Keresés

Részletes keresés

toth-abri Creative Commons License 2005.04.21 0 0 260
Ja, az Illetékhivatal felett a 306. irodában vagyok
Előzmény: toth-abri (259)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.21 0 0 259
Lassan már két évet húztam itt le. Gyere nyugodtan. Általában 12:00 és 13:00 között kint vagyok, de 16:30-ig megtalálsz.
Előzmény: Bobby75 (258)
Bobby75 Creative Commons License 2005.04.21 0 0 258
Te a munkaügyi központban dolgozol? Mióta? És ezt csak most mondod? Akkor hamarosan megkereslek privin. Lenne 1-2 dolog amiben, hátha tudsz segíteni...
Előzmény: toth-abri (257)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.21 0 0 257

A kisfiad? Gratulálok! Hozzá és a portréhoz is! Korábban valahol azt írtad, hogy Debrecenben dolgozol. Esetleg elárulod röviden mivel foglalkozik? Minden nap ingázol? Én a "tekintetes" munkaügyi központ egyik irodájában ücsörgök.

 

Egyébként jó kis idő van... Tegnap éjjel 3 körül kaptunk a haverommal egy defektet Nagycserkesz környékén. Természetesen nem volt pótkereke... :-) Szerencsémre van egy nagyszerű apukám, aki ilyenkor is boldogan siet a segítségünkre. Hozott egy kereket és a zimankós, viharos szélben ki is cseréltük.

 

Ja egyébként kiraktuk az elakadásjelzőt, amit a szél mindig oldalra fordított. Mondom a haveromnak: te szerintem rakjuk le az út szélére, mert a sötétben még átmennek rajta. Erre jön egy kamion és hallunk egy távoli reccset. Ott "temettük" el az út szélén...

 

Szóval nem sokat aludtam, így kicsit kómás vagyok...

Előzmény: DIE_ROBOTER (256)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.20 0 0 256
Egy délután készült "portré" :)

http://free.x3.hu/dieroboter/store/KR1.jpg
(Zuiko Digital ED 50-200/2,8-3,5)

Előzmény: vlevi (255)
vlevi Creative Commons License 2005.04.20 0 0 255
Egyébként már fogalmam sincs mit kellene venni. Mert ottvan a Sigma 70-300-ból az APO és az anélküli változat, és állítólag az APO-val rosszabbul teljesít, csak azt nem tudom, hogy melyiket írták az APO-s változatból mert abból mintha lenne II-es kiadás is. 300-as tele állásnál már eléggé lágyít mindkettő, ezért lehet, hogy egy 55-200 is elég lenne.
Előzmény: laja30 (253)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.20 0 0 254
Laja! Mi újság mostanában a díprivjún? Én is szoktam nézni, de érdekel, hogy te miket olvasol, mert én inkább a nikonos fórumokat, és mostanában a Fuji SLR tólkot olvasom.
laja30 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 253

Most hétvégén Hungaroring (Alpok-Adria kupa), jövő hétvégén supermoto Tökölön. Nagyon jó motoros képeket sikerült lőnöm a múltkor a 350D-vel, három fent van itt:

http://www.pbase.com/laja30/inbox

 

Előzmény: vlevi (252)
vlevi Creative Commons License 2005.04.19 0 0 252
Még nem tudom.
Magyarországán (www.ccswebshop.hu) 60 körül lehet hozzájutni, osztrákoknál (www.vienna-camera.com/) 190€, csak hát arra nem járok, és német tudásom is nulla, ezért a netes rendelés elég nehézkes. Kérdéses, hogy mennyi egyéb költség (posta, átutalás) lenne rajta.
Hova akarsz motorversenyre menni?
Előzmény: laja30 (251)
laja30 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 251
Megkérdezhetem, hol és mennyiért veszed a Sigma 70-300-ast? Én is gondolkodom rajta. A következő két hétvége mindegyikén motorversenyre megyek, és nem mindig elég a max. 210 mm (még az 1,6-os szorzóval sem).
Előzmény: vlevi (247)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.19 0 0 250
Akkor jó... :-)
Előzmény: vlevi (249)
vlevi Creative Commons License 2005.04.19 0 0 249
Fordítva.
Előzmény: toth-abri (248)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.19 0 0 248
Mármint, hogy a Tamron jobb, mint a Sigma?
Előzmény: vlevi (247)
vlevi Creative Commons License 2005.04.19 0 0 247
Asszem meggyőzött. Hétvégén egy ismerősöm kölcsönadta a Tamron 28-300-asát, amivel csináltam pár képet,
http://kep.tar.hu/vlevi/50042040/11763715
http://kep.tar.hu/vlevi/50042040/11763704
annál jobbnak tűnik. Nekem meg amúgy sem kell akkor zoom átfogás, mert 18-55 van.
Előzmény: laja30 (243)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.19 0 0 246
A Hegyalja vidékét én is nagyon szeretem!
Előzmény: laja30 (245)
laja30 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 245

Még Nyíregyházán se voltam az utóbbi egy hónapban. Május elején egy napsütötte hétvégére tervezem a tradicionális tokaji ártértúrát kenuval, és akkor nézek ki az Igricére is.

 

A tokai ártér hihetetlen, mindenkinek ajánlom. Dióhéjban: amikor magas a víz, HATALMAS terület van víz alatt a Tisza és a Bodrog közti ártéren. Akkora, hogy nagyon el lehet tévedni. Tokaj szélén, a Bodrogparton van egy vizibázis, ahol lehet kenut kölcsönözni, és kicsit feljebb egy csatornán kell bemenni az ártérre a Bodrogról. Fantasztikus. TOTÁLIS csend (a természet hangjain kívül), fák, bokrok közt evezés, madarak, siklók, ÓRIÁSI vízfelületek. EGyébként bármikor, árvíz nélkül is be lehet menni, de akkor "csak" a csatornákon lehet evezni. Az is nagyon szép.

 

Ez árvíz nélkül készült. Bár nemigen fejezi ki a hely szépségét:

 

Előzmény: toth-abri (244)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.18 0 0 244
Laja, voltál Sóstóhegyen fotózni?
laja30 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 243
Igen, a dpreview fórumán többen használják 300/350D-vel ezeket az obikat.
Előzmény: vlevi (241)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.18 0 0 242

Érdemben nem tudok hozzászólni, de itt van egy-két mintakép:

 

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1030&message=13132426

Előzmény: vlevi (241)
vlevi Creative Commons License 2005.04.18 0 0 241
Objektívekről lenne kérdésem. Ismeritek valamelyiket, vajon hogyan működnek EOS300-on?
Sigma 70-300mm F4-5.6
Sigma 70-300mm F4-5.6 APO
toth-abri Creative Commons License 2005.04.18 0 0 240
Olisok! Az E-300-at tesztelte a Fotómozaik!
toth-abri Creative Commons License 2005.04.18 0 0 239
Meg lesz, meg lesz! Ha bárkinek van jobb ötlete helysínről írjon!
Előzmény: Ogányó (237)
Ogányó Creative Commons License 2005.04.18 0 0 238

 

Sziasztok !

 

Ismét én.

Voltam a Szpari-DVSC meccsen fotózni.

Feláltam oldalt, hogy jobban tudjam fotózni a játékosokat, erre valamelyik tapló aszongya, hogy " Hé te cigány űlj már le!".

Kissé ledermedtem.

Én cigány ? Gondoltam odamegyek meccs végén oszt beverek egyett az arcába.

De mikor vége lett a meccsnek, akkor láttam, hogy 2 bottal közlekedik.

Hát , hogy bántsak egy ilyen embert?

Pedig szivem szerint mind a 2 botot szétvertem volna azon a tapló fején.

 

 

Ogányó

 

Ha valaki nem tudná, én olyan agresszív vagyok, hogy születésemkor a köldökzsinórt letéptem magamról. :-D

Ogányó Creative Commons License 2005.04.18 0 0 237

Szasztok !

 

 

Én is lőttem pár képet itt.

Majd este berakom nektek. :-))

No nem kell félreérteni.

Amúgy ez a fotóstali már készülget egy jó ideje.

Szeretnék már kezet szorítani valamennyiőtökkel.

 

Ogányó

toth-abri Creative Commons License 2005.04.18 0 0 236

Én a 300-at ekvivalenciában értettem, nekem is csak 200-asom van! Majd mennyünk már ki együtt is valamikor!

 

Jöhet más is!

Előzmény: 300eoss (235)
300eoss Creative Commons License 2005.04.18 0 0 235
200as a legnagyobb :-(
De voltam ott ősszel és akkor elég volt, mert akkor közelebb voltak a récék (nem ezek a sirályok), akkor a nádas mögül becserkésztem őket. Igaz egy cipőm bánta, mert térdig süppedtem az iszapos részen, örömet okozva az arrajáróknak.
Előzmény: toth-abri (234)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.18 0 0 234

Ön nyert!

 

Neked milyen teléd van? Azért úgy néz ki, hogy 300mm nem nagyon elég.

Előzmény: 300eoss (232)
Bobby75 Creative Commons License 2005.04.17 0 0 233
Ízlések és pofonok...:) Nekem hosszú újjaim vannak, valszeg azért kényelmetlen a keskeny test....
Előzmény: karcos01 (231)
300eoss Creative Commons License 2005.04.17 0 0 232
Bújtosi tó. Pár napja voltam arra a közös költséget befizetni, akkor néztem ki énis, csak magasan járt a nap, nem vettem elő a gépet. Gondoltam majd kora reggel vagy este előtt (napnyugta hivatalosan).
Előzmény: toth-abri (229)
karcos01 Creative Commons License 2005.04.17 0 0 231
köszi a tanácsot !

én meg pont azt olvastam róla, hogy milyen kellemes fogású
de mielőtt veszek kézbe fogom venni mindkettőt
de valszeg a 350d-nél maradok
Előzmény: Bobby75 (223)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!