Keresés

Részletes keresés

tbando Creative Commons License 2009.04.08 0 0 9052

Az excel 2000-ben a Beállítások/Áttérés menüpont alatt van egy olyan lehetőség, hogy másodlagos billentyű használat vagy valami ilyesmi. Az irányítóbillentyük müködnek másképp mint az excel alapban. De mivel hozzászoktam, ragaszkodnék hozzá az excel 2007-ben is, ha van rá lehetőség. De nem találom. Nem tudja valaki, hogy van-e erre lehetőség és ha igen, hol?

toccata Creative Commons License 2009.04.08 0 0 9051
Mivel a vizsgálat az 1 és 100 közti számokra vonatkozik, a 100-nál nagyobb érték esetén nem kerül az eredményjelző cellába semmi. Ezt jeleni a két macskaköröm ("").
Előzmény: NeomatiK (9050)
NeomatiK Creative Commons License 2009.04.08 0 0 9050
A függvény legvégén a "" jel előtt mit jelöl?
Előzmény: NeomatiK (9049)
NeomatiK Creative Commons License 2009.04.08 0 0 9049

Szuper!!! Nagyon köszi!

 

A függvény legvégén a "" jel előtt mit jelöl?

 

Előzmény: Delila_1 (9048)
Delila_1 Creative Commons License 2009.04.08 0 0 9048

A HA, VAGY és az ÉS függvényekkel megoldható:

 

=HA(VAGY(A1=1;A1=2;A1=3;...);1;HA(VAGY(A1=4;A1=6;A1=8;...);2;HA(ÉS(A1>=18;A1<=100);3;"")))

Előzmény: NeomatiK (9047)
NeomatiK Creative Commons License 2009.04.08 0 0 9047

Sziasztok!

 

Excelben egy oszlop celláiban vannak egész számok. A mellette lévő oszlopban szeretném megjeleníteni hogy mely halmaznak az elemei ezek a számok, azaz ha pl 1, 2, 3, 5, 7, 11, 13, 17 valamelyike, akkor ebbe a cellába 1-es számjegy kerüljön. Ha 4, 6, 8, 9, 10, 12, 14, 15, 16 valamelyike, akkor a 2-es számjegy kerüljön, ha pedig 18-100-ig akkor a 3-as szám kerüljön a cellába.

Van erre valami függvény vagy hogy lehetne megoldani?

Köszi előre is!

Törölt nick Creative Commons License 2009.04.08 0 0 9046
Nézd meg a Eszközök/Beállítások/Számolás fülön, hgy be van e jelölve a külső csatolási értékeket ment, Külső hivatkozásokat frissít.
ugyanitt a számolásnál az automatikus.

Egyébként:

"Ha a képlet más munkalapon vagy munkafüzetben lévő cellákra vagy értékekre utal, és a másik munkafüzet vagy munkalap neve nem betű jellegű karaktert vagy szóközt is tartalmaz, a nevet aposztrófok ( ' ) közé kell foglalnunk."


Próbáld meg úgy, hogy nem az általad leírt módon illeszted be a csatolást, hanem úgy, hogy indítassz egy = jellel a cellában és rákattintassz a hivatkozni kívánt cellára a másik munkafüzetben.

Előzmény: útkaparó (9045)
útkaparó Creative Commons License 2009.04.08 0 0 9045
 

Sziasztok!

 

A következő a megoldandó feladatom: van kb. 30 word doksi, mindegyikból kb 10-10 adatot kellene csatolnom egy összesítő excel tábla megfelelő dokumentumhoz tartozó sorába. Fontos, hogy ami a wordban esetleg módosul, azt kövesse az összesítő nyilvántartás (excel) módosulása is.

Ha sima Ctrl+C, beillesztés másként, csatolás, szövegként módon oldom meg, akkor addig nagyon remek, amíg be nem zárom az excelt, újranyitásnál viszont már nem találja a csatolásokat ("NÉV?", kérdezi kissé viccesen). Most ugyenezt próbálom, csak nem szövegként, hanem hivatkozásként csatolom az adatokat, néhány próbazáráson már túl vagyok eddig OK.

Azt szeretném mindezek után kérdezni tapasztaltabb kollégáimtól, már csak a felesleges időpocsékolás elkerülése végett is, hogy érdemes-e ezen a módon tovább haladni, nem fogja-e a kb 300 hivatkozás megnyitáskori frissítése nagyon lelassítani az excelt, egyáltalán lehet-e 300 hivatkozást csatolni 1 excel-táblához, 30 különböző doksiból, vagy esetleg van egyszerűbb megoldás is?

Köszönöm előre is, üdv mindenkinek.

útkaparó Creative Commons License 2009.04.07 0 0 9044

Sziasztok!

 

A következő a megoldandó feladatom: van kb. 30 word doksi, mindegyikból kb 10-10 adatot kellene csatolnom egy összesítő excel tábla megfelelő dokumentumhoz tartozó sorába. Fontos, hogy ami a wordban esetleg módosul, azt kövesse az összesítő nyilvántartás (excel) módosulása is.

Ha sima Ctrl+C, beillesztés másként, csatolás, szövegként módon oldom meg, akkor addig nagyon remek, amíg be nem zárom az excelt, újranyitásnál viszont már nem találja a csatolásokat ("NÉV?", kérdezi kissé viccesen). Most ugyenezt próbálom, csak nem szövegként, hanem hivatkozásként csatolom az adatokat, néhány próbazáráson már túl vagyok eddig OK.

Azt szeretném mindezek után kérdezni tapasztaltabb kollégáimtól, már csak a felesleges időpocsékolás elkerülése végett is, hogy érdemes-e ezen a módon tovább haladni, nem fogja-e a kb 300 hivatkozás megnyitáskori frissítése nagyon lelassítani az excelt, egyáltalán lehet-e 300 hivatkozást csatolni 1 excel-táblához, 30 különböző doksiból, vagy esetleg van egyszerűbb megoldás is?

Köszönöm előre is, üdv mindenkinek.

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.31 0 0 9043

Sziasztok!

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy makróval megoldható-e az, hogy ameddig egy adott excel munkafüzet adott munkalapja az aktív, addig ne lehesen más alkalmazásra (pl. word, adobe, ...) átváltani?

 

Előre is köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.31 0 0 9042
Köszi, igen, a tartalom természetesen be van állítva normális kinézetre :-) De kérték, hogy a lista-kijelölő is legyen középen (elég széles a sor)...
Előzmény: Delila_1 (9041)
Delila_1 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 9041
Arról nem tudok, de a cella tartalmát függőlegesen középre helyezhetnéd, jobban mutatna, és nem lenne olyan zavaró a nyíl elhelyezése, mint így. :)
Előzmény: Törölt nick (9040)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.31 0 0 9040
Sziasztok!

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy van-e lehetőség arra, hogy a legördülő lista, lista kijelölő gomb helyét megváltoztassuk. Konkrétan, meg lehet valahogy azt oldani, hogy ez a kijelölő gomb a sor közepén vagy a felső sarokba legyen?

Előre is köszönöm.

 

 
stromba Creative Commons License 2009.03.29 0 0 9039

A szóköz  helyett inkáb ezres elválasztó jelet mondanék, mivel a szóköz csak a magyar régiós beállításnál igaz. Angol beállítás használatakor így vesszőt kell írni a számformátum után ha a szám ezredrészét akarod látni.

Előzmény: Delila_1 (9038)
Delila_1 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 9038

Még mindig formátum.

 

Ha a formátumnál a megadott formátum után egy szóközt írsz, a szám ezred részét látod a cellában, viszont a teljes összeggel számol, és a szerkesztőlécen is a teljes érték szerepel. Két szóközzel a végén a szám milliomod részével teszi ugyanezt.

 

Ennek van haszna is, mikor egy összeget ezer-, vagy millió Ft-ban kell megmutatni.

Delila_1 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 9037

Április elseje előtt nem rossz tipp.

 

Egy másik átverés:

 

A Beállítások > Szerkesztés fülén kapcsold be a Tizedesjegyeket. A Száma mező értékétől függően más-más eredményt kapsz, mikor egy cellába számot írsz.

1 > a beírt szám egytizedét-,

2 > századát-,

3 > ezredét-,

-1 > tízszeresét jeleníti meg.

 

Nemrég kaptam egy fájlt ilyen beállítással.

 

Eddig nem tudtam, hogy a SZUM törvényes örököse a formátumnak.

Előzmény: magyarpityu (9036)
magyarpityu Creative Commons License 2009.03.28 0 0 9036
A =SZUM függvény örökli az argumentumában megadott cellák formátumát. Ha ez a fura előjelcsalás van beállítva, akkor az eredmény előtt is megjelenik ez fölösleges előjel, azonban ha egy általános formátumú cellába beírod, hogy =B1*1 (mondjuk B1-ben van a szumma), akkor kiderül, hogy nem is negatív, csak elé írt egy zavaró előjelet. Hasonló a helyzet, ha a formátum mondjuk 100 (ekkor minden szám elé kiír egy 10-est). Ekkor egészen különös eredményt fog a szumma produkálni :))) Az eredmény a formátum beállítástól függetlenül az összeg lesz, de mert örökli a formátumot, így az eredmény elé is beírja a plusz karaktereket. Excelt kevésbé ismerő barátainkat jól meg lehet tréfálni...
Előzmény: Delila_1 (9035)
Delila_1 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 9035

Érdekesen viselkedik ez a -0 formátum. Egy tartományt így formáztam, egy másik, általános formátumú cellában meg összegeztem a tartományt. Az eredmény negatív előjelű lett.

Ezután a tartományt beszoroztam -1-gyel. Kinézetre a tartomány maradt úgy, ahogy volt, az összegző cella pedig két mínusz előjelet kapott. 

Előzmény: magyarpityu (9033)
tt65 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 9034
ha negatívot írsz be akkor is elé teszi, így látsz majd pl. --1 et a cellában!
Előzmény: mert én (9032)
magyarpityu Creative Commons License 2009.03.28 0 0 9033
De ugye tudod, hogy ettől nem lesz negatív a cellaérték, csak egy sormintát csináltál, ezzel az erővel bármilyen jelet odaírhatsz!
Előzmény: mert én (9032)
mert én Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9032
Sziasztok .
Köszönöm a válaszokat , közben megoldottam oly módon , hogy a cellaformázás szám egyéni kategória fülön formátumkódként adott cellákra -0 - át adtam meg , így ha pozitív számot írok a cellába automatikusan elé teszi a - jelet.
Előzmény: Törölt nick (9029)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9031
Sziasztok!

 

A következőben szeretnék segítséget kérni: makróból próbálok adott cellákba legördülő listákat létrehozni, a munkalap különböző soraiban található (gyakran változó) cellákból. A problémám az, hogy hiába van az érvényesítés beállításnál az IgnoreBlank = True -ra állítva az üres cellákat nem hagyja ki, a listába egy érték nélküli listaelemet tesz be. Tudna valaki ebben segíteni?

Előre is köszönöm!

 

A kis rutin most ilyen:

 

Sub Listabetöltés(ListaHelye As Range, Honnan As Long)

 

ListaHelye.Select

With Selection.Validation

.Delete

.Add Type:=xlValidateList, AlertStyle:=xlValidAlertStop, Operator:= _

xlBetween, Formula1:="=$A$" & Honnan & ":$E$" & Honnan

.IgnoreBlank = True

.InCellDropdown = True

' .InputTitle = ""

.ErrorTitle = ""

' .InputMessage = ""

.ErrorMessage = ""

.ShowInput = True

.ShowError = True

End With

 

End Sub

Delila_1 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9030

Pedig biztosan nagyon hasznos, de még én sem találkoztam olyan feladattal, ahol alkalmazni lehetne.

A József által írt módszer hasznosíthatósága sem ugrik be, csak az érdekessége. :)

Előzmény: Törölt nick (9029)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.26 0 0 9029
ez is jó, bár fogalmam sincs mi a gyakorlati haszna :)
Előzmény: Delila_1 (9023)
Delila_1 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 9028

Pl. az A oszlopban vannak a számok. Egy másik oszlopban ez a képlet

 

=HA(A1>0;A1*-1;A1)

 

átalakítja negatívvá az A1 értékét. Ezután ennek az oszlopnak az adataival számolsz az A helyett.

Előzmény: mert én (9021)
szkripnyik Creative Commons License 2009.03.26 0 0 9027
Én vagy makróval tudom elképzelni, ami egy mező tartalmának változásakor vizsgálja az előjelet, és beállítja negatívra, vagy te beírod a tetszőleges (pozitiv vagy negativ) értéket egy inputmezőbe és egy másikban megjelenik az azonos abszolut értékű, de negativ érték...
Előzmény: mert én (9021)
Delila_1 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 9026

Az első kérdésedre:

 

A függvény celláját másolod (Ctrl+c), jobb klikk, Irányított beillesztés, Értéket.

 

Van egy másik véletlenszám generáló is az Excelben, a

Randbetween(alsó_érték;felső_érték). Ez a megadott szélső értékek közötti egész számot generál.

Alapban, úgy emlékszem, nem szerepel a függvények között.

2007-es Excelnél Az Excel beállításai > Bővítmények, lent a Kezelés legördülőben Bővítmények > Ugrás > ott jelöld be az Analysis Toolpak négyzetét.

 

Előzmény: StellDJ (9022)
BMW535D Creative Commons License 2009.03.26 0 0 9025
Sziasztok

Segítséget kérnék excel grafikus diagram készítés ügyben.
Egy munkalapon belül szeretném megoldani hogy pl. "A" függőleges oszlop + "B" függőleges oszlopból ha csinálok hozzá egy diagramot ne vegye ketté a két oszlopot, tehát ne két csíkot csináljon csak egyet, folytatása legyen az "A" oszlopnak a diagramja (csíkja) a "B" oszlop..
Remélem érthetően írtam le :-)

Köszönöm előre is a válaszokat
Delila_1 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 9024

Elkészíted a grafikont.

 

 

 

Az alig látható lenti adatsoron jobb klikk, Adatsorok formázása.

 

 

Harmadik képet nem enged feltölteni, de ott is jobb klikk az adatsoron, a Trendvonal felvétele menüpontban rendelhetsz bármelyik adatsorodhoz - egyenként - trendet.

Előzmény: Gavriel (9014)
Delila_1 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 9023

Másik példa a metszet operátorra (nem tömbképletként):

 

 

Előzmény: Törölt nick (9020)
StellDJ Creative Commons License 2009.03.26 0 0 9022

Hello!

 

Azt szeretném megkérdezni hogy =VÉL()*(b-a)+a véletlenszám generátor, de ha ugyanazon a munkalapon végrehajtok egy műveletett akkor a mezők értékei megváltoznak, hogyan lehetne kiszámolni egyszer majd fixálni őket? Esetleg valaki tud még véletlenszám generátort excelben?

 

lenne még egy kérdésem, mondjuk van ez a táblarészlet:

év           hét         1             2             3             4             5             6            7            8

2008      17           63500    7600      98732    9328      8321      73821       72        782

2008      16           3628      3298      8292      8929      8929      81289       83       892

2008      15           3223      3245      54322    3243      43564    434            53         72

Azt szeretném kiszámolni hogy két azonos érték között eltelt idő.(a tábla 1000 oszlopos és 3500 soros) mondjuk a 72 értéket keresem akkor ott 2 hét tellik el, de a 72 érték többször is megjelenhet és akkor a legutolsó 72-től számítva a következő 72-ig hány hét tellik el?

Aki tudja kérem ossza meg:D

mert én Creative Commons License 2009.03.26 0 0 9021
Sziasztok .
Biztos sokaknak egyszerü kérdés . Hogy lehet beállítani , hogy adott cellákba beírt
számokat automatikusan negatív számokként értelmezzen az excel anélkül , hogy előjelet írnék a szám elé.
Köszönöm a választ !
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.25 0 0 9020
Ez hatalmas jó. Nem ismertem ezt a lehetőséget.
Előzmény: Jozsef (9019)
Jozsef Creative Commons License 2009.03.25 0 0 9019
Egy kis érdekesség a témához.
Igaz, nem halmaz, de két tartomány metszetét meglehet határozni a szóköz operátorral
Pl. Ha egy cellába beírjuk:
=A1:B5 A2:C2
és Ctrl+Shift+Enterrel kibontjuk két egymás melletti cellába, akkor a két tartomány közös részének, a A2:B2 a tartalmát kapjuk meg.
tervin26 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 9018
Köszi :)
Előzmény: magyarpityu (9017)
magyarpityu Creative Commons License 2009.03.25 0 0 9017
Az FKERES függvénnyel keresd végig az egyik adathalmaz minden elemét a másik adathalmazban, és a közös rész az, ahol nem adott vissza hibát a függvény. Ha csak darabszám kell, akkor a =HA(HIBÁS(FKERES(...));0;1) módon 0-k és 1-ek sorozatát kapod, amit a végén összeadsz és kész az eredmény.
Előzmény: tervin26 (9016)
tervin26 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 9016
Sziasztok!
Volna egy exceles kérdésem. Van egy rendezett tömböm 30 számból, meg egy másik 20 számból áll, meg kéne adnom a két tömb metszetét, azaz hány szám közös a két tömbben. Halvány elképzelésem sincs melyik függvénnyel lehetne.
Előre is köszi a segítséget!
szkripnyik Creative Commons License 2009.03.25 0 0 9015
Természetesen úgy is müködik, hogy az egyik munkalap neve "Linkek", a másiké "Adatok", tehát tényleg én voltam valahol vak és világtalan...
Előzmény: szkripnyik (9012)
szkripnyik Creative Commons License 2009.03.24 0 0 9013
Jó lassan, de letöltödött...
Előzmény: szkripnyik (9012)
szkripnyik Creative Commons License 2009.03.24 0 0 9012

Nem tudom, tegnap mit bénáztam el, de most tölti.

Lehet hogy összekevertem a Sheet1-t a Munka2-vel, valami ilyen piti dolog lehetett.

 

Viszont gyanus, hogy nem engedte a a "Sheet2"-re tölteni akkor sem, amikor azt adtam meg a WS értékadásakor...

 

Ha új füzetet nyitottam és Munka2 (Sheet2)-re tettem a  töltendő linkeket és Munka1 (Sheet1)-re kértem a letöltött adatokat, akkor ment.

 

:-))

Előzmény: Törölt nick (9011)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.24 0 0 9011
Ezeket próbálnám meg:
- próbálkozni más címekkel: van-e olyan html oldal, amit importálni tud az Excel? Ha van, akkor ugye konkrétan ezekkel a címekkel van baj.
- a nem működő címet megnézni böngészővel: meg lehet- nyitni? Ha meg lehet nyitni, akkor "a hiba az Ön készülékében van".
- lépésről-lépésre történő programvégrehajtással megnézni, hogy pontosan mi az az URL, ami a Connection paraméterbe kerül. Hátha van benne valami elírás, tévedés, stb. Esetleg úgy is, hogy a Connection paraméter cím részének elérhetőségét ellenőrizni böngészővel.

Ha minden rendben lévőnek tűnik, és mégsem megy, akkor nem tudom, mi van.



Előzmény: szkripnyik (9010)
szkripnyik Creative Commons License 2009.03.23 0 0 9010

Itthonról nem megy.....

 

A  .Refresh BackgroundQuery:=False -nél jelez hibát:

Runtime error 1004

"Ezen a helyen a cím nem érvényes. Ellenőrizze a címet és próbálja újra"

 

Magyar 2003-as EXCEL van

A Tűzfalban az EXCEL-t engedélyeztem de még a tűzfalat is kikapcsoltam, ugysem jó.

(gyorsan kapcsolom vissza)

Előzmény: Törölt nick (9003)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.23 0 0 9008
Fő a biztonság :-)
Előzmény: szkripnyik (9007)
szkripnyik Creative Commons License 2009.03.23 0 0 9007

Html oldalakat nyitogatok...

 

Ezt a végére fogom biggyeszteni:

While WS.QueryTables.Count > 0
WS.QueryTables.Item(1).Delete
Wend

 


De ezt

 

WS.Cells.Delete

 

inkább elintézem kézzel, azután ha van több biztonsági mentésem!!

 

:-)))

Előzmény: Törölt nick (9006)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.23 0 0 9006
Ha xls-t nyitsz meg a webről, azt nyilván be kell zárni, különben több száz nyitott munkafüzeted lesz.

Ha html oldalakat töltesz le, akkor...
Nos, a QueryTables.Add valójában megegyezik azzal, mintha az Adatok->Külső adatok importálása-> Új weblekérdezés menüpontot használnád. Amikor új weblekérdezést nyitsz, a régi megmarad, de engem ez még sosem zavart semmiben, és így eszembe sem jutott foglalkozni vele.

De igazad van, az a legtisztább, ha minden nyitott kaput bezárunk magunk után.
Szóval tedd a ciklus végére ezt:

While WS.QueryTables.Count > 0
WS.QueryTables.Item(1).Delete
Wend
WS.Cells.Delete

A fenti kód törli az összes definiált weblekérdezést a WS változóval definiált munkalapon, azután törli az összes cella tartalmát (ugyancsak a WS munkalapon).
Előzmény: szkripnyik (9005)
szkripnyik Creative Commons License 2009.03.23 0 0 9005

Bocsi, még egy kérdés:

 

Ez a megoldás ciklusban is mindig egy  URL-tart nyitva, vagy valahogyan le is kell zárni az adott oldalt (URL-címet)?

 

Több száz (nyilvános) táblázat adatát szeretném letölteni és más formátumban tárolni.... 

Előzmény: szkripnyik (9004)
szkripnyik Creative Commons License 2009.03.23 0 0 9004

Nem is tudom, hogyan köszönjem, meg!!!!!!

 

Kipróbáltam (most csak egy táblázatra), müködik, szépen letárolta, amit kellett!

Nagyon sok órai munkát spóroltál meg nekem, figyelembe véve a tegnapi adatvesztésemet is. :-((

 

Este otthonról megy (ciklusba szervezetten) a letöltés!

 

:-)))

Előzmény: Törölt nick (9003)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.23 0 0 9003
Itt van két példa, az első webre feltöltött xls, a másik sima html oldal letöltésére:


Sub Letöltés_xls()
Dim QueryString As String

QueryString = "http://ddl2.data.hu/get/0/1297990/teszt.xls"
Workbooks.Open QueryString
End Sub


Sub Letöltés_html()
Dim QueryString As String, WS As Worksheet

Set WS = Sheets("Munka1")
QueryString = "http://www.cpearson.com/excel/topic.aspx"
With WS.QueryTables.Add(Connection:="URL;" & QueryString, Destination:=WS.Range("A1"))
.BackgroundQuery = True
.TablesOnlyFromHTML = True
.Refresh BackgroundQuery:=False
.SaveData = True
End With
End Sub
Előzmény: szkripnyik (8996)
szkripnyik Creative Commons License 2009.03.23 0 0 9002

Előfordulhat, sajnos pontosan nem emlékszem.

Viszont miért maradt meg ez a beállítás a munkafüzet  bezárása és újramegnyitása után is?

Hogyan lehet ezt a beállítást törölni?

Én kénytelen voltam a két munkalapot teljes egészében törölni (igaz, az adataim már korábban elvesztek...)

Előzmény: Törölt nick (9001)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.22 0 0 9001
Nem lehet, hogy csoportos kijejölés volt érvényben a munkalapokra?
Ha a Shift ill. Ctrl billentyűkkel együtt kattintassz 1-1 munkalapra, akkor több munkalapot jelölsz ki - ekkor történhetnek azok, amiket leírtál.
Előzmény: szkripnyik (9000)
szkripnyik Creative Commons License 2009.03.22 0 0 9000

Hogy lehet ez?

 

Feltöltöttem egy munkalapot adatokkal, egy VB programocskával átírtam egy másik munkalapra.

 

Aztán nem tudom mi hülyült meg, de egy idő után, amikor töröltem a második lapot, törölte az elsőt is. amikor beszúrtam valamit bármelyik lapra, mindkettőn megjelent ill. (törlés esetén) mindkettőről törlödött. Több órai munkám veszett el.

Munkalapot egy munkafüzeten belül ne nevezzek el "Input"-nak és "Output"-nak?

 

Ez hülyíthette meg?

Delila_1 Creative Commons License 2009.03.22 0 0 8999

Létrehozod a két tartományt ábrázoló grafikont. Kijelölöd azt az adatcsoportot, amit a másik tengelyhez akarsz rendelni. Jobb klikk,  Adatsorok formázása >Tengely>Másik tengelyhez.

 

Szintén az adatsoron, a jobb klikkre előjövő menüben megtalálod a Trendvonal felvételét. Nézd meg mindkét fület a párbeszéd dobozban.

Előzmény: Gavriel (8998)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.22 0 0 8997
Egyszer már megoldottam ezt a webről letölés problémát, de most nincs kéznél a program, amit akkor írtam, és nem emlékszem, hogy is volt pontosan. Attól tartok, félrevezettelek azzal a FollowHyperlik-kel... Elnézést. Hétfőn megnézem, és helyesbítek.
Előzmény: szkripnyik (8996)
szkripnyik Creative Commons License 2009.03.21 0 0 8996

"Az internet vagy a proxyszolgáltató nem határolható be"

 

Ez volt a próbamóricka:

 

Sub proba()
For i = 1 To 1
ActiveWorkbook.FollowHyperlink Address:=Cells(i, 4).Value, NewWindow:=True
Next i

End Sub

És a D1 mezőben az index.hu volt beírva hyperlink-ként. Azt felismerte, hogy a http://index.hu -ról van szó

 

Lehet, hogy az címzett szerver tiltja, hogy programból "szólítsák meg" és csak browser-ből engedi?

 

Előzmény: szkripnyik (8995)
szkripnyik Creative Commons License 2009.03.21 0 0 8995

Excel-en belül még csak-csak használom az worksheet... és cells ... akármiket (de itt sem tudom melyik "metodus" és melyik "attributum").

Sajnos én öreg motoros vagyok, objektumorientált programozást soha nem tanultam, és a munkám során sem használtam, de hajlandó vagyok vénségemre megtanulni. Valahol van hozzá puska?

Előzmény: Törölt nick (8994)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.21 0 0 8994
Ha otthon vagy a VBA programozásban, akkor a FollowHyperlink metódus használatát javaslom.
Előzmény: szkripnyik (8993)
szkripnyik Creative Commons License 2009.03.21 0 0 8993

Egy excel táblázat egy oszlopa URL címeket tartalmaz, amelyek azonos szerkezetű kicsi táblázatokra mutatnak.

 

Hogyan lehet ezeknek a táblázatoknak a tartalmát EXCEL-ből elolvasni, letárolni akár a kiindulási táblázat adott sorába, akár másként. (pl. txt szerkezetű file-ként)

 

Ha a html source-t text-ként tudnám olvasni, akkor már ki tudnám szedni a nekem szükséges adatokat..

 

Előre is köszi

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.20 0 0 8992
Az API függvényekhez egy link.

Magyarázat a
"Public Declare Function SetActiveWindow Lib "user32.dll" (ByVal hwnd As Long) As Long"
sorhoz:

Képzeld el, hogy írsz egy saját függvényt VBA-ban, aminek van két paramétere. Például:

Private Function Összeg (Szám1 As Long, Szám2 As Long) As Long
Összeg = Szám1 + Szám2
End Function

Ezt a függvényt hogyan használod fel a program többi részében? Pl. így:

Dim Eredmény As Long
Eredmény = Összeg(32, 15)


A SetActiveWindow függvény is pont ilyen. Van egy paramétere, aminek a neve történetesen hwnd. A hwnd-nek ugyanaz a szerepe, mint az Összeg fgv. esetében a Szám1-nek és Szám2-nek. Ezt a paramétert kell beadni a függvénynek ahhoz, hogy működni tudjon. Más szóval, a SetActiveWindow esetében a hwnd paraméterrel adjuk a függvény tudtára, hogy konkrétan melyik ablakot akarjuk aktiválni.

Ez tehát annak az ablaknak az egyedi azonosítóját tartalmazza, amit aktiválni akarunk. A Windowsban minden egyes megnyitott ablaknak van egy egyedi azonosítója, ami egy Long típusú egész szám. Ezt az azonosítót először megszerezzük a GetActiveWindow függvénnyel, majd átadjuk SetActiveWindow-nak.

Hogy miért pont hwnd a paraméter neve, azt nem tudom. Ez egy rövidítés, azt hiszem, talán "Handle of Window" vagy valami hasonló. Mert az API függvények világában az ablakok azonosítóját "Handle" névvel illetik (jelentése kb. nyél vagy foganytú). De lehet, hogy nem csak az ablakokra vonatkozik ez, hanem mindenféle process-ekre is, szóval alapvetően a Handle az valami olyan azonosító, aminél fogva hivatkozni lehet egy adott ablakra, folyamatra, stb. Ennél többet én sem tudok róla.
Előzmény: Törölt nick (8991)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.20 0 0 8991

Jimmy, elnézést, még egy kérdés.


tesztelgettem a kódodat többféleképpen. Értem is, de a
"(ByVal hwnd As Long)" sornál mi a hwnd, miért kell az a változó?
Előzmény: Törölt nick (8979)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.20 0 0 8990
Ok, ez megoldva. Nálam volt a gond.
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.20 0 0 8989
kivettem az On Error Resume Next-et.
Run Time Error 5
Invalid procedure or argument
Előzmény: Törölt nick (8988)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.20 0 0 8988
Annyiban hibádzik, hogy ami eddig megtörtént a
"Application.CommandBars("munkalap").Visible = True"
sornál, most nem történeik meg.
(Tehát a munkafüzet aktiválásakor nem jelenik meg az eszköztár)
Ugyanebben a projektben van egy másik eszköztáram hasonló eljárással írva, az működik.
Előzmény: Törölt nick (8975)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.20 0 0 8987
Előző hsz-hez kapcsolódóan találtam az msdn-en lenti betűrendes összefoglalót
de hátha neked van jobb....

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa383688(VS.85).aspx
Előzmény: Törölt nick (8979)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.20 0 0 8986
Korrekt.
Épp azt csinálja amit szerettem volna.
A legjobb az, hogy ezelőtt a tálcán megjelent a gombja ennek a formnak (egy listbox van rajta), de már az sem - hálistennek (illetve, pontosabban neked)
Még az zavar, hogy nem ismerem ezeket az windows API függvényeket, esetleg van a tarsolyodban egy-két jó link?
Én is keresgélhetnék, de vmiért úgy érzem neked megvannak a konkrét/bevált helyek.

Tudom, hogy nonprofit tevékenység a fórumos fejtágítás de most már jövök neked egy tábla csokival, annyit segítettél.
Előzmény: Törölt nick (8979)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.20 0 0 8985
Ha még nem oldódott meg, igen.
Előzmény: ergognom (8982)
Delila_1 Creative Commons License 2009.03.20 0 0 8984

Kijelölöd a tartományt, másolás, jobb klikk, Irányított beillesztés, Képletet.

 

Máshova is beillesztheted a képletek értékeit, csak akkor a másolás után át kell állnod annak a tartománynak az első (bal felső) cellájára, ahova az értékeket be akarod illeszteni.

Előzmény: ergognom (8983)
ergognom Creative Commons License 2009.03.19 0 0 8983
Olyat lehet csinálni az Excelben, hogy egy képlet által generált időértéket úgy átalakítani, hogy a képlet eltűnjön? Tehát mintha csak kézzel írtam volna be az eredményt. Kézzel persze tudom hogy lehet, de mivel sok az adat, valami automatizálható megoldás kéne.
ergognom Creative Commons License 2009.03.19 0 0 8982
Küzdök vele és úgy tűnik, hogy a 1-es kivételével jól működik.
Amúgy már az időérték is képlet eredménye. Valószínűleg ez a probléma oka.
Kezdek megfáradni:)
Hajlandó lennél ránézni, ha elküldeném az xls-t e-mailen?
Előzmény: Törölt nick (8981)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.19 0 0 8981
Hát ezt így látatlanban elég nehéz megválaszolni.
Azt tippelem, hogy valamelyik 1-es cella melletti időérték szöveg formában van ott, aminek az összeadás szempontjából nulla az értéke. Esetleg nézd meg, hogy melyik időérték kitörlésekor nem változik meg az összeg.
Előzmény: ergognom (8980)
ergognom Creative Commons License 2009.03.19 0 0 8980
Köszönöm a választ, de a SZUMHA képletnél miért ad rossz eredményt, ha a számérték "1"?
Előzmény: Törölt nick (8977)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.19 0 0 8979
A GetActiveWindow és SetActiveWindow csak kettő a számos Windows API függvény közül, amelyek történetesen a user32.dll-ben vannak beletéve Microsoftilag. Ezeket bármilyen programból meg lehet hívni, sőt igazából ez a létezésük célja.

Visual Basic-ben úgy tudod használni a Windows API függvényeket, hogy először deklarálod őket. Erre való az első két sor. Ebből tudja a compiler, hogy amikor a kódban olyat talál, hogy "GetActiveWindow", akkor a %SystemRoot%\system32\user32.dll-ben kell keresni a függvényt.

Amúgy a GetActiveWindow az aktív ablak azonosítójával tér vissza, a SetActiveWindow pedig aktiválja a paraméterben megadott azonosítójú ablakot. Tehát a kód lényegében annyi, hogy eltárolom az Excel munkafüzet ablakának azonosítóját, megjelenítem a Userformot, aztán az ablak-azonosító segítségével újraaktiválom a munkafüzet-ablakot.

Ja és van egy fontos dolog, amit elfelejtettem az előzőben leírni. A Userform ShowModal tulajdonsága legyen False, különben nem tudod aktiválni a munkafüzetet.
Előzmény: Törölt nick (8978)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.19 0 0 8978
Hű, köszi, holnap bepróbálom.
Azt hittem ennél sokkal egyszerűbb dologról van szó, de amikor elkezdtem gúglizni, éreztem hogy nem (cca 1,5 órás keresgélés után csak félmegoldásokat találtam)
Aztán megkérdeztem itt és szrtem jól értetted h. mit szeretnék.

Kár, hogy nem értem az első két sort, csak annyit belőle, hogy bárhonnan elérhető, meg miért az a dll, a Declare Function...
Igyekszem utána nézni, de ha tudod hogy mit csinálnak ezek, akkor pár sorban leírhatnád. Időd függvényében.
Előzmény: Törölt nick (8975)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.19 0 0 8977
"Össze szeretném adni a B oszlop pl. "5" számértékű celláival azonos sorban lévő A oszlop időértékeit."

képlet:
=SZUMHA(B:B;5;A:A)

"Megszeretném számoltatni a B oszlop pl. "5" számértékű celláinak darabszámát."

képlet:
=DARABTELI(B:B;5)
Előzmény: ergognom (8976)
ergognom Creative Commons License 2009.03.19 0 0 8976
Sziasztok!

Segítségre volna szükségem.

A oszlop = időértékek
B oszlop = számértékek (1-től 92-ig összevissza)

Össze szeretném adni a B oszlop pl. "5" számértékű celláival azonos sorban lévő A oszlop időértékeit.

Megszeretném számoltatni a B oszlop pl. "5" számértékű celláinak darabszámát.


Nagyon megkönnyítenétek a dolgom, ha segítenétek.
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.19 0 0 8975
Bocs, hogy csak most, kicsit utána kellett nézni.
Szóval, egy normál kódmodulra tedd ki ezt:

Public Declare Function GetActiveWindow Lib "user32.dll" () As Long
Public Declare Function SetActiveWindow Lib "user32.dll" (ByVal hwnd As Long) As Long

A munkalap modulján pedig:

Private Sub Worksheet_Activate()
Dim H As Long
H = GetActiveWindow
On Error Resume Next
Application.CommandBars("munkalap").Visible = True
UserForm2.Show 'de nem akarom, hogy aktívként jelenjen meg!
SetActiveWindow H
End Sub

(Már ha jól értettem, hogy mit szeretnél...)
Előzmény: Törölt nick (8974)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.19 0 0 8974
Sziasztok,
Légyszi kis segítség.... :(
Van egy ilyenem:

Private Sub Worksheet_Activate()
On Error Resume Next
Application.CommandBars("munkalap").Visible = True
UserForm2.Show 'de nem akarom, hogy aktívként jelenjen meg!
End Sub


Hogy kell azt megoldani, hogy az USerForm2 ne legyen aktív, amikor megjelenik a munkalap aktiválásakor.

Ez azért gond, mert szükségem van arra, hogy ne a form legyen aktív, hanem a munkalap.
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.19 0 0 8973
Miket csinál ez a szerkesztő, szóval...

Sub UpdateTimers()

If Worksheets("TesztLap").Range("A4") = 0 Then
MsgBox "Idő letelt!"
Exit Sub
End If


mdNextTime = Now + TimeValue("00:00:01")
Application.OnTime mdNextTime, "UpdateTimers"
Application.Calculate

End Sub
Előzmény: Törölt nick (8971)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.19 0 0 8972
Köszönöm szépen! Igen, ez nagyon frappáns, de sajnos még csak most kezdem nézegetni a UserForm lehetőségeket. Kezdésnek viszont pompás lesz :-)
Előzmény: Törölt nick (8969)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.19 0 0 8971

Köszönöm szépen a segítséget! A probléma az alább megadott linkről összeállított függvénnyel volt, a lényeg, hogy a függvény értéke folyamatosan változik (visszaszámlálás) és ha az érték 0 lesz (vége) le kell állítani az időfrissítést...

 

Ha valakit érdekel, végül így tudtam megoldani a problémát:

 

 

Sub UpdateTimers()
  

<STR).Range("A4") = 0 Then
    MsgBox "Az idő letelt!"
    Exit Sub
  End If</STR)
   Application.
   Application.Calculate


End Sub

Előzmény: magyarpityu (8968)
Master of Amateurs :) Creative Commons License 2009.03.19 0 0 8970

Kicsit megsérült a profilom... Miután írtam nektek, el-elszálltak az eszköztárak az Office alkalmazásokban, majd meghalt az Active Desktop. Rendszergazda is csak pislogott :D Mindegy, új profil, tiszta lap :)

Előzmény: Törölt nick (8961)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.19 0 0 8969
Nézd csak, valami ilyesmire gondoltam...
Előzmény: Törölt nick (8967)
magyarpityu Creative Commons License 2009.03.19 0 0 8968
Szívesen segítenék, de nem értem, mi a gond. Nálam a kérdéses cellában az Adatok/Érvényesítés... beállításnál Lista típus kiválasztásnál a forrás megadásával szépen működik a Worksheet_Calculate eseményfigyelés. Bár ekkor a lista forrása csak ugyanezen a lapon lehet, de ha szükséges, azok az oszlopok elrejthetők.
Előzmény: Törölt nick (8967)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.18 0 0 8967
Sajnos, mégsem jó, a Worksheet_Calculate eseményfigyelésbe valamiért bezavar a lenyíló listából történő választás. Lassan feladom...
Előzmény: Törölt nick (8966)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.18 0 0 8966

Köszönöm szépen, ez nagy segítség volt! Egyébként, ha valakinek valamikor szüksége lesz egy visszaszámlálóra, ajánlom ezt a megoldást. Ennél a függvénynél kellett figyelni a 0 értéket, vagyis visszaszámlálás végét, mert innen kezdődik majd a kérdés-válasz értékelés...

 

Még egyszer köszönöm!

Előzmény: magyarpityu (8965)
magyarpityu Creative Commons License 2009.03.18 0 0 8965

Szia!

 

Próbáld ezt a kódot a Munka1 lap eseménykezelői közé írni!

 

 

Dim Érték As Integer

 

Private Sub Worksheet_Calculate()
   If Not Érték = Munka1.Cells(1, 1) Then
      Érték = Munka1.Range("$A$1")
      MsgBox "A1-ben változás!"
   End If
End Sub

 

 

Az 'Érték' változó egy 'Munka1' lap érvényességi területén értelmezett globális változó, a file megnyitásakor 0-t kap értékül. Ha egy cellában lévő függvény értéke változik, de maga a cellába írt formula nem, akkor nem váltódik ki Worksheet_Change esemény, csak Worksheet_Calculate. Viszont a Worksheet_Calculate nem ad vissza paramétert, tehát nem tudjuk, melyik cella vagy cellák értékének megváltozása generálta az eseményt, de egy-egy ilyen esemény kiváltódásakor lehet tesztelni az A1-es cellát, és ha az a korábban tárolt értékhez képest változott, akkor jöhet az üzenet, és tároljuk az aktuális értéket a következő Worksheet_Calculate kiváltódás kezeléséhez.

 

Esetleg még lehet inicializálni Érték változót:

 

Private Sub Worksheet_Activate()
   Érték = Munka1.Cells(1, 1)
End Sub

Előzmény: Törölt nick (8964)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.18 0 0 8964
Sziasztok!

Ismét problémám adódott, amit még nem értek. Adott egy egyszerű függvény (Module1-ben), amelyet a "Munka1" lapon az A1 cellába felhasználói függvényként illeszettem: =Összead(C1;D1)

Function Összead(A As Byte, B As Byte) As Byte

Összead = A + B

End Function


A "Munka1" lap Worksheet - Change eseményekezelője pedig:

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)

If Target.Address = "$A$1" Then
MsgBox "A1-ben változás!"
End If

End Sub

A problémám pedig az, hogy hiába változik az A1 (vagyis a függvény) értéke az eseménykezelő ezt nem jelzi... Tudna valaki ebben segíteni?
Előzmény: Törölt nick (8962)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.18 0 0 8963
Köszönöm szépen! Már két napja kutakodom a neten ez ügyben, de egyenlőre még eredménytelenül...
Előzmény: Törölt nick (8962)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.18 0 0 8962
Ez elég kemény diónak tűnik...
A megoldást nem tudom, de esetleg meg lehetne próbálkozni azzal, hogy keresni a neten egy olyan Clock vagy Timer jellegű ActiveX vezérlőt, amit rá lehet pakolni egy modeless userform-ra, és azt megjeleníteni, amíg a teszt kitöltése folyik. Jó esetben a vezérlőnek vannak eseményei is, amihez "lejárt az idő" vagy hasonló figyelmeztetések megjelenítését lehet kapcsolni.
A gond talán ott van, hogy a lista lenyitása az én tapasztalatom szerint is letiltja a VB kód futtatását, akkor viszont a vezérlő eseménykezelője sem fog végrehajtódni...

Szerintem lehet, hogy másképp kellene megközelíteni ezt a dolgot.
Például el tudnám képzelni így:
- egy label, amin megjelenik a kérdés
- egy combobox, ami a lehetséges válaszokat tartalmazza
- egy Commandbutton, ami tovább visz a következő kérdésre
- még egy label, ami az aktuális időt mutatja

Ezt az Application.OnTime módszerrel le lehet kezelni, és kipróbáltam: a userformon lévő combobox nyitogatása nem tiltja le a VB kódot.
Előzmény: Törölt nick (8959)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.18 0 0 8961
Víruskereső látta már? És rendszergazda?
Előzmény: Master of Amateurs :) (8960)
Master of Amateurs :) Creative Commons License 2009.03.18 0 0 8960

Sziasztok!

 

 Szerintetek mi leet annak az oka, hogy egyik pillanatról a másikra módosíthatatlanná vált a C:Program FilesMicrosoft OfficeOFFICE11XLSTART mappám?

 

1:Nem engedi elmenteni a PERS)

 

Exportáltam a moduljaim, és töröltem a munkafüzetet. (már visszaállíthatatlan a 2-es p----> OK ---> "Nem rögzíthető")

 

Az Eszközök--->Beállítások--->Általános fül -ön nem engedi, hogy megadjak másodlagos indítókönyvtárat ("OK" után a beírt elérési út nem mkerül mentésre)

 

Valaki találkozott már ilyen rohadt nagy bénasággal?

 

Ötleteiteket előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.18 0 0 8959
Sziasztok!

A következőben szeretnék segítséget kérni: egy excel táblában kérdések és az ezekhez tartozó válasz lehetőségek vannak, mégpedig ez utóbbiak cellához rendelt lenyíló lista formájában. A kérdések megválaszolására adott idő áll rendelkezésre (pl. 30 perc). A kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek tapasztalata abban, hogyan lehetne megcsinálni azt, hogy az eltelt időt valahogy folyamatosan lehessen jelezni (pl. egy cellában vagy a StatusBar-on), akkor is, ha a listát lenyitják, de még nem választanak.

A tapasztalatom az, hogy ameddig a listából nem történik választás, az aktuális időt sem tudom kijelezni, az Excel elveszi a vezérlést a VB-től.

Előre is köszönöm.
Előzmény: Törölt nick (8958)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.18 0 0 8958
Előre is köszönöm.

Delila_1 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 8957
Az eredeti cél egy függvény volt, ami bárhol a lapon visszaadja a tőle balra eső első cella értékét, amelyik bármilyen értéket tartalmaz.
Előzmény: Jozsef (8956)
Jozsef Creative Commons License 2009.03.16 0 0 8956
Hogy minek kell állandóan makrókat írni?! :)
pl. a következő tömbképlet (D1-be van írva) pont ezt adja vissza:
D1:{=INDEX($A1:D1;HOL.VAN(IGAZ;HOSSZ($A1:D1)<>0;0))}

Ráadásul úgy frissül, mint a szél :)
Előzmény: Delila_1 (8945)
Delila_1 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 8955

A PH fórumon Fehér Mancs megoldotta a kérdést:

 

Function ElsőNemÜres(Tartomany As Range, TermIrany As Boolean)
    Dim i As Integer

 

    For i = 1 To Tartomany.Cells.Count
        If TermIrany Then
            If Not (IsEmpty(Tartomany(i))) Then
                ElsőNemÜres = Tartomany(i).Value
                Exit Function
            End If
        Else
            If Not (IsEmpty(Tartomany(Tartomany.Cells.Count - i + 1))) Then
                ElsőNemÜres = Tartomany(Tartomany.Cells.Count - i + 1).Value
                Exit Function
            End If
        End If
    Next i

 

    On Error GoTo 0: ElsőNemÜres = ""
End Function


 

A TermIrany 0 vagy False értékénél a keresés egydimenziós tömbnél jobbról balra-, kétdimenziósnál soronként jobbról balra, majd lentről felfelé keres.

1-es, vagy True értéknél balról jobbra, majd fentről lefelé.

Delila_1 Creative Commons License 2009.03.15 0 0 8954

Jól paramétereztem, most újra kipróbáltam. Délelőtt minden cellában üres stringet adott, most 0-t. (?!)

 

Átírtam a Selection-t Application.Caller-re, de így sem frissít, és ellenáll a Copy-Paste alkalmazásának is. Nem baj, nem kötelező a függvényes megoldás, jó a makró.

 

Igen, IE-t használok. Azért kérdeztem rá, mert már volt szó erről, és Nálad továbbra sem látom a tagolást. Kár, sokkal jobban követhető.

Előzmény: Törölt nick (8953)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.15 0 0 8953
Az általad 8805-ben írt kód alapvető hibája, hogy a Selection-re hivatkozik, az meg bármi lehet. A képlet eredménye tehát attól függ, hogy most éppen az F2 cella, vagy az A oszlop, vagy esetleg egy diagram, stb. van-e kijelölve. Ez így nem túl értelmes, és erre mondtam korábban, hogy szerintem nem azt csinálja a függvényed, amit vársz tőle. Használd inkább az Application.Caller kifejezést, (mint én is a 8811-ben,) amely felhasználói függvény végrehajtásakor a képletet tartalmazó cellát adja meg.

Az én 3. megoldásom nekem jól működik. Talán rosszul paraméterezted a képletet, más ötletem nincs, hogy miért nem működik Nálad. Szóval, ha pl. G4-be teszed, akkor így néz ki:
=BalCella(4:4)

A múltkor én is megkérdeztem, hogy hogy csinálod, hogy a kódrészleteid rendesen, tagolva jelennek meg. Azt hiszem a Firefox műve, hogy nálam ilyen. Te Internet Explorert használsz, igaz?
Előzmény: Delila_1 (8952)
Delila_1 Creative Commons License 2009.03.15 0 0 8952

Köszönöm a segítséget, de nem akar összejönni.

A harmadikként jelölt megoldásod nálam minden sorban üres stringet eredményez. Az Application.Volatile sem jött be.

Végül írtam egy rövid kis makrót, ami végigszalad a sorokon, frissíti az értékeket, és függvényekkel sem terheli a fájlt.

 

Vajon miért nem látszik Nálad a kód bemásolásánál a tagolás?

A kódban a Tab billentyűt használom, és azzal szépen átjön ide.

 

Előzmény: Törölt nick (8951)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.14 0 0 8951
Amit Robbantómester írt, jó lehet, ha nincs túl sok olyan képleted, ami ezt a függvényt tartalmazza. A Volatile típusú felhasználói függvény ugyanis mindig újraszámolódik, ha a munkalapon bármely cella értéke megváltozik. Ez adott esetben egy csomó fölösleges munkát ad az Excelnek, és nagyon le tudja lassítani a működését.

Egy másik megközelítésben átírhatod a függvényedet úgy, hogy megadsz neki bemenő tartományt, pl:
Function BalCella(Be As Range)
...
End Function

és a felhasználó (a képlet szerkesztésekor) manuálisan jelöli ki, hogy mely cellákat kell figyelni. A példád esetében, amikor a képlet a G4-ben így nézne ki:
=BalCella($A$4:$F$4)
Ez egészen biztosan egzakt megoldás lenne, hátránya a manuális kijelölés nehézkessége.


Egy harmadik megközelítés:

Function BalCella(Be As Range)
Dim Alapcella As Range, Bal As Range

On Error GoTo ErrHandler
Application.Calculation = xlCalculationManual
BalCella = ""
Set Alapcella = Application.Caller
Set Bal = Alapcella.EntireRow.Find("*", Alapcella, xlValues, xlPart, , xlPrevious)
If Bal.Column < Alapcella.Column Then BalCella = Bal
ErrHandler:
Application.Calculation = xlCalculationAutomatic
End Function

Itt bemeneti tartományként a teljes sort kell megadni, amelyben a képlet is van. Ez látszólag körkörös hivatkozást eredményez, de mivel a bemeneti tartomány a függvényben sehol nincs felhasználva, valójában nem lesz körkörös hivatkozás. Így a képlet egyszerű Copy + Paste módszerrel másolható, és nem kell bajlódni a képlet cellájától balra eső terület manuális kijelölésével.

A megoldás hátránya, hogy nem vagyok 100%-ig biztos a megbízhatóságában. Teszteltem ugyan, és nem találtam benne hibát, és a logikája is egzaktnak tűnik, de mégis van egy halvány érzésem, hogy nem fedtem le minden eshetőséget, és adott esetben a képlet félrevezethet :-(
Előzmény: Delila_1 (8948)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.14 0 0 8950
Próbáltad az elejére beírni?: Application.Volatile
Előzmény: Delila_1 (8945)
LACARAPTOR Creative Commons License 2009.03.14 0 0 8949

Sziasztok!

Most ismerkedem a VisualBasic által nyújtott lehetőségekkel EXCEL-ben.

Ha valaki tudna segíteni: egy ComboBox-ban kiválasztott tartalmat kellene egy CommandButton megnyomásakor lementeni/másolni egy kiválasztott munkafüzet kiválasztott cellájába.

És ha tudtok ajánljatok egy jó könyvet amiből tudnék tanulni a fentihez hasonló dolgokat.

Köszönöm!

L.

Delila_1 Creative Commons License 2009.03.14 0 0 8948

Köszönöm.

Nem nekem kell, valaki kérte.

Félreérthetően írtam le. Annak a cellának az értékét kell kimenetként adnia a függvénynek, amelyik a tőle balra esők közül a legközelebbi, ami valamilyen értéket tartalmaz. Vagyis ha pl. a G4-ben van a függvény, és az értékkel ellátott cellák az A4:D4 tartományban vannak, akkor a G4 hozza a D4 tartalmát. A cél az lenne, hogy ha törlöm a D4-et, akkor a G4 értéke vegye fel a C4-ét, ha pedig az F4-be írok, a G4 azt hozza.

Erre nincs valami ötleted?

Előzmény: Törölt nick (8946)
atoms Creative Commons License 2009.03.14 0 0 8947
Köszi, közben én is megtaláltam a megoldást. gy nálam is ok.
Előzmény: Törölt nick (8944)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.14 0 0 8946
Minden excel képlet akkor számolódik újra, ha az elődcellák valamelyike megváltozik.
A felhasználói függvényekkel ugyanez a helyzet. A Te függvényednek viszont nincs explicit elődcellája.

Amúgy nem egészen értem, mi a célod ezzel a függvénnyel...
Plusz, szerintem nem pontosan úgy működik, ahogy leírtad.
Előzmény: Delila_1 (8945)
Delila_1 Creative Commons License 2009.03.14 0 0 8945

Van egy saját függvényem, ami a tőle balra lévő első, bármilyen értéket tartalmazó cella tartalmát adja vissza.

 

Function BalCella()
    sor = Selection.Row
    oszlop = Selection.End(xlToLeft).Column
    BalCella = Cells(sor, oszlop)
End Function

A hiba, hogy a cellák tartalmának változását nem követi, nem frissül.

Van valakinek tippje, mi lehet a hiba? Esetleg beállítási gond?

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.13 0 0 8944
ActiveWorkbook.SaveAs Filename:="C:\mappa1\valami.csv", FileFormat:=6, Local:=True
Előzmény: Törölt nick (8943)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.13 0 0 8943

Próbáld ki ezt a beállítást, nálam így működik:

 

ActiveWorkbook.SaveAs Filename:="C:mappa1valami.csv", FileFormat:=6, Local:=True

 

Előzmény: atoms (8938)
magyarpityu Creative Commons License 2009.03.13 0 0 8942
Amíg a makró fut, úgysem lehet szerkeszteni a lapot, de igazad van, ha a makró valami miatt futás közben kilép, takarítson maga után, azaz állítsa vissza a lapvédelem beállításokat akkor is, mikor a makró futása nem a makró végén ért véget.
Előzmény: Delila_1 (8941)
Delila_1 Creative Commons License 2009.03.13 0 0 8941

Szívesen.

Érdemes közé egy hibakezelést beiktatni, hogy ha valaki mégis megpróbálna belepiszkálni, ne akadjon ki (mármint a makró).

Előzmény: magyarpityu (8940)
magyarpityu Creative Commons License 2009.03.13 0 0 8940
Köszönöm szépen, fantasztikusan egyszerű, hogyan is nem gondoltam erre :))
Előzmény: Delila_1 (8939)
Delila_1 Creative Commons License 2009.03.13 0 0 8939

A makró induljon a lap zárolásával:

    ActiveSheet.Protect DrawingObjects:=True, Contents:=True, Scenarios:=True

 

és fejeződjön be a zárolás feloldásával:

    ActiveSheet.Unprotect

Előzmény: magyarpityu (8934)
atoms Creative Commons License 2009.03.13 0 0 8938

Arra van beállítva az alap, de biztos ami biztos a makro bejegyzi a regbe az elején, mégis vessző lesz a végeredményben :(

Előzmény: stromba (8933)
magyarpityu Creative Commons License 2009.03.13 0 0 8936
Erre az ablaktábla rögzítése (FreezePanes). Magyar Excelben az Ablak menü Ablaktábla rögzítése/feloldása pontja rögzíti azt a sort és oszlopot, ahol az aktuális cella van.
Előzmény: Törölt nick (8935)
magyarpityu Creative Commons License 2009.03.13 0 0 8934

Sziasztok!

 

Olyan beállítás létezik, hogy makróban úgy hivatkozok egyik munkalapra, hogy csak olvasok róla? Tehát van egy munkalapom, amiről kiolvasok adatokat, azokat feldolgozom és egy másik munkalapon megjelenítem az eredményeket. Viszont a forrás adatokat szigorúan meg szeretném őrizni és azt is el szereném kerülni, hogy véletlenül ráírjon a makró arra a lapra. Persze tudom, írjam meg rendesen a makrót, de mégis, nem lehet az a munkalap egy csak olvasható adatforrás, hogy az excel dobjon ki hibaüzenettel, ha véletlenül bármelyik cellát módosítaná a makró? Temészetesen mindez csak a makróra igaz, én kézzel módosítgatom a forrásadatok munkalapját is. Valami olyasmire gondolok, hogy a makró read only-nak látja azt a munkalapot, de a felhasználó szabadon írhat és olvashat onnan (tehát nincs munkalapvédelem).

stromba Creative Commons License 2009.03.13 0 0 8933
Át kell állítani a windows területi beállítások között a listaelválasztót vesszőről pontosvesszőre mielőtt a csv fájlt csinálod.
Előzmény: atoms (8932)
atoms Creative Commons License 2009.03.12 0 0 8932
Köszi a tippet. Eddig nem használtam ezt a funkciót, de most már legalább ezt is ismerem. :)

Más kérdés:

A megformázott adatokat mindenképpen csv formátumban kell lementenem (másik alkalmazáshoz), pontosvesszővel elválasztott oszlop határolókkal. Ha simán lementem save as fileformat:=xlcsv metódussal akkor sima vesszőkkel határolja az oszlopokat.
Hogyan tudom pontosvesszőre állítani???
Előzmény: Jozsef (8912)
Delila_1 Creative Commons License 2009.03.12 0 0 8931
Szívesen.
Előzmény: afteer (8930)
afteer Creative Commons License 2009.03.12 0 0 8930
Köszönöm szépen :-)
Előzmény: Delila_1 (8926)
Delila_1 Creative Commons License 2009.03.11 0 0 8929
Ezt elnéztem, az előbbi hozzászólás nem a Te kérdésedre vonatkozott.
Előzmény: NeomatiK (8927)
Delila_1 Creative Commons License 2009.03.11 0 0 8928

Szívesen.

Ha a makró indításakor meg van nyitva a jelentés füzet, a hivatkozásban nincs szükség az útvonal megadására.

Előzmény: NeomatiK (8927)
NeomatiK Creative Commons License 2009.03.11 0 0 8927
Köszi szépen, megnézem.
Előzmény: Delila_1 (8916)
Delila_1 Creative Commons License 2009.03.10 0 0 8926

A jelentés.xls legyen nyitva, de a makrót a kivonat.xls-be kell írni, és onnan indítani – mivel nem tudjuk a jelentés.xls aktuális nevét.

 

Sub Hivatkozik()
    ActiveWindow.ActivateNext
    füzet = ActiveWorkbook.Name
    lap = Sheets("Munka1").Cells(1, 1)
    ActiveWindow.ActivateNext
    Sheets(lap).Select
    Range("B3").Formula = "=[" & füzet & "]Munka1!B1"
    Range("B4").Formula = "=[" & füzet & "]Munka1!C1"
End Sub

A makróban 3× szerepel a jelentés füzetben a Munka1, ezt írd át a lapod nevére.

Ezzel a makróval hivatkozol a mindenkori jelentés.xls celláira.

 

Itt egy másik, ami fixen írja be az adatokat a kivonat.xls-be.

 

Sub Bemásol()
    ActiveWindow.ActivateNext
    füzet = ActiveWorkbook.Name
    lap = Sheets("Munka1").Cells(1, 1)
    adat_1 = Sheets("Munka1").Cells(1, 2)
    adat_2 = Sheets("Munka1").Cells(1, 3)
    ActiveWindow.ActivateNext
    Sheets(lap).Select
    Range("B3") = adat_1
    Range("B4") = adat_2
End Sub

Előzmény: afteer (8925)
afteer Creative Commons License 2009.03.10 0 0 8925
Sziasztok!

Az alábbi problémára keresek megoldást:
Adott 2 db excel file egy mappában, legyen jelentés.xls és kivonat.xls.
A jelentés.xls A1 és B1 és C1 cellái tartalmaznak manuálisan bevitt infókat.
Szeretném a kivonat.xls file-ba behivatkoztatni a jelentés.xls B1 és C1 celláinak tartalmát. De: Ha a jelentés.xls A1 cellája=lakás, akkor a hivatkozásokat a kivonat.xls file-ban a lakás elnevezésű munkalapra kéne, hogy hivatkozza, mondjuk B3 és B4 cellákba. Ha az A1=ház, akkor értelemszerűen a ház elnevezésű munkalapra kéne ugyanez.

És mindemellett még az a turpisság, hogy a jelentés.xls file neve mindig változik, tehát jelentés1123.xls is lehet, vagy jelentés54FGT56.xls is. Ez teljesen logikátlan módon történik. A két file mindig egy mappában van együtt, de nem mindig ugyanabban. Ez még bonyolítja picit a dolgot.

Remélem értitek :-)

Köszi előre is a segítséget.
FOCUS Creative Commons License 2009.03.10 0 0 8924
Tudna valaki ajánlani egy jó chart készítőt amivel excel táblából lehet csilivili 3dimenziós grafikont és hasonlókat készíteni? Vagy az excelhez van kiegészítés amivel színvonalasabbakat, mókusvakítósabbakat lehet csinálni?
Delila_1 Creative Commons License 2009.03.10 0 0 8923
Szivi. :)
Előzmény: Master of Amateurs :) (8922)
Master of Amateurs :) Creative Commons License 2009.03.09 0 0 8922
Köszi! :)
Előzmény: Delila_1 (8921)
Delila_1 Creative Commons License 2009.03.09 0 0 8921

Egy ciklusba:

 

if iserror(cells(sor,7)) then cells(sor,7)=""

Előzmény: Master of Amateurs :) (8920)
Master of Amateurs :) Creative Commons License 2009.03.09 0 0 8920

robbantomester, (vagy bárki más :) )

 

A 8532-es javaslatod hogyan néz ki a gyakorlatban?

Most másik helyzetben lenne rá szükségem, de ez nem működik:

 

Columns("G:G").Replace What:="#HIÁNYZIK", Replacement:="", LookAt:=xlPart, _
        SearchOrder:=xlByRows, MatchCase:=False, SearchFormat:=False, _
        ReplaceFormat:=False

 

Ráadásul az utolsó 3 tulajdonság sztem törölhető is.

 

Köszi!

Előzmény: Törölt nick (8617)
gery789 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 8919
Köszönöm megpróbálom,
bár a Office 2007 előszeretettel letiltja a macrot, s ha engedélyezem, akkor úgy tudom minden Excel file összes makroja engedélyezve lesz.
Vagy az is paraméterezhető, hogy csak egy file-ra engedélyezzem?

Köszönöm
Gery
Előzmény: Jozsef (8918)
Jozsef Creative Commons License 2009.03.06 0 0 8918
Tud valaki olyan lehetőséget, hogy automatikusan futtassak Excel makrót.
Tehát ütemezett feladatként a Windows megnyitja az xls-t és indul magától a macro.


1. Excelben az automatikusan lefuttatandó makrót hívd meg a Workbook_Open eseményen belül
2. Vezérlőpult/Felügyeleti Eszközök/Feladatütemező benne Művelet/Feladat létrehozása beállítod, hogy az Excel.exe-t az előbbi xls fájl paraméterrel milyen időközönként hívja meg
Előzmény: gery789 (8917)
gery789 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 8917
Sziasztok!

Tud valaki olyan lehetőséget, hogy automatikusan futtassak Excel makrót.
Tehát ütemezett feladatként a Windows megnyitja az xls-t és indul magától a macro.

Előre is köszönöm.
Gergő
Delila_1 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 8916
Nézd meg a 8600-as hozzászólást.
Előzmény: NeomatiK (8915)
NeomatiK Creative Commons License 2009.03.06 0 0 8915

Sziasztok Guruk!

 

Van olyan lehetőség, hogy amikor a cellára megyek a kurzorral, vagyis aktív, akkor azt az egész adott sort és/vagy oszlopot valahogy elkülönítse a többitől? Pl más lesz a háttér színe... ilyesmire gondolok az áttekinthetőség végett.

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.05 0 0 8914
borakaKUKACindexPONThu
Előzmény: p_vik (8908)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.05 0 0 8913
OK. Szólj, ha küldjem.
Előzmény: tt65 (8910)
Jozsef Creative Commons License 2009.03.05 0 0 8912
Kérdés: autofilterrel kiszűröm a nem kellő sorokat a macroban, majd hogyan lehet kitörölni ezeket úgy , hogy az első fejléc sor megmaradjon? Már 3 módot próbáltam de mindig kicsapja a fejlécet is.
Nem lenne egyszerűbb a megtartandó rekordokat Irányított Szűrővel kigyűjteni egy másik tartományba, majd visszamásolni?!
Előzmény: atoms (8907)
p_vik Creative Commons License 2009.03.05 0 0 8911
Köszi delila! A tiéd is jó. Köszönöm nektek a segítő válaszokat.
Előzmény: Delila_1 (8881)
tt65 Creative Commons License 2009.03.05 0 0 8910
köszi, próbálom, de még nem akarja az igazságot!
ha nem megy majd, megkérlek küldd tá nekem, ok?
Előzmény: Törölt nick (8904)
p_vik Creative Commons License 2009.03.05 0 0 8909
köszi ezt az egyszerű megoldást. így már működik a dolog.
Előzmény: Jozsef (8880)
p_vik Creative Commons License 2009.03.05 0 0 8908
köszi a választ boraka, de mivel nem vagyok járatos makroírásban, így sajnos nem tudtam hasznát venni a válaszodnak. Érdekes dolognak tűnik ez a makróírás, lehet, hogy később megkereslek, ha már kicsit több tapasztalatom lesz ebben.
Előzmény: Törölt nick (8879)
atoms Creative Commons License 2009.03.05 0 0 8907
Üdv,

kis segítségre volna szükségem. Kérdés: autofilterrel kiszűröm a nem kellő sorokat a macroban, majd hogyan lehet kitörölni ezeket úgy , hogy az első fejléc sor megmaradjon? Már 3 módot próbáltam de mindig kicsapja a fejlécet is.

Előre is köszi.
gery789 Creative Commons License 2009.03.05 0 0 8906
Sziasztok!

Tud nekem abban valaki segíteni, hogy hogyan lehetséges egy Excel macro futását időzíteni Office 2007-ben. Érem ezalatt azt, hogy nyisson meg magától egy Excel file-t és futtasson le benne egy adott macrot.
Próbálgattam már VBScripttel, de nem sikerült.
A legjobb az lenne, ha egy .bat file-ból lehetne indítani.

Előre is köszönöm a tippeket.
Gergő
gery789 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 8905
Sziasztok!

Tud nekem abban valaki segíteni, hogy hogyan lehetséges egy Excel macro futását időzíteni Office 2007-ben. Érem ezalatt azt, hogy nyisson meg magától egy Excel file-t és futtasson le benne egy adott macrot.
Próbálgattam már VBScripttel, de nem sikerült.
A legjobb az lenne, ha egy .bat file-ból lehetne indítani.

Előre is köszönöm a tippeket.
Gergő
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.04 0 0 8904

Szia!

 

Tedd az alábbi kódot egy modulba, majd utána függvény beszúrása -> függvény kategóriája:  "Felhasználói" majd pedig a GetrWinUserName kiválasztása.

 

Declare Function GetUserName Lib "advapi32.dll" Alias "GetUserNameA" (ByVal lpBuffer As String, nSize As Long) As Long

 

Public Function GetrWinUserName() As String
   Dim sTmp As String
   Dim lRc  As Long
   sTmp = Space(255)
   lRc = GetUserName(sTmp, 100)
   GetrWinUserName = ""
   If lRc > 0 Then
      GetrWinUserName = UCase(Left(sTmp, InStr(sTmp, Chr(0)) - 1))
   End If
End Function

 

 

Előzmény: tt65 (8903)
tt65 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 8903

sziasztok!

van e olyan függvény, amivel be lehet szúrni a "user" nevét?

mint a word-ben a username mező!

Master of Amateurs :) Creative Commons License 2009.03.04 0 0 8902

Igen, ezt fogom csinálni. :(

 

Köszi Nektek!

Előzmény: Delila_1 (8901)
Delila_1 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 8901

Egy nem túl elegáns megoldás, ha nem kapsz jobb választ:

Frissítés előtt másold az eredeti tartományt máshova, rendezd, és onnan olvasd be.

Előzmény: Master of Amateurs :) (8899)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.03 0 0 8900
Nézd meg itt, hátha találsz valami okosságot.
Előzmény: Master of Amateurs :) (8899)
Master of Amateurs :) Creative Commons License 2009.03.02 0 0 8899

Sziasztok!

 

 Hogyan lehet egy combobox elemeit ABC szerint rendezni?

 (nem array adja meg az elemeket, hanem beolvassa adott oszlop elemeit, amit

 nem szeretnék emiatt átrendezni)

 Ahogy észrevettem, a Sorted tulajdonság nem működik combobox esetében :(

 

 Köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.01 0 0 8898
Szívesen.
Előzmény: afteer (8897)
afteer Creative Commons License 2009.03.01 0 0 8897
OK, köszi, benéztem az előbb.


Köszi még egyszer!!!!
Előzmény: Törölt nick (8896)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.01 0 0 8896
Igen, már itt van az is a 8755. hozzászólásban. :-)
Előzmény: afteer (8895)
afteer Creative Commons License 2009.03.01 0 0 8895
Igen

Köszi :-)

Meg tudod ezt úgy csinálni, hogy a váltásnál ne ugyanabba a cellába kerüljek a Munka2 lapon, hanem ugyanabba a sorba, de az A oszlopba?

Előzmény: Törölt nick (8893)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.01 0 0 8894
Egy kis módosítással, mivel mindig csak az "A" oszlopba megfelelő sorába kell ugrani:

Sub Ugrál()
Dim sor As Long

sor = ActiveCell.Row
Worksheets("Munka2").Select
Range("A" & sor).Select

End Sub
Előzmény: Törölt nick (8893)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.01 0 0 8893

Szia!

 

Lehet, hogy valami ilyesmire gondoltál? Ha megfelel, természetesen a makróhoz tetszőleges billentyűkombinációt rendelhetsz.

 

Sub Ugrál()
Dim sor As Long
Dim oszlop As Long

 

  sor = ActiveCell.Row
  oszlop = ActiveCell.Column
  Worksheets("Munka2").Select
  Cells(sor, oszlop).Select
 
End Sub

Előzmény: afteer (8892)
afteer Creative Commons License 2009.03.01 0 0 8892
Hú, asszem félreértettél kicsit.

Szóval:

Adott Munka1 lapom. Kattingatok rajta, írogatok több helyre, stb. Egyszer csak gondolok egyet és egy billentyűkombinációval (pl: Ctrl+a) szeretnék átugrani Munka2 lapra.
De mindezt úgy, hogy ha Munka1 lapon épp a 28. sorban voltam, akkor Munka2 lapon pontosan A28 cellába ugorjon. Ha Munka1 lapon a 7.sorban voltam, akkor Munka2 lapon pontosan A7 cellába ugorjon.

Amit Te írtál az a Munka1 lapon a cella módosulása esetén egyből átugrik a Munka2 lap-ra.


:-)
Előzmény: Delila_1 (8891)
Delila_1 Creative Commons License 2009.03.01 0 0 8891

A Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)

sorból töröld ki a Selection-t.

Előzmény: afteer (8890)
afteer Creative Commons License 2009.03.01 0 0 8890
Köszi, de ezzel az a baj, hogy a Munka1 munkalapon bármilyen kattintásra azonnal átugrik a Munka2 munkalap megfelelő sorába. Én ehhez egy gyorsbillentyű funkciót szeretnék rendelni (p. lCtrl+a).

Előzmény: Delila_1 (8889)
Delila_1 Creative Commons License 2009.03.01 0 0 8889

A Munka1 laphoz (lapfülön jobb klikk, Kód megjelenítése, VB szerkesztőben a jobb oldali üres lapra):

 

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
    sor = Target.Row
    Sheets("Munka2").Select
    Odalép sor
End Sub

Új modulba (a VB szerkesztőben a füzeteden állva Insert, Module, jobb oldali üres lapra):

 

Sub Odalép(sor)
    Cells(sor, 1).Select
End Sub

Előzmény: afteer (8888)
afteer Creative Commons License 2009.02.28 0 0 8888
Köszi Jimmy the Hand!

Lenne még egy kérdésem.

Az 1. munkalapon a 3. sorban vagyok bármelyik cellában, gyorsbillentyű lenyomásával szeretnék átugrani 2. munkalap A3 cellájába. Ha 4. sorban vagyok, akkor A4-re és így tovább.

Van ötletetek?


Köszi
Laci Laci Creative Commons License 2009.02.28 0 0 8887

Szia Jimmy,

 

Köszönöm szépen

Előzmény: Törölt nick (8863)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.28 0 0 8886
Van. Az FKERES függvényt erre találták ki.
Előzmény: afteer (8885)
afteer Creative Commons License 2009.02.28 0 0 8885
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.
Az egyik oszlopban van egy irányítószámlistám, a mellette lévőben ennek megfelelően a településlistám.
Egy másik munkalapon pl. A1 cellába ha beírok egy irányítószámot, akkor szeretném ha A2-ben megjelenne a hozzá kapcsolódó település neve.

Háromezernél több irányítószám és település esetén a "ha" függvényt egymásba ágyazva kizárnám.

Van rá ötletetek?

Köszi

mafikám Creative Commons License 2009.02.27 0 0 8884
Köszi szépen!:))
Előzmény: toccata (8883)
toccata Creative Commons License 2009.02.27 0 0 8883
Nyomd meg a Scroll Lock billentyűt!
Előzmény: mafikám (8882)
mafikám Creative Commons License 2009.02.27 0 0 8882
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, remélem tudtok segíteni...

Ha az excelben egy cellában állok és bármelyik nyilat mozgatom, akkor ugyanaz a cella marad akítv és csak a képernyőt viszi jobbra / balra / fel / le.

Már megpróbáltam azt, hogy bezárom az exelt, majd megnyitom, de ugyanúgy fennállt a probléma... Meg tudja mondani valaki, hogy hol lehet ezt visszaállítani?

Köszi szépen!
Delila_1 Creative Commons License 2009.02.27 0 0 8881

Másik megoldás lehet, hogy az első üres oszlopba beírod a

darab2(A1:utolsó_oszlop1)

függvényt, és lemásolod az adataid mellé. A függvény 0 értéket ad, ha egyik cellában sem talál adatot a sorban.

0-ra szűrsz, és törlöd a sorokat.

Előzmény: p_vik (8872)
Jozsef Creative Commons License 2009.02.27 0 0 8880
csak az a baj, hogy autoszűrő csak egy oszlopra (sorra) vonatkozik, nem pedig egy tartományra. vagyis az kellene, hogy a tartományon belüli sorokat úgy törölje, hogy a nem üresek feljebb tolódjanak.

1. Ha nincs, csinálsz egy fejlécsort a tartomány felé (mező1, mező2, vagy ahogy akarod stb)
2. Bekattintasz a tartományba, bekapcsolod az Autószűrőt.
3. Az adattartomány nem csak egy oszlopára állítod be, hogy üresekre szűrjön, hanem az összesre. Mivel az Autoszűrő különböző oszlopára beadott feltételek ÉS logikai művelettel vannak összekapcsolva, tehát végén azok a sorok maradnak, ahol minden cella üres.
4. Az így fent marad sorokat törlöd
Előzmény: p_vik (8874)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.27 0 0 8879

 

Mit szólnál ehhez? Ha az adott munkalapon változás történik - az "A" oszlopban lévő értékeket figyelve - kitörli a felesleges üres sorokat.

 

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Dim i As Long

 

  For i = Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row To 1 Step -1
 
    If Application.WorksheetFunction.CountA(Range(i & ":" & i)) = 0 Then
      Range(i & ":" & i).EntireRow.Delete
    End If
 
  Next i

 

End Sub

Előzmény: p_vik (8874)
stromba Creative Commons License 2009.02.26 0 0 8878

Az nem jó ha a cellaformátumot text (szöveg)-re állítod?

 

Előzmény: Törölt nick (8876)
tt65 Creative Commons License 2009.02.26 0 0 8877
Ez tök király!
Előzmény: Jozsef (8868)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.26 0 0 8876
erre (8719) van ötlete vkinek?
Előzmény: Törölt nick (8858)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.26 0 0 8875
Ezzel csak az a baj, hogy az üresre szűrt 1 db oszlop szomszédos soraiban lehetnek értékek.
Ez makrós szerintem, a prog.hu tele van ilyen kódokkal.
Előzmény: Jozsef (8873)
p_vik Creative Commons License 2009.02.26 0 0 8874
csak az a baj, hogy autoszűrő csak egy oszlopra (sorra) vonatkozik, nem pedig egy tartományra. vagyis az kellene, hogy a tartományon belüli sorokat úgy törölje, hogy a nem üresek feljebb tolódjanak.
Jozsef Creative Commons License 2009.02.26 0 0 8873
Legegyszerűbb: Autószűrővel leszűröd az üres sorokat, letörlöd őket, majd kikapcsolod az autószűrőt.
Előzmény: p_vik (8872)
p_vik Creative Commons License 2009.02.26 0 0 8872
ok. köszi. még egy utolsó kérdés: a nem szükséges üres sorokat lehet-e valahogy automatizáltan törölni? - nem kijelöléssel. (4000 sorból kb. 1/3-a nem kellene, és kijelöléssel macerás törölgetnií).
Előzmény: Jozsef (8871)
Jozsef Creative Commons License 2009.02.26 0 0 8871
Csinálsz egy másik munkalapot és oda azt keresel ki, úgy formázod, amit csak akarsz. Pl. ha csak pár deviza árfolyama érdekel, akkor FKERES-sel kikeresed a webről letöltött táblából.
Előzmény: p_vik (8869)
p_vik Creative Commons License 2009.02.26 0 0 8870
még egy kérdés: lehet-e olyat csinálni, hogy ha van egy szavunk, vagy értékünk, ami több sorban is szerepel, de nincs szükségem rá, akkor lehet-e ezt valahogyan egyszerűen törölni?
p_vik Creative Commons License 2009.02.26 0 0 8869
ez van 2003-asban is, eddig működik a dolog. És van-e vmilyen mód arra, hogy ezt úgy forműzzam, ahogy én szeretném. Tehát a te példáddal élve, mondjuk nem kellene minden egyes banknak az árfolyama, csak mondjuk az első tízé. Ez megoldható-e?
Előzmény: Jozsef (8868)
Jozsef Creative Commons License 2009.02.26 0 0 8868
Példa az MNB napi devizaárfolyamok lekérése Excel 2007:
1. Adatok fül/ Külső adatok átvétele doboz/ Weblapról gomb
2. Megjelenik az Új weblekérdezés ablak (célszerű megnövelni a méretét)
3. Címsorba beírod/másolod a weblap címét (http://www.mnb.hu/engine.aspx?page=napiarfolyamok) vagy megkeresed a kívánt kapot a böngészőablakban navigálva.
4. Az importálandó adat (devizatáblázat) melletti sárga nyílra kattintasz.
5. jobb felső sarokba a Beállítások gombra kattintva beállíthatod, hogy formázottan vagy anélkül jöjjön le stb.
6. Importálás gombra kattintás után megadod hová kerüljön a lekérdezés eredménye.
7. A lejött adatokra jobb egérgombbal kattintva "Frissítés" ponttal frissítheted, vagy "Lekérdezés szerkeztése" megváltoztathatod, "Adattartomány tulaljdonságai" ponttal beállíthatod, hogy pl automatikusan frissüljön stb.
8. ha már lent van az adat, utána úgy használhatod, ahogy más "hagyományos" Excel adatokat (képlet, formázás stb)
Előzmény: p_vik (8867)
p_vik Creative Commons License 2009.02.26 0 0 8867
és abban hogyan oldható meg?
Előzmény: Jozsef (8865)
fraulaci Creative Commons License 2009.02.26 0 0 8866
Köszönöm a segítségeket és az ötletek.

Ki fogom próbálni!

üdv.

Laci
Előzmény: Delila_1 (8862)
Jozsef Creative Commons License 2009.02.26 0 0 8865
Szia!

Melyik Excel verziót használod? Pl. Excel 2007-ben nagyon egyszerűen megoldható a dolog.
Előzmény: p_vik (8864)
p_vik Creative Commons License 2009.02.26 0 0 8864
Sziasztok!

Nem vagyok egy excelguru, ezért a segítségeteket kérném a következőben:
Szeretnék magamnak egy statisztikát csinálni, amit webről kellene mindig frissíteni. A weboldalról azonban nem kellene minden infó. És mindezt még meg is kellene formázni, hogy az jól áttekinthető legyen, ne pedig úgy, ahogy a lekérdezés behozza. Tudtnátok erre ajánlani vmilyen módszert?
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.24 0 0 8863
Biztos meg lehet valahogy oldani képletekkel, de nekem nagyon húzósnak tűnik, úgyhogy inkább egy egyszerű UDF-et javaslok:

Function UtolsóÉrték(Alaptartomány As Range, HányadikUtolsó As Long)
Dim Rng As Range, i As Long

If Alaptartomány.Columns.Count <> 1 Or HányadikUtolsó < 1 Then Err.Raise 13
If HányadikUtolsó > Application.WorksheetFunction.CountA(Alaptartomány) Then Err.Raise 13
Set Rng = Alaptartomány.Cells(1, 1)
For i = 1 To HányadikUtolsó
Set Rng = Alaptartomány.Find("*", Rng, xlValues, xlPart, , xlPrevious)
Next
UtolsóÉrték = Rng.Value
End Function

És akkor, ha A oszlopban vannak a számok, B1-be a képlet:
=UtolsóÉrték(A:A;6-SOR(A1))
Előzmény: Laci Laci (8859)
Delila_1 Creative Commons License 2009.02.24 0 0 8862
Az előző válasz is célravezető, de talán még egy szerűbb a csere funkcióval üres stringre cserélni a kötejelet, és a szóközt.
Előzmény: fraulaci (8860)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.24 0 0 8861

Szia!

 

Szerintem, két lépéssel ki lehetne tisztítnai az "A" oszlopok adatait, és utána már ezeket össze is lehet futtatni egy FKERES-el.

 

1. C1 =HELYETTE(A1;"-";"")

2. D1 =HELYETTE(C1;" ";"")

 

 

Előzmény: fraulaci (8860)
fraulaci Creative Commons License 2009.02.24 0 0 8860
Sziasztok!

Egy problémát kellene megoldanom és segítséget szeretnék kérni.

A lényeg: Adott két táblázat pl.( abc.xls és efg.xls)

Az abc.xls "A" oszlopában vannak tipusok és ehhez tartozik egy ár ugyan abban a sorba, de a "B" oszlopban.

Az efg.xls "A" oszlopában is vannak tipusok és ezekhez is tartozik egy ár a "B" oszlopban.

De az a baj, hogy a két táblázat 2 különböző helyről származik és így az "A" oszlp elnevezései nem biztos, hogy megegyeznek pl.: abc.xls-ben LE32A330 egy termék neve az efg.xls-ben meg LE-32 A330. Szóval hogyan lehetne azt megoldani, hogy csak az egymás után következő számokat ás betüket figyelje, de a szóközöket és kötőjeleket hagyja figyelmen kívül.

Az eredmény az kellene, hogy legyen, hogy egy táblázatba kell összehozni az adott terméket és mellé a két árat.


Köszönöm szépen a segítséget.

üdv.

laci.


Laci Laci Creative Commons License 2009.02.24 0 0 8859

Szia Jimmy,

 

Itt még egy problema merült fel ezzel kapcsolatban. Most úgy használnám ezt a függvényt, hogy a vizsgált A sorban nem csak számok vannak, hanem egy HA függvény "" eredménye is előfordul. Ennek megfelelően, az ofszet függvény, ha "" szerepel az utolsó 5 elemben "" -t is kiköpi eredménynek. Azt szeretném, hogy csak számokat dobjon ki eredményként, ""-t hagyja ki.

 

Vagy lehetne úgy is megoldani, hogy mit írjak a HA függvény hamis esetére, "" helyett, hogy majd az ofszet ne vegye figyelembe.

 

Válaszodat, válaszotokat előre is köszi

 

Laci

 

 

Előzmény: Törölt nick (8823)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.24 0 0 8858
Tudtok vmi megoldást arra, hogy ne törtként ismerje fel (automatikusan) pl ezt:
536038354 1/2

aposztróf jel nem jó
Makró nem jó
függvény jó
a legjobb ha van erre vmi kikapcsolható beállítás de nem találtam :(


Törölt nick Creative Commons License 2009.02.22 0 0 8857

Megpóbálok segíteni, így kell képet beszúrni:

 

 

 

 

Előzmény: Silverscorpion (8853)
tbando Creative Commons License 2009.02.22 0 0 8856
Elismerésem. Megoldottad. Kösz.
Előzmény: Törölt nick (8855)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.22 0 0 8855
És a Megjelenítés lapon a Megjegyzések beállításait próbáltad változtatni?
Előzmény: tbando (8854)
tbando Creative Commons License 2009.02.22 0 0 8854
Talált. Süllyedt. Kösz.

Nagyon fáradt lehettem, mert mielőtt elküldtem a kérdésem, vagy 3-szor megnéztem a Megjelenítés lapot, és nem vettem észre a Tálcák az asztalra opciót.

No most hogy ez ilyen jól megoldódott, feltennék egy újabb kérdést. Hátha erre is lesz valakinek megoldása. Kb. 1 év óta nem használhatom a Cellabejegyzés funkciót, mert a Beszúrás-Megjegyzés lépésekre kinyiló szövegablak beragad, és nem akar bezárulni, miután kiléptem a cellából. Így magát a cellát kell törölnöm, ha nem akarom, hogy ott éktelenkedjék az idők végeztéig. Ami érdekes, hogy ha ezt olyan munkafüzetben csinálom, amelyikben már voltak Megjegyzések, akkor a régiek normálisan müködnek, az újak meg beragadnak. Van valakinek valami ötlete, hogy lehetne ezt elkerülni?
Előzmény: Törölt nick (8851)
Silverscorpion Creative Commons License 2009.02.22 0 0 8853

Tömörítve!

 

Huszadszorra talán sikerül.

Kérlek ne haragudjatok ezekért a sikertelen kísérletekért.

Majdcsak belejövök.

 

Üdvözlettel

Silverscorpion

Silverscorpion Creative Commons License 2009.02.22 0 0 8852

Köszönöm "toccata" eddigi segítségét

 

Íme a 90 oszlopból és 441 sorból álló táblázat egy része. Az első hét oszlophoz tartozó aktuális sor első hét mezőjének kell a feltételként megadott mezőkbe írt dátum, mint adat szerint változnia.

 

Most a képet is feltöltöttem, de nem látom, azt, hogy ezen írásomhoz csatolta volna.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.22 0 0 8851
Eszközök -> Beállítások -> Megjelenítés -> Ablakok a tálcán?
Előzmény: tbando (8850)
tbando Creative Commons License 2009.02.22 0 0 8850
Sajnos nem.
Előzmény: Törölt nick (8849)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.21 0 0 8849
jobb gomb a tálcán tulajdonságok, hasonló gombok csoportosítása?
Előzmény: tbando (8848)
tbando Creative Commons License 2009.02.21 0 0 8848
Idáig ha több filet nyitottam meg, mindegyiknek a gombja megjelent a tálcán. Most meg eltűntek. Hogy lehetne visszacsinálni?
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.21 0 0 8847

Szia Laci Laci!

 

Lehet, hogy rosszul értettem, de a tudásomhoz mérten segíteni próbáltam . Ja, és boraka, ha kérhetem...

 

Üdv.

Előzmény: Laci Laci (8845)
p_vik Creative Commons License 2009.02.21 0 0 8846
Sziasztok!

Tudna nekem valaki arra válaszolni, hogy mit lehet csinálni azzal, hogy ha egy webes lekérdezést csinálok, akkor miért váltja át az 1.25-öt január 25-re?
Mit lehetne ezzel csinálni, hogy az 1.25 1.25 (vagy 1,25) maradjon?
Laci Laci Creative Commons License 2009.02.21 0 0 8845

Szia Boroka,

 

Azt hiszem nem értettél meg, de lehet, hogy nem is volt egyértelmű a kérdésfeltevésem. Közben a táblázat folyamatosan újabb sorokkal bővül. Így tehát akkor minden alkalommal, minden lépésnél újra és újra el kellene rejtenem sort vagy oszlopot. De nem is baj, mert közben már találtam egy másik megoldást. Ablak menüpont és felosztás, ez az ami nekem kellett.

 

Üdv, és köszi Jimmynek az övé is tök hazsnos volt.

Előzmény: Törölt nick (8836)
Delila_1 Creative Commons License 2009.02.21 0 0 8844
Szívesen.
Előzmény: Törölt nick (8843)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.21 0 0 8843
És mennyivel egyszerűbb! Ezt jegyeztem én is, köszönöm!
Előzmény: Delila_1 (8842)
Delila_1 Creative Commons License 2009.02.21 0 0 8842

A hétre az Excelnek van saját függvénye.

 

=weeknum(cellahivatkozás;2), ahol a 2 a hétfőt adja meg a hét első napjaként. Vasárnappal kezdődő hét esetén a függvényszám 1.

Előzmény: FOCUS (8825)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.20 0 0 8841
Nézd meg Delila 8525-ös hozzászólását is.
Előzmény: Laci Laci (8835)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.20 0 0 8840
Szívesen.
Előzmény: aulac (8839)
aulac Creative Commons License 2009.02.20 0 0 8839
Affenébe pedig mennyit "agyaltam" rajta. :/

Na erről ennyit.

Köszönöm
Előzmény: Törölt nick (8838)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.20 0 0 8838
Ha pl. kijelölöd az E4-es cellát, majd Ablak -> Ablaktábla rögzítése, akkor rögzítetted az 1..3 sorokat és az A..D oszlopokat.
Előzmény: aulac (8837)
aulac Creative Commons License 2009.02.20 0 0 8837
Sziasztok.

Hogyan lehet rögzíteni az "ablaktábla rögzítés"-sel, vagy egyébb más módon,
a sorral együtt a megfelelő oszlopot is? Nekem csak a sort hajlandó rögzíteni.
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.20 0 0 8836

Amit nem szeretnél látni (oszlopok) kijelölöd és Formátum -> Oszlop -> Elrejtés.

És máris csak azt látod, amit szeretnél, és mindezt egyszerre :-)

Előzmény: Laci Laci (8835)
Laci Laci Creative Commons License 2009.02.20 0 0 8835

Sziasztok,

 

Még azt megmondhatná nekem valaki, hogy azt hogy lehet elérni, hogy van a nagy méretű táblázat egyik része, szeretném ezt látni és van a másik része, amit ugyancsak szeretnék látni. Mindezt egyszerre.

 

Válaszotokat előre is köszönve

 

László

toccata Creative Commons License 2009.02.20 0 0 8834
Amikor az Excelben vagy és be van töltve ez a táblázat, nyomd meg a Print Screen billenytűt! (Az F12 környékén keresd)
Ekkor egy képernyőfotó készül, ami a vágólapra kerül.
Indíts el egy képszerkesztő programot (Paint), illeszd be a vágólap tartalmát, majd mentsd le valahova a gépedre a képet.
Utána töltsd fel ide, hogy láthassuk.
Előzmény: Silverscorpion (8833)
Silverscorpion Creative Commons License 2009.02.20 0 0 8833
Sorsz

Ker.

Régió

Üzem

Szám

Típus

Cím

TERVEZÉS

Tervek
szállítása

Tervzsűri

Emlékeztető
megküldése

Módosított terv
szállítása
(végszállítás)

Végleges
tervek
kiküldése

1

11

Dél-Bp

2

23-4-8120

HKP

Fraknó utca 24/A-26/B.

 

 

 

 

 

2

11

Dél-Bp

2

23-4-8121

Kapcs

Fraknó utca 32.

 

 

 

 

2009.02.16

3

11

Dél-Bp

2

25-4-7280

HKP

Baranyai utca 29.

2008.10.06

 

 

 

2008.12.02

4

11

Dél-Bp

2

25-4-7281

Kapcs

Baranyai utca 19-27.

2008.10.06

 

 

 

2008.12.02

5

1

Dél-Bp

2

25-4-8360

HKP

Krisztina körút 26.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ezzel talán érthetőbbé válik kérdésem. A kék színű mezőknek kellene más színűvé válnia a tervezés oszlopai alatt lévő mezőkbe írt adat után. Ez az adat természetesen lehet bármilyen adat.

Most azért kék, mert a feltételes formázásnál ezt megadtam, de ha a következő adatot beírom ugyanabban a sorban, akkor az ahhoz rendelt színre nem festi át a mezőket.

Köszönettel

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.20 0 0 8832
Tegyél be egy képet a táblázatról
Előzmény: Silverscorpion (8830)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.20 0 0 8831
nem vágom, biztosan velem van a baj.
Előzmény: Silverscorpion (8829)
Silverscorpion Creative Commons License 2009.02.20 0 0 8830

Megpróbálom a táblázatot bemásolni:

 

2 11 Dél-Bp 2 23-4-8121 Kapcs Fraknó utca 32. 2008.10.02 2008.12.10 2009.01.12 2009.02.08 2009.03.04 2009.05.01

Silverscorpion Creative Commons License 2009.02.20 0 0 8829

Üdvözlök Mindenkit!

Segítséget szeretnék kérni egy megoldáshoz:

 

 

2 11 Dél-Bp 2 23-4-8121 Kapcs Fraknó utca 32. 2008.10.02 2008.12.10 2009.01.12 2009.02.08 2009.03.04 2009.05.01

 

A feladat az lenne, hogy az első 7 mező egységesen beszínezhető legyen a további mezőknél -összesen hat feltétel- megadott dátumok esetén. Mindig más színnel.

 

Az első feltételt még teljesíti nekem az excel a felktételes formázással mondjuk kék színre, de a második feltétel esetében aegy másik színre való átszinezést nem tudom megcsinálni. És így tovább...

 

Kérlek benneteket, aki tud segítsen e lépésben. Hogyan kell ezt megadni.

Fáradozásaitokat előre is köszönöm.

A megoldással pedig nekem nagyon sokat segítetek.

 

Üdvözlettel

Silverscorpion

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.20 0 0 8828
Az elsőre pedig AB.DARAB
Előzmény: FOCUS (8825)
FOCUS Creative Commons License 2009.02.20 0 0 8827

Nagyon jó! Köszönöm!!

Előzmény: Törölt nick (8826)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.20 0 0 8826

A 2. kérdésre

 

A B1-be írd be ezt: =1+INT((A1-DÁTUM(ÉV(A1+4-HÉT.NAPJA(A1+6));1;5)+HÉT.NAPJA(DÁTUM(ÉV(A1+4-HÉT.NAPJA(A1+6));1;3)))/7)

Előzmény: FOCUS (8825)
FOCUS Creative Commons License 2009.02.20 0 0 8825

Üdv,

A megoldandó feladat az, hogy darabtelivel ki kell szedni az egyik oszlopból egy darabszámot, de csak azoknál amelyeknél egy másik oszlop X értéken van (szumha) hogy lehet eme két függvényt kombinálni?

 

A másik kérdésem pedig az, hogy A oszlop elemei dátumok, ezekhez szeretném hozzárendelni a B oszlopba az aktuális hét sorszámát. (pl 2009.02.16 az A oszlopban, ezért a B oszlopban egy 8-as jelenik meg, mert a 8. hétre esik ez a dátum.

A tippeket előre is köszönöm!

 

 

Laci Laci Creative Commons License 2009.02.20 0 0 8824

Nagyon köszönöm a választ mindkettőtöknek. Jelen esetben a Jimmy-é volt a számomra megfelelő megoldás, de köszönöm hogy mindketten ilyen hamar és lelkiismeretesen segítettek:)

Előzmény: Törölt nick (8823)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.20 0 0 8823
Az én képletem az A oszlop legalsó 5 elemét adja vissza, függetlenül azok értékétől.
A Tiéd pedig az 5 legnagyobb értéket, függetlenül azok helyétől.
Kérdés, hogy Laci Laci olvtárs melyiket akarta.
Előzmény: Delila_1 (8822)
Delila_1 Creative Commons License 2009.02.20 0 0 8822

Mégsem ugyanaz, a sorrend fordított. Ám ha a függvények sorrendje

=nagy(a:a;5)...  =nagy(a:a;1), akkor az 5 legnagyobb érték emelkedő sorrendben lesz a B1:B5 cellákban.

Delila_1 Creative Commons License 2009.02.20 0 0 8821
Az eredmény ugyanaz, de a NAGY függvény foghíjas A oszlopnál is helyesen működik. :)
Előzmény: Törölt nick (8820)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.19 0 0 8820
Én másképp értelmeztem a felvetést. Eszerint a képlet B1-ben:

=OFSZET($A$1;DARAB2(A:A)-6+SOR(A1);0)

és lehúzni B5-ig.
Csak akkor működik jól, ha az A oszlopban A1-től folyamatosan vannak az értékek, tehát nincs üres cella.
Előzmény: Laci Laci (8818)
Delila_1 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 8819

A NAGY függvény megoldja. Tartománynak az A:A oszlopot add meg.

 

=NAGY(A:A;1)

=NAGY(A:A;2) ..... =NAGY(A:A;5)

Előzmény: Laci Laci (8818)
Laci Laci Creative Commons License 2009.02.19 0 0 8818
Sziasztok,

 

Hogy lehetne megoldani a következő problémát

 

A oszlopba folyamatosan kerülnének be számok

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

 

Arra szeretném használni az excelt, hogy az utolsó öt számot, de mindig csak A oszlop utolsó öt számát jelenítse meg B1 től B5 ig cellatartományban. Méghozzá úgy hogy az ott szereplő számokra lehessen függvényekben hivatkozni.

 

Köszönettel:

 

Laci

Delila_1 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 8817
Csinálj egy kimutatást, ahol a sorhoz, és az adatokhoz is ezt az oszlopot viszed be. Az adatoknál ne összegként, hanem mennyiségként szerepeljen.
Előzmény: h99 (8816)
h99 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 8816

hellosztok!

 

olyan problémám van az excelbe hogy van egy oszlopom  ilyen számokkal

1,2,3,4,5,3,2,3,1,2,13,23,23,,3213,2,32,13,21313....(30000DB)

 

erre kellene egy olyan fv-t passzítani ami megszámolja nekem hogy hány 1.2.3.4.5.13. ...stb érték van

 

ötletek?

probálkoztam a darab darabteli vel de nem mukodott.

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.18 0 0 8815
Köszönöm, megnéztem őket. Valószínűleg ezek vmelyike lesz. Ezen kívűl veszem más hasznát is ezeknek a tranziknak.
Előzmény: Master of Amateurs :) (8814)
Master of Amateurs :) Creative Commons License 2009.02.18 0 0 8814

Köszi Jimmy, stromba!

 

 

 

Csak találgatok, de talán ezek valamelyike jó lehet neked: FF73, FI12, FI12CORE, FOHBKID.

Előzmény: Törölt nick (8813)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.18 0 0 8813
[OFF]
Ha már ennyire eszápéztok, nem tudjátok véletlenül, hogy hol kell a bankszámlaszámot létrehozni? Nem a banktörzs adatokra gondolok, hanem onnan áthozni (létrehozni) egy vállalat részére a bankszlaszámot.
[ON]
Előzmény: stromba (8812)
stromba Creative Commons License 2009.02.17 0 0 8812

Nem tudom mi a javasolt makrós megoldás, de a legegyszerűbb mindig az ha az SAP-ban és a Windowsban a számformátumot - ezres elválasztó jel, tizedesjel - megegyezőre állítod be, a leírt probléma arra utal hogy most eltérés van. Ha jól sejtem a SAP standard az angol beállítás és ez párosul magyar windows területi beállítással, mert ilyenkor szokott gond lenni az sap adatok importálásával excelbe vagy accessbe. Saját tapasztalat: a sztenderd magyar windows beállítás megtartását ahol egy üres karakter az ezres elválasztó jel, nem javaslom. (Tehát pl. tizedes pont, ezres elválasztó vessző, lista elválasztó pontosvessző legyen mindkét helyen.)

 

SAP-ban: System > User profile > Own data és itt beállítani a számformátumot

Windows: Control panel (Vezérlőpult) > Regional Settings (Területi és nyelvi beállítások) és itt is ugyanazt a formátumot beállítani amit SAP-ban.

 

 

 

 

 

Előzmény: Master of Amateurs :) (8808)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.17 0 0 8811
Válasz ment. Ne aggódj, hagytam Neked munkát :-)
Előzmény: Master of Amateurs :) (8810)
Master of Amateurs :) Creative Commons License 2009.02.17 0 0 8810
Elküldtem. :)
Előzmény: Törölt nick (8809)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.17 0 0 8809
Ha jobb ötlet nem jön, küldd el email-ben a makrót meg egy problémás adatfájlt, és megnézem. Esetleg jól jöhet egy-két mondat magyarázatképpen, hogy mi mit csinál, mit kell látni, és hol jelentkezik a hiba.
Előzmény: Master of Amateurs :) (8808)
Master of Amateurs :) Creative Commons License 2009.02.17 0 0 8808

Sziasztok!

 

 Elkészült a makró, ami már majdnem az elképzelésemnek megfelelően működik.

 Az egyetlen (nem kis) probléma:

 Ha lokális fájlból (SAP-ból kinyert) szed adatot, és az tartalmaz #,### formátumú

 számadatokat, akkor az egész számoknál elhagyja a tizedesvesszőket, de a

 nullákat nem (pl. 1,000 -> 1 000). A törtszámok jók.

 

 Tudnék írni egy makrót, ami helyrehozza a számokat, de az csak tüneti kezelés

 lenne, ráadásul a makró futási ideje sokszorosára növekedne.

 

 /Ha manuálisan nyitom meg, akkor pl.28-at mutat, ha a makróval, akkor 28 000-et./

 

 

 Ennek megoldására van ötletetek?

 Köszi! :)

Előzmény: Master of Amateurs :) (8798)
magyarpityu Creative Commons License 2009.02.17 0 0 8807
Igen, működik! Szuper, köszönöm szépen! :))
Előzmény: Törölt nick (8806)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.17 0 0 8806
Nem biztos, de próbáld ki:

Sub Makró()
Application.Calculation = xlCalculationManual
'
'
'
Application.Calculation = xlCalculationAutomatic
End Sub
Előzmény: magyarpityu (8805)
magyarpityu Creative Commons License 2009.02.17 0 0 8805

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni! Többlapos munkafüzetben egy munkalapról (mondjuk Munkalap1-ről) az FKERES függvénnyel hivatkozok egy másik lapon (Munkalap2-n) szereplő értékekre. Azonban Munkalap2 értékeit néha makróval újraszámíttatom. Eddig minden jól működött, de mióta van ez az FKERES hivatkozás, azóta nagyon belassult a makró. Gondolom, ahányszor módosít a makró a Munkalap2-n valamit, azonnal frissül a Munkalap1-en a függvény értéke. Hogyan lehetne felfüggeszteni a makró futása alatt a képletek újraszámolását a Munkalap1-en. Hiszen, amíg a makró nem végez Munkalap2-vel, addig a Munkalap1 képletei úgysem adnak értelmes eredményt. Előre is köszönöm!

Delila_1 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 8804
Nincs mit.
Előzmény: NeomatiK (8803)
NeomatiK Creative Commons License 2009.02.16 0 0 8803
Köszi! Ez már mükszik! :) Viszont kitalálhattak volna egymáshoz közelebb eső billentyűkombinációt!
Előzmény: Delila_1 (8801)
NeomatiK Creative Commons License 2009.02.16 0 0 8802
Az a futó alkalmazások (programok) között vált.
Előzmény: Törölt nick (8800)
Delila_1 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 8801
A következő ablakba a Ctrl+F6, az előzőre a Shift+Ctrl+F6 visz mindkét programban.
Előzmény: NeomatiK (8799)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.16 0 0 8800
Alt+Tab lenne szerintem a megoldás...
Előzmény: NeomatiK (8799)
NeomatiK Creative Commons License 2009.02.16 0 0 8799
Helló! Egy láma kérdésem van :) Excelben (és Wordben) a megnyitott ablakok között hogy lehet váltani? Mert a Ctrl+Tab -nak itt más funkciója van. Szóval valami billentyűkombináció érdekelne. Köszi előre is.
Master of Amateurs :) Creative Commons License 2009.02.16 0 0 8798
Köszönöm szépen Nektek!
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.13 0 0 8797
Fájlokra nem tudsz sorszámmal hivatkozni. Két lehetőséged van:
1) végigszkenneled a mappát és eltárolod egy sztring tömbben a megfelelő fájlok teljes elérési útvonalát, ami alapján később hivatkozni tudsz rájuk,
2) végigszkenneled a mappát és ott helyben feldolgozod a megfelelő fájlokat.

(A szkennelésre a többiek már adtak megoldást.)
Előzmény: Master of Amateurs :) (8793)
Delila_1 Creative Commons License 2009.02.13 0 0 8796
Az "utvonal" értékét add meg az elején, az kimaradt valahogy az enyémből.
Delila_1 Creative Commons License 2009.02.13 0 0 8795

Ez a makró régebben készült, és ugyanaz a célja, mint neked. Az A:D oszlopok tartalmát hozza össze egy füzetben.

 

Sub Osszefuzes()

ChDir utvonal
fn = Dir(utvonal & "*.xls", vbNormal)


Do
    If fn <> "." And fn <> ".." Then
        Workbooks.Open Filename:=fn
        usor = Range("A65536").End(xlUp).Row + 1

       
        ActiveWindow.ActivateNext
        gy_usor = Range("A65536").End(xlUp).Row + 1
        
        ActiveWindow.ActivatePrevious
        Range(Cells(2, 1), Cells(usor, 4)).Copy 'A:D oszlop
       
        ActiveWindow.ActivateNext 

        Cells(gy_usor, 1).Select
        ActiveSheet.Paste
       
        ActiveWindow.ActivatePrevious
        ActiveWorkbook.Save
        ActiveWindow.Close
    End If
    fn = Dir()
Loop Until fn = ""


End Sub

Előzmény: Master of Amateurs :) (8793)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.13 0 0 8794
PL. A Dir parancs itt is használható
Ennél az "A" oszlopba írja ki a fileokat
ktar = "alkönyvtárneve"


p = Dir("c:\mappanév\" & ktar & "\*.*", vbNormal)
i = 1
Do While f <> ""
Cells(i, 1) = p
i = i + 1
p = Dir()
Loop
Előzmény: Master of Amateurs :) (8793)
Master of Amateurs :) Creative Commons License 2009.02.13 0 0 8793

Sziasztok!

 

 Megtudjátok mondani, h hogyan lehet makróval:

 - egy mappa elemeit megszámoltatni

 - a mappában található fájlok neveit beolvasni

 

 Még az is érdekelne, hogy ha megszámolta a makró, hogy hány eleme van a

 mappának, akkor megnyitogathatóak-e index alapján. (Ha igen, honnan tudom, h mi

 alapján számozza meg a fájlokat?)

 

 Az elképzelésem az lenne:

 Adott mappában található x darab táblázat adatait fűzze egy új munkafüzetben.

 Az adattúlcsordulás jelentette hibalehetőséget már kiküszöbölöm. :) (Remélem...)

 

 

Köszönöm szépen!

Jozsef Creative Commons License 2009.02.11 0 0 8792
Miután javaslatodra a 3 tizedesre kerekítés után az invertálás normálisan lefutott, az így kapott inverz matrix korrektnek tekinthető a továbbiakban?
A matematikailag korrekt válasz az egyértelműen nem. Mint, ahogyan az egész értékű problémákat sem lehet úgy megoldani, hogy megoldod a valós problémát és kerekítesz. :)
Előzmény: tbando (8791)
tbando Creative Commons License 2009.02.11 0 0 8791
Köszönöm. Megnéztem a linkeket, de sajnos nekem egy kicsit magas, lévén én csak egy mezei alkalmazó vagyok. Így még feltennék egy kérdést: Miután javaslatodra a 3 tizedesre kerekítés után az invertálás normálisan lefutott, az így kapott inverz matrix korrektnek tekinthető a továbbiakban?
Előzmény: Jozsef (8790)
Jozsef Creative Commons License 2009.02.10 0 0 8790
Most megjött a fájl. Utánaolvastam a témának. A probléma gyökere a valós számok 32bites számábrázolás pontatlansága és az ennek hatása invertáló algoritmusra.
A lényeg, ha a determináns nulla, akkor szinguláris a mátrix és kész, nem kell foglalkozni az INVERZ.MÁTRIX függvény kiszámításával.
Itt sok doksi találtam a témában:
http://digilander.libero.it/foxes/Documents.htm
Különösen érdekes:
http://digilander.libero.it/foxes/matrix/Limits_in_matrix_computation.html
Itt egy 3x3 mátrixra is előjön a problémád.
Egyébként kipróbáltam OpenOffice-szal, teljesen ugyanaz az eredmény, szóval, nem Excel specifikus.
Előzmény: tbando (8789)
tbando Creative Commons License 2009.02.10 0 0 8789
Ha mind a 15 tizedesjegy látható, akkor is nulla determináns?

Akkor nulla a determináns. És ennek ellenére invertál, látszólag gond nélkül. Csak az eredmény gyanúsan a végtelenhez közeli értékek (tehát nem a nullához mint múltkor írtam). Hibaüzenet (#SZÁM ) meg semmi, de ettől még nyilvánvalóan hibás. Pl. az inverz első 3x3 eleme:

2.11865E+15 2.45789E+15 2.51554E+15
2.26708E+15 2.6114E+15 -4.6408E+15
1.06289E+15 1.15696E+15 1.19981E+15

Ugyanezek 3 tizedesre korriálás után:

265.3390051 40.17766387 120.5914374
40.17766387 1550.713675 -388.7838586
120.5914374 -388.7838586 37.86166102

Ezek viszont helytállóknak tűnnek. És azok is.

A levél meg úgy látszik elveszett. Elküldöm mégegyszer, bár félő, hogy ez sem fog odaérni. Ha esetleg megérkezne, légyszí jelezd.

Előzmény: Jozsef (8788)
Jozsef Creative Commons License 2009.02.10 0 0 8788
Még mindig nem jött meg, a címem változatlan.
1. Eredeti matrix determinánsa: 0
És mégis invertálható, mármint az Excel szerint? Ha mind a 15 tizedesjegy látható, akkor is nulla determináns?
Előzmény: tbando (8787)
tbando Creative Commons License 2009.02.09 0 0 8787
Nem érkezett meg a levelem? Pedig elküldtem rögtön. És még nem érkezett vissza, hogy kézbesíthetetlen lenne. A címed változatlanul kukactorzsasztal.hu?

Megjegyzem valaki épp ma panaszkodott nekem, hogy ő kb 1 hét múlva kapta vissza a nekem írt de engem meg nem találó levélről a kézbesítetlenségi visszajelzést, noha a címem korábban mindig müködött neki. Elromlik itt minden.

A javasolt próbálkozásokat megcsináltam. Elég érdekes eredménnyel.

1. Eredeti matrix determinánsa: 0
2. Matrix 3 tizedesre javítva, determinánsa 0-hoz nagyon közeli szám: 1.44069E-85
3. Így viszont már invertálható, és az AA-1=I szorzás normális.

Mi lehet itt a háttérben?
Előzmény: Jozsef (8785)
Jozsef Creative Commons License 2009.02.09 0 0 8785
Még nem jött meg a fájl. Amit írtál, abból nagyon is a számábrázolásra gyanakszok. Esetleg próbáld meg kerekíteni az értékek a feladat szempontjából értékes tizedesjegyekre (KEREK újabban KEREKÍTÉS függvény), és úgy invertálni a mátrixot. De előtte próbáld ki, hogy az MDETERM függvény mit ad a mátrixra, ha ez nem nulla, akkor bizony invertálni fogja.
Előzmény: tbando (8784)
tbando Creative Commons License 2009.02.09 0 0 8784
Kösz a válaszod. Elküldöm a táblázatot mailben, érdekességképppen, tanulságképpen. Egy korrelációs táblázatról van szó, amit a Lotus nem invertált, szingularis matrix hibaüzenettel. Lecsekkoltam Excelben, adott egy matrixot, de nagyon gyanusak voltak az értékek (tul sok nulla közeli). Megcsináltam az AA-1 szorzást és nem jött ki az I-matrix.
Előzmény: Jozsef (8783)
Jozsef Creative Commons License 2009.02.09 0 0 8783
Én még nem találkoztam ezzel a hibával, #SZÁM hibajelzést ad ilyen esetben.

Nem lehet, hogy számított értékekből áll a mátrixod és a számábrázolás pontatlansága kavar be?
Előzmény: tbando (8781)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.09 0 0 8782
excellel lehetsges korrekt modon menteni, szerkeszteni, megnyitni dbf fileokat?
Probaltam, lehetni lehet, de erdekel hogy mas ezt hogy csinalja...
Valakinek van ilyen tapasztalata?
tbando Creative Commons License 2009.02.07 0 0 8781
Elképzelhető, hogy az excel a szingularis matrixot hibaüzenet nélkül invertálja? Mert most mintha valami olyasmibe futottam volna bele.
tikitiki Creative Commons License 2009.02.06 0 0 8779

Elrontásra nincs , vagy nem lenne lehetőség , mert a makró  nem engedné ugyebár , mert bármilyen számot is irok be mégha össze vissza is nem tudom elrontani , mert  a makróban szerepel a hozzá tartozó cella , persze tól ig értem , ami ezen kivül van azt meg ugy is figyelmen kivül hadja , mert az ismeretlen a makró számára. Az hogy nem kellene enter az csak kényelmi szempont lett volna , de mivel nem sok a szám amihez kell igy belefér .

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.06 0 0 8778
Ha több ezer számot akarsz egymás után az A1-be bevinni, elég nagy az esélye, hogy lesz benne adatbeviteli (gépelési) hiba. Ha minden számmal felülírod az előzőt, hogy fogod tudni leellenőrizni, hogy jók-e a bevitt adatok? Ha pedig nem jók, honnan fogod tudni, hogy mikor/hol rontottad el?
Előzmény: tikitiki (8777)
tikitiki Creative Commons License 2009.02.06 0 0 8777

Lehet hogy zürzavarosnak tünik , de a lényeg le lett irva , és jó is volt ami megoldásokat irtatok a makrókra értem , az azt csinálja amit kell , de tudom , hogy egy cellába bevit adat végrehajtásához enter kell , és irtam is , hogy igy is jó , és meg is köszöntem , de az hogy nekem ez mire kell , szerintem teljesen lényegtelen maga a feladat megoldása volt a lényeg.

Itt ebben az esetben nem vészes mert nem sok számhoz kell , de bizony ha több ezer számhoz kellene , és mindegyik után enter kellene hát próbáljátok csak ki.De nem akarok senkit megbántani idáig is sokat segitettetek , és köszönöm nektek. 

Delila_1 Creative Commons License 2009.02.06 0 0 8776
:))
Előzmény: Törölt nick (8775)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.06 0 0 8775
Igen? Na mindjárt kérdezek valami zűrzavarosat...
;-)
Előzmény: Delila_1 (8774)
Delila_1 Creative Commons License 2009.02.06 0 0 8774

Én már tegnap végleg elvesztettem a türelmemet.

Arra gondoltam, ha ez a fiú(?) még egy kérdést tesz fel a témával kapcsolatban, inkább elviszem moziba:)

Előzmény: Törölt nick (8773)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.06 0 0 8773
"Persze pont erről beszélek... "

Nem. Erről eddig egyetlen szó nem esett. Jelen problémakört érintő hozzászólásaid messze nem tartalmaznak annyi információt, amennyit tartalmazhatnának. Vegyük pl. a 125-öst. Azt mondod, nem működik. Szerinted én ebből kitalálom, hogy miért nem működik? Ha már egyszer segítséget kérsz/vársz, a minimum az lenne, hogy leírod, hogy mi a tünet, mit csináltál és erre mi történt, milyen hibaüzenetet kaptál, miért nem jó az úgy neked, ahogy van, mit szeretnél helyette, stb.

Lehet, hogy számodra egyértelmű a dolog, nekünk nem az. Ennek a problémakörnek a lezárása kb. 10 percet vett volna igénybe, ha normálisan van tálalva, és nem nekünk kell találgatni, hogy mit is akarsz tulajdonképpen. Így most már harmadik napja küzdünk vele, én közben kb. ötször jutottam el oda, hogy hagyom a fenébe, mert ha te fukarkodsz az adatokkal, akkor én minek szívassam magam.


"hogy az Enterezést , hogy lehetne megspórolni"

Az adatbevitelt le kell zárni valamivel. Az Excel, bármilyen ügyes dolog, nem fogja szkennelni a gondolataidat, és kitalálni, hogy hol végződik az egyik adat, és hol kezdődik a másik.
Az adatbevitel lezárására a legegyszerűbb módszer az enter billentyű. Ott van a NumPad sarkában, nem igényel különösebb odafigyelést sem a megkeresése, sem a használata. Míg az ember gondolata átáll egyik adatról a másikra, azalatt három entert is lehet nyomni, és még csak időkiesést sem okoz.
Nem értem, hogy miért kellene ezt "megspórolni".
Előzmény: tikitiki (8772)
tikitiki Creative Commons License 2009.02.06 0 0 8772
Persze pont erről beszélek , hogy az Enterezést , hogy lehetne megspórolni
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.06 0 0 8771
Szoktál ENTER-t nyomni két bevitt adat között?
Előzmény: tikitiki (8769)
Zoltika Creative Commons License 2009.02.05 0 0 8770

A következőben kérem a tanácsotokat, illetve segítségeteket!

Egy diagramot szeretnék készíteni. A diagram diszkrét y értékeihez nevek tartoznak, és én azt szeretném, ha az y számértékek helyett a nevek jelennének meg a függőleges tengely felírataiban. Ráadásul az is jó volna, ha a rácsvonalak nem egységes osztásban, hanem a feliratokhoz illeszkedően jelennének meg. Meg lehet-e ezt csinálni, és hogyan?

tikitiki Creative Commons License 2009.02.05 0 0 8769
Nincs semmi gond , idáig is nagyon köszi a segitséget neked is , és másnak is , de szerintem az hogy egy cellába bevit adat után hogy lehetne elérni azt , hogy ne legyen a cella szerkesztés alatt , nem tudom bár vannak tippjeim ,de nem vagyok benne biztos , hogy jó csak elmélet .Valami olyasmire gondolok , hogy a beirt szám után a makróba lenne talán egy click esemény vagy valami ilyesmi , és talán igy nem kellene mindig elllépnem meg vissza.
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.05 0 0 8768
Fél órán keresztül törtem a fejem, hogy erre ugyan mit válaszoljak. Egyik gondolatot a másik után írtam be, és vetettem el. Végül úgy döntöttem, hogy ez a legjobb válasz:
Előzmény: tikitiki (8767)
tikitiki Creative Commons License 2009.02.05 0 0 8767
JIMMY ez igy nem jó kipróbáltam
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.05 0 0 8766
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
izé
izé
izé
Range("A1").Select
End Sub
Előzmény: tikitiki (8765)
tikitiki Creative Commons License 2009.02.05 0 0 8765
Akkor sem csinálja ugyanis ha beviszem a számot A1 cellába ott ugye villog a kurzor , és az addig ugyen nem hajt végre müveletet amig szerkesztés állapotban van , igy mindig lépnem kell most mindegy , hogy jobbra , balra . lefelé vagy felfelé ,  hogy végre hajtodjon a müvelet , nekem meg ugy kellene , hogy beviszem a számot A1 be hajtsa végre a müveletet , szóval szám beirás után ne maradjon szerkesztés állapotban A1  , hanem jöhet a következő szám , és igy tovább , de erre szerintem nincs megoldás. 
Delila_1 Creative Commons License 2009.02.05 0 0 8764

Az Excelben az Eszközök/Beállítások/Szerkesztésnél vedd ki a pipát az ENTER után továbblép elől, mielőtt a sok adatot viszed az A1-be.

Utána visszaállíthatod.

Előzmény: tikitiki (8763)
tikitiki Creative Commons License 2009.02.05 0 0 8763
Ha kitörlöm a selectiont akkor is lépkednem kell nem változik semmi
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.05 0 0 8762
Úgy van :)
Előzmény: Delila_1 (8761)
Delila_1 Creative Commons License 2009.02.05 0 0 8761

Az első sor legyen

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)

A Selection-t töröld ki.

Előzmény: tikitiki (8753)
Delila_1 Creative Commons License 2009.02.05 0 0 8760
Mit a javallatod helyette? Szerintem sem az igazi.
Előzmény: Törölt nick (8759)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.04 0 0 8759
Miért "SelectionChange"?
Előzmény: Delila_1 (8757)
tikitiki Creative Commons License 2009.02.04 0 0 8758
Igen ez már jobb függetlenül attól , hogy mindig el kell lépnem A1 ről , és aztán vissza  , de már ez is jobb , köszöntem a segitséget , és a megoldást   
Delila_1 Creative Commons License 2009.02.04 0 0 8757

A munkalap fülén adj egy jobb klikket, a bejövő VBA szerkesztő jobb oldali üres lapjára másold be ezt a makrót:

 

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
    If Target.Address = "$A$1" Then
        érték = Cells(1, 1)
        Select Case érték
            Case 1
                hely = "B1"
            Case 2
                hely = "C1"
            Case 3
                hely = "D1"
            Case 4
                hely = "E1"
        End Select
        Range(hely) = érték
    End If
End Sub

Előzmény: tikitiki (8753)
Delila_1 Creative Commons License 2009.02.04 0 0 8756

Robbantómester 8636-os makrója jó, nála lehet valami zűr.

A lapod fülén jobb klikk, ezzel bejutsz a VBA szerkesztőbe. A jobb oldalon kapott üres lapra bemásolod a makrót.

Ennyi.

Előzmény: repuleskepekben (8755)
repuleskepekben Creative Commons License 2009.02.04 0 0 8755

De hogy kell? Megpróbálnám!

Előzmény: Delila_1 (8752)
repuleskepekben Creative Commons License 2009.02.04 0 0 8754

Az a baj, hogy még makrót nem csináltam soha sem...

Előzmény: Delila_1 (8752)
tikitiki Creative Commons License 2009.02.04 0 0 8753
Mégse nem jó vagyis a makró az jól müködik csak az nem jó , hogy nekem minden A1 be irt szám után el kell inditani a makrót , mert saját magától nem iródnak be a számok a cellába , nekem pedig ugy kellene , hogy A1 minden változásakor ne keljen mindig a makrót is rá nyomni , hanem ez automatikus kellene hogy legyen .
Delila_1 Creative Commons License 2009.02.04 0 0 8752

Az A oszlop változását, és a C3 értékét figyeli.

 

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
    If Target.Column = 1 And Cells(3, 3) = 64 Then Beep
End Sub

Előzmény: Törölt nick (8751)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.04 0 0 8751
Én ezt kipróbáltam, de nem csippan.
(Lehet hogy ki van kötve a speaker? Nem tudom...)

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Cells(3, 3) = 64 Then Beep
End Sub
Előzmény: repuleskepekben (8749)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.04 0 0 8750
Lehet makróval.
De miért nem akarsz feltételes formázást használni arra a cellára?
Előzmény: repuleskepekben (8749)
repuleskepekben Creative Commons License 2009.02.04 0 0 8749

Íme egy kép:

 

 

Az A1 A2 A3 oszlopok értéke változhat, ezek a cella értékek összeadódnak a C3 cellában.De a C3 cella értéke ha 64, akkor hanggal figyelmeztessen.Ilyet lehet csinálni az excelben?

repuleskepekben Creative Commons License 2009.02.04 0 0 8748

Üdv mindenkinek!

 

Hogyan lehet olyat készíteni excelben, hogy egy általam kiválasztott cella értéke pl:64, akkor adjon hangot, azaz játszon le valami rövid hangot.Lehet ilyet készíteni az excelben?

tikitiki Creative Commons License 2009.02.04 0 0 8747
Igen  ez lessz az köszi , és mindenkinek a segitséget
Delila_1 Creative Commons License 2009.02.04 0 0 8746

Az "érték" az a szám, amit az A1 cellába beírsz.

A "hely" pedig az a cella, ahova be akarod másoltatni.

A makró azt csinálja, hogy ha az A1-be 1-et írsz, azt beírja a B1-be.

Ha A1-be 2-t írsz, azt beírja a C1-be, de a B1-ben megmarad az 1-es érték.

Ha A1=3, ezt a D1 cellába írja be, a többit nem módosítja.

Ha A1=4, az E1 cella is 4 lesz, és akkor sem változik a többi beírt érték.

 

Eddig írtam meg, ha több lehetséges érték várható az A1-be, folytathatod a Case utasításokkal, a

Case 4

hely="E1"

után.

 

A hozzászólásodban az idézőjelek és a cella meghatározása között ne legyenek szóközök. Nem " B ", hanem "B1".

 

Előzmény: tikitiki (8742)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.03 0 0 8745
vagy összefűzheted a 1. és 2 oszlopot egy 3. oszlopba =a1&b1 és az összefűzött cellákat számolod meg, mint kofiú, okfiú, oklány, kolány stb...
Előzmény: Master of Amateurs :) (8743)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.03 0 0 8744
AB.DARAB
Előzmény: Master of Amateurs :) (8743)
Master of Amateurs :) Creative Commons License 2009.02.03 0 0 8743

Sziasztok!

 

 Szükségem van egy függvényre, melyet nem tudok segítség nélkül összehozni:

 

 Az 1. oszlop tartamaz "ok" és "ko" értékeket, a 2. oszlop "fiú" és "lány" értéket.

 Ha tudni szeretném a lányok arányát (függetlenül az 1. oszloptól, akkor ez 

 megmondja:

 =DARABTELI(B2:B100;"lány")/DARAB2(B2:B100)

 De, ha nekem azt kell megmondanom, hogy az 1. oszlop adataihoz viszonyítva 

 mennyi a lányok vagy a fiúk aránya, akkor van a gond.

 

 Tehát: Arányaiban "ennyi" lány ok, "ennyi" ko, "ennyi" fiú ok, "ennyi" ko.

 

 Csak függvénnyel oldhatom meg. (Lehetőség szerint eredményenként 1

 függvénnyel.)

 

Köszönöm!

tikitiki Creative Commons License 2009.02.03 0 0 8742
Egy cellára nézve , csináld már meg nekem , mert igy kipróbáltam hibát ad vissza ez a hely = " B1 "Nem látom át több számra már megcsinálom az elágazásokat csak egynél müködjön legalább.
tikitiki Creative Commons License 2009.02.03 0 0 8741

Ezek szerint annyi    Range(hely).Value = érték sort kell beirnom ebbe a makróba ahány számra nekem kellene igaz?

Mert igy kipróbáltam ,de hibát adott vissza a   hely = "B1" ezt én ugy veszem B1 = mivel is mert ide kell a kapott eredmény ugyebár vagy a1 = "b1 " de az meg ugy nem jó.Szóval A1 cellába irt szám vagy számok kiértékelése megfelelö cellába megfelelő szám és csak az 1 szám . Egy cállára csináld már meg nekem a többi tudom ugyan az , majd ahová kell nekem tovább csinálom  , de igy , hogy hely = " B1 " nem látom át köszi. 

Delila_1 Creative Commons License 2009.02.03 0 0 8740
Akkor nézd meg a 106-os hozzászólást.
Előzmény: tikitiki (8739)
tikitiki Creative Commons License 2009.02.03 0 0 8739

Igen jól gondoljátok kézzel szeretném bevinni A1 be a számokat , és ténleg az adott számhoz rendelt cellába jelenjen meg csak az a szám ami oda való de csak az , és A1 változásakor ne változzon a már 1x kiértékelt cella tartalma.Ja és az A1 be ha beirom a számokat nem feltétlenül sorba kell , tehát akár össze vissza is irható kell hogy legyen .Ha függvénnyel próbálkoztam , de ugyebár akkor mindig változik a kiértékelt cella tartalama is. igy az nem jó, valami más megoldás kellene , de eddig nem jöttem még rá.

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.02 0 0 8738
Szerintem meg az A1-be írja be kézzel az adatokat, egymás után, és azt nézi, hogy milyen értékek fordulnak elő legalább egyszer. Amelyik előfordul, az ahhoz az értékhez kijelölt cellába tesz egy jelzést, hogy "igen, ez az érték megjelent az A1-ben".

Aztán hogy ez az egész mire jó, meg hogy milyen értékekhez milyen cella való, a fene sem tudja. Illetve ő tudja, meg a kérdező. Ezért azt gondolom, kettőjük közül valamelyiknek kellene a programot megírni.

Az biztos, hogy ez a feladat, már ha jól értettem, képletekkel nem oldható meg.

Az eredeti cél esetleg elérhető lenne képletekkel is, de mivel nem tudjuk, mi az eredeti cél, ez sem fog menni...
Előzmény: Delila_1 (8736)
Delila_1 Creative Commons License 2009.02.02 0 0 8737

Újra elolvastam az első kérésedtől kezdve a hozzászólásaidat. Most azt gondolom, hogy az A1-be különböző értékeket viszel be egymás után, és az értéknek megfelelő helyre szeretnéd másoltatni az A1 tartalmát.

Itt, ha az A1 tartalma 1, akkor a B1 cellába írja az 1-et. Ha A1=2, akkor a C1-be, és így tovább 4-ig. Folytathatod a sort.

 

Sub Kitölt()
    érték = Cells(1, 1)
    Select Case érték
        Case 1
            hely = "B1"
        Case 2
            hely = "C1"
        Case 3
            hely = "D1"
        Case 4
            hely = "E1"
    End Select
   
    Range(hely).Value = érték
End Sub

Előzmény: tikitiki (8733)
Delila_1 Creative Commons License 2009.02.02 0 0 8736
Próbáltam megfejteni tikitiki hosszú mondatát. Úgy vélem, hogy az A1-ben egy hivatkozás van, ami más cellák értékétől függ. Erre a változásra nem reagál a Worksheet_Change. Valami más megoldás kellene – ha egyáltalán jól értelmeztem a felvetést.
Előzmény: Törölt nick (8735)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.02 0 0 8735
Jó, hát akkor írj egy sub-ot a Worksheet_Change eseményre, ami Targetként az A1 cellát figyeli, és változáskor a Target értékét beírja az adott cellába.
Előzmény: tikitiki (8733)
tbando Creative Commons License 2009.02.02 0 0 8734
www.xlstat.com

Egy príma statisztikai programcsomag, ami Excel alatt fut. Van benne egy szuperpivot is 1500$-t, arra már nem volt pénzem, de majd legközelebb.
Előzmény: Törölt nick (8728)
tikitiki Creative Commons License 2009.02.02 0 0 8733
Ugy adott cella hogyha én azt szeretném , hogy Pl B1 be csak az 1 es szám jelenjen meg kiértékelés után , akkor semmi más ne csak az 1 es , és csak a B1 es cellába., ugy hogy A1 es cellába beirt számokból , és az A1 be mindig más számot irnék be , de az a szám amit oda beirok , akkor az a szám csak abba a cellába szerepeljen amibe én akarom , de A1 ujabb beirása után ne változzon a már 1x adott cellába megjelent szám , hasonló lenne ez a Transzponálás függvényhez ,csak ott ugye mindig változik , ha a forrás is változik , nekem pedig pont ugy kellene , hogy 1x kiértékel , de utánna ne változzon a kiértékelt eredmény hiába változik A1 tartalma.
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.02 0 0 8732
Mi az, hogy "adott cella"?
Előzmény: tikitiki (8731)
tikitiki Creative Commons License 2009.02.02 0 0 8731
Ez nekem hibát add vissza ha elinditom , amugy meg nekem az is lényeges volna , hogy ne mindig +1 el emelkedjen hanem , össze vissza irom be A1 be a számokat , akkor is megfelelö cellába , csak az a szám kerüljön kiértékelésre , és maradjon is ugy , hiába változik A1 tartalma utánna , ez kb ugy nézne ki , hogy ha használom akkor a cellák figyeljék A1 állapotát , vagy értékét , és ha adott cella , értéke megjelenik A1 be akkor , de csak akkor az adott cellába is megjelenjen , és maradjon is ugy.
Delila_1 Creative Commons License 2009.02.02 0 0 8730

Itt van hozzá a makró.

 

Sub Kitölt()
    érték = Cells(1, 1)
    Range("A1").Select
    oszlop = Selection.End(xlToRight).Column + 1
    If oszlop = 257 Then oszlop = 2
    Cells(1, oszlop) = érték
End Sub

Előzmény: tikitiki (8729)
tikitiki Creative Commons License 2009.02.02 0 0 8729

Kipróbáltam ,de nem jó mégpedig azért nem , mert nekem az volna a célom , hogy Az A1 be beirt mondjuk 1 számot kiértékeli B1 be 1 számként , és nem további másolgatással , hanem az A1 be beirt további számokat értékelje , de ugy hogy adott számot értékeljen adott cellába , és más számra ne legyen figyelemmel

Pl A1 1es , akkor B1 legyen 1 es , De ha A1 be 2 est irok , akkor B1 tartalma ne változzon , de C1 be legyen 2 es , és igy tovább , és mindig A1 cellát használnám a számok beirásásra.Szóval A1 es cellába beirt számok , adott cellába kerülve kiértékelésként csak egy számra figyeljen több számra hatástalan legyen , és ne keljen tovább másolgatni.

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.02 0 0 8728
mit tud ez az xlstat, hogy valaki hajlandó ezért ennyit fizetni?
Előzmény: tbando (8727)
tbando Creative Commons License 2009.02.02 0 0 8727
Megjött a válasz. Azt írták ismételjem meg a telepítést advanced módban. Mert úgy sikerülni fog. Es úgy is lett.
Előzmény: tbando (8725)
Delila_1 Creative Commons License 2009.02.02 0 0 8726
A kiértékelés után a B1 cellát másolod, és ugyanoda irányítottan, értékként beilleszted (Szerkesztés, Irányított beillesztés).
Előzmény: tikitiki (8717)
tbando Creative Commons License 2009.02.02 0 0 8725
Köszi. Már elküldtem az emailt nekik, most várom a választ.
Előzmény: Törölt nick (8724)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.01 0 0 8724
Én ezt passzolom. De esetleg az xlstat fejlesztőinek van valami ügyfélszolgálatuk, legalábbis illene, ha már ennyi pénzt kérnek a termékükért. Ott tedd fel a kérdést.
Előzmény: tbando (8723)
tbando Creative Commons License 2009.02.01 0 0 8723
No akkor újra összefoglalom, hátha valaki meg tudja magyarázni, és netántán még tippet is az elhárítására. Tehát:

A főgépemen a 2009-es xlstatcr1c.dll nem találja az excelhez a belépéspontot. Ugyanehhez az excelhez a 2006-os dll minden további nélkül kapcsolódik. A két dll mérete között kb 100Kb különbség van. (A 2009-es a nagyobb.)

A laptopon levő excelhez a 2009-es minden további nélkül kapcsolódik. Nos miért nem jó a 2009-es a főgépemnek?
Előzmény: tbando (8721)
aulac Creative Commons License 2009.02.01 0 0 8722
:)
Előzmény: tbando (8721)
tbando Creative Commons License 2009.02.01 0 0 8721
Jimmy!

Megcsínáltam amit javasoltál, mire ezt írja ki: Az xlstatcr1c.dll file betöltése megtörtént, de nem találja a következő belépési pontot: DLLRegisterServer. A program valószínűleg nem DLL vagy OCX file. Sajnos ez nekem kinai.

Na most hogy bonyolítsam a dolgot. A laptopomra, amit keveset használok, símán felment az xlstat. A munkaeszközgépemre meg nem. De ezen is rajta volt 2006-ból egy 30 napos változat, ami persze a 30 nap lejárta után nem müködött a regisztrációs kulcs nélkül. Most megvásároltam a 2009-es változatot (potom 3000$), na ez marháskodik ezzel belépési ponttal. Kinomban megpróbáltam a 2006-os változatot a 2009-es regisztrációs kódjával aktiválni, simán fölment, és remélhetőleg majd engedi magát upgradelni.

Nos, milyen következtetéseket lehet e tünetekből levonni?

ps. aulacnak:
írtam ugye, hogy a Prevx CSI tisztának találta a gépem. Ezek után feltettem folyamatos monitorozásra Prevx Edge-t, ez viszont talált egy install.dll nevű férget. Kirtottam, és most várom, mi fog összeomlani.
Előzmény: Törölt nick (8720)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.01 0 0 8720
Nem tuti, de próbáld ki
Start -> Futtatásba írd be:

regsvr32 "C:\Program Files\Addinsoft\XLSTAT2008\XLSTATCR1C.DLL"


Ha nem ez az XLSTATCR1C.DLL elérési útvonala, akkor természetesen módosítsd megfelelően.
Előzmény: tbando (8715)
aulac Creative Commons License 2009.02.01 0 0 8719
Akkor elképzelhető, hogy érzékenyre van állítva a vírusirtód. Olyan rutint használ a makro ami jelzést generál.
Előzmény: tbando (8718)
tbando Creative Commons License 2009.02.01 0 0 8718
Kösz, de keresgélhetjük az okot tovább. A Prevx CSI tisztának találta a gépemet. Egyébként álmomban nem gondoltam volna, hogy ez a dll valami malware lenne, mivel a felinstallálandó bővítmény neve: xlstat.
Előzmény: aulac (8716)
tikitiki Creative Commons License 2009.02.01 0 0 8717
Egy kis segitség kellene , hogyan tudom azt megcsinálni Excelben , hogy egy cellába beirt réték Pl: beirok A1 be egy 1 es számot , azt ha függvénnyel kiértékelem mondjuk B1 cellába , hogy az A1 esbe 1 szerepel e , ha igen akkor marad az 1 es szám a B1 es cellába is , ha nem igaz akkor más Pl egy karakter ez még nem volna gáz, de most jön a de   , hogyan tudnám azt megcsinálni , hogy ha elözöleg beirt 1es az A1 cellába ugyebár , de ha  2 est irok akkor a B1 es cella kiértékelése ne változzon magyarul maradjon benne az 1es. Tehát a további beirt számokra ne legyen hatással a B1 cella függvénye .Na erre varrjatok gombot várom válaszotokat köszi.
aulac Creative Commons License 2009.02.01 0 0 8716
Több min valószínű, hogy spyware, vagy maleware fertőzést kaptál:

"The most common objects with the name of XLSTATCR1C.DLL have yet to be classified as safe by our research department.

If you are concerned that your PC might be infected why not try our Free Prevx CSI Scanner. It will thoroughly check your PC for millions of active Spyware and malware infections and takes less than 2 minutes. Don't put your confidential data, or your identity at risk, check your PC now with Prevx CSI."
Előzmény: tbando (8715)
tbando Creative Commons License 2009.02.01 0 0 8715
Egy bővítmény installálása mikor ír ki ilyen szarságot, és hogyan lehet elhárítani?

Can't find Dll entry point Cpp_GetAppVersion in XLSTATCR1C.DLL.

Van amikor olyat írt ki, hogy valami VBA.DLL nem található.
magyarpityu Creative Commons License 2009.02.01 0 0 8714
Köszönöm a linket, tanulságos volt! Igazából nem értettem eddig, mire is való pontosan a dll, már tudom, nem arra, amire gondoltam, de most már tiszta :)) Persze, az még odébb van, hogy dll-t tudjak írni...
Előzmény: Törölt nick (8693)
aulac Creative Commons License 2009.02.01 0 0 8713
Jimmy válasz mail ment.
Előzmény: Törölt nick (8707)
aulac Creative Commons License 2009.01.31 0 0 8712
aulac csak a nicknevem

köszönöm remek
Előzmény: Delila_1 (8711)
Delila_1 Creative Commons License 2009.01.31 0 0 8711

 

A lapokhoz-, és a modulhoz rendelt makrók vesztek össze. Sikerült kibékíteni őket, illetve ezt majd Aulac dönti el.

Előzmény: aulac (8706)
aulac Creative Commons License 2009.01.31 0 0 8710
A konkrét hibaüzenet:

Run-time error '1004':
Range osztály PasteSpecial metodusa hibás

Előzmény: aulac (8709)
aulac Creative Commons License 2009.01.31 0 0 8709
Na de milyen címre? :)

Írj levelet az augabkukactonlájnponthu-ra.
Előzmény: aulac (8708)
aulac Creative Commons License 2009.01.31 0 0 8708
Elküldöm neked a táblát, hátha úgy jobb.
Előzmény: Törölt nick (8707)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.31 0 0 8707
Látom, PhotoEditort használsz. Van azon egy olyan funkció, hogy Crop (magyarul Levágás vagy hasonló). Le tudod vágni vele a szaggatott vonallal körbezárt területen kívüli részeket. Úgy érdemes feltölteni a képet, hogy előtte levágod azt, ami nem kell.
Akkor sokkal olvashatóbb lesz.
Az index tapasztalatom szerint maximálja a fájlméretet, és addig rontja a nagy képek minőségét, amíg bele nem férnek a max méretbe.

Másik tanács, hogy érdemes a hibaüzenetet is beküldeni.

Ami a konkrét kérdésedet illeti.
A hiba nem abban a kódrészletben van, ami az aktív sor kiemelését végzi.
A képen látható kódrész funkcióját nem ismerem.
Abból, ami a képen látszik, egy dologra tudok gondolni:
A G3:G280 és a C3:C280 tartományok szerkezete eltérő. Az egyikben olyan cellaösszevonások vannak, amelyek a másikban nincsenek, vagy nem pont ugyanazon a helyen.
Előzmény: aulac (8704)
aulac Creative Commons License 2009.01.31 0 0 8706
Delila_1
Méltem neked az exceltáblát, mert nem jó sehogysem.
Előzmény: Delila_1 (8705)
Delila_1 Creative Commons License 2009.01.31 0 0 8705
A hibára futó sor előtt Range("C3").Select legyen.
Előzmény: aulac (8704)
aulac Creative Commons License 2009.01.30 0 0 8704
Mégsem jó.
Hibaüzenettel leáll amikor végre akarom hajtani a készletmódosítást:

Előzmény: Törölt nick (8698)
Jonasz Creative Commons License 2009.01.30 0 0 8703
Azért köszönöm...

Másvalaki esetleg?
Előzmény: Törölt nick (8674)
aulac Creative Commons License 2009.01.30 0 0 8702
Köszönöm. EZ a tökéletes program számomra.

Már kérdeztem, de nem kaptam rá választ:

Miért írja ki indításkor a program ezt a figyelmeztetést? Eddig ez nem volt.

Előzmény: Törölt nick (8698)
Delila_1 Creative Commons License 2009.01.30 0 0 8701
Előbb select nélkül vittem be, hibát jelzett. A Tiédet egyből megette, működik vele.
Előzmény: Törölt nick (8691)
Delila_1 Creative Commons License 2009.01.30 0 0 8700

Már régebben írtam egy kis makrót, ami az aktuális cella hátterének, és fontjának a színkódját írja ki.

 

Sub Szín_lekérdezés()
    If Selection.Font.ColorIndex = -4105 Then
        MsgBox "A karakter színkódja: " & Selection.Font.ColorIndex & "  (automatikus)"
    Else
        MsgBox "A karakter színkódja: " & Selection.Font.ColorIndex & "   "
    End If
    If Selection.Interior.ColorIndex = -4142 Then
        MsgBox "A cella hátterének színkódja: " & Selection.Interior.ColorIndex & "  (átlátszó)"
    Else
        MsgBox "A cella hátterének színkódja: " & Selection.Interior.ColorIndex & "   "
    End If
End Sub


Más módja is van a színek megadásának, egy kicsit olvass vissza a fórumon.

Előzmény: aulac (8690)
Delila_1 Creative Commons License 2009.01.30 0 0 8699
Bemásoltam a kódot a makrólapról:)
Előzmény: Törölt nick (8696)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.30 0 0 8698
"Istencsászárvagy."

Ugyan már. Ezt nézd meg. (Egy XLD fedőnevű tag megoldása egy a tiédhez hasonló problémára a VBAX fórumról.)

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
Cells.FormatConditions.Delete
With Target
With .EntireRow
.FormatConditions.Add Type:=xlExpression, Formula1:="1"
With .FormatConditions(1)
With .Borders(xlTop)
.LineStyle = xlContinuous
.Weight = xlThin
.ColorIndex = 5
End With
With .Borders(xlBottom)
.LineStyle = xlContinuous
.Weight = xlThin
.ColorIndex = 5
End With
.Interior.ColorIndex = 20
End With
End With
With .EntireColumn
.FormatConditions.Delete
.FormatConditions.Add Type:=xlExpression, Formula1:="1"
With .FormatConditions(1)
With .Borders(xlLeft)
.LineStyle = xlContinuous
.Weight = xlThin
.ColorIndex = 5
End With
With .Borders(xlRight)
.LineStyle = xlContinuous
.Weight = xlThin
.ColorIndex = 5
End With
.Interior.ColorIndex = 20
End With
End With

.FormatConditions.Delete
.FormatConditions.Add Type:=xlExpression, Formula1:="1"
.FormatConditions(1).Interior.ColorIndex = 36
End With
End Sub
Előzmény: aulac (8697)
aulac Creative Commons License 2009.01.30 0 0 8697
Istencsászárvagy.

Nagyon köszönöm mindkettőtöknek.

aulac
Előzmény: Törölt nick (8695)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.30 0 0 8696
Azt hogy csinálod, hogy a hsz-odban a kódsorok beljebb kezdődnek? Én akárhogy próbálom, mindig kitörli a soreleji szóközöket...
Előzmény: Delila_1 (8673)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.30 0 0 8695
Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
If Target.Column = 6 And Cells(Target.Row, Target.Column). _
Interior.ColorIndex = 44 Then Exit Sub
If Target.Column = 6 Then
Columns("A:K").Interior.ColorIndex = -4142
Range("A" & Target.Row & ":" & "K" & Target.Row).Interior.ColorIndex = 44
Exit Sub
End If
End Sub
Előzmény: aulac (8694)
aulac Creative Commons License 2009.01.30 0 0 8694
Akkor , hogyan is nézne ki a kódlap?
Előzmény: Törölt nick (8691)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.30 0 0 8693
Micro$oft mondá:

************************************
Calling DLLs from Visual Basic

In Visual Basic, all functions, including DLL functions, that you want to call must first be declared by using the Declare statement. You can declare your functions in the declarations section of a Form or a Module. If you declare a DLL procedure or function in a Form, it is private to that Form. To make it public, you must declare it in a Module.

The following is an example Declare statement:

Declare Sub getdiskinfo Lib "c:\somepath\diskinfo.dll"
(ByVal mydrive As String, ByVal myvolume As String, free As Long)



You must enter the entire Declare statement as one, single line. This particular Declare statement declares the user-defined procedure GETDISKINFO located in user-created DISKINFO.DLL file.

Once you declare the function, you can call and use the function just as you would call and use a Visual Basic function.
************************************

(Forrás)


Előzmény: magyarpityu (8680)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.30 0 0 8692
Nincs mit ;-)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.30 0 0 8691
"Nem tudom megszüntetni. "

Pedig nem nehéz. Csak a Select-eket kell kivenni belőle. Attól villog.
Előzmény: Delila_1 (8688)
aulac Creative Commons License 2009.01.30 0 0 8690

Mégegy kérdés. A sor színkódot honnan vetted. ( Ha esetleg változtatni szeretném)

 

aulac

Előzmény: Delila_1 (8688)
aulac Creative Commons License 2009.01.30 0 0 8689
:-D
Előzmény: Delila_1 (8688)
Delila_1 Creative Commons License 2009.01.30 0 0 8688

 

Szívesen. Nem tudom megszüntetni. Lassabban gépelj:)

Előzmény: aulac (8687)
aulac Creative Commons License 2009.01.30 0 0 8687
Remekül működik, csak ez az állandó villanás a képernyőn minden sorváltásnál, elégé fárasztja a szemet. Lehet ez ellen tenni valamit?

aulac
Előzmény: aulac (8686)
aulac Creative Commons License 2009.01.30 0 0 8686
Köszönöm.
aulac
Előzmény: Delila_1 (8683)
maciti Creative Commons License 2009.01.30 0 0 8685
Sziasztok!
Így már mindjárt más! Köszi!
maciti
Előzmény: Törölt nick (8681)
Delila_1 Creative Commons License 2009.01.30 0 0 8684

 

Köszönöm, Jimmy.

Előzmény: Törölt nick (8681)
Delila_1 Creative Commons License 2009.01.30 0 0 8683
A lapfülön jobb klikk, Kód megjelenítése. Bejön a VBA szerkesztő, a jobb oldalon megjelenő üres lapra másold be.
Előzmény: aulac (8682)
aulac Creative Commons License 2009.01.30 0 0 8682
Milyen kódlapra?
Előzmény: Delila_1 (8673)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.30 0 0 8681
Ez egy kis szívatás az Excel magyarosítóitól, vagy nem tudom, de igazából a CELLA függvény működik, csak nem úgy, ahogy a súgó írja. Próbáld ki ezt:

=CELLA("filename")

Aztán persze az eredményről le kell majd választani a sallangot...
Előzmény: maciti (8676)
magyarpityu Creative Commons License 2009.01.30 0 0 8680

Igazad van, köszönöm. Mindenesetre érdemes otthon kipróbálni, hogy megéri-e a külső programokat dll-nek megírni és úgy használni, mert ami az előnye, az a hátránya is lehet. Jó-e, ha bent marad a memóriában és ugyan foglalja a helyet, de ha többször meghívom rövid időn belül, akkor hamarabb lefut, mert nem kell minden alkalommal újra betöleteni. Bár egy rövidke programról van szó, ezért inkább elvi kérdésről van szó esetemben.

Előzmény: Törölt nick (8679)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.30 0 0 8679
Nem tudom biztosan a választ. Jelenlegi tudásom szerint:
Az nem elegendő, ha a C:\Windows\System és a C:\Program Files könyvtárakba bemásolod őket. Olyan dll-ekre tudsz biztosan hivatkozni, amelyek regisztrálva vannak a rendszerleíró adatbázisban (lásd regsvr32.exe).
De ha a fenti mappákról le vagy tiltva (bizonyára céges policy), akkor gyanítom, hogy a rendszerleíró adatbázist sem tudod módosítani.

Annak utána kell néznem, hogy regisztráció nélkül, csak elérési útvonallal is megy-e, de most nem érek rá.
Esetleg te is megkérdezheted a rendszergazdádat, hogy nem lehetne-e regisztrálni egy dll-t.
Előzmény: magyarpityu (8675)
maciti Creative Commons License 2009.01.30 0 0 8678
Köszi a szupergyors segítséget, de valami még mindig nem stimmel.
a #NÉV? hibaüzenet jelenik meg. Van még ötleted?
Köszi
maciti
Előzmény: Delila_1 (8677)
Delila_1 Creative Commons License 2009.01.30 0 0 8677

Sajnos, tényleg nem működik a Cella függvény.

Ha többször van rá szükséged, érdemes egy üres füzetbe, vagy a personal.xls-be bevinni egy saját függvényt.

 

Function fájlnév()
    If ActiveWorkbook.Path > "" Then utvonal = ActiveWorkbook.Path & "\"
    füzet = ActiveWorkbook.Name & "\"
    lap = ActiveSheet.Name
    fájlnév = utvonal & füzet & lap
End Function

Ha üres füzetbe viszed, akkor azt bővítményként kell elmenteni (mentés másként, xla kiterjesztés). A mentés útvonalát az Excel határozza meg, nem kell megadni. Az Eszközök/ Bővítménykezelőben megjelenik a mentett név, jelöld be. Ha a personalba tetted, ez a lépés nem szükséges.

Mindkét esetben megtalálod a függvényedet a Felhasználói kategóriában, és természetesen a Mind-ben is.

 

Felhasználás: =fájlnév()

 

A funkcióból elhagyhatod a lap=ActiveSheet.Name sort, ha nincs rá szükség, de akkor az előző sor végéről is töröld az & "\" szövegrészt.

 

Remélem, a Back Flash jelek jól jelennek meg, mindenhol egyszer szerepelnek az idézőjelek között.

Előzmény: maciti (8676)
maciti Creative Commons License 2009.01.30 0 0 8676
Sziasztok!

Hátha valaki tud segíteni. Egy excel táblában szeretném egy cellába megjeleníteni az munkafüzet elérési útját. A CELLA függvény fájlnév parancsával próbáltam, de #ÉRTÉK# hibaüzenetet ír be mindig. Nem tudja valaki mi lehet a probléma?

Köszönettel maciti
magyarpityu Creative Commons License 2009.01.30 0 0 8675

Szia Jimmy!

 

Előre is bocsánat, ha butaságot kérdezek!

 

Ez a függvényhívás dll-ből dolog bármilyen dll-re működik? Arra gondolok, hogy írtam egy progit, ami egy bizonyos formátú nyers adathalmazt szövegfile-lá alakít, amit aztán Excel makróból olvasok be és formázok meg. Most ezt az exe progit egy shell hívással indítom útjára, de hogy mikor végez a progi az adatokkal, azt nem tudom. Jobb híján, egy ciklusban nézegetem, hogy a shell által visszaadott processID érvényes-e még, mert amint megszűnt, abból tudom, lefutott a progi és lehet beolvasni az elkészült eredményfile-t. Ha mondjuk nem exe lenne ez a progi, hanem dll, akkor valahogy elegánsabb megoldást lenne írni.

 

De vajon ez a Declare Function hívás csak a memóriában lévő dll-ekre működik, vagy ha szükséges, be is tölti a hivatkozott dll-t? És ha az Excel be tudja tölteni a dll-t, akkor honnan tölti be? A C:\Windows\System és a C:\Program Files könyvtárak felejtősek, mert nincs hozzá írási jogom, úgyhogy a dll-emet nem tudom oda bemásolni. Adott útvonalról lehetséges betölteni dll-t, és ha igen, hogyan?

Előzmény: Törölt nick (8663)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.30 0 0 8674
Ilyen lehetőségről nem tudok... Sorry.
Előzmény: Jonasz (8670)
Delila_1 Creative Commons License 2009.01.30 0 0 8673

Egy kicsit kibővítve (hogy működjön is):

 

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
    If Target.Column = 6 And Cells(Target.Row, Target.Column). _
        Interior.ColorIndex = 44 Then Exit Sub
    If Target.Column = 6 Then
        Columns("A:K").Select
        Selection.Interior.ColorIndex = -4142
        Range("A" & Target.Row & ":" & "K" & Target.Row).Select
        Selection.Interior.ColorIndex = 44
        Cells(Target.Row, 6).Select
        Exit Sub
    End If
End Sub

Az előbbinél befestette a hátteret az aktuális sorban az A:K tartományban, de nem lehetett – büntetlenül – írni az F oszlopba.

Előzmény: Delila_1 (8672)
Delila_1 Creative Commons License 2009.01.30 0 0 8672

Az aktuális lap kódlapjára:

 

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
    If Target.Column = 6 Then
        Columns("A:K").Select
        Selection.Interior.ColorIndex = -4142  'az A:K hátterét kitöltetlenre állítja
        Range("A" & Target.Row & ":" & "K" & Target.Row).Select
        Selection.Interior.ColorIndex = 44
    End If
End Sub

Előzmény: aulac (8671)
aulac Creative Commons License 2009.01.29 0 0 8671
Kipróbáltam, és az alsó jól működik.

A másik kérdésemhez egy kis magyarázat.
Előzmény: aulac (8669)
Jonasz Creative Commons License 2009.01.29 0 0 8670
Nem pontosan ez lenne a lényeg!
Olyasvalami kellene, mint amikor SMS-t írsz és beírsz egy v. két betűt. Erre megjelenik egy már előzőleg használt szó/dátum (Az eszközök/beállítások/szövegkiegészítés be van kapcsolva).

Ha pl. beütöd A1-be "ablak", majd A2-be elkezded írni:"ab" akkor kiegészíti a meződet "ablakra" és elfogadhatod. Valamint nem jelenik meg az összes ilyen jellegű mezőben automatikusan, tehát ha nem akarom kitölteni, akkor a többi mező üres marad.

Ez elég kényelmes dolog tud lenni. Ha egymás alá írod azonos oszlopban, működik, de ha egymástól távolabbi különálló mezőkre próbálod alkalmazni, nekem nem működik.

Van egy létező openoffice (windows) fájlom, ahol ez működött, de át kellene térni excel-re (természetesen az excel formátumban mentés nem visz át mindent)!

Köszi a választ!
Előzmény: Törölt nick (8658)
aulac Creative Commons License 2009.01.29 0 0 8669
Így látszik:

Path = "D:\Leltár" & "Készlet " & Format(Now, "yyyy.mm.d") & ".xls"

És így kéne?

Path = "D:\Leltár\" & "Készlet " & Format(Now, "yyyy.mm.d") & ".xls"
Előzmény: Törölt nick (8667)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.29 0 0 8668
Path = "meghajtóbetűjele:\létezőkönyvtárneve\fileneve+szóköz" & Format(Now, "yyyy.mm.d") & ".xls"


idézőjeleket tartsd.
ha duplán írod be a hsz szerjesztőbe a \-t, akkor nem fog eltűnni.
Előzmény: Törölt nick (8667)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.29 0 0 8667
Nézd meg a backslasheket(\) hogy jó helyen vannak-e, hisz az határozza meg az utat.
ha nem rontottam el, vhogy így:
Path = "meghajtóbetűjele:\könyvtárneve\" & "fileneve+szóköz " & Format(Now, "yyyy.mm.d") & ".xls"


Előzmény: aulac (8666)
aulac Creative Commons License 2009.01.29 0 0 8666
robbantomester.

A mentési sor a makroban így néz ki:

Path = "D:Leltár" & "Készlet " & Format(Now, "yyyy.mm.d") & ".xls"

A mentést nem a "D:Leltár" könyvtárba teszi, "készletyyyy.mm.d. xls" néven,
hanem a "D:" könyvtárba "LeltárKészletyyyy.mm.d.xls" névvel.

Hol rontottam el?

aulac
Előzmény: Törölt nick (8665)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.29 0 0 8665
valóban jó játék.
Előzmény: Törölt nick (8662)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.29 0 0 8664
Remek! Köszönöm szépen!
Előzmény: Törölt nick (8663)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.29 0 0 8663
Private Declare Function ShowCursor Lib "user32" (ByVal bShow As Long) As Long

Sub Na_tünés()
Dim i As Long, j As Long
ShowCursor False
For i = 1 To 10000
For j = 1 To 10000
Next
Next
ShowCursor True
End Sub
Előzmény: Törölt nick (8661)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.29 0 0 8662
Én vonzódom a bonyolult megoldásokhoz :P
Előzmény: Törölt nick (8646)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.29 0 0 8661

Sziasztok!

 

Azt szeretném megkérdezni, hogyan lehet az egér mutatóját kikapcsolni (eltüntetni)?

Egy for cikluson belüli hosszabb feldolgozás alatt eléggé zavaró, hogy ez az éppen aktuális műveletnek megfelelően váltakozik. Ezt szeretném kikapcsolni, a ciklus végén pedig vissza (Application.Cursor = xlDefault).

 

Előre is köszönöm.

Delila_1 Creative Commons License 2009.01.29 0 0 8660

Szívesen.

Nézd meg Jimmy 8568-as hozzászólását is.

A változók nevéhez megjegyzést szoktam írni a későbbi változtatások megkönnyítése érdekében.

Az egyes programrészekhez is írok megjegyzést (rendezés, kimutatás készítése, összegzés, oldaltörések beállítása, stb), ezek később sokat segítenek a módosításoknál, hibák keresésénél.

Előzmény: wawabagus (8655)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.29 0 0 8659
Anélkül, hogy tudnám, itt konkrétan miről van szó, szeretném megjegyezni, hogy egy komolyabb program megírásakor nagyon kifizetődő, ha kifejező változóneveket használ az ember.

Gondoljatok bele, hogy pl. van egy makró, amit valami nagy nyers adathalmaz feldolgozására használunk. Ezt a makrót két éve nagy nehezen sikerült összehozni, és egész idáig pompásan működött, most azonban megváltozott a nyersadat szerkezete, és módosítani kellene a makrót. De hát ki emlékszik már arra, hogy hogyan működik...
Ilyenkor újra át kell rágni magunkat az egészen, megérteni a lényegét, mielőtt megfelelően módosítani tudjuk.

Ez a megértési fázis elég nehéz akkor, ha a változók nevei semmitmondóak. Ha pl. minden integer típusú változót, funkciójától függetlenül i, j, i1, i2, i3 meg hasonló módon nevezünk el.

A kifejező változónevek pedig általában hosszúak.

A hosszú nevű változók elírása ellen pedig az a megfelelő védelem, ha a VB editorban, a Tools->Options->Editor lapon bekapcsoljuk a Require Variable Declaration opciót. Ennek hatására minden új modul tetejére oda kerül az "Option Excplicit"kifejezés. Ez utóbbi pedig annyit tesz, hogy minden szubrutinban deklarálni kell az összes változót, vagy globális változókat a modul tetején. Nyűgös dolognak tűnik, de nagyon hasznos.

- Egyrészt, nem tudod elírni a változóneveket, se a rövideket, se a hosszúakat, mert ha megpróbálod, a compiler rögtön kiabál, hogy deklarálatlan változót talált.
- Másrészt, ha deklarált változód van, használhatod az IntelliSense (magyarul kb. kódkiegészítő) funkciót. Beírod a változó nevének első 2-3 karakterét, aztán ctrl+Space, és jó esetben automatikusan befejezi a név írását.
- A változók deklarálásának 3. előnye, ami szintén az IntelliSense funkcióhoz kapcsolódik, hogy objektum típusú változók esetében megjeleníti a lehetséges műveleteket, property-ket, stb.

Például itt ez a kód:
Sub proba()
Dim Rng As Range
Set Rng = Range("A1:C10")
Rng.o

Amikor a .-ot beadom, már megjelenik a kódkiegészítő segédablak, és amikor az "o" betűt lenyomom, rögtön odaugrik, hogy Offset. Nekem meg pont az kell (lásd ábra).

Minden (általam ismert) komolyabb Excel fórumon az Option Explicit használatát a Best Practices egyik legfontosabb elemeként tartják számon.

Előzmény: wawabagus (8655)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.29 0 0 8658
1.
Írd be B10-be, C20-ba, stb az alábbi képletet:
=A5

(Ha nem ez kell, akkor viszont mit jelent az, hogy "prediktív"?)

2.
Telepíts a gépedre egy PDF nyomtatót.
Pl. PrimoPDF
Előzmény: Jonasz (8656)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.29 0 0 8657
Szerintem az Adatok->Szűrő->Autoszűrő pont erre való.
Előzmény: tomlioncity (8652)
Jonasz Creative Commons License 2009.01.28 0 0 8656
Sziasztok!
Szükségem lenne egy kis segítségre!

1.
Szeretném a következőt megcsinálni:
Van egy dátum típusú mezőm pl. A5-ben, melyet kitöltök.
Van még további ilyen mezőm pl. B10-ben, C20-ban.

Szeretném - ha már egy mezőt kitöltöttem - a többiben prediktíven megjeleníteni az előzőleg kitöltött értéket, hasonlóan egy összevont terület szövegmezőihez.

2.
PDF-be kellene konvertálnom (ha lehet, menüből) a táblázatomat, hogy az elküldött adatokba ne tudjanak belepiszkálni (Openoffice-hoz hasonlóan egyszerűen).

Előre is köszi!
wawabagus Creative Commons License 2009.01.28 0 0 8655

:-)...Valóban elég komplikált és hosszú a név, de nem én találtam ki, hanem elődöm...ha már a többi 30 változó nevét is látnád, amit egy fájlba belegyömöszölt :-))))...meg az excel dokumentumait...

 

Tanulmányozom a "könnyítéseit" a temlpétjében, hátha profitálhatok belőle...nem kis kihívás, mert nagyon szereti túlbonyolítania a dolgokat...néha tényleg megkönnyíti a munkát...de néha tök fölösleges és igazából csak megnehezíti...

 

Van még egy nagyon hasznos trükkje...

 

Rengeteg grafikont gyártunk kb 20 országról...

 

Használ valami módszert, hogy amolyan filternek kinéző cuccal váltogatja az országokat és automatikusan átíródik minden érték a grafikonon de minden formázás megmarad...

 

Persze ilyet lehet csinálni pivotból gyártott grafikonnal, csak az a probláma ott, hogy a formázás minden országváltáskor az eredeti excel által beállítot settingre áll be...

Egyébként ez tuti lenne...

 

Na, ez még az a dolog amit szívesen megtanulnék...

 

Köszi még egyszer a segítséget!!!

 

Előzmény: Delila_1 (8635)
wawabagus Creative Commons License 2009.01.28 0 0 8654

Szia :-)!

Szóval, ha jól értelmezem ez az R3 amolyan referencia pont ahonnantól megy jobbra és le annyit amennyit én kiszámoltam aktuális rangenek...

Szuper :-)...

Nagyon köszönöm, ki is próbálom mindjárt!!!

:-)

Ha elakadok jövök még egy kis segítségért!!! 

 

NAGYON KÖSZÖNÖM!!!

 

Előzmény: Delila_1 (8635)
tomlioncity Creative Commons License 2009.01.28 0 0 8653
bocs szétesett a táblázat. gondolom azért érthető.
tomlioncity Creative Commons License 2009.01.28 0 0 8652

Kicsit elakadtam excel-ben.

Szükségem lenne kiválasztástól függő választólistára, amelynek értéke a választható  kínálattól függ.

      A               B

1  autó    motor 2   kék      kék 3   zöld       - 4  barna     -  

 

Tehát az autó 3 színben választható, míg a motor csak kékben. Az lenne a lényeg, hogy a lenyíló választólistában a kiválasztott termékhez csak a hozzá tartozó színeket lehessen választani.

 

A megoldásokat köszönöm!

aulac Creative Commons License 2009.01.28 0 0 8651
Nagyon köszönöm szuperul működik.
aulac
Előzmény: Törölt nick (8649)
aulac Creative Commons License 2009.01.28 0 0 8650
Na látod ilyen egyszerű ez aulac. ;)

Köszönöm
Előzmény: Törölt nick (8649)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.28 0 0 8649
1. de el lehet, egyébként shift+space-el ki tudod jelölni az aktív cella egész sorát. (gondolom sorkövetéshez v ilyesmihez kell

2.
Makró/Új makró rögzítése.
Majd Adatok/Sorbarendezés funkcióval rendezd sorba ahogy akarod
Majd Makrók/Rögzítés vége.
A legenerált kódot másold be a többi végére.
Előzmény: aulac (8640)
aulac Creative Commons License 2009.01.28 0 0 8648
robbantomester.
a 8550-re segítség lenne?
aulac Creative Commons License 2009.01.28 0 0 8647
Nekem valami segítség?
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.28 0 0 8646
nézni semmit, csak lássék hogy ez egy egyszerűbb megoldás.
Előzmény: Törölt nick (8645)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.28 0 0 8645
Megnéztem... de mit kell látni rajta? Nem nagyon követtem a problémát, mióta beküldtem a megoldásom (és nem jött rá visszajelzés)...
Előzmény: Törölt nick (8641)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.28 0 0 8644
Félreértesz.
Az Access-nek van egy olyan funkciója, hogy "Felhasználószintű adatvédelmi varázsló". Ezzel le tudod védeni az adatbázisodat. Igaz, az nem a számítógép nevét kérdezi le, hanem felhasználónevet és jelszót kér.

Ha próbálkozol vele, előbb azért készíts biztonsági másolatot az mdb fájlról.
Előzmény: balogh.zs (8639)
Laci Laci Creative Commons License 2009.01.28 0 0 8643

Szia Robbantómester,

 

Köszi a válaszodat,

 

Látom, hogy a képleted működik, mégis ezt az "indirekt függvény hivatkozás típusát S1O1 típusúra állítom (van erre egy argumentuma)" nem teljesen értem.

 

Ha csak így működik így is nagyon köszi. Még ha annyit meg lehetne tenni, hogy a 60 akat csak a D39 BA39 tartományban keresse és nem azzal a másik tipussal amit nem értek, hanem egyszerüen egy normál tipusúval, az lenne a legszuperebb.

 

Ha nem lehte ezt megtenni, így is nagyon köszönöm és még megpróbálom tovább értelmezni.

 

Nyugodtan felteheted a www.tar.hu/exalto/ ra a válasz fájlt.

 

Laci

Előzmény: Törölt nick (8641)
Delila_1 Creative Commons License 2009.01.28 0 0 8642

 

Nagyon szívesen. Először valamit elronthattál.

Előzmény: Villanygerilla (8638)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.27 0 0 8641
Laci Laci,
Utólagos engedelmeddel publikussá teszem a fájlodat, nem látok benne semmi titkosat:

www.tar.hu/exalto/robbantomester.xls

a lényeg az, hogy a BC39 sorban az indirekt függvény hivatkozás típusát S1O1 típusúra állítom (van erre egy argumentuma) így elérem, hogy a HOL.VAN függvény mindig a következő 60-astól keressen.
Ha a BC39 képletét (nem a BB39-et, mert az a kezdőképlet.) egyszerűen vízszintesen jobbra továbbmásolod (húzod)
akkor ebben a sorban megkapod, hogy a 60-asok hányadik oszlopban találhatóak.
A kék területen lévő képleteket szintén csak tovább kell másolnod, de nem a BB oszlopét, mert az az indítóképlet, hanem a BC oszlopot kll továbbmásolni a kék területen.

Ennyi. ha megérted a képlet működését, akkor észreveszed mennyire egyszerű az egész.

Jimmy The Hand
Nézd meg te is ha van egy kis időd. Kielemezgettem egyébként a te ehhez kapcsolódó hsz-at, nagyon bonyolult - nem is tudom hogy tudtál ilyet kitalálni.
Előzmény: Laci Laci (8597)
aulac Creative Commons License 2009.01.27 0 0 8640
robbantomester, megint itt vagyok.

Most megint két kérdésem lenne.

1. El lehet-e érni, hogy amikor az aktuális sorhoz érek, ne csak a sorjelző szám legyen más színű, hanem az adott táblázatban az egész sor? (Mondjuk világosszürke).

2. A második számomra még nehezebbnek látszik.
Új cikk bevétele után a "Készletmódosítás"-ra kattintva szeretném, ha ABC sorrendbe is rakná a készletet. A tartomány B3-K3 oszlop és B3- B280 sorok között.

Köszönettel aulac



balogh.zs Creative Commons License 2009.01.27 0 0 8639
Varázslónak nem nevezném. Mivel összetett készletkezelő és költségszámoló „program” lesz, ha egyszer elkészül ezért gondoltam, hogy lehetőleg más ne csináljon belőle pénzt. Egyébként a munkahelyemen használnám.
Előzmény: Törölt nick (8632)
Villanygerilla Creative Commons License 2009.01.27 0 0 8638
Köszönöm szépen, pedig próbáltam azt is... Működik. Éljen!!!!!
Előzmény: Delila_1 (8637)
Delila_1 Creative Commons License 2009.01.27 0 0 8637

 

Az ÓRA, PERC és MPERC függvényekkel.

 

 

Villanygerilla Creative Commons License 2009.01.27 0 0 8636
Sziasztok!

Egy kis segítség kellene. Van egy sql adatbázisom, amelyből olyan rekordokat másolok excelbe, amelyek dátumot és időt tartalmaznak. így egy cellába bekerül pl. 2009.01.12 6:12, egy másikba pl. 2009.01.16 8:42.
Statisztikát kellene gyártanom, hogy reggel 5 és 6 óra között hány vásárlás történt egy adott intervallumban, azonban ehhez a cellát ketté kellene bontanom, vagy legalábbis az idő (óra, perc) értékeket ki kellene vennem belőle, de ezt nem tudom megtenni.

Találkozott már valaki hasonlóval? Hogyan tudom kiszedni a cellából csak az idő adatokat.

Köszönöm
Delila_1 Creative Commons License 2009.01.26 0 0 8635

Igen, a makróban. Ha már olvastad a $A:$E megoldást, inkább azt alkalmazd. Azt hittem, valami másért van szükséged az álatalad leírt MaxColsDataPSSD-s megoldásra. Az ilyen hosszú nevű változókat nem szeretem, könnyű elírni. Sokkal egyszerűbb pl. az usor, uoszlop.

 

Ha nem akarod használni a teljes oszlopok megjelölését a kimutatás elkészítésénél, a lényeg a "Lapod_neve!R3C1:R" & usor & "C" & uoszlop részben rejlik. Az R3 a harmadik sort, a C1 az első oszlopot jelenti (együtt az A3 cellát), ez a kimutatás első cellája. Az utána lévők jelentése, hogy a tartomány ettől a cellától (:R" & usor) tartson az usorig, és ("C" & uoszlop) az uoszlopig.

 

Ezt a két változót a makróban a B1 és B2 cellából veheted: usor=cells(1,2), uoszlop=cells(2,2)

vagy másképpen az

usor= ActiveSheet.UsedRange.Rows.Count  és

uoszlop= ActiveSheet.UsedRange.Column.Count

sorokkal, akkor a munkalapon nincs szükség a B1 és B2 képleteire.

Előzmény: wawabagus (8631)
Master of Amateurs :) Creative Commons License 2009.01.26 0 0 8634
Köszönöm szépen! :)
Előzmény: Törölt nick (8620)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.25 0 0 8633
2003-ban van egy KERES nevű fgv, amire azt írja a súgó, hogy a korábbi verziókkal való kompatibilitásra szolgál. Talán ez az...
Előzmény: cefrecece (8630)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.25 0 0 8632
Felhasználószintű adatvédelmi varázsló?
Előzmény: balogh.zs (8629)
wawabagus Creative Commons License 2009.01.25 0 0 8631

Szia!

A másik topikban láttam, hogy mondtál egy tök egyszerű megoldást:

A pivotban csak azt kell megadni, hogy pl...$A:$E...és akkor a bővülő sor sosem okoz problémát...

 

Egyszerűen el sem hiszem :-)), hogy ennyire pofon egyszerű...persze a bővülő oszlopaim attól még nem feltétlen fognak bővűlni :-)..., de ez nem is annyira nagy probléma.

 

Elmondom mi a helyzet, új munkám van és az elődöm imádta az excelt és számomra eddig teljesen ismeretlen módszereket használt...viszont egyre jobban az az érzésem, hogy sokszor túlbonyolította a dolgokat...

 

Most pl azon gondolkodom, hogy miért volt szükség erre a MaxRowsDataPSSD, MaxColsDataPSSD-as megoldásra...

 

talán a macrónak van szüksége erre, a mi szintén csatolva van a fájlhoz...

 

Delila__1 amit lent írsz annak egy makróban kell ilyen formán kinézni? (Bocs, ha nagy hülyeségeket kérdezek)...makróban nem vagyon nagyon jártas...

 

Nagyon köszönöm a segítségedet!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

Előzmény: Delila_1 (8628)
cefrecece Creative Commons License 2009.01.25 0 0 8630
Sziasztok!

Az Excel XP-ben volt kutat nevű függvény.
Az újabb Excelekben van-e helyette valami? Én nem találtam.
balogh.zs Creative Commons License 2009.01.25 0 0 8629
Sziasztok !
Tudom ez itt Excel fórum, mivel az Access fórum kihalt, ezért itt teszek egy kísérletet, hátha valaki tudná a megoldást. Adatbázisom beállításánál megadtam a „Megjelenítendő űrlap”-ot, ezen űrlap „Tulajdonsága” > „Események”, a következőt írtam:
Private Sub Form_Open(Cancel As Integer)
If Environ("COMPUTERNAME") = "TÓTH-1" Then
MsgBox ("OK")
Else
Felhasználó
End If
End Sub
Sub Felhasználó()
If Environ("COMPUTERNAME") = "GÉZA-2" Then
MsgBox ("OK")
Else
Application.Quit
End If
End Sub .
Nos a két gépen fut, más gépe viszont nem és ez is a cél. A probléma az, hogy „Runtime” formátumban, „Developer” > „Package Solution Wizard”-al csinálom, NEM FUT, ha a kódot törlöm akkor tökéletesen megy, viszont bárki használhatja.
Van-e valakinek ötlete?
Válaszotokat előre is köszönöm.
Üdv: Zsiga
Delila_1 Creative Commons License 2009.01.25 0 0 8628

Az ofszet helyett a kimutatás forrásadatánál add meg az utolsó sor, és oszlop számát.

 

 

MaxRowsDataPSSD = ActiveSheet.UsedRange.Rows.Count 'vagy =cells(1,2)

MaxColsDataPSSD = ActiveSheet.UsedRange.Columns.Count 'vagy =cells(2,2)

    ActiveWorkbook.PivotCaches.Add(SourceType:=xlDatabase, SourceData:= _
        "Munka1!R3C1:R" & MaxRowsDataPSSD & "C" & MaxColsDataPSSD).CreatePivotTable _
        TableDestination:="", TableName:="Kimutatás"

Előzmény: wawabagus (8627)
wawabagus Creative Commons License 2009.01.24 0 0 8627

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni...a dolog azt hiszem elég egyszerű, de leragadtam és nem tudok rájönni miért.

 

Tehát az lenne a célom, hogy olyan pivotot hozzak létre, ami automatikusan tudni fogja meddig tart a kis adatbázisom (mert hogy ez változni fog non stop :-)...

 

Ehhez a következőt tettem:

Definiálom az oszlopok számát: =DARAB2('PSSD Data'!3:3)

Definiálom a sorok számát:  =DARAB2('PSSD Data'!A3:A60000)...lehetne A:A is de nem ott kezdődik az adatbázisom.

 

Ez eddig szuper, automatikusan tudja hol van az utolsó oszlop és hol az utolsó cella és be is írja.

 

Aztán a Pivot létrehozásánál az előbb létrehozott definiciók segítségével határoznám meg a táblázat tartományát...

 

OFSET funkcióval, valahogy így:

=OFSZET('PSSD Data'!$A$3;0;0;MaxRowsDataPSSD+1;MaxColsDataPSSD)

A3 a referencia cellám, aztán onnan a definiált sorokat és oszlopokat kéne vennie...

 

De valahogy nem veszi, szóval nyílván valamit hülyén csinálok.

Megmondom őszintén, hogy ezt a függvényt másoltam egy elődőmtől...és egyenlőre nem értem miért kell hozzáadni +1-t?...fogalmam sincs..

 

Pontosítva létrehozok 3 nevet:

MaxRowsDataPSSD =DARAB2('PSSD Data'!A3:A60000) ez a B1-es cellában van

MaxColsDataPSSD =DARAB2('PSSD Data'!3:3) ez a B2-es cellában van

DataTablePSSD =OFSZET('PSSD Data'!$A$3;0;0;MaxRowsDataPSSD+1;MaxColsDataPSSD)

ez pedig az E1-es cellában

 

A Pivot táblámnál a tartomány meghatározásnál ezt írom:

'Pivot PSSD weekly CSAT'!DataTablePSSD

 

Pivot PSSD weekly CSAT a munkalapom neve, ahol a pivot van, DataTablePSSD pedig az ofset formulát tartalmazó cellára mutat...

Miért nem működik?

 

Van egy példa fájlom és onnan lesek el módszereket és elvileg  működnie kéne...

A 3 függvényemből a DataTablePSSD névvel ellátott cellában azt írja #ÉRTÉK!...szóval azt hiszem ott nem jó valami.

 

Biztos sokan használjátok ezt a módszert...hol rontom el a dolgot???

Tudtok segíteni?

Ezer köszönet!!

Y.

 

 

 

 

 

 

 

 

magyarpityu Creative Commons License 2009.01.24 0 0 8626

Megvan!

 

A menüpontok CommandBarButton típusú elemek, minden ilyen elemnek van State tulajdonsága, ami alapból msoButtonUp, ám ha ezt msoButtonDown-ra állítjuk, akkor megjelenik a pipa :))

Előzmény: magyarpityu (8625)
magyarpityu Creative Commons License 2009.01.24 0 0 8625

Sziasztok!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e olyan egyedi menüvel bővíteni az Excel főmenüjét, ahol a menüpontok előtt jelölőpipa van? Olyasmire gondolok, mint ami az "Ablak" menüpont alatt jelenik meg a file-ok nevei előtt, mikor egyszerre több file van megnyitva ugyanabban az Excel példányban.

 

 

Előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.23 0 0 8624
Ez jó köszi, elraktározom.
Előzmény: Törölt nick (8623)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.23 0 0 8623
Két tartomány metszete avagy közös része.
Esetünkben a CurrentRegion tartomány Q oszlopa.
Előzmény: Törölt nick (8621)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.23 0 0 8622
hogy két tartomány metszi e egymást vagy mi?
Nem nagyon értem a helpből egyelőre
Előzmény: Törölt nick (8621)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.23 0 0 8621
Jimmy, mi ez az Intersect?
Előzmény: Törölt nick (8620)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.23 0 0 8620
Próbáld meg hibakezeléssel. Én így csinálnám, ez alapján biztosan tudod módosítani a saját kódodat:

Sub töröl()
Dim cel As Range, s As String

On Error GoTo hiba
For Each cel In Intersect(Range("A1").CurrentRegion, Range("Q:Q"))
s = cel.Value
Next
Exit Sub
hiba:
cel.EntireRow.Delete
Resume Next

End Sub
Előzmény: Master of Amateurs :) (8619)
Master of Amateurs :) Creative Commons License 2009.01.23 0 0 8619

Próbáltam megfordítani is a dolgot, így már működik, csak rosszul:

 

 

Ez érdekes dolgot művel:

Azt törli ki, amit nem szeretnék (""; "x"), és a "#hiányzik"-nál elakad a lenti hibaüzenettel.

 

Range("A1").Select
intI = Selection.CurrentRegion.Rows.Count

 

i = 2
        
Do
    If Cells(i, 17) <> 0 Or Cells(i, 17) <> "x"  Then
        Cells(i, 17).EntireRow.Delete shift:=xlUp
        intI = intI - 1
        Else
        i = i + 1
    End If
Loop Until i > intI

Előzmény: Törölt nick (8617)
Master of Amateurs :) Creative Commons License 2009.01.23 0 0 8618

Ezzel az a baj, hogy üres cella egyébként is van a tartományban, de azokat nem kell törölni.

3 adatom van az oszlop 2. cellájától lefelé: "x", "", "#HIÁNYZIK"

 

ha nem üresre cserélem ki/rögzítem le a hiányzikot, akkor meg nem tudom, hogy miként hivatkozzak rá :(

Előzmény: Törölt nick (8617)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.23 0 0 8617
én kicserélném replace-vel (lerögzíted...) a #HIÁNYZIK-ot üresre(""), majd lenti módszert követve alkalmaznám a
SpecialCells(xlCellTypeBlanks) - t a SpecialCells(xlCellTypeFormulas, 16) helyett
Előzmény: Master of Amateurs :) (8616)
Master of Amateurs :) Creative Commons License 2009.01.23 0 0 8616

Ez működik, csak 2 problémám van:

 

A #HIÁNYZIK nem valós hibaérték már, mert szükséges a tartományt értékként beiilesztenem. Tehát egy egyszerű szövegként tudnom kéne kezelni

 

 

A másik, hogy ezt kicsit nehezen tudom az akaratom szerint alakítani (kipróbáltam függvényeken, és valamiért nagyon döcögve halad szegény + nem töröl ki minden sort, ahol szerepel a #HIÁNYZIK):

 

Sub delhiany()

Dim CELLA As Range

For Each CELLA In Columns("Q:Q").SpecialCells(xlCellTypeFormulas, 16)
If IsError(CELLA) Then CELLA.EntireRow.Delete shift:=xlUp
Next

End Sub

Előzmény: Törölt nick (8614)
Master of Amateurs :) Creative Commons License 2009.01.23 0 0 8615

Megpróbáltam. A hiba megmaradt. :(

Előzmény: Törölt nick (8613)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.23 0 0 8614
ki tudod választani a hibát tartalmazó cellákat valahogy így is, és végig tudsz lépkedni rajta For Each-el

For Each CELLA In Columns("Q:Q").SpecialCells(xlCellTypeFormulas, 16)
If IsError(CELLA) Then MsgBox "hiányzik"
Next

gyorsabb lesz
Előzmény: Master of Amateurs :) (8612)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.23 0 0 8613
Esetleg
If Cells(i, 17) = "#HIÁNYZIK" Then
helyett
If IsError(Cells(i, 17)) Then
?

Előzmény: Master of Amateurs :) (8612)
Master of Amateurs :) Creative Commons License 2009.01.23 0 0 8612

Sziasztok!

 

Az alábbi szelekció amint True értéket talál, hibaüzenetet kapok:

Run-time error '13': Type mismatch

 

 

Range("A1").Select
intI = Selection.CurrentRegion.Rows.Count

 

i = 2
        
Do
    If Cells(i, 17) = "#HIÁNYZIK" Then
        Cells(i, 17).EntireRow.Delete shift:=xlUp
        intI = intI - 1
        Else
        i = i + 1
    End If
Loop Until i > intI

 

Szerintetek mit rontottam el? Mert akárhogy írom át (próbáltam már kb.10 verziót, több nem jut eszembe) a feltétel teljesülésekor lebénul a makró.

 

Köszönöm szépen a segítségeteket & kellemes hétvégét! :)

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.23 0 0 8611
Köszönöm, meg a tippet is. Tényleg nem használtam eddig.
:-)
Előzmény: Delila_1 (8608)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.23 0 0 8610
Excelen belül nincs ilyen lehetőség.

Ha van biztonsági másolatod, vagy a munkafüzet egy korábbi verziója, abból megpróbálhatod visszaállítani. Ha elsőre úgy tűnik, hogy nincs másolat, akkor is érdemes jól végiggondolni, hátha email-ben kaptad, vagy küldted el valakinek, és akkor megvan az üzenet mellékleteként. Ha emailben kaptad, de magát a levelet már törölted, az Outlook (feltéve, hogy azt használod) ideiglenes mappájában még ott lehet. Vagy esetleg a pendrive-odon lapul valahol...

Ha tutira nincs másik verziód, mert már letörölted, esetleg megpróbálkozhatsz egy törölt fájlokat megkereső és visszaállító alkalmazással, hátha megtalálod valahol.

Vagy nézzél szét a neten, hogy van-e valami olyan alkalmazás, ami speciálisan elcseszett Excel fájlok rendberakásával foglalkozik. Mivel a probléma nem új keletű, lehet, hogy van már megoldás.

Ez pl. ígéretesen hangzik... Kérdés, hogy megér-e 50$-t.
Előzmény: gtibors (8609)
gtibors Creative Commons License 2009.01.23 0 0 8609
Helo !



Egy excel munkafüzetből kitöröltem egy munkalapot. Van-e lehetőség a visszaállításra, nagyon fontos lenne!



Tisztelettel Tibor
Delila_1 Creative Commons License 2009.01.23 0 0 8608

Úgy vettem észre, sokan nem ismerik a lehetőséget, hogy egy füzet több lapját egyidőben meg lehet jeleníteni a képernyőn. Az Ablak menüben az Új ablakkal, majd az Elrendezéssel egyszerre követhetjük a különböző lapokat, a rajtuk végbemenő válzozásokat

Két_lap

Előzmény: Törölt nick (8598)
Delila_1 Creative Commons License 2009.01.23 0 0 8607
Egy egyperces áramkimaradás nem engedte megírnom az előbb, hogy Jimmy, TE vagy a csúcs!
Előzmény: Delila_1 (8606)
Delila_1 Creative Commons License 2009.01.23 0 0 8606

Sziv.

 

Jimmy,

Előzmény: tbando (8605)
tbando Creative Commons License 2009.01.23 0 0 8605
Ez a tökéletes megoldás. Kösz.
Előzmény: Delila_1 (8602)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.22 0 0 8604
Hát csak működjön is! >:-)
Két órámba telt összehozni...
Előzmény: Törölt nick (8603)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.22 0 0 8603
agyrém :)
és hibátlanul működik.
Előzmény: Törölt nick (8598)
Delila_1 Creative Commons License 2009.01.22 0 0 8602

Még azt teheted meg, hogy egy üres füzetbe egy új makrólapra átmásolod a függvényedet, az Excelben függvénynév.xla-ba mented a mentés másként funkciónál, bővítményként (nem kell megadnod az útvonalat, tudja).

 

Az Eszközök/Bővítménykezelőben jelöld be, ettől kezdve a függvények között a Felhasználói-, és persze a Mind kategóriában megtalálod.

Utána már ki is törölheted a personal.xls-ből.

Előzmény: tbando (8599)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.22 0 0 8601
kis módosítás a még könnyebb átláthatóság miatt:

BC49-be:
=HOL.VAN(60;INDIREKT("S49O"&BB49+1 & ":S49O100";0);0)+BB49
Előzmény: Törölt nick (8600)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.22 0 0 8600
A módszer a következő:
BB49 cellába:
=HOL.VAN(60;$A$49:$BA$49;0)

BC49 cellába:
=HOL.VAN(60;INDIREKT("S49O"&HOL.VAN(60;$A$49:$BA$49;0)+1&":S49O100";0);0)+BB49

BB1:
=INDEX($A:$BA;;HOL.VAN(60;$A$49:$BA$49;0))
lehúzod

BB2:
=INDEX($A:$BA;;BC$49)
lehúzod


a feladat nehézségét az okozta, hogy nem csak 1 db 60-as szerepelt (vagy 1-es, ahogy tetszik), és ezeknek kellett külön-külön meghatározni az oszlopszámát - hogy vmelyik mátrix függvénnyel ki lehessen olvasni a hozzájuk tartozó értékeket.

Lehet bővíteni, ha több 60-as is van a sorban.
A BC/BB 49 cellákat meg lehet spórolni, ha zavar, én csak a könyebb átláthatóság miatt raktam külön.

Előzmény: Laci Laci (8597)
tbando Creative Commons License 2009.01.22 0 0 8599
Kösz. Valóban egy munkalaphoz kapcsolva megtaláltam. Át is másoltam, egy kicsit gagyin, de müxik. De kényelmetlenül hosszú lett a neve: Personal.xls!module9.függvénynév. Nem lehetne ezt valahogy lerövídíteni? Mondjuk csak a függvénynévre?
Előzmény: Delila_1 (8593)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.22 0 0 8598
Próbáld ki ezt is.

1. Azt a tartományt, amelyikben a 0-k és 1-ek vannak (1. ábrán kékkel jelölve), nevezd el "abc"-nek.
2. Azt a cellát, ami az adatok bal felső sarka (1. ábrán zölddel jelölve), nevezd el "alap"-nak.
3. A másik munkalapon az A1 cellába írd be ezt a képletet (ld. 2. ábra):

{=HOL.VAN(KICSI((abc)*OSZLOP(abc);DARABTELI(abc;0)+OSZLOP(A1));(abc)*OSZLOP(abc);0)}

A kapcsos zárójel azt jelenti, hogy tömbfüggvényről van szó, ezt sima ENTER helyett CTRL+SHIFT+ENTER kombinációval kell bevinni.

4. Az imént beírt képletet húzd el jobbra, és így a munkalap első sorában megkapod azokat a pozíciókat, ahol az abc tartományban 1-esek vannak.

5. A másik munkalap A2 cellájába írd be ezt a képletet:

=OFSZET(alap;SOR(A1)-1;A$1-1)

6. a képletet húzd le és jobbra, amíg meg nem kapod az összes szükséges oszlopot.

Megjegyzés: SOR(A1) kifejezés nem az A1 cella értékét adja, hanem a pozícióját. Ez az OFSZET vektor Y koordinátája. Ha a képletet nem az A2 cellába írod, vagy ha az első képlet nem az A1-be kerül, a SOR(A1) kifejezésnek akkor is változatlannak kell maradnia.


Előzmény: Laci Laci (8568)
Laci Laci Creative Commons License 2009.01.22 0 0 8597

szia Robbantómester, elküldtem az e-mail címedre, köszi a segítséget

Előzmény: Törölt nick (8595)
Delila_1 Creative Commons License 2009.01.22 0 0 8596

Az 50 oszlop az A:AX tartomány.

Felveszel két oszlopot (akár másik lapon). Az egyikben sorszámok lesznek 1-től 50-ig, a mellette lévőben pedig A, B,....Z, AA, AB... AX. Ezt a tartományt elnevezed abc-nek.

 

Egy üres oszlopba:

=INDIREKT(FKERES(HOL.VAN(1;$A$11:$AX$11;0);abc;2;HAMIS)&SOR(A1))

és ezt másolod le a 9. sorig.

 

Persze csak akkor kapsz korrekt értéket, ha csak egy oszlop összege 18.

Előzmény: Laci Laci (8594)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.22 0 0 8595
ehhez szerintem már ismernünk kellene a táblázat teljes szerkezetét.
Ha gondolod, küldd el - megnézem.
Előzmény: Laci Laci (8594)
Laci Laci Creative Commons License 2009.01.22 0 0 8594

Szai Delila

 

Kipróbáltam ezt a megoldást, nagyon frappáns. Aztán nem csak 3 oszlopra kellett alkalmaznom, hanem 50-re. Itt viszont a képletek másolása, hogy egy képlettel lefedjem az 50 oszlopot nagyon sok időbe tellt. Ráadásul az excel is azt mondta egy idő után, neki ez már túl sok oszlop és már nem hajlandó megcsinálni:)

 

Nem lenne valami egyszerű megoldás, ami sok oszlop esetében is megoldja a gondunkat?

 

 

Előzmény: Delila_1 (8574)
Delila_1 Creative Commons License 2009.01.22 0 0 8593

Nézd meg, talán valamelyik munkalaphoz írtad. A VB szerkesztőben a munkalapokra kattintva kerülhet elő.

 

Ha megtaláltad, és nincs personal.xls-ed, létre kell hoznod azt. Legegyszerűbben úgy, hogy rögzítesz egy bármilyen makrót, aminek a helyét az "Egyéni makró-munkafüzetben" határozod meg.

 

A megtalált függvényed átmásolása után törölheted az alibiként rögzítettet.

Előzmény: tbando (8592)
tbando Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8592
Egy munkafüzetben levő felhasználói függvényt, hogyan lehet átmásolni egy másikba?

Kb. egy évvel ezelött nagy kínnal kiizadtam egy felhasználói függvényt. Hogy hogyan már halvány fingom sincs, de müködik. Sajnos csak a próbafüzetben. Most hogy élesben is szűkségem lenne rá, hát így elég macerás használata. Ezért szeretném általánossá tenni, ehhez gondolom be kéne másolni a Personal füzetbe. De hogyan?

Az is jó lenne, ha láthatóvá tudnám tenni a függvényt leíró makrót, de nem találom. A próbafűzet makrói között nincs.

DarkoP Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8591
Köszönöm mindkettőtöknek, az első módszert választottam :)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8590
Na jó, szóval megint ágyúval lőttem verébre... :-)
Előzmény: Törölt nick (8589)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8589
El tudok képzelni egy olyan megoldást, hogy:

- a kimutatás alapjául szolgáló adattáblát elnevezed (legyen a neve pl. "ropi"),
- a Worksheet_Change eseménykezelőben megfelelő módon átdefiniálod a "ropi" nevű tartományt, és elvégzed a kimutatás adatfrissítését.

Ha ez kínai, akkor szükség van az alábbi adatokra:
- a kimutatás neve
- a kimutatást tartalmazó munkalap neve
Az adattábla bővülésének automatikus érzékeléséhez tudni kell, hogyan néz ki az adattábla, pontosabban mi a környezete. Van-e közvetlenül előtte, fölötte vagy mögötte olyan cella v. cellatartomány, ami nem tartozik az adattáblához.
Előzmény: DarkoP (8582)
Delila_1 Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8588
Kimaradt a kettőspont. Tehát a tartomány megadása $A:$M.
Előzmény: DarkoP (8582)
Delila_1 Creative Commons License 2009.01.21 0 0 8587
Igen. A tartományt ne úgy add meg, hogy $A$1:$M$100, hanem $A$M. A kész kimutatás legördülőjében az adatok között lesz egy "(üres)", ez elől vedd ki a pipát.
Előzmény: DarkoP (8582)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.20 0 0 8586
16-os számrendszerbe konvertálás legegyszerűbb módja:



A számológép bal felső részén van a számrendszer jelölve. Csak átkattintod egyikből a másikba. Nyolcasba is lehet, meg kettesbe is.
Előzmény: v63 047 (8584)
v63 047 Creative Commons License 2009.01.20 0 0 8585
Húúúh, nagy nehezen meglett: 8080FF, de ezt meg kellet fordítani így: FF8080 és így lett meg ugyanaz a szín. Köszönöm szépen mindenkinek a segítségét!
Előzmény: v63 047 (8584)
v63 047 Creative Commons License 2009.01.20 0 0 8584
Köszönöm, ezt a számot kaptam: 8421631
Sajnos nem nagyon megy a 16-os számrendszerbe való átváltás... :), :(
Előzmény: Delila_1 (8583)
Delila_1 Creative Commons License 2009.01.20 0 0 8583

A csatolt képed szerinti helyen ráállsz a kívánt színhez legközelebb állóra. A További színek/Egyéni fülön módosítod kedved szerint a színt, aminek a kódját ezután Jimmy módszerével lekérdezheted.

 

Hogy hova másold? Alt+F11-re bejön a VB szerkesztő. Baloldalán kiválasztod a füzetedet. Az Insert/Module beszúr jobb oldalra egy üres lapot. Na oda.

 

A konvertáláshoz a dec2hex függvényt használd.

 

Előzmény: v63 047 (8576)
DarkoP Creative Commons License 2009.01.20 0 0 8582
Sziasztok,
Van egy excel táblázatom, amelynek van fix számú oszlopa, a sorok száma viszont növekszik. Meg lehet valahogy csinálni azt, hogy amikor frissitem az adattáblát, és hozzájön mondjuk még 20 sor, akkor a kimutatásaim, amelekben hivatkozok az adattáblára, automatikusan átméretezzék az adatforrást?
Köszönöm előre is,
D
v63 047 Creative Commons License 2009.01.20 0 0 8581
Köszönöm, de ezt hova is kell bemásolni?:

Sub szin()
MsgBox Range("A1").Interior.Color
End Sub
Előzmény: Törölt nick (8577)
v63 047 Creative Commons License 2009.01.20 0 0 8580
Köszönöm, ingyenes?
Előzmény: tt65 (8579)
tt65 Creative Commons License 2009.01.20 0 0 8579
Előzmény: v63 047 (8576)
tt65 Creative Commons License 2009.01.20 0 0 8578
vagy ami favágóbb módszer, de univerzális, van egy olyan progi aminek "whatcolor" a neve, az ahova teszed a kurzort kiirja a színkódot, többféle kód szerint is!
Előzmény: Törölt nick (8577)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.20 0 0 8577
próbáld ki azt, hogy beszínezed az A1 cellát ilyenre, és aztán lefuttatod ezt a "programot":

Sub szin()
MsgBox Range("A1").Interior.Color
End Sub

A kapott számot meg konvertálod 16-os számrendszerbe.
Előzmény: v63 047 (8576)
v63 047 Creative Commons License 2009.01.20 0 0 8576
Üdvözletem!

Szeretnék segítséget kérni, hogy az alábbi színnek (ami a képen van), mi a pontos kódja! Sajnos nem találtam meg még pontosan, ugyanis a #ff6655 és a #FF6666 már túl sötét, az #FF9999 meg már túl világos! Köszönöm szépen!
Laci Laci Creative Commons License 2009.01.20 0 0 8575

sziasztok

 

köszi a segítséget, úgy érzem a végére egy nagyon jó megoldást találtunk

 

koszi Delila, Robbantómester és István

Előzmény: Delila_1 (8574)
Delila_1 Creative Commons License 2009.01.20 0 0 8574

Mit szólsz ehhez?

 

D1-be: =HA($A$11=1;A1;HA($B$11=1;B1;HA($C$11=1;C1;"")))

 

Ezt másold D9-ig

Előzmény: Laci Laci (8568)
E.Istvan Creative Commons License 2009.01.20 0 0 8573

Ezt írtam le korábban.

A B11-be már a =HA(B10=18;A11+1;A11+0) képletet írod, ezzel elkerülöd, hogy többször szerepeljen az 1-es. Minden egyes megváltozott oszlop eltérő 1-től növekvő sorszámot ad. Erre pedig már működik a keresés.

A D1-be beírod:

=HA(OSZLOP(D1)-3<=MAX($11:$11);INDEX(Munka1!1:1;0;HOL.VAN(OSZLOP(D1)-3;$11:$11;0));0)

Ezt átmásolod a D9-ig, majd ezt az oszlopot másolod egymás mellé amennyiszer kell.

Mivel első ránézésre nem biztos, hogy látod melyik oszlop adatait mutatja a képlet, a D10-es cellába beírhatod:

=CELLA("cím";HA(OSZLOP(D10)-3<=MAX($11:$11);INDEX(Munka1!10:10;0;HOL.VAN(OSZLOP(D10)-3;$11:$11;0));0)) és ezt is végigmásolhatod a többi oszlopba.

Ennek az eredménye a D10-ben:$A$10, tehát ez az oszlop az A oszlop adatait tartalmazza.

Előzmény: Laci Laci (8568)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.19 0 0 8572
de lehet így is:
1: másold ki ezt a képletet:
=(A11*A1:A9)+(B11*B1:B9)+(C11*C1:C9)

2: Jelöld ki a d1:d9 tartományt
nyomj egy F2-t
3: másold be a vágólapról a képletet
4: ctrl+shift+enter

szorzatösszeg függvénnyel akartam, de nem sikerült. Vannak itt ilyesmire is emberek :) (Jimmy:)
Előzmény: Laci Laci (8568)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.19 0 0 8571
ha a példádnál maradunk, akkor pl. D1-be írd be ezt a képletet.
=INDEX(A:A;;HOL.VAN(1;$11:$11;0))
Ha lehúzod egérrel, akkor megkapod azokat az értékeket, amelyek az "1" oszlopában szerepelnek.
A baki az benne, hogy ha van még egy 1-es, mert a HOL.VAN függvény mindig csak az első találatig keres.
Előzmény: Laci Laci (8568)
toccata Creative Commons License 2009.01.19 0 0 8570
A11 cella tartalma legyen:
=HA(A10=18;1;0)
Előzmény: Laci Laci (8568)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.19 0 0 8569
mi van a "ha" függvényben?
Előzmény: Laci Laci (8568)
Laci Laci Creative Commons License 2009.01.19 0 0 8568

 

2    2    2

2    2    2

2    2    2

2    2    2

2    1    3

2    2    2

2    2    2

2    2    2

2    2    2

18 17  19

1    0    0

 

 

Sziasztok

 

Megnéztem a megoldásotokat. Biztos hogy nagyon jó, elkezdtem kirpróbálni, és a súgót tanulmányozva lépegettem előre. Viszont teljes egészében nem működik. Valószínűleg azért, mert ha nem konkrét dologról beszélünk, kis félreértések adódnak "mit hogy nevezünk, mire értjük ezt"

 

Ezt kiküszöbölendő készítettem egy nagyon apró táblázatot.

 

A bal felső legelső 2-es legyen A1

 

Itt 9 szer található ak a számok egymás után. A tizedik sor legyen egy summa ( eredménye 18, 17, 19 )

 

A 11 sor legyen a ha ( ha a 10 sor eredménye 18 akkor 1, ha nem akkor 0 )

 

azt kellene megoldani, hogy valahol annak az oszlopnak kikapjam az eredményeit, ahol  a ha függvény 1 et ad eredményül. Legjobb lenne, ha nem is az egész oszlopot dobná ki, csak jelen esetben A1 A9 tartományt ( a 9 db 2-est)

 

Még az is nagyon jó lenne, ha mindez egy munkalapon belül megvalósulna.

 

Gondoltam leírom még ezt, mielőtt még 2 órát sikerül eltökölnöm vele.

 

Tudnátok erre egy kész képletet ide bemásolni, hogy hogy is gondoltátok?

 

köszi

Előzmény: Törölt nick (8566)
Laci Laci Creative Commons License 2009.01.19 0 0 8567
köszi a válaszotokat, még meg kell rágnom őket, még jelentkezem
Előzmény: Törölt nick (8566)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.19 0 0 8566
látom született pár alternatíva, biztosan megtalálod a megfelelőt.
Előzmény: Törölt nick (8565)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.19 0 0 8565
Akkor már a HOL.VAN függvénnyel meg lehet határozni az egyedi érték oszlopszámát, majd az index függvénnyel végighúzva megkapod az értékeket.
valahogy így:

Ha két érték lenne, mondjuk az általad írt "60" és az "1":

Beírom a G1-be oszlopcímként az 1-et és mellé a G2-be a 60-at.
alájuk pedig a G2-be a =INDEX($A:$D;SOR(A1);HOL.VAN($G$1;$4:$4;0)) képletet
F2-be pedig a =INDEX($A:$D;SOR(B1);HOL.VAN($H$1;$4:$4;0)) képletet
és egérrel lehúzom őket.

Nálam az értékek A1:D3 tartományban vannak, a 4-ik sorban pedig a 0,1,60 értékek
(véletlenszerűen)
Előzmény: Laci Laci (8563)
E.Istvan Creative Commons License 2009.01.19 0 0 8564

Ha függvénnyel szeretnéd megoldani a problémát akkor másképp közelíteném meg.
Odáig eljutottál, hogy van egy olyan sorod, ahol a vizsgálatot elvégzed, miszerint kell az oszlop, vagy nem.
Itt az első oszlopban egy HA feltétellel, 0-át jelenítesz meg ha nem kell és 1-et ha kell.
A további oszlopokban az előző oszlop+0-át ha nem kell és előző oszlop+1-et ha kell.
Ezen a soron a MAX függvény segítségével megkapod, hogy mennyi megjelenítendő oszlopod van. Ezt a sort elnevezed mondjuk "seged" tartománynak
A HOL.VAN függvény megmondja, hogy hányadik oszlopban van az 1. a 2. stb megjelenítendő oszlop.
A másik munkalapon pedig az IDEX, vagy az OFSZET függvénnyel megjeleníted ezeket az oszlopokat. Lehet elsőre bonyolultnak tűnik, de megoldható.

A másik munkalapon az A1-es cellába az alábbi képlet kell:

 

=HA(OSZLOP(A1)<=MAX(seged);INDEX(Munka1!1:1;0;HOL.VAN(OSZLOP(A1);seged;0));0)

Előzmény: Laci Laci (8563)
Laci Laci Creative Commons License 2009.01.19 0 0 8563

és mi van akkor, ha az igen kritériumot nem 1 el fejezzük ki, hanem egy olyan számmal, ami tuti nem fordul elő az oszlopokban, például 60.

 

na ehhez mit szólsz

 

köszi

 

Laci

Előzmény: Törölt nick (8560)
E.Istvan Creative Commons License 2009.01.19 0 0 8562
Természetesen ez a példa most az A7-es cellában szereplő dátumhoz keresi 60. napot. és et a képletet a 7. sorban kell felhasználnod.
Előzmény: E.Istvan (8561)
E.Istvan Creative Commons License 2009.01.19 0 0 8561

Ha neked pontosan a 60. nap, illetve a hozzá legközelebb eső adatra van szükséged akkor HOL.VAN függvény segít neked.

Ha az A oszlopban vannak növekvő sorrendben a dátumok, akkor a

=HOL.VAN(A7+60;A:A;1) függvény a 60. napnál kisebb dátum sorszámát,

=HOL.VAN(A7+60;A:A;1)+1 függvény a 60. napnál nagyobb dátum sorszámát adja meg. Ezt a számot pedig már akár az INDEX, akár az OFSZET függvény segítségével fel tudod dolgozni a további függvényekben.

Előzmény: Timberland (8545)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.18 0 0 8560
hát... ha csak 1 db 1-es lenne a sorban akkor lehetne függvényes megoldás. De mint írtad, lehetséges több is, ezért én erre nem tudok függvényest.
várd a többieket, hátha...
Előzmény: Laci Laci (8559)
Laci Laci Creative Commons License 2009.01.18 0 0 8559

Szia,

 

köszi, esetleg van itt valami függvényes megoldás is, vagy kizárólag csak makróval megoldható.

 

Makrókkal teljesen analfabéta vagyok, aztán arra gondoltam, jobb lenne valami olyan, amit én is értek.

 

Ha nincs akkor is köszi

 

Laci

Előzmény: Törölt nick (8556)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.18 0 0 8558
valamiért a meredekség függvény nem szereti az indirekt függvényt...
ezért kell két mankóoszlop, pl így:
D3-ba: =MEREDEKSÉG(INDIREKT(E3);INDIREKT(F3))
E3-ba: =CELLA("cím";A3) & ":A"&SOR(A3)+59
F3-ba: =CELLA("cím";B3) & ":B"&SOR(B3)+59
Előzmény: Timberland (8545)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.18 0 0 8557
előtte ki kell jelölni azt a sort, ami a 0-t vagy 1-et adó "ha" képletkekt tartalmazza
Előzmény: Törölt nick (8556)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.18 0 0 8556
ha megfelel a 0 oszlopok elrejtése is, akkor
Sub proba()
For Each Cella In Selection
If Cella <> 1 Then Cella.Columns.Hidden = True
If Cella = "" Then Exit For
Next
End Sub

Előzmény: Laci Laci (8554)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.18 0 0 8555
elnézést, én értelmeztem hibásan, te jól fogalmaztad meg.
Előzmény: Laci Laci (8554)
Laci Laci Creative Commons License 2009.01.18 0 0 8554

ezt nem teljesen értem

 

1 7 4

2 4 1

3 5 5

5 5 4

6 2 3

 

0 0 1

Figyi, itt ez a három oszlop. Most ezeket az oszlopokat figyeli az utolsó cellában a ha függvény. Valamelyikre azt mondja, hogy 1 tehát a feltétel teljesül.

 

Én azt szeretném, ha az az oszlop, jelen esetben a 3 megjelenne mondjuk a munkalapon máshol az adataival. Tehát ez egy figyelő rendszer, mindig csak annak, vagy azoknak az oszlopoknak az adatait jeleníti meg, ahol a ha 1 et mutat. Lehetne ezt úgy elképzelni, mint egy ablak, ahol mindig csak ezek az adatok jelennek meg.

 

Mert ugye rengeteg oszlop van és nem szeretnék mindig odamenni, ahol a ha 1 et ad eredményül.

 

Lehet, hogy a te válaszod is erre volt megoldás, de én nem teljesen fogtam fel, hogy hogy.

Előzmény: Törölt nick (8548)
aulac Creative Commons License 2009.01.18 0 0 8553
Köszönöm
Előzmény: Törölt nick (8552)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.18 0 0 8552
a Path változó tárolja el a mentés helyét valahogy így:
Path = "meghajtóbetűjele:\könyvtárneve" & "fileneve " & Format(Now, "yyyy.mm.d") & ".xls"

a másik nem tudom mi. nézd meg azz eszközök/beállítások - biztonság fület nincs e vmi bejelölve.
Előzmény: aulac (8550)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.18 0 0 8551
ha az alább írt vmiért nem tetszik, akkor lehet játszani úgy is, hogy nem +60 napot adsz hozzá a kezdő dátumhoz, hanem a kezdődátum sorához adsz hozzá 60-at (59-et). Mert ugye az MNB-s árfolyamlistában a dátumok növekvő sorrendben egymás alatt vannak.
Ez az excel beépített függvényeivel megoldható.
Előzmény: Timberland (8545)
aulac Creative Commons License 2009.01.18 0 0 8550

robbantomester.

 

Már megint én.

Ha az excel táblát át szeretném rakni egy laptopra, ahol csak C:meghajtó van és a leltárkönyvtár neve C:Készletleltár akkor ezt a makrorészletet hogyan kell módosítanom?

 

"Dim Path As String
On Error GoTo ErrHandler:
Path = "D:Leltár" & "Készlet " & Format(Now, "yyyy.mm.d") & ".xls"
With ActiveWorkbook
.SaveAs Path
.ReadOnlyRecommended = True
End With


Ezt pedig az eljárás végére:

ErrHandler:
If Err.Number = 1004 Then
MsgBox "A megadott könyvtár nem létezik. Ellenőrizd!"
Exit Sub
End If"

 

A másik kérdésem: A tábla megnyitásánál mindíg ez a kérdés jön elő:

 

"Ha'LeltárKészlet 2009.01.18,xls' módosításait nem kívánja menteni, csak olvasásra nyissa meg. Olvasásra nyitja meg?"

Ez eddig nem volt.

 

Bocs a teljesen láma kérdésekért.

Előzmény: Törölt nick (8547)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.18 0 0 8549
de csinálhatod mondjuk feltételes formázással
(betűszín = cella háttérszín) módszerrel is. De ez szerintem amolyan "szőnyeg alá söprés" csak...
Előzmény: Laci Laci (8546)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.18 0 0 8548
tedd bele a "ha" függvényedet egy másik "ha" függvénybe
valahogy így:
HA("jelenlegi függvényed";IGAZ;"")

Előzmény: Laci Laci (8546)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.18 0 0 8547
használd a WORKDAY() függvényt.
Ha nem ismeri fel az exceled, akkor a bővítményeknél be kell kapcsolni.
Előzmény: Timberland (8545)
Laci Laci Creative Commons License 2009.01.18 0 0 8546
Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy meg lehetne-e oldani azt, hogy:

 

van egy táblázatom, több oszlopból áll. Az oszlopok legalsó cellája, egy ha függvény. Ez a ha függvény mindig csak egy vagy két oszlopnál ad igen eredményt, de mindig máshol Azt kellene megoldani, hogy én mindig csak azoknak az oszlopoknak az eredményeit lássam, ahol a ha függvény igent ad eredményül.

 

Válaszotokat előre is köszi

 

Laci

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!