Tudomásom szerint 2 kút kell. Egyébként rájöttem, hogy nekem előnyösebb lenne egy zárt Talajhőkollektoros hőszivattyú. A zárt rendszerben állandóan ugyanaz a folyadék kering. Talán hátránya lehet, hogy nagy területre van szükség. 8 KW hőigényre kb 250 m2 terület kell...
Mekkora teljesítményű gépet kell venni egy 100-110 m2-es házhoz?
BUÉK mindenkinek! Sokat gondolkodok a hővisszanyerésen, de az ára kicsit megrémiszt. Mi lenne, ha egy kis teljesítményű légkondival oldanám meg? Több helyet, energiát igényel, de a ventilátor már benne van. Kissé azért át kell alakítani, nem lehet 1 az 1-ben beszerelni. 200000Ft kontra 30000Ft, plusz az üzemeléshez szükséges villanyszámla. A 20°C-os kimenő levegőt imádja a rendszer, minimum 5-os COP-ot produkálna. Vélemények?
Vigyázni kell az olcsó laminált parkettával, mert az illesztésénél a felület sokszor nem egy síkban van és lepattog a laminált réteg. Az újabb/drágább változatoknál itt kissé lekerekítik az élt, így ezt a hibát kiküszöbölik.
Kb 1 hónapja lett lerakva 5 szobányi bambuszparketta a padlófűtéses házamban. Annak rendje-módja szerint megvártuk amíg bő egy hónapot aklimatizálódott, majd a betonra fólia ment (minden szobába vágás nélkül) és padlófűtéses alátéthab. Erre lett a csaphornyos bambuszparketta úsztatva fektetve. Olyan REALM-os kivitel, tömör 2 rétegű bambusz. Gyakorlatilag minden szobában összeszáradt, megrepedt, kinyílt. Nem tudom hol a hiba, de elegem van a faalapú "élő" cuccokból. Az előző házunkban hajópadló volt, előtte hagyományos parkettás lakásban nőttem fel. Folyamatosan szenvedtünk az összeszáradással, hézagokkal. Ezek után csak pattintós laminált parkettát vagyok hajlandó letenni, mert azért nem kár. Körbejártam itt a parkettás topikot is, megkérdeztem sokmindenkit erről, és ezt a fektetést javasolták. Ha van valakinek pozitív tapasztalata a padlófűtéses parkettázásról, ossza meg, de egyenlőre nálam nem ez a helyzet. És nem hiszem, hogy a minőséggel lenne a baj. Egyszerűen a fa/bambusz nem bírja a közvetlen hőt.
-"A temperált az azt jelenti, hogy a radiátoros (és csak radiátoros!!!)", -akkor falfűtés mellett nem lehet temperált padlófűtés?
-"A temperálásnál nem is szabad éppen emiatt a szokásos 10-15cm-es távolságú köröket letekerni" - szerintem az "alacsony" hőfok a lényeg, nem a tekerés
Generálkivitelezőként a következő volt nálunk a szokás:
temperál= enyhít, visszafog, csökkent
Javasolt :
1.)Kazán tudja a hagyományos, radiátoros fűtést kezelni
a) Csak radiátoros fűtés b) Radiátor direktbe és egy keverőszeleppel, vagy hőleadón keresztül (mindegy minek hívjuk lényeg hogy csökkenti a víz hőfokát) 30 fok körüli víz a padlóba c) CSAK MEGRENDELŐ FELELŐSSÉGÉRE!!! radiátor temperál és a visszafolyó a padlóban ritkábban de megtekerve.
jóvan ezért vagy te itten nekünk :) mi a baj az obis szalagparkettával??? én simán megvenném, főleg a gyerekszobába.... nem sajnálnám... nekem amugy OBI gazdaságos beltéri ajtóim vannak a lakásban... az volt a legolcsóbb, teljesen jó. darabja volt vagy 15000 igazi fa, lepácoltuk és csoki... mondjuk a fürdőszobán egyszer már kellett igazítani de 5éve teljesen jó. semmi bajom vele.
-"A temperált az azt jelenti, hogy a radiátoros (és csak radiátoros!!!)", -akkor falfűtés mellett nem lehet temperált padlófűtés?
-"A temperálásnál nem is szabad éppen emiatt a szokásos 10-15cm-es távolságú köröket letekerni" - szerintem az "alacsony" hőfok a lényeg, nem a tekerés
Ez a radiátoros dolog hogy jött szóba? Gyanítom wulfin passzívházába, ahova parkettát akar tenni és ahonnan indul a történet nem lesz radiátor... Én se vagyok nagy észlény de az elmúlt pár órában volt egy pár "okos" HSZ. :)
szoljal nekik, hogy meg kene tanulni magyarul jok ezek a tukorforditott kulfoldi szorolapszovegek
Na ez a duma de ismeros volt az elmult napokbol: A magas levegőtartalmú expandált polisztirol (EPS) osztályozott darálékát válogatott nagy kezdőszilárdságú cementek, és speciális adalékok alkalmazásával homogén állagúra keverjük.
stb.....
Egeszen veletlenul szorol szora megvan a magortherm oldalon is: http://magortherm.com/index.php?limitstart=10