Keresés

Részletes keresés

Vendégsín Creative Commons License 2007.04.12 0 0 4481
Elõtte jóval.
Előzmény: ROCOman (4478)
ROCOman Creative Commons License 2007.04.11 0 0 4480
Sajnos csupán ennyiről szólt a hír. Na de majd a kollégák megmondják! :-)
Előzmény: lacki (4479)
lacki Creative Commons License 2007.04.11 0 0 4479
Tudható, hogy melyik vonat, ill. melyik gép?
Előzmény: ROCOman (4478)
ROCOman Creative Commons License 2007.04.11 0 0 4478
Elgázolt a vonat egy férfit a rákoshegyi vasútállomásnál. (forrás: ECHO TV)
Infós Creative Commons License 2007.04.11 0 0 4477

"Azthiszem elértem amit akartam.Egy időre talán a baleseteket már ilyen szemlélettel beszélitek meg és nem mint egy bulvárlap."

 

Ehh...

A nyitott kapuk meg a szélmalmok világa ez.... :PP

 

 

"Pl. Infós egészen másképpen szólt hozzá az előbbiekhez."

Na, ezt meg én nem értem....

Előzmény: Törölt nick (4465)
Infós Creative Commons License 2007.04.11 0 0 4476

Vasúti gázolást valóban nem láttam még.

 

Mást már igen...

Előzmény: M41 2204 (4468)
Sinpisti Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4475

 

 "Mozdonyvezető vagyok..."

 Én is és azok közül való, aki már szintén gázolt embert, (3-at!), de nem ez a lényeg:

 

 Ezek közül nehéz megállapítani, hogy öngyilkosjelöltek, vagy csak elestek a sínek

 között.

 

 A Mv-őt sokkolja, hogy akármennyire szeretné, úgysem tudja kikerülni az

 áldozatjelöltet.

 

 Feldolgozzuk? Sztem igen, mert ha minden szoliba úgy indulsz el, hogy "Jaj! lesz-e

 ma is ilyen "élményem", akkor maradj otthon, különben egész nap stresszes

 leszel!

 

 A Bulvárlapokat hagyd ki, ott még mindig VONATVEZETŐ a mozdonyvezető!!!

 (Mely nálunk az új utasítás szerint még fogalomként sem szerepel... A nyilatkozat

 meg nekünk meg van tíltva!)

Előzmény: Törölt nick (4465)
Vendégsín Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4474
...aki már gázolt, szintén. Közületek hányan...

Még jó néhányan.

Feldolgozzuk a történteket igen. De elfelejteni nem lehet.

Azért az el nem felejtés és a rajta rágódás nem keverendő össze.

Aki hülye...

...az sajnálatra méltó, hiszen nem tudja a kockázatot felmérni, csakúgy mint az, aki más hibáját szenvedi el, vagy az, akiben - gyermek, állat - a veszély nem tudatosul. Aki viszont döntésképes, annak nem megfelelő döntésén miért tépelődjek?
Előzmény: Törölt nick (4465)
dzcsiga Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4473
Közületek hányan kényszerültek kioltani úgy egy ember életet,hogy azt nem akarták?

Na itt kezdődik a gond, ha valiki így fogja fel!
Előzmény: Törölt nick (4465)
M41 2204 Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4472
Bocs, korán kinyomtam. :)))
Előzmény: M41 2204 (4471)
M41 2204 Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4471
mobliodról csörgesd meg, sokáig
Előzmény: bukfencjane (4470)
bukfencjane Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4470
Emilke ment
Előzmény: M41 2204 (4469)
M41 2204 Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4469

Ne haragudj, többször a te .................... válaszoltam, bocs.

Gondolkodtam. Igazad van. Egy gázolás legalább egy év.

 

Előzmény: Törölt nick (4465)
M41 2204 Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4468

Infós tudomásom szerint még nem járt balesetnél.

 

Előzmény: Törölt nick (4465)
cs1014 Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4467
Egyetértünk.

(...)

Aki hülye halljon meg!

:-)) Meghallottunk.

Bocs! Halni, és hallani nem ugyan az.
Előzmény: Törölt nick (4465)
M41 2204 Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4466

Nem lehet elfelejteni. :(((

Első volt?

Kiegészíteném, a cserjésben.

Bocs.

Előzmény: Törölt nick (4465)
M41 2204 Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4464

A második elhunyt, akit láttam, barátom volt. Ez egy vasúti gázolás. Az első édesapám, ő beteg volt.

Ezeket a gázolásokat nem lehet megszokni.

Nekem volt "szerencsém" olyan hölggyel is beszélgetni, akinek a férje öngyilkos lett. Egy Csörgővel találkozott.

A rendőrség mindig vizsgál.

A leváltás, érdekes. A balesetvizsgáló is tehet róla. :(

Előzmény: Törölt nick (4454)
cs1014 Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4463
Volt egy pár hozzászólás a topicon ami szvsz. nekem sem volt túl szimpatikus

Egyezik. Ezen hsz-ek elkövetőinek magatartása az első személyes élménnyel radikálisat fog változni.
Előzmény: Siemens113 (4460)
exmv Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4462
"...akkor DEV/0..."

Csak vigyázz, mert case sensitive :)
Előzmény: Infós (4461)
Infós Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4461

Nekem sem volt az egy(-kettő), de nem foglalkozok velük, meggyőzni őket úgysem tudom... Ha nagyon elharapózna a dolog, akkor DEV/0, egyébként pedig PgUp. :-)  /  :-(

 

A minap láttam egy idős bácsit, akit majdnem elkent a HÉV... Még neki állt feljebb... Utánamentem, elmondtam, hogy ki vagyok, de ő csak annyit mondott: "Legközelebb majd jobban figyelek.", ezt is lekezelően, félvállról. A felesége pedig egy jót mosolygott rajtam... Ha a motorász pl. head settel beszél és emiatt kicsit későb nyúl a D2-höz, akkor az asszony valószínűleg nem mosolygott volna, és a bácsi agyán is átvillant volna valami...

Örülök, hogy nem így történt, az eset után két órával is remegett a lábam, noha sem a motorászt nem ismerem közelről, az öregeket pedig akkor láttam először.

 

Előzmény: Siemens113 (4460)
Siemens113 Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4460
Szerintem nem erre a részére gondol. (Mármint nem a szakmai vizsgálatra) Volt egy pár hozzászólás a topicon ami szvsz. nekem sem volt túl szimpatikus. (persze ez csak egy magányvélemény)
Előzmény: Infós (4457)
Infós Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4459

"Nem csinál itt senki viccet a balesetből, sőt, de értsed meg jól, ahhoz, hogy a vasutasok kezelni tudják a hasonló helyzeteket, szükség van egy bizonyos hárító magatartásra (hogy ez kinél hogy nyilvánul meg, az teljesen egyéni), nem vehetik a lelkükre az áldozat sorsát, mert belekattannak."

 

Hasonló okokból lesz sok mentős alkoholista. És hasonló okból halnak előbb a tűzoltók, mint az átlag...

 

(Kis adalék a tűzoltókhoz. A minap olvastam egy fórumon, hogy a tűzoltóknak jár a pszichológus, hogy a haláleseteket feldolgozhassák. Erre pár mentős kifakadt, hogy nekik meg miért nem... A válasz kézenfekvő: a tűzoltó tüzet olt, műszaki ment, búvárkodik. Tudja, hogy milyen egy összeégett test, mikor milyen protokoll szerint kezdik a beavatkozást. A mentős pedig életet ment. Ennyi, erre vannak kiképezve. A tűzoltó viszont valószínűleg nehezen viseli, amikor éppen vágják a roncs autó A oszlopát és csak egy infúziót sikerült eddig bekötni a sofőrbe, semmi KAD-mellény és társai, a sérült pedig még nyöszörög, néha-néha mozdul... Mire azonban végez a feszítő-vágó, addigra a mentőorvos (vagy a kék sikakos tűzoltó) már csak a halált tudja megállapítani. Lassúak voltak? Nem. Hozzá nem értőek? Nem. Hibáztak? Nem. Ők megtettek mindent. Mégis úgy érzi az ember, hogy ő a hibás.. Hasonlóan vélekedhet egy mozdonyvezető is egy gázolás után.)

Előzmény: cs1014 (4455)
Siemens113 Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4458
Értem mire gondolsz. (ugyan én nagyon ritkán írok ide csak bele olvasgatok a dolgokba tehát nem is áll szándékomban megmondani a frankót) Az igazság valahol a kettő "tábor" között lehet itt a topicon. Valóban lehet és (KELL!) tanulni a balesetekből ez igaz. Valóban mindenki másként dologzza fel a történteket ez is teljesen igaz. Ugyanakkor az szerintem is teljesen elfogadhatatlan, hogy szmájlikkal beszélejenek róla és olyan kontextusban mintha ez a "hét poénja" lenne. Erre az esemény "feldolgozása" sem lehet mentség. Ez szerintem sem egy követni való hozzáállás. És akkor még nagyon enyhén fogalmaztam. A lényeg amiért írtam ezt a hozzászólást: kb. értem mire gondolsz meg mit érezhetsz. Az áldozat ugyanis nem egy kiló hús akkor sem ha az ember hozzátartozója akkor sem ha idegen. És nem kell ennek hangot adni de azért úgy sem kéne kezelni mint egy viccet mert ez másnak igenis elég rossz lehet.
Előzmény: Törölt nick (4454)
Infós Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4457

Ühüm...

 

És szted pl. rg7 nem ismerte?

Nyilván a balesetvizsgáló a BVE szerint járt el.. Vagy tévednék? Tudsz olyan körülményről, ami arra utal, hogy a rendőrhatóság, a mentők vagy a vasút nem a vonatkozó utasítások szerint járt el az adott gázolásnál?

Mert ha igen, nosza, közöld itt vagy a megfelelő hatóságoknál, a megfelelő csatornákon!

 

"Öngyilkos" vs. "vélhetően öngyilkos" témához:

Ajánlom figyelmedbe a (formális) logikával foglalkozó műveket, illetve Raymond Smullyan logikai feladványait!

Hamar rá fogsz jönni, hogy az "öngyilkos" ≠ "vélhetően öngyilkos"-sal.

 

 

Egyébként mit tudsz, miért történt ez a sajnálatos eset, mi volt a kiváltó oka?

Előzmény: Törölt nick (4454)
698 Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4456
Kicsit kisarkítod a dolgokat...
Előzmény: Törölt nick (4454)
cs1014 Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4455
Személyes érintettség esetén nehéz egy balesetet objektíven szemlélni.

aki nem hallja a mozdonykürtöt az öngyilkos?
Vagy hallássérült. Itt az szuicid szándék inkább a sínek között sétálás ügyén vélelmezhető.

Az"Áldozat" egy szám?

Az áldozat egy ember. De ezt nem mindig jó (vagy szerencsés) tudomásul venni.

Vicces egy szarvast is elgázolni utána vagy bármikor?

Nem. Miért lenne az? Elég csúnya világot rendezhet egy ilyen csatt.

Megkérdezte a sok ismerősötök közül valaki a mv.-t,hogy milyen állapotban van? Továbbítani tudja-e a vonatot?

Joga van leváltót kérni, egyáltalán nem köteles a vonatot továbbytani. Jár továbbá két hét táppénz is, szó nélkül.

Nem csinál itt senki viccet a balesetből, sőt, de értsed meg jól, ahhoz, hogy a vasutasok kezelni tudják a hasonló helyzeteket, szükség van egy bizonyos hárító magatartásra (hogy ez kinél hogy nyilvánul meg, az teljesen egyéni), nem vehetik a lelkükre az áldozat sorsát, mert belekattannak.
Előzmény: Törölt nick (4454)
698 Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4453
Azon elgondolkodhatnál, hogy egy balesetből TANULNI IS LEHET, és nem csak a vért nézni...
De ez már a TE egyéni jogod, hogy melyiket teszed...
Előzmény: Törölt nick (4449)
Infós Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4452

Ha már vasút.

Szokott ide írni (vonali) oktatótiszt, balesetvizsgáló, főosztályvezető, kárhelyparancsnok-helyettes, mozdonyvezető, forgalmi szolgálattevő, pályás, bizt. beres, távközlős. (Ezek biztos.)

Van olyan csapat, akinek több jeles képviselője is megfordul erre. Van, akinek nem egy diploma van a kezében és nem kevesett látott már a világból.

Szvsz ez a topic túlmutat a "kis színes" kategórián, a "ennyien meghaltak", meg a "te jó ég, mi lesz velük?" mondatokon. És igen, én is láttam már, ahogy egy emberre fekete nejlont húznak.

Előzmény: Törölt nick (4449)
exmv Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4451
Egy kis kiegészítés a kattanásról:
Előzmény: exmv (4450)
exmv Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4450
Ajánlom figyelmedbe cs1014 utolsó félmondatát.
Fogalmad nincs róla, kik írnak ide, csak beleolvasol és nekiállsz osztani az észt :(
Előzmény: Törölt nick (4449)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!