Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.05.17 0 0 475
nem gondoltál rá akart lenni....
Előzmény: Törölt nick (474)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.17 0 0 474
Ha a világ legtöbb akusztikus zongoráját a Yamaha készíti, nem rá, hogy digibe is jókat tudhatnak?
Előzmény: bigbuzz (473)
bigbuzz Creative Commons License 2009.05.17 0 0 473

Üdv!

 

Van valakinek tapasztalata IDEAN MLP 1200-es digitális zongorával?

Vagy a Casiokkal, Hemingway hangszerekkel?

 

Mennyire élethűek ezek a hangszerek?

 

 

Köszi!

 

Bb

nrb Creative Commons License 2009.03.27 0 0 472
Nem rád gondoltam a nekem eséssel, hanem arra, hogy ezzel a hozzászólásommal most magamraharagítok jópár elfogult (elborult) mac-fanatikust. :D
Előzmény: Törölt nick (471)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.26 0 0 471
Viccelsz, hogyan esnék neked. Inkább örömhír a pénztárcámnak és a lelkemnek XDD, hogy nem kell Mac-t venni, meg bíbelődni egy másik OS-el. Annál jobb.
Előzmény: nrb (469)
MidiTom Creative Commons License 2009.03.26 0 0 470
Ez bizony teljesen így van.
Előzmény: nrb (469)
nrb Creative Commons License 2009.03.26 0 0 469

El kell hogy keserítsem az egyik oldalt: nálam WinXp (SP3) alatt lefagyás mentesen üzemel órákon keresztül akár a Cubase 5, akár a ProTools 8.

Persze az hozzátartozik az igazsághoz, hogy egyetlen warez szoftot sem használok, és nincs mindenféle trial meg demo meg akármilyen program hegyekben a gépen.

 

Szombaton délelőtt bekapcsolom, zenélek, felveszek, mixelek ... aztán este kikapcsolom.

Ennyi.

 

A Mac (ma már, és egyre inkább) legenda marad. Semmi több. Egyre több "windowsos" gond van a macekkel, rendre futnak bele komoly (értsd: munkát akadályozó) problémákba macesek. (Nem kell nekem esni, olvasgatni kell a fórumokat, és kiderül. pl. : http://www.absolute.hu/forum/contributes.php?thread=326 )

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (468)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.26 0 0 468

Átjöttem ide, mert megkért rá az adok-veszek topic egyik fórumozója

 

Szóval kalkuláltam.

2,2 millió az, amire nekem szükségem van

Hát egy kicsit sok, nem erre számítottam, egyelőre veszek egy 50 ezres szintit, erre a beruházásra még spórolnom kell. :)

 

A legtöbb pénzt azonban a Hangoskönyvtár vásárlása viszik el. 1,2 millió. Ilyenek nincsenek eladóak esetleg valakinek? (< na ezt jól megfogalmaztamXDD )

A Logic Pro-ban sok beépített van, de szvsz ár/arány teljesítmény azért érezhető egyes gyűjteményeken

Torrent oldalakon is néztem amúgy. Semmi.

 

Az mérgesített fel igazán, hogy miért kell egy szintetizátor alapszoftverhez Macintosh gép, és MAC OS Leopárd operációs rendszer, mivel csak azon futnak lefagyásmentesen a programok az egyik oldal szerint.

ZE Creative Commons License 2009.03.25 0 0 467
Nekem az AKG középkategóriás cuccai jöttek be, (talán 320?) nem olcsó, de tartós és kényelmes(!) -- a tiszta hangzás mellett.
Előzmény: Thas (465)
Kincici Creative Commons License 2009.03.25 0 0 466
Én úgy értettem, hogy a zongora beépített hangszóróihoz képest jobb a fejhallgató. Feltételezem, hogy megfelelő erősítőt és hangfalakat rádugva sokkal jobb hangminőség érhető el, de ezt még nem próbáltam (nem is igazán értek hozzá). Fejhallgatóként egy Samsung Pleomax PHS-5000 -et használok, semmi extra, pár ezer forintért megkapható.
Előzmény: Thas (465)
Thas Creative Commons License 2009.03.24 0 0 465
Ti milyen fejhallgatót használtok a zongorához? Engem kicsit meglep hogy többen is azt írtátok hogy azzal szebb a hangja, nekem éppen ellenkező tapasztalataim vannak, bár én úgy általában sem szeretek azzal zenét hallgatni.
Kincici Creative Commons License 2009.03.22 0 0 464
Heló. Köszi a választ, bár egy kicsit már megkésett :) Ugyanis megvettem, igaz nem a Yamahát, hanem egy Korg SP250-et. Szerencsére elég jutányos áron jutottam hozzá (utolsó darab volt a hangszerboltban, ezért olcsóbban ideadták), és alapból járt hozzá állvány és minőségi pedál is (nem ilyen kapcsolós, hanem az igazit utánzó fém pedál). A hangja számomra kiváló, többféle zongorahangot is lehet választani (normál, éles, tompa, kicsit elhangolt zongora stb.). Persze itt is csak fejhallgatóval hozza igazán a minőséget. A strapát egyelőre gond nélkül bírja, legalábbis mióta megvan, rendesen nyúzom, nem ártott meg neki. Egyetlen hátránya van, hogy maga a zongora szerintem egyáltalán nem szép, nem éppen a lakás dísze :) Ja, és dög nehéz, legalább két ember kell, ha vinni akarjuk valahova (tehát nem igazán portable). De ez minden rossz, amit el tudok mondani róla.
Előzmény: manjalik (462)
manjalik Creative Commons License 2009.03.21 0 0 463
hali
ismeri valaki a Kawai CA71 ill.CA 91-t?
manjalik Creative Commons License 2009.03.21 0 0 462
Hello
A p85-ös nagyon strapabíró. napi 6 óra Schostakovicsot is kibírt. A billentése is elég jó, egy picit lustának tűnik néha.
A hangja főleg fülessel érvényesül. Fontos egy jó állvány hozzá, ami vagy a hozzá gyártott eredeti(kb 80-90 euro) vagy egy általad gyártott stabil változat( én ezt választottam:)) lehet. viszont idegesítő a pedál ami egyfolytában csúszkál ide-oda ha nem rögzíted le.
Előzmény: Kincici (461)
Kincici Creative Commons License 2009.02.05 0 0 461
Hali

Mostanában szeretnék venni egy digitális zongorát. A Yamaha p85 modelljét néztem ki, ami mind árban, mind tudásban megfelelőnek tűnik számomra. A kérdésem az lenne, hogy mennyire strapabíró egy ilyen szerkezet? Elviseli a rendszeres napi 3 órás (már nem éppen kezdő szintű) gyakorlást? Vagy egy durvább Liszt-darabot (mondjuk a Spanyol rapszódiát) el lehet rajta játszani anélkül hogy tönkremenne, vagy ilyen darabokhoz inkább nem ajánlható?

tUDATLANKA Creative Commons License 2009.01.26 0 0 460

Üdv Mindenkinek!

 

Volt már innen valakinek dolga már a Casio AP500-zal?

Nálam a legfőbb szempont a billentésérzékenység volt, amit ez a modell egy amatőr zongorista számára kiválóan hoz!

Mindenkinek csak ajánlani tudom - természetesen a kategórián belül.

Nyafi35 Creative Commons License 2009.01.22 0 0 459
Sziasztok,
remélem tud segíteni valaki. Keresek hasznalt YAMAHA CLP 340 VAGY 380
EMAIL: valja35@gmail.com
Előre is köszönöm.
Laci a röntgenből Creative Commons License 2008.10.11 0 0 458
Eladó lenne egy Fatar SL880-as mesterbillentyű. (Opciók: táp, állvány, pedál, Roland JV-880-as modul...) Ár: 130.000 Ft
The real Balanyi Szilárd Creative Commons License 2008.10.11 0 0 457
Eladom Roland RD-700sx típusú digitális zongorámat!
Ára: 310.000- HUF
Akit érdekel, írjon: szilard@szilard.net
sexy fiú Creative Commons License 2008.05.25 0 0 456
Jóestét!

van egy Yamaha Pf10 - es electronic pianom, ez eladó 40 körül, de jobban érdekelne olyan hogy ha valakinek van hasonló (értékben) akkor szívesen cserélnék.

Elsösorban valami 76 billentyüs egyszerübb hangszer érdekelne (ez a pf10-es is ilyen)

Csak kicsit már unom szegényt, ennyi.

Ja az elérhetöség:

m * a * k * e * r -- IDE JÖN A QKAC -- L * O * R * I * N * C -- ide jön a pont -- C * O * M

és a Subject be valami értelmes magyar szöveget irj mert naponta 150 spam jön, szörnyü nehéz kihámozni melyik a valódi levél.
NiRaaa Creative Commons License 2008.05.25 0 0 455

KORG EC510 EC310 típusú digitális zongora ELADÓ!!

Teljessen ÚJ állapotban!

 

Jellemzők:

   - 6 hangzás,

   - digitális effektek,

   - hangzáskombinásiók,

   - pedáleffektek,

   - beépített metronóm,

   - felvevő,

   - állítható ütésérzékenység,

   - hangolási rendszerek,

   - transzponálás,

   - MIDI

 

Ir.ár.: 350.000.- HUF

 

Érdeklődni: biroanita@fotnet.hu

 

kovp075 Creative Commons License 2008.05.23 0 0 454
Hol vehetsz Roland minőségű, 5 oktávos MIDI kontrollert?

Itt és most, kedvező áron Roland JV35 szintetizátor eladó. Házi-stúdióba, zeneszerzéshez, modul-vezérlőnek, egyaránt kiválóan alkalmas berendezés. 5 oktávos billentyűzet, könnyen szállítható, strapabíró eszköz, mely újszerű állapotban várja újdondült gazdáját.
(Irány) ÁR: 36,000 Ft - Megegyezés szerint

Ugyanitt Behringer Eurorack MX1602 keverőt is vásárolhatsz.

Kontakt: kovp075@gmail.com / tel:30-350-2681
szintis Creative Commons License 2008.04.09 0 0 453
Roland RD-300SX digitális zongora pedállal, magyar leírással, CD-vel eladó, vagy kisebb értékű hangszer + k.p.-re cserélhető. Előnyben részesítek kalapácsmechanikás, hordozható digi-zongorát (Korg SP-100, SP-200, SP-250, Yamaha P-80, P90), de nyugodtan keress bármiféle ajánlattal, hátha éppen olyat keresek.
Ára : 220.000 Ft, kis alku belefér
Van még egy CME UF7 súlyozott billentésű masterkeyboard rengeteg kontrollerrel 60-ért.
szocsaba@t-online.hu
06-30-4118519
gytam Creative Commons License 2008.04.09 0 0 452

UP!

 

 

gytam Creative Commons License 2008.04.07 0 0 451

A segítségetekre lenne szükségem.

Zongora tanuláshoz keresek digit zongorát. Roland RP-101 és Yamaha CLP-220 lenne a jelölt. Ezekről konkrét tapasztalata esetleg valakinek. Sajnos ahol lakom (pedig nem kicsi város, sőt van egy "nagy" hangszerbolt is) egyik sem kipróbálható, megtekinthető. Zeneiskolában egyik tanárnak Roland van, Ő arra esküszik (nem tudom milyen típusú). Szóval írjatok valamit, elsősorban hangminőség és billentés érdekel, extrák nem annyira hoznak lázba.

 

szintis Creative Commons License 2008.03.08 0 0 450
Sziasztok !
Ide is beírnám : tökéletes állapotú CME UF8 88 billentyűs kalapácsmechanikás mesterbillentyűzet pedállal, CD-vel, leírással, rendkívül olcsón eladó (90.000 Ft). Megveszek egy Roland RD-700sx-et és ezért feleslegessé válik. Max. 30-ért valami hangmodult be tudok számítani.
06-30-4118519 vagy szocsaba@t-online.hu
ceruza_elemér Creative Commons License 2008.03.06 0 0 449
Benéztetek az asztal alá is?
Előzmény: Rock On (448)
Rock On Creative Commons License 2008.03.05 0 0 448
Sziasztok! A www.rockon.uw.hu oldalon hallható zenekar billentyűst keres.
YCSM Creative Commons License 2008.02.11 0 0 447
 Bocsi, a kicsit off témáért, de úgy látom, hogy ide főleg billentyűsök járnak.

 

Egy munka utáni, hobbi szinten működő zenekarba keresünk billentyűst.

Pink Floyd, Dire Straits, és egyébb blues-os dalokat játszunk, szerintem elég jól.

Alkalmanként fellépési lehetőségeink is vannak, vagy volnának, de egy állandó billentyűs hiánya már meghiúsitott néhányat.

Próba hely van. Bp-en a használtcikk piac (ecseri) környékén, és a próbákon a hangszer is megoldott.(Roland JV-90)

 

Ha valakit érdekel egy kis együtt zenés, minden elkötelezettség nélkül, dobjon egy mail a nickemre kattintva.

janikaka Creative Commons License 2008.01.25 0 0 446
A Vovan-os mp3-ak most valahogy nem akarnak nekem bejönni, de sejtem hogy sokkal jobb a hangjuk mint a Casio gyári hangja.

Én arra gondoltam, hogy HA a Casio van olyan jó, vagy majdnem olyan jó midi kontroller, mint a Fatar, akkor megveszem azt, és már kezdhetek is zongorázni tanulni, aztán később azt is rá tudom kötni PC-re, ha nogyon gáz a hangja.
(0-ról kezdenék zongorázni tanulni)

Szal csak azt nem tudom hogy tényleg gáz-e a hangja, és hogy Fatarhoz képest milyen a billentése, hogy szuperál midi kontrollerként.

Tudom tudom próbáljam ki személyesen, de pöckölhetem én a boltban a gombokat, ha nem értek hozzá...
Előzmény: trafalgar (445)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!