Keresés

Részletes keresés

bandolesa Creative Commons License 2024.01.31 0 1 128767

A 37 természetes prímszám, középpontos hatszögszám, csillagszám és még számos érdekes tulajdonsággal bír. 2014. év óta azonban Magyarországon legtöbbet a jogászok emlegetik. .

Első fok szokásos módon visszautasította a kereseti kérelmet, mert abban nem a DH2.tv. 37.§ szerinti jogkövetkezményt kértük. Visszautasító végzést megfellebbeztük és láss csodát! Másodfok - Fővárosi Törvényszék - az elutasító végzést hatályon kívül helyezte és megfontolandónak tartotta azt is, hogy a pert egyben függessze is fel az első fokú bíróság a C630/23. ítéletig. .Úgy tűnik, hogy vannak bírók akik nem adják a nevüket ahhoz, hogy miattuk induljon kötelezettségszegési eljárás Mo. ellen és ha nem is szívesen - mert azt írják , hogy kénytelenek így határozni - de figyelembe veszik az uniós jogokat. Sajnos ez a gyakorlat ma még nem általános, gyakrabban tapasztaljuk az uniós jogtagadást első és másodfokon egyaránt, de azért mégis megtörni látszik a jég, méghozzá belülről repedezik. Ehhez azonban az kell, hogy az "adós" pontosan ismerje a jogait és ne is mondjon le róla bírósági presszió hatására sem. Igaz, ez azzal a kockázattal is jár, hogy másodfok mégis egyetért az első fokkal, de akkor még mindig gondolkodhatsz azon, hogy újra neki futsz. Ha viszont folyton engedünk a pressziónak, akkor soha nem fog megváltozni a gyakorlat. .Ha első fok elutasítja a keresetet, mert nem akarod a nem létező szerződés érvényessé vagy hatályossá nyilvánítását, és a kölcsön szerinti elszámolást, akkor nem kell belenyugodni. Fellebbezetek!.Ne feledjétek, hogy minden ügy egyedi mérlegelést igényel, ezért mindenki beszélje meg az ügyvédjével, de tudd a jogszerű az, hogy a bíróság nem kötelezhet arra, hogy te kérd az érvénytelen - illetve a nem is létező - szerződés szerinti elszámolást. A tisztességtelen fél pedig egyáltalán nem ragaszkodhat hozzá.

bandolesa Creative Commons License 2024.01.30 0 0 128766

"A MOKK hangsúlyozza, fizetési meghagyás esetén legrosszabb, ha át sem vesszük az értesítő levelet." - Ezzel nem értek egyet, mert ha nem veszi át az adós az fmh-t és az kézbesítési vélelemmel emelkedik jogerőre, akkor a vh lap kézhezvételét követő 15 napon belül még lehetőség van rendkívüli ellentmondásra, vagy akár a kézbesítési vélelem megdöntésére is.Míg ha átveszi az adós az fmh-t de nem mond ellent, akkor a követelés jogerőssé és végrehajthatóvá válik, és onnét nagyon nehéz visszahozni az ügyet.

 

Több százezer fizetési meghagyást kezdeményeztek tavaly lejárt tartozások miatt országszerte.

https://24.hu/fn/gazdasag/2024/01/30/fizetesi-meghagyas-lejart-tartozas-magyarorszag/?fbclid=IwAR3bgavTKDBTj--J-X0NhtGhPCWsz3iQDD-ZbyP1P0mAGI23qCgkqsJzWK0

graphite30 Creative Commons License 2024.01.26 0 0 128765

Megjött a PAD kimutatás, nem sikerült tól jól az év, összes kifiztett díj 14320 HUF, Fizetett kamat összesen 0 HUF, Jóváírt kamat összesen 9 HUF.

 

Már megint zsírosodtak rajtam a luxusbankok :(

 

Kár, hogy nincs ingyenes megbízható állami számla. Folyamatosan etetni kell a tolvajokat :(

bankvezér Creative Commons License 2024.01.25 0 2 128764
bankvezér Creative Commons License 2024.01.24 0 2 128763

"Törvénymódosítással kellene megoldani, hogy a devizahiteles szerződések ne váljanak semmissé "

 

Ebből értelemszerűen következik, hogy az éppen akkor érvényes törvények szerint SEMMISEK voltak!

Előzmény: bankvezér (128762)
bankvezér Creative Commons License 2024.01.24 0 1 128762

Pontosan az történt, amit a 2013-as cikk írt :


https://www.azenpenzem.hu/cikkek/ezt-kerik-a-bankok-az-adosmentesert/1388/

 

"Ezt kérik a bankok az adósmentésért

2013. szeptember 3. 

 

Törvénymódosítással kellene megoldani, hogy a devizahiteles szerződések ne váljanak semmissé – derül ki (többek között) abból a levélből, amit a Magyar Bankszövetség a devizahitelesek mentésével kapcsolatban állítólag a nemzetgazdasági miniszternek küldött."

bankvezér Creative Commons License 2024.01.24 0 2 128761

Dr.Szabó V. László ügyvéd : 

Mérhetetlenül elfogult bíró ellen eljárási kifogást és kizárási indítványt nyújtottam be.

Szinte mindegy volt , hogy mi hangzik el a teremben, hiába nyilatkoztak a felperesek jól, még a banki tanú is őket támasztotta alá, de ennek ellenére egy 22 éve a bankban dolgozó , a felperesekre és az ügyletre nem is emlékező, teljesen indifferens tanúval rontatta le a másik banki tanú nyilatkozatát.

Elutasította a felfüggesztési kérelmemet, összevissza hablatyolt a tárgyaláson, azt hitte már lezárta a perfelvételt pedig nem, a bizonyítási indítványaimat indokolatlanul elutasította.

Egy igazi buta, rosszindulatú bankpárti bíró.

Ha nem adtam volna be ellene mindent amit csak lehet akkor a fellebbezésben hiába hivatkozom arra, hogy tetű volt ha előtte nem is kifogásoltam.

Nem lehet szó nélkül hagyni egy ilyen magát bírónak nevező képződmény ámokfutását.

Aki ezt szótlanul tűri az némán megy a vágóhídra.

Szerencsére mára már megváltozott az arány, tízből 1-2 van ilyen pimaszul elfogult bíró.

Csapataink harcban állnak.

bankvezér Creative Commons License 2024.01.22 0 0 128760

"Jogtalannak vélt kilakoltatás ellenére az utcára került egy idős úr"

https://www.youtube.com/watch?v=_TKESDJ94aw

bankvezér Creative Commons License 2024.01.22 0 1 128759

"Kubatov titkai: ezért védik a végrehajtó maffiát, a Providenttel, Momentummal, DK-val együtt!"

 

https://www.youtube.com/watch?v=29wS5YDNkuo

bankvezér Creative Commons License 2024.01.21 0 0 128758

Ez bizony jó hír! :)

Előzmény: bandolesa (128757)
bandolesa Creative Commons License 2024.01.21 0 1 128757

-Európai Unió Bírósága (EUB) C-537/22. számon 2024. január 11-én hozott ítélete szerint az európai jog elsőbbségének elve alapján az európai rendelkezések körében a bíróságoknak a saját tagállamuk felsőbírósági jogértelmezésével szemben is az EUB jogértelmezését kell követniük,"

https://kuria-birosag.hu/hu/sajto/magyarorszagi-korlatozott-precedens-rendszer-osszhangban-van-az-europai-unio-jogaval?fbclid=IwAR2H7Btx593Y88bz28y2LogikTftrsPCM31n6QLoC8VNISbaGVKQfcYA84c

nemez haaef Creative Commons License 2024.01.21 0 0 128756

ez+mi

Előzmény: bandolesa (128755)
bandolesa Creative Commons License 2024.01.20 0 0 128755
Előzmény: bankvezér (128754)
bankvezér Creative Commons License 2024.01.20 0 1 128754

Jó poszt! Honnan másoltad? 

Előzmény: bandolesa (128752)
bandolesa Creative Commons License 2024.01.20 0 1 128753

2024. január 02. 08:58A BNP Paribas beleegyezett, hogy 400 és 600 millió euró közötti kártérítést fizet a svájci frank alapú jelzáloghiteleivel kapcsolatos félrevezető gyakorlatok miatt.-

https://www.portfolio.hu/bank/20240102/felmilliard-euronyi-karteritest-fizet-franciaorszag-egyik-vezeto-nagybankja-660453?fbclid=IwAR2v8uORqYlvVAj-ohJJRhvVDi7fvoYEkH5puKKcBMsj-aR8YB401SWguyE

Előzmény: bandolesa (128752)
bandolesa Creative Commons License 2024.01.20 0 1 128752

Csibészeltetés.-

-C-630/23 és az uniós jogtagadás. .Csak szólok, hogy nem lehetnek nyugodtak azok akiknek a bíróság a C-630/23-ra felfüggesztette a pert, mert ha a másik fél megfellebbezi másodfok a felfüggesztő végzést hatályon kívül fogja helyezni. Most pedig már első fok sem függesztheti fel a pert a C-630/23-ra való várakozás miatt. Szóval ne lepődjön meg senki ha ez így megtörténik, ez az utasítás. Ti viszont akkor is kérjétek, hogy nyoma legyen, hogy kértétek a per felfüggesztését a C-630/23. ítéletre hivatkozva. .Körömszakadtáig ragaszkodjatok ahhoz, hogy nincs érvényes kölcsönszerződésetek sem alaki, sem tartalmi szempontból nem érvényes a szerződés és határozottan tiltakozzatok az ellen, hogy a tisztességtelen fél kérésére a nem létező szerződést a bíróság érvényessé nyilvánítsa és a bank érdekkörében eljárva olyan elszámolást kötelezzen ami nem teljesíti 93/13/EGK irányelv által megkövetelt visszatartó erőt. Maximum a folyósított forintösszeg, a tőke, semmi egyéb nem jár a banknak, sok esetben pedig már az sem. .Tartsatok ki a jogaitok mellett és ne csak a 93/13/EGK irányelvre és annak kötelező értelmezését adó C-520/21, C-565/12 ítéletekre hivatkozzatok, hanem az Unió Alapjogi Charta 47. cikkre is, ami a tisztességes eljáráshoz való jogod biztosítását kötelezi. .A bíróságok munkája utasítás alapján uniós jogtagadó. Ez nem fikció, hanem a valóság. A forrást nem nevezhetem meg, de nem is kell, mert tapasztaljátok a gyakorlatban ti is..Szóval a Kúria megint alattomosan keményít, de mi nem vagyunk csibészek és már némely eb is megunta a láncait, de azért a húsos csontot mégis a gazda veti oda neki, ezért támadni fog.

graphite30 Creative Commons License 2024.01.19 0 1 128751

" A SZÁLAK RENDKÍVÜL MAGASRA VEZETNEK."

 

Igen, ez a sevizahiteles rablássorozatra hasonlít.

Előzmény: bankvezér (128745)
graphite30 Creative Commons License 2024.01.18 0 0 128750
bankvezér Creative Commons License 2024.01.17 0 2 128749

" Von der Leyen szerint csak az igazságügyi reform miatt feloldott 10,2 milliárd euróhoz férhet hozzá Magyarország, és ez addig így is maradhat, amíg a kormány nem tesz megfelelő lépéseket. "

 

De, hiszen éppen az igazságügyi reform az, ami nem működik, mert már kijátsszák! 

Előzmény: graphite30 (128748)
graphite30 Creative Commons License 2024.01.17 0 1 128748
Előzmény: bankvezér (128747)
bankvezér Creative Commons License 2024.01.17 0 0 128747

Azon gondolkodtam, hogy az ilyen, bírói esküjüket megszegő, bankárszopó,  károsultak kifosztásában aktívan résztvevő bírák életét,  jogosan meg lehetne keseríteni. Minden eszköz megengedett!

Előzmény: bankvezér (128746)
bankvezér Creative Commons License 2024.01.16 0 1 128746

Dr. Szabó V. László ügyvéd : 

Ma 3 órás küzdelem volt a KH Bank és az EOS ellen.

De ez nem is igaz mert nem az alperesek ellen hanem a bírónő ellen.

Az EOS 20M-t követel, mi 1,7M-t adnánk.

A tárgyalásra meg voltak idézve az adósok (felperesek) és két banki alkalmazott akik most is ott dolgoznak.

A felperesek csak egyetlen banki ügyintézővel tárgyaltak , a másik tanú csak aláírta a szerződést.

A tárgyalás előtt beadtam egy felfüggesztés iránti kérelmet mivel az árfolyamrés az elsődleges kérelem és a C630 abban fog dönteni, de beadtam a C565-re is mert az az árfolyamkockázat jogkövetkezményében fog dönteni.

Előadtam , hogy a C-932 és a C118/17 miért nem alkalmazható az ügyben.

A bíró nem jegyzőkönyvezte hanem azt mondta majd később előbb meghallgatja a felpereseket.

A felperesek előadták amit megbeszéltünk, ami hiba volt az kérdéseimmel helyrehoztam.

Utána jött az a banki tanú akivel ténylegesen tárgyaltak.

A tanú a következőket mondta:- 2007-ben a CHF stabil deviza volt- Nem volt semmilyen kiugró árfolyamváltozás akkoriban-biztonságos terméknek írta le a hitelfelvevők előtt a kölcsönt- nem tájékoztatta őket arról, hogy akár az ingatlanuk is veszélybe kerülhet ha felveszik a kölcsönt.

A bírónőn látszott, hogy szívja a fogát amikor ezeket kell jegyzőkönyvezni.

Sőt elsőre ebből a négy nyilatkozatból csak annyit rögzített, hogy a tanú azt mondta, hogy stabil volt a deviza.

Kértem a jegyzőkönyvben kijavítani arra ami elhangzott.

Aztán bejött a második tanú aki 22 éve van a KH Banknál. Nem emlékezett az adósokra.

Azzal kezdte, hogy a CHF kölcsön egy jó konstrukció volt akkor, ő is ezért vett fel hitelt.

Aztán elkezdte mondani, hogy az előző tanú nem mondhatta azt amit mondott mert ők ilyet nem mondhattak.

A bírónő szinte a KH Bank ügyvédjeként kérdezte végig minden egyes mondatot amit az előző tanú mondott.

Végül azt hozta ki, hogy az előző tanú nem mondhatta azt amit mondott.

Mindezt azért mert a felperesekre és az ügyletre sem emlékező tanú szerint ilyet nem mondhatott.

Aztán én következtem a kérdésekkel. Megkérdeztem, hogy ő milyen megfontolásból vette fel a hitelt.

Válasz, hogy olcsóbb volt a törlesztő részlete mint a vállalati hitelnek.

Ha ő jó konstrukciónak tartotta a hitelt akkor miért adott másmilyen tájékoztatást az ügyfeleknek ?

Vagy ő is azért vette fel mert veszélyesnek gondolta és el akarta veszteni a házát?

A bírónő most is rosszul jegyzőkönyvezett , fontos mondatokat hagyott ki, újra felszólítottam a helyes jegyzőkönyvezésre.

A felperesek elé tárta a bírónő a kockázatfeltáró nyilatkozatot aminek első oldalán nem szerepelt a szignójuk.

Valamint az első banki tanú úgy nyilatkozott, hogy az Üzletszabályzatot nem mindig kézbe adták hanem email-en küldték meg az ügyfélnek.

A fentiek miatt vitattam, hogy az adósok elé tárták a kockázatfeltáró nyilatkozat első oldalát valamint az Üzletszabályzatot megkapták (ugyanis az email elkallódhat, törlődhet, nem nyitják meg stb.)

A bíróság azt mondta, hogy ez új tényállítás és ő már a perfelvételt lezárta, nincs helye új tény állításának.

Mondtam neki, hogy ugyan mondja már meg melyik végzéssel zárta le a perfelvételt mert ilyet én nem hallottam.

Erre azt felelte, hogy ő így gondolta hiszen a tanúkat az érdemi tárgyaláson szokta meghallgatni.

Ez azonban, hogy ő mit gondol, kevés mint Faktoringban a jóindulat tehát én indítványoztam a kockázatfeltáró nyilatkozat első oldalán levő szignók írásszakértői vizsgálatát ,hogy azok nem a felperesektől származnak.

Erre mindenki kapaszkodjon meg, az volt a válasz, hogy azért nem rendeli ki a szakértőt mert a felperesek azt állították, hogy azok közül a szignók közül egy sem az övék!!!!!

Én az agyába vertem, hogy arra kell a szakértő, hogy az ott szereplő szignók nem származnak az adósoktól vagyis ők azt az oldalt nem is láthatták.

Erre az volt a válasz hogy a második oldalt viszont aláírták és el is ismerték, hogy elolvasták a kockázatfeltáró nyilatkozatot.

Igen , csak éppen ők azt ismerték el, hogy valamit elolvastak amit elébük tettek, de mivel a szerződéskötéskor minden oldalt le kellett szignózni ezért ez nem az a kockázatfeltáró amit ők láttak, vagyis utólag lett kicserélve az első oldal.

A bírónő azonban nem adott helyt a szakértői indítványnak, berekesztette a tárgyalást és februárra ítélethozatalra tűzött ki határnapot.

Nincsenek kétségeim az ítélet felől.

De afelől sem, hogy a másodfok hatályon kívül helyezi majd a botrányosan ócska ítéletet, mert ilyen ítéleti tényállásból csak iratellenesen lehet a banknak ítélni.

Aztán a végén még azt sem jegyzőkönyvezte amit a tárgyalás elején a C932 és a 118/72 -ről nyilatkoztam.

Jók ezek a bankszolga bíróságok mert könnyű lesz a fellebbezés ellenük.

Mindenesetre én kihoztam mindenből a maximumot, amit akartam a jegyzőkönyvbe került.

Ez a lényeg mert ebből csak rossz ítélet születhet ami megfordítható és mindig a másodfok a lényeg.

Ebből az a tanulság, hogy velejéig elvetemült bankpárti bíróval kerülünk szembe akkor is bele kell pakoltatni mindent a jegyzőkönyvbe, hogy az ítéletet meg tudjuk fordítani.

Látszott a bírónőn a végén, hogy utál és gyűlöl mert csont került a palacsintába.

Azt hitte könnyű dolga lesz és kivégezheti az adóst és ezzel megszolgálhatja a júdáspénzt.

Hát ez most nem jött össze. Nem megyünk birkaként a vágóhídra.

Csapataink harcban állnak.

bankvezér Creative Commons License 2024.01.15 0 2 128745

https://www.origo.hu/filmklub/20240110-a-mehesz-kritika.html#google_vignette

 

"...a központi karakter egy visszavonult ügynök, aki a világtól távol, vidéken méhészként tengeti a mindennapjait, egyetlen kapcsolatát a külvilággal a szomszédban lakó kedves idős asszony jelenti, aki váratlanul fejbe lövi magát, miután internetes csalók lenullázzák a bankszámláját. A férfinak több sem kell, a régi kapcsolatain keresztül felderíti a szélhámosok bázisát jelentő irodaházat, megjelenik két gallon benzinnel, puszta kézzel végez a fegyveres biztonsági őrökkel, majd levegőbe repíti az egész kócerájt.

 

HA VALAKI LÁTOTT MÁR HASONLÓ ALKOTÁST AZ ELMÚLT NEGYVEN ÉVBEN, AKKOR SEJTHETI, MI KÖVETKEZIK: BŰNÖZŐK HADA ÉS A HATÓSÁGOK EGYARÁNT VADÁSZNI KEZDENEK A MAGÁNYOS IGAZSÁGOSZTÓRA, RÁADÁSUL A KÖZHELYEK SZAPORÍTÁSA SORÁN KIDERÜL, A SZÁLAK RENDKÍVÜL MAGASRA VEZETNEK. " 

Komolyan mondom, hogy először azt hittem, a devizakölcsönös csalással foglalkozó bankok-államról van szó! 

Előzmény: graphite30 (128744)
graphite30 Creative Commons License 2024.01.14 0 2 128744

Azt hitték, hogy a bankok is be kell tartsák a törvényeket az EU-ban. Most már tudjuk, hogy a bankokra nem vonatkoznak a törvények. 

Előzmény: Telhetetlen_2 (128743)
Telhetetlen_2 Creative Commons License 2024.01.14 -3 0 128743

Na végre, beismered. Nem is vitték, mentek azok önként és dalolva. Hittek, hogy észérv, tartalék, mértékletesség nélkül is előre juthatnak.

Hát nem, és nem is így lett.

Előzmény: bankvezér (128741)
graphite30 Creative Commons License 2024.01.14 0 2 128742

Neki a kereskedelmi bankok szerencsejátékosok. Amúgy van benne valami... Gonosz bűnözők.

Előzmény: bankvezér (128741)
bankvezér Creative Commons License 2024.01.14 0 1 128741

"...felelőtlenül elszerencsejátékozott vagyonkákat miért nem illik visszasírni."

Tökfej, tudhatnád, hogy kölcsön helyett nem lehet szerencsejátékba vinni az ügyfelet.  :)))

Előzmény: Telhetetlen_2 (128740)
Telhetetlen_2 Creative Commons License 2024.01.14 -3 0 128740

Ezt te most NEKEM linkeled? Én tudom mi az az eljárás, csak ezek szerint te még ezt SEM.

Mint ahogy azt sem, hogy a felelőtlenül elszerencsejátékozott vagyonkákat miért nem illik visszasírni.

Előzmény: bankvezér (128737)
graphite30 Creative Commons License 2024.01.13 0 0 128739

https://www.youtube.com/watch?v=FyWRj8EvMoI

 

5:41-nél a bűnözésre használt pénz ERSTE-s zacskókban van. Véletlen?

graphite30 Creative Commons License 2024.01.13 0 0 128738

Te sikeres vagy, tele pénzzel, a luxusbankárok jó barátaid. Miért foglalkozol velem?

Előzmény: Telhetetlen_2 (128736)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!