Keresés

Részletes keresés

endru Creative Commons License 2003.01.06 0 0 179
Magocska.
Én a tetveimet a MOSPILON 20SP nevü felszivódó szerrel kezelem a következőképen:
Pontosan olvasd el és csináld, nem olyan bonyolult.
A szert 4 gr-os csomagban vettem, ez kb. 10 literre való. Ezért óvatosan kiszórtam egy papir lapra, és késsel 8 felé osztottam. Ezt külön-külön gondosn becsomagoltam, hogy ne hulljon szét. Betettem egy dobozba, ráirtam "mospilon, méreg" és olyan helyre tettem, hogy gyerek el ne érje, ne találja meg. Egy adag igy fél gram ez 1 liter vizhez elég. Vettem egy pumpás flakont, ráirtam MÉREG, megtöltöttem vizzel és feloldottam a szert. Ha a flakonod csak fél literes (néhány cseréphez elég) akkor tovább kettéosztottam a szert. Evvel permeteztem le a fámat. Van erkélyem, ott csináltam, habár nem igazán mérgező a szer. 3 nap múlva újból, majd ismét 3 nap után megismételtem. A maradék szert kiöntöttem. 10 nap után lebomlik, igy nem szennyezi a környezetet de nem is hatásos.
Előzmény: ribizlimag (178)
ribizlimag Creative Commons License 2003.01.06 0 0 178
Kb. egy évvel ezelőtt az én narancsfám is elkezdte hullatni a levelét, majdnem teljesen kopasz lett! Az volt a baja, hogy tetves lett. Vettem pajzstetűírtót, de még mindig nem pusztultak ki (a tetvek), pedig már párszor befújtam szegény fát. Tudtok valami jó tetűírtót ajánlani?
Előzmény: Opi (176)
demjengi Creative Commons License 2003.01.06 0 0 177
A mi 15 éves citromfánk is lehullajtotta az összes levelét. Nagyon csúnyán néz ki szegény, mert egyébként tele van citrommal. Sajnos én tudom, hogy miért. Nem tudtunk neki 0-10 C-ot bitosítani. Kb 20 C-ban van, és szerintem elég világosságot sem kap. Nagyon szurkolok, hogy tavasszal, ha kirakjuk, akkor magához térjen. Kellene egy télikert, de egyenlőre kisebb lottó nyeremény esetén lehetséges.
Előzmény: Opi (176)
Opi Creative Commons License 2003.01.04 0 0 176
:( Segítség! :( A citromfám az újév örömére eleresztette fülét-farkát, meg főleg a leveleit, és nem tudom mi lehet az oka. :( Elvileg vizet és minden egyebet rendesen kap, de mégis!
tibor0322 Creative Commons License 2002.11.26 0 0 175
Citromunk 13 terméséből 3 már beérett, megettük (csak mivel nejem későn szólt, így nem tudtam meg, mennyivel finomabb, mint a bolti :)
Előzmény: tibor0322 (161)
endru Creative Commons License 2002.09.22 0 0 174
Egy embert találtam aki vállalt oltást, de olyan áron, hogy azért kész fát is lehet kapni. Ha nincs ismerősöd akinek van termő fája, akkor ismerkedj meg virágárussal és kérj tőle egy ágat. A törzs legyen ceruza vastag. A Velich: nálunk is megterem cimű könyv ir erről. Szerintem ha még soha nem oltotál akkor 0,01% az esélye annak, hogy megered, de lehet, hogy született tehetség vagy. Arra biztatlak, hogy kisérletezzél.
Remélem szakembertől is kapsz választ.
Előzmény: ensingmosing (173)
ensingmosing Creative Commons License 2002.09.22 0 0 173
Sziasztok!

Lenne egy pár kérdésem. Van nekem egy pár darab grapefruit növényem, és az lenne a kérdésem, hogy mikor lehet őket oltani, vagy egyáltalán kell-e őket oltani? A következő a szitu: nem tom pontosan, de kb. két évesre saccolom őket, már kb 30-40 centisek, már kezdenek elágazni, a törzsük alja meg már kezd fásodni. Olyan 4-5 mm vastag a törzse némelyiknek. A leveleik egész nagyok és már azok a tüskék is megjelentek a levélhónaaljban. Lehet ezeket a növényeket már oltani vagy várjak még? Hol tudják nekem beoltani? Otthon mekkora az esélye annak hogy lévén teljesen amatőr fejjel sikeresen be tudom oltani? Egyáltalán tud nekem valaki segítséget, esetleg néhány termő ágat adni, ha már most be lehetne oltani?
A válaszokat előre is köszönöm, és epekedve várom!
Császtok!
Ensingmosing

Tozatu Creative Commons License 2002.07.26 0 0 172
Óvatosan,nedvesen széthúzhatod őket.Vagy együtt egy nagyobb cserépbe.Szereti a párás meleget,napfényt.
Előzmény: jmoon (171)
jmoon Creative Commons License 2002.07.26 0 0 171
Sziasztok! Pár napja kaptam egy banánfát! :-) Az a gondom vele, hogy kb. 40-50 centis, de körülötte van vagy 4-5 kisebb, egészen a legapróbbig. A műanyag cserepe pedig csak olyan 15 cm-es lehet, így elég szűkösen vannak. Azt hallottam, meg itt is azt olvastam, hogy a szétültetés elég kockázatos... Elolvastam az egész fórumot, de sokkal nem lettem okosabb, tehát hogyan is fogjak hozzá a szétültetéshez? Ja és szobában a harmadikon fogom nevelgetni. Mennyire rakjam közel az ablakhoz?
Tozatu Creative Commons License 2002.07.05 0 0 170
A kiültetettek nálam diszgránátok,szép dupla viráguk van,még nem teremtek,állitólag nem is fognak,mivel hibridek.Kinézetre bokrok inkább,mert mindig jön a tövükről is,a teteje visszafagy.Amelyiknek szimpla virága van,az terem is.Ezek még cseppek nekem.Árnyékban tényleg megnyúlik,szeretik nagyon a napfényt,akkor erős lesz.
Előzmény: Gonda Szilvia (169)
Gonda Szilvia Creative Commons License 2002.07.05 0 0 169
De ha nem vágom le, akkor úgy elnyúlnak a hajtások, hogy csuda és több ág nem fejlődik rajta. Csak azt az egyet növeli. Gondoltam, hogy előbb valami kis faszerűséget kellene belőle növelni és utána virágozhat. Szerinted ez teremni is fog? Igaz, hogy még csak egy éves és bennt van a munkahelyemen, nyáron ráadásul árnyékban, mert ilyenkor nem süt be a nap. Egyébként van belőle több példány, majd kisérletezem velük.
Előzmény: Tozatu (168)
Tozatu Creative Commons License 2002.07.04 0 0 168
Banánilag kezdő vagyok,a kinti télen kifagyott,a bentit még nem mertem szétszedni,együtt van a nagy a kicsinyeivel.Azt mondták,hogy a nagy egy idő után elpusztul,gondoltam igy egy átültetést megspórolok.A gránátalmát első télen fagymentes helyen szoktam teleltettni,aztán kiültetem a kertbe,kint is marad,de takarom a tövét télire.Ha hajtásról szaporitok,akkor egyenest cserépbe ültetem,mert nekem rosszul gyökeresedik vizben.De hogy fog virágozni Neked,ha mindig levágod a hajtást?
Előzmény: Gonda Szilvia (167)
Gonda Szilvia Creative Commons License 2002.07.04 0 0 167
Sziasztok! Tanácsot kérnék banánügyben. Szerintetek mindegy, hogy tavasszal, vagy ősszel, vagy amikor már nagy az új hajtás, akkor vágom le és úgy ültetem el a banánfiókát? Mert én már jártam úgy, hogy tavasszal levettem egy kis hajtást, az megmaradt. Utána őszre egy darab új nagy, erős hajtás jelent meg. Az is levettem ősszel és a nagy és a kicsi is elpusztult. Azóta az első hajtásból már vagy öt kicsit levettem és semmi bajuk nincs. Csak most gondban vagyok, hogy levághatom-e ezt az egy tényleg, nagy és erős új hajtást. Segítsetek! Egyébként én gránátalmát ültettem még magról. Ki is kelt kettő. Amikor túl hosszúra nőtt, levágtam és azt a hajtást is ki lehetett vízben gyökereztetni. Most pedig amikor már kicsit hosszab a hajtás le szoktam vágni. Mindíg előbújik egy új kis ágacska belőle. Remélem lesz belőle valami. Van valakinek gránátalmás tapasztalata?
Lvica Creative Commons License 2002.05.24 0 0 166
Sziasztok.

Bár nem ez az a topic, de ha már úgyis volt szó több különleges növényről, talán ide sorolható a kiwi is. Vettem márciusban egy kis növénykét, öntermékenyt, kopasz kiwit termőt. Legnagyobb megdöbbenésemre egy hónappal a kertbe ültetése után bimbók tömkelege jelent meg a harminc centis növényen.
El se hittem eleinte, de most már centisek a bimbók. Lehetséges, hogy be tudja érlelni a gyümölcsöket..? Normális ez egyáltalán egy ilyen csöpp növénynél? Van vkinek tapasztalata...?

Vica

Tozatu Creative Commons License 2002.05.24 0 0 165
Addig kajtatok,mig nem sikerül egyet beszerezni.Védett helyen van a tied,vagy ki lehet ültetni a prérire is?Kell-e takarni kiskorában?
Sajnos akármeddig hajolok,nem akar hajtani a füge.Megindult az elején,de a késői fagy elkapta.
Előzmény: endru (159)
Garancia Creative Commons License 2002.05.23 0 0 164
Sziasztok! Nem tudjátok honnan tudnék beszerezni Musa japonica-t?
endru Creative Commons License 2002.05.23 0 0 163
Sajnos a nemes citrusaim tönkrementek. Nem tudok megfelelően teleltetni. Magról ültetettek vannak cserépben, a kicsi föld miatt lassan fejlődnek. Ha magról ültetted a citromot, 5-10 éven belül ne várd, hogy virágot hozzon. A dugványozott, vagy oltott nemes növény 2-3 évesen már szokott virágot hozni.
Előzmény: mergez (160)
Ganthara Creative Commons License 2002.05.23 0 0 162
Sziasztok!Ma szétültettem a banánfámat.5 db hajtást sikerült szétszednem/kb. 25cm/Fa szenet apróra daráltam/kávédaráló/.Belekevertem egy kis gombaölőt,és a vágott felületeket bekentem vele.Állítólag nam fog visszaszáradni,mivel nem fog begombásodni a tő és a gyökérzet.Ha valakit érdekel banánfa/Sajnos csak jövőre,szívesen cserélem különleges növényekre./Törpe,8 méteres,Szobai,Téláló/
tibor0322 Creative Commons License 2002.05.23 0 0 161
Én 1 évesen vettem egy nemesített citromot, 2. évben már virágzott, tavaly ledobta az ici-pici termést (kertész javasolta is, hogy els? 2-3 évben ne hagyjuk teremni), idén viszont tele van virággal. Dézsában tartjuk, telente meg bent a folyosón.
mergez Creative Commons License 2002.05.22 0 0 160
Endru hany eves a citromod, mert nekem mar harmadik eve kint van es lassan derekig er, de meg nem viragzott? A fugem most majus elejen, torol kezdett hajtani, es nagyon beindult. A kornyeken az osszes fuge visszafagyott, legalabbis a tavalyi hajtasok. Az idei tel hazavagott minden kulonlegesseget.
Előzmény: endru (159)
endru Creative Commons License 2002.05.22 0 0 159
Ha lehajolok (jaj a derekem) és jól kinyitom a szemem akkor már látom, hogy rügyezik a tövinél a fügém. a föld feletti rész teljesen elfagyott.

A vadcitom (Poncirus trifoliata) a kedvenc növényem, csodaszép tüskéjével. Most virágzott először (1 db) de nem termékenyült meg.

Előzmény: Tozatu (158)
Tozatu Creative Commons License 2002.05.21 0 0 158
Nőnek szépen az újoncok,de egyenlőre hagyom a lefagyott botokat is,mert a férjem kifűnyirózná az egészet.Majd,ha elég erősek lesznek visszavágom.Sajnos a füge még fügét mutat.A pampafű is,bár már vettem egy fehéret mellé,hátha...
Előzmény: demjengi (156)
Tozatu Creative Commons License 2002.05.21 0 0 157
Ne fájditsd a szivemet a Raab-szigettel,volt szerencsém!Isteni a homokos partja,a gyerekek csudára élvezték!A debreceni füvészkertben láttam virágozni vadcitromot múlt hónapban,szabadban,azóta fáj rá a fogam.Akkor szerezhetek be ismét másik banánt.Azért kösz,megnézem a képeket és irigykedek,megigérem.
Előzmény: mergez (155)
demjengi Creative Commons License 2002.05.21 0 0 156
Sziasztok!
Engem nem szeretnek a banánfák. Már a másodikkal járok úgy, hogy el kezd gyerekeket hajtani. (Ezeket még egyszer sem tudtam meggyörkerezteteni, pedig Endru még irodalmat is küldött róla.) A felnőtt növény pedig elpusztul. Azt hiszem feladtam.
Tozatu! Te mit csinálsz a lefagyott barátcserjéddel? A tövénél nekem is van egy pár hajtás)
mergez Creative Commons License 2002.05.20 0 0 155
Hali! Vojtek vagyok csak a polforumon vegleg kimoderaltak, ugyhogy uj nevet kellett keresnem, hat ez sikerult, ezutan igy leszek errefele.

Tegnap jottem vissza Horvatorszagbol, Rab szigeterol. Valaki irta lent a palmamagokat. Nos en most is talaltam sokat Opatiaban, az angolparkban van par Phoenix, azokon mindig van par darab mag egesz evben, vagy a tavalyi magok a fa alatt. Rabon volt egy kert, ami evek ota el volt hagyva, ott szazszamra voltak kikelt magoncok!

Az idei kemeny teltol szinte minden novenyem szenvedett, a banan szinten, teljesen kifagyott/ kirohadt. Azota elultettem kettot. A Kerteszeti Egyetemen is van egy, meg kell nezni kihajtott-e mar, de szerintem annak is annyi. Nagyon nedves es fagyott volt a talaj.
Elfagyott teljesen a fuge, a baber, a Trachycarpus, persze fiatalok voltak meg. Sebaj iden ugy nez ki sikerul teljesen felujitani a gyujtemenyemet, eztan jobban vigyazok rajuk. Iden leanderrel es golgotaviraggal kiserletezek. Persze takarom oket.

Volt szerencsem Rabon friss, kerti citromot kostolnom, hat olyan savanyu volt, hogy majd kiugrottam a szekbol, de kicsit aromasabb volt az ize, mint amiket itthon kapni.

Tozatu, a lapomon van par kep, az egyik telallo banan, hogy fajditsam a szivedet.

Előzmény: Tozatu (154)
Tozatu Creative Commons License 2002.05.19 0 0 154
Kedves Vojtek!Ha erre keveredsz,mondd meg nékem a banánfád kihajtott-e már?
chipmunk Creative Commons License 2002.03.26 0 0 153
A januárban elültetett (majd felfordítva újraelültetett) avocado magom már egy centis kis hajtást produkált a hétvégére. Örülök neki, remélem megmarad... Szóval úgy tünik ki bír bújni, még nem kiabálom el, de ha valaki próbálkozik, akkor ez biztató lehet.
És köszi mindenkinek a segítséget.
Chip
Dun Ringill Creative Commons License 2002.03.18 0 0 152
A "dísz-datolya" minden bizonnyal a Phoenix canariensis, magyarul talán Kanári főnixpálma. A Földközi-tenger menti országokban mindenhol ültetik. Ha valaki ősszel, szeptember-októberben jár mondjuk Horvátországban, több tonna magot tud összeszedni. Én Rogoznicában és Trogirban gyűjtöttem, ugyan olyan könnyen kikeltek, mint a datolyamagok.
Előzmény: endru (148)
Opi Creative Commons License 2002.03.18 0 0 151
Lehet!:)
Előzmény: KILGORE TROUT (149)
sarpy Creative Commons License 2002.03.18 0 0 150
Igen, én ilyenekkel csináltam!
Előzmény: KILGORE TROUT (149)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!