Keresés

Részletes keresés

Benkri Creative Commons License 2008.03.30 0 0 32376
Eddig sem akartam mellé ülni.
Előzmény: Nebáncs!virág (32374)
zsazsi30 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 32375
Itt, nálunk gyönyörű idő van, ha felkel a gyerkőc, elmegyünk egy nagy sétára. már alig várom, hogy kint legyünk!

Anyós: illatanyag ügyileg egyetértünk, mi családilag kerüljük lehetőség szerint az illatanyagokat. szappant csak azért gondoltam megpróbálni, mert a hydrofil sem vált be, hátha ez jó lesz.

Nebáncs!virág Creative Commons License 2008.03.30 0 0 32374
Szét lesztek ültetve.
Anyós Creative Commons License 2008.03.30 0 0 32373
A fürdetéshez még 1-2 gondolat, nem is konkrét tanács inkább csapong egy kicsit az agyam.

Egyrészt néha a szervezet érdekesen reagál a behatásokra, mondhatni "fordítva". Pl. a sok hajmosás a haj elzsírosodását okozza. Épp ezért egy száraz bőrű babánál érdemes kipróbálni amit az orvos mond, hogy szappannal mosni ami azért szárítja a bőrt, de hátha a szervezete erre zsírosodással reagál.

Azt viszont fenntartom, hogy minél kevesebb aroma, illatanyag legyen benne. Évekig dolgoztam egy ilyen cégnek (külsősként), hát azt a trágyát, szemetet amit képesek eladni illatanyag címen... jobb nem is tudni.
Anyós Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32368
www.caola.hu

Ez a friss termékskálájuk. Szerintem mindenhol kapható.

DE!

Ha bőr probléma van, akkor minél kevesebb illatosító anyagot érdemes bevinni, azaz a legegyszerűbb szappan kell neki. A lanolinos szappan esetleg tényleg nem jó ilyenkor, mert ritkán de bőrkiütés okozhat a lanolin. Bár még mindig a legfinomabb szappanok közül való amit használtam eddig.

A lanolin (gyapjúzsírnak is szokták mondani) azért alapvetően bőrbarát anyag, a legtöbb kozmetikai szernek alapanyaga (pl. rúzsok), a bőrbe beszívódik és jól zsírosít.
Előzmény: zsazsi30 (32364)
takiheni Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32367

Fürdesd meg hydrophillel és utána is kend be a bőrét vele

 

Előzmény: zsazsi30 (32366)
zsazsi30 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32366
Mosás: Sonett természetes alapanyagú mosóport használok , ecettel öblitek, duplán, babruhákat külön.
Nem kiütéses a bőre, hanem vörös foltok vannak rajta, és ott nagyon száraz is
Nah, megyek fürdetni a kölyköt, azt nagyon szereti.
Előzmény: Anyós (32362)
takiheni Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32365
Persze nálunk még a Coopos boltba is van ilyen.
Előzmény: zsazsi30 (32364)
zsazsi30 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32364
Ezek azok, ahogy megláttam beugrott, h ezt mutatta a doki, ilyeneket láttatok valahol?:


Anyós Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32363
A mosást mi is így csináljuk, eleinte nekünk is kiütött a gyerek testén a sok kis piros, ettől elmúlt.
Előzmény: Anyós (32362)
Anyós Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32362
Iszonyat sok allergén anyag van az ember környezetében. Például a szénsavas üdítők nagy része tartalmaz édesítőket, ízesítőket, tartósítókat, ezek közül bármelyik lehet allergén. Különösen a Tesco gazdaságos típusúak ilyenek, gyakorlatilag természetes anyagot nem tartalmaznak.

Önmagában az "E" jelzésű anyag még nem ok az aggodalomra, mert pl. sokszor C-vitaminnal tartósítanak és annak is van E száma, de a túl sok E az azért ne legyen bizalomgerjesztő.:-)

Gyakori a mosószer probléma. Azok sokszor még a felnőtt bőrét is irritálják. Vegyél egy doboz Gabi bababarát mosóport és mossál vele úgy, hogy csak előmosásként rakod bele, csak az ő ruháit mosod és duplán öblítesz. A baba cucca amúgy sem koszosodik igazán.
Előzmény: zsazsi30 (32359)
Anyós Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32361
Ez a kamillás:

Előzmény: zsazsi30 (32358)
takiheni Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32360
én nem próbálkoznék szappannal,szerintem mindegyik szárit antiszeptikus krém?Vagy esetleg gyógynövényes készitmény?Homeopátiás szer?
Előzmény: zsazsi30 (32359)
zsazsi30 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32359
nem ekcémás, legalábbis mikor dokinál voltunk, szt mondta, ez nem az. a tejkiütésekből indult, és aztán az egész arca vörös volt, érdes, akkor azt mondta orvos, h ez bőrgyulladás, küszöböljük ki a vegyi anyagokat. ez megtörtént, szteroidos krém helyrehozta az arcát, de azóta a testén is nagyon csúnya a bőr, a hajlatokban folyton kiütéses, hiába kenjük, meg hintőporozzuk, meg sok helyen vörös a bőre, és nagyon száraz. a fülei mögött pedig ki is sebesedik. 3 hós lesz, én már se tejet se tojást nem eszek, tápszert is kap. ja, és koszmós is, nem vastagon, de nem múlik, pedig babét használunk.
nna, jó hosszú lettem.
Előzmény: takiheni (32357)
zsazsi30 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32358
nem a lanolinos babaszappant, hanem Caola szappant keresem. kettőt mutatott a doki, azt hiszem az egyik caola kamillás, a másikra nem emléxem. meg is lepődtem, azt hittem ezek már rég nincsenek, de azt mondta dokibácsi, hogy gyártják még.
Előzmény: Anyós (32356)
takiheni Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32357
mennyi idős a kisfiad és pontosan mi a baja ekcéma.Ja a lanolinos szappan ,amire anyós gondolt a csomagolás alapján az a babaszappan.Igy született?
Előzmény: zsazsi30 (32355)
Anyós Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32356
Gondolom te a lanolinos babaszappant keresed, szerintem gyártják, csak a sok nyavalyás multi nem biztos, hogy forgalmazza. Én az ilyen kevésbé "trendi" cuccokat kisebb háztartási boltokban szoktam venni mert ott van.

A csomagolása világoskék és fehér pöttyök vannak rajta ha jól emlékszem.

Közben megnéztem, a Caola honlapján nem látom, de bármi lehet. Írok nekik emailt.
Előzmény: zsazsi30 (32355)
zsazsi30 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32355
Heni: ááá, egy szakember a csapatban! :-)
Anyós: te, mint vegyészmérnök, nem tudod véletlenül, hogy lehet-e még kapni Caola szappant? Nem annyira szakmádba vág, de hátha... Bőrgyógyász javasolta, kisfickóm bőrére, mert nagyon érzékeny neki, gyógyszertárit használtunk, de ezt jobban ajánlotta, ez a legsemlegesebb kémhatású. sajnos nem látok semmilyen üzletben, és borzasztó rossz a gyerek bőre, pedig már biomosószert használunk és ecetes öblitést, folyton kenjük hidratálóval + sudocremmel ahol vörös, de nem javul. a szteroidos krémet meg nem akarom használni gyakran.
Előzmény: Anyós (32346)
Anyós Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32354
A sós orrcseppel alapvetően nem a kikeverés a gond, mert (emlékeim szerint) 0,7%-os a fiziológiás sóoldat koncentrációja ami házilag is összemérhető, hanem a sterilitás. A gyógyszertárban erre külön steril vizet használnak és kis mennyiségben is pontosan be tudnak mérni ilyesmit. Magyarul ha közel van a gyógyszertár, akkor érdemesebb hetente venni egyet.

Van 3 gyermekem, 2 nagyobb (6 ill. 10 évesek) és egy pici, 4,5 hónapos.
Előzmény: takiheni (32351)
Nebáncs!virág Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32353
A személyeskedésnek itt a vége.
Benkri Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32352
Na most, hogy a másik oldal is képviselve legyen: ha mindenki utál téged, a stílusodat, a fellengzős, kioktató, csaknekemvanigazam hozzászólásaidból elege van és nélküled akarja folytatni a nyugodt, egymás tapasztalatait átadó beszélgetést, akkor vajon kiben van a hiba? Az összes többiben? Úgyhogy kedves új topikosok, nyugodtan maradjatok, ha egy ilyennel akartok beszélgetni, aki csak osztja az észt, bár konkrétan semmihez nem ért, csak máshonnan szedett infókkal lát el benneteket, tapasztalata nem nagyon van, bár állítja hogy van családja, de róluk sohasem beszél, csak les és előugrik a bokorból sunyin.
Előzmény: Anyós (32350)
takiheni Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32351
Kedves Anyós:Az eszemáll meg hogy igy neten is milyen "éles"  harcot vivnak az emberek titkos hely stb....háta mögötti kibeszélősdi tiszta ovoda és ezek felnőtt emberek sőt anyukák.Jut e4szembe ha te vegyészmérnök vagy adhatnál talán nekem is egy tanácsot szerinted házilag lehet késziteni sós orrcseppet?Ugyxanis a Nasivin orrcseppet csak 5 napig lehet használni, a Fluimare meg piszok drága és ráadásul nem igazán hiszem hogy tengerviz lenne benne meg stb szerintem ez csak üzleti fogás hogy valamivel  megmagyarázzák az árát.Tfényleg neked van gyereked?Ja egyébként én csecsemő és gyermekápoló vagyok.
Előzmény: Anyós (32350)
Anyós Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32350
Miért irták azt hogy nyers a stilusod vagy valami ilyemit?

Többször előfordult, hogy valakinek volt valami konkrét problémája, én arra olyankor (ha tudtam) határozott választ adtam, de ez pár topiktársnak nem tetszett. Elküldtek melegebb éghajlatra, mindamellett, hogy ők ugyan nem válaszoltak az illetőnek csak csacsogtak tovább, hogy kinek milyen szép a babája. A probléma csak ott volt, hogy ha már egyszer őket nem érdekli egy kismama társuk problémája, akkor legalább engem ne köpködjenek azért, hogy válaszoltam.

Aztán elkezdtek szervezkedni A Nagy Közös Ellenséggel (értsd velem) szemben, hogy ők most jól elvonulnak egy nagyon titkos helyre (ez az a bizonyos új fórum/topik), ahol nem érem utol őket. A fene sem akar utánuk menni...:-)

A legszebb az volt, amikor az egyik "szendéből" kitört az igazi lénye és itt (már törölve van) elküldött útszéli modorban valamely rokonomba, aki szerinte ősi mesterséget űz, vagy valami hasonló...

Szóval csak egy pohár bili egy vihar vízben az egész.
Előzmény: takiheni (32347)
takiheni Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32349
Be avatna valaki,hogy mi az a topic?
takiheni Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32348
igen a képek nekem egy lányom van aki 4 éves illetve egy fiam aki 6 hónapos.Sajnos túl nagy a méret amit ki választottam ezért nem tölti fel,de majd keresek másikat és megmutatom.
Előzmény: zsazsi30 (32345)
takiheni Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32347

Aha értem csupán csak meglepődtem,hogy mennyire jól informált vagy az eü területén.Miért irták azt hogy nyers a stilusod vagy valami ilyemit?

 

Anyós Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32346
Neeeem... vegyészmérnök.

Csak ha orvosok közelében vagyok, igyekszem kifaggatni őket apró szakmai titkokról.

A gumicicám a paracetamol, azzal kapcsolatban a tanácsaimat érdemes megfogadni, ha valakinek a máját elgázolja túladagolás miatt, annak kínhalál a vége. Ezzel kapcsolatban már 10 éve megkaptam a vészjeleket az egyik gyógyszergyárból, a belső hálójukon fent volt, más kérdés, hogy maga a gyár ezerrel ontja ezt a szemetet, elvégre a pénztől mozog az egész világ...
Előzmény: takiheni (32344)
zsazsi30 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32345
Szia Heni, feltölt után beszúrás gomb is bal oldalon. :-)
Nekem 3 fiam van:
Előzmény: takiheni (32344)
takiheni Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32344
sziasztok:Ahogy elnézem nagyon változatos témátok van:Csak azt szeretném megkérdezni kedves anyós hogy te orvos vagy?Én egy 27 éves két gyerekes anyuka vagyok.Ime a gyerekeim:
Anyós Creative Commons License 2008.03.29 0 0 32343
A D-vitamin kérdéskörről.

A D-vitamin felfedezésével és tömeges (széleskörű, minden csecsemőre kiterjedő) csecsemőkori adásával az angolkór nevű betegség megszűnt hazánkban (is).

Az elmúlt években elkezdték pedzegetni magas tudású "szakemberek" (főleg minisztériumi íróasztalok mögül), hogy feleslegessé vált, mert hiszen:
1. Nincsenek már angolkóros gyerekek
2. Tanulmányok szerint pont elég D-vitamin van a gyerekekben

Szépen visszavették a D-vitamin adását és lőn csoda:

Megjelentek ismét az angolkóros gyerekek.

Miért is?

1. Az angolkór nem fertőző (kórokozós) hanem vitamin hiánybetegség. Ha nem kapja a vitamint akkor megjelenik, deformálódnak a csontjai.
2. Japán tanulmányok álltak a háttérben, ahol az elsődleges táplálék a hal, ami szimplán teli van D-vitaminnal, azaz a japánoknál tényleg nem kell pótlás, de mi nem Japánban vagyunk.

Úgyhogy tessenek csak szépen adni a Vigantolt a gyereknek, természetesen nem túladagolva, mert zsírban oldódó vitamin és nem tesz jót a felhalmozódása sem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!