Keresés

Részletes keresés

handras Creative Commons License 2002.11.22 0 0 360
dEV NULL:
TIME OF RECORDABLE MOVIES

Resolution
(pixels) 32MB 64MB 128MB 1GB
Movie / High 320 x 240 91sec. 183 sec. 368 sec. 2,733 sec.
Movie / Low 160 x 120 242 sec. 486sec. 973 sec. 6,562 sec.


Above-written figures are measured under Canon's standard conditions and may vary depending on the scene, subjects or camera settings. Total length of movie files recordable on specific CF cards; Individual movie clips are limited to 3 minutes maximum per clip.

A powershot.com-ról

Előzmény: Dev Null (350)
fodorz Creative Commons License 2002.11.22 0 0 359
Kedves Tagok, én még csak ott tartok, hogy beleszerettem a Powershot G2-be... A szerelemből házaságot szeretnék: azaz vennék egy ilyen gépet. És ha lehet, minél olcsóbban. Max.200 ezer forintot tudok rászánni. Ha tudtok olyan _megbízható_ helyet, ahol ennyiért kapható, osszátok meg velem-velünk az infót. És ha valaki esetleg típusváltás miatt eladná a G2-jét, keressem meg a 06-20-9226-192 mobilon.

Üdv mindenkinek: Zozo

Dev Null Creative Commons License 2002.11.22 0 0 358
Ami a vakukat illeti, amit a jobb (Metz pl. az) vakuk tudnak tirisztoros üzemben, annál sokkal többet nem nyújtanak az átlagos TTL vakus analóg vázak. Csak a legutóbbi években kezdett fejlődni (Nikont, Leica-t kivéve -meg mostanában a Minoltát -, ahol a távolságra helyezték mindíg a hangsúlyt, ami az egyetlen igazán helyes eljárás szvsz) a vakuvezérlés. Azért az E-TTL nem rossz már, de a legtutibb (a vakufénymérő mellett persze) a mai napig az ősi módszer: kiszámolod a távolságból éé a vaku adataiból a rekeszt.

Ezzel együtt is a Canonban nemcsak az E-TTL a mondás szerintem. A Fuji drágább, amire még vakut lehet tenni, az a Leica és a Casio nagyobbjai Canon optikával, meg persze az Olympus, bár utóbbira csak a sajátja megy fel.

Aztán ott vannak a nagyok, de azok meg árban nem ez a kategória sajnos.

Előzmény: Lodronat (355)
Dev Null Creative Commons License 2002.11.22 0 0 357
Köszi mindenki türelmét, és persze a válaszokat is; igazán nem akartam rosszat a dologgal. Roppant tanúlságos volt a dolog!
Előzmény: Lodronat (356)
Lodronat Creative Commons License 2002.11.22 0 0 356
Bocs, de itt kérdezték.

Lodronat

Előzmény: _Pompi_ (353)
Lodronat Creative Commons License 2002.11.22 0 0 355
Tapasztalatokról már most mondhatok.
Egy Dunántúli városban lakom és a környéken több fotós üzelttel vagyok kapcsolatban. Ha A4, A3-as méretű képek kellenek, akkor ezeket én nyomtatom ki (ha a kép digi kamerával készült).
Ebből kifolyólag sok digi gépet ismerek a képeikről. Az egyik üzletben a digi gép egy S602. Egy hónapig volt is nálam.
Szerintem ha azt az alapelvet követed, hogy a fénykép papírra kell kerüljön, akkor ez nagyon jó gép. Az A4-es méretű képeket nem különbözteted meg a G2 vagy a 707-el készültektől!
Innen látszik, hogy A4-hez bőven elég a 3-4 Mpixel, ha több van, akkor sem lesz szebb a kép!
A3-as méretben a G2 és az S602 (6Mpixel fine) kb. egyformát produkál, itt a 707-es lett szebb, mert itt már mutatkozott az 5Mpixel előnye.
Mindhárom gép esetén jók a színek, szépek a képek.

Ha a képeket monitoron nézed, akkor lehet belekötni a Fujiba. Monitoron nézve (100%-on) legjobban a G2 tetszett. Éles szép (a digi gépek között). Ezután jött a 707-es. Azért csak második, mert a kép árnyékos részein elég erős a kromatikus zaj. Ez a képernyőn jól látható, a nyomtatásban már kevésbbé. A Fuji a harmadik, mert 100%-on látszik az interpolálás. Ha lecsökkented 66, 50%-ra, akkor már jó a kép.
Mivel én mindig nyomtatok, ezért nálam ez a szempont.
A nyomtatott kép minőségét még jelentősen lehet növelni, ha termoszublimációs nyomtatás készül. Itt a színek folyamatosak, a kép nem közeli pontok halmaza. Ilyen nyomtatót teszteletem nemrég, egy Olympus P400-ast. Nagyon jó, de baromi drága. Egy A4-es kép 700-800 Ft-ba kerül önköltségi áron, és hol van még a nyomtató ?

Tehát amatőr célra bőven jó a Fuji 602.
Én is azért döntöttem először a G3 javára, mert TTL-es a vakuja. Nyáron az én ajánlásom alapján az egyik fotósboltban vettek egy Metz 40MZ3 -as vakut a 602-hez. Ez a vaku olyan tökéletesen működik automata módban, hogy nem mondod, hogy nem TTL. Ezt biztosan tudom, mert én nyomtattam ki a vakus képeket is. Minezek mellett fenntartom, hogy a Canon ETTL rendszere a legjobb a világon.
Most, hogy kilőtt velem a Canon, hogy lehet, az idén nem lesz G3-as, én a Fuji mellett döntöttem, mint a második a rangsoromban.

Sokszor kérdezik tőlem, hogy ez vagy az a gép jó-e, illetve, hogy melyik a legjobb gép ?
Ez mind attól függ, hogy milyen célból kell. Van akinek a felbontás számít és az autofókusz sebessége nem, másnak pont fordítva, mert sportfotós. Van aki kinyomtatja, van aki TV-n nézi.

"a dpreview nem volt lenyűgözve a képminőségtől"
Ez a monitoron látható 6Mpixeles, 100%-os képről szól, igaza is van.

Bocs, hogy kicsit hosszú voltam.Lodronat

Lodronat

Előzmény: Dev Null (346)
_Pompi_ Creative Commons License 2002.11.22 0 0 354
Meg esetleg ez:
http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9032556&uq=2229
_Pompi_ Creative Commons License 2002.11.22 0 0 353
Nem akarok kukacoskodni, de erre van egy másik topik:
http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9069636&uq=1423
Lodronat Creative Commons License 2002.11.22 0 0 352
A szintén MJPEG alapú tömörítés esetén egy VHS videó (360x288 képpont) jó minőségű rögzítésére kb. 2-3 MB/s adatáramlás szükséges. Itt 15 perc 1,8-2,7 GB helyet foglal.
A Fujinál a 640x480 felbontás esetén 15 perc/1GB az jelenti, hogy az adatáramlás 1,1 MB/s. Figyelembe véve, hogy egy kép kb. 300ezer képpontból áll (a VHS 100 ezerjével szemben), a jó minőség érdekében kb. 3-4 MB/s adatáramlás lenne szükséges, ami 15 percnél 2,7-3,6 GB.
Látható tehát, hogy a Fuji helyesen tette, hogy növelte a felbontást, és éppen azért ment a microdrive irányába, mert kell a sok tárolóhely igény. Viszont az 1GB-os korlát miatt erős a tömörítés, ami pedig a minőség rovására megy.

Lodronat

Előzmény: Dev Null (350)
Lodronat Creative Commons License 2002.11.22 0 0 351
Én fotózok és videózok is. A szabványos európai Pal rendszerű miniDV, 720x576 képpontos felbontást tud, 50 félkép/másodperc-el. Ezt olvasom be számítógépre, vágom meg és írom DVD-re, vagy ilyen formátumban merevlemezre
Mindig is kiállok amellett, hogy jelenleg egy videókamera az kamera, egy fényképezőgép, az fényképezőgép.
Az S602-vel készített videó olyan a videók között, mint az én Panasonic DV kamerámmal készített 1Mpixeles fénykép a fényképek között.
A legfontosabb, hogy a miniDV kazettára egy diszkrétkoszinusz elnevezésű, veszteségmentes tömörítő eljárással kerül a jel rögzítésre, több csatornát használva (fény, színek, stb). Emellett még az sem mellékes, hogy a kamera az kamera funkciókra van kihegyezve, pl. a CD-nél jobb hangminőségben, stb.
A Fuji a videót MotionJPEG formátumban rögzíti, ami azt jelenti, hogy másodpercenként 30 képet tömörít JPEG formátumban, ebből lesz a film.
A Fuji által beállított tömörítés igen erős, a hely érdekében.
Erről órákat lehetne beszélni, de higyjétek el nekem (mert naponta foglalkozom vele), hogy ez a videó minőség legjobb esetben is a VHS-hez mérhető, és aki vidózni és fotózni akar, az nem a videó tulajdonságaiért veszi meg.

Természetesen nem azt mondom, hogy nem szabad vele videózni, de lehet. Én is néha fotóztam kényszerből a videókamerámmal, míg nem volt az A40-esem. De nem lehet összehasonlítani ezt a videót, a minőségi csúcs közelében álló DV-vel

Lodronat

Előzmény: Dev Null (348)
Dev Null Creative Commons License 2002.11.21 0 0 350
- videórögzítés hanggal 640 x 480 VGA módban
(30 kép/mp., kb. 2 perc / 128MB, 15 perc/1GB).

Ezt írják. Más kérdés, hogy zabálja tárat, nem véletlen, hogy a miniDV-re szoktak ilyet csinálni.

Előzmény: handras (349)
handras Creative Commons License 2002.11.21 0 0 349
640*480? biztos?
Előzmény: Dev Null (348)
Dev Null Creative Commons License 2002.11.21 0 0 348
Esetleg van valakinek egy példája? A leírás teljesen meggyőző. 640x480 30fps... Ennél sokkal jobbat a miniDV sem tud.

Mi a gond vele?

Előzmény: handras (347)
handras Creative Commons License 2002.11.21 0 0 347
Attól a kamera future-től, nem leszel elájulva. :-(
Előzmény: Dev Null (346)
Dev Null Creative Commons License 2002.11.21 0 0 346
Érdekelne majd a tapasztalatod, mert amiket olvastam a műszaki paramétereiről, az alapján igencsak szimpatikus, kivéve, hogy mondjuk a dpreview nem volt lenyűgözve a képminőségtől.

Az, hogy kamerának lehet használni, szintén nem hátrány, nekem spec egyedül a TTL vaku hiányzik belőle...

Előzmény: Lodronat (345)
Lodronat Creative Commons License 2002.11.21 0 0 345
Írtam, hogy nemrég kipróbáltam egy G3-at és nem volt szabad elvinnem képeket. Nos tegnap este tudtam meg, hogy ez a darab már sorozatgyártásból származott, csak sok kifogás jelentkezett a képminőség terén, ezért nem volt szabad elvinnem a képeket, a gépet vissza kellett szállítani a Canonhoz. Előbb az Európán kívüli területeken adtak el néhány ezer darabot, majd a visszajelzések alapján már Európába nem hoztak eladásra, hanem még módosítanak a szoftveren.
Egyébként az én beszerzési forrásom szállított Németországba 10 fotós szaklapnak tesztelésre hivatalos gépeket, majd elég hamar üzent a Canon, hogy a képeket nem lehet közzé tenni és lecserélték a már kiadott készülékeket újakra, de ezek még nem a termelésből származnak. Mostmár értem, hogy miért késnek (késtek) a neten a tesztek.
Én azt vártam, hogy egy Pro90 utód megjelenik, ennek hiányában gondolkodtam a G3-an, de elegem van a várakozásból így egy Fuji S602 tulaj leszek ma.

Lodronat

Előzmény: Lodronat (327)
_Pompi_ Creative Commons License 2002.11.21 0 0 344
Valahogy érdekes a Canon "üzletpolitikája", vagy valamit *urvára el*eféltek. Nyakunkon a karácsony és se D60 se G3 se A40...
És tavaly is ez volt. A G2-t karácsonyra akartam mgvenni, de nem sikerült csak februárban.
Előzmény: handras (343)
handras Creative Commons License 2002.11.21 0 0 343
Tavaly a G2-t én is egy Német nagykerből akartam hozatni, aztán az Astoriánál hetekkel elöbb megvettem.
Előzmény: Lodronat (342)
Lodronat Creative Commons License 2002.11.18 0 0 342
Most szóltak a német nagykerből, hogy G3 majd ... december közepén esedékes. Maga a Canon sem elégedett az elkészült képek minőségével, ezért visszahívta az elkészült készülékeket és jelenleg nem szállít Európába.
Ezek után visszamondtam a rendelésemet, nyár óta szemeztem a Fuji S602-vel. Hát most megrendeltem.

Lodronat

handras Creative Commons License 2002.11.17 0 0 341
_pompi_: írtam neked mailt
Előzmény: _Pompi_ (340)
_Pompi_ Creative Commons License 2002.11.15 0 0 340
Fájó szívvel, de megváltam a szeretett G2-től. Nem a "trónkövetelő" G3 miatt, számomra nem hozott akkora újdonságokat, hogy megérte volna arra cserélni. A következő masina reményeim szerint egy D30 lesz a közeljövőben.
víztorony Creative Commons License 2002.11.15 0 0 339
bakker én is megtartom a G2-t.
pedig mikor megláttam a trónkövetelőt...:))
baziszép. nagyon megvenném. de mit kezdjek két hasonló géppel? lehetetlen eladni egy 7-8 hónapos fényképezőt úgy, hogy ne bukjak vagy 100ezret.
annyival nem lehet jobb a G3. ezt leszögezhetjük.
Előzmény: handras (334)
Dev Null Creative Commons License 2002.11.15 0 0 338
Az extreme fotón is ennyi, rendelni már lehet.
Előzmény: Lacis2 (336)
Dev Null Creative Commons License 2002.11.15 0 0 337
Sziasztok!

Jól hangzik a dolog, aki lecsap a G3-ra, na habozzon itt hirdetni a G2-esét! Egyelőre sajnos ki kell várnom, de keresgélni fogok!

Előzmény: Geza Erotika (332)
Lacis2 Creative Commons License 2002.11.15 0 0 336
Uj Metro ujsagban G3 Br. 279.000,-
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2002.11.15 0 0 335
Eladni nehéz!!!
Ha az eredeti ár 60%-át megkapod, már szerencsésnek érezheted magad.
Mikor a Minoltámat "árultam" hihetettlen számokat mondtak rá.
Végül egy kollégám vitte el "jó" áron, persze több havi részletre.
Talán így buktam legkevesebbet rajta.
Előzmény: handras (334)
handras Creative Commons License 2002.11.15 0 0 334
No itt jön be az, hogy akkor nem éri meg ELADNI a használt gépet, mert a használati értéke magasabb annál az árnál amit adnának érte.
Előzmény: _core (333)
_core Creative Commons License 2002.11.14 0 0 333
http://www.extra.hu/digit-foto/
Előzmény: Geza Erotika (332)
Geza Erotika Creative Commons License 2002.11.13 0 0 332
Sziasztok,

3 honapos Canon G2-esem tokeletes allapotban, 199e Ft-ert elado. Csak komoly vevoknek! gezaerotika@freemail.hu

Lodronat Creative Commons License 2002.11.13 0 0 331
Úgy néz ki, a héten sem jelenik még meg a G3 Európában, nem boldogul vele a Canon.
Szinte látom, ahogy lázasan éjjel még átírnak egy sor a gép szoftverében és reggel viszik gyártani...

Lodronat

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!