Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

csutak Creative Commons License 1998.11.28 0 0 11
Mint volt taxis (8 éve már) csak tanáccsal szolgálhatok.
1, Csak ismerős társaság kocsijába szabad beszállni.
2,(ez egy kicsit hosszabb)"Mig lócitrom lesz, addig veréb is." hozzáállás miatt vannak hiénák. Ha merne valaki élni állampolgári jogával (ti. rendszám alapján bejelentés a kamarához), akkor előbb utóbb megszünnének a taxis gengszterek.
Csak rajtunk múlik, hogy meddig lesznek.
terembura Creative Commons License 1998.11.28 0 0 10
Valaki állítson már össze egy listát, hogy BP.-en kik a jófiúk és kiket kerüljón egy kiszakad.
Kössz.
angy Creative Commons License 1998.11.28 0 0 9
Kellett készítenem marketingre egy összehasonlítást két pécsi taxiscég árháborújáról.

Mindegyik a másikat anyázta nekem, de az kiderült, miért is taxizik az ember:

- taxisnak leni (bevallásuk szerint) külön világ.

- olyanok, mint a vadnyugati kóvbolyok, azt csinálnak egész nap, amit akarnak, a család, feleség nem találja őket

- elintézhetik a napi dolgaikat napközben

Sokan nem tudják abbahagyni, annyira megszokták már ezt az életet!

ezt mondták

angyalka

Cecil Creative Commons License 1998.11.28 0 0 8
anya, pont ezt allitottam en is. A jelzesek rahamisitasa pedig duplan hienaskodasnak szamit.
Ezert valoban a telefonos rendeles lehet a legmegbizhatobb.

Meg egy, bar ez mar nem uj dolog:A repteri kisbuszok kitalalasa jo otlet volt.Megkonnyiti az emberek dolgat, es garantaltan egy hiena "arajanlatanak"toredekeert szallit.

coeurace Creative Commons License 1998.11.28 0 0 7
Remekul be szokott jonni a telefonos rendeles.
En legalabbis mindig igy rendelek, ha modom van ra. Akar utcai fulkebol is.

A nagyobb tarsasagok szerintem megbizhatoak. Nekem a tele5-tel a 6x6-tal meg a city es a Buda taxival voltak jo tapasztalataim. Meg ejjel is inkabb kivarom, mig egy ismert tarsasag jarganyat sikerul leintenem, megeri.
(Raadasul a tarsasagokhoz tartozo taxisok hasznaljak a legemberibb tarifakat.)

Ace

anya Creative Commons License 1998.11.28 0 0 6
Hát nekem a főtaxi mindig bejön.
Láttam egyszer pöffeszkedő hiénákat droszton állni, ahogy elhajtották az 500 forintos bevétellel kecsegtető csóró asszonyt.
50 métert kellett hátragyalogolnia, hogy a tilosba visszaszorult főtaxiba beszállhasson.
Az nem sírt neki, hogy csak 500 forint lesz a fuvar, és biztos át se cseszte.
Mit gondolsz, Cecil, az okádék hiénák miért a levédett kockás jelet próbálják rávariálgatni a kocsijukra? Azért, mert nem megbízható a társaság?
Cecil Creative Commons License 1998.11.28 0 0 5
A Fotaxi egyike a keves megbizhatoknak
anya Creative Commons License 1998.11.28 0 0 4
A jó taxikat mindenhonnan kizárják a hiénák (pölö a Főtaxit), sőt gennyes "vállalkozók" a cégük telephelyére is befészkelik magukat (lásd köcsög megbukott Neményi vs. Főtaxi)
A legjobbak a fantomcégek, az olyan felirat a kocsikon, amilyen társaság nincsen is.
Egyszer ültem olyan kocsiban, ahol furcsa módon csak akkor lépkedett előre (jó gyorsan) a megbuherált taxaméter, amikor a safjör oda tudott figyelni a pöcögtetésére, és éppen nem kellett a forgalommal küzdenie.
Cecil Creative Commons License 1998.11.28 0 0 3
Mint ahogy mondtam,szamomra volt ilyen is, meg olyan is. En nem rontanek egyenesen ra a taxisokra,mivel volt egy par eset, amikor az illeto nagyon "emberarcu"volt. Egyetertek azzal, hogy a munka nagyon nehez, es sokszor veszelyes, es sok olyan emberrel talalkoztam, akik meg nem "qvultak"el. Gyakran beszelgettunk, es szinte sajnaltam, hogy vege a fuvarnak.
Persze, a masik veglet az a nyereszkedok tomege, akik nem atallnak akar kicsit megfelemlito trukkoket is bevetni.Szerencsem volt, rendszerint kigolyoztam oket.De ez csak tenyleg szerencse volt, azt hiszem.
kisi Creative Commons License 1998.11.28 0 0 2
CSodalkoztok rajta, hogy ilyenek? A magyaroknak egyszeruen nincs ra penzuk, szegeny taxisok csak vergodnek.Azon kivul elegge elasta oket a kozvelemeny, szinte mar veszedelmes bunozonek tartjak oket, hat csoda, hogy azok is lesznek? Talan egy kicsit bizni kene bennuk...de ezzel nem azt akarom mondani, hogy minden taxis szent.
Jobb a jobb Creative Commons License 1998.11.28 0 0 1
A legtöbb taxis gazember, az utasok lerablója, ügyeskedő, kevés munkából jól megélni akaró. Inkább gyalogolok kifulladásig, mintsem beüljek egy "rabló" kocsijába!
Cecil Creative Commons License 1998.11.28 0 0 0
Erdekes az, hogy mennyire kulonbozo tapasztalataim voltak mindig a taxisokkal. Terembura peldaja sajnos nagyon is hiheto, en magam is talalkoztam ilyennel, igaz, hogy nem ennyi penzzel vett le, persze, mivel nem nezett ki belolem ennyit.Van viszont nehany kellemesebb emlekem is.

Jo lenne, ha lenne egy-ket olyan "tiszta"taxis tarsasag, akikre pl.a kulfoldi turistak figyelmet is fel lehet hivni...Az nagyon szegyellnivalo, amit nehany taxis a nagy penz remenyeben elkovet...

terembura Creative Commons License 1998.11.27 0 0 topiknyitó
Mint kiszakadt hálám örökké üldözni fog.
Sok a rémtörténet erre.
Barátomat a Bem J-böl a Várba 15,000 ft-ért vitte föl egy hapo.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!