Keresés

Részletes keresés

Elm Creative Commons License 2002.11.07 0 0 43
szucsati,

bemesz egy neked tetszo bankba, es igenyled a formanyomtatvan kitoltesevel. Ha hitelt is felvettel az epiteshez/vasarlashoz, akkor celszeruen ugyanoda. Ha a felteteleknek megfelelsz (szemelyi es hataridok), akkor ket eset van: epitkezesnel vinni kell ket-harom reszletben az epitkezessel folyamatosan a szamlakat, es akkor ket-harom reszletben adjak oda (epitesnel ez a szokasos, mert a keszultsegi fokkal aranyosan kell folyositani. Ha 95%os keszultsegnel odamesz, lehet, hogy kotozkodnek, de elmeletileg meg akkor is megkaphatod, 100%nal mint te is irtad nem, mert utolag nem jar). Vasarlasnal pedig oszinten szolva nem tudom pontosan. A szocpolt az adasveteli alairasa utan 120 napon belul kell igenyelni, elmeletileg ez is kozvetlen tamogatas, mint az adovisszaterites, bar a rendelet "kedvezmeny"-t ir a 120 napos passzusban, ebben az adovissza benne van-e nem tudom.

Előzmény: szucsati (36)
gr657 Creative Commons License 2002.11.07 0 0 42
tudom, persze, csak elirtam. igy jar az, aki nem olvassa el utolag meg egyszer.
Előzmény: Infomaker (41)
Infomaker Creative Commons License 2002.11.06 0 0 41
Bocs, de pont, hogy a határozatlan idejű a jó, az a "szokványos", tehát ott nincs az, hogy x évig szól, utána ki vagy rúgva.
Előzmény: gr657 (40)
gr657 Creative Commons License 2002.11.06 0 0 40
Sziasztok,
tudnatok ajanlani olyan bankot, ahol nem kell hatarozott ideju munkaszerzodesnek lennie es ugy is adnak lakashitelt?
hitelportal Creative Commons License 2002.11.05 0 0 39
a mélt. lakigény és a kedvezm. hitel vételi plafonja nem Ugyanaz!
ne keverjük össze!
tehát a mélt lakásigénynél ugye vannak az eggyüttköltözőkhöz képesti ehlység és össz négyzetméter és költs,
a hitelnél is van, de ez magasabb. sajnos egyik plafon összegére sem emléxem most konkrétan ezért nwem akarok hüjjeséget írni.
javaslom neked is a másik topicot. majd ott többen is hozzászólnak.
Előzmény: HoMano (37)
hitelportal Creative Commons License 2002.11.05 0 0 38
szucsati ,
javaslom a "lakáshitel - csökken a kamat? " topicot.
ott ez már többször téma volt.
azt többen is látogatják.
Előzmény: szucsati (36)
HoMano Creative Commons License 2002.11.05 0 0 37
Sziasztok !

Kerdesem lenne. Kedvezmenyes lakashitelt szeretnenk felvenni. A szoroanyagokban idonkent felmerul a 'meltanyos lakasigeny'. A bankban ugyanakkor azt mondtak, hogy ha nem akarunk szocpolt, akkor ez nem szamit, vehetunk akar 25 m-os lakast is. Valojaban masfel ev mulva keszulne el, 5 reszletben fizetve. Attol felek, hogy most belevaguk, es kesobb megis kiderul, hogy nem jar nekunk a kedvezmenyes hitel, mivel tul draga lakast akarunk venni.

Koszi

szucsati Creative Commons License 2002.11.05 0 0 36
Adóvisszatérítési támogatás

Az adóvisszatérítési támogatás a már kifizetett általános forgalmi adó meghatározott mértékének megfelelő vissza nem térítendő állami támogatás, mely

* az új lakás építése esetén, a felhasznált vásárolt anyagok és szolgáltatások jogszerű eredetét igazoló és az építtető nevére szóló számlák,
* új lakás vásárlása esetén a vásárló nevére, a vételárról kiállított számla szerinti ÁFA 60 %-a, de lakásonként maximum 400.000,-Ft lehet.

Felhívjuk figyelmüket, hogy e támogatás a teljes építési költség/vételár kiegészítésére szolgál, tehát nem ÁFA visszaigénylés! Amennyiben a teljes vételár/építési költség kiegyenlítésre került, e támogatás utólag már nem igényelhető!

Előzmény: szucsati (35)
szucsati Creative Commons License 2002.11.05 0 0 35
Új lakás vásárlása után járóra.
Attila
Előzmény: hitelportal (34)
hitelportal Creative Commons License 2002.11.05 0 0 34
mire gondolsz?
az új lakás építése után járó adóvisszatérítési támogatásra?
Előzmény: szucsati (33)
szucsati Creative Commons License 2002.11.05 0 0 33
Sziasztok!

A kérdésem mikor és hol kell igényelni és mikor lehet megkapni (lakáshiteltörléesztésre) az ÁFA-visszatérítést?
Minden befizett részlet után vagy csak a teljes vételár kifizetése után?

Attila

rozsoma1 Creative Commons License 2002.10.24 0 0 32
Aha, köszi.
Nekem az egyik kollégám mesélte, hogy az öccséék vettek fel hitelt a CIB-nél és amig nem értékesiti a bank a jelzáloglevelet addig nem a 6 százalékra, hanem egy magasabb kb 15-20-ra fizették a törlesztőrészletet, ez kb 6 hónap volt, és a későbbiek folyamán az igy keletkezett többletbefizetést a későbbiek folyamán NEM számitják be a törlesztésbe. Ez kicsit rázósnak tűnik nekem első pillantásra, viszont csak ők fogadnak el üzlethelyiséget, és nincs hitelbirálati dij.
Előzmény: nyman (31)
nyman Creative Commons License 2002.10.22 0 0 31
Mikor hitelek utan erdeklodtem nekem a CIB tunt a legszimpatikusabbnak az egesz kozul. Az egyik kollegam is naluk vett fel hitelt es nem tudok rajuk panaszkodni.
Előzmény: rozsoma1 (30)
rozsoma1 Creative Commons License 2002.10.22 0 0 30
Sziasztok!

Mostanában nézegettem a bankokat, hitel szempontjából és számomra elég elkeseritő a helyzet.
Egy 6.5 millás lakást néztem ki, a kollegám adja el és ő is örül, hogy ismerős veszi meg, ugye a bizalom megfizethetelen.

Problémák:
-vállalkozó vagyok, minimálbér. 2 éve működöm, nincs adóhátralék, van csekély nyereség, havi fix összeg a bevétel viszonylag magas, stb.
-van önrészem, de egyéb dolgok miatt (nem részletezem) csak 0.5 millát foglalóznék és 6 milla lenne a hitel. Az eladónak OK.
-fedezetként egy másik ingatlant vinnék be, az egyik rokonom felajánlotta egy viszonylag nagy értékű egyéni tulajdonban lévő kereskedelmi forgalomban levő üzletét.

A baj itt kezdődik, mert néhány:-)) banknak ez bizony nem tetszik.
A K$H-nál minden OK volt, de okt15-től változtattak és üzletet nem fogadnak el. Ma érdeklődtem a CIB-nél és ők bevállalják az üzletet is. Külön plusszpont, hogy nincs hitelbirálati dij, ami kissé gyanús. Ki tud róluk valami referenciaalapot? Persze nem Hofi (RIP) kabaréjára gondoltam:-)))

nyman Creative Commons License 2002.10.10 0 0 29
koszi!

Aszt tudja vki hogy lakasvasarlasra adott ceges kolcson utan hogy van-e a torleszto relszet 40% szja visszaterites? A szerzodes 1-1-ben ua. mint a bankoknal, kozjegyzo meg hasonlo, csak az elbiralas gyorsabb. :o)

Előzmény: hitelportal (27)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.09.28 0 0 28
Az MKB-nál - amennyiben mondjuk minibálbérre vagy bejelentve - a hitelfedezet 2szeresét kérik jelzálogként az ingatlanra, tehát ez önmagában nem jelent problémát, azonkívül amennyiben van bankszámlád, onnan meg tudják állapítani, hogy rendszeresen nagyobb összegeket teszel rá és ez is biztosíték.

Ha kéred, mail-ben mondok helyet, nevet, ahol rám hivatkozhatsz.

Előzmény: DooMi (6)
hitelportal Creative Commons License 2002.09.17 0 0 27
Előzmény: nyman (26)
nyman Creative Commons License 2002.09.17 0 0 26
Szia,
A Link a tar.hu-ra iranyit at? Csak azert kerdem, mer nem jon be es vmi tar.hu-s cimet ir ki. Sajnos a savszelesseg arrafele nem az erosseg. :(
Előzmény: hitelportal (24)
draqula61 Creative Commons License 2002.08.29 0 0 25
sdgfdfhgrghgjhhgj
hitelportal Creative Commons License 2002.08.14 0 0 24

Jelentem elkészültem az elmém jelenlegi állpotából kifacsarható kérdések halmazának HTML alá való berágásával.
Úgyhogy kéretik megnézgetni és hozzászólni, hogy mennyire jó ez így.

Mostan kellenéneka javasolattok, mer jövő héten elmegyek szabira (10 napra)

Elküld gomb nincs rajta még a fenti okból kifolyólag.


HitelPortál

Előzmény: hitelportal (23)
hitelportal Creative Commons License 2002.08.06 0 0 23
www.hitelportal.adatbank.hu
szóval
ez a honlap a hitelkérelmezőkért jön létre. nincs benne se bank, se hitelvadász.
a tapasztalataink megosztását és rendszerezését tenné lehetővé a mi oldalunkról.

még béta az egész, most
először a kérdőívre lett fókuszálva (az első három része elkészült, még a fele hátravan!)
illetve a javítás...
kérem a hozzászólásokat javaslatokat
- FŐLEG most a kérdőívvel kapcsolatban
a hitelportal@freemail.hu-ra küldeni!

Hitelportás/portagazda

Törölt nick Creative Commons License 2002.08.06 0 0 22
Ildi,

erről az "óccsításról": legjobb tudomásom szerint valamilyen szinten ez minden banknál létezik, méghozzá úgy, hogy a felvett összeg x%-át nem kell számlákkal igazolnod, csak nyilatkoznod kell róla, hogy mire költötted. Pl. alulírott XY nyilatkozom, hogy a villanyszerelést családi körben megoldottuk, Z összeget fizettem a segítségért. A százalék mértéke az, ami bankonként változik, az Ersténél talán 20% (elő kellene vennem a szerződést, de messze vagyok tőle), az FHB-nál is olyan 10-20 körül mozog. Ja, amúgy az ügyintézők ezt annyira nem reklámozzák sehol, de az írásos tájékoztató anyagokban benne van, és amikor rákérdeztünk és hivatkoztunk is, akkor már meséltek (ez bankfüggetlen, bár én csak az Otp-t, Erstét és FHB-t jártam végig).

M.

Előzmény: Ildi65 (21)
Ildi65 Creative Commons License 2002.07.30 0 0 21
Sziasztok!

En is erdeklodtem a CIB irant,mert 10 millanal havi 55-56000 lenne a torlesztoreszlet, de azt javasoltak, hogy inkabb az OTP-nel probalkozzak, mert ott nem kell szamlakat benyujtani az epitkezes koltsegetol es ez jelentosen "ocsitja" az epitkezest.

Vagy a CIB sem ker mindenrol szamlat?

ona Creative Commons License 2002.07.30 0 0 20
DÍJMENTES hitel-tanácsadás és ügyintézés lakossági ügyfelek részére,
állami támogatásos lakásvásásrlási hitelektől a KEZES ÉS FEDEZET NÉLKÜLI
személyi kölcsönökig.
érd: hitelezes@netposta.net

Kérdezzetek nyugodtan:)

BIGdaddy Creative Commons License 2002.07.30 0 0 19
Hali, a kamionnyi aranypor kb. 4%-át jelenti a törlesztés előtti tartozásodnak, ami pl. 4M HUF esetén 160e HUF plusz költség.
Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.26 0 0 18
Amúgy az Erste is elég rugalmas, előtörlesztés van, nem tudom mit értesz kamionnyi aranypor alatt, de itt a felvett összeg 1%-át kell leróni. Mi május 10-én adtuk be az összes papírt, május 25-én érdeklődtünk, hogy megvan-e a hitelbírálat, a válasz "Ó, már rég!" volt. Megj.: folyósítás 1 hete történt, de ránk (pontosabban az építtető cégre) kellett ennyit várni, a bank készen állt.
M.
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.26 0 0 17
Szia!

Jegyzői igazolást tőlünk is kértek (Erste), és az arról szólt, hogy még nem vettük igénybe az állami kamattámogatást.

Monyo

Előzmény: BIGdaddy (16)
BIGdaddy Creative Commons License 2002.07.26 0 0 16
A jegyzői igazolás mihez kell?
A beadásnál elsőre minden rendben volt és nem volt probléma? 1 ingatalnt ajánlottál fel fedezetként?
Előzmény: szinko (15)
szinko Creative Commons License 2002.07.26 0 0 15
Hello BIGdaddy!
Egy hete adtam be a CIB-nek a hitelklérelmet, egyelőre korrekteknek tűnnek. Új lakást vásároltam, egy hónapot ígértek a hitel folyósításáig. Amivel többet kérnek, mint más bankok, az a jegyzői igazolás. Ezt nem könnyű megszerezni, ha szocpolt is igénybe akarsz venni. Folyószámla nyitást is kérnek, de azt hiszem ehhez más bankok is ragaszkodnak. Ha előbbre jutottam, beszámolok.
Üdv: szinko
Előzmény: BIGdaddy (14)
BIGdaddy Creative Commons License 2002.07.25 0 0 14
Értem.

Van valaki akinek tapasztalatai vannak a CIB-bel? És meguntam, hogy az OTP-ről eddig még csak rosszat hallottam.

A CIB-ről viszont máe hallottam jót is és - közvetve - rosszat is. Viszont lehet előtörleszteni (igaz, hogy kamionnyi aranyporért cserébe), 1,5 hónap alatt megvan (a hitelelbírálás 1 hét!).
Szóval talán érdemes megpróbálkozni.

Előzmény: steamy (13)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!