmény: miki (6)
miki Creative Commons License 2004.10.25 0 0 11
Éppen meg lehetne az Internetről is rendelni, nem néztem utána, de szinte biztos, hogy megküldik.
Előzmény: tapirka1014 (10)
tapirka1014 Creative Commons License 2004.10.25 0 0 10

Jól az eszembe véstem a kulacsot, amivel Timi és Andris is futottak.

A márkáját persze jól elfelejtettem, de aztán szerencsére beugrott, így meg is találtam, mire van szükségünk:

 

Praktikus_kulacs

 

Kipróbáltam, nagyon kényelmes, hogy nem kell a markomban tartani a kulacsot. Viszont sok hosszú futás kell, mire megszokja az ember. Ezért jó lenne minél hamarabb beszerezni egyet...

 

Jó lenne, ha nem csak az USA-ban lehetne kapni.

tapirka1014 Creative Commons License 2004.10.25 0 0 9

Gabi,

én szívesen segítek, ha gondolod. Csak mondd meg melyik lábát és mikor, én már töröm is :-)))

Viszont ez a szándék előrevetít egy sárvári 12 (24?) órás indulást is, hiszen valahol/valamikor teljesíteni kell az indulási szintet.

 

Van azért egy előnye, ha el akar indulni jövőre: Én mindenképpen tervezem a bicklis bejárást a nekiveselkedés előtt. Így aztán lehet, hogy kinéznék én is Görögországba.

 

Egy ideje a fejemben motoszkál, de nem találtam megfelelő topikot, ahova leírhattam volna:

Kedden egy nagyon hosszú (22 éves) szakasz zárult le az életemben, amit folyamatosan kitöltöttek az iskolák egymás után.

Előtte szombaton azonban megérett a következő projekt, ez ugyan sokkal rövidebb, max. 8 évesre tervezem, lehet sokkal rövidebb is, sokkal hosszabb remélem nem lesz.

Mi lesz velem utána? :-)

 

Előzmény: 7241gabi (7)
miki Creative Commons License 2004.10.25 0 0 8
Akkor lehet, nekem is menni kell, hogy visszafogjam annyira, hogy túlélje :-). Ennyi áldozatot meghozhatok :-)
Előzmény: 7241gabi (7)
7241gabi Creative Commons License 2004.10.25 0 0 7

Az én lebeszélőkémmel szemben ott van Guszti és Andris rábeszélőkéje. Szerinted mennyi az esélyem?

:-)))

Előzmény: miki (6)
miki Creative Commons License 2004.10.25 0 0 6

Jövő szeptember? Erről azért le kéne beszélni, kell adni néhány év esélyt a szervezetnek, hogy belerősödjön az ilyen jellegű terhelésbe.

 

Én nem is mernék Spartathlonra gondolni, míg nem fejeztem be futóképes állapotban egy 24 órát.

Előzmény: 7241gabi (2)
alcsuti mamlasz Creative Commons License 2004.10.25 0 0 5

Sziasztok!

 

Kezdő futó vagyok kb. 35 kiló súlyfelesleggel. Egyszer már lefutottam két és fél kilométert, de nagyon kifulladtam a végére. Szerintetek első versenyemnek jó lesz a Sparthatlon? Tudok annyit fejlődni szeptemberig? Nagyon szorgalmas vagyok és szeretem a kihívásokat!

Snipper Creative Commons License 2004.10.25 0 0 4

Amikor erről olvastam, kicsit ledöbbentem, milyen brutál fanatikus emberek vannak :)

Remélem nem süllyed el a topik, és olvashatunk itt sok érdekes történetet, beszámolót, hasznos tanácsokat.. Igaz, nekem eszembe nem jutna egy ilyen versenyre elmenni, de szívesen olvasnék róla személyes élményeket. Sok sikert a topiknak!

sseek Creative Commons License 2004.10.25 0 0 3

Sziasztok!

 

Nagyon érdekelne, ha a teljesítők írnának valamit a futófelületről, ugyanis az eddig olvasott beszámolókból számomra nem egyértelmű, hogy az egész futás aszfalton történik, vagy vannak-e benne más anyagú szakaszok...

 

Szintén nagyon megköszönném, ha a Sparthatlon közbeni táplálkozásról (sópótlás, energia bevitel, mennyiség, ütemezés, élelmiszer típusok, stb...) is részletesen írnátok...

 

Ha egyszer teljesítem a versenyt, ígérem én is tételesen leírok mindent... :))))))

 

sseek

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!