Keresés

Részletes keresés

vinik táltos Creative Commons License 2011.03.19 0 0 455131

A 8888-as italboltban ma is H. (hazudós) Kovács mesélt.

Uraim, egy Ferencvárosi Koktélért elmondom a mai meccs eredményét.

Egy kissé ittas vendég megkérdezte: jó, jó, de mi az a Ferencvárosi Koktél?

Hát - felelte H. Kovács, az egy rész rum és két rész rum, de jól összerázva.

Kis csend, de senki nem akart H. Kovácsnak egy Ferencvárosi Koktélt rendelni.

Ezért a mai meccs eredményét  csak este tudjuk meg...

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.19 0 0 455128

Mondjuk ő arra is hivatkozik, hogy az igazi szocializmus nem jött itt le soha, ami volt az egy félresikerült álságos rendszer volt. És az "öreget" nem engedték kibontakozni.

Épp ezért megér még egy próbát.

Mintha valaki azt mondaná ami nácizmus volt Németországban az nem igaz fasizmus(tény), így próbáljuk meg mégegyszer. Nem kis botrány lenne, de a szokásos kettős mérce.

Mondjuk az tény, és látom a környezetemben is, hogy a totális (lét)bizonytalanság, a káosz, a rend megszünte, hogy bárkiből lehet munkanélküli egyik napról a másikra,  a harc a mindennapi betevőkért azért felörli az embert és más lesz a fontossági sorrend, érthetően. A több, mint 3 millió létminimum alattinak nehéz azt mondani, hogy most demokrácia van és szavazhat, örüljön neki.

Leszarja, mert éhezik, leszarja, mert esélye sincs munkára. Nekem a múlt hónapban le kellett építenem néhány embert az osztályomon, tudom, hogy közülük néhánynak sokáig nem lesz munkája, kora, képzettsége miatt. Gondolod érdekli ezek után őket, hogy az oroszok itt vannak-e vagy sem, hogy egy vagy több párt van-e ?

Senki sem ezt akarta ami itt eljött 89 után.

Nehéz bizonyos kérdésekre ha felteszik jó szívvel válaszolni......

Előzmény: Total (455127)
Total Creative Commons License 2011.03.19 0 0 455127

Annyira nem off, mégiscsak olyan emberről beszélünk akinek a művein felnőttünk.

Szóval szerintem, pont egy ilyen Kardos hiányzik neki. Ha megfigyeled Moldova is pont úgy emlékszik meg a Kádár korszakról mint a topikunk valaha volt rossz szelleme, az "Öreg". Moldova megöregedett, a múltban él és szerinte ami most van az csak rossz lehet, már nem képes elfogadni azt ami miatt egykor pont sikeres tudott lenni, hogy a világ folyamatosan változik.

Előzmény: Törölt nick (455125)
elefantkillah Creative Commons License 2011.03.19 0 0 455126

fogalmam sincs. számomra teljesen érthetetlen, szerintem megőrült. 

egyébként a moldova könyvek tényleg kiválóan alkalmasak arra, hogy az emberből harcos antikommunistát csináljanak, még ha az író célja nem is ez volt. 

Előzmény: Törölt nick (455119)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.19 0 0 455125

De itt nem ez a probléma, hogy ki és miért tartotta hátát, hanem az, hogy ilyen ember aki ennyire átlátta mi megy itt, az most akkor azt sírja vissza ??

Egyik legnagyobb zavart nekem ez okozta az elmúlt 20 évben.

Na mindegy nagyon off.

Előzmény: Total (455124)
Total Creative Commons License 2011.03.19 0 0 455124

Off

Azok a könyvek úgy jöhettek ki, hogy az ávós Kardos tartotta érte a hátát. Kardos meg lehet, hogy büdös nagy kommunista féreg volt de irodalmi és üzleti érzéke vitán felül jó volt. Nem véletlenűl adta ki Ő a Megvetőnél, Csurkát és Szabó Magdát is. 

Előzmény: Törölt nick (455123)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.19 0 0 455123

De azok a könyvek imádtam őket. Minden soruk gyilkos írónia volt a rendszerről.

Volt olyan könyve amit 3-4 szer is olvastam.

aki ennyire átlátta, hogy mi ment itt, az hogyan ????????????

Előzmény: Total (455122)
Total Creative Commons License 2011.03.19 0 0 455122

off

Öregkori elhülyülés.

Azt azért tegyük hozzá Ő, akkor nem volt Kádár "barátja" amikor az nem volt divat és akkor lett azzá amikor megint csak nem divat, úgyhogy konformizmussal nem merném vádolni. 

Előzmény: Törölt nick (455119)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.19 0 0 455121
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.19 0 0 455120

Berki távozóban 

A Fradi menedzselésével a BKM Kft-t megbízó szándéknyilatkozat holnap lejár!  A Nemzeti Sport információja szerint március 20-ig érvényes a papíros, az pedig holnap van. Ezzel vége a Berki-uralomnak.

http://ulloi129.wordpress.com/2011/03/19/berki-tavozoban/

Így legyen. Ámen !

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.19 0 0 455119

Egyet árulj el Mondováról /eredeti neve:Reif György/.

Mi ugyan más oldalon állunk politikailag, de én is szerettem őt olvasni a régi rendszerben, nem csak a Ferencvárosi koktélt, meg a minket érintő más írásait, hanem a rendszert kíméletlenül kifigurázó regényeit.

Egy ember, aki ennyire átlátta a rendszer hibáit, minden álságosságát, aljasságát, hogy lehet kommunista ??

Előzmény: elefantkillah (455114)
fradika1899!!! Creative Commons License 2011.03.19 0 0 455118

Tóth Bence sérült még?

Előzmény: Green Army (455115)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2011.03.19 0 0 455117

Jó lenne frissíteni egy kicsit a kereten, a 0-5 nam csak a nézőket, hanme valószínűleg a játékosok nagy részét is megviselte.

Előzmény: Green Army (455115)
Fradista Utazó Creative Commons License 2011.03.19 0 0 455116

A három védőhöz kell, hogy a szélső középpályások jól zárjanak vissza, ne lehessen őket könnyen átjátszani, és legyen egy atomstabil középső védekező középpályás. Amelyik meccsen ezek jól működtek, ott jó volt a háromvédős felállás is - ahol nem, ott nem.

Előzmény: Törölt nick (455100)
Green Army Creative Commons License 2011.03.19 0 0 455115

szerintem Morales, Abdi és Rodenbücher is kezdeni fog.

Előzmény: Törölt nick (455104)
elefantkillah Creative Commons License 2011.03.19 0 0 455114

olvasgattam mostanában egy-két korai moldovát, sok h. kovácsos, fradis sztorit, és az tűnt fel, hogy csak az mtk-t említi, mint örök és óriási ellenfelet. szóba se kerül a vasas a dózsa vagy a honvéd. 

nyilván lehet moldova munkásságáról véleménye sokaknak, mint ahogy esterházyéról is, de az tény, hogy nekik köszönhetően csak a Ferencvárosról vagy a Ferencvárossal kapcsolatban születtek valóban értékelhető művek. bár moldova felett szerintem ma már eljárt az idő, de az Utazás a tizenhatos mélyére például egy fasza könyv nagyon, amit bármikor szívesen  elolvasok, benne ilyen halhatatlan mondatokkal:  Vagy még egyszerűbb dolog ez: az ember Fradista, ahogy a nap süt vagy a fű nő.

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.18 0 0 455112

"A mai naptól a poltikai megrendelésre történő vidi-fényezés számomra a fradi "fénykorát" idézi....gusztustalan."

Persze, hogy Grabobo, (136317)

Ez a mániája néhány vidéki csapatnak.

45 ig nem igazán volt téma a foci, mert nem ismerték fel a tömegre gyakorolt hatását, nem használták ki, utána meg minden voltunk de rendszer csapat nem. Csak két topicban állítják, hogy mi a komcsik csapata voltunk, igaz nem szakad le az ég.

90 után volt néhány olyan év (2 ??) mikor Torgyán jött, megfizettük az árát, erkölcsileg is, majd a Várszegi százmilliárdok törlesztésre mentek.

Szóval elkézelem, amint kádár, vagy mégjobb, rákosi politkai megrendelést adott a Fradi bajnoki címre. Hát mit mondjak jól palástolták.

Jó, hogy vannak ilyen Grabobok, mert kideritik a történelem sötét és eddig ismeretlen foltjait.....

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.18 0 0 455111

Rodi nb2 es csapat még.

Dragó már játszhatna, Tanár úr tudja meg a jóisten miért nem, vagy ez ugyanaz.....

Mondjuk sérülése előtt is lassú volt, gondolom nem lett gyorsabb, de ide beférne, és ő még tudja mi az a Fradizmus és a feliveléseket is lehetne rá adni, így a rövidgatyás taktikai eleme is visszahozható lenne, variálhatnánk.

Juniort nem tudom, talán Bigacsiga hallott valamit.

Előzmény: sergiototta (455106)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.18 0 0 455110

Látva az eredményeket, még az anyagilag padlón lévő Zrt és ez a csapat is hozhatja a második helyet.

Következő két meccsen eldől van-e realitása.

Rodira még várni kell míg teljesen 100%os lesz, Tóth nála nem kezdő ebben az évezredben, talán a következőben, Pölő hát nem tudom, azért engem rémálmok gyötőrnek miatta, persze lehet már javult egy kicsit.Junior lehet, hogy ő kéne, de valaki kell az nem vitás.

Megjegyzem én ráérek a meccs időpontjában...... Én is ingyen igazolható vagyok....

És egy egész mtk topic szurkolna értem......

Előzmény: bigacsiga2003 (455105)
CrispoMiki Creative Commons License 2011.03.18 0 0 455109

köszi szépen!

Előzmény: bigacsiga2003 (455108)
bigacsiga2003 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 455108

elvileg kell szerintem, gyakorlatilag lehet h lehet a shopban - bár kétlem meg asszem most eleve nem lehet.. de mivel 1-2 kapunal van a beengedes ilyenkor, igazabol szerintem siman be lehet jutni ha szépen mosolyogsz. vagy azt mondod otthon hagytad, elhagytad a szaros fecnit amit sokaknak adtak, stb. nem hiszem h ne engednének be.

Előzmény: CrispoMiki (455107)
CrispoMiki Creative Commons License 2011.03.18 0 0 455107

Szevasztok! Tudja valaki, hogy a Fradi II. nbII-es meccseire is kell ilyen faszom kártya, vagy simán lehet jegyet venni?

sergiototta Creative Commons License 2011.03.18 0 0 455106

Rodi, Dragó,  Junior

velük mi van?

sajnos nem volt olyan meggyőző a játékunk tavasszal, hogy feltétlen ragaszkodjunk a kezdőhöz, és ne probáljunk valamit variálni

bigacsiga2003 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 455105

komolyan ha ez lesz én kikapcsolom a tvt :) najó persze nem, de lehet :) mijkovic kerülne be a csapatba aki több labdát vesztett el tavasszal mint az adidas adott el. (ja szar igy a hasonlat, mindegy :D

ezerszer jobban örülnék ha betolja legalább juniort szaladgélni bal oldalra, vagy tóthot a kezdőbe, abdit a kezdőbe, rodit a kezdőbe, akár még pölőt is, csak lássuk már h valamit változtatni próbál mert ez a kezdő teljessen halott.

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.18 0 0 455104

Ranilovic – Balog, Tutoric, Csizmadia – Schembri, Józsi, Maróti, Stanic, Rósa – Heinz, Miljkovic

Nb1 hu szerint.

Marad a kőkemény, áthatolhatatlan védelmünk.

Előzmény: bigacsiga2003 (455101)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.18 0 0 455103

Hát mit csináljak, de mondjak valamit ? Egy borért sem engedtek a másodikba, az istennek sem tudtam kiolvasni, hogy Újpest, csak dózsát mondtam, fene értette.....

Amúgy kicsim hol is volt téma a zsidó téma a Újpest és a Loki fórumban ??

Vagy csak egy újpesti zsidó vágyálmai ?

Előzmény: Törölt nick (455091)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.18 0 0 455102

Én Rodin lepödtem meg legjobban, azt hittem nyáron, hogy ide nem való szar, minek hozzák ide, és tessék itt is tévedtem(jó sokat nyáron), mert a vidi ellen is hiányzott. Kell ő hátul.

Valóban igaz, Andrezinho, Heinz adta a fazont összel most nulla mind a kettő.

De egyik sérülésből jön vissza, a másik meg ki tudja, mendemondák a felesége állapotáról.

Az biztos, hogy idegenlégios nagyon nem szereti ha nem kap fizetést.......

Előzmény: bigacsiga2003 (455101)
bigacsiga2003 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 455101

valóban. sőt pont a videoton játszottuk ezt először ősszel szerintem, mindenki a haját tépte meglátva a kezdőt, a védelmünk emlékeim szerint így nézett ki: Rodi, Csizi, Junior.... És akkor az valamiért azon a meccsen működött valóban, Juniorral csoda történt, Rodi ott bejátszotta magát (mégha nevetséges módon ki is állították) és Csizi is jó volt.  De ott pl. kurvajó volt Andrezinho, Heinz, akik meg mostanában kurvaszarok.

Előzmény: Törölt nick (455100)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.18 0 0 455100

Azért összel néha jó kis meccseket hoztunk a három védős rendszerrel.

Előzmény: bigacsiga2003 (455096)
pfffffffff Creative Commons License 2011.03.18 0 0 455099

Bár nagyképűnek nem érzem a csapatot, de lassan ezt a 3 védőt el kell felejteni. Józsi lecserélését sosem értem, ahogy én látom, Ő a legfontosabb láncszem a csapatban. A teljes bal oldalt biztosítja, és nagyon megbízhatóan. Tecccccik, nem teccccik.

Amilyen eredmények születtek már eddig is, én is úgy kelek holnap útra, hogy csak ki ne kapjunk, a többi már öröm lesz számomra.

Vissza a kondára. Egyben reménykedem, hogy az edzőjüket nem basszák ki, mielőtt velünk játszanak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!