Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Airbag. Creative Commons License 2012.11.18 0 0 31745

Gumis barátom sikeresen letörte a saját kocsijáról....

Előzmény: Törölt nick (31744)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.18 0 0 31744

Minek az neked? :)

Gábor esetleg?

Előzmény: Airbag. (31743)
Airbag. Creative Commons License 2012.11.18 0 0 31743

Üdv!

2000 évi Scenic-hez keresnék tanksapka fedelet-zsanért...

Ha valaki tudna valami ötletett adni,hogy hol keresek,megköszöném.

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.18 0 0 31742

Csak azért irtam, hogy térjünk vissza, mert emlékeim szerint a többi autóról konkrét tapasztalattal nem bír itt senki. Ami neked kellene az más tipusspecifikus fórumokban fordul meg.

Látom odataláltál a III-s fórumra is, na ott van élő tapasztalat a sok kérdésre. :)

 

Az általam keresetteket azért mutattam be itt neked, mert olcsóbban kapsz listaárnál Sceniket, 0 kilométeresen mint a használt NQ amit neked kínáltak. Méretekre érdemes volna megnézned a gyári adatokat a másautóknál, de javaslom menj el egy kereskedésbe, ahol mindegyik jelőltet megtalálod, ülj bele, próbáld ki őket, hasznos lesz. Abban biztos vagyok, hogy a Scenic a legpraktikusabb, használhatóbb a belsőtér tekintetében. Azért az alkatrészárakat is keresgéld ki, nem biztos, hogy a japán olcsóbb.

Benzines de kis motorral, igy kevesebbet eszik:)

 

Amit nem értek, az a garancia. A Scenicecre csak 2 év van, míg a N-ra 3+2, azaz 5 év is lehet. Úgy tudom, hogy a kínált autóra is ennyi a gari, úgyhogy még 4 év van hátra belőle, ha minden igaz.

Megnéztem a Nissan oldalát 3 év vagy 100 e km, ehez vehetsz +2 évet.

http://www.nissan.hu/HU/hu/services-fleet/aftersales-services/warranty_insurance.html

A renault 2 év korlátlan km futással, ehez vehetsz +2 évet 

http://www.renault.hu/szerviz/markaszerviz/gyarto-garanciaja/

Előzmény: cimbóka (31740)
cimbóka Creative Commons License 2012.11.18 0 0 31741

Miért nem jó ha márkaszervíz árulja? Persze annak aki ért hozzá, mindegy, de egy laikusnak azért bizalomgerjesztőbb, ha a szaki állítja, hogy ez egy jó autó, meg tényleg annyi van benne stb.

 

Nekem az "előre egyeztetett helyszínen" bemutatandó autók a riasztók. Biztosan előítéletes vagyok, de ez olyan "nepperes". Persze ettől még lehet jó az autó.

 

Most néztem csak meg, hogy az én  8 éves 1,5 dCi-s Grandtourom a 160.000km-rel nagyjából 800ezret ér. :( Igazából sajnálom, mert tényleg semmi gond nem volt vele(izzócseréken kívül). Én vezettem kezdetektől fogva .

Előzmény: Törölt nick (31731)
cimbóka Creative Commons License 2012.11.18 0 0 31740

Köszi én is keresgélek. Az első benzines, úgyhogy az nem jöhet számításba .

A többi jórészt 1,5 dCi (amitől óva intettetek) vagy /és Expression felszereltség, ami azért elég alap.

A jól felszereltek közül én pl. ezt néztem:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/grand_scenic/renault_grand_scenic_1.6_dci_stopandstart_privilege_7_szemelyes_-6334113

 

Mondjuk a fekete színétől nem vagyok elragadtatva. :(

 

Ez is tetszik, de szintén 1,5 dCi motorral van, igaz csak 5 személyes.

 

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/scenic/renault_scenic_1.5_dci_dynamique-6075999

 

Ha a téligumit leszámítom, akkor nagyjából ugyanabban az árban vannak ezek az autók, és az ismerősé.

Kérdés, hogy melyik a jobb autó a N vagy a R??

A Grand Scenic tágasabb, a NQ kb. a normál Scenicnek felel meg szerintem méretben.

 

Amit nem értek, az a garancia. A Scenicecre csak 2 év van, míg a N-ra 3+2, azaz 5 év is lehet. Úgy tudom, hogy a kínált autóra is ennyi a gari, úgyhogy még 4 év van hátra belőle, ha minden igaz.

 

Bocsánat, hogy megint elviszem a társalgást, de ha nem akartok nem válaszoltok....Ha igen, akkor köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (31724)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.18 0 0 31739

Kikereshetnéd, mert elmenteném a tudásbázisba :), valakinek kell.

 

Miért nem tudom jól?

Mert 1 év két részre van osztva, emlékeim szerint ennek fele a szavatosság, másik a garancia - a kettő nem ugyanaz - de tuti nincs 2 éves szavatosság. A ptk. - polgári törvénykönyv - jogszabályi lehetőséget ad arra, hogy közös megegyezéssel az adásvétel során max két évre tolható ez ki. Első év kötelező, második lehetőség. 

 

Íme: alatt bemásolt szöveghelyét linkeld lécci, ezt is elolvasnám.

Előzmény: ThomBoy (31737)
ThomBoy Creative Commons License 2012.11.18 0 0 31738
Miért nem tudom jól?

Íme:

AZON JÁRMÛVEK, AMELYEKNÉL A BIZTOSÍTÁSI ESEMÉNY IDÔPONTJÁBAN A MEGTETT KILOMÉTEREK SZÁMA 150 000 ALATT VAN ÉS 8 ÉVNÉL NEM RÉGEBBIEK
MOTOR
Motorblokk, hüvelyek, csapágyak, hajtórudak, dugattyúgyûrûk, dugattyúk és dugattyúcsapszegek, fôtengely, olajszivattyú, szelephimbák, szelepemelô tôkék, vezérmûtengely, szívószelepek, kipufogószelepek, szeleprugók és szelepvezetôk, hengerfej, himbatengely, szívócsator- na, kipufogó gyûjtôcsô, motortartók (kivéve a kartert és a tömítéseket).
KÉZI SEBESSÉGVÁLTÓ
Tengelyek, csapágyak, szinkrongyûrûk, fogaskerekek, kapcsolórudak és csuklók, kapcsolóhüvelyek, kapcsolóagyak (kivéve a kartert és a tömítéseket).
ERÔÁTVITEL
Olajozott alkatrészek a hajtáslánc belsejében, fogaskerekek, csapágyak és fogaskoszorúk (kivéve a kartert és a tömítéseket), féltengelyek. HÛTÔRENDSZER
Vízhûtô, vízszivattyú, hengerfejtömítés, hôre aktív termosztát, hûtôventilátor.
ELEKTROMOS RENDSZER
Generátor, indítómotor, feszültségszabályozó, a szélvédô törlô és lemosó motorja.
FÉKEK
Fôfékhenger, fékrásegítô, kerékfékhengerek.

Azért kérdeztem, hogy esetleg félre értettem valamit/ nem figyeltem és írtál vmi elérhetőséget ahol nekem kell megkérdezni az árat.
Előzmény: Törölt nick (31736)
ThomBoy Creative Commons License 2012.11.18 0 0 31737
Valamikor régen volt erről szó, akkor túrtam utána. Ha jól emlékszem a hátuljában van valami betét a padlólemeznél/ben amit cserelni kell egy olyanra ami fogadni tudja a két ülést + az övek, esetleg a rolök + vizsga olyan sok energia, hogy nem éri meg.

Aztán ha rosszul emlékszem és csak képzelem, akkor mea culpa...
Előzmény: Törölt nick (31733)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.18 0 0 31736

Ha ez a kocsi a szervizé, akkor 2 év szavatosság is jár vele (tudom, nehéz bizonyítani sok mindent, de akkor is több, mint a magánszemélytől vett és kicsikarható jog).

Ezt sem jól tudod, de lényegtelen is.

 

Megnéztem a biztosítósat, de én nem találtam - biztos figyelmetlenül kerestem - csapágyas biztosítást.

 

Apropó, tükörre van már árad?

Még nincs, de talán holnap.

Vagy nekem kellene keresni valakit?

Ezt nem értem?

Előzmény: ThomBoy (31735)
ThomBoy Creative Commons License 2012.11.18 0 0 31735
Ha 6 éves és nem cserélték, akkor ez felveti a szerviz felelősségének köret, mert ha nincs a munkalapon, hogy nem kérte sz Üf (ahogy ráírták nekem is, hogy a 4 éves korhoz kötöttet nem kértem 3,5 évesen az éves olajcserénél). Persze ha eleve el akarta adni (és jó páran nem hisznek a "most volt cserélve" dokumentumnak) akkor ezt az alkunál figyelembe kell(ett volna) venni, ebben egyet értünk.

Kétségtelen, a mienk 3 volt, így minden hihetőbb hiszen kevesebbet "látott", nem mellesleg a tulajdonos is a szerviz (eredetileg a RH) volt, de ha mondjuk beszámításra hoznak be egy kocsit amit oda hordott mondjuk az 58 éves mérnök tulaj (új definíció a női tulaj és nyugdíjas svájci orvos után), akkor kapok egy állapot felmérést, a munkalapok rögzítve, mi baj lehet? Ha ez a kocsi a szervizé, akkor 2 év szavatosság is jár vele (tudom, nehéz bizonyítani sok mindent, de akkor is több, mint a magánszemélytől vett és kicsikarható jog).

Pl itt: http://www.iberoasistencia.hu/

Nekünk anno 1 éves prémium garancia volt, 100ezerért, de az pl a turbóra és még egy csomó minden "apró" de drága és könnyebben elromló dologra vonatkozott. Mikor kértem ajánlatot, akkor már ez nem volt elérhető, így végül nem kötöttem meg ezt a kisebbet (bármikor megtehetem), mert hiszek benne, hogy érvényesíteni tudnám a szavatosságot ha ne adj' ég gond lenne, de nincs és nem is lesz. :)

Apropó, tükörre van már árad? Vagy nekem kellene keresni valakit?
Előzmény: Törölt nick (31731)
gg69gg Creative Commons License 2012.11.18 0 0 31734

Sziasztok! Én a 7 személyes GS-hez csináltattam haverral pótkeréktartót....hulladék vasból..szinte ingyen....Gábor

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.18 0 0 31733

GS 5 személyesből is lehet 7 személyest csinálni,

Ebben biztos vagy?

Előzmény: ThomBoy (31732)
ThomBoy Creative Commons License 2012.11.18 0 0 31732
Rosszul tudod, a GS 7 személyesen is létezik gyári pótkerekes, itt áll az ablak alatt a példa. Talán Stevie tudja milyen verziók léteztek, mi volt széria és mi extra. Attól viszont, hogy valami nem pótkerekes, még lehet azzá tenni, ahogy a GS 5 személyesből is lehet 7 személyest csinálni, a kérdés megéri-e.
Előzmény: GeriSoft07 (31730)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.18 0 0 31731

6 éves az autó, vezérlés csere előírás szerint is kellene, nem a km-t figyelve.  

előírt futott km-t, pont lesz@rnám, mert a balhé a szervizé/Renaulté kell legyen.

Érdekes lenne, pláne, hogy fel is hívták rá a figyelmét, ahogy irta.

 

De a leinformálható autó egész egyszerűen több.

Volt már pár autóm, segítettem is vásárlásban, nem itt a fórumon, csak úgy.

Nem több, csak van aki elhiszi, mondom Reanault kereskedő, szervíz árulja....én szivesebben vennék úgy autót, hogy nem márkaszervíz árulja és leellenörzöm. Jól emlékszem a te autód 3 éves volt, nem kell nagy összehasonlítás, hogy 6 évesen ugyanaz már nem lesz, szóval a kettő nem egyforma ügy.

 

Egyébként. 50e Ft magasságában lehet használtautó biztosítást venni egy évre, ami (odafigyelve mire és mennyit fizet!) elégséges lehet a nagyobb gondokra, pl hajtókar csapágy.

Hol van ez?

Előzmény: ThomBoy (31727)
GeriSoft07 Creative Commons License 2012.11.18 0 0 31730

"a kocsi defektjavítós, azért nincs."

 

Ezzel nekem egy bajom van:

- nekem is SII van, és van benne pótkerék

- tudtommal a GS 7személyben nincs, ott van spray, de ő 5személyest vett

- ha eleve nincs, akkor nem jegyzem meg hogy nincs, és nem akarok venni, hogy foglalja a helyet (értsd: ha nem jár hozzá, akkor nem keresem, pl traktor kurbli sem tartozék, nem is jegyzem meg, hogy nem kaptam, ergo kellett volna lennie)

Előzmény: ThomBoy (31729)
ThomBoy Creative Commons License 2012.11.18 0 0 31729
Ezt a fotós dolgot én sem értem, lehet összekeverték (jóhiszemű hozzáállás) majd Gyüti kifejti, a kocsi defektjavítós, azért nincs.
Előzmény: GeriSoft07 (31728)
GeriSoft07 Creative Commons License 2012.11.18 0 0 31728

azért ez nem kicsit gáz, hogyhogy bézs belső van fotózva, de szürke???

hogyhogy nincs pótkerék? ott az üres helye?

hát itt megfordultam volna.

Előzmény: Törölt nick (31722)
ThomBoy Creative Commons License 2012.11.18 0 0 31727
Mivel nem emlékszem az autó paramétereire, ezért nem vitatkoznék azon, hogy kevés, sok vagy pont reális volt-e árban. De a leinformálható autó egész egyszerűen több. És félre értés ne essék, de idegenként pont nem érdekelne (ha nem tudnám kik ők), hogy Zoltán vagy Bagdányi kolléga hogyan tartotta karban az autót, az egyedüli érték (még ha semmivel sem jobb, sőt sokszor nem az) a márkaszerviz által végzett karbantartás. Mert ez utóbbi esetben pl ha a mostani 90k-s szerviznél nem cseréltek v.műszíjat mert nem érte el a maximálisan előírt futott km-t, pont lesz@rnám, mert a balhé a szervizé/Renaulté kell legyen. Legalább lesz egy új motorod. Én semmihez se nyúltam, úgy használom, mintha első perctől kezdve nálunk lenne.

Az anyagi lehetőségeimet nekem is meghaladta anno a kocsi, ezért finanszírozást vettünk igénybe. Nem sokat, nem hosszú időre, de így nem csontoztam ki magunkat és egy sokkal jobb autót vettünk, nem mellesleg garanciával.

Egyébként. 50e Ft magasságában lehet használtautó biztosítást venni egy évre, ami (odafigyelve mire és mennyit fizet!) elégséges lehet a nagyobb gondokra, pl hajtókar csapágy. Nyilván gumira, akksira és egyéb pár tízezres "villámtréfára" kell maradjon pénz, mert "az ellen nem véd" :).
Előzmény: Törölt nick (31722)
stevie-13 Creative Commons License 2012.11.18 0 0 31726

Ebben az árfekvésben itt van egy:

 

 

Kiváncsi lennék a kis turbós varrógépmotorra ;-)

Előzmény: Törölt nick (31724)
stevie-13 Creative Commons License 2012.11.18 0 0 31725

Ülésfűtés kb 30e/ülés utólag, de ezért még nem a gyárit kapod, s minőségi beszerelés is kérdéses.

 

 

Szerencsére tudunk ajánlani szakembert, aki tökéletes munkát végez :-)

Előzmény: Törölt nick (31722)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.18 0 0 31724

Ebben az árfekvésben itt van egy:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/scenic/renault_scenic_1.2_tce_dynamique_startandstop-5980392

 

Ilettve egy felületes keresésben ennyi , több darab kevesebbet futott mint a NQ, és 0 kilométeresek is vannak benne

 

Előzmény: cimbóka (31719)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.18 0 0 31723

s Stevie-nek igaza volt abban, hogy a jó állapotú autók kapósak még magasabb áron is: ha egy órával később megyek, elvitte volna más (utánam kb. egy félórával érkezett egy házaspár, akik már tegnap nézegették, de konkrét lépésre akkor nem szánták rá magukat).

 

2012. okt. 27.-n már hírdették azaz pont 3 hete, ezt kifelejtettem az előbb

Előzmény: Schaumari Gyüttment (31715)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.18 0 0 31722

Sok sikert hozzá :)

 

Bár én  kicsit csalódott vagyok, s vannak feltételes gondolataim.

5 személyesért szerintem drága, bárki bármit mond. Korábban mintha 1.9 alatti ára lett volna a hírdetésben, de találtam 1.95-t is róla oldalt.

Engedtek valamit az árból?

Van valami amit átvállaltak az átirásból?

Esetleg más kedvezményt?

 

Mármint, az anyagi lehetőségeimhez és a piaci átlaghoz képest van túlárazva.

A vezérléscsere sajnos nem volt meg, erre költenem kell, és téli gumikat is kell rá vennem, ez mindenképp kiadás lesz még.

Remélem a későbbiekben nem okoz majd ez gondot. :(

Úgy gondolom 20% a vételárból kellene maradnia a zsebedben - ha van nincs is gond - a váratlan kiadásokra, persze majd ezzel sokan nem értenek egyet.

 

A felszereltsége egyébként tényleg Dynamique -  a hirdetésben bézs belsővel voltak a fotók, de valójában sötétszürke a belső.

Hmmmmm

 

Amit hiányolok, az az ülésfűtés (utólag gondolom, megoldható), a váltózár (dettó) meg a pótkerék (defektjavító van, abban nem bízom).

Ülésfűtés kb 30e/ülés utólag, de ezért még nem a gyárit kapod, s minőségi beszerelés is kérdéses.

Pótkeréktartó nélkül a pótkerék csak a helyet foglalja a csomagtartóban.

 

Előzmény: Schaumari Gyüttment (31720)
ThomBoy Creative Commons License 2012.11.18 0 0 31721
Gratulálok, használjátok egészséggel, probléma és baleset mentesen! Stevie-nek volt javaslata ülésfűtésre, én még mindig nem rakattam bele (ugye én hétvégi apuka vagyok, feleségem jár vele aki annyira nem remeg érte, a Fordban meg van).

A váltózárral nekem az a bajom, hogy az értelmét veszíti el egy kártyás/szabadkezes autó. Most konkrétan 10 percig kerestem a kártyát mire meg lett, mert a kocsi zárva itt az ablak alatt, de nem tudtam hol volt amikor nyomtam a gombot a kilincsen. Akkor már inkább egy tutibb elektronikus védelem (Stevie-nek erre is van mondása).

A pótkerékben egyet értünk, a miénkhez van, úgy vettük.
Előzmény: Schaumari Gyüttment (31715)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2012.11.18 0 0 31720

Még nem vettem meg :-) de le van előlegezve. Gyakorlatilag 1,9-ért, és 90e km van benne. Első tulaj, korrekt szervizkönyv, sérülésmentes.

 

Köszi szépen! :-)

Előzmény: cimbóka (31719)
cimbóka Creative Commons License 2012.11.17 0 0 31719

Mennyiért is vetted és mennyi volt benne?

Én is kezdek hajlani a használt felé. Főleg , mert ma úgy hallottam, hogy használtra is lehet azt a lizinges konstrukciót igénybe venni, amiben mi gondolkodunk.

Mondjuk ma szólt egy ismerős, hogy az 1 éves Qashqai-ját eladná 25ezerkm-t futott, 1,6 dízel, jól felszerelt változat. 5millió, de benne van a téligumi szett, és nem kell a forgalombahelyezésért, metálért pluszt fizetni, ami egy újnál ugye megvan.  Csakhogy megnéztem, és kicsinek találtam. Így a jövő héten folytatom a Grand Scenic keresést.:)

 

Neked kívánok sok örömöt az autódban!

Előzmény: Schaumari Gyüttment (31718)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2012.11.17 0 0 31718

Köszönöm szépen! Most meglátom, milyen a dízeles oldal (korábban egy 1,6-os benzines GSII-m volt, céges autóként). Aztán volt egy Ford Focus dízel, szintén céges, az  az unalom és a lomhaság tökéletes példája volt.

Előzmény: morgi 1.5dci (31717)
morgi 1.5dci Creative Commons License 2012.11.17 0 0 31717

Üdv a csapatban !

Problémamentes éveket és kilómétereket kívánok.

Előzmény: Schaumari Gyüttment (31715)
morgi 1.5dci Creative Commons License 2012.11.17 0 0 31716

Szalaics

Lecseréltettem a hátsó féktárcsákat és vihető egyben tárcsa, csapágy, ABS gyűrű.

Én leszedni nem tudom a gyűrűt, a szerelőm meg nem akarta feszegetni.

Egyébként az eredeti gyári volt rajta.

Átvétel: Keszthely (jövő héten Zalaegerszeg is).

 

Előzmény: szalaics (31501)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!