Keresés

Részletes keresés

mályva19 Creative Commons License 2020.01.28 0 0 95

Ma beszéltem a Bándli Gyula Úrral, pénteken kettőkor megyünk megnézni a lakást. Később nem lehet, mert még nincs világítás és nem látnánk semmit . Elmondása szerint a liftek működnek és minden szakhatósági engedély megvan. Jövő héten megy ki az építés felügyelet és várhatóan megadja a jogerős használatba vételi engedélyt. Akkor kapunk levelet és mindenki megtudja, kinek mi lesz a további teendője, ez attól függ, hogy kp-s vagy hiteles.

Azt mondta, hogy ne menjünk csak pénteken ,mert a mi lakásunkat még CSAK MOST !!!!! javítják, mármint a szeptemberben felvett hibákat. De péntekre minden kész lesz a lakásban. Hívtam volna az ügyvédnőt, de a nekem megadott számon nem érhető el, de gondolom, Ő is azt mondta volna, hogy várják a jogerős használatba vételi, addig fölösleges érdeklődni, mert gondolom, onnantól mindenkinek más lesz a folytatás, a végszerződés, stb.

bbfan1 Creative Commons License 2020.01.27 0 0 94

Hacsak malyva19 nem hoz még rossz híreket 🙂. De én is reménykedek meg nagyon kíváncsi vagyok, ha mégsincs papír, mit találnak még ki. 

Előzmény: betty65 (93)
betty65 Creative Commons License 2020.01.27 0 0 93

Akkor még reménykedhetünk a hét végéig!

bbfan1 Creative Commons License 2020.01.27 0 0 92

Utánanéztem kinek kell kapni értesítőt és utána is kérdeztem, munkatársaméknál hogyan volt:

 

Kivel kell közölni a döntést?

Az iratazonosítóval ellátott döntést közölni kell:
a) ügyféli minőségben, az értesítettek körének feltüntetése mellett
aa) az építtetővel vagy meghatalmazottjával,
ab) az építési tevékenységgel érintett telek, építmény, építményrész tulajdonosával,
ac) azzal, akit az építésügyi hatóság az eljárásba ügyfélként bevont,
b) azzal a hatósággal, amely az ügyben szakhatósági állásfoglalást adott.

A jogerős döntést közölni kell:
a) az építtetővel vagy meghatalmazottjával,
b) az ingatlan-nyilvántartást vezető első fokú ingatlanügyi hatósággal [312/2012. (XI. 8.) Korm. rend. 41. § (3)-(4) bek.].

 

Ebben én lakókat nem látok, azt nem tudom, aki készpénzes az már tulajdonos vagy ő is csak a végszerződés megkötése után lesz ?

Ami biztos, hogy a munkatársamék csak a jogerőre emelkedésről és magáról a használatbavételiről kaptak értesítést, erről is külön kérésre.

Előzmény: betty65 (87)
betty65 Creative Commons License 2020.01.26 0 0 91

@bbfan1       A hálószobát  akartuk elválasztani a nappalitól, műszaki átadáskor észrevételeztük hogy nem

                     úgy csinálták meg ahogy az elküldött rajzunkban volt, felvették panaszként, de semmit nem változtattak rajta, és nem is válaszoltak miért nem.,de most már ez sem érdekelne bennünket, majd megoldjuk magunk, csak már adnák át.

mályva19 Creative Commons License 2020.01.26 0 0 90

Az is baj, hogy azt sem tudjuk,  mi az átadás hivatalos menete, mikor, mit nyújtanak be és mi, leendő lakók mikor és miről kapunk értesítést. Csak innen-onnan összeszedett infóink vannak. Megpróbálom holnap felhívni az ügyvédnőt, bár általában egymásra mutogatnak és ködösítenek, fix, biztos dolgot soha nem mondanak. Meg a művezetőt is felhívom, mi is lemérnénk legalább a konyhát, mi hová esik pontosan. Én nagyon remélem, hogy a jövő héten kapunk valami biztató levelet.

bbfan1 Creative Commons License 2020.01.26 0 0 89

A használatba vételis dologra jövő héten én is rákérdezek egy munkatársamnál. Ő a Frangepán utca másik végén költözött újépítésűbe pár hónapja. Mutatta nemrég a használatba vételit, hogy néz ki, de azt nem említette, hogy a benyújtásról értesítették.

Előzmény: betty65 (87)
bbfan1 Creative Commons License 2020.01.26 0 0 88

A lakásotokkal kapcsolatban minden hibát rendesen kijavítottak? Ha nem, volt lehetőség valami megoldásra, hogy átadásra kész legyen ? 

Előzmény: betty65 (87)
betty65 Creative Commons License 2020.01.26 0 0 87

Bocs, a teherszállító liftek már működnek, de a személy nem, nem szerelték ahogy először irtam ,férjem piros lámpákat látott benne égni,nem tudom ez mit jelenthet.egy  ismerősöm  aki egy lépéssel már előbbre van ,és mivel ő is érintett a témában , a Savoya Házban, azt mondta,  hogy a lakhatási engedély benyújtásáról az illetékes hatóságtól értzesítést kellett volna kapnunk, mintahogy a megadásáról is, azaz ezek szerint még be sem nyujtották.  Bocs a rossz hírekért.

 

ezen a számon jwelenthetitek be, mikor szeretnétek  felmenni a lakásba.  30-8832288 Páldi Gyula

A-lakás számot mondjátok be.

bbfan1 Creative Commons License 2020.01.26 0 0 86

Lehet rosszul fogalmaztam. A végszerződéshez fognak, hogy az a hitelfelvételt ne lassítsa, gyorsan legyen meg a szerződés. 

Előzmény: mályva19 (85)
mályva19 Creative Commons License 2020.01.25 0 0 85

Köszi az infót. Miért vesznek előre a sorban ? Mindenkivel aláíratták a szerződés módosítást.

Előzmény: bbfan1 (84)
bbfan1 Creative Commons License 2020.01.25 0 0 84

A végszerződést a hitel felvétele előtt meg kell kötni és a hiteligénylésnél feltétel a szerződés pecséttel ellátott másolatát (is) csatolni. Biztosan igy van, bankban érdeklődtem. Az ügyvédnőnek még említettem tavaly, amikor az átadás miatti szerződés módosítás miatt be kellett menni és papírokat aláírni az irodába. Azt mondta tudja és természetesen előre fognak venni a sorban. Remélem nem felejtette el.. 

Előzmény: mályva19 (83)
mályva19 Creative Commons License 2020.01.25 0 0 83

Akinek lesz valamennyi hitele, azt intézni kell a használatba vételi után. Gondolom, végszerződés csak aztán lesz. Vagy rosszul tudom ? Köszönöm !

Előzmény: bbfan1 (81)
mályva19 Creative Commons License 2020.01.25 0 0 82

Mielőtt megnéztétek a lakást, kinek kellett szólni ? Gondolom, csak úgy nem lehet bemászkálni. Köszönöm !

Előzmény: Veronicas429 (80)
bbfan1 Creative Commons License 2020.01.25 0 0 81

Ha szerencsénk van, akkor csak azért kell már várni, hogy összeállítsák, ki mikor menjen végszerződést aláírni. Mindenesetre már nagyon kíváncsi vagyok, mi lehet a háttérben. Kívülről úgy látszik az átadás finisében vannak, közben meg nagy (?) a bizonytalanság.. 

Veronicas429 Creative Commons License 2020.01.25 0 0 80

Sziasztok, múlt héten én is voltam az építkezésen.  A mi lakásunk már kész volt, ahogy láttam az emeleti folyosó és a lépcsőház is, az udvaron/ház körül-előtt dolgoztak főleg. Kérdeztük h mikor lehet költözhető, de nem tudták megmondani, január végére ígérték a használatbavételit...ez lassan elmúlik,  (01.25. van) így jövő héten ismét rákérdezek telefonon. Szakemberekkel mi is voltunk már méreteket venni, ezzel nem volt gond egyik alkalommal sem.  

mályva19 Creative Commons License 2020.01.25 0 0 79

Szerintem is jól teszed. Talán hatásos lesz.

Előzmény: ThomasShelby (77)
mályva19 Creative Commons License 2020.01.25 0 0 78

Köszönöm a válaszod. Nem néztük meg a liftet szeptemberben, mert mindenki ott matatott, de hittem az Úrnak, akivel összeírtuk a hibákat. Igaz, erre egy hétre már nem is dolgozott Divinusnál, de azért mikor ott voltunk, adott névjegykártyát is, hogy bátran hívjuk, áll a rendelkezésünkre bármiben.

Előzmény: bbfan1 (75)
ThomasShelby Creative Commons License 2020.01.25 0 0 77

Ezt leírom, mert tudom, hogy ők olassák:

 

Nem akartam ezzel foglalkozni, de ha nem jön hírlevél konkrét időpontról a következő héten, csak odahatok egy média össztűzzel. Nekem ez 3 telefonomba kerül. Gondolom jó reklám lenne a 3. ütemhez nekik...

ThomasShelby Creative Commons License 2020.01.25 0 0 76

25.-e van. Hétfőn 27.-e. Ugye nem gondoljátok, hogy január végére lesz használatbavételi engedély?

Nem értem az egészet. Valamiért nem mernek kommunikálni. Szerintem itt vmi "elszámolási" vita lehet valakik között. Ennek a cégnek a vezetői elég erős emberek ahhoz, hogy "odahassanak". valamiért nem tudnak/akarnak.

 

 

 

bbfan1 Creative Commons License 2020.01.24 0 0 75

Ez a liftes sztori több sebből vérzik.. Nekünk azt mondták még szeptemberben, hogy egyelőre csak a helye van és jövő héten szerelik. Te megnézted akkor? Üres volt a liftakna, a garázs szintjén még ajtó se volt.

Hitellel kapcsolatban: OTP-nél pl nem kell albetétesítés, csak a használatba vételi. 

Előzmény: mályva19 (72)
mályva19 Creative Commons License 2020.01.24 0 0 74

Nem személyeskedni akarok, de a Ti esetetekben minden kp-s ? Lakás és garázs is ? Csak, hogy mondtad, hogy azt hitték, visztek bútort is.

Előzmény: betty65 (69)
mályva19 Creative Commons License 2020.01.24 0 0 73

Gondolom, a katasztrófa védelem sem ad engedélyt, amíg a liftek nincsenek átadva.

mályva19 Creative Commons License 2020.01.24 0 0 72

Köszi az infót ! Nekünk a garázs kp-s, viszont a lakás csak 70 % kp., a többi 30 % hitel lenne. De azt sem lehet intézni, ha nincs meg a használatba vételi és az albetétesítés. Siralmas. Az albetétek megszerzése is idő, de mennyi ? Tudja valaki ? Ha még a lift sem működik......???? Nekünk szeptemberben, mikor a hibák összeírása volt, azt mondták van lift, működik, csak próbaüzem van. Én úgy érzem, nem mondanak el mindent őszintén.

Előzmény: betty65 (69)
betty65 Creative Commons License 2020.01.24 0 0 71

én is ettől tartok, hiszen az engedély kiadásának a benyújtástől számítva  15 napon belül megkell történnie, és elég a kivitelező nyilatkozata hozzá,ha az alapvető feltételek megvannak .Sajnos a lift működésképessége ide tartozik,mármint hogy még nem működik, ill. próbaüzemben van   csak.

bbfan1 Creative Commons License 2020.01.24 0 0 70

Köszi a tájékoztatást. Most egy kicsit borúlátó lettem, de ha a liftet még mindig csak szerelték, akkor nincs hitelesítve se, lehet a használatbavételit se adták be ?

Előzmény: betty65 (69)
betty65 Creative Commons License 2020.01.24 0 0 69

ma  1-kor bejutottunk a lakásba, előzetes egyeztetés után bárki megteheti,sőt azt hitték már bútort is viszünk.

 

a liftet szerelték,remélhetőleg hamarosan használható is lesz,

a garázs  készen,

a lakás belül kész

 

most a következő lépés, hogy kiharcoljuk legalább a garázs használatbavételét. Még az ősszel szó volt róla, hogy aki kifizeti a lakást  /nem banki részletes/ annak megengedik.Megpróbáljuk!

bbfan1 Creative Commons License 2020.01.21 0 0 68

Köszi, várjuk az infókat.

Előzmény: betty65 (67)
betty65 Creative Commons License 2020.01.21 0 0 67

pénteken reggel megy a fiam ,le kell mérni néhány dolgot a mosogatóhoz  stb. Simán megengedte a csop.vezető, remélem így is lesz, akkor mad beszámolok van e lift, és belülről minden rendbe e?

bbfan1 Creative Commons License 2020.01.21 0 0 66

Ma reggeli terepszemle után is azt tudom mondani, úgy látom, hamarosan meglesznek. Az A épületnél már nagyon munkálatok nincsenek. A bejárat és a garázs közötti területet teljesen feltöltötték homokkal és még most reggel is azt egyengették, itt ott kidöntöttek kerítésdarabokat, de az nem látszik, mi lesz velük konkrétan (remélem elbontják teljesen, mert nem valami "esztétikusak"). Ketten a garázskapunál dolgoztak belül, nem láttam oda.

A C épületről lekerült a ponyva, most azt látni, hogy felében le van festve (a két ablakos rész) felében még festeni kell (erkélyes részek).

Előzmény: Szuszaszusza (64)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!