Keresés

Részletes keresés

szabio Creative Commons License 2013.02.05 0 0 62075

Nagyon nem kéne ezt csinálni.....eggyikôtôkhôz sem mélto ez a viselkedés.Mindannyiuknak ugyanaz a hobbija,ezt kéne szem elôtt tartani,ez kéne,hogy ôssze kovácsoljon bennunket,nem pedig feleslegesen egymást szapulni-ugy sem vezet sehová...vélemény kulômbségek persze lehetnek/lesznek is,ez normális.....csak kicsit más modon kellene megbeszélni.(szerintem)

 

Például-A koiponytyos topic,egy remek forum(volt sajnos),ahová szintén be-be néztem/írtam.....Aztán jôtt egy ôsszeveszés,az emberkék szép lassan eltuntek az oldalrol.Azota csak dôcôg,haldoklik a topic.Ezt az oldalt ha lehet,ne xarjuk el...     

 

Remélem nem bántottam meg senkit,udv!:-)

noreszx Creative Commons License 2013.02.05 0 0 62074

Részemröl befelyeztem  elnézést kérek mindenkitöl  hogy ezt végig kellet olvasnia ez nem idevalo 

 bocsi  . csak akit nem ismerek nem nézem le . és már nem birtam .

noreszx Creative Commons License 2013.02.05 0 0 62073

Nem is ismersz és leminösitesz  kivagy te??

 

 Egy bekébzelt nagyképü bunkó ??

Nem is kelett volna belefojnod az egész beszélgetésbe  minek ütöd bele az orod mindenbe .

 

Olvasgasd vissza magad sokszor egy faragatlan bunkó vagy  

én irni nem tudok de neked csak a pofád nagy .

Előzmény: janos 77 (62069)
gepesz Creative Commons License 2013.02.05 0 0 62072

Mindent gondoltam volna, csak azt nem, hogy itt is össze lehet veszni. Eddig a legnagyobb és az se durva vita a technika alkalmazásáról vagy tagadádsáról volt. Mi van? Telihold vagy ukrán front? :-)

pacsepa Creative Commons License 2013.02.05 0 0 62071

Nem lepődök meg, mi van külföldön és alapvetően nem is külföldre gondoltam, amikor arról írtam, hogy nincs tudomásom róla, víztározókhoz használnának EPDM-et az ára miatt.

Bár egy vegyi üzem zagytározójánál simán el tudom képzelni.

 

A többit nem vettem magamra. :-)

Előzmény: janos 77 (62070)
janos 77 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 62070

Ne a magyar pénztárcához gondolkozz,meglepődnél külföldön miket megengedhetnek maguknak az emberek...

A "hülyeséget mondanit" amugy az agyoniskolázott kollegának írtam.:D

Előzmény: pacsepa (62068)
janos 77 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 62069

Nekem legalább megvan a 8 osztályom...De látom neked még a 6 se nagyon ilyen helyesírással.

Sztm neked  egy arasznyi közöd nincs az egészhez csak játszod itt az agyadat a semmire eddig ez jött le...

Sztm akik ezt a melot csinálják minimum tudnak írni....:D

Előzmény: noreszx (62067)
pacsepa Creative Commons License 2013.02.05 0 0 62068

Ha van aki kifizesse... :-)

Előzmény: janos 77 (62066)
noreszx Creative Commons License 2013.02.05 0 0 62067

Te meg mi a F.... vagy magyar tanár?? okoska

Előzmény: janos 77 (62062)
janos 77 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 62066

Végül is a videón is az látszik hogy alig használják tározó szigetelésre....:OMég ilyen hülyeséget mondani....:S

Előzmény: pacsepa (62064)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.05 0 0 62065

Szerintem az EPDM sem kontakt ragasztás... hanem hideg vulkanizálás, azaz anyag-anyag kötés lesz ez is.

 

Mint a PVC esetén is, csak nem összeolvad-összehül,

hanem kémiai kötéssel összeépül (vulkanizálódik) a két anyag.

Előzmény: pacsepa (62064)
pacsepa Creative Commons License 2013.02.05 0 0 62064

"és a ragszto nem a legtartosabb a vizalatt .   viztározokat sem eböl csinálják"


Ha a szakmában vagy, tudhatnád:

 

EPDM sziegeteléssel kiváló elárasztott tetőket csinálnak. Magyarországon ez ugyan ritkán alkalmazott megoldás, de délebbre praktikus tud lenni, amikor a nyári éjjeli-nappali hőingadozást a tetőn lévő vízréteggel egyenlítik ki és ha látható a tető, akkor esztétikailag is rendben van.

 

Az EPDM ragasztás kontakt felületi ragasztás, a PVC pedig anyagában hő hatására hegged össze. A jól elkészített kapcsolatok között azonban a számunkra érdekes fizikai tulajdonságokban nincs érdemi különbség. A tavaknál a felületeket a víznyomás egymásra préseli, nem pedig szét akarja húzni, mint a tetőknél a hőmozgások hatására (a ragasztásban, vagy hegesztésben felülettel párhuzamos nyírás lép fel). Megjegyzem, a jó ragasztás is kiválóan bírja!

Ezért írtam, hogy ha az első évben jó a tó víztartása, akkor sokáig az is lesz.

 

Mindenképpen egyet értek Veled, ha a ragasztás kivitelezésének nehézségét akartad hangsúlyozni. Mindkét technológiának megvan a maga veszélye, szakértelem kell hozzájuk és szerintem főleg gyakorlat!

A ragasztásnál a felület tisztasága sokkal fontosabb és a ragasztónak be kell bőrösödnie a felületek összenyomása előtt. Nagy nyári melegben hajlamosak a dolgozók túl hosszú szakaszt bekenni, aztán túlszáradnak a ragasztási felületelk. Másik hibalehetőség, amikor nem várják meg a bőrösödést és az oldószer bennemarad. Utána már hiába hengerezed, nem lesz tökéletes.

A PVC hegesztését is el lehet rontani, a felületeket kiválóan túl lehet melegíteni és persze a köztük maradt homok (szennyeződés) itt is ront a helyzeten.

 

A javíthatóságról megkérdeztem a kollégákat. Mechanikai sérülés esetén foltozni kell, az EPDM (hasonlóan a PVC-hez) kiváló vegyszerállósággal rendelkezik, tehát szennyeződéstől függően széles palettával lehet a felületeket tisztítani a ragasztás előtt. A ragasztási hiba (ez inkább már kivitelezési hiba kategória!), esetén jobb a hibás szakaszt kivágni és foltozni, az újra ragasztás jóságára nem nagyon van esély.

 

Víztározók esetében én sem tudok róla, hogy EPDM-et használnának, de szerintem ennek nem minőségi oka van, hanem anyagi.

Előzmény: noreszx (62057)
Jahno Creative Commons License 2013.02.04 0 0 62063

Magyarok rakják össze. Kettőt meg annyira ne kavarjuk, Te egy rendes mondatot nem tudsz megfogalmazni, pacsepa legalább összeszedte elég értelmesen, ha döntenem kellene, akkor jobban meggyőzne, míg itt puffogtatsz feleslegesen a világba.

Előzmény: noreszx (62061)
janos 77 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 62062

Hát ilyen helyesírással nagyon jó szakmunkás lehetsz hogy felvettek....

Előzmény: noreszx (62061)
noreszx Creative Commons License 2013.02.04 0 0 62061

ezel az erövel van magyarországon is samsung gyár nem  akkor az is magyar??

Előzmény: Törölt nick (62059)
noreszx Creative Commons License 2013.02.04 0 0 62060

nem istenitet  csak azt mondom hogy jóbb a pvc mint a EPDM   persze hozáteszem  kinek mi ???

Előzmény: Törölt nick (62059)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.04 0 0 62059

multiplán , flg, és még sorolhatnám olasz német azok otvannak

 

... és itt GYÁRTATNAK! logo-ztatnak :-)

Csak éppen istenített német áruként jön vissza.

Előzmény: noreszx (62058)
noreszx Creative Commons License 2013.02.04 0 0 62058

azért ez nem igaz mert a németnek nem nagyon kell a magyar anyag   de néz utána 

 

multiplán , flg, és még sorolhatnám olasz német azok otvannak 

Előzmény: Jahno (62052)
noreszx Creative Commons License 2013.02.04 0 0 62057

 EPDM-et válassza és ha az első évben nem megy el a víz, akkor nem is fog sok-sok éven át. te irtad 

 

 

 de ha folyik mivel ragasztod majd meg mert hegeszteni nem lehet  de ezt te is tudod ugye??

 

 és a ragszto nem a legtartosabb a vizalatt .   viztározokat sem eböl csinálják  de mindegy    .de mindegy hadjuk énrészemröl egyi én nem vitázom ezen ha dolgozol vele majd rájön mindenki meik az igazi 

Előzmény: pacsepa (62055)
Koi-s Creative Commons License 2013.02.04 0 0 62056

Robi!

 

Tettem fel fotót a face oldalra, hogy a csórók (én is) hogyan oldják meg a csőáttörést :-)

 

Üdv.: Koi-s

Előzmény: liptakrobi (62037)
pacsepa Creative Commons License 2013.02.04 0 0 62055

Szerintem nincs is értelme vitatkozni. Én ha nem is "dolgozom" vele, de találkozom, egyik szakmám szerint építészmérnök vagyok.

Az a helyzet, hogy a jól tudod, az EPDM-nek nagy a hőtágulása, de ugyanakkor sokkal rugalmasabb is, az alakváltozás nem maradandó. A hőtágulás valóban okozhat gondot a tetőn, ahol az éves felületi hőingadozás 60-80 fok is lehet. Persze ez is akkor probléma, ha nem szakszerűen készült a tető. Az EPDM nagyon jól tűri a húzást, nyúlik és sokkal többet kibír szakadás nélkül, mint a PVC. Szerintem mégis akkor hibásodik meg gyakran, amikor a legnagyobb melegben készítik és a felületi hőmérséklete 60-70 fok is lehet. Szóval az egyik alakváltozási véghelyzetben. Ráadásul a nagy melegben a ragasztásra is jobban oda kell figyelni. Én mégsem tapasztaltam, hogy több gond lenne vele, mint a többi műanyag szigeteléssel. Tény, hogy a PVC-vel régebbi tapasztalatok vannak, de már ez a technológia sem kétéves csikó.

Minden tető szigetelési hibának a 90-95%-a az attikafalnál és a páraszellőzőknél, valamint az összefolyóknál történő ragasztásnál keletkezik. A  hosszú egyenes szakaszokkal úgy-ahogy elboldogulnak. Általában nem az EPDM-EPDM kapcsolat a hibaforrás, hanem amikor más, fixen elhelyezett szerkezethez csatlakoznak. Pl amikor a másik hőmérsékleti véghelyzetbe kerülve a tetőn a ragasztási pontatlanságok, hibák előjönnek, mint a leggyengébb láncszem.

 

Szakmázás után kicsit beszéljünk a tavakról. Itt ekkora hőingadozás teljesen elképzelhetetlen. Itt nem jellemző, vagy viszonylag kevés a fix felülethez történő ragasztás vagy hegesztés, az anyag jól tud helyezkedni. Ha egyszer tisztességesen megcsinálják, akkor anyagában jobb, mint a PVC. Nem véletlen, hogy magára az anyagra is több garanciát ad a gyártó.

 

Szóval, ha valaki anyagilag bírja, akkor én azt mondanám, hogy az EPDM-et válassza és ha az első évben nem megy el a víz, akkor nem is fog sok-sok éven át.

Előzmény: noreszx (62054)
noreszx Creative Commons License 2013.02.03 0 0 62054

ird be a keresöbe hogy multiplan  pcv és néz utána kicsit  

Előzmény: Jahno (62052)
noreszx Creative Commons License 2013.02.03 0 0 62053

nem vitatkozok senkivel   én vele dolgozok   .  ez van 

Jahno Creative Commons License 2013.02.03 0 0 62052

Jó is az német, főleg ha innen exportálták, aztán rányomtak valami feliratot, meg made in EU sem hazugság, aztán helló.

Előzmény: noreszx (62045)
janos 77 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 62051

Hát igen Jól mondja Ladybee....

Vicces dolgokat írsz:D Az epdm szarabb mint a Pvc??? JAh azért vannak 50-55éves tavak Epdm-ből...Pvc a negyedét ha bírja.

Veled se csináltatnék tetőt ha ilyen hozzáértő vagy :D

Előzmény: noreszx (62049)
Ladybee Creative Commons License 2013.02.03 0 0 62050

"igaz német anyag nem magyar a magyar nem a legjobb".. magamban mosolygok, rengeteget vesznek a németek tőlünk...

Előzmény: noreszx (62045)
noreszx Creative Commons License 2013.02.03 0 0 62049

látam sok tetön EPDM gumirt amit 5 év és lehetet javitani persze ha sikerül mert azt csak ragasztani tudod  ha tudod  

,  és anyit huzodik ösze mint álat. elöször elsem hitem .  a tóba kavicsokal vizalat lehet hogy nem viselkedik igy  de a tetön  nem jó az tuti

Előzmény: liptakrobi (62047)
noreszx Creative Commons License 2013.02.03 0 0 62048

nefélj nem lesz semi baja  a pvc dnek mondjuk nem tudom mien fajta abol is van ami nem a legjobb 

de én egy szigetelö cégnél dolgozok lapostetöket nyomatunk ovodákét  iskolákét kb 1000 meg 1500 m3 ,érereket és szerintel a lágy pvc nek nincs párja és direkt ebböl nagyonjó tófolia van viztározokat is szoktunk csinálni   és az nem 10 - évre vanak tervezve  de gumis bol nem szivesen csinálnak mert azt utána ha esetleg kilyukad nem a legbiztosabb a ragasztása  apvc nek viszont patent a hegesztése még 10 év mulva is ráhegesztünk 

Előzmény: liptakrobi (62047)
liptakrobi Creative Commons License 2013.02.03 0 0 62047

Igen, igazad van, hegesztésnek hívják.

 

Nekem is amúgy a lágy pvc van, de mintha írták volna pár napja itt, hogy inkább a gumisat ajánlják.
Én is bízok hogy kibírja sokáig, hisz 15 év garit adtak rá. Bár volt hogy jött egy "tavas szakember" és azt mondta pár év és szétfog mállni, mert ez nem a gumis hanem csak a sima pvc. (remélem nem lesz igaza)

 

 

Nézem régi kommentjeidet, képeket, és látom téma volt 2 éve a fehér calla, mi lett aztán ültetted a tóba, mert én is azt olvastam valahol, hogy mocsári növény és bírnia kell a vizet, csak télire ki kell szedni.

Előzmény: noreszx (62045)
liptakrobi Creative Commons License 2013.02.03 0 0 62046

Koi-s irta a fészbukján hogy:

 

Figyelem jogszabályi változás!

Az új év szigorítást hozott a kerti tó építéssel kapcsolatban. 2013. Január 1.-től az alábbiakban módosult a kerti tó építésére vonatkozó általános jogszabály:

A 312/2012. (XI.8.) kormányrendelet 1-es mellékletének (építési engedély nélkül végezhető építési tevékenység) 18-as pontja kimondja:
„A bruttó 50,0 m3-nél nem nagyobb térfogatú vagy a 1,5 m-nél nem mélyebb magánhasználatú kerti víz-, fürdőmedence, kerti tó építése.”

Ugyanez érvényes a bontásra is a 2-es melléklet 17-es pontja alapján.

 

Aztán még kommentben is hogy értsük 

 


Ami változott:
- Eltűnt a bejelentési kötelezettséggel járó 50-100m3-es (max 2m mély) tartomány.
- Megszűnt a 100m3 feletti (vagy 2m-nél mélyebb) egyszerűsített építési engedély.
- Most már a bruttó térfogatot kell figyelembe venni.
- Engedmény: a korábbi kötelezettség nélküli vízmélység 1m-ről 1,5m-re növekedett.

Tehát az 50m3-nél nagyobb, vagy 1,5méternél mélyebb új építésű tóra komplett építési engedélyezési eljárás vonatkozik. mintha házat építenél...

Előzmény: M.Regi83 (62044)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!