Keresés

Részletes keresés

Bandi-T Creative Commons License 2005.05.20 0 0 591
Direkt vagy indirekt vakuztál? Piros szem általában csak direkt vakuzásnál szokott előfordulni. Szerintem igen, a nagy távolság miatt nem számított már a vaku magassága.
Előzmény: kekvillam (590)
kekvillam Creative Commons License 2005.05.20 0 0 590
Sziasztok! Egy kezdő buta kérdése következik:

Nemrég vettem a 300Dmhez egy 420EX vakut. Sok képet csináltam vele különböző körülmények között és ált. jól sikerültek.

Fotóztam egy ballagáson, ahol mindenkinek piros lett a szeme. Ilyet még nem tapasztaltam, amióta a külső vakut használom.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy felmentem a félemeleti lépcsőfordulóba, hogy a tömeg feje felett tudjak fényképezni. Ez a kb 2m szintkülönbség okozhat zavart, vagy a nagy távolság miatt már nem számít a vaku magassága?

Mit rontottam el? Hogyan tudom legközelebb kiküszübölni? Külső vaku használatakor nem rohangászik a kereső alján a kis csík sem...

G.

newyorknewyork Creative Commons License 2005.05.19 0 0 589
hat beszereztem egy 420EX-t aztan most probalgatom jobbra balra :)) ..... Majd nyilatkozom hogy milyen.... Igazabol az egyetlen dolog egyenlore az 550-hez kepest az az hogy master-kent nem hasznalhato /irom ezt , mint hobbi fotos aki nem pro/, de majd hetvegen tobb idom lesz kiprobalni ugyhogy majd utana bovebben. Tud gyorsabb sebessegel is szinkronizalni , meg tudja az un 2nd sync-et is....
A 10D vel szabalyozhato az erossege ami szamomra fontos volt!

viszlat kesobb es koszi a segitseget mindenkinek!


udv

z:)
mukuszmembran Creative Commons License 2005.05.18 0 0 588

pl: (amiket nem tud az st)
It incorporates "modeling flash" mode to provide proper light distribution to check the shadow of the subject. The multi pulse flash features enable reduced power setting from 1/4 to 1/128 in 6 steps and the pulse frequency of the flash can be set from 1Hz to 199Hz. EF-500 DG SUPER incorporates wireless TTL flash photography, slave flash photography, and FP flash photography (synchronized with high shutter speeds). In addition, manual flash also can be set at 8 output power levels.

Szerintem kicsit olvass utána, hogy melyik vaku mit tud és az alapján tudsz választani...
Funkciók terén a super kb ott van, mint az 550ex.
Én amit használok és nincs benn az st-ben:
sztroboszkóp
wireless manual (másik vakura villan)
második redőny
modelling light
exposure compensation vakun
high syncron

Meg ezen kívül tud infrás wirelesst mind master, mind slave üzemmódban. Nekem csak egy vakum van, ezért nem tudom ezt kihasználni. (Valszeg később lesz még) Az st még slaveban sem müxik...:(

az st gyakorlatilag csak e-ttl-ben villan meg még manuálban lehet vele játszani. más funkciója nincs....

Üdv!
Józsi


Előzmény: - bukter - (587)
- bukter - Creative Commons License 2005.05.18 0 0 587

Annyiért inkább egy 420EX-et érdemes venni, nem?

 

Nagyon nem ismerem ezeket a vakukat...

 

Pénz szempontjából leginkább az 500 DG ST jöhet szóba, de ha a DG Super vagy egy 420EX annyival jobb, akkor lehet hogy meggondolnám...

- bukter - Creative Commons License 2005.05.18 0 0 586
Miben jobb a super?
Előzmény: mukuszmembran (585)
mukuszmembran Creative Commons License 2005.05.18 0 0 585

Nekem dg super van... de elnézegetve az st adatlapját, érdemesebb szerintem kicsit többért megvenni a supert... már 62e-ért megkapni a nikánál...

Üdv!
Józsi

Előzmény: - bukter - (584)
- bukter - Creative Commons License 2005.05.18 0 0 584
A Sigma EF-500 DG ST-ről tudtok irni tapasztalatokat? Ára miatt választanám ezt, 300d-hez kéne. visszaolvasgattam a topicban, de csak a dg superről volt bővebben szó. előre is kösz!
garfieldka Creative Commons License 2005.05.18 0 0 583
Nagyszerű! Az 29 Euro, úgyhogy nagyon ügyesen vetted. Bár minden "vadászat" az ebay-en ilyen jól végződne!
Előzmény: zorko (582)
zorko Creative Commons License 2005.05.18 0 0 582

Sikerült az eBay-en egy SCA 307A-t levadásznom! Hurrá! Most várom a postán, ha minden klappol 7,10-be került mindenestül !!! (EUR)

 

A kérdésem inkább költői volt... Merhogy már vagy fél éve is hirdette a Plus (!), hogy 29 e-ért lehet nála digit gépet kapni... Például.

Szóval olyan igazságtalannak tűnik, hogy némi fröccsöntött vacakért, egy kis kábelért (van vagy 100-200 Ft is métere...), meg netán pár alkatrészért (néhányszor 20 Ft-os tételek) huszonezer Ft-okat kelljen fizetni. De persze értem én, hogy kicsi a széria, meg nem gazdaságos a gyártás, meg sok a marketingköltség, stb... De akkor is! :)

Előzmény: garfieldka (566)
newyorknewyork Creative Commons License 2005.05.15 0 0 581
az elso cimen nem volt talalhato a link amit kerestem , de a masodik 2 kep magaert beszel teljes mertekben!!!!!

koszi

z:)
Előzmény: Bandi-T (580)
Bandi-T Creative Commons License 2005.05.15 0 0 580
Szemely szerint nem is hasznalok vakut ha csak tehetem mert szamomra csak elrontja az egesz termeszetes bajat. Bar azt mondjak az ismeroseim, hogy ez azonnal meg fog valtozni ha majd nem a beepitett vakuval fogok jatszani.

Hirtelen itt találtam összehasonlítást direkt és indirekt vakuzásról: http://www.toddwalker.net/nikon.htm

direkt: http://www.toddwalker.net/table_direct_flash.jpg
indirekt: http://www.toddwalker.net/table_bounce_flash.jpg

Játssz el a dologgal egy kicsit: fogj egy viszonylag világos fal előtt levő asztalt, tegyél rá valami bonyolutabb formájú témát, és egy hosszú dróton levő asztalilámpával járd körül, világíts rá messziről, közelről, közepes távolságról, teljesen a falról visszaverve, keverten az asztalra is / falra is, stb. Már egy fél óra elég lesz, hogy ráérezz egy kicsit a fényre.
Előzmény: newyorknewyork (575)
uborkasuveg Creative Commons License 2005.05.15 0 0 579

 

Nekem Lumiquestes cuccaim vannak, azokrol vannak ilyen pelda kepek:

 

Ultrabounce

http://lumiquest.com/lq001.htm

 

Big bounce

http://lumiquest.com/lq881.htm

 

Softbox

http://lumiquest.com/lq925.htm

 

Ami gond veluk, hogy ugye levesznek eleg sokat 1-3 fenyerot a vakubol. Igy eleg nagyokat kell villantani. Lehet a feheregyensulyt is befolyasoljak kicsit, de ez igazsag szerint nem zavar, mert a raw konvertalasnal ugyis allitgathatom.

 

Az ultrabouncer az jo, olyasmi mint az omni Stofen, vagy nem tom mi a rendes neve. Ez jo mert kicsi. A big bounce, meg a softbox inkabb csak belterben, mert eleg feltuen nagyok. Belekap a szel aztan meg viszi, kis tulzassal :)

 

Nezd meg a linkeket, amit irtam. Ott vannak jo kepek, hogy milyen hatasokat lehet elerni veluk. Erdemes mas gyarto termekeit is megnezni, ne csak a Lumiquestet.

 

   uborkasuveg.

 

Előzmény: newyorknewyork (578)
newyorknewyork Creative Commons License 2005.05.15 0 0 578
Koszi szepen!
Ez mar hasznosithato dolog! HA esetleg meg azt az egyet meg tudnad irni , hogy igazabol milyen a kepen lathato vizualis kulonbseg a bouncer meg a softbox kozott azt nagyon megkoszonnem....

koszi

z:)
Előzmény: uborkasuveg (577)
uborkasuveg Creative Commons License 2005.05.15 0 0 577

 

Szabadteren mikor nincsen tul messze a tema (3-7m), akkor en mindig hasznalok valamilyen fenymodositot. Kis softboxot, bouncert, stb. Ha van pavilon, vagy valami, amirol lehet indirektbe vakuzni, akkor altalaban azt hasznalom. Persze lassabb a sorozat, meg hamarabb lemerul, de nekem igy termeszetesebbnek tunnek a kepek. Nem lesznek azok a tipikus eles fekete vakus arnyekok, stb. Deritesnel is jol johet, ha kicsit messzebb van a tema.

 

Szoval, szerintem jol hasznalhato vaku. De ki kell probalni, es az a tuti, ha a sajat szemeddel latod.

 

  uborkasuveg.

 

Előzmény: newyorknewyork (575)
mutty.hu Creative Commons License 2005.05.14 0 0 576

Az 550EX-ben nem lehet csalódni.

Én kcisit pedig többért vettem 1 évesen használtan is mint 300 dolcsi+8% adó, forintban átszámolva....

Megérte.

Előzmény: newyorknewyork (575)
newyorknewyork Creative Commons License 2005.05.14 0 0 575
Hat oszinte szolva nincs frekventaltan elofordulo kedvenc temam. Szemely szerint nem is hasznalok vakut ha csak tehetem mert szamomra csak elrontja az egesz termeszetes bajat. Bar azt mondjak az ismeroseim, hogy ez azonnal meg fog valtozni ha majd nem a beepitett vakuval fogok jatszani. Nem vagyok profi fotos! Ez egy hobbi!
Muteremben nem valoszinu hogy valha is fogom hasznalni. Ezert is tul sok az infok nagy tobbsege, amiket itt olvastam az elozo oldalakon vezerlesrol meg slave-ekrol meg radiofrekvencia meg egyebek.....:))))
Ugyhogy igazabol a lakas es a szabadteri hasznalat jon szoba. Szabadteren egyaltalan
mennyire mukodnek jol az ilyen vakuk? Mar mint milyen messzire es mennyire termeszetesen tudjak be villantani a temat? Vagy csak egy nagy fenyes paca lesz kozepen aztan helo?

Rohannom kell mert megyunk egy kiallitasra Phila-ba es lekesem a buszt.
A legjobbakat mindenkinek eskoszi segitseget!

z:)

nyc
Előzmény: Bandi-T (574)
Bandi-T Creative Commons License 2005.05.14 0 0 574
Mondj egy kicsit többet a nálad előforduló fotós szituációkról, hátha azt olvasva jobban bekattan valakinek egy ötlet.
Előzmény: newyorknewyork (569)
newyorknewyork Creative Commons License 2005.05.14 0 0 573
hm

koszi szepen!

z:)
Előzmény: Törölt nick (572)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.14 0 0 572

Részleteket nem tudok mondani, amennyire ismerem, a 420EX full automata, míg az 550EX esetén te is megmondhatod, hogy mit szeretnél.

 

Előzmény: newyorknewyork (571)
newyorknewyork Creative Commons License 2005.05.14 0 0 571
Valoban annyival jobb /$300USD+ado 8.25%/ mint akar a 420EX $200 ert?
Mivel tudnak ezek nekem tobbet nyujtani? Egy olyan embernek aki NEM penzert fotozik? /bar egy lakberendezos konyvhoz csinalnek kepeket jovo hetvegen.../
Hat valojaban az elso kerdesem is ez lett volna, hogy mi az ami nagyon fontos/ persze mindenkinek mas/ , hogy ott es ugy legyen egy vakun....?
koszi z:)
Előzmény: Törölt nick (570)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.14 0 0 570
10D-hez? 550EX. De ez picit több mint 100 USD. :-)
Előzmény: newyorknewyork (569)
newyorknewyork Creative Commons License 2005.05.14 0 0 569
Sziasztok!

szeretnek venni egy vakut olyan $100-ig aztan nem igazan tudom,hogy mi is lenne az ami fontos lenne hogy tudjon a vaku. Az ok, hogy a boltban elmondjak, hogy kompatibilis e vagy nem azt meg en tudom, hogy olyat szeretnek ami forgathato tobb sikban is, de nekem itt kimerul az igenyem/ itt jottok ti a kepbe/.
Egy 10D-hez kellene.
Probaltam vegig nezni az elozo oldalakat, de nem talaltam amatoroknek javaslatot arrol,hogy milyen vakut is javasolnatok...

koszi z:)
KőnigZ Creative Commons License 2005.05.14 0 0 568
...az 540-et olvastad?
Előzmény: ferint (567)
ferint Creative Commons License 2005.05.13 0 0 567
Köszönöm.
Kerestem de nemtaláltam semmit.
Hüle Hensel... ;-)
Előzmény: KőnigZ (521)
garfieldka Creative Commons License 2005.05.13 0 0 566

Kinti árak sorban, ahogy a termékeket írtam:

82

46

36

51

Tedd hozzá a szállítást, bankot, ugyanott vagy, mint az Optiform ára.

Előzmény: zorko (565)
zorko Creative Commons License 2005.05.13 0 0 565

Thnx.

A Metz oldal naggyon béna, végül megkérdeztem mail-ban, várom a választ.

Azt hallottam, hogy Bp-en az Optiform (körúton, zöld rácsos) foglalkozik Metz-cel, de nem nagyon tudtak segíteni.

Ajánlottak egy Nikon káblelt ami elosztó is 25e-ért (au!...), de ehhez kellene még további kábel vakutalppal, amijük nem is volt.

Ahol eddig kérdeztem, ott többnyire nem is tudták miről beszélek... :-(

Most próbálok az eBayen vadászni, de ez meg rengeteg idő. :-((

Üdv, Z.

(PS: Nem értem mi a franc kerül 20-25e Ft-ba egy nyavajás kábelen.)

Előzmény: garfieldka (556)
zorko Creative Commons License 2005.05.13 0 0 564

Igen, a jó technika nagyon hálás dolog! :)

És a zoom mellett (ha jól saccolom) a 36-os kulcsszám meg a több automatika is jól jön...

Üdv, Z.

Előzmény: Andreas (561)
zorko Creative Commons License 2005.05.13 0 0 563
Huhh! Ez szép menet volt... :)
Előzmény: Andreas (558)
mutty.hu Creative Commons License 2005.05.12 0 0 562
szerelj egy LED-et a Sunpak fénymérője elé :)
Előzmény: Andreas (561)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!