A jelenlegi modern fizika több mint 100 éves. Ma már inkább gátja, mint segítője a tudomány fejlődésnek. Szükség van tehát egy új fizikára. De milyen is lesz ez az új fizika? Erre keressük a választ.
A jövő fizikájában már nem lesz téridő, és nem lesz 4 dimenziós téridő intervallum sem. Mert ezeknek fizikai értelme nincs, mindez csak matematikai játék.
A fizika nem abból áll, hogy tekintélyek szövegeit idézgeted. Lánczos Kornél nem bizonyított abban a népszerűsítő szövegben semmit, csak a véleményét fejtett ki a téridő intervallum meg a térintervallum eltérő jelentéséről. Ez annyira lényegtelen dolog, hogy ő maga meg se említette a relativitáselméletről szóló komoly egyetemi tankönyvében.
Azt már régebben bebizonyította Lánczos Kornél, hogy a téridő intervallumnak semmiféle fizikai jelentése nincs. A fizikai jelentés nélküli téridő intervallum léptékfaktorának meg mégúgysincs semmiféle fizikai értelme.
Már mondtam, hogy nem kel minden ökörséget elhinni, ami a relativitáselméletben olvasol.
"a téridő esetében mi a fizikai jelentése a g tenzornak."
Most akkor hirtelen már nem is a sokaság fogalmát magyaráztatod velem, hanem a metrikus tenzor fogalmát?
De pár órája már leírtam neked tetszőleges sokaság esetére, s azt hittem ezt magadtól is alkalmazni tudod a téridő sokaságra. Ha nem megy hát nem megy, akkor a szádba kell rágnom ezt is:
A metrikus tenzor egyszerűen a görbült téridő Pitagorasz formulájának együtthatóiból álló tenzor. Ami azt mutatja, hogy két közeli téridő pontot összekötő vektorok hosszának (vagyis a téridő intervallumoknak) számításakor milyen léptékfaktorokkal kell figyelembe venni az egyes koordinátakülönbségeket.
Menekülsz mi? Amikor kiderülnek az ilyen elemi ismerethiányaid!
Pedig korábban nagy pofával harsogtad, hogy a Riemann geometriát nem a téridőre kell alkalmazni, hanem a gravitációs mezőre, ahogy te csináltad.
Ugyan hogy csináltad, ha most meg azt se tudod, mi a sokaság, s nem sül le a bőr a képedről, ilyen alapvető dolgokat itt megkérdezni.
Ha elkezdeném a sokaság fogalmát most neked visszavezetni, olyan elemibb fogalmakra, mint a topologikus tér, a metrikus tér, akkor azzal jönnél, hogy ugyan mi a topologikus tér, mi a metrikus tér? Meg egyébként is ez csak egy matematikai hókuszpókusz.
A te szintedre egyszerűsítve bőven elég azt tudnod, hogy a sokaság olyan halmaz, amiben értelmezve vannak az elemek közötti szomszédsági viszonyok, a metrikus sokaság pedig olyan, amiben ezen túl értelmezve vannak a távolsági viszonyok is.