Keresés

Részletes keresés

ribizlimag Creative Commons License 2004.02.28 0 0 269
Az én narancs, meg citromfámat is megtámadták a pajzstetvek. A növényvédelmi topicban azt ajánlották, hogy kenőszappannal mossam le a leveleit. Le is mostam, a tetvek el is tűntek, de később megint megjelentek.
Előzmény: Nerdy (252)
gzm Creative Commons License 2004.02.28 0 0 268
Szia! Nekem van egy kisebb citromfám, ami már második éve a nappaliban telel, és semmi baja.Egész télen virágzik, igaz nem lesz belőle semmi, mert itt bent le is potyognak a kis citromok. Mikor októberben behoztuk, tele volt nagy zöld citrommal, ezek mostanában sárgulnak be. Nem tudom hosszutávon mennyire jó, ha nem pihen a növény, de mikor a garázsban telelt, az összes levelét elszórta. Van egy másik citromfánk is, ami 3 méternél magasabb, azt egy kertészetben teleltetjük. Ott nagyon szépen gondozzák, tavasszal mindig gyönyör mikor visszahozzuk.
Előzmény: dendron (266)
dendron Creative Commons License 2004.02.22 0 0 267
Üdw!Wan pár felesleg hajtás a citromon.Wki megírná,hogy mikor,hogyan kell dugwányt csinálni?Melyik hajtás alkalmas?Pontosan a folyamat hogy zajlik?Köszi
dendron Creative Commons License 2004.02.21 0 0 266
Üdw!Nekem wan egy kb 2 méter magas citromfám.Nemrég wettem.Szerintetek hogy tetszene neki,ha szobában teleltetem?Tudom,hogy nem jó.Wkinek tapasztalat?Egyébként most "szüreteltem" egy tenyérnyi nagyságú,kb 30 dekás citromot:).A fa pedig wirágozni készül.
welfare Creative Commons License 2004.02.18 -1 0 265
hi!
a gazdaboltban nekem a FUNDAZOL nevezetű vegyszert javasolták a citromfámra, állítólag majdnem minden fajta gombabetegségre jó.tegnap elkezdtem vele kezelni a fát.kíváncsi vagyok a fejleményekre...
Nerdy Creative Commons License 2004.02.18 0 0 264
köszi a tippet, vettünk FITO izét, le van fújva, várjuk a hatást
szegény fácskák teli voltam a pajzstetűvel

igen, lehet kézzel leszedegetni, lemosogatni, de az nem végleges, én olyat szeretnék amitől végleg kimúlnak
hát remélem, hogy ez az
:-)))

Előzmény: donciii (253)
Tozatu Creative Commons License 2004.02.16 0 0 263
Jó,de azért nem a legveszélyesebbet kell ajánlgatni,vagy fel kell hívni a figyelmet rá,nem?Szerintem szobakörülmények közt inkább a bioszerek,mint a vegyszerek,mert még az a pár tetű sem olyan veszélyes,mintha gyerek mellett pepecselünk.Sőt le lehet szedni,vagy mosni,ha kevés van,stb.
Előzmény: donciii (260)
jmoon Creative Commons License 2004.02.16 0 0 262
én is használtam a nyáron mospilant. Amilyen büdös volt, én eléggé óvatosan alkalmaztam. leginkább atkák ellen kellett volna, de nem volt 100%-os eredmény, pl. a hibiszkuszon ma is találtam sokat... ma vettem egy Biokill nevű szert, ez elvileg emberbarát szer, permetrinnel, ezzel is befujtam, alulról Plant Pinnel támogatom, csak pusztulnának már ki!
endru Creative Commons License 2004.02.16 0 0 261
Még 2 hónap van hátra és lesz a Kertészeti Egyetemen a Disznövény vásár. Tavaly ott lehetett kapni Mospilan nevü port, mindenféle szivó-rágó kártevőre, atkák kivéve. Ez a szer emberre gyakorlatilag nem mérgező, azért ha egy csomaggal elnassolsz akkor menj el orvoshoz. A szer felszivódó, gyökérről is hat. Jelenleg a legkorszerűbb szerek közé tartozik, ezért nincs szabad forgalomban. Tönkretenné a többi szer forgalmát. Ezért ha idén is kapható vegyetek, 4gr 10 liter vizbe kb 300Ft. Ha szobanövényt akarsz védeni akkor ha nagyon félsz, a lépcsőházban fújd le. Én 8 felé osztottam a zacskó tartalmát és egy részt 1 liter vizben oldottam fel. Feloldva 10 napig hatásos, utána lebomlik.
Előzmény: donciii (260)
donciii Creative Commons License 2004.02.16 0 0 260
Kedves Tozatu!

A vegyszerek is felszívódnak, de azt sem szabadkézzel keverjük.

Mivel ahol dolgozom találkozok sok-sok vevővel aki semmire nem hajladó, csak ne vegyszer legyen ami hat.A fa elégésekor keletkező hamut sem szoktok nyalogatni, mégis hat.

De a legbiztosabb modszer minden összel elvégezni az olajos lemoso permetezést / AGROL/, igaz 1 literes változatban kapható
A felszívodo rovalölök közül nagyon jó a BASUDIN 600 és hozzá keverve a NONIT, hogy javítsunk a tapadást.

Tozatu Creative Commons License 2004.02.15 0 0 259
A bagóval inkább ne próbáld,mert a nikotin bőrön át felszívódhat,halálos is lehet.
Előzmény: Nerdy (254)
Tozatu Creative Commons License 2004.02.15 0 0 258
Többször kell befújni,hogy a petékből kikelőket is elkapd.Kb.hetente,3xism.
Előzmény: Ferenc(hurrikán) (257)
Ferenc(hurrikán) Creative Commons License 2004.02.15 0 0 257
Nekem is támadják a citrom és nagyarcsfámat a pajzstetvek, de veszek egy olyan Fito nevű írtót, mert nem állapot, hogy mindig szenvednek szegények. DE egyébként semmien más növényemen nem található se tető, se semmi, miért csak a citrom és narancsfát támadják meg? És hogy keletkezik újra miután az összeset eltakarítottam? 1 hónap és újra televan tetűvel!:(
donciii Creative Commons License 2004.02.15 0 0 256
A 254- es téves beirás
donciii Creative Commons License 2004.02.15 0 0 255
Csak a ráirt nevét irtam le szószerint.
Nerdy Creative Commons License 2004.02.15 0 0 254
köszi a választ
a spré lesz, mert nem bagózik senki (szerencsére :-))))))
Előzmény: donciii (253)
donciii Creative Commons License 2004.02.15 0 0 253
Pajzstetű ellen nagyon jó a FITO pajzstetű elleni aeroszol /800-900,- Ft között/, csak be kell tartani a szorási távolságot, mert a levélzetet leszedheti.
Olcsóbb megoldás párszáll cigarettát ki kell áztatni kevés vízben ést azzal az egész fát be ecsetelni, jó szorakozást hozzá.
Nerdy Creative Commons License 2004.02.15 0 0 252
sziasztok!
az én citromfámat pajzstetü támadta meg, mit ajánlotok ellene????????
donciii Creative Commons License 2004.02.15 0 0 251
Még em konkrétum, de a citromfa vékoyágainak elszáradása gombásbetegségtől, vagy túltáanyagozástól van .
Az egyik a fuzárium gombabetegség erre a MYCOSTOP gombaölő hatásos, előtte a száraz ágat le kell vágni. A permetezést célszerű összel elvégezni, mivel a tünetek általában télen a teleltetés időszakában jelentkeznek.
A szer szabadforgalmú, a kiszerelési nagyságát most nem tudom azt majd később.

A másik probléma, a hirtelen ágszáradást színtén gomba okozza de arra még csak a hatóanyag van meg,- nem tudom melyik szerben található- keresem.

Tozatu Creative Commons License 2004.02.14 0 0 250
Ezt nehéz messziről megmondani,mert sok minden lehet.Nálam az azálea ment ki sitty-sutty,mert egyszer túlöntöztem.
Előzmény: welfare (249)
welfare Creative Commons License 2004.02.14 0 0 249
nem áll huzatos helyen,és apró pókhálók sincsenek az ágak között.csak a vékonyabb ágak száradnak.mi lehet a baj???????????
Tozatu Creative Commons License 2004.02.14 0 0 248
Huzat,apró pókhálók az ágak közt?Nézd meg meddig él,hátha nem szárad végig.Sajnos a túlöntözés elég veszélyes.
Előzmény: welfare (247)
welfare Creative Commons License 2004.02.13 0 0 247
sziasztok!
lenne egy kérdésem hátha tudtok segíteni,van egy kb 1m-es citrom fám,egészen tavaly őszig gyönyörűen fejlődött,de akkor valami történt vele,és azóta csak haldoklik.a tünetek: a levél csúcsától induló levél száradás,az ép levelek kokadtak(nem túl öntözés és nem is kiszáradás)és valamiféle jelegzetesen citrom illatú ragadós nedv a még élő leveleken(tetveknek nyoma sincs).először vas hiányra gondoltam,de a vaskelátos kezelésre nem reagált.aztán arra gondoltam talán túl öntöztem,átültettem,de az sem használt.mostmár az ágak is elkezdtek száradni.ha valaki tud kérem segítsen!!!!!!!!
endru Creative Commons License 2003.12.24 0 0 246
Köszi.
A Disznövényenciklopédiában nem találtam ezt a pálmát, de egy másik könyvben szerepel a P.theophrastii. Egy távlati kép szerepel benne arról nem lehet meghatározni, de nagyon szépnek tünik. Sajnos nekem vagy panelben kell tartanom vagy szabadban, de ott nem garantálhatom a minusz 20-nál nem hidegebbet, lásd tavaly.
Előzmény: Tortoise (245)
Tortoise Creative Commons License 2003.12.24 0 0 245
Amit a washington pálmáról hallottál az nem teljes egészében állja meg a helyét...
Elég sok példányt tartanak magyarországi otthonokban és szépen fejlődnek, csak sajnos meglehetősen hamar kinövik a lakásokat...
Arra meg, hogy sivatagi növény nem bírja ki télen a szobában, ellenpéldát jelentent néhány kaktusz, illetve a többit is ,ha nem is szobában, de életben lehet tartani...

Krétán a datolyapálmák egyik endemikus faja el a phoenix thermophoarstii ,lehet, hogy rosszul írtam le, szóval egy kizárólag krétál élő, télen nem fűtött! helyen teleltethető ,viszonylag ritka faj(mely ráadásul meglehetősen szép és viszonylag kicsi). -20fokig téláló a szakirodalmak szerint, de ez csak az idős növényekre érvényes, szerintem nem érdemes kipróbállni.
Tortoise

Előzmény: endru (244)
endru Creative Commons License 2003.12.23 0 0 244
Spanyolországból hoztam 5 éve Washingtonia pálma magot vagy 10 db-ot ami ki is keltek. Mivel gyenge vagyok pálmákból, azért ez hoztam mert szépnek találtam. Idehaza megkérdeztem egy pálma szakértő kertészt, hogyan lehet ezeket megtartani. Az volt a válsz, hogy sehogy mert sivatagi növény, nem birja a telet a szobában. Na 3 még megvan és fejlődnek.
Most van néhány uj pálmám, aminek magját kislányom hozta Krétáról, majd még meg kell határonom a faját.
Előzmény: ezoz (242)
Opi Creative Commons License 2003.12.23 0 0 243
Vetted, vagy ültetted?
Előzmény: ezoz (242)
ezoz Creative Commons License 2003.11.24 0 0 242
Sziasztok!
Most olvasgattam végig a topicot és muszáj dicsekednem a sok pálmás-kudarc láttán.
Nagymamám valamikor 15 éve járhatott valahold dél-Szovjetúnióban (mostmár leírni is furcsa!) és hozott egy rakás pálma-magot. Fogalmam sincs milyen fajtákat, de vagy 5-6 típus volt közöttük. Minden szaktudás nélkül elültettem, majd nevelgettem őket. Mára némelyik gyögyörű növénnyé fejlődött. Pedig tényleg semmi különöset nem csinálok velük. Télen fűtött szobában néha spriccelgetem. Tavaszra elsárgulnak, megnyúlnak. De nyáron kint a kertben félárnyékos helyen, szintén néha spriccelgetve olyan szépen helyrejönnek, hogy ősszel szinte sajnálom megint bevinni őket a szobába. Ja, és soha nem halmozom őket vízzel, csak amikor már jó száraz a föld teteje, akkor locsolok. Nyáron hetente kapnak tápot is.
Viszont a citrom sinylődik. Szintén jó öreg már, be is volt oltva, és még csak nem is virágzott soha.
Banán 1 nyarat és egy fél telet bírt ki.
Most van egy fél éves ananászom, kiváncsi vagyok rá, hogy viselkedik.
Arth_ur Creative Commons License 2003.11.23 0 0 241
ÖregSam:
A "Narancsfa oltás" topicban válaszoltam a kérdésedre.
Arthúr
======
Előzmény: Opi (237)
endru Creative Commons License 2003.11.20 0 0 240
A Velich: Nálunk is megterem könyve szerint 3-4 fokon kell teletetni, nyáron szabadban, páradús félárnyékos helyen. tavasztól káliumban dús tápanyagot kell adni. A 18 fok talán még nem is lenne sok, de a 20-22-őt már nem szereti. Nekem is az a bajom, hogy nem tudom megfelelő helyen teletetni. A levelek 3-4 évig élnek tehát könnyen felkopaszodik.
Előzmény: Lord Loch Ness (239)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!