Keresés

Részletes keresés

farkzoli Creative Commons License 2005.06.03 0 0 629
Ha még nincs meg a 420-as leírás:
http://mappa.prim.hu/FZoltan
Előzmény: xion_81 (609)
xion_81 Creative Commons License 2005.06.03 0 0 628
Kerestem de még mindig nem találtam Sigma EF 500 DG Super magyar leírást..:((
nord Creative Commons License 2005.06.03 0 0 627

A vakuról jut eszembe:

a 300D fogása elég jó, de portrémarkolattal már egyenesen tökéletes, sokkal biztosabb kézzel lehet megfogni a gépet még olyan záridőkkel is, ami a markolat nélkül nem biztos, hogy sikerülne.

Szvsz a 350D-n is rengeteget segítene - tudom ajánlani:)

Előzmény: KTTech (625)
nord Creative Commons License 2005.06.03 0 0 626

Igen, kissé már tele volt a postafiókom, de most már csináltam helyet. A "rontott" képet megkaptam:)

 

----------

 

Tegnap este csináltam néhány vakus képet és azt vettem észre, hogy erős félhomályban és sötétben minden tökéletesen megy (bármilyen programban).

Azonban olyan fényviszonyok közt, amikor még elvileg vaku nélkül is lehetne képet csinálni, de a záridő már talán neccesen hosszú lenne, vagy egyszerűen csak deríteni szeretnék, akkor nem igazán találtam megoldást az alulexpóra.

 

Tudtok esetleg olyan oldalt ajánlani, ahol elejétől a végéig alaposan végigveszik vakutechnikát?

 

Előzmény: KTTech (625)
KTTech Creative Commons License 2005.06.02 0 0 625
Azaz csak küldtem volna, mert visszadobta, de nyilván 1 így is átment...
Előzmény: KTTech (624)
KTTech Creative Commons License 2005.06.02 0 0 624
Küldtem pár képet az emailedre...
Előzmény: nord (623)
nord Creative Commons License 2005.06.02 0 0 623

Hogyan, milyen beállításokkal fotózol a 420EX-szel?

Akár néhány példával be tudnád mutatni? (Jöhet mailben is, ha gondolod.)

 

Üdv.

Előzmény: KTTech (621)
nord Creative Commons License 2005.06.02 0 0 622
Innen a topicból:)
Előzmény: KTTech (620)
KTTech Creative Commons License 2005.06.02 0 0 621
A Sigma több funkciót kínál, ha amikor vettem a gépet elérhető árban lett volna, akkor azt vettem volna, illetve ha akkor gyorsan beszerezhető lett volna, de ahol érdeklődtem átlag 3-4 hetet kellett volna rá várni...
Talán 1 dolog ami zavaró lehet egyeseknek nála (nálam nem lett volna szempont), csak akkor van AF segédfény, ha a középső AF pontot használja az ember...

Mindenesetre a 420EX egész jól teljesít, ritkán téveszt, alulexpóval csak nagyon becsapós témánál találkoztam, de ott az egész képen kompenzálni kellett...
(EOS350D + Sigma 18-125 DC társaságában).
Előzmény: xion_81 (608)
KTTech Creative Commons License 2005.06.02 0 0 620
Nem tudom honnan lehet letölteni, de ha kell, a 420EX-é megvan, és el tudom emilezni...
Előzmény: xion_81 (609)
KTTech Creative Commons License 2005.06.02 0 0 619
Ez a síma E-TTL hátránya, ebben sokat fejlődött az E-TTLII.
Valószínűleg az UD segítségével jobb vakus képeket fogsz kapni, mert ott van lehetőséged +-2FÉ arányban felülbírálni a vakut.
Előzmény: nord (606)
zorko Creative Commons License 2005.06.02 0 0 618

Igen, a high speed szinkron azt jelenti, hogy a szinkronsebességnél rövidebb záridővel is lehet vakut használni (fényerőveszteség mellett). (Ez úgy müxik, hogy a vaku fényereje egy folyamatos szabályozást kap, és így kisebb fényerővel egy darab egyenletes fényerejű hosszabb idejű villanást produkál. Ez olyan hosszú, hogy kitart a redőnyzár teljes lefutásáig.)

 

A második redőnyt van amikor a gépen, van amikor a vakun lehet állítani. De ha a vakun, akkor asszem a gépnek tudnia kell ezt a funkciót, csak akkor megy.

 

Master (vagy Controller) vaku a "fő" vaku. Ez van a gépen, vagy ahhoz csatlakoztatva. A Slave vakukat ez a vaku, vagy ennek a villanása vezérli. A Slavek normálisan csak várnak és figyelnek, és amikor érzékelik, hogy most villanni kell, akkor villannak.

Erre aztán különböző technikai megoldások vannak, és a slave-ek is különböző mértékben képesek produkálni a különféle funkciókat. (A legegyszerűbb csak elvillan mikor a fő vaku villan, a komolyabb megoldásban kiterjed a rendes TTL technika a slave-(ek)re is.)

Előzmény: - bukter - (602)
zorko Creative Commons License 2005.06.02 0 0 617

Nekem eddig majdnem minden gép így csinálta... :-)

Mert manuálban csak azt méri, amit épp lát.

Merugye nem is tudhatja, hogy a vakuból majd mi fog visszajönni. (Pl. nagy templomban vagyunk, és nem is lesz elég a vaku, vagy kis fehér szobában....)

 

Én azt szoktam csinálni, hogy megmérem a "rendes" fényt, és összekombinálom a vakuval.

Az nem jó megoldás, hogy manuálban helyesen exponálok, plussz a vakuval is, mert ez 1 blende túlexpót okoz. (Mármint általában, ha mindkét fény kb. egyformán éri a témát.)

Ezek közül szoktam választani:

 

1. környezeti fény 2 blende alexpó, vaku normál expó - ekkor nem lesz "éjszaka" a háttér, viszont nem is okoz túlexpót)

 

2. környezet 1 alexpó, vaku 1-1/2 alexpó - így kb. kiegyenlítik egymást

(2/a. lehet számolgatni is, hogy melyikből mennyit kell korrigálni, hogy pontosan helyes expót adjon az összeg.)

 

3. környezet 0-1/2 alexpó, vaku 2-1 alexpó - derítővakuzás

Előzmény: nord (612)
Ahmet Creative Commons License 2005.06.02 0 0 616
Hmm? Szerintem nem ezt akartad linkelni.
Előzmény: fisherhu (613)
nord Creative Commons License 2005.06.02 0 0 615

A link ugyanerre a topicra mutat:)

Előzmény: fisherhu (613)
Ahmet Creative Commons License 2005.06.02 0 0 614
A Sigma masterként elsüti a Canon 420 EX-et?
fisherhu Creative Commons License 2005.06.02 0 0 613
Ha bírod az angolt akkor itt olvasgass.
Előzmény: nord (612)
nord Creative Commons License 2005.06.02 0 0 612

Asszem meg kell állapítsam, hogy tökhülye vagyok a vakuzásos technikához.

 

Az normális dolog, ha M-ben vakuval és vaku nélkül is ugyanazt a záridőt és a rekesznyílást tartja megfelelőnek a helyes expóhoz a gép???

Mert nekem ezt csinálja ... vaku nélkül f4-nél 0,3sec-re mondja azt, hogy a kép nem lesz se alul- se túlexponált. Ha felteszem a vakut és bekapcsolom, az automatikusan rááll az obin beállított zoomra és a gép ugyanúgy azt mondja, hogy vakuval is 0,3 másodperc a jó záridő 4-es rekeszhez ...

 

Segítsetek:)

Előzmény: uborkasuveg (607)
nord Creative Commons License 2005.06.02 0 0 611
Itt van a topicban valahol a link ... beírod baloldalt a keresőbe mondjuk azt, hogy 420EX és már meg is találtad:)
Előzmény: xion_81 (609)
nord Creative Commons License 2005.06.02 0 0 610
Mert akkor az volt legolcsóbb...
Előzmény: xion_81 (608)
xion_81 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 609
Van valakinek MAGYAR leírása a 2 vakuról ?! belinkelné nekem az elérhetőséget ?!

-Sigma EF 500 DG Super
-Canon 420EX
xion_81 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 608
Miért is választottad a 420EX-et a DG 500 Super Sigma helyett ?! Vagy miért is jobb a Canon ?
Előzmény: nord (606)
uborkasuveg Creative Commons License 2005.06.02 0 0 607

 

M-ben ajanlatos. A P-t nem is szoktam hasznalni. Vagy AV, vagy TV, vagy M.

Valoszinuleg csak deritett a vaku, amikor hasznaltad.

 

Nem tudom milyen beallitasokkal nyomtad, milyen fenyviszonyoknal, stb. M-ben probalgasd, hogy milyen lesz.

 

Abbol a szempontbol jo az obi, hogy IS-es, mert akkor telenel, portrekhoz pl., eleg lehet 1/60 is, es akkor IS korrigal valamennyit. Nem fog bemozdulni remelhetoleg, es a vaku is kisebbet kell hogy villanjon, termeszetesebb lesz a kep.

 

  uborkasuveg.

 

Előzmény: nord (606)
nord Creative Commons License 2005.06.02 0 0 606

Köszi, elkezdem az olvasgatást.

 

Még egy dolog:

300D + 28-135 IS USM + 420EX: P módban az esetek jelentős részében alulexponált lesz a kép. Hiába ETTL a vaku, mégis inkább M-ben csináljak vakus képeket?

Előzmény: uborkasuveg (605)
uborkasuveg Creative Commons License 2005.06.02 0 0 605

 

A fenyeroveszteseg csak annyit jelent ezeknel az eszkozoknel, hogy nagyobbat kell vilannia a vakunak ahhoz, hogy ugyanazt a megvilagitast el tud erni (bar ez szerintem santit egy kicsit, mert ugye szorja a fenyt, magyarul nem csak a fotema kapja meg az "egesz" villanast, hanem eloszlik, hu de pongyola vagyok:)

 

Lenyeg. mivel ETTL-t tud a 420EX, ezert annyit fog csinalni, hogy megnezi egy elovillanassal, hogy miujsag van, aztan automatan beallitja, hogy hat igen nagyobbat kell villania. Nyilvan ha kiegeszitok nelkul is max erosseggel sulne ki, akkor abbol -2FE az mar sotetke lesz. Viszont, ha nem teljes energiaval sul ki, akkor siman tudni fog nagyobbat villantani, ha raraksz meg valamit.

 

Amugy nyilvan, ha kicsi a teljesitmenye a vakunak, akkor az erzekenyseggel, zaridovel, blendevel, targytavolsaggal is jatszani kell, hogy jol exponalt legyen a kep.

 

Nem is olyan regen irtunk errol, olvass vissza par oldalt.

 

  uborkasuveg.

 

Előzmény: nord (604)
nord Creative Commons License 2005.06.02 0 0 604

Uborkasuveg kollegától kaptam néhány jó linket vaku kiegészítőkhöz.

 

http://lumiquest.com/

http://stofen.com/

 

Nekem végülis egy olyan eszköz kéne, ami megakadályozza azt, hogy a képről leríjon: pofánvakuztam az illető(ke)t.

 

Mivel a fotózás nálam már kicsit több mint hobbi (inkább már mánia), ezért már a híradóban is azt nézem, hogy a fotósok milyen eszközzel dolgoznak:)))

Általában a stofen.com oldalon lévő Two-way UNI-t szoktam látni a vakukon.

Ez is lágyabbá teszi a vaku hatását?

 

Azzal tisztában vagyok, hogy szimplán a plafonra irányított vaku is jótékony hatással van a vörösszemre és az éles árnyékokra, de nem is ezzel van a gondom.

Többször előfordul olyan eset, hogy szintén lágyítani szeretném a vaku fényét, de a helyiség nem alkalmas a simán felfelé fordított vakufejes megoldásra (nagy belmagasság pl. templom, vagy színes mennyezet).

 

Ilyenkor kéne valami eszköz a fenti linkeken szereplő dolgok közül.

 

----------

 

A másik: ugye a LumiQuest termékeknél nagyon kedvesen megadják, hogy mekkora fényerővesztéssel kell számolnunk az adott eszköz használata esetén.

Ilyenkor ugye azt gondolnám, hogy a vaku teljesítményén kell állítani.

No de mi van akkor, ha ez a vaku a 420EX, ami ugye full automata? Tekerjem a vázon a gombot M-re és állítsak a záridőn vagy blendén, hogy a kiegészítő eszköz miatti fényveszteség miatt ne legyen a kép alulexponált?

Tippek, beállítási lehetőségek ilyen esetekre?

 

Na hirtelen ennyi, és előre is köszönöm a válaszokat!

Twr Creative Commons License 2005.06.01 0 0 603
Szerintem jobban jársz az 500 superral mint a 420-al.
Előzmény: - bukter - (601)
- bukter - Creative Commons License 2005.06.01 0 0 602

Jesszus, ez meg hogyan tördelt...ha jól látom csak két dolog fele maradt le...

 

Az egyik:

 

"A második redőnyt azt a vakun lehet állitani?" 

 

A másik:

 

"Ezt a master/slave vakus dolgot le tudná valaki irni, hogy mit is jelent pontosan?"

 

Előre is kösz a válaszokat!

 

- bukter - Creative Commons License 2005.06.01 0 0 601

Hello!

 

DG ST-ről lemondtam, maradt a DG super vs 420EX. 

 

Külföldi fórumokon olvasgattam és ezeket az előnyöket írták:

 

420: jobb épitési minőség, gyorsabb zoom (???), jobb segédfény

500 DG Super: manuális állitási lehetőségek, master-ként is működhet, vezetéknélküli működés

 

Te irtad az 500 super-hez, hogy tud második redőnyre szinkronizálni, meg hogy high syncron. A második redőnyt azt a vakun lehet beállitani? Működik 300d-vel?

A high syncron mit jelent? Pl. tud 1/500al is szinkronizálni? Ezt a master/slave vakus dolgot le tudná valaki irni, hogy mit is jelent pontosan?

 

Az igazság az, hogy nekem legfőképp azért kéne külső vaku,  hogy indirekten tudjak vakuzni, állitgatni (egyelőre még) nem nagyon akarok semmit, bár ha állitgatás nélkül nem lehet "jól" vakuzni (tehát hogy korrigálni kell az automatikát) akkor rákényszerülnék a manuális dolgokra, de az rossz lenne ha akkor derülne ki, amikor megvettem már a full automata vakumat (420EX). Szóval mit tanácsolsz/tanácsoltok?

 

Előzmény: mukuszmembran (588)
zorko Creative Commons License 2005.05.27 0 0 600
meg kéne mérni a talpfeszültségét...
Előzmény: toilet (598)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!