Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.09.03 0 0 243

Sziasztok!

Afrikai harcsákat szeretnék grillezni este a kertben.

Van valakinek valami ötlete, h hogyan pácoljam, fűszerezzem őket?

szysssz Creative Commons License 2007.09.03 0 0 242

Igen, ez kimaradt: sütés után megnyúzható, de ilyenkor nem árt neki egy kis pirítás.

A fűszerezést nem részleteztem, mert sztem ez mindenkinek magánügye, de így igaz: nagyon széles a skála.

Csináltam sokféle fűszerrel, sőt reszelt sajttal ekevert sonkadarabkákat gyömöszöltem a bőre alá enyhe bazsalikomos fűszerezéssel (nem akármi:)))de pl. a csirkecomb nekem natúr, (csak sóval ízesítve) ízlik a legjobban. (ekkor érezni legjobban a pipihusi ízét legjobban, amit az enyhe sózás még kiemel)

Előzmény: ZsuR (241)
ZsuR Creative Commons License 2007.09.03 0 0 241
Masik otlet: dorzsold be a szarnyas boret, susd ropogosra - es fogyasztas elott vedd le. Igy az izek benne lesznek a husban, de ha esetleg egyik masik fuszer alkatresz megeg, nem kellemetlen az ize.

Ami meg a fuszerkevereket illeti. . .micsodakat lehet hazilag keverni!
Szaritott keverekek mellett johetnek a firssek is, aprora vagott fuszernoveny valogatas - nem mindenfelet egyszerre!!! (vagy robotgeppel osszevagni, vagy deszkan egy jo eles kessel), mint fokhagyma, hagyma, kakukkfu, tarkony, bazsalikom, rozmaring. . .lehet adni hozza sot, borst, es szepen bedorzsolni a hust. Csodalatosak a friss izek!!! HA meg par csepp citromlevet is adunk hozza . . . fennseges!
Előzmény: szysssz (240)
szysssz Creative Commons License 2007.09.03 0 0 240

Szárnyasokat a bőrével együtt sütögesd. A bőre alatt dörzsöld be sóval és a gondolt fűszerrel - lehetőleg egyféle fűszert használj és bánj vele takarékosan, de ez akár el is maradhat.

Körítésnek adhatsz hozzá grillezett zöldségeket, grillezett krumplit akár héjában, akár pucolva és negyedelve, lájtosabb savanyúságot.

Tálalhatod krumplipürével is, ilyenkor savanyú gyümölcsből (szilva, alma) készült kompótot (befőttet), vagy gyümölcssaláltát kínálhatsz hozzá - különleges ízharmónia.

Előzmény: Törölt nick (235)
ZsuR Creative Commons License 2007.09.03 0 0 238
A lavako azert kell a gaz grillre, hogy egyenletesebb legyen a hoelosztas - ne legyen "hot-spot". Faszenes, brikettes grillre nem szoktak tenni - ott egyenletesen lehet elrendezni az egnivalot.

Alul a gazego - rajta grill, ezen a lava, es egy masik grill, amire a sutnivalo jon.

Ha latsz langot a lavan az attol lehet, hogy zsir csoppent ra, es az eg, nem a lava.
Előzmény: csorike6 (223)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.03 0 0 236
barátnőmet! bocs:)
Előzmény: Törölt nick (235)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.03 0 0 235
szárnyas húshoz mit ajánlanátok?
ma este kéne a barátomat valamivel elkápráztatnom:)
Boarhunter Creative Commons License 2007.09.03 0 0 234
Ezért regisztráltál be?
Ülj le, fijjam, elégtelen...
Előzmény: kismilklos (233)
kismilklos Creative Commons License 2007.09.03 0 0 233
Aki szeretne csemegézni, hogy milyen grill fűszert válasszon, vagy melyiket érdemes használni, vagy csak egy helyet szeretne ahol grillezni lehet, az katt errre:
katt!!!!
szysssz Creative Commons License 2007.07.27 0 0 232

Má' megbocsáss!

 

Nem kevered Te a grillsütőt a szaunával? :)))

Előzmény: csorike6 (230)
Zitka Creative Commons License 2007.07.27 0 0 231

Ja, hogy te gázgyujtó néven a pörzsölőre gondolsz...! :-)))))))))))))

Nálam a gázgyujtó az a kis piezo-s szikráztatós kütyü, amivel a (nem automata) gáztűzhely rózsáját kell begyújtani. :-)

Előzmény: csorike6 (229)
csorike6 Creative Commons License 2007.07.27 0 0 230
Azt tudom hogy nem izzíik mint a faszén. Csak az előbb úgy írtam:-) melegíteni kell a gázzal!
Előzmény: Zitka (228)
csorike6 Creative Commons License 2007.07.27 0 0 229

Ezt komolyan kérded?

Én úgy tudom, hogy van olyan megoldás is, hogy simán lerakom a lávaköveket a sütőbe (kerti grillsütő) és lehet hozzá venni ezt a gázgyújtót (nem tudom pontosan a nevét)hasonló mint amivel a disznót szokták pörkölni:-)csak kisebb kiadásban. Állítólag ezzel kell izzítani kb. 10 percig, amgí fel nem melegszik.

Előzmény: Zitka (228)
Zitka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 228

De hogy akarod betenni alá a gázt? Milyen égőt...???

MOndjuk láttam már olyan megoldást (boronatárcsa alá), hogy kiszuperált gázbojler égőjével csinálták. No annak aztán sárkánylángja van! :-DDD

Előzmény: csorike6 (227)
csorike6 Creative Commons License 2007.07.26 0 0 227

Ha jól értem! A sima kerti grill sütőbe be lehet rakni, csak akkor gázzal kell felmelegíteni. Igaz?:-)

Előzmény: Zitka (226)
Zitka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 226

Hát a lávakő nem éghető, nem is lehet begyújtani. :-)

A normál lávaköves sütőben a gázláng folyamatosan melegíti alulról. Nem izzik az, eszibe' sincs. :-))

Előzmény: csorike6 (225)
csorike6 Creative Commons License 2007.07.26 0 0 225

Szia Zitka!

 

Nem a faszénre akarom rárakni!!!!! Van egy sima grillsütőnk, amit a szokásos módon (faszénnel) szoktunk begyújtani.

Vettünk egy doboz lávakövet. Ezt szeretnénk kipróbálni, de csak úgy, hogy a lfaszén helyett a lávakő van benne. Ezt lehet így, és mivel lehet begyújtani illetve felizzítani. Csak gázgyújtóval vagy van egyéb lehetőség is amit már írtam.

Előre is köszi

Előzmény: Zitka (224)
Zitka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 224

Hogyan akarod a lávaköveket rápakolni a faszénre? Közvetlenül, vagy egy rácsra?

Nem szokványos módszer... :-)

Előzmény: csorike6 (223)
csorike6 Creative Commons License 2007.07.26 0 0 223

Sziasztok!

 

Tudna valaki segíteni. A lávakövet lehet sima faszenes grillen is használni? Mivel lehet begyújtani, csak gázzal, vagy lehet hozzá használni gyújtókockát vagy folyadékot mint a faszénhez?

Előre is köszi

 

lilaboci Creative Commons License 2007.07.23 0 0 221
Igen így már jó! Én is ismerem ezt az oldalt, már raktam fel képet is! Egyik ismerösöm már a cowboy kalapot is megkapta! Nagyon menő:)
makarihas Creative Commons License 2007.07.23 0 0 220
tippek

így már remélem jó lesz!
makarihas Creative Commons License 2007.07.23 0 0 219
hello!
én is imádok grillezni és újabban rákaptam a kész fűszerkeverékekre!régebben még magam készítettem de mostanság nincs rá időm, így csak reggel beáztatom a fűszeres olajba a húsokat és este csak rá kell dobálni a grillre!imádom!tippek
ezen az oldalon még pár tipp!és hát nem tagadom ezek a kotányi fűszerek a kedvenceim!:)
Gambi Creative Commons License 2007.06.23 0 0 218
Köszönöm a tippet, holnap lesz a főpróba!
Előzmény: cvt01 (217)
cvt01 Creative Commons License 2007.06.23 0 0 217

Nem muszaj faszengyujtot hasznalni. Barmilyen nagyobb meretu konzervdoboz megteszi... kivagod mindket oldalat es meg nehany lukat az oldalara. Rehelyezed a grill rostelyara beledobsz nehany darab faszenet erre raontod a "benyat" es meggyujtod. Amikor mar jol eg mehet ra a tobbi szen. Ugyanolyan jol mukodik mint a faszengyujto... persze kicsit proletarul nez ki :D fontos, hogy a grill also szellozoje nyitva legyen (a kemenyhatast erositi) es a fedot sem szabad racsukni termeszetesen.

 

Ha a fenti valamiert nem megvalosithato akkor kis piramist kell epiteni a faszenbol es lazan elhelyezni benne nehany papirdarabot. Itt sem art egy kis benzinnel rasegiteni. Ha nincs benzin akkor az aljan levo papirokat kell begyujtani...

Előzmény: Gambi (216)
Gambi Creative Commons License 2007.06.23 0 0 216
Nagyon köszönöm a segítséget, éppen Budapest ellenkező oldalán lakom, de kedden (vagy a héten valamikor) megyek ki Érdre, akkor útbaejtem, kis szerencsével még marad.
Előzmény: Zitka (215)
Zitka Creative Commons License 2007.06.23 0 0 215

No, pontosítás: a 70-es úton lévő (Péterhegyi út sarok) Plusban van ilyen begyújtó, ráadásul a kiárusítási cuccok között, féláron. 799 ft. A legbelső pénztár mellett a falnál van egy rácsos gondola, az előbb még volt vagy 6-8 db.

Ha nem bp-i vagy, akkor sajnos ez nem segít rajtad. :-(

Előzmény: Zitka (214)
Zitka Creative Commons License 2007.06.22 0 0 214
Pont a Plust akartam ajánlani, de látom, nem találtál. Ha bp-i vagy, érdemes esetleg lakótelepi boltjaikat nézni - nyilván ott nem annyira fogy... Pár hete Kelenföldön én még láttam.
Előzmény: Gambi (213)
Gambi Creative Commons License 2007.06.22 0 0 213
Sziasztok!

Nem láttatok mostanában valahol faszén gyújtó edényt? Néztem Plus, Obi, Bricstore, Auchan, de nem találtam sehol...

Előre is köszi minden segítséget!
wikinagyi Creative Commons License 2007.06.15 0 0 212
Köszi a tanácsokat, megmondom őszintén a kerti grillezést a párom csinálta csak a mosogatás gondja az enyém, de az nagyon. A  teflonnal így még nem jártam, pedig jó pár éves konyhai tapasztalat van mögöttem, de így ráégetve cuccot soha nem produkált a párom. Nem hibáztatom érte, de tényleg lehet, hogy ki kellett volna olajozni a sütőt. De arra gondoltunk, hogy a hús amúgy is olajos. Majd próbálkozunk.
Előzmény: Zitka (211)
Zitka Creative Commons License 2007.06.15 0 0 211

azért óvatosan kísérletezz az alufóliával... Nekem pl. tepsibe égett már úgy bele (pedig ott nem olyan közvetlen közelben van a hőforrás), hogy ki kellett dobni a tepsit. :-((( Inkább ecseteld be picit olajjal bekapcsoláskor a sütőfelületet (is).

 

Ha ráég egy kicsit a kaja, próbáld meg jól beáztatott papírtörlővel beborogatni. Esetleg nemcsak sima vízbe, hanem jó mosogatószeres vízzel átitatott többrétegű papírtörlővel még hatásosabb....

Előzmény: wikinagyi (210)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!