Keresés

Részletes keresés

doggie Creative Commons License 2005.04.09 0 0 471
Elvileg már 420ex-szel is megy rendesen, ha jól tudom. (ez olcsóbb, mint még1x 550ex)
Előzmény: Karaya (469)
mukuszmembran Creative Commons License 2005.04.09 0 0 470

Nem tud elvillanni a gép vakujára?
Pl. a sigma 500dg super ezt meg tudja csinálni...

Üdv!
Józsi

Előzmény: Karaya (469)
Karaya Creative Commons License 2005.04.09 0 0 469
Csak drága megoldások vannak. Canon ST-E2, vagy egy másik 550EX.
Előzmény: 300eoss (468)
300eoss Creative Commons License 2005.04.09 0 0 468
Canon Speedlite 550 EX-et szeretnék a géptől távol elvillantani slave módban. Valami nem drága megoldást tudtok? Esetleg van is eladó ilyen cucc? :-) Köszi
posthero Creative Commons License 2005.04.08 0 0 467
ezen ne csodálkozz. a 20AS nekem csak 1/60al megy a digin. a 30AT vaku meg bármiylen záridôvel megy. parajelenség....
Előzmény: Csoka (466)
Csoka Creative Commons License 2005.04.08 0 0 466
En nem tudtam az elemadast megtapasztalni :) tegnap elott vettem egy marek aksit (mar egy eve nem hasznalok ilyet csak bp511-et) aztan tegnap elmentem megkerdezte van-e elemem, modtam van es azt tettem bele, lehet hogy adott volna :) Az extremedigitalnal voltam ott vettem meg a 340es soligort. Kezdetnek jo lesz, a sigmat majd jovo honapban - ha tudok annyi penzt felretenni:)
Eddigi tapasztalataim akit erdekel. Egy atlagos szobaban a plafonra villantas 1/60 nal mukodik jol 3-as rekesszel 50 es isonal. az s4 es 5 funkciokat nem hasznalom rajta leven csak egy elovillantasom van legrosszabb esetben, manualban egy arra az s1 tokeletes (ugy vettem eszre) bar a g5 belso vakuja roppantmod randa kepet eredmenyez (minden sarga lesz tole valamilyen okbol kifolyolag akarmivel is vilagitok melle). Az automata funkciok jol mukodnek iso 50nel a megadott parameterek alapjan 1/60-nal. Egyet nem ertettem ez erdekelne a gepbol ha belegebedtem sem tudtam 1/125 nel rovidebb zaridot kihozni mert nem villantotta el a vakut. Erdekes mert a multiblitz studiovakukat elvillantja infras adojaval 1/2000 nel is.
Jelentem egyelore meg vagyok elegedve vele csak meg tanulnom kell hogy mikor milyen beallitas kell, merthogy automata funkciot nem varhatok el egy kozeppontos erintkezos vakuval igy marad a manual kockaztatva az alul illetve tulexponalast:)

Udv, Csoka
Előzmény: Kreta (465)
Kreta Creative Commons License 2005.04.07 0 0 465
Elemet adnak:)

Soligorhoz állítólag van diffúzor szett. Erről tud valaki valamit?
Előzmény: posthero (462)
exac Creative Commons License 2005.04.06 0 0 464
Sziasztok!

két problémám lenne...

#1 Van egy Minolta DiMAGE Z1 digi fényképezőm, és templomban, esti rendezvényeken kéne használni... Viszont miután sok fórumot végigolvastam kiderült az, hogy erre a Z1-re kb 3 fajta vakut lehet rátolni, és azok közül is a legolcsóbb a KONICA MINOLTA 2500 D vaku (with a power of NG 25 = gondolom ez a 25-ös kulcsszámra utal) az ára viszont rémisztő: bruttó 37192 Ft. Nem ismertek valami olcsóbb (esetleg utáncsártott, más márkájú) vakut? (Hama, Metz, Soligor, stb) Ha nincs más, akkor ezt is megvenném, mert nem kívánok megválni (egy jó ideig) a Minoltától (Z, vagy A vonal) és ha jól tudom, akkor ezt minden mai minolta digigéphez lehet használni... Vagy egy olyan adaptert, amit a minolta vakupapucsára rátolva rátehetek egy középpontos vakut?

#2 Van otthon egy öreg AGFA "computeres" vakum. A célnak tökéletes lenne, viszont 200-220V-ot mértem a talpán (multiméterrel). Létezik olyan slave talp, amibe ezt bele lehet tolni, és a második villantásra süti el a vakut? (Ha igen, milyen, mennyibe kerül, hol lehet kapni)

Hálás köszönet minden válaszért!

Üdv: Isti
arnyekxxx Creative Commons License 2005.04.06 0 0 463
ez evidens, olyan terméket nem fizetek ki amit nem probáltam ki:)
posthero Creative Commons License 2005.04.06 0 0 462
pontosan. menj biztosra. vigyél gépet meg elemet és már a boltban próbáld ki.
Előzmény: arnyekxxx (461)
arnyekxxx Creative Commons License 2005.04.06 0 0 461
Köszi! Akkor egy gyors összefoglalo: a 20as kisebb lassabb zoomnélküli de ugyanaddig birja, mind2-höz ját a tartosin vagy mi a bizbasz, és mind2 megy szinkronkábellel. És állitolag a nagyobb gyakran selejt. Elgondolkoztato. Kösz a cimet is!
posthero Creative Commons License 2005.04.06 0 0 460
a 20as jóval kisebb és a 2 elem miatt lassabban is tölt. meg nincs rajta zoom. szerintem nem merül le hamarabb. soligor bolt: 1148 Budapest, Róna utca 1-3. Tel./Fax: 1/222-4355 Nyitvatartás : H-P 8-16 óra között
Előzmény: arnyekxxx (456)
Dark Future Creative Commons License 2005.04.06 0 0 459

Szia, a fehér LED-eket a Lomexben (www.lomex.hu) lehet beszerezni.

 

Előzmény: Blaze of Glory2 (448)
K_Pisti Creative Commons License 2005.04.06 0 0 458

Remélem, nem OFF a téma ebben a topicban.

 

Van valakinek némi információja a Studio System tripodokról? Mennyire strapás, milyen minőségű termékek? Megérik a pénzüket? Neten nem sok info van róluk, ezért vagyok bizonytalan.

 

Köszi!

 

K:Pisti

Csoka Creative Commons License 2005.04.05 0 0 457
Jajjj de de , csak siettem a hozzaszolassal es megzavart hogy elottem soligor termekekrol irtak. Szal sigma dg500st :)
Előzmény: ceva_sony (454)
arnyekxxx Creative Commons License 2005.04.05 0 0 456
Méretileg mekkora a különbséga 2 tipus között? A 2 aksis kisebb mennyivel tölt lassabban vagy menyivel merül le hamarabb a nagytestvérnél? nem vagyok bp-i, ez a Rona utcai milyen bolt? Eddig az edigital-nál néztem az árakat, de ha valahol nem ilyen nagyipari müködésü cég is árulja inkáb ott nézem meg:)
posthero Creative Commons License 2005.04.05 0 0 455
340AZ jó de elég sok a hibás darab. én másnap visszavittem mert csak slave-ben ment. se kábelen, se papucson át nem m?ködött. azt mondták ez gyakori ennél a típusnál. aztán vettem egy 20as-t és az jól m?ködik eddig. vedd meg, próbálgasd és 3 napig kötelesek cserélni ha nem megy. nem tudom hol akarod venni de a róna utcai boltban nagyon korrektek.
Előzmény: arnyekxxx (449)
ceva_sony Creative Commons License 2005.04.05 0 0 454
Mármint Sigma, nem?
Előzmény: Csoka (452)
Pyromaster Creative Commons License 2005.04.05 0 0 453
hy all

van nekem egy Minolta Z1 esem.
sajnos a gép nem tudja a hosszú szinkronvakut./hosszú záridő legvégén vaku/
van olyan külső vaku amivel tudja ezt?
Csoka Creative Commons License 2005.04.05 0 0 452
Sziasztok!
Engem leginkabb a Soligor fele DG500 ST erdekelne (tehat nem a super). Van valakinek tapasztalata vele? Az en kicsi oreg G5omon szeretnem hasznalni es felek azert egy kicsit tole viszont nincs annyi penzem hogy egy EX-et vegyek (azokkal mukodott rendesen annyi biztos - 380 / 550)

Udv, Csoka
arnyekxxx Creative Commons License 2005.04.05 0 0 451
Melyik tipust használtad? Szinkronkábeles csatlakozás és az a tartosin van hozzá?
Axel" Creative Commons License 2005.04.05 0 0 450
Teljesítménye alapján jónak mondható (de az enyém 2 hét használat után elbaszódott)
Amúgy szerintem jó. (ha éppen működik)
Előzmény: arnyekxxx (449)
arnyekxxx Creative Commons License 2005.04.05 0 0 449
Van valakinek tapasztalata a Soligor DG-20AS Auto Vaku vagy a Soligor DG-340AZ vakuval? Azt tudom, hogy gagyi meg ilyen eccerüt nem szabad megvenni mert késöbb megbánom, de ezen kivül? Kábellel lehet csatlakoztatni vagy csak vakuval lehet öket elvillantani?
Blaze of Glory2 Creative Commons License 2005.04.04 0 0 448

hmm. Ez a  megoldás engem is érdekelne. Megkérdezhetem, ezek a LED-ek hol beszerezhetőek, és milyen a színhőmérsékletük? (igen, olvastam, fehér fényűek, de diára fotózva a "daylight" típ. jelzésű fénycsőnél is kell (kéne) szűrőzni. Egy 5500 K kiváló lenne, de 5000-rel is lehet, meg lennék elégedve. ) Honnan lehet infót kapni róluk?  

 

Ha tudsz vmi tutit, küldj mélt, légyszi. Előre is köszöntem: Ferkó

Előzmény: Dark Future (443)
Blaze of Glory2 Creative Commons License 2005.04.04 0 0 447
Az attól függ, milyen vastag (hány réteg) a pausz (sajna ha csak 1, akkor sem tudok pontos adatot mondani :-( ),no meg milyen messze teszed a vaku villanócsövétől. Kompenzálni mindenképp kell, ha digitgéped van, nem olyan nagy baj, ha nincs, akkor es. meg tudsz vki digittel fotózót kérni, hogy 1 adott összeállításnál mennyivel csökken a kulcsszám.
Előzmény: Kreta (442)
Blaze of Glory2 Creative Commons License 2005.04.04 0 0 446

Köszi szépen! Sunpak sp-140e- mvan (14 kulcsszám) Jujj, mi lesz itt :-)

Előzmény: 300eoss (441)
vidonori Creative Commons License 2005.04.03 0 0 445

sziasztok!

 

sb-600ashoz keresek magyar nyelvu leirast. van valahol a neten? esetleg van valakinek, aki nagyon kedves, es megengedi, hogy lefenymasoljam?

 

elore is koszi!

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.03 0 0 444
Ha szorult beléd némi angoltudás, akkor próbálj keresgélni a neten: nagyon tervezgetni sem kell, mert volt aki már megcsinálta kb. ugyanezt (csak az a gáz, hogy miután nem vagyok érintett a témában, nem jegyeztem meg az elérhetőségét :-((( )
Előzmény: Dark Future (443)
Dark Future Creative Commons License 2005.04.02 0 0 443

Makro...

 

Azon gondolkodom, hogy miért adnék én ki majd' százezer pénzt makro körvakura. Azt találtam ki, hogy van igen nagy fényerejű fehér LED, négyzet keresztmetszetű (7.6x7.6 mm, 12000 mcd, 20°, darabja 500 Ft körül). Ha veszek belőle hatot, akkor pont kirakható a 2:3 oldalarány. Kell hozzá még egy darab próba-NYÁK, pár ellenállás, meg egy 5V-os adapter. Az egész kijön 5000 Ft-ból. A panelt az obi fölé rögzítem. Kiszámoltam: az obitól 10 cm-re egy 58x38mm-es területet, 15 cm-re 75x50 mm-es területet lehet vele bevilágítani, az első esetben hozzávetőlegesen 3100, a másodikban 1800 lux fényerővel. Mivel a szokásos studióvilágítás 1000...3000 lux, ez elegendőnek tűnik makrózásra, kis záridőkhöz is.

 

Tudom, hogy léteznek körgyűrű alakú, obira tehető LED-es típusok gyáriban is, de ez árban verhetetlen, ráadásul házilag könnyen elkészíthető. Véleményetek? (Lehet-e valami hátulütője?)

 

Ha beválik, akár quad-ban (az obi négy oldalán elhelyezve) is használható, 15 cm-ről (nem a CCD-től, hanem az obi frontlencséjétől mérve!) 7200 luxos fényfoltot képezve (hogy a hanygyák jól levakuljanak, és mozdulatlanná dermedjenek a sokktól :-))

Kreta Creative Commons License 2005.04.02 0 0 442
A pausz papít mennyivel csökketni a vaku fényerejét?
Akarok diffúzort csinálni de nem tudom kell-e kompenzálni ilyenkor.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!