Keresés

Részletes keresés

sjohn Creative Commons License 2008.12.27 0 0 807
A legegyszerűbb , ha már kérdezel , sűrűn benézel a topicba.:))
Előzmény: SP9 (806)
SP9 Creative Commons License 2008.12.27 0 0 806
Nem, nem akarok turbósat.
Én nyílt égésterűnél is láttam korlátot, ezért gondoltam, hogy baj lehet a 20m-rel.

Más.
Milyen módon lehet valami jelzést kapni a rendszertől, ha választ kapok egy kérdésemre?
Talán látszik, hogy nem régóta próbálozok ezzel. :))
Előzmény: M63FUN (805)
M63FUN Creative Commons License 2008.12.27 0 0 805
hát nem biztos hogy a legolcsóbb megoldás az jó is......
egyébként ha jól értem akkor mindenképpen turbósat szeretnél, az viszont szvsz esélytelen..... (13 méterig tudom hogy van kazán de nem hiszem hogy 20 méterre is van megoldás)
de ha jó a sima is akkor mi a gond a kéménnyel? (bélelni kell, meg azt sem tudom engedélyeznek még nyílt égésterűt új telepítésnek)
Előzmény: SP9 (804)
SP9 Creative Commons License 2008.12.26 0 0 804
Szevasztok!
Ha már cirkó s téma, tudtok-e valamit arról, hogy miként kell megkeresnem a legolcsóbb megoldást, ha van egy kéményem, ami 20m hosszú, és cirkóval kellene megoldanom a fűtést és melegvizet.
A 20méteres kémény miatt aggódok leginkább, mert láttam olyan cirkót, amelyikre az volt írva, hogy max. 9m-es kéménye lehet. A többinél pedig nem láttam hosszúságot!
Előre is köszi:
SP9
r0li Creative Commons License 2008.12.24 0 0 803

Azt hittem, hogy ez csak a szilárd tüzelésnél jelent problémát. Akkor a visszatérő víz, amit a pf vize kb 40 c ra hűt vissza az se túl nyerő. A kazán nem kondenzációs, bár a legmelegebb víz 73 C, amit tud, a leghidegebb 38.

KELLEMES ÜNNEPEKET MINDENKINEK!  

Előzmény: Who111 (799)
M63FUN Creative Commons License 2008.12.22 0 0 802
mire elküldtem a post-ot rá is jöttem mekkora baromságot írtam..... :-/
Előzmény: Who111 (801)
Who111 Creative Commons License 2008.12.22 0 0 801
Azért mert 50 fok esetében nem a kéményben, hanem a hőcserélőn történik a
kondenzáció. A hőcserélő anyaga meg nem bírja a kénessavat, ami ilyenkor
keletkezik.
Előzmény: M63FUN (800)
M63FUN Creative Commons License 2008.12.22 0 0 800
teljesen szakmai kérdés: miért olyan nagy gond a kondenzáció? ha rendes kéményed van akkor azon van kondenzleválasztó jobb esetben a csatornába kötve. (ezért kérdezem miért oly nagy gond ez)
Előzmény: Who111 (799)
Who111 Creative Commons License 2008.12.21 0 0 799

Rosszabb a hatásfoka magasabb hőfokon.

Viszont 50 fokon kondenzáció lép fel, ami, ha nem kondenzációs a kazán, akkor

nem tesz jót neki.

Ezért szokták 60 fokra tenni a vízhőfokot.

Előzmény: r0li (798)
r0li Creative Commons License 2008.12.21 0 0 798

Sziasztok!

A cirkónak is jobb a hatásfoka, ha magasabb hőfokú vizet állít elő így hamarabb felmelegíti a rendszert illetve a lakást és rövidebb ideig üzemel?

A tervező azt mondja, hogy 50 C-ra méretezte a radiátorokat, annál melegebb víz nem is kell neki. Biztos így van ez? Itt valaki azt írta korábban, hogy legalább 60-65 C lenne az ideális.

üdv r

peterch Creative Commons License 2008.12.21 0 0 797
Szia !

Lehet ,hogy tul erzekeny vagy . Olvasd el neha a hozzaszolasaimat es rajossz. hogy egyaltalan nem szokasom kotekedni. Csak azokat a tapasztalatokat irom le, amiket en ateltem. Vannak itt arra masok, akik csak ugy unalombol felmondatokkal sertegetnek masokat anelkul, hogy vennek a faradtsagot, hogy legalabb ramutassanak, hol a problema. Ha meg illedelmesen felkered valaszadasra, akkor homokba dugja a fejet es valaszra sem meltat. Rosszabb esetben tovabb serteget.

Udv , Peter.
Előzmény: M63FUN (796)
M63FUN Creative Commons License 2008.12.21 0 0 796
front van? vagy itt kezdenek tényleg a kötözködő hadd ne mondjam kik összegyűlni?
nálam azért nincs mert annyira kell nekem mint hátamra egy púp. nincs rá szükségem ezért nem veszek ilyen egyszerű. a szoci régi zománcot próbáld meg használni mondjuk 1 évig és meglepődve fogod tapasztalni hogy hullámos lesz az alja. természetesen lehet benne főzni akkor is, meg ki lehet próbálni a készüléket vele de akkor is hullámos lesz csak üzemóra kérdése.
(megjegyzem semmi gondom az indukciós cuccal csak nem látom értelmét az 1 éves electrolux kombitűzhely lecserélésének)
Előzmény: peterch (795)
peterch Creative Commons License 2008.12.21 0 0 795
Szia !

Nem tudom nalad mi a vekony talpu edeny, de az en klasszikus edeny keszletemmel /meg a szocibol zomancos/ probaltuk ki es maradt az eredeti allapotaban. Amiert csereltem, az a lentebb emlitett okbol jott letre.
Nalad csak azert nincs induktiv fozolap, mert edenyt kell cserelni, vagy van mas negativum is amirol en nemtudok?

Udv , Peter.
Előzmény: M63FUN (794)
M63FUN Creative Commons License 2008.12.21 0 0 794
akkor a tárgyilagosság kedvéért: azért kell edényt cserélni mert a sima vékonytalpú edény alja hullámos lesz az indukciós főzőlaptól......
Előzmény: peterch (793)
peterch Creative Commons License 2008.12.21 0 0 793
Szia !

Hogy arany arban adjak, azt ketlem. En szemely szerint Kecskemetrol vettem a Konyhastudiobol es az Elektrolux teljes indukcios fozolap kerult szallitassal /Szlovakia/ 101000HUF-ba. A sima villanyos fozolapok is kozeli aron kaphatok , nezz csak utanna.
Kulon labaskeszlet nem kell hozza. Ami vasbol keszult, az mind jo. Igaz en is lecsereltem rozsdamentesre, de nem azert mert muszaly volt, hanem az uj keszletnek joval vastagabb az alja, igy az indukcios tokeletesebben mukodik, jobb a hoeloszlas stb. A labas keszlet rozsdamentes 20 darabos minden fedel homeros kerult 32000HUF-ba.
<<< Télen gázfőzésnél az a hő, ami elszalad a lábos mellet, az fűti a lakást >>>
Elmeletileg igaz, gyakorlatilag meg nem. Te telen nem is szelloztetsz ugye? Az egestermek nagyon egeszseges, nem noveli a paratartalmat es nem is fogyassza a haz levegojet ugye? Igy nem, hogy ujra a 4 x-es szorzo a kulonbseg, hanem szerintem telen olcsobb ezaltal az uzemeltetese a gazzal szemben. A nyarrol meg nem is beszelek, mert te biztosan nem is fozol. Mert akkor tudnad , hogy intenzivebb fozesnel , tobb gazegon egyszerre, van mit csinalni a fozolapnal, hogy kibird, megha nyitott ablak van akkor is.


Udv , Peter.
Előzmény: enginer (773)
peterch Creative Commons License 2008.12.21 0 0 792
Szia !

Igen, meg mindig erdekel, hogy az en hozzaszolasaimban, mi nem volt helyes. Mert a megjegyzesed azt sugalja, mintha valami nagy okorseget irtam volna. Vilagits ra , hogy mi volt az , legy szives! Elore is koszi.

Udv , Peter.
Előzmény: enginer (780)
enginer Creative Commons License 2008.12.20 0 0 791
Jó irányban gondolkodsz, de messze nincs igazad. :D :D
Előzmény: Gyurco78 (789)
memorix Creative Commons License 2008.12.20 0 0 790

:))

 

 

Előzmény: Gyurco78 (789)
Gyurco78 Creative Commons License 2008.12.20 0 0 789
Azt én se nagyon hiszem el, hogy mindig a maximumot hozza...
Gondolom azért a 6-12% megtakarítás között lehet rá számítani, ha nincs valami nagyobb gubanc a fűtésrendszerben.

Egyébként rájöttem, hogy lehetne a legtöbbet kihozni egy normál turbósból: a füstcsövet körbetekerni jó sokszor a visszatérő ággal :)
Előzmény: memorix (762)
Who111 Creative Commons License 2008.12.20 0 0 788

Van itt egy viszonylag jó cikk a kondenzációs kazánokról:

http://www.ezermester.hu/articles/article.php?getarticle=2446

 

Ami a lényeg, hogy 111% a fűtőértékhez viszonyított elméleti maximum.

Szóval az előzőekben leírt 110%, hát, finoman szólva...

janijani Creative Commons License 2008.12.20 0 0 787

Tévedsz, egyáltalán nem mindenkinek ajánlanám, csak ahol adottak a kedvező feltételek.(alkalmas méretű alacsony hőmérsékletű fűtési rendszer)

Nálam minden adott volt, csak kazáncsere költségei voltak.Mérlegeltem a várható eredményt és megléptem a cserét. 

Bejött,ennyi történt.

Előzmény: enginer (786)
enginer Creative Commons License 2008.12.20 0 0 786
Emléxel amikor azt írtam, hogy csak attól, hogy valaki kondenzációs kazánra cseréli a régit az ne várjon csodát, mert arcra fog esni???

Te erősködsz itt, hogy de igen, mert nálad is csak egy FÉGről csere volt és 45% spórolás és hipp-hopp megtérül mindenkinek és csak ajánlani tudod a kondenzációs kazánokat.
Előzmény: janijani (785)
janijani Creative Commons License 2008.12.20 0 0 785

Ott olvastam én is a Weishauptról. Megnéztem a lapját és ott láttam az adatokat.

 

A társasházban meg vagy túl sokat vártak, vagy valami el van baltázva.

A fogyasztást nézve inkább az utóbbit gyanítom.

Előzmény: enginer (781)
enginer Creative Commons License 2008.12.20 0 0 784
Szerintem sem kellene neked senkit sem minősitened. :D

Szerintem inkább segits a Weishaupt Thermo Condens tulajnak a kondenzáció kazán topikban.
Ecsetelhetnéd neki is ezt a "Csodálatosan fejlődik a kondenzációs technika." előadásodat, hátha megnyugszik. :D
Előzmény: janijani (783)
janijani Creative Commons License 2008.12.20 0 0 783

Szó szerint értetted (779)?

Inkább nem minősítelek.

Előzmény: enginer (780)
M63FUN Creative Commons License 2008.12.20 0 0 782
mint mondtam nem kapni rá engedélyt. nekem sikerült megkenni a kéményseprőt de akkor sem adnak rá engedélyt (hiába írta le hogy a kéményem alkalmatlan) mert ez valami eu-s baromság amit pont nekünk kell azonnal betartani.....
a meglévő parapet konvektor nem új telepítés tehát az akkor is maradhat ha a te sokkal modernebb dolgot tennél a helyére ami kevésbé veszélyes (erre nem kapsz engedélyt) egyébként ez valamikor szept 1X óta van így már előre vakaróztak mi lesz
mert sok helyen ha ezt betartják semmilyen gázfűtés nem telepíthető/modernizálható.........
(nekem azt súgták hogy valszeg hamar kiderül mekkora öngól ez és változni fog, de ki tudja......)
Előzmény: Ariadne12 (766)
enginer Creative Commons License 2008.12.20 0 0 781
részlet a kondenzációs kazán topikból:

"Weishaupt Thermo Condens Typ WTC 60-A

Az lenne a kérdésem hogy üzemel a kazán csak nem igazán olyan takarákosan ahogy azt előre vártuk. ..... Valakinek lenne ilyen vagy ehez hasonló kazánnal tapasztalat ,vagy javaslat valami okosság hogy lehetne levinni a gáz fogyást ezzel a hiper szupernek mondott kazánkával.
Előre is köszi.BOldog Karit mindenkinek."
Előzmény: janijani (776)
enginer Creative Commons License 2008.12.20 0 0 780
Még mindíg kérdés, hogy miért? :D

(779)
Előzmény: peterch (761)
janijani Creative Commons License 2008.12.20 0 0 779

Egyelőre az oroszok még nem tudják milyen veszélyben vannak, mert a régi 8x % hatásfokú kazánok lehúzzák az átlagot 100% alá.

Ha tudnák biztos lenne ordítás!

 

Előzmény: enginer (777)
enginer Creative Commons License 2008.12.20 0 0 777
Szerintem olyan 200% környékén már kénytelenek leszünk gázüzemű áramfejlesztőket ráakasztgatni, lakásvilágitás céljából, mert, ha ennyi gázt nyomunk vissza az oroszoknak, akkor még bajuk is lehet. :D :D :D

Putyin meg igen mérges ember hírében áll!
Előzmény: janijani (776)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!