Keresés

Részletes keresés

supertzar Creative Commons License 2006.09.04 0 0 185
Én láttam most a Szigeten meg Sitkén is, semmi baja az öregnek és nagyon jók a muzsikusai is, még ha nem is ortodox rockarcok mind.

Billnek van egy adottsága, komoly a torka, de hasonlóan a legtöbb magyar régisulis rockénekeshez, túl sok mondandója nincsen. Ezért kellett neki Hobo, nyilván. Hobonak meg van mit mondania (néha túl sok is), őt meg nem a hangjáért, ritmusérzékéért szeretjük :-)


Törölt nick Creative Commons License 2006.09.04 0 0 184

Nekem van egy nagyon kiábrándító élményem Billel.  Most vagy három, négy éve a koncert alatt megivott egy liter erős, szilvapálinkát. Nagyon jó kedve kerekedett, de elég kiábrándító volt nézni a motyogást. Egyszóval, ahogy ő vídult, én úgy ábrándultam kifelé...Kár érte, viselkedhetne méltóbb módon.

Előzmény: Törölt nick (182)
t2jani Creative Commons License 2006.09.03 0 0 183
Bill kapitány már nagyon régen csak az egykori hírnevéből él, meg lehet nézni, a koncertjein ugyanaz a 20 dal van kb 15 éve. Ez még nem is zavarna annyira (annyi más zenekarnak elviselem, neki miért ne tenném?), arról a hülye szokásáról kellene inkább leszoknia, h minden koncertjén lengeti a szaros fradi-törölközőjét...
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.03 0 0 182
A Mindhalálig blues lemeze nagyon jó volt, azt asszem a Kormoránnal csinálta (?) Az István a királyban is nagyot énekelt anno. Egy különleges hangadottságú énekes aki egy legenda lehetne, lehetett volna, ha időben abba tudja hagyni. De sajnos amit manapság produkál az már több, mint kínos. A gitárosa simán leénekelné a színpadról.
Előzmény: mandelbrot (181)
mandelbrot Creative Commons License 2006.09.03 0 0 181

Maximálisan igazad van abban, hogy az öreg Billy bizony a régi HBB-s számokból él, bár volt 1-2 egész jó saját száma is (pl. Tranzit blues, Nem haragszom senkire).

A motoros találkozókon még ő a király (???), de már az a kör is kezdi látni, hogy a Bill koncertek szinvonal/ár aránya már nagyon negatív.... Hallani, hogy a zenekarában azért cserélődnek a tagok annyira, mert az öreg szereti a gázsi nagyrészét zsebre tenni. Én nagyon sajnálom, hogy anno az István a király miatt kilépett a HBB-ből, mert előtte készült el a Vadászat ami máig a legjobb HBB album. Dehát a pénz nagy úr....

Az "Én vagyok a világ legjobb blues énekese" kijelentéseire meg mindig azt gondoltam, hogy OK Bill, tessék megmutatni a világnak mit tud és ha a világ is ezt gondolja akkor semmi gond:) Azért milyen gáz lehet az öregnek, hogy már nem az átkosban élünk, mert akkor simán kijelenthetné, hogy a csúnya rendszer miatt nem lehetett világsztár:) Mindenestre kár érte, mert tényleg nagy hangja volt fénykorában!

 

Előzmény: Törölt nick (180)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.02 0 0 180
Engem az zavar a legjobban, hogy Bill mindent Hobo-nak köszönhet, a mai napig az ő dalaiból él, aminek sem a szövegét, sem a zenéjét nem ő szerezte, többsége Hobo - Póka szerzemény. Kb. ezek mennek koncerten: Tetovált lány, Középeurópai Hoho Blues, Édes othhon, Hey Joe, Rossz vér, Kőbánya blues, Országút blues, Kopaszkutya... Ezek mind mind Hob régi szerzeményei.

Elénekli úgy, hogy néha 2másodperccel később kezdi a versszakot, néha elvéti a szöveget, és egyre gyakrabban egyszerűen nem jön ki a hang, amit szeretne. Ezen már nem fog segíteni a mézes cukorka.

Dehát amíg jónéhány részeg rocker üvöltözi neki, hogy "Bill a király", addig nem nagyon fog észhez térni. Az "Én vagyok a világ legjobb blues énekese" szöveggel sem lopta be magát a szívembe annak idején.
Előzmény: szilváskút (179)
szilváskút Creative Commons License 2006.09.01 0 0 179
Kb. ennyit tudnék én is mondani róla.
Előzmény: Törölt nick (178)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.01 0 0 178
Sziasztok!

Vasárnap lesz Hobo a Gödörben, hétfőn pedig ZP-ben :)

Bill koncertre szoktatok járni? Én voltam kettőn, de szerintem nem nagyon kéne már neki eröltetni.
szilváskút Creative Commons License 2006.08.31 0 0 177
Láttam, mégegyszer köszönöm.
Előzmény: Törölt nick (176)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.29 0 0 176
Gondoltam már. És ha megnézted már, nem fog elmaradni!  Mehetünk.
Előzmény: szilváskút (175)
szilváskút Creative Commons License 2006.08.28 0 0 175
Megköszönném, ha rám is gondolnál! Szaszi
Előzmény: Törölt nick (173)
mandelbrot Creative Commons License 2006.08.25 0 0 174

KÖSZI! Így már teljes a Tábortűz mellett.

 

kozakz: ha jól emlékszem a Nemek háborúja album idején ez volt a felállás:

Tátrai Tibor, Tóth János Rudolf, Zsoldos Tamás, Solti János, Földes László

Előzmény: Törölt nick (173)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.24 0 0 173

Elküldtem.

Előzmény: mandelbrot (171)
kozakz Creative Commons License 2006.08.24 0 0 172
volt olyan felallas ahol nem volt szintis de 2 gitaros volt (pribil,varga)? bar lehet hogy en magam is lattam 2001ben a szigeten :) mar nem emlekszem...
Előzmény: Törölt nick (168)
mandelbrot Creative Commons License 2006.08.24 0 0 171

Köszi a számokat! Ha esetleg még a Temető tangó is meglenne valahol a fiókban...:)

A nemek háborúja jó album! Főleg a Mindig a nők miatt rúgunk be. Én szerettem azt a korszakot is amikor Tóth János Rudolf ott játszott. A Gyöngy a sárban is szuper - kár hogy abban a felállásban nem jelent meg több tőlük. Tátraival jó volt még a Vadaskert is, bár azt nem állítom, hogy minden szám tetszett.

A hajtók dala meg az Idegen tollak elég nagy csalódás volt nekem pedig a zenekar jó! De valahogy nem jön át a feeling.

 

A Védett férfiak tényleg remek kis banda! A lapjukról leszedtem még több zenét is. Nem lenne rossz egy koncerten megnézni a két zenekart attól függetlenül, hogy nekem úgy tűnik az Exon meg a Védett férfiak más felfogással közelítik meg a rock&roll-t.

Előzmény: Törölt nick (170)
mandelbrot Creative Commons License 2006.08.24 0 0 169

Örülök, hogy tetszik amit ajánlottam:)

AZ én egyik kedvenc HBB albumom az Oly sokáig voltunk lenn. Szerintem annak a hangzásával nincs semmi baj, pedig igen korai az is, ha jól emlékszem '82-es. Az első lemez tényleg vacakul szól. Valahol azt olvastam, hogy az első lemezt szándékosan szúrták el a keverésnél a lemezgyárban, hogy megbukjon a banda.

Azt viszont nem teljesen értem, hogy Hobo miért akarja szinte már görcsösen megtagadni a Kopaszkutya korszakát? Tavaly voltam egy Hobo koncerten ahol elég hogyismondjam.. vitatható stílusban szólt be a közönségnek amikor a Kopaszkutyát kérték. Persze most már nagyon messze van attól a zenétől, de azért még most népszerű számok készültek akkoriban, mint a Kőbánya blues vagy Torta.

Az utóbbi pár albuma nekem nem igazán jön be.

Előzmény: Törölt nick (168)
mandelbrot Creative Commons License 2006.08.24 0 0 167

Örülök, hogy tudtam segíteni!

Leszedtétek az Exon számot is? Sz'tem egész jó kis "HBB tribute band" is lehetne belőlük. Bár lehet hoyg tévedek. Annyira nem értek a zenéhez, hogy tutira mondjam.

A Tábortűz mellett albumról nincs meg valakinek ez a 3 szám?:

A blues nyomában, KeljfelJancsi, Temető tangó

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.24 0 0 166

itt is megtörtént :)

 

Kösz

Előzmény: ketajtosszekreny (165)
ketajtosszekreny Creative Commons License 2006.08.24 0 0 165
koszi, leszedtem!
Előzmény: mandelbrot (164)
mandelbrot Creative Commons License 2006.08.23 0 0 164
Itt van a 2 szám + sikerült szereznem 1-et attól az Exon nevű bandától is akikről írtam, hogy HBB-t is játszanak. Bár amatőr koncertfelvétel az a Gazember feldolgozás, de nekem bejön.
Előzmény: Törölt nick (163)
mandelbrot Creative Commons License 2006.08.23 0 0 162
A neten találtam már olyan 12 számos verziót is amiben össze voltak kavarodva a számok és pl. a Temető tangó címmel a Vadászok kivonulása volt benne. A Látogató meg a Rock & roll doktor volt. A tiédben stimmelnek a számok?
Előzmény: mandelbrot (161)
mandelbrot Creative Commons License 2006.08.23 0 0 161

A Tábortűz mellett bakeliten rajta van még a kazettához képest:

B oldal 1. szám: A blues nyomában (13'20")

D oldal 1. szám: KeljfelJancsi (3'52")

Gondolom ez a 17 percnyi zene már nem fért fel a műsoros kazira:(

Előzmény: Törölt nick (160)
mandelbrot Creative Commons License 2006.08.23 0 0 159
Megoldható. Küldj egy mailt!
Előzmény: ketajtosszekreny (157)
Zizi6785 Creative Commons License 2006.08.23 0 0 158

Sziasztok!

1978-81-ig keresek koncertfelvételeket! Segítsen, aki tud!

 

Köszönöm!

 

ipod@mymac.hu

ketajtosszekreny Creative Commons License 2006.08.23 0 0 157
Szia, nekem kellene, letölthető valahonnan vagy emailben tudod csak küldeni?

Kb 15 év után hallgatom most a Tiltott Gyümölcs albumot (hiányosan), de szinte mindenre emlékszem, nagyon tetszik...

Üdv,
kétajtósszekrény
Előzmény: mandelbrot (156)
mandelbrot Creative Commons License 2006.08.23 0 0 156

Sajnos a Tiltott gyümölcs album hiányos :( De neten csak ezt lehet találni mindenütt... A bakeliten van még 2 szám: Feketebárány blues és a Bevonuló baka blues. Ha valakinek kell ez a 2 szám is, akkor szóljon nyugodtan :)

Valakinek nincs meg a Tábortűz mellett album teljes verziója? A neten fellelhető szintén hiányos:( 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.23 0 0 155
Ha még érdekel, nekem megvan!
Előzmény: Henar (138)
ketajtosszekreny Creative Commons License 2006.08.22 0 0 154
koszi, eppen toltom le.
ketajtosszekreny Creative Commons License 2006.08.17 0 0 151
sziasztok,

a HBB reneszánszát éli nálam, tizenévesen baromira szerettem, főleg a régi lemezeket, a Csavargók Könyvétől kezdve már nem ismerem.

Mostanában kezdem begyűjteni a CD-ket, de a nagy kedvenc Tiltott Gyümölcs duplalemezt nem találom, valszeg nem is adták ki CD-n.

Nincs meg valakinek mp3-ban? Bakelitet már nem tudok lejátszani...

Köszi,

2ajtósszekrény

mandelbrot Creative Commons License 2006.08.09 0 0 150

Most hétvégén egy kis vidéki rockfesztiválon hallottam egy Exon nevű bandát akik baromi jól játszották a régi HBB számokat. Semmi kényeskedés, tolták ahogy kell.

Úgy tünt nem valami tribute zenekar, mert voltak saját számaik is, de azokból is a régi feeling jött le. Szóval jók voltak!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!