Keresés

Részletes keresés

gr82wök6ószfater Creative Commons License 2011.12.22 0 0 1079

Őszinte részvétem, és minden elismerésem eme "heroikus küzdelemhez",,,:-(

Nekem immár több mint 30 éve zúg-sípol a fülem/fejem, már nincsenek illúzióim a gyógyítást illetően,,,:-(

Megtanultam együttélni vele, ha visszaolvasnád a fórumot, láthatnád, hogy eleinte én is bíztam az orvosokban, (gyógyszerekben), aztán föladtam,,, így most sokkal könnyebb, időnként amikor néhány órát/napot silentio van, már szinte hiányzik,,,:-)

Előzmény: nzsolt55 (1078)
nzsolt55 Creative Commons License 2011.12.22 0 0 1078

Fejbiccentő izom (= SCM = Sternocleidomastoid) vonalon próbálkozott már valaki fülzúgást kezelni? 

 

Pillanatnyilag ez tűnik az egyetlen ígéretesnek az én esetemben, de még csak most fedeztem fel... A kálváriám többi részlete itt: http://tinnitusxyz.blogspot.com

Tinman Creative Commons License 2011.12.12 0 0 1077

Azért próbálkoznak a fiúk/lányok:

 

http://www.netambulancia.hu/uj+felfedezes+segiti+a+fulzugas+gyogyitasat

 

Korábban ismert tény, hogy a zajterhelés (például hangos gép, vagy zene miatt) a belső fül szőrsejtjeinek pusztulását okozza. Mivel a szőrsejtek más-más hangfrekvenciára érzékenyek, ezért pusztulásuk hiányt hagy maga után a hallásspektrumban. A szóban forgó vizsgálat Michael Merzenich professzor (Kaliforniai Egyetem, San Francisco) munkáját vette alapul, mely részletesen dokumentálta, hogy mi zajlik az agykéregben akkor, amikor a hangok generálódnak. Shaowen Bao és munkatársai arra jöttek rá, hogy a zúgó hang nem a belső fülből, hanem az agykéregből ered: az agy hallásért felelős területe fantomhangokat generál, hasonlóan a végtagamputáció után átélt fantomfájdalomhoz.
A Proceedings of the National Academy of Sciences oldalain olvasható vizsgálat patkánykísérletekben mutatta ki, hogy a hallásért felelős kéreg miért kreál ilyen fantomhangokat: a bejövő jelet elvesztő idegsejtek spontán képesek ingerületbe jönni, ugyanis az egyensúly fenntartása miatt időnként mindenképp le kell vezetniük a feszültséget.

 

encián Creative Commons License 2011.12.09 0 0 1076

A kínai orvoslás szerint - nem én mondom, hanem ők - a fül és annak bajai (a zúgás persze csak periférikusan említendő tétel ebben az általános diagnosztikában) - a vesével/vesékkel kapcsolatosak, kevésbé a májjal.

Előzmény: virágosmező (1072)
Tinman Creative Commons License 2011.12.08 0 0 1075

Májtisztítókúráról nem tettem le, majd ünnepek alatt lesz rá időm, addig ha úgy jön ki a lépés hogy éhgyomorra feküdnék akkor bekapok egy ornitin-t. Az hogy találtál egy okot amivel korrelál a fülzúgás még nem bizonyosság, ahogy a légikataszrtófa vizsgálatokban is mondják modern felfogás szerint több dolog együttes hatása a baj forrása (persze ennek ellenére mindig van olyan eset ahol egy diszkrét oko vágja haza a rendszert). Az agyunk elég pöpec kis szerkezet, kronikus tinnitus szempontjából meglátásom szerint 3 tényező az van amival hathatunk rá: 1. vér, 2. bemenő idegi aktivitás, 3. önregeneráció. Normál esetben mind3 tényezőben van annyi tartalék hogy nem ideális körülmények esetén sem sípol a fülünk. Amikor viszont már elkezdett sípolni akkor olyan helyzet hogy bármelyik tényező változása "hallhatóan" hat a fülzúgásra. Nekem van egy olyan érzésem hogy az egész jelenség "gátszakadás" típusú is, ha már egyszer kialakult akkor bele is rondít a finomrahangolt hallásmechenizmusunkba, és csak a kiindulási állapotnál ideálisabb körülményekkel tüntethető el (vagy a frekvenciakúra mintájára próbálják a rombolás hatását megszüntetni). Én egyébként reményeim szerint egy hosszú távú lassan javuló trendben vagyok, pl. tegnapelőtt késő délután teljes csöndben, befogott füllel sem hallottam a sípolást akárhogy is kerestem, erre még nem volt példa, ez új szélsőérték pozitív irányban. Máj az kucsszerv a vér milyenségében, sokkal inkább annak tűnik mint a nootropil (ezt sokan értágító hatásúnak gondolják pedig nem az).

Előzmény: virágosmező (1072)
nzsolt55 Creative Commons License 2011.12.07 0 0 1074

Változás az van, de nem javulás: néha sípol, néha ciripel. Néha a bal is, néha mindkettő, többnyire csak a jobb.

 

MRI negatív, a füll-orr-gégészekkel végeztem: http://tinnitusxyz.blogspot.com/

 

Most kezdem a reumatológusokkal a nyakam vizsgálatát...

 

Előzmény: bububorzas (1073)
bububorzas Creative Commons License 2011.12.07 0 0 1073

Te ezeken mind túl vagy? Változott a helyzet? Nos én még elindulni sem mertem, utálok orvoshoz járni. Neten tájékozodóm, ami tudom, hogy nem feltétlenül a legjobb, de leginkább mindenhol azt tapasztalom, hogy ezzel együtt kell élni és ennyi ...

 

Nálam is így kezdődött, de én azt hittem, hogy a számítógép zúgását hallom. Ugyanis egész nap azon dolgozom, plusz még itthon is megy. Csak mikor kikapcsoltam és a kollégák erről beszéltek egyik nap, figyeltem fel rá, hogy a gép már nem zúg, a fülem viszont igen. Jobban mondva sípol.

 

Először a jobb, most áttért a balra. Néha szinkronban nyomja. De már néha arra is gondolok, hogy a bal jobban sípol, és esetleg elnyomja a jobbot ... Nem tudom.

Előzmény: nzsolt55 (1070)
virágosmező Creative Commons License 2011.12.04 0 0 1072

Az utóbbi időben volt, hogy sok chipset ettem( több zacskót) , és gyakorlatilag utána azonnal felerősödött a zúgás.. Nagyon hajaz a dolog arra, hogy a májjal van kapcsolatban. Miért hagytad abba a kúrát 2 hét után?

Előzmény: Tinman (1064)
Tinman Creative Commons License 2011.12.03 0 0 1071

Engem rögtön nyaki RTG-re küldtek, csigolyatávolság OK, de gerinc nyaki része már egyenesebb a kelleténél. Reumatológia majd gyógytorna, addig jártam amidedig megtanultam a gyakorlatokat, szerintem hasznos, azóta is csinálgatom. Volt "akasztó" szerkezet is, ami a csigolyák távolításával levenné a nyomást a csigolyák közt kilépő idegekről/erekről, de ennek nálam nem volt hatása. A fejen állásától viszont modulálódott a fülzúgásom(inkább romlott), viszont szerintem ilyenkor eleve kicsit máshogy hallunk, azonban tény hogy a fiktív belső hangok jobban megáltoznak mint a külső valósak. Az nekem kérdéses hogy ez inkább a keringés megváltozása miatt van vagy inkább az idegek nyomásától. A "gyógyítással" kapcsolatos probléma hogy a csigolyáinkra nagyon kevés a ráhatási lehetőségünk, talán már a szintentartás is eremény. A konditermet én a helydben nem írnám le, amit megtanulntam a tinnitus kapcsán hogy egyszeri változásból nem lehet meglapozott következtetést levonni, nálam pl. a pulzusszám tartós emelése ami leginkább korrelál a zúgás csökkenésével.

nzsolt55 Creative Commons License 2011.12.02 0 0 1070

Összeszedtem az eddigi tapasztalataimat: 

 

http://tinnitusxyz.blogspot.com/ 

 

Van valaki másnak tapasztalata, ismerete a somatic tinnitus kapcsán?

Tinman Creative Commons License 2011.12.01 0 0 1069

Szerintem ésszerű ok lehet hogy a fülzsír miatt hosszú ideig jóval halkabban hallottad a világot, aztán amikor eltűnt akkor a normál világ hangjai a fülednek már hangosak lettek (úgy ahogy a normál hallású emberenek a feltekert hangfaltól lesz fülzúgása). Én a helyedben non-stop vattával tompítanám vissza.

Nekem sajna nem jutott időm több májtisztító kúrára, 1-2 hétig volt minimumon a zúgásom, de aztán visszajött. Viszont így legalább pontosodik a kép a következőnél hogy van-e összefüggés.

Előzmény: 00gyula (1067)
encián Creative Commons License 2011.12.01 0 0 1068

Eddig úgy tudtam ezer oka van a fülzúgásnak. Ez az ezeregyedik.:-(

Kínomban már csak nevetni tudok - nem Rajtad! -, hanem ezen az abszurd helyzeten. Lehet, hogy eddig a fülzsír mennyiségétől nem hallottad a füled zúgását - még azt is el tudom képzelni, hogy némelyik szakember is így véli, mert annyira nem képesek ezzel a dologgal mit kezdeni.

Előzmény: 00gyula (1067)
00gyula Creative Commons License 2011.12.01 0 0 1067

Kedves Fórumozók!

Esetemben a fülzúgás úgy kezdődött, hogy elmentem a területi fül-orr-gégész szakorvosi rendelésre. Közel 2 óra várakozás után behívtak és a Doktornő a következőket mondta: 'fülzsírkimosás', majd átadott az asszisztens kezei közé. A kezelés után 1 nappal később egy számomra soha nem ismert jelenség lépett föl, a bal oldali fülem (itt történt a mosás) elkezdett zúgni. A meglepetéstől hanyatt vágódtam. Visszamentem (2x is) a fül-orr-gégészetre, ahol Cavinton Fortet írtak fel, belenéztek újra a fülembe, de az égvilágon semmit nem állapítottak meg, majd utamra lettem engedve. A zúgás nem mindennap van, vagy nem mindig egyforma erősséggel, de jelen van. Egyszer még az is előfordult, hogy több napig nem jelentkezett. Megfigyeltem, hogy minél csendesebb helyen vagyok, annál jobban bírom a kiképzést, a csend enyhíti a zúgást.  A fülmosással kapcsolatban semmit nem akarok sejtetni, mert laikus vagyok, de ilyen jellegű problémám soha nem volt, és azt sem tudom, hogy másszak ki belőle, ki lehet ebből mászni?Szeretném tanácsotokat kérni, hogy szerintetek mit lehet itt lépni?Köszönöm válaszotokat!

afintha Creative Commons License 2011.11.19 0 0 1066

"Teljes" epeürítésre a szervezet nem vehető rá, mert a máj folyamatosan termel epét. :)

Előzmény: Tinman (1064)
virágosmező Creative Commons License 2011.11.19 0 0 1065

Ez jól hangzik. Kíváncsi vagyok.:)A fekete retek is nagyon jó erre a célra. A keserűsó nem hajt meg nagyon? :D

Előzmény: Tinman (1064)
Tinman Creative Commons License 2011.11.16 0 0 1064

Azért csináltam egy kikönnyített "májtisztító" kúrát, csak azokat az elemeket hagytam meg amiket lényeginek éreztem: kis koplalás, csak két adag keserűsó, pici májmelegítés, olivolaj, ornitin, alvás. De szerintem a lényeg abban van hogy teljes epeürítésre vegyük rá a szervezetet ,úgy emlékszem ezt három tojás elfogyasztásával is el lehet érni, bár az olaj nyilván nagyon intenzíven ingerli az emésztőrendszer receptorait. Első nap nem volt egetverő a különbség fülzúgásilag, de második az érzékelhető javulást hozott, azonban egy teszt nem teszt. Ornitinből még van 99 kapszulám úgyhogy pár napig próbálok délután koplalni, majd lefekvés előtt valami jó szaftos kaját benyomni ornitinnel. Jelzem majd az eredményt.

Előzmény: virágosmező (1063)
virágosmező Creative Commons License 2011.11.12 0 0 1063

Az egyértelműen kamu, de szerintem vlszeg. a vérkoleszterin is az.

Előzmény: Tinman (1062)
Tinman Creative Commons License 2011.11.11 0 0 1062

Jah meridiánok, humbukk. Minek kötötte volna össze az evolúció a májat a füllel egy titkos csatornán. A vérkoleszterines elmélet ésszerűbben hangzik.

Előzmény: virágosmező (1056)
valakimás123 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 1061

Helo!

 

Nem próbáltam de látom csak megelőzésre jó ha minden igaz, ezt írja:

  • Revitalizáció, a korai öregedés megelőzése
  • Hallásvesztés megelőzése
  • Középfülgyulladás megelőzése
  • Dobhártya károsodás megelőzése
  • Agyrázkódás következményeinek megelőzése
  •  

    Vagyis akkutt több éves fül-csengésre-zúgásra tuti nem jó...

    Persze reménykedni mindíg kell!!!

    Előzmény: bububorzas (1060)
    bububorzas Creative Commons License 2011.11.09 0 0 1060

    Ezt próbálta valaki:

     

    http://bioregulators.info/folyekony-peptidek/pk-18-halloszervek

     

    Igazából nem fülzúgásra írja, ezért érdeklődöm. Köszi.

    ghepard Creative Commons License 2011.11.09 0 0 1059

    Hát igen, sorolhatjátok az okokat. Millió van. De ezt a milliót ugyanaz is kiválthatja. A rezgések, hangok. A bennünket ért ingerek. Az életünk attól függ és úgy alakul, hogy mi van körülöttünk. A rezgések, vibrálások (beleértve a hangokat is, fényt, sötétet, hideget, meleget, gravitációt, a táplálék, mozgás, nyugalom stb stb ) számtalan galibát okozhatnak a szezrvezetben, ha nincsenek összhangban működésével. De, ha az ember jól használja a rezgéseket, hangokat stb stb - akkor nagyon sok galibából kihúzhatja magát. Engem kihúzott szinte mindenből. Még a látásom javulásában is nagyon fontos szerepe van.

     

    Tehát, ha valaki csak úgy nekimegy és elkezdi a hangokat, rezgéseket alkalmazni, akkor könnyebben meglehet az, hogy még jobban elb*ssza a dolgokat. Nem egyszerű megérezni a határokat, meddig mehet el az ember, hogy ne ártson és meddig kell elmenni, hogy hasson. Én egy kettőre el tudnám érni, hogy magamra zúdítok valami galibát (például náthát, vagy torkfájást stb), minden igyekezetem azonban a fordítottja.......

    Előzmény: virágosmező (1058)
    virágosmező Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1058

    Még egy dolog: fogászati eredetről is olvastam már, pl. egy kinőni nem tudó bölcsességfog is okozhatja fülzúgást, és ebben egy fogorvos meg is erősített.

    virágosmező Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1057

    Nem tudok semmi kúrátt, még így is bennem van félig, hogy csak humbuk az egész.. Ami biztos, hogy a zsíros, fűszeres ételeket kerülni kell, illetve könnyű ételeket szabad csak fogyasztani.Sportolni nem szabad. Ez utóbbit csak rossz májenzimértékeknél, szóval érdemes lenne azért megbizonyosodni, hogy valóban ez az oka,vagy más. Ezt onnan gondolom, hogy tavasszal nekem nagyon magasak voltak egy vírustól, meg hogy a házidokim félrekezelt, antibiotikumot írt fel,ami csak rontott a helyzeten, egy fül orr gégész(hehe) viszont elküldött vérvételre és kiderült, és  már a háziorvos mondta, hogy ne sportoljak egy hónapig.

     

    Egyébként említik még, hogy a vese, lép, hasnyálmirigy is kiváltó  ok lehet.

     

    Most nekem van hasi puffadásom, hasfájdalmam jobb és bal oldalt, szóval sanszos , hogy vmi nem okés esetleg a májjal. Nehézkes lesz szerintem, hogy vérvételre küldjön a doki, de ha elküld, és magasabb lesz a májenzim, akkor beírom ide. Viszont ami nehezíti a dolgot, hogy a vérvétel kevés esetben mutatja ki az epekövet, ahhoz hasi ultrahang kell sokszor. Mindenesetre, addig nyomozok, amíg rá nem jönnek mitől van ez.

     

    Előzmény: Tinman (1054)
    virágosmező Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1056

    Bemásolok egy részletet:

     

    "Why does the diseased Liver or Gall Bladder result in tinnitus? Because the meridians of the Liver and Gall bladder run around the ears, when the Liver and Gall bladder have a blockage and heat, it will move along the meridians reaching the ears, blocking the ear circulation, causing tinnitus."  (forrás: http://www.pingminghealth.com/article/273/which-internal-organ-dysfunction-relates-to-tinnitus/ )

     

     

    Illetve azon a nemzetközi fórumon, amit korábban említettem, olvastam még, hogy beírta valaki kérdésnek, h végigcsinált egy májtisztító kúrát, és enyhült a csengése, tapasztalt e valaki ilyet még.

     

     

    Előzmény: Tinman (1053)
    Tinman Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1055

    Aszongya hogy májhiba az belső fül "mérgezése" által is csökkentheti a vérellátás. (vagyis nem érszűkület)

     

    Conditions like anemia, diabetes, hypertension, abnormal lipid profile, high cholesterol level, kidney failure and liver problems can cause tinnitus by poisoning the inner ear with toxins and depriving it of a healthy blood supply.

     

    Tinman Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1054

    A májammal viszont még nem foglalkoztam, most kedvet csináltál hozzá. Olvastál esetleg valami (fél)tudományos kúrát rá?

    Előzmény: virágosmező (1052)
    Tinman Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1053

    Eccer régebben nekem is volt hogy két májenzimem is elétér valamelyest, de leintették. A hallókéregre vagy akár a belső fülre gyakorolt hatásuk viszont erősen kérdéses. Bár a minden mindennel összefügg elmélet alapján belefér :)

    Előzmény: virágosmező (1052)
    virágosmező Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1052

    A a májenzimértékek is lehetnek magasak, nem csak a koleszterinszint lehet a baj. Nem?:)

     

    Előzmény: Tinman (1051)
    Tinman Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1051

    A vér a közös nevező az agy és a máj között, az idegesejtek működéséért és az érfalak állapotáért is felel. Az hogy a koleszterinszint dinamikus akár gyógyszeres módosításával a fülzúgás is ugyanilyen dinamikával változzon azt nem igazán tudom elfogadni, azt hogy az agyi erekre hosszú távon hatással van a koleszterinszint az viszont trivialitás, ahogy az is hogy a koleszterint a máj termeli, az epekő meg ált. koleszterinből van. 57kg-al sajna (vagy szerencsére) nem jósolok neked magas koleszterinszintet.

    Előzmény: virágosmező (1050)
    virágosmező Creative Commons License 2011.11.08 0 0 1050

    A távdiagnózist megfogadom, egydül annyit változtatok, hogy fogyni nem fogok, 57kg 173cm vagyok, a sportolással viszont felhagytam 4 hónapja, és rengeteg mű dolgot eszem, amiket ezelőtt kerültem. A fejfájás egyébként elmúlt (koppkopp).

     

    Egyébként nem tudom elmerjem -e hinni,de olvastam egy olyat, hogy egy embernek 15éve csengett a füle,elment orvoshoz,és kiderült, hogy a májával volt baj és epeköve volt, miutá meggyógyult a füle se csengett. Ezen a vonalon keresve találtam meg, hogy a kínai orvoslás az epekővel  és a májjal hozza összefüggésbe a tinnitust. Ezek alapján , akár elképzelhetőnek is tartom, hogy amit lejebb írtam, hogy egy magyarnak az édesapjánál a koleszterinszinttől fügött, hogy zúg-e a füle.

    Előzmény: Tinman (1042)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!