Keresés

Részletes keresés

mandelbrot Creative Commons License 2006.08.24 0 0 169

Örülök, hogy tetszik amit ajánlottam:)

AZ én egyik kedvenc HBB albumom az Oly sokáig voltunk lenn. Szerintem annak a hangzásával nincs semmi baj, pedig igen korai az is, ha jól emlékszem '82-es. Az első lemez tényleg vacakul szól. Valahol azt olvastam, hogy az első lemezt szándékosan szúrták el a keverésnél a lemezgyárban, hogy megbukjon a banda.

Azt viszont nem teljesen értem, hogy Hobo miért akarja szinte már görcsösen megtagadni a Kopaszkutya korszakát? Tavaly voltam egy Hobo koncerten ahol elég hogyismondjam.. vitatható stílusban szólt be a közönségnek amikor a Kopaszkutyát kérték. Persze most már nagyon messze van attól a zenétől, de azért még most népszerű számok készültek akkoriban, mint a Kőbánya blues vagy Torta.

Az utóbbi pár albuma nekem nem igazán jön be.

Előzmény: Törölt nick (168)
mandelbrot Creative Commons License 2006.08.24 0 0 167

Örülök, hogy tudtam segíteni!

Leszedtétek az Exon számot is? Sz'tem egész jó kis "HBB tribute band" is lehetne belőlük. Bár lehet hoyg tévedek. Annyira nem értek a zenéhez, hogy tutira mondjam.

A Tábortűz mellett albumról nincs meg valakinek ez a 3 szám?:

A blues nyomában, KeljfelJancsi, Temető tangó

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.24 0 0 166

itt is megtörtént :)

 

Kösz

Előzmény: ketajtosszekreny (165)
ketajtosszekreny Creative Commons License 2006.08.24 0 0 165
koszi, leszedtem!
Előzmény: mandelbrot (164)
mandelbrot Creative Commons License 2006.08.23 0 0 164
Itt van a 2 szám + sikerült szereznem 1-et attól az Exon nevű bandától is akikről írtam, hogy HBB-t is játszanak. Bár amatőr koncertfelvétel az a Gazember feldolgozás, de nekem bejön.
Előzmény: Törölt nick (163)
mandelbrot Creative Commons License 2006.08.23 0 0 162
A neten találtam már olyan 12 számos verziót is amiben össze voltak kavarodva a számok és pl. a Temető tangó címmel a Vadászok kivonulása volt benne. A Látogató meg a Rock & roll doktor volt. A tiédben stimmelnek a számok?
Előzmény: mandelbrot (161)
mandelbrot Creative Commons License 2006.08.23 0 0 161

A Tábortűz mellett bakeliten rajta van még a kazettához képest:

B oldal 1. szám: A blues nyomában (13'20")

D oldal 1. szám: KeljfelJancsi (3'52")

Gondolom ez a 17 percnyi zene már nem fért fel a műsoros kazira:(

Előzmény: Törölt nick (160)
mandelbrot Creative Commons License 2006.08.23 0 0 159
Megoldható. Küldj egy mailt!
Előzmény: ketajtosszekreny (157)
Zizi6785 Creative Commons License 2006.08.23 0 0 158

Sziasztok!

1978-81-ig keresek koncertfelvételeket! Segítsen, aki tud!

 

Köszönöm!

 

ipod@mymac.hu

ketajtosszekreny Creative Commons License 2006.08.23 0 0 157
Szia, nekem kellene, letölthető valahonnan vagy emailben tudod csak küldeni?

Kb 15 év után hallgatom most a Tiltott Gyümölcs albumot (hiányosan), de szinte mindenre emlékszem, nagyon tetszik...

Üdv,
kétajtósszekrény
Előzmény: mandelbrot (156)
mandelbrot Creative Commons License 2006.08.23 0 0 156

Sajnos a Tiltott gyümölcs album hiányos :( De neten csak ezt lehet találni mindenütt... A bakeliten van még 2 szám: Feketebárány blues és a Bevonuló baka blues. Ha valakinek kell ez a 2 szám is, akkor szóljon nyugodtan :)

Valakinek nincs meg a Tábortűz mellett album teljes verziója? A neten fellelhető szintén hiányos:( 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (152)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.23 0 0 155
Ha még érdekel, nekem megvan!
Előzmény: Henar (138)
ketajtosszekreny Creative Commons License 2006.08.22 0 0 154
koszi, eppen toltom le.
Előzmény: Törölt nick (153)
ketajtosszekreny Creative Commons License 2006.08.17 0 0 151
sziasztok,

a HBB reneszánszát éli nálam, tizenévesen baromira szerettem, főleg a régi lemezeket, a Csavargók Könyvétől kezdve már nem ismerem.

Mostanában kezdem begyűjteni a CD-ket, de a nagy kedvenc Tiltott Gyümölcs duplalemezt nem találom, valszeg nem is adták ki CD-n.

Nincs meg valakinek mp3-ban? Bakelitet már nem tudok lejátszani...

Köszi,

2ajtósszekrény

mandelbrot Creative Commons License 2006.08.09 0 0 150

Most hétvégén egy kis vidéki rockfesztiválon hallottam egy Exon nevű bandát akik baromi jól játszották a régi HBB számokat. Semmi kényeskedés, tolták ahogy kell.

Úgy tünt nem valami tribute zenekar, mert voltak saját számaik is, de azokból is a régi feeling jött le. Szóval jók voltak!

krysztasz Creative Commons License 2006.05.23 0 0 149
Már megvan a válasz, Hobo lemezén szerepel.
Előzmény: krysztasz (148)
krysztasz Creative Commons License 2006.05.22 0 0 148
igen, igen, erre én is rájöttem. De Hobo lemezén szerepel-e? A borítón?
Előzmény: HTWWW (147)
HTWWW Creative Commons License 2006.05.22 0 0 147
József Attila
Előzmény: krysztasz (146)
krysztasz Creative Commons License 2006.05.22 0 0 146

Sziasztok!

Segítenétek ebben a kérdésben?

 

 Hobo - Tudod, hogy nincs bocsánat borítóján szerepel az alábbi idézet?

"...Óh, én nem így képzeltem el a rendet. Lelkem nem ily honos. Nem hittem létet, hogy könnyebben tenghet, aki alattomos. Sem népet, mely retteg, hogyha választ, szemét lesütve fontol sanda választ és vidul, ha toroz..."

ll-q-pop_ Creative Commons License 2006.01.11 0 0 144
Csodálkozom a topik létezésén. Pont teganp burjánzott ki fejemből a HBB emlékzenekar megalapításának gondolata.
Előzmény: Törölt nick (143)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.12.12 0 0 142
Anyám négy jegyet szerzett -és letten vagyunk. Nem érdekel valakit a keddi Akasztottak Balladája előadás?
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.11.16 0 0 141
Jövök haza decemberben, és mit gondoltok, kit viszek el a Hobo-koncertre? Na kit? Az anyámat
:D

Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.11.16 0 0 140
Nem publikus a cimed :)
(spongya77@yahoo.com - dobj te egyet.)
Előzmény: Törölt nick (137)
LustaFarkas Creative Commons License 2005.11.14 0 0 139
De :)
Előzmény: Henar (138)
Henar Creative Commons License 2005.11.08 0 0 138
hali ! hobonak van egy albuma sebestyén mártával közösen /Emigration/ nincs meg vkinek?
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.11.07 0 0 136

Jo tudni, hogy nem szabad vallonveregetni a villamoson :)

 

Koszonom, megnezem majd az oldalt.

Regebbi albumok hol ferhetok hozza? A Vadaskert (ezek szerint) es a Kpoaszkutya (elso, amit hallottam) nagyon kellene.

Előzmény: Törölt nick (135)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.11.04 0 0 134
Sziasztok!
Meg nem volt idom vegigolvasni a topikot, de orulok, hogy vegre eszembe jutott, hogy keressek egy ilyet :)
Szoval az ok, hogy megis ideirok, mielott rendesen korbeneznek: lenne egy kerdesem. :)
Altalanos ota hallgatok Hobo-t (kb 15 eve), de nagyon sok dal csak masolva, kazettan volt meg, igy gozom nincs a cimukrol, az albumokrol, ahonnan szarmaznak, igy eselyem sincs megszerezni oket CD-n. Pech. Ott van pl. az "alternativ" Vadaszok Bevonulasa, ahol kis hazankat meghodito/feldulo hadakat soroljak fel; es a tobbi, erosen politikai toltetu dal, amirol nem tudom, micsodak. A beszerzett CD-ken nincsenek rajta. Letezik Online Hobo-dalgyujtemeny? (Hallgathato reszletekkel, esetleg, amelyek segitenek beazonositani a dalokat...)

Kozepiskolaba amugy Sopronba jartam, es parszor lejott koncertre -de sajnos a Hobo Klubok igy kimaradtak.
Tavaly telen pedig ket hetig voltam otthon, es belebotlottam az utcan az Opera elott -de mit mondhatsz egy blues-zenesznek? Nem vagyok 16 eves sikoltozo kiskamasz, o nem fiuzenekar - szoval az autogram kicsit hulyen jott volna ki, raadasul kezdeni sem tudok vele semmit, de meghivni egy idegent egy pohar sorre meg ugyancsak idetlen. Viszont sajnalom, hogy egy "hello"-n kivul mast nem mondtam.
kozakz Creative Commons License 2005.10.24 0 0 132

tegnap megneztem hobo unnepi koncertjet.

 

valahogy ereztem hogy ezt meg kell nezni es igazam lett. a pribil - varga felallas ota nem lattam ennyire jo bulit a zenekartol.

 

kezdodott ott hogy valami uj cuccot raktak fel a pecsaban igy ugy szolt minden hogy magam sem hittem el hogy a pecsaban egy egyszeru magyar koncerten vagyok. szinte tokeletesen szolt a cucc.

 

1 ora 45 percet jatszottak es elhagzott par altalam kultivalt kompozicio is mint a

45-os blues, masik magyarorszag. a sanzon parade most talan 2 szamra korlatozodott.

 

kar hogy viszonylag kevesen tudtak a koncertrol, de ahogy halottam az utolso

pillanatban derult ki hogy lesz koncert. raadasul ingyenes volt.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.16 0 0 129
9-én a József Attila emlékest zseniális volt. Ez volt a 49. a 120 állomásból. Ha valahol megjelenik, csak ajánlani tudom. Kegyetlen volt. Utána egy egész éjszakát végig kelett csavarognunk. És végigcsavarogtuk :))
Don Valentino Creative Commons License 2005.04.11 0 0 128
8-án lementem az Old Man's-be HBB-re most egy fokkal jobb volt, mint tavaly a ZP-ben, de most is sanzonest volt, és most is beszólt a közönségnek, hogy a vén hülyék duguljanak el a régi számok kérése miatt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!