Nah, pont énis ezt linkeltem mint te. Ismered ezek szerint ezt a kecskeméti céget? Az érdekelne hogy megéri e elmenni oda halért, mert nekem kicsit mesze lenne Békéscsabáról, de viszont olcsón adják a halakat. Vagy hogy lehet ezt egyáltalán megoldani?
Köszönöm a válaszodat. Fmc-t nem találtam ahol tudnék rendelni,de majd valamit szerzek. Egyébként nyáron lesz 4 éves a tavam, eddig még semilyen betgségük nem volt a halaknak.
Természetes viselkedés, a béka mindenre rámozdul, ami mozog. Márpedig a kenyérdarabot mozgatják a halak, ahogy csipegetik, ezért a víz szinén vergődő rovarra hasonlít, így a béka elrugaszkodik a partról és benyeli. A halat sem a víz alatt üldözi, hanem a sekély részen nyüzsgő ivadékok, vagy az ikrázás miatt a szélen mozgó halak közül veszi ki a vámot. A tó mélyén nem tudja elkapni !
Neki van a betontartálya, amit ha nem ás le, akkor oldalról is átfagy majd télire.
Én is a kicsiket azért vittem be mert nekem egy régi fagyasztószekrény a kerete és abba van fólia és az is oldalról befagyna hiába van 5cm purhab szigetelése. Tettem bele egy sima akváriumi bubiztatót és ennyi, így teleltettem őket. Persze a nagyok kint vannak rendesen.
Arany halat télen be kell vinnem milyen vizforgató vagy szürő kéne ehez ?
(Amatör vagyok)
Nem találok ilyen oldalt hogy tudnám ezt szépen meg csinálni.
Bőrfertőző kórokozók, remekül úsznak egyik haltól a másikig. „Szívalakú bőrfakító betegsének” is nevezik. A tünetek:Kezdetben 1-3 cm-s fehéresen áttetsző foltok alakulnak ki a halak testén. A fertőzött egyedek vakaróznak, imbolyogva állnak a szűrő áramlatában, kedvtelenek lesznek. Későbbi stádiumban a halak bőrét szinte teljesen befedi a betegség, bőrük megvastagodik. Az okok:Ez a betegség a kevésbé jó körülmények közt tartott halakon jelenik meg elsősorban, a zsúfoltság hátrány a betegség leküzdésében. Elsődleges bőrkárosító kórokozók, a késői stádiumban a hal elpusztul. Kezelés:A megfelelő gyógyszer alkalmazását mihamarabb meg kell kezdeni, amint észrevettük a betegséget, hisz nagyon gyorsan tud továbbfertőzni. A darakór ellen használatos készítmény itt is alkalmazható, de kifejezetten a kerti tavi halak megbetegedését megállító gyógykészítmény is kapható.
Én Xantakridint, vagy FMC-t ajánlok. Tavasszal egyébként sem árt a vizedet fertőtlenítani.
Xantakridint gyógyszertárban tudsz venni por alakban a becsületes neve AcriflaviumCloratium. Por, vizzel oldod aztán bekevered! Az FMC-t töményet halnagykerekből tudsz rendelni. Levegő bevitelre figyelj a kezeléskor!
Tavaly volt egy pár kishalam amit visszaengedtem a tóba olyan 2.5-3cm, és mikor beengedtem mintha egyből ráment volna egy béka, de nem tudtam kivenni csak, hogy nagyon mozgott a növény közt. És később meg már nem találtam meg a kishalakat, de majd most ha tavaszodik és tisztul a viz kiderül.
Van még 10-20 kis növendék halam amiket bent teleltettem fagymentes helyen kb 200liter 10-12°C vízben, etettem is őket, bár nem nagyon nőttek meg 1.5-2.5cm, ki kéne majd tennem őket tavasszal háta megnőnek, csak nem szeretném ha békakaja lenne belőlük.
És van egy pár osztott farkú is azokat főleg nem szeretném ha megennék, mert nincs már több olyan halam, tavaly mindet megette a macska, amint hoztam 2-3 darabot másnapra megette a macska, (Pedig volt egész szép tarka, meg piros fekete úszóval, tiszta fekete gülüszemű) azóta már túladtam a macskán.
Ez kb.egy méter magas kör alakú tartály gondoltam kikenem belüröl vagy fagyálló ragasztóval vagy folyékony gumival. Szerinrem télen se fagyna be. Én koira gondoltam.
Szitakötők, rovarok, pókok, földigiliszták, meztelencsigák szerepelnek a tavibékák étlapján. A víztől nem távolodik messzire. Testnagyságából következőleg néha egereket, halakat is elfogyaszt. Fiatalkori kannibalizmus is előfordul a fajnál.
Alkalmas, de a biztosnág kedvéért tennék bele tófóliát. Áss egy gödröt és abba tedd bele, bár ha már van fóliád akár áshatsz is tavat :) Télire viszont ne hagyd kint őket, akváriumba legyenek. Pl 3 szép aranyhal :)