Keresés

Részletes keresés

Feri3535 Creative Commons License 2014.11.08 0 0 468

250/1200 Skywatcher Newton-t néztem egy egyik nagy használt portálon, 240-ért.

De az vmi mikrofókuszos Newton EQ6 mechanikán van, és vannak törött alkatrészei, törött cuccot inkább nem veszek.

Ahogy nézem, a legtöbb kütyünél az alapfelszereltség része a 10x és 25x okulár.

Ha jól értem, a Newtonok, Dobsonok kihuzatához alapból adnak ott van a T2 menetes adaptert, amire csak rá kell pattintani bármelyik EOS DSLR-t (akár APS-C, akár FF).

 

Előzmény: manitounickfree (463)
jpatakijanos Creative Commons License 2014.11.08 0 0 467

SX50  gépem van azzal is készült meg plusz élességállítás is csináltam 

Előzmény: Törölt nick (466)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.07 0 0 466

Igen de a tiéd nem azzal készult,vagy igen?Nagyon jók!Milyen cuccal?

Előzmény: jpatakijanos (465)
jpatakijanos Creative Commons License 2014.11.07 0 0 465

egy Bridge gépel is lehet holdat fotózni 

Előzmény: jpatakijanos (464)
jpatakijanos Creative Commons License 2014.11.07 0 0 464

  

 

manitounickfree Creative Commons License 2014.11.06 0 0 463

nem tudom melyiket nézted!? persze találni annyiért is.

nekem ez van: http://www.makszutov.hu/termek/skywatcher-classic-200-1200-dobson

használtan 70-75e körül mennek.

biztos jobb a nagyobb /200-300e./ de ez is megteszi...

Előzmény: Feri3535 (459)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 462
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 461

Dehogyis, nagyon köszi a tippet!

A tükörfelcsapást még sose próbáltam, hátha minimalizálható a bemozdulás.

 

Előzmény: tempel (460)
tempel Creative Commons License 2014.11.05 0 0 460

Szia. Én azt gondolom a 70D még elbírna kb: 800 ISO érzékenységet. Itt még nem gondolnám zajosnak a képet. Így lehetne 8 blende, és sokkal rövidebb záridő. Az exif szerint 13 blende 1/80 expó és 200 iso volt a beállítás. Próbáld meg még a tükörfelcsapást. Szóval minél rövidebb záridő kellene. Bocs a bele beszédért.

Előzmény: Feri3535 (458)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 459

Ráraktál még egy 1,4x extendert? Ejnye... :-)

Néztem a 200/1200 skywatcher-eket a használt oldalakon, 200-300 eFt-os sávban árulnak néhányat.

Végül is egy jó L-es Canon obi áráért. Vajon beszerezzek egyet?

Yoda: "Meditate on this, I will." :-)

 

Előzmény: manitounickfree (451)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 458

Crop.

70D-re rápakoltam sorban: 2X (III), 2X (II), EF 100-400 L IS USM (400mm-es állásban).

Így a Hold kb. háromnegyede fért bele a képbe (a crop kb. a teljes kép negyede).

Az állvány a zoom teleobi alatt volt, de magát a gépet is alátámasztottam, hogy ne remegjen be.

Még így is kb. 10-ből 7 kép bemozdulásos.

Igen, szerintem is ennyi lehet a maximum. De még vannak lehetőségek jó képekre, kristálytiszta időben, amikor más, kráteresebb részek esnek a sötét/világos választósávba.

 

A lényeg most az volt, hogy kipróbáltam 2db kétszerezőt egymásba rakva :-)

És fura, hogy csak így illettek össze, fordított sorrendben már nem, a II-esnek szűkebb a befogadó (female) nyílása.

 

Előzmény: manitounickfree (457)
manitounickfree Creative Commons License 2014.11.05 0 0 457

ez crop vagy átméretezett?

ettől független sztem kimaxoltad, kihoztad a lehető legtöbbet... cső kell ide ;)

 

ponyvaregény:    "puska kellett volna b@zdmeg"    :)

Előzmény: Feri3535 (456)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 456

Persze ezt úgy kell nézni, hogy nem távcső, csak sima fényképezőgép és közepes zoom obi.

Előzmény: Feri3535 (455)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 455

Kár hogy csak 640x426 felbontást enged...

 

Előzmény: Feri3535 (454)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 454

És egy ilyenhez mit szólsz? :-) Előbb lőttem.

 

 

 

Előzmény: manitounickfree (453)
manitounickfree Creative Commons License 2014.11.03 0 0 453

most gondolkodom, neked állványon van váz + optika. nekem csak váz csövön az meg saját gyári zsámolyon, megoldás be kell szerezni 1 skywatchert :)

Előzmény: Feri3535 (448)
manitounickfree Creative Commons License 2014.11.03 0 0 452

na az érdekes.

előbb adtam ötletet élőképre, most olvasom...

600D ezen téren nagyon hálás, okos darab.

Előzmény: Feri3535 (448)
manitounickfree Creative Commons License 2014.11.03 0 0 451

élőképpel fotózz, úgy nem mozdul be még 1/50el sem pedig 1200mm, sőt tegnap 1680mm készült.

Előzmény: Feri3535 (443)
manitounickfree Creative Commons License 2014.11.03 0 0 450

nem véletlen írtam "már ha azonos MP méretű ff és cropos vázat hasonlítunk össze."...

Előzmény: D-Z (447)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.02 0 0 449

De még próbálkozni fogok autofókusszal is (extender nélkül, tehát 400 mm-es gyutávval).

Ez csak az első megfigyelésem volt, és egy teszt nem teszt.

Előzmény: Feri3535 (448)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.02 0 0 448

Szerintem bemozdult, mert minden képe ilyen.

2x állítottam kézileg a fókuszt, és mindegyik állításnál végigfotóztam /30, /40, /50. /60. /80. /100. /125 záridőkkel.

Mindegyik gépnél látszódott az expo utáni imbolygás (nézőkében, 70D és Mark III-nál a kijelzőn is live view módban).

 

 

Előzmény: Törölt nick (446)
D-Z Creative Commons License 2014.11.02 0 0 447

Ha viszont a cropos váz "csak letakarja" a kép széleit, akkor ami marad az viszont FF-en a nagyobb pixelméret miatt részletgazdagabb lesz, vagy nem?

 

Nekem 500D volt eddig bigmával, nemrég vettem 6D-t majd összenézem a képeket.

Előzmény: manitounickfree (437)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.02 0 0 446

Bemozdult, vagy a fókuszt nem sikerült eltalálni?

Előzmény: Feri3535 (445)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.02 0 0 445

nyemá!

 

Előzmény: Feri3535 (444)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.02 0 0 444

...itt is van :-)

Előzmény: Feri3535 (443)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.02 0 0 443

Ha már itt tartunk, Mark II-vel is elvégeztem a tesztet.

A Mark III-éhoz hasonló minőséget produkál, de egy picivel minden képe bemozdulásosabb.

Akkorát kattan a zár exponálásnál, hogy állvánnyal együtt beremeg az egész szerkezet.

Úgy látszik, Hold-fotózásnál ez is számít.

Teszteltem még a HDR módot is (Mark III-on), de a háromszoros zárkattanás bemozdítja a gépet.

 

Íme a Mark II. képe.

 

 

 

 

 

 

 

Feri3535 Creative Commons License 2014.11.02 0 0 442

És a nagy APS-C vs. fullframe teszt, Hold fotó-kiadásban.

Szeretném hangsúlyozni, hogy ennyi messze nem elég, több témában ki kell próbálni a gépeket.

Sok körülményt (pl. élességállítás kézi fókusszal, gépek bepárásodásának a gyorsasága stb) figyelembe kell venni, amit messze nem tudtam pont úgy beállítani gépenként.

De ahogy a teljes méretű Holdfotók alapján nézem:

 

1. hely: 400D

2. hely: 5D mark III

3. hely: 70D

 

Íme a ma este győztes képe :-)

 

 

Feri3535 Creative Commons License 2014.11.02 0 0 441

Tegnapelőtt tisztább volt az idő.

Úgy tűnik, ez a max., amit ki tudok hozni az eszközökből.

 

 

 

Feri3535 Creative Commons License 2014.11.02 0 0 440

Sziasztok!

Ma elég párás idő van, és a gépeken/lencséken is lecsapódott némi nedvesség.

Ezzel együtt csináltam néhány képet.

70D-vel, ill. 5D Mark III-assal.

 

o0-0o Creative Commons License 2014.11.02 0 0 439

Ez az érvelés teljesen helyénvaló, viszont azt is bizonyítja, hogy az apsc nem rosszabb minőségű, mint a fullframe,  csupán olyan, mintha egy 1.6-tal felszorzott mennyiségű megapixeles fullframe kép közepét vágnánk ki (pl 18*1.6~28.8 megapixel-es kép közepe kivágva).

Előzmény: Gertev74 (436)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!