Keresés

Részletes keresés

garfieldka Creative Commons License 2006.01.14 0 0 167

Magamnak 82-est vettem a Heliopan márkából. Teljes szortiment kapható, csak el kell dönteni, milyen nanométer tartományú legyen. Viszonyításul: a 82-es 123 Euro vételárban volt. Pici bank meg posta hozzá. Azért a kisebbek olcsóbbak sokkal. Ha kell valakinek, magánban megkereshet!

Előzmény: Dimage Dani (163)
posthero Creative Commons License 2006.01.13 0 0 166

akkor jó az!

Előzmény: okiro (165)
okiro Creative Commons License 2006.01.13 0 0 165
A T-60-as az utolsó manuális CANON gép volt. Fémredőnyös. Lehet, hogy jobban járok, ha megjavíttatom a VLC Prakticámat.
Előzmény: posthero (160)
Dimage Dani Creative Commons License 2006.01.13 0 0 164
Most olvastam vissza itt, és láttam hogy 300D-vel egész jó képeket lőttél. A1-en nagyon erős hotspot volt a kép közepén, 300D-vel már nem volt annyira vészes, de ezekszerint rossz obival próbálkoztam. Vannak manuális obijaim is, de nem tudtam őket kipróbálni (nincs fény). Lehet hogy mégsem adom el :)
Előzmény: garfieldka (157)
Dimage Dani Creative Commons License 2006.01.13 0 0 163
:)
Hát ha nem is jársz pesten, akkor garfieldka lesz a te embered. Ha mégsem jönne össze, keress meg. (Amúgy szerintem a nagyobb szűrő szűkítővel sosem hátrány, sőt)
Előzmény: Törölt nick (162)
Dimage Dani Creative Commons License 2006.01.13 0 0 161
Hát most így hirtelen nem jut eszembe, arra emlékszem hogy a Rákóczi útról kellett jobbra lefordulni...
Alapvetően 52-est kerestem énis, hetekig hiába, végülis egy 55-öst tudtam szerezni. Hiánycikk volt tartósan, ezekszerint most is az. Szűkítő van hozzá (55->52). Amúgy teljesen karcmentes, Z1-en használtam egy teszt erejéig, azán A1-em, majd 300D-m lett, egyik se igazán infrázásra való.
Előzmény: Törölt nick (156)
posthero Creative Commons License 2006.01.13 0 0 160

olyan géppel lődd el, ami nem motoros filmtovábbítású és lehetőleg fémredőnyös. mondjuk egy praktica mtl5b-vel.

Előzmény: okiro (158)
okiro Creative Commons License 2006.01.13 0 0 158

Sziasztok!

 

A fagyasztóban évek óta hever egy tekercs Kodak f-f infranegám. Milyen géppel lőjjem el, hogy élvezhető kép is legyen rajta? Van egy műanyag hátfalas CANON T-60-as meg egy T-70-es gépem (no meg egy eladósorban lévő EOS-3 is).

garfieldka Creative Commons License 2006.01.13 0 0 157
Dimage Daniét megveszed és egy szűkítővel tudod használni. Ha mégis 52-es kell, akkor írj és megoldjuk!
Előzmény: Törölt nick (156)
Dimage Dani Creative Commons License 2006.01.13 0 0 155
Nekem van egy 55mm-es, érdekel?
Előzmény: Duda (153)
ceva_sony Creative Commons License 2006.01.13 0 0 154
Mar elkelt.
Előzmény: Duda (153)
Duda Creative Commons License 2006.01.13 0 0 153
ez megvan meg?
Előzmény: ceva_sony (151)
ceva_sony Creative Commons License 2005.10.18 0 0 151
Hoya R72 infra-szűrő 67 mm-es.

18 ezer Ft

(A szűrőhöz kaphatsz egy 77-67 step-down gyűrűt is – ezzel a 77 mm-es szűrőmenetű objektívre tudod felrakni a 67 mm-es szűrőt. Pl. Canon 17-40/4-en lehet így használni – meglepő, de gond nélkül)

VicKing1 Creative Commons License 2005.09.21 0 0 150
az az FZ5......
Előzmény: fisherhu (145)
garfieldka Creative Commons License 2005.08.16 0 0 149
Én használtam ilyet Cokin szűrőtartóban. Fóliaszűrő. Ez olcsóbb volt, ezzel kezdtem. De arról nem vagyok meggyőződve, hogy a nem teljes zárás miatt nem jutott a képre fals fény. Nekem ez csak próba volt, aztán vettem menetest.
Előzmény: XDave (148)
XDave Creative Commons License 2005.08.16 0 0 148
Találkozott már valaki nem rácsavarós, hanem "elétartom" tipusus IR filterrel? Azt mondják az jobb, meg egyszerűbbek kezelhető, stb... Vélemény...?
garfieldka Creative Commons License 2005.07.25 0 0 147
Az egy manuális gép. Sokkal egyszerűbb vele infrázni, mint a digitális, AF-es gépekkel. Veszel egy megfelelő méretű narancs vagy vörös infra szűrőt (attól függően, hogy fekete-fehér, színes vagy színes dia filmet használsz) és fényképezel.
Előzmény: mariachi (146)
mariachi Creative Commons License 2005.07.24 0 0 146

aki megtapasztalta, jókat mond róla; külön topic-ja is van;

ha ez nem alkalmas, akkor Praktica MTL-5B kiegészíthető-e IR fényképezésre ?

érdemben Te tudsz ehhez hozzászólni ?

Előzmény: madgie (144)
fisherhu Creative Commons License 2005.07.24 0 0 145
Fényképezőgép
Előzmény: madgie (144)
madgie Creative Commons License 2005.07.24 0 0 144

"Panasonic FZ-05" ?????

 

Az mi?

Előzmény: mariachi (143)
mariachi Creative Commons License 2005.07.23 0 0 143

helló,

szerintetek Panasonic FZ-05-el milyen kiegészítéssel lehet IR képeket készíteni ?

tmures Creative Commons License 2005.07.14 0 0 142

hello,

Nem mindegyik EF (S) obi alkalmas  IR fotozásra, mert vannak olyan (Canon) obik, melyeknek lencséin IR-szűrő bevonat -is- van. Nem tudok linket adni, de gúgliban rá lehet keresni. De nem korrekt eljárással (fél kézzel tartottam a szűrőt) nem biztos hogy a kíván eredményt éred el...Szóval, azért egy kompakt digivel egyszerűbb az élet, mert látod a kijelzőn a képet. Akkor miért vettél DSLR-t?

Előzmény: fotoblog (141)
fotoblog Creative Commons License 2005.07.01 0 0 141

Dari, köszönöm, azt hiszem már összefutottunk az Arénán. :) Ott papamaci néven futok, csak itt minden általam használt nick foglalt volt.

Akkor megnyugodtam, kisérletezek tovább. Eddig szerintem az volt a baj, hogy a szűrőim 52 mm-esek, a Canonon meg 58-as menet van, és fél kézzel tartottam a szűrőt, miközben kisérleteztem. Már meghozták nekem az átalakítót, remélem nem fog vignettálni a kisebb méret miatt. De ha fog is, próbálkozni lehet vele, és ha megy akkor veszek egy nagyobb szűrőt.

Szóval, azért egy kompakt digivel egyszerűbb az élet, mert látod a kijelzőn a képet.

Az utómunkával kb. tisztában vagyok.

Előzmény: Dari (139)
ceva_sony Creative Commons License 2005.06.30 0 0 140

Hoya R72 55mm-es infra szűrő eladó (7e)

 

gabor.szonyi kukac ceva.com

Dari Creative Commons License 2005.06.30 0 0 139
Hali!
Nem régóta használom én is a 300D-t, sokat szenvedtem vele, amig tudtam vele használható képet csinálni. Az expo nekem is nagyon hosszú, 100 Asa f/11, 25 sec. És azt vettem észre, hogy ha nincs legalább 25-30 fok, akkor nem jön elő jól a hatás.Az élességgel nincs gondom, beállítom szemre, jól leblendézek, és éles minden. Viszont elég macerás a Ps utómunka, arra nem vállalkozom, hogy leírjam. Itt láthatsz egy képet: http://www.fotohaz.hu/fotoarena/showphoto.php/photo/143437/size/big/password//sort/1/cat/503
Itt pedig a toturials alatt néhány jótanácsot: http://www.solev.net/
Előzmény: fotoblog (137)
garfieldka Creative Commons License 2005.06.30 0 0 138

A 82-es hozzászólásban már írtam erről.

Manuális lencsét használtam, kézzel állítottam élességet. Azon sincs IR pont. Ha AF-es objektíved van, akkor működik az élességállítás. Nem nagyon tudom, de úgy rémlik, ezek az objektívek korrigálva vannak infrára. Azért is maradt el a piros pont régóta. De biztos tudja valaki pontosabban.

Előzmény: fotoblog (137)
fotoblog Creative Commons License 2005.06.29 0 0 137

Halihó!

 

Gondoltam feldobom a témát, mert kellene egy kis segítség.

Eddig egy Minolta S414-el készítettem IR képeket (ha érdekel valakit: http://photoblog.uw.hu) , a célra a hot mirror eltávolítása nélkül is megfelelt. Viszont megadatott egy 300D, aminek nagyon örülök, de infrára kicsit macerásabb. Ha valaki használ ilyet IR fotózásra, érdekelnének a tapasztalatok.

Nekem 2 gondom van.

Az egyik a rettenetesen hosszú expo (ennyire jó lenne a 300d-ben a hot mirror?) még iso1600-on is. Kinek milyen expo értékek jönnek össze verőfényes napsütésnél?

A másik a fókuszálás. Hogy kellene fókuszt állítani, hogy jó legyen? Az obin nincs infra jelölés

garfieldka Creative Commons License 2005.06.18 0 0 136

Nem volt az félreérthető. De ha kell, van film is és hívó is. Viszont milyen szűrőd van? Mert azt is célszerű az alkalmazott filmhez hangolni? És az elég drága mulatság, főleg nagy méretben.

Előzmény: posthero (135)
posthero Creative Commons License 2005.06.17 0 0 135
na most látom, hogy félreérthető az irományom. az IR film beszerzése a nehéz, nem a hívóé:)
Előzmény: posthero (134)
posthero Creative Commons License 2005.06.17 0 0 134

nehogy már ez gond legyen. magamon kívül tudok még pár jelentkezőt (és IR-re kiéhezett embert), aki boldogan megoldja a hívás részét. szóval ha belevágsz ez nem lehet akadály.

Előzmény: fisherhu (131)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!