Keresés

Részletes keresés

dudlinski Creative Commons License 2005.05.13 0 0 195

így távolból szerintem ráérek, de majd megerösítem, csak egy csöppet utánna kell még járnom.

hugocskukka: tényleg sok könyv volt a címen:))

rendeltem is hármat és nemsokára megküldik, azt írták:)

az egyik Rudolfról szól. Hallottatok olyan verziót a halálával kapcsolatban hogy nem is öngyilkos lett hanem megölték politikai tevékenységei miatt?

szmel Creative Commons License 2005.05.11 0 0 194
Igen, Gödöllőn de más javaslatot is szívesen veszünk:-)
Június 18. egyelőre, ráérsz?
Előzmény: dudlinski (193)
dudlinski Creative Commons License 2005.05.11 0 0 193

Tényleg egy csomó könyv van ezen a honlapon:) és pont azokat amelyeket kinéztem magamnak, vki épp a kosarába tette...:( de még próbálkozom.

Nem tudjátok miért van az , hogy ugyanaz a könyv két áron van?  Arra rájöttem hogy a kiadó más, de amiatt van különbözö ára?

a tali Gödöllön lenne?

 

 

 

hugocskukka Creative Commons License 2005.05.11 0 0 192
www.bookline.hu akart volna lenni:)
hugocskukka Creative Commons License 2005.05.11 0 0 191

Sziasztok:-)

A www.bookline.hu-n lehet Sissi könyveket rendelni:-)

szmel Creative Commons License 2005.05.10 0 0 190


Néhány eredeti fénykép Sissiről:-D
szmel Creative Commons License 2005.05.09 0 0 189
Akkor már ketten leszünk a talin:-D
Többiek?

Ezt a képet ismeritek, láttátok már?:-)
szmel Creative Commons License 2005.05.07 0 0 187
Találkozónak mit szólnátok a június 18 szombati naphoz?:-)

Felismeritek Sissit és Ferenc Józsefet a sok-sok porcellán között?:-D
szmel Creative Commons License 2005.05.05 0 0 186
Igen, ez egy sajnálatos malőr :-(
A negyedik részt azért is nem vállalta, mert akkor már Alain Delon barátnője volt, aki befolyásolta a döntésiben. Meggyőzte arról, hogy nem csak bájos Sissiként tud helyt állni, hanem hús-vér színésznőként is...attól kezdve a szeretett Sissi meztelenkedett, amit a németek nem tudtak elviselni, így megrőkönyödtek a kis Romyn...
A filmekben az anyát alakító színésznő a valóságban is az anyjy volt Romynak, csak sajnos nen tudt megvédeni mindentől az akkor még 16 éves kislányát, aki akkoriban ismerte meg a francia botrányhőst...az anya mindvégig ellenezte ezt a kapcsolatot, persze Romy elé egy más, felszebadultabb világot tárt Delon...
A kapcsolatuk botrányos, polgárpukkasztó volt, a végén szakításba torkollott...

Néhány kép a színésznő különböző korszakaiból... (Az utolsó képen Alain Delonnal)
Előzmény: dudlinski (185)
dudlinski Creative Commons License 2005.05.05 0 0 185

Amikor kicsi voltam mindig azt hittem hogy Rommy Schneider volt az igazi Sissy:)

és szerintem tényleg hasonlít rá föleg ezekben a szép ruhákban a különlegesen fonott hajával:)

olvastam valahol, hogy lett volna egy negyedik rész is amelyben már Rudolf is szerepelt volna, de Rommy Schneider nem vállalta el, s emiatt vesztett a népszerüségéböl is.

Egyébként észrevettétek hogy a kis Zsófia még a harmadik részben is szerepel?

ez azért furcsa mert abban a részben koronázzák öket magyar uralkodókká és ekkor Zsófia már meghalt elsö magyarországi útjuk során.

szmel Creative Commons License 2005.05.04 0 0 184


Még mindig Sissi filmek...



A híres plakát...
szmel Creative Commons License 2005.05.02 0 0 183
Na, ez aztán a valóság teljes elferdítése volt, Sissi jól tudod későb tudta meg a hírt és vitte F.J-nek a szomorú eset hírét.A mayerlingi tragédia körülményeit sokan sokféleképpen magyarázták, túl sok a titok körülötte...
A témával foglalkozó könyvek pl.
John T.Salvendy: Rudolf egy lázadó Habsburg lélektani tükörben
Bart István:A boldogtalan sorsú Rudolf trónörökös

A találkozóról:Egy kicsit pontosabb időpont júniusban?:-))

MT: (más téma)
Egy magyar ház falán megtalált Sissi kép, melyet a háziak nagy-nagy tiszteletben tartottak:-)
Előzmény: dudlinski (182)
dudlinski Creative Commons License 2005.05.02 0 0 182

Mayerlinget úgy oldották meg, hogy Sissy fut az ottani vadászházba, beront a szobába ahol Rudolf és Vetsera Mária meghaltak, és ott elkezd sírni. A valóságban a reggeli fésülködés közben mondta meg neki Ferenczy Ida, majd Sissy elmondta a császárnak. Nem rohantak rögtön Mayerlingbe, ha jol tudom, majd egy évre rá történt ez meg, de ebben nem vagyok biztos.

egy tali tényleg jo ötlet és Gödöllö igazán találó lenne:)

szmel Creative Commons License 2005.05.02 0 0 181
Nem is tudtam, hogy van Mayerling c.balett....
Az Elisabethet nem láttam, de a Cd-je meg van, nagyon jó kis dalok vannak rajta, meg lehet vele gyakorolni a német nyelvet:-))
A filmekhez:
A Sissi filmek tény, hogy egy kicsit sziruposak, de Romy Schneider bájos alakítása miatt az ember nem is figyel sokszor a valóságtartalomra.
Szerintem biztosan nem erőszakkal adták hozzá Ferenc Józsefhez, mert több könyvben az áll, hogy szerette egy kicsit a császárt, de az zavarta leginkább Sissit, hogy" bár csak ne lenne császár"....
Később viszont úgy nyilatkozott, hogy az embert eladják 15 éves korában, és utána egész életében viselheti a béklyókat...talán erre a kijelentésre utalhatott a film.
Perdikkas, amíg beszkennelem a megigért képet, addig is egy olyan kép, melyen Sissi eltakarja magát állandó kísérőtársával, a legyezőjével...



Előzmény: dudlinski (179)
dudlinski Creative Commons License 2005.04.30 0 0 179

sajna, a film nekem nem tetszett annyira, mint amire számítottam:(

a végét nagyon lecsípték és ha jól tudom Genfbe nem Mária hanem Sztáray Irma kísérte el. Az elején mikor Ferenc Józsefhez ment hozzá feleségül, teljesen úgy állították be mintha eröszakkal adták volna hozzá (habár erröl a kérdésröl megoszlanak a vélemények, de egészen biztos hogy nem kényszerítették).

Azt a részt amikor sor kerül Mayerlingre, teljesen máshogyan mutatták...

Habár a Rommy Schneider-el készült filmben is sok kacsa van mint pl: Sissy horgászás közben fog magának egy császárt...

De ha más szemmel nézzük nagyon sok igazság is van bennük amit csak akkor veszünk észre ha egy kicsit tájékozattabbak vagyunk Sissy életével.

Ti hogy látjátok?

Látta valaki közületek a Mayerling címü balettet vagy az Eisabeth c. musicalt?

szmel Creative Commons License 2005.04.30 0 0 178



Egy Sissi kép goblenből:-))

Romy Schneider a legendás Sissi filmben:-))



A vasárnap vetített filmből....
szmel Creative Commons License 2005.04.29 0 0 177
Szia damm:-)
Ne is add fel:-) A részletek egy nagyon ügyes fordítót takarnak:-)
Többiek:Mit szólnátok egy júniusi vagy júliusi topik talihoz?
Ötleteket kérek, ki mikor érne rá? Gödöllőre gondoltam, hiszen ott a királyi kastély, de máshol is találkozhatunk:-)
szmel
Előzmény: damm (170)
szmel Creative Commons License 2005.04.27 0 0 176
Jó,megpóbálom:-D
Előzmény: Törölt nick (174)
szmel Creative Commons License 2005.04.27 0 0 173
Mi az az imdb?:-)
Előzmény: Törölt nick (172)
damm Creative Commons License 2005.04.24 0 0 170

Hahó!

sajna, semmi hírem sincs. De nem adom fel....

Előzmény: hugocskukka (167)
szmel Creative Commons License 2005.04.24 0 0 169
Szia dudlinszki:-)
A filmet még nem láttam eddig én sem, mert sajna nincs Duna Tv-nk :-(
Leírhatnád a fórumon, hogy milyen volt a film?
Christomanos naplóját az egyik fórumlátogató a www.regikönyvek.hu-n rendelte meg, de mikor már felmentem az említett oldalra, már csak várakozólistára kerültem, azóta nem küldtek semmilyen emilt, hogy van-e még könyvük, de azért mindenképp érdemes megpróbálni, vagy esetleg antikváriumban megnézni...
Olvasom a Sisi Álom a szerelemröl c. könyvet, és annyira tetszik, hogy alig lehet letenni:-))
dudlinski Creative Commons License 2005.04.24 0 0 168

ma este lesz a Duna tv-n 8 órakor a Sissy, a lázadó császárné címü film!

karácsonykor is adták egyszer, de akkor sajna lemaradtam róla:(

a késöbbi években ha jól tudom görögül tanult és egyik görög felolvasója, Christomanos (azt hiszem így írják) írt Sissyröl feljegyzéseket naplójába.

nem tudja valaki hogy ezt a naplót meg lehet-e szerezni?

hugocskukka Creative Commons License 2005.04.21 0 0 167

Szia damm:)

Mi újság van a napló kiadásával? mikor vásárolhatjuk meg?:)

 

Előzmény: damm (165)
szmel Creative Commons License 2005.04.19 0 0 166
Egyszer azt mondta Sissi:"Halhatnék bele a hajamba"
Köszönjük a szép részletet damm:-))
Előzmény: damm (165)
damm Creative Commons License 2005.04.18 0 0 165

Nos, akkor egy idevágó részlet a fiktív naplóból:

 

Bécs, Udvar, 1863 április 24.

gre elértem, hogy az új fodrászom Fanny Angerer legyen. Mióta két hónapja a Burgtheaterben Helene Gabillon-t fején körben tornyosuló, csodálatosan elrendezett hajkoronában láttam, úgy vélem, csakis ennek a remekműnek az alkotója képes a hajamat rendben tartani. Nagy viták lettek, mert bizonyos személyek nem tartják helyénvalónak, hogy a bécsi színházi világból való leány éljen az Udvarban. De addig erősködtem, míg a császár beleegyezett.

Nos, néhány napja a szép Fanny naponta a fésülködő-szobámba jön és az eredmény, ahogy vártam, csodálatos. Ma egész nap hajmosással voltunk elfoglalva. Ez a fárasztó rituálé, amin minden két hétben át kell esnem, megakadályoz, hogy bármi mással foglalkozzak. Először is a hajamat be kell kenni egy konyakból és tojásból álló keverékkel, ettől aztán egy időre úgy nézek ki, mint egy szörny, vad, sárgaszínű sörénnyel. Ezután óvatosan szappannal és növényi kivonatokkal megmossuk, a letört hajvégeket levágjuk, és ezután jöhet a kandalló előtti órák hosszat tartó üldögélés, miközben a szobalány törölközőkbe tekeri a hajamat, aztán kikeféli, közben gondosan vigyáz, nehogy egy szálat is kitépjen. Hogy netán a kezei közt széttöredezne a hajam, ez az elképzelés olyan szörnyű, mint amilyeneket lázálmaimban szoktam átélni.

Ilyenkor az egyetlen vigaszom, hogy nem kell külön még fésülködnöm is, ami egyébként naponta két-három órát vesz igénybe. Ezen hosszú ülések alatt a tudatom elkalandozik, mintha a fésű fogai távolítanák el a hajszálaimon keresztül. Ezért határoztam el, hogy valami hasznosat fogok ilyenkor csinálni, olyat, ami az agyamat serkenti. Így aztán Homocky pater segítségével elkezdtünk magyarul tanulni. Micsoda szép és erőteljes nyelv ez! Jólesik kimondanom ezen szavakat, annyira misztikusan és titokzatosan csengenek. Ezzel a nyelvtanulással szeretném kifejezni a magyar nép iránti együttérzésemet a szenvedésükért, hogy az Udvar és a kormány olyan gonoszul bánt velük. Ahogy az már várható volt, anyósom igen heves szavakkal reagált elhatározásomra. "Ha már nem tudtad megtanulni a francia nyelvet, amit pedig itt mi mind jól beszélünk, hogy fogod magad átverekedni ezen a pokolian nehéz nyelven, ami csak arra lesz jó, hogy a parasztokkal értessed meg magad?" A főhercegnő ezzel a nyelvvel szembeni mélységes utálatában észre se veszi, hogy a nemesek, professzorok, művészek és az Udvarban élő többi, a hazáját szerető magyar is ezekhez az archaikus, kincsként a szíve mélyén őrzött hangzatokhoz fordul.

Tehát magyarul tanulok, miközben Fanny a fejem köré komplikált alakzatokat fon a hajamból. Gyakran kérdem magamtól, hogy miért vállalom a hajam miatt ezeket a tortúrákat, miért nem vágatom le és csináltatok valami egyszerűbb frizurát. Minduntalan ugyanaz a válaszom: a hajam mintha a belőlem élő második testem lenne, és mintha velem nem is lenne közvetlen kapcsolatban - noha az életem az övével összefonódik - mint valami isteni ajándék, amit nem tudok közvetlenül befolyásolni. Néha úgy érzem a hajam az én valódi koronám."

szmel Creative Commons License 2005.04.18 0 0 164
Szia dudlinski:-))
Szóval tojás és konyakkal mosod a hajad?és bevált, nekem max. a kamilla jön b, mert világos színű a hajam:-)
A sötét hajat Sissi szerint széppé varázsolta a tojás...
Chris Stadlender:Sisi titkos receptjei c. könyvében még sok-sok érdekességet olvashattok arról, hogyan ápolta magát szeretett királynénk:-)))
szmel
Előzmény: dudlinski (163)
dudlinski Creative Commons License 2005.04.17 0 0 163

helo!

tényleg szép a vers.

Mária Valéria naplója nagyon tetszett, sokat tanultam belöle...

szmel: Gabriele Marie Cristen könyve igen leköti az ember figyelmét, különösen amikor az a rész van amikor Andrássy és Sissy kapcsolatáról ír...majd írd meg hogy Neked hogy tetszett:)

Perdikkas:szerintem tényleg hatásos a konyak és a tojás, néhányszor kipróbáltam, ugyhogy értem már ezt a taktikáját Sissynek:)

üdv

Előzmény: szmel (158)
szmel Creative Commons License 2005.04.16 0 0 161
A verset Györy Loránd írta...
Előzmény: szmel (160)
szmel Creative Commons License 2005.04.16 0 0 160
Hello Perdikkas:-)
Sisi sohasem vágatta le a hosszú haját, ezt a kor szokásai szerint nem is tehette volna meg, mert az botrányos lett volna, föleg, ha egy császárné teszi meg.
Van egy kép, melyen Ferenczy Idával látható, ez öregkorában készült halála előtt, ott mutatta meg igazi arcát, egykébként csak régi fényképek öregítésével készülhettek róla fotók, így Sissi már életében elérte, hogy misztikum övezte személyét.
A haját nagy-nagy gonddal ápolta, kéthetente tojás és konyak keverékével mosatta meg, azért fénylett olyan szépen a haja.
Ha megtalálom azt az öregkori fotót, felteszem a fórumra:-)
Üdv:szmel
Előzmény: Törölt nick (159)
szmel Creative Commons License 2005.04.14 0 0 158
Szia dudlinski:-)
Hogy tetszett a Mária Valéria napló?:-)
Vasárnap Gödöllőn jártunk, és hát nem kerülhettem el a királyi kastélyt:-)
Vettem két újabb könyvet. A címek: Ripka Ferenc:Erzsébet királyné Gödöllőn, és Gabriele Marie Cristen:Sisi álom a szerelemről.
Az előbbiből íme egy szép vers Győry Loránd tolmácsolásában:

"Tavasz lett hát újra, szép, virágos, édes
Selyemsuttogású lomb rezeg a fán.
A Haraszti erdő pompájában ékes
S a sürü bokorban cseng a csalogány:
Dala gyógyír, balzsam, mint a gyöngy oly drága,
Színes, mint a mesés aloe virága,
A hír, melyről csattog beillik regének
S meghat, hiszen szívből fakad ez az ének:
Mert a csalogányok, e hű kis madárkák,
Erzsébet mind a Te érkezésed várták!

Te ki újra itt vagy, az egykori édes,
Imádott királyné: Néked szól e dal!
Fű, fa, virág, hegy, völgy mind azért beszédes:
Mert megérkezésed nékik diadal!
Oh jól sejté azt, a Te Gödöllőd tája,
Hogy még derül egykor ünnepnap reája,
S mindennek, mit itt él, szíve megérezte,
Hogy Te még számunkra nem lehetsz elveszve,
E kert vár virággal, erdőd dallal, árnynyal:
Erzsébet! az illat s a dal mind Feléd szárnyal!

Ujra mienk vagy hát, miként mienk voltál,
Míg áldott ajkadról hallók az igéket,
S most örökre mienk lesz szobrod ez oltár,
Melyhez imádkozni jár majd a Te néped.
Nemcsak a Te híven örködő alakod
Varázsolja szentté ezt a mai napot:
Hanem a rajongó szeretet és hála,
Mely abban új erőt, vigaszt talála:
Hogy egy Eszmény, kit az ég csak egyet adott,
Erzsébet visszatért, itt áll -feltámadott!

Ha rátaláltok szeretettel ajánlom ezt a kis könyvecskét is:-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!