Keresés

Részletes keresés

pajaci Creative Commons License 2009.12.04 0 0 754
Nálam megy folyamatosan a háttérben kora reggel óta, tehát jel van.

Ezt csinálta nekem is rengetegszer, kihúzod a konnektorból, vársz minimum 10 percet, visszadug, és működik.

Kihívtam a szerelőket, beállították a fejet pontosabbra, azóta gyakorlatilag megszünt ez a jelenség.
Előzmény: seepheerd (753)
seepheerd Creative Commons License 2009.12.04 0 0 753
Reggel nem volt térerő, akadozik a T-mobile. Most benéztem aszobába, áll az adás. ki-bekapcsoltam, az üzenet: Hibás kártya. Mi a túró van, tudja valaki?
pajaci Creative Commons License 2009.12.03 0 0 752
Az egyik ismerősöm megrendelte a T-home sat tv-t kijöttek a szerelők, de azt mondták, hogy a melléképület falára nemtehetik fel a tányért, mert a levegőben kell elvezetniük a kábelt három méteren keresztül, és ez tilos.

Le kell fényképezniük az elkészült bekötést, ezért szereljen fel egy tartót a főépületre.

Nálam tavasszal símán rátették a lecserélt upc tányér helyére a melléképületen, ahonnan levegőben jön át a régi drót, és rádugták.
Én mondtam nekik, hogy nekem így megfelelne.

Új szabályok vannak?
pajaci Creative Commons License 2009.12.01 0 0 751
Nekem INTEK beltéri jutott, abban a műsorújságnál felmegy a kép a jobb sarokba, van hang is, közben lapozgathatod a csatornákat, műsorokat.

Tehát az info lejön a műholdról, a beltéridnél lesz a probléma.
Előzmény: sanya501 (748)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.01 0 0 750
a Sagem beltérit most állították be a T-home-nál ezért még nem igazán kiforrott szoftverrel rendelkezik, szerintem nem sokára lesz új sw -rá és az orvosolni fogja a hibákat, ezért feltétlen jelezd a 1412 felé a problémát, hogy az ilyen jellegű hibákat is vegyék figyelembe. Az induláskor, a másik két beltérivel is adódtak problémák, de mára talán ki lettek javítva, köszönhetően a bejelentéseknek.
Előzmény: sanya501 (748)
seepheerd Creative Commons License 2009.12.01 0 0 749

Az hogy megjelenik a fekete csík azt jelenti hog megfelelő méretben kapod a teljes képet. Engem kurvára idegesít amikor széthúzza a képet azért hogy kitöltse a képernyőt. Full HD-n, amire a tv-m méretezve van nincs ilyen gond.

 

A többi problémád nagy részét sem tapasztalom, igaz ez Intek beltéri. Reklamálj!

Előzmény: sanya501 (748)
sanya501 Creative Commons License 2009.12.01 0 0 748
Üdv mindenkinek!

Szombaton beszerelték a Sat tv-t Sagem beltérivel.
Digiről váltottam. Sony kd v5500 lcd tv-re kötve próbáltam a scsart és a hdmi kábelekkel.
Tapasztalatok, különbségek:
- kép szép, nem pixeles (mint a digié) scart csatival betölti a képet nincsenek levágások viszont hdmi csatival csatornánként változó a kép mérete, hol egyik, hol másik oldalon megjelenik egy pár centis fekete csík, vagyis nem tölti ki a képernyőt.
Próbáltam már a tv és a sagem beállításait is de ennél jobbat nem sikerült összehozni.
- diginél is és a t-home sat-nál is előfordul képremegés főleg a lassított felvételeknél
-a digi hangja hangosabb, teltebb, a sagemen nem lehet az egyes csatornák hangját külön állítani, a max hangerő 23 ( miért pont 23) a képernyő közepén csak egy nyíl mutatja, hogy hangosítod vagy halkítod, a mértékét a beltéri jezi. Ha a sagem hangját AC3-ra állítod és dolby digital adás megy, a tv-n nincs hang még akkor sem ha a tv tudja kezelni az AC3-at
-a sagem csatornaváltáskor csak az időt és a csatorna nevét írja ki, az éppen futó műsor címét és időtartamát nem
-a sagem epg bekapcsoláskor elnémul (a digin bár ilyen epg nem volt, de a képet kirakta a sarokba és a hang is ment, ott a következő műsort lehetett megnézni)
-sagem, minimál beállítások jellemzik lerí róla az olcsóság még a kártyát sem rejtették el.
- ma bekapcsoltam és az epg dátuma 1993.július 22. és nincs információ
-az infó gombnál én azt várnám hogy az éppen futó csatornáról és a műsorról adjon infót, de "nincs információ" csak hangot, feliratot, kedvenceket lehet rajta állítani
- ha a P+ vagy P- gombokat kicsit gyorsabban nyomogatod elmegy a kép és csak újraindítással jön vissza
- diginél jó volt, hogy ha behoztad a csatornalistát, láttad az éppen futó műsorokat is
Összefoglalva: az egyetlen erénye a T-home sat -nak a jobb képminőség ( mondjuk tv nézésről van szó, tehát ez a legfontosabb)
A digi is tudna szerintem ilyet, ha nem ezen a műholdon lenne.
Sajnálom, hogy a nagy versenyben megelégednek a jó képminőséggel és a többi szolgáltatással nem foglalkoznak, csak jó olcsó legyen, főleg nekik.
Egy átgondolt szoftverrel még sokat ki lehetne belőle hozni.
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.30 0 0 747
hidd el az is van olyan jó, sőt több kényelmi szolgáltatást is nyújt, nem beszélve a csatorna listát megnézve olyan csatornák is szerepelnek benne ami a sat tv-be mini csomagként van, és a képe is különb sokkal mint a mostani digi tv-d, nálam ha lenne kiépítve IPTV én azt választanám.
Előzmény: Törölt nick (746)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.30 0 0 746
Minden áron az IPTV-re akartak rábeszélni az ügyfélszolgálaton.:D
Előzmény: Törölt nick (745)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.30 0 0 745
Budapesten lakom, ezért is érdekes a dolog. :D
Előzmény: seepheerd (744)
seepheerd Creative Commons License 2009.11.30 0 0 744
Valami iraki hegyi faluból írsz? :)
Előzmény: Törölt nick (743)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.30 0 0 743
Sziasztok!

Most műhöldas DigiTV-m van, de finoman szólva is elégedetlen vagyok a minőségével.
T-Home Sat TV-t szerettem volna beköttetni, de azt mondták, hogy nincs lefedettség nálam. Hogy lehetséges ez?:D
seepheerd Creative Commons License 2009.11.30 0 0 742
Nem csak az, máshol is tapasztaltam már hogy nem egyezik az EPG info azépp futó műsorral.
Előzmény: Andris_2 (736)
Andris_2 Creative Commons License 2009.11.27 0 0 741
Ezt majd lecsekkolom, köszi a linket!
Előzmény: szvl (740)
szvl Creative Commons License 2009.11.27 0 0 740
Illetékes ugyan nem vagyok a kérdésben, a Zone Reality TV-t sem szoktam nézni, de két okot tudok elképzelni:

1) Valóban hibás a Zone Reality TV műsora a port.hu-n.
2) Két Zone Reality TV is van. A port.hu az egyik műsorát mutatja, a SatTV pedig másikat sugároz. Két Zone Reality TV is van: Europe és Central Europe változat: klikk ide

Amit sugároz a SatTV annak a műsora esetleg megegyezik ezzel? Zone Reality UK
Előzmény: Andris_2 (738)
ataya Creative Commons License 2009.11.26 0 0 739

Sziasztok!

 

Nekem tegnap szereltek be egy Sagem tipusú beltérit és rögtön feltünt,

hogy mintha hangcsúszási problémák lennének.

Az emberek szája nem mozog teljesen egyszerre a hanggal,néha

feltünőbb,néha kevésbé,de minden csatornán.

Közben azt vettem észre,mintha nem frissülne eléggé a kép,tehát

nem teljesen folyamatos a kép ill. a mozgás.

Láttam Inteket és a harmadik fajtát is működés közben,de ezelőtt nekem UPC beltérim volt és mindegyiken tökéletes volt a szájmozgás és a hang szinkronja.

 

Van valakinek véleménye erről?

 

Sagem beltéri csere megoldhatja a problémát vagy egyéb beltérit lenne érdemesebb

kérni?

Andris_2 Creative Commons License 2009.11.26 0 0 738
Akkor viszont a Port.hu műsora nem jó?
Mert nem az szokott menni, ami ki van írva....
Előzmény: szvl (737)
szvl Creative Commons License 2009.11.26 0 0 737
A műsorújság a port.hu-tól kapja az adatokat.
Előzmény: Andris_2 (736)
Andris_2 Creative Commons License 2009.11.25 0 0 736
Sziasztok!

Ti is észrevettétek, hogy a Zone Reality TV-n már a kezdetek óta nem az a műsor megy, aminek a műsorújság szerint mennie kellene?
Érdekes módon viszont a műsorújságban lévő műsor megegyezik pl. a Port.hu-n lévő műsorral?
Vajon mi lehet ennek az oka és miért nem orvosolját már hónapok óta?
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.25 0 0 735
ha két tv-n akarod nézni, mind a kettőhöz külön kábelezés szükséges, tehát a falba húzott kábelre rálehet kötni (de a végén levő fali aljzatból elkel távolítani a szűrőt) de a másik beltérihez mindenképpen kell egy másik kábelt behúzni.
Előzmény: vwpisti (734)
vwpisti Creative Commons License 2009.11.25 0 0 734
Még egy kérdés.Kábelezve van előre a falban  külön 2 szobára.Arra rá tudnak kötni két beltérit?
Előzmény: Törölt nick (732)
vwpisti Creative Commons License 2009.11.25 0 0 733
Köszi megnéztem:) nekem kb délre van.
Előzmény: Törölt nick (732)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.25 0 0 732
4.0W Amos 2, 3, ezen az oldalon betudod tájolni a lakhelyed szerinti irányt.

http://www.dishpointer.com/
Előzmény: vwpisti (731)
vwpisti Creative Commons License 2009.11.25 0 0 731

Hello!Szóval a t-sat a jobb választás.A lényeg hogy jó minőségű képe legyen.A mostani kábelszolgáltatóm elég ramaty.Jó lenne egy két hd csatorna.Azt meg tudjátok mondani milyen irányba néz  kb az antenna?

 

Előzmény: rf.csaba (729)
DaveCortex Creative Commons License 2009.11.24 0 0 730
Sziasztok.

Nemrég van Sat Tv-m,és érdeklődnék hogy amelyik csatornák nem jönnek be az alapcsomagban azokat vhogy okosba meglehet csinálni hogy menjenek? Vagy marad az előfizetés? Köszi előre is.
rf.csaba Creative Commons License 2009.11.24 0 0 729
T-SAT szerintem.

Milyen igényeid vannak?
Előzmény: vwpisti (728)
vwpisti Creative Commons License 2009.11.24 0 0 728
Hello mindenkinek.Most vagyok gondban nem nagyon tudom eldönteni melyik szolgálttó a jobb szerintetek?Hello hd,t-sat,upc.A digiről semmi jót nem hallottam.Melyiknek jobb a minősége?
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.23 0 0 727
Mind 3 beltérinek kitűnő minőségű a képe, csak beállítás kérdése, (az antennát tökéletesen pozicionálni kell) és nem mindegy milyen kábel kapcsolat van köztük,(HDMI scart..) és az sem mindegy milyen felbontást küld a tv készüléknek SD, 560P, 720P, 1080i stb... tehát ezek együttes beállítása eredményezi, hogy az itthoni szolgáltatói piacon, a legjobb képminőséget nyújtja a T-home
Előzmény: sanya501 (726)
sanya501 Creative Commons License 2009.11.23 0 0 726
Ip-ben nem gondolkozok, mert nálunk nincs kiépítve semmilyen vezetékes hálózat. Amúgy a várostól 7km-re, de mintha a világ vége lenne.
betonacel84 Creative Commons License 2009.11.23 0 0 725
A T-home ip tv-je nagyon jó főleg hogy össze rakható hozzá a net meg a telcsi is és így nagyonkedvező a díja, az egyetlen hibája enek a szolgáltatásnak hogy néha kimerevedik 1-2 pillanatra a kép.
Előzmény: sanya501 (724)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!