Keresés

Részletes keresés

mutty.hu Creative Commons License 2005.04.26 0 0 509

vannak oylan vakuk, ami 10-20 voltot adnak, ezekben többnyire van tirisztor, csak rosszul osztja le a feszültséget. Ezeket ki kell bírnia az optocsatolónak...

 

Nálam szempont volt a vaku sértetlenségének megőrzése, mert analóg mechanikus vázon az optocsatolós vezérlő valamiért nem szól el, tehát ha a vakuba teszem, nem tudom használni a régi gépen. Ha emg már úgyis külön dobozba tettem, volt hely a triacnak, amivel viszont agyis-úgyis elbír akármiylen szar régi atom orosz vakut is.

Előzmény: mutty.hu (508)
mutty.hu Creative Commons License 2005.04.26 0 0 508
Elvileg elbírja az optocsatoló "fénytriacja" is. Ha be tudod rakni a vakuba a szerkót. Gyakorlatban nem próbáltam, de alegrosszabb ami történhet, hogy ellősz egy optocsatolót.
Előzmény: tobsa (507)
tobsa Creative Commons License 2005.04.26 0 0 507

Három vakut mőködtetsz egyszerre? Olyan optocsatolót nem tudsz amelyik direktbe /triac nélkül/ működtetné a vakut? /Sajna kevés a helyem/Gondolom a vakunak is van belső ellenállása. Köszi a segítséget.

Előzmény: mutty.hu (506)
mutty.hu Creative Commons License 2005.04.26 0 0 506

a 10K-s ellenállás kibírja nekem 3-200V-ig van tesztelve.

 

A bemenetet úgy közösítem, hogy gyakorlatilag mindhárom LED a nullát a fényképezőgépról kapja, vagyis a +3v után jön 3 db. ellenállás, ami rámegy a 3 db optocsatoló LED-jére, amiknek a katódja egybe van kötve, és azt zárja a nullához a fényképezőgép.

Előzmény: tobsa (502)
Csoka Creative Commons License 2005.04.26 0 0 505
Eloszor en is valami hasonlot akartam de a kovetkezore jutottam, ez mar csak penz kerdese :)
- 3 db soligor 340-es vaku (egy mar van)
- 1 hama vakupapucs->pc
- 1 mutty fele eloszto
- 4x 5-10 m szinkronkabel (1 az elosztoba 3 meg a vakuk es az eloszto koze )
- 3 allvany
- 3 ernyo
- nemi szigeteloszalag
- tonna ceruzaaksi vagy valahogy trafora kell kotni a vakukat

Ha olyan kedvem lenne akkor maradna egy szinkronkabel egy kulon vakuba es a masik kettot ugyanugy el lehet villantani vele mert tudnak slavekent uzemelni, bar ebben nem igazan bizom mert meg studiovakukkal is volt olyan hogy nem volt hajlando elvillani mert nem verodott vissza annyi feny :)
Előzmény: Blaze of Glory2 (504)
Blaze of Glory2 Creative Commons License 2005.04.25 0 0 504
Háát, én nem tudom, mert engemet is ebben a topicban kupáltak ki, de a következő talán jól jön (viszont automatika, az persze nem lesz):
1. Veszel egy olyan olcsó vakut, amivel elégedett lennél.
2. Veszel mellé egy Soligor FT-3-as vakukioldót (én is pont ezen topic alapján vettem ilyet, kb. 3700 Ft)
3. Végül egy sín: barkácsolás, bolhapiac, használt fotóscikkekkel foglalkozó üzlet.

Ezt a cuccost összerakod. Nem kell félni, beltérben a visszavert fény is elsüti a slave vakut, nem kell közvetlenül látniuk egymást. A kombó további előnye, hogy a slave-t szinte akárhová teheted, ahova úri kedved tartja.
Előzmény: deew (503)
deew Creative Commons License 2005.04.24 0 0 503
Sziasztok!

Tanácsokat szeretnék kérni, hogy Canon Is S1 géphez milyen slave vakut érdemes venni? Én Soligor vakukra gondoltam, de mindenképpen olyan kéne, amihez van vakusín. Ha tudtok 20 körül elfogadható minőségű cuccot kérem írjatok. Ja és fontos, hogy a fej felfele 90 fokban hajlítható legyen. Nézegettem még a
Soligor SB-50 Digítális (slave) vaku markolatot is, ehez meg nemtom milyen vakut kellene venni. Minőségre kb nekem megfelelő lenne a Soligor DG-340AZ vaku......



köszi a segítséget!
deew
tobsa Creative Commons License 2005.04.24 0 0 502

EZt,hogy érted ? ˝3 ilyen kapcsolás van egymás mellé építve, úgy, hogy a bemenetük, vagyis ahol a fényképezőgép összezár, az közösítve van˝

130 V-os vakunál a 10Kohm-os ellenállás értékét mekkorára kell változtatni?

Előzmény: mutty.hu (501)
mutty.hu Creative Commons License 2005.04.23 0 0 501

Hi!

 

Valamelyik topicba jópár héttel ezelőtt publikáltam a galvanikus leválasztót.

 

http://photo.mutty.hu/ize/kapcsrajz.GIF

 

Én ezt építettem, én találtam ki, és működik. Nekem az 550EX-et elvillantja a 190V-os gagyi kinai vaku mellett, 3 ilyen kapcsolás van egymás mellé építve, úgy, hogy a bemenetük, vagyis ahol a fényképezőgép összezár, az közösítve van.

 

Canon 300D-n 1/320s vakuszinkront ad (1/200 helyett!)

 

csatlakozókat nehéz beszerezni hozzá, drágák a papucsok. Aki szeret barkácsolni, ellenben szerelhet valamiylen csatlakozót a vakuba, nekem RCA (line) csati vált be.

 

http://photo.mutty.hu/ize/IMG_0267.JPG

 

igy néz ki a rendszer.

gregi91 Creative Commons License 2005.04.23 0 0 500
Helló! Tom h. nem ide tartozikde, nem tudja valaki, hogy ki tudok-e venni egy nikon 2200-ból az lcd-t és berakni egy másik ugyanilyenbe?
Andreas Creative Commons License 2005.04.23 0 0 499
Az Erva fotó és a Digitcam árlistáiban láttam 2000-2500 Ft körül.
Előzmény: tobsa (497)
Skie Creative Commons License 2005.04.23 0 0 498
Köszi a linket. Szerencsére színhőmérsékletmódosító szűrőkre, meg színhőmérsékletmérőre most épp nincs szűkségem. Ez az előnye megvan a diginek.
Előzmény: Blaze of Glory2 (492)
tobsa Creative Commons License 2005.04.23 0 0 497
Vajon hol lehet ilyet venni? Engem is érdekelne.
Előzmény: Andreas (496)
Andreas Creative Commons License 2005.04.22 0 0 496
Látott már valaki közelről ilyen vakuadaptert? Konkrétan az érdekelne hogy a talpponti összeköttetés megbontható-e egyszerüen, mert szeretnék egy egyszerübb kapcsolást elhelyezni benne, hogy a régi vakum 180V-os feszültségét a digitgép által elfogadható 6-7V-ra szelidítsem. Tápfeszt a vaku adna, így nem kell belezsúfolni a lejjebb említett 3V-os gombelemet.
kobuto Creative Commons License 2005.04.22 0 0 495
Sziasztok!

Az adok-veszek topikban már feltettem a kérdésemet, de ott eléggé off volt. Olyan lámpát keresek, amit állványmenetbe vagy vakupapucsba lehet illeszteni, és a af segédfényként funkcionálna. Egy ismerősöm olvasott egy LEDes fajtáról, de már nem tudja, hol. Láttam a neten házikészítésű hulladékokat, de azokra nem gerjedek.

Találkozott már ilyesmivel valaki? Egyáltalán érdemes használni?

köszi,
kob
Twr Creative Commons License 2005.04.22 0 0 494
Ezt használta már valaki ? (tapasztalat)
Macro Ring Lite MR-14EX
Esetleg használatija van valakinek?
ferint Creative Commons License 2005.04.22 0 0 493

Köszönöm.

Én nem találom de majd jól felhívom őket.

Előzmény: 300eoss (483)
Blaze of Glory2 Creative Commons License 2005.04.22 0 0 492

Ha ajánlhatok valamit a témához:

http://www.photodo.com/nav/artindex.html 

Aztán az oldalon:

Take the lights temperature and avoid colour casts (ha a link nem műxik, próbáld a fentit)

Na, ezen az utóbbi oldalon szabatosan leírják, hogy mit, mivel, hogyan, miért.

Előzmény: Skie (490)
300eoss Creative Commons License 2005.04.22 0 0 491
Asszem az a legfehérebb, de elvileg nem is kell annál fehérebb, az olyan kb. mint a vaku. Csak az a baj, hogy elég kis teljesítményűek, kb. 75w-nak megfelelő fénye van. Én úgy vettem, hogy vettem hozzá a megfelelő foglalatot, gyújtót, és eszkábáltam egy förtelmesen csúnya lámpát. Asszem 2000ft-ból kijött az egész. Most ott porosodik, mert van 2 kisteljesítményű stúdióvakum beállítófénnyel, amivel egész jól elvagyok.
Előzmény: Skie (490)
Skie Creative Commons License 2005.04.22 0 0 490
Köszi. És akkor a 6000K-s a "legfehérebb", ami kapható?
Előzmény: 300eoss (489)
300eoss Creative Commons License 2005.04.21 0 0 489
Van 6000K-es is nekem. Én úgy kerestem, hogy a neten megkerestem az OSRAM és a Tungsram honlapját, és ott megadják a színhőmérsékletet is, bár általában kódokkal. Daylight--6000K
Cool white--4000K
színkód szerint 860 az a 6000K.
Előzmény: Skie (487)
zorko Creative Commons License 2005.04.21 0 0 488
Kedves topictársak! Szeretnék egy TTL vaku kapcsolási rajzot. Tud valake ebben segíteni? Köszönöm, Z.
Skie Creative Commons License 2005.04.20 0 0 487

Kis segítséget kérnék: keresek 5200 Kelvines fénycsövet, tudom, h létezik, mert láttam működés közben, kipróbáltam és tényleg fehér, az osram gyárt többek között ilyet, de annak a honlapja totál kuka és a forgalmazóként megadott boltok sem elérhetőek neten. Nem tudjátok, h hol és kb mennyiért lehet ilyeneket kapni?

zorko Creative Commons License 2005.04.20 0 0 486

Van egy slave vakuvezérlő építése topic, lehet h ott tudják.

(Esetleg a végén építesz egyet magadnak ócsóér... :)

Üdv, Z.

Előzmény: ferint (482)
zorko Creative Commons License 2005.04.20 0 0 485

Mirmur:

Igen én is arra gondoltam, hogy a frontlencséhez kéne egy szóró felület, a kis vaku fényét meg fókuszálni kéne rá egy "kondenzorlencsével". Ilyet ócska zoomos vakuból lehetne bontani, vagy láttam szemüvegesnél olyan kis "magic" akármilyen lapos nagyítót (Fresnel-lencse elven működnek).

Vagy még azon gondolkodom, hogy "fénykábelt" lehetne alkalmazni. Tehát valamilyen hajlékony fényt vezető ruddal vagy csővel lehetne ügyeskedni... :)

Üdv, Z.

Előzmény: _mirmur_ (481)
Homunculus Creative Commons License 2005.04.20 0 0 484

Canon Speedlight 540EZ rendszervaku eladó tökéletes karcmentes állapotban.Kb 10 tekercs filmmel használtam. Tokkal vonóval:

 

         39000FT

 

Tel: 06703304413 Fehér Csaba

300eoss Creative Commons License 2005.04.20 0 0 483
A tripont katalógusban láttam rádiós vakukioldót, ha az amit keresel...Adó- és vevőrész 72ezer + áfa
Előzmény: ferint (482)
ferint Creative Commons License 2005.04.20 0 0 482

Nem tudjátok hol lehet RÁDIÓS vakuvezérlőt kapni kicsiny hazánkban ?

Aztse tudom hol keressem mert sem a gugli sem az asztalaviszta nem dobott ki értelmes találatot :(

_mirmur_ Creative Commons License 2005.04.20 0 0 481

köszi, ezen én is gondolkozom, csak nem olyan egyszerű, mivel agépemen van egy adapter, erre megy a makró előtétlencse. Ez egy olyan cucc, ami már neheziti a vaku használatát, még terelővel is.

 

Talán megoldás lehet ha az elején lévő csavaros lencse, köré tekerem az aluminium

drótot, majd azt kiszélesitve rakom rá a lágyítót. mondjuk 10*10cm-es méretőt.

 

pauszpapirt gondoltam amugy.

 

köszi a választ!

 

 

lencse
Előzmény: zorko (473)
guyane Creative Commons License 2005.04.19 0 0 480
Sziasztok most vettem egy F828-at és szeretném megtudni milyen feszültségű vakut lehet rá rakni, mert az az igazság, hogy nekem van egy SUNPAK MZ440AF CA vakum csak semmi információt nem találok róla.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!