Keresés

Részletes keresés

kukácska Creative Commons License 2023.11.11 0 0 57760

Évekkel ezelőtt a Garibaldi utcában lakott egy nyugdíjas ismerősöm. Ő mesélte, hogy az utcán kihelyezett virágok közül az évelőket (pl.muskátli) ősszel mindig kiosztják a nyugdíjasok között. Akkor arra gondoltam, hogy a Rogán-Szentgyörgyvölgyi féle kerület mindig a "különcök" közé tartozott.

Egyébként a Pesti úton kb. 1-2 hete láttam a villanyoszlopokon a muskátlikat. Még mindig nagyon szépek voltak.

Azt hittem, hogy ősszel a Főkert begyűjti őket átteleltetni, majd tavasszal - a felfrissítés után - visszarakják. Állítólag egy ideig ez így volt, de már meg kell vásárolni a fővárosnak/kerületeknek.

Így már tényleg sokkal értelmesebb kiosztani a kerületi lakosok részére, mint a kukába dobni.

Előzmény: Blindmouse (57759)
Blindmouse Creative Commons License 2023.11.11 0 0 57759

Ez amúgy aranyos..  tényleg..  nem kidobják hanem örökbeadják.  :)

Előzmény: kukácska (57758)
kukácska Creative Commons License 2023.11.11 0 0 57758

Az önkormányzat honlapján megjelent, hogy "Fogaj örökbe muskátlit".

Nincsen szövegértelmezési problémám, de mégis arra gondoltam, hogy a villanyoszlopokra kihelyezett muskátlik teleltetését kérik, amit majd tavasszal a megadott időpontban vissza kell adni.

Még a hirdetés megjelenése utáni pár órán belül jelentkeztem a megadott telefonszámon. Ott felvilágosított egy bájos hölgy, hogy a "fogagdj örökbe" tényleg azt jelenti, hogy enyém lehet, nem kell visszaadni, ezért határozták meg a darabszámot. Viszont már le kellett zárni a jelentkezést, mert már így is négyszeres túljelentkezés van, ezért már nem tudnak "felvenni a névsorba". Talán 2-3 hét múlva hívjam őket ismét, mert nem mindenki viszi el, hiába jelentkezett. Ebben az esetben nemcsak a meghatározott darabszámot vihetem el, hanem annyit amennyit el tudok otthon helyezni.

Érti ezt valaki? Én nem. Talán azért, mert most jelentkeztem ilyenre első alkalommal...

cucu Creative Commons License 2023.11.09 0 0 57757

Ezért nem ajánlatos fehér ingben vagy pólóban céklát enni. Élelmiszer ugyan, de olyan mint a festék. Bár a narancs is foltot hagy ha sokáig hagyod a pólódon.... 

Előzmény: Patreides (57756)
Patreides Creative Commons License 2023.11.09 0 0 57756

A cékla és a céklalé jó, mellesleg tágítja az ereket (nitrátok -> nitrogén-monoxid) csökkenti a vérnyomást is... csak arra kell vigyázni, hogy lehetőleg ne öntsük rá a fehér ingünkre. :)

Előzmény: cucu (57754)
Patreides Creative Commons License 2023.11.09 -1 2 57755

Nos hát.

Aki tud, az tud. Legyetek ti is bátorak. :)

Ahol közpénzek forognak, közpénzeket költenek, ott nagyon kell figyelni, és szükséges az ellenőrzés.

Akár központi kormányzati, akár önkormányzati ügyekről van is szó.

Ellenőrzés mindenhol, egyformán szigorúan, következményekkel.

Viszont a sárga irígység faktor azért egy tényfeltáráshoz nem elég, ahhoz szabálytalanságokat, törvénytelenségeket is fel kell tudni mutatni, vagy legalábbis morális kérdéseket tényszerűen felvetni.

Ilyesmi akár bárminemű vagyongyarapodás nélkül is előfordulhat, évekkel ezelőtt például volt olyan, hogy önkormányzatoknál képviselőket és tisztségviselőket utaztatott ki egy cég külföldi nyaralóhelyekre "tanulmányút" címén, hogy azután benzinkút nyitási döntéseknél ezek az emberek neki kedvező döntéseket hozzanak. Az látható, hogy ilyen esetben valami nincs rendben, de ha nincs rá jogszabály, következmények nélkül marad... a stiklik hagyományos földjén, a "megoldjuk okosban" birodalmában.

Amúgy a vagyongyarapodás nem tilos a kapitalizmusban, a kérdés mindig a gyarapodás forrása és módja. Ahogyan különbség van a tényfeltárás és az üres mocskolódás között is, és utóbbi nyilván kevesebb hozzáértő munkát igényel az újságíró részéről, elég hozzá a marinéni rosszindulatú pletykás száját kölcsönvenni (majd utána helyreigazítani).

Az meg, hogy úgy általában egy településen ehhez hogy állnak hozzá az emberek, attól is függ, hogy a település fejlődik-e, vagy sok égető kérdés marad megoldatlanul (földutak, csatornázatlanság stb.). Ahol az emberek nem nagyon elégedetlenkednek, még azt a polgit is újraválaszthatják, aki ellen jogos nyomozás folyik, esetleg már el is ítélte a bíróság, van erre is példa az országban.

A Budapesti Közművek N.Zrt. meg biztosan jobban tudna működni, ha Budapest - 2019 óta különösen - nem lenne pénzügyileg "központilag" fojtogatva. 1990-ben még teljesen más elvek szerint hozták meg az önkormányzatokról a törvényeket, a települések adóbevételeinek (közte az Szja) szemmel látható részét hagyták meg náluk, és nem vettek el mindent, hogy azután kegyesen egy pár csöppet visszaosszanak belőle... Ha a település jól viselkedik, jól választ akkor többet, ha nem, akkor alig valamit.

Azóta fokozatosan egyre jobban visszaszorult az önkormányzatiság, és egyre nőtt a központosítás, ma már gyakorlatilag alig van egy önkormányzatnak valódi hatásköre, illetve valódi, önálló forrásai ehhez.

Ma már egyre kevésbé múlik azon bármi is, hogy milyen jó, hogyan működik egy polgármester, illetve a testület, sokkal inkább a települési vezetés kapcsolata számít kormánykörökkel, vagyis a politikai beágyazottság.

Hát így... Jól kell szavazni az önkormányzati választásokon, és Rákosmente már jó ideje ennek megfelelően választ, így viszonylag jól is mennek itt a dolgok.

Előzmény: egonca (57753)
cucu Creative Commons License 2023.11.09 0 0 57754

Aki evett már céklát az tudja hogy óvatosan kell bánni vele...

Előzmény: egonca (57752)
egonca Creative Commons License 2023.11.09 -2 0 57753
egonca Creative Commons License 2023.11.09 -2 1 57752

Oszt honnan tudod, hogy ételfösték volt?

Előzmény: BoGar (57744)
egonca Creative Commons License 2023.11.09 -2 1 57751

A szabadság nem azt jelenti, hogy az ember a szabadság nevében festékkel lelocsolja más tulajdonát.

Ez simán pronyó dolog...

Előzmény: Patreides (57747)
egonca Creative Commons License 2023.11.09 -1 0 57750

Há' mit kívántál?

Téniszt vagy kekszet?

☺☺☺

Előzmény: Patreides (57748)
Patreides Creative Commons License 2023.11.08 0 2 57748

Az Állami Posta bezárt részlege helyett PostaPont?

Én nem egészen ezt kívántam.

(Illusztráció a jobb megértéshez.)

Előzmény: egonca (57746)
Patreides Creative Commons License 2023.11.08 0 2 57747

Igen, be kéne tiltani a szabadságot. Az ember csak a külön számára engedélyezett dolgokat tehetné meg, az lenne a szép világ.

Előzmény: egonca (57745)
egonca Creative Commons License 2023.11.08 -2 0 57746

Holnap teljesül a kívánságod:

https://www.facebook.com/horvathtamasrakosmente/videos/-postapontot-nyitunk-r%C3%A1kosment%C3%A9n/885496732931203/

 

"A Magyar Posta Zrt. döntése után többször személyesen egyeztettem a vállalat vezérigazgatójával, aminek eredményeképpen 2023. november 9-én PostaPontot nyitunk Rákosmentén. 🏤 Az első PostaPont a Sáránd utca 34. szám alatt várja a Rákosmentieket, a következő november végén nyitja meg kapuit a Naplás úton."

Előzmény: Patreides (57712)
BoGar Creative Commons License 2023.11.07 0 1 57744

Főleg olyan festéket, amit az eső lemosott. kurva nagy rongálás volt. :D

Előzmény: Patreides (57738)
KKXVII Creative Commons License 2023.11.07 0 1 57743

mondjuk azzal.lehet vitatkozni, hogy amíg Rákoscsabán földes vagy bitumenpermetes utcák vannak addig az szerintem a prioritás, hogy ezeket aszfaltozzuk. Utána meglévő szélesítés, buszöböl es utána új utak. Szerintem. De en örülök ha keszul, epul.valami. jobb lesz

Előzmény: XNC (57731)
KKXVII Creative Commons License 2023.11.07 0 0 57742

En is. Ideje lenne

Előzmény: XNC (57741)
XNC Creative Commons License 2023.11.07 0 0 57741

Hát a város fejlődik; arról már persze lehet vitatkozni, hogy jó vagy rossz irányba.

.

Itt a közelemben van 1 összekötőút, már a '90-es években téma volt, hogy bővíteni kéne.

Én személy szerint örülnék, mint majom a f@szának, ha végre megcsinálnák.

Mentol frász Creative Commons License 2023.11.07 0 1 57740

Amúgy, az említett vasút mellett futó út nagyon kéne. Támogatom! :-D

Egyébként a hanyatló Nyugaton sok helyen ez default...

Előzmény: BoGar (57736)
Blindmouse Creative Commons License 2023.11.06 0 1 57739

Ja, akkor felhőkarcolót mindenhova!!!!!   írtsunk ki minden fát, bokrot..  betont mindenhova..

Ahogy öregszem egyre jobban értékelem a még megmaradt érintetlen, vagy falusi hangulatú részeit a kerületnek..  És kezdenek hiányozni azokon a részeken is ahol gyerekkoromban még nem lakópark volt, hanem akár szántóföld, akár csak egy csendes nyugis mező...  

Előzmény: XNC (57733)
Patreides Creative Commons License 2023.11.06 0 2 57738

Igen, a feljelentgetés nem szép dolog... De ezért nyalatni...? :)

Előzmény: egonca (57734)
Patreides Creative Commons License 2023.11.06 -1 1 57737

"Azért azt is vedd figyelembe, hogy ez 1 város; és nem 1 nemzeti park!"

 

.

Attól is függ, hogy egy közösségnek (a lakosságnak, a nemzetnek, nevezzük bárminek) miről milyen fogalmai vannak, mit gondolnak például arról, hogy milyennek kell lennie egy városnak.

(Szingapur például egy városállam, ők ott erről kicsit mást gondolnak.)

Előzmény: XNC (57733)
BoGar Creative Commons License 2023.11.06 0 1 57736

Attól függetlenül, hogy nem nemzeti park, kell nekünk újabb és újabb autós forgalmat vonzó lakópark és több lakó, amikor az egészségügyet nem fejlesztik? Amikor a Pesti út az egyetlen bevezető út? Kell ez a kis kerülőút, az nem vonom kétségbe, de kellene majd Ecser - Hegy között is a vasúttal párhuzamosan, az érezhetően venne le forgalmat a Pesti útról. De félek, hogy csak ideiglenes lenne a csökkenés, aztán ugyanúgy bedugulna, mert elővennék azok is az autót, akik addig a dugók miatt nem használták. 

Előzmény: XNC (57733)
egonca Creative Commons License 2023.11.06 -4 0 57735

☺☺☺

Előzmény: XNC (57733)
egonca Creative Commons License 2023.11.06 -4 0 57734

Feljelentette a Momentum politikusát a XVII. kerületi polgármester

 

"Feljelentette a Momentum politikusát a XVII. kerületi polgármester, miután Gergely Bálint vörös festékkel öntötte le a Fidesz-iroda lépcsőjét. Horváth Tamás a Hír TV-nek elmondta: az ellenzéki politikus úgy okozott kárt, hogy tagja a kerületi vagyongazdálkodási bizottságnak, ezzel Gergely Bálint méltatlanná vált a tisztségére."

Fel kéne nyalatni ezzel a kis nyominger pöccsel azt vörös festéket, minimum...

XNC Creative Commons License 2023.11.06 0 0 57733

Azért azt is vedd figyelembe, hogy ez 1 város; és nem 1 nemzeti park!

Előzmény: Blindmouse (57732)
Blindmouse Creative Commons License 2023.11.06 0 2 57732

Ezzel szerinted megszűnnek? semmit nem csinálnak csak összekötnek két utat ami amúgyis tele van.. Cserében egy nyugis csendes tájat csesznek szét, de majd tesznek oda is lakóparkot, ami mégnagyobb forgalom.. satöbbi..

 

 

Előzmény: XNC (57731)
XNC Creative Commons License 2023.11.06 -1 0 57731

Ősi magyar szokás minden fejlesztést ellenezni.

De nyerhetünk vele: ha megszűnnek a dugók, akkor nem pöfögnek az autók feleslegesen, amíg csak állnak.....

Előzmény: Blindmouse (57729)
Patreides Creative Commons License 2023.11.03 0 0 57730

Nem, egy részét lebetonozni is lehet. :)

Előzmény: Blindmouse (57729)
Blindmouse Creative Commons License 2023.11.03 0 0 57729

Mert a maradék csendes zöldterületek, és a természet minden egyes négyzetcentiméterét le kell aszfaltozni... :/  

Előzmény: egonca (57725)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!