Keresés

Részletes keresés

nightwish Creative Commons License 2001.04.11 0 0 15
Két részben jelent meg magyarul, az egyik A napkutya, a másik a Titkos ablak, titkos kert címmel.
Előzmény: NotBlonde (13)
nightwish Creative Commons License 2001.04.11 0 0 14
Olvastam, nagyon jó, szerintem még jobb is. King korai művei vannak benne, többek között azok, amiket eddig csak filmváltozatban ismerhettünk. Írásban persze sokkal jobbak. (A kukorica gyermekei, A mángorló, A párkány, Néha visszatérnek), és még néhány húzós kis darab, pld. a címadó Éjszakai műszak, meg még néhány, aminek a címe úgysem mondana semmit, a sztoriját meg vétek lenne elmesélni.

Ha megvan neked a Lopakodó árnyak c. kísértethistória-gyűjtemény, ami még a fantasztikus könyvek sorozatban jelent meg anno, abból ismerôs lehet még A mumus c. novella is!

Előzmény: Legion (12)
NotBlonde Creative Commons License 2001.04.11 0 0 13
ragyogás.. a legjobb könyv.. de tetszett a miisacíme? akárhány perccel éjfél után.. magyar címe nem jut eszembe.
Legion Creative Commons License 2001.04.11 0 0 12
Elolvasta már valaki ezt a most megjelent novelláskötetet, az Éjszakai Műszak-ot? Van olyan jó, mint a Rémálmok és Lidércek?
Harvey Porter Creative Commons License 2001.04.11 0 0 11
Az állattemetőnek valami csodálatos a vége... A világirodalom egyik legjobb regénybefejezése.
Előzmény: nightwish (5)
Daoldin Creative Commons License 2001.04.11 0 0 10
kedvencek:
A Talizmán - iszonyat jó, fantasyba hajló, talán ezért is tetszett annyira :o)
Atlantisz gyermekei - ezt mostanában olvastam, csak az első harmada thriller-szerű
serial killer Creative Commons License 2001.04.11 0 0 9
dE AZ MÁS és én nem vagyok gyors olvasó, örülök ha ennyi idő alatt 40 oldalt elolvasok:-)))
Tudod megrágom a mondatokat:-)))
De majd kiprószálom!
Előzmény: nightwish (8)
nightwish Creative Commons License 2001.04.11 0 0 8
De hát akkor miért nem olvasod? Egy-egy film 90-100 perc, ez idô alatt legalább 80-100 oldalt el lehet olvasni egy könyvbôl, és ha king az, ezek után már úgysem tudod letenni! Csak üsd fel az egyiket!
Előzmény: serial killer (7)
serial killer Creative Commons License 2001.04.11 0 0 7
ÉN csipem a horrort!!!:-)))

Azért is láttam ennyi SK-et:-))))

Előzmény: nightwish (5)
nightwish Creative Commons License 2001.04.11 0 0 6
Bilincsben (Gerald's game).

A rémkoppantók szerintem az egyik leggyengébb.

Előzmény: holdkölyök (4)
nightwish Creative Commons License 2001.04.11 0 0 5
Méghozzá az egyik legjobb. Magyarul Állattemetô címmel jelent meg, és tényleg húzós!

De Kingnek vannak "tisztán" irodalmi jellegű írásai is, ilyen például az Eminens is, de ide tartozik az Állj mellém, vagy A remény rabjai, vagy az Atlantisz gyermekei is. Aki nem csípi a horrort, nyugodtan kezdheti ezekkel is.

Előzmény: serial killer (3)
holdkölyök Creative Commons License 2001.04.11 0 0 4
rám legnagyobb hatással a rémkoppantók volt, az egész körítés, a világa miatt. gyilkos még az állattemető, meg amikor oda van kötözve az ágyhoz, nem jut eszembe a címe, cujo se rossz
serial killer Creative Commons License 2001.04.11 0 0 3
Igenis, értettem! CSak tudod az a baj, hogy nem sok időm van olvasni és annyi könyv van amit "Kötelező " elovasnom és még azokat sem győzőm:-)) DE ígérem amint hozzájutok elkezdem:-)

A kedvencek temetője is SK?

A Carrie és a Cujo is tetszett
Na meg az Eminens is:-)))

Előzmény: nightwish (2)
nightwish Creative Commons License 2001.04.11 0 0 2
Nee, serial, nem hagyhatod ki a könyveket, a King-megfilmesítések (a A remény rabjait, a Ragyogást és a Kedvencek temetôjét leszámítva) csapnivalóak, a sorozatok messze alatta maradnakaz írások színvonalának. Kinget olvasni kell, ne tedd ezt, hogy egyet sem olvastál!

Akkor kezdd mondjuk a Ragyogással, utána jöjjön a Carrie, ujtána a Cujo, utána A holtsáv...

Előzmény: serial killer (1)
serial killer Creative Commons License 2001.04.11 0 0 1
Nemtom, nem óvasok ilyet, de filmen nézek.

Sz'tem:

Sorvadj el!
Hasznos Holmik!
Ragyogás
Mángorló
Dolores
A remény rabjai
Halálsoron

A trilógiák nem igazán se Végítélet, se Évszázad vihara, Kukorica gy., fúj...legalábbis filmen

A rémkoppantók,
Alvajárók
Christine még talán...

nightwish Creative Commons License 2001.04.11 0 0 0
Tábornokom, ezt kivételesen nem nullázom le, mert a mester munkái nekem is bejönnek, szinte kivétel nélkül, így inkább azt írom, amelyik nem annyira jó, szerintem:

Nem jön szememre álom (bocs!)
A rémkoppantók
A két Rose
A Napkutya...

De a többség nagyon ott van!

Előzmény: MichaelPatton (-)
MichaelPatton Creative Commons License 2001.04.11 0 0 topiknyitó
Üdv,

nekem legjobban a következők tetszettek:

AZ;
Ragyogás;
Borzalmak városa;

Most olvasom a Nem jön szememre álom c., és eddig nagyon bejön!

Jah, soha nem hittem volna, hogy meg tudok majd hatódni egy S.King regényen, de a mesternek ezt is sikerült elérnie a Tom Gordon, segíts! c. munkájával...:)

Írgyatok tik is!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!