Keresés

Részletes keresés

mutty.hu Creative Commons License 2005.04.23 0 0 501

Hi!

 

Valamelyik topicba jópár héttel ezelőtt publikáltam a galvanikus leválasztót.

 

http://photo.mutty.hu/ize/kapcsrajz.GIF

 

Én ezt építettem, én találtam ki, és működik. Nekem az 550EX-et elvillantja a 190V-os gagyi kinai vaku mellett, 3 ilyen kapcsolás van egymás mellé építve, úgy, hogy a bemenetük, vagyis ahol a fényképezőgép összezár, az közösítve van.

 

Canon 300D-n 1/320s vakuszinkront ad (1/200 helyett!)

 

csatlakozókat nehéz beszerezni hozzá, drágák a papucsok. Aki szeret barkácsolni, ellenben szerelhet valamiylen csatlakozót a vakuba, nekem RCA (line) csati vált be.

 

http://photo.mutty.hu/ize/IMG_0267.JPG

 

igy néz ki a rendszer.

gregi91 Creative Commons License 2005.04.23 0 0 500
Helló! Tom h. nem ide tartozikde, nem tudja valaki, hogy ki tudok-e venni egy nikon 2200-ból az lcd-t és berakni egy másik ugyanilyenbe?
Andreas Creative Commons License 2005.04.23 0 0 499
Az Erva fotó és a Digitcam árlistáiban láttam 2000-2500 Ft körül.
Előzmény: tobsa (497)
Skie Creative Commons License 2005.04.23 0 0 498
Köszi a linket. Szerencsére színhőmérsékletmódosító szűrőkre, meg színhőmérsékletmérőre most épp nincs szűkségem. Ez az előnye megvan a diginek.
Előzmény: Blaze of Glory2 (492)
tobsa Creative Commons License 2005.04.23 0 0 497
Vajon hol lehet ilyet venni? Engem is érdekelne.
Előzmény: Andreas (496)
Andreas Creative Commons License 2005.04.22 0 0 496
Látott már valaki közelről ilyen vakuadaptert? Konkrétan az érdekelne hogy a talpponti összeköttetés megbontható-e egyszerüen, mert szeretnék egy egyszerübb kapcsolást elhelyezni benne, hogy a régi vakum 180V-os feszültségét a digitgép által elfogadható 6-7V-ra szelidítsem. Tápfeszt a vaku adna, így nem kell belezsúfolni a lejjebb említett 3V-os gombelemet.
kobuto Creative Commons License 2005.04.22 0 0 495
Sziasztok!

Az adok-veszek topikban már feltettem a kérdésemet, de ott eléggé off volt. Olyan lámpát keresek, amit állványmenetbe vagy vakupapucsba lehet illeszteni, és a af segédfényként funkcionálna. Egy ismerősöm olvasott egy LEDes fajtáról, de már nem tudja, hol. Láttam a neten házikészítésű hulladékokat, de azokra nem gerjedek.

Találkozott már ilyesmivel valaki? Egyáltalán érdemes használni?

köszi,
kob
Twr Creative Commons License 2005.04.22 0 0 494
Ezt használta már valaki ? (tapasztalat)
Macro Ring Lite MR-14EX
Esetleg használatija van valakinek?
ferint Creative Commons License 2005.04.22 0 0 493

Köszönöm.

Én nem találom de majd jól felhívom őket.

Előzmény: 300eoss (483)
Blaze of Glory2 Creative Commons License 2005.04.22 0 0 492

Ha ajánlhatok valamit a témához:

http://www.photodo.com/nav/artindex.html 

Aztán az oldalon:

Take the lights temperature and avoid colour casts (ha a link nem műxik, próbáld a fentit)

Na, ezen az utóbbi oldalon szabatosan leírják, hogy mit, mivel, hogyan, miért.

Előzmény: Skie (490)
300eoss Creative Commons License 2005.04.22 0 0 491
Asszem az a legfehérebb, de elvileg nem is kell annál fehérebb, az olyan kb. mint a vaku. Csak az a baj, hogy elég kis teljesítményűek, kb. 75w-nak megfelelő fénye van. Én úgy vettem, hogy vettem hozzá a megfelelő foglalatot, gyújtót, és eszkábáltam egy förtelmesen csúnya lámpát. Asszem 2000ft-ból kijött az egész. Most ott porosodik, mert van 2 kisteljesítményű stúdióvakum beállítófénnyel, amivel egész jól elvagyok.
Előzmény: Skie (490)
Skie Creative Commons License 2005.04.22 0 0 490
Köszi. És akkor a 6000K-s a "legfehérebb", ami kapható?
Előzmény: 300eoss (489)
300eoss Creative Commons License 2005.04.21 0 0 489
Van 6000K-es is nekem. Én úgy kerestem, hogy a neten megkerestem az OSRAM és a Tungsram honlapját, és ott megadják a színhőmérsékletet is, bár általában kódokkal. Daylight--6000K
Cool white--4000K
színkód szerint 860 az a 6000K.
Előzmény: Skie (487)
zorko Creative Commons License 2005.04.21 0 0 488
Kedves topictársak! Szeretnék egy TTL vaku kapcsolási rajzot. Tud valake ebben segíteni? Köszönöm, Z.
Skie Creative Commons License 2005.04.20 0 0 487

Kis segítséget kérnék: keresek 5200 Kelvines fénycsövet, tudom, h létezik, mert láttam működés közben, kipróbáltam és tényleg fehér, az osram gyárt többek között ilyet, de annak a honlapja totál kuka és a forgalmazóként megadott boltok sem elérhetőek neten. Nem tudjátok, h hol és kb mennyiért lehet ilyeneket kapni?

zorko Creative Commons License 2005.04.20 0 0 486

Van egy slave vakuvezérlő építése topic, lehet h ott tudják.

(Esetleg a végén építesz egyet magadnak ócsóér... :)

Üdv, Z.

Előzmény: ferint (482)
zorko Creative Commons License 2005.04.20 0 0 485

Mirmur:

Igen én is arra gondoltam, hogy a frontlencséhez kéne egy szóró felület, a kis vaku fényét meg fókuszálni kéne rá egy "kondenzorlencsével". Ilyet ócska zoomos vakuból lehetne bontani, vagy láttam szemüvegesnél olyan kis "magic" akármilyen lapos nagyítót (Fresnel-lencse elven működnek).

Vagy még azon gondolkodom, hogy "fénykábelt" lehetne alkalmazni. Tehát valamilyen hajlékony fényt vezető ruddal vagy csővel lehetne ügyeskedni... :)

Üdv, Z.

Előzmény: _mirmur_ (481)
Homunculus Creative Commons License 2005.04.20 0 0 484

Canon Speedlight 540EZ rendszervaku eladó tökéletes karcmentes állapotban.Kb 10 tekercs filmmel használtam. Tokkal vonóval:

 

         39000FT

 

Tel: 06703304413 Fehér Csaba

300eoss Creative Commons License 2005.04.20 0 0 483
A tripont katalógusban láttam rádiós vakukioldót, ha az amit keresel...Adó- és vevőrész 72ezer + áfa
Előzmény: ferint (482)
ferint Creative Commons License 2005.04.20 0 0 482

Nem tudjátok hol lehet RÁDIÓS vakuvezérlőt kapni kicsiny hazánkban ?

Aztse tudom hol keressem mert sem a gugli sem az asztalaviszta nem dobott ki értelmes találatot :(

_mirmur_ Creative Commons License 2005.04.20 0 0 481

köszi, ezen én is gondolkozom, csak nem olyan egyszerű, mivel agépemen van egy adapter, erre megy a makró előtétlencse. Ez egy olyan cucc, ami már neheziti a vaku használatát, még terelővel is.

 

Talán megoldás lehet ha az elején lévő csavaros lencse, köré tekerem az aluminium

drótot, majd azt kiszélesitve rakom rá a lágyítót. mondjuk 10*10cm-es méretőt.

 

pauszpapirt gondoltam amugy.

 

köszi a választ!

 

 

lencse
Előzmény: zorko (473)
guyane Creative Commons License 2005.04.19 0 0 480
Sziasztok most vettem egy F828-at és szeretném megtudni milyen feszültségű vakut lehet rá rakni, mert az az igazság, hogy nekem van egy SUNPAK MZ440AF CA vakum csak semmi információt nem találok róla.

zorko Creative Commons License 2005.04.19 0 0 479
TTL vaku kapcs rajz....?
Blaze of Glory2 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 478

Helló!

 

Nos, gyárit nem tudok ajánlani. De te gyárthatsz softboxot. Hozzávalók:

Tv-doboz (vagy bármilyen hullámpapír), alufólia, ragasztószalag, olló, pauszpapír (akár A/1-esig), mérőszalag, számológép, kis kreativitás.

Nem lesz olyan masszív, mint egy gyári, de szerintem használható.

Előzmény: menyétbácsi (477)
menyétbácsi Creative Commons License 2005.04.12 0 0 477

Sziasztok! nem tudja valaki véletlenül, hogy ki gyárt kompakt vakuhoz (nikon sb600-ra kéne) nagyobb méretű softboxot? A LumiQuest típusunál nagyobb kellene, legalább egy 50x50 -es.

 

Köszönöm szépen előre is, ha nincs mit akkor is:))

 

Menyét

300eoss Creative Commons License 2005.04.10 0 0 476
Nem kell nekem az e-ttl villanás, nekem az is jó ha elvillan a beállított értéken (1, 1/2 , 1/4 stb). A wireless megoldás nem lenne rossz, de ha drága, akkor egy sokméteres kábellel is kiegyeznék, ami manuálban elvillantja. De az 550-en nincs normál szinkroncsatlakozó-aljzat, a kábelemet másoha dughatom csak :-)))
Előzmény: Karaya (475)
Karaya Creative Commons License 2005.04.10 0 0 475
Nem tud, de a sigma is csak az előre, manual beállított teljesítményt villanatja el optikai slave-ben.
Ha 300eoss ragaszkodik az 550ex wireless ettl slave vezérléséhez, akkor csak egy "olcsóbb" megoldást tudok: a master egy sigma 550dg super. De egy ilyet mindenképpen ki kell próbálni előtte, van belőle régebbi meg újabb tipus is.
Előzmény: mukuszmembran (470)
zorko Creative Commons License 2005.04.10 0 0 474
Tud valaki mutatni / küldeni / ajánlani TTL vaku kapcs rajzot? Köszi, Z.
zorko Creative Commons License 2005.04.10 0 0 473
Szia mirmur! Makrozáshoz - pláne ha 5cm-ről fotózol - relative könnyű szép világítást konstruálni. Én a gép saját vakuját használnám, fényterelő szerkentyűvel. Vsz vékony acéldrótból (0,2-0,5mm) hajlítanék valami felpattintható keretet, erre mehet mindenfé (alu- vagy féligáteresztő) fólia, papír, stb... ÜDv, Z.
Előzmény: Markoh (423)
en250 Creative Commons License 2005.04.10 0 0 472

A 420-as csak slave lehet.

AZ EX550 master, EZ540 slave párost már próbálta valaki?

Előzmény: doggie (471)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!