Keresés

Részletes keresés

z.ella Creative Commons License 2005.11.04 0 0 449

sziasztok.

 

Nagyon örülök, h megtaláltam ezt a topicot, mert én is nagy tisztelő vagyok. Úgy lettem rajongó, hogy a kedvenc virágom az ibolya és Ellának hívnak, a barátnőm hívta fel a figyelmem, hogy Sissinek is ez volt a kedvenc virága, és Mária Valéria lányát becézték Ellának. Így hát vettem a könyveket és olvastam róla és egyre jobban megszerettem.

 

Megpróbálok betenni egy képet.

Ferenc József koporsójától  balra, az Erzsébet koporsója.

szmel Creative Commons License 2005.11.01 0 0 448
Persze, addig még fórumon keresztül értekezünk...
Előzmény: alminar (447)
alminar Creative Commons License 2005.11.01 0 0 447

Ezt nem tudtam, akkor legyen inkább Kecskeméten, remélhetőleg gyakran vannak vonatok....

 

Illetve majd még úgyis megbeszéljük....:)))

 

 

Előzmény: szmel (445)
Pegisu Creative Commons License 2005.10.31 0 0 446
Az nagyon jó lenne! Már alig várom!
Előzmény: szmel (445)
szmel Creative Commons License 2005.10.31 0 0 445
Szia Pegisu:-)
Szép képeket találtál, a tali lehet Pesten is,nem ragaszkodom Kecskeméthez, csak ott Ferenczy Ida kiállítás van, azt akartuk megnézni...Pesten, ill.Budán is csak találnánk valamilyen Sissihez kapcsolódó emléket, pl.Budán, ahol a koronázás volt...

Örölök, hogy tetszettek a képek, majd a talira elvisszük az összes albumot, jó?
Előzmény: Pegisu (444)
Pegisu Creative Commons License 2005.10.31 0 0 444
Ferenc József és Erzsébet közös hálószobája.
Pegisu Creative Commons License 2005.10.31 0 0 443
Sissi fogadószalonja.
Pegisu Creative Commons License 2005.10.31 0 0 442
Az előző kép Sissi budoárját ábrázolja, csak nem tett be mellé a szöveget.:-(
Pegisu Creative Commons License 2005.10.31 0 0 441
Találtam pár képet a schönbrunni kastélyról.Sissi budoárja
Pegisu Creative Commons License 2005.10.31 0 0 440

Sziasztok!

Bocs, hogy ilyen sokáig nem írtam, de hát sulikezdésnél gondolom mindenki nagyon elfoglalt.

Gratulálok az esküvődhöz, Szmel! Nagyon szépek a képek, a ruhád pedig egyszerűen mesés! Biztos nagyon jól érezted magad benne!:-)

Jó lenne összehozni egy topictalit tavasszal,én is nagyon szívesen találkoznék Veletek! Remélem, összejön majd!

alminar Creative Commons License 2005.10.30 0 0 439
Nagyon szépek a képek!!!! :))))

Csak az a másik hely ne legyen annyira messze Bp-től...

Előzmény: szmel (436)
dudlinski Creative Commons License 2005.10.29 0 0 438

Olyan szépek vagytok a képeken, szmel! :)

és a ruhád is gyönyörü :)

most egy napra tényleg olyan szép ruhába öltözhettél, mint amilyen Sissi korában szinte mindenapos volt, de a tiéd különösen szép volt :)

azt hiszem hogy ezt a könyvet láttam tegnap az egyik könyvesboltba. azt írta hogy sok olyan kép van benne amelyek kevésbé ismertek, és nagy meglepetésemre találtam is egy olyan képet Erzsébetröl, amit még sosem láttam:)

ma voltam könyvtárba, és egészen véletlenül akadtam rá Krúdy Gyula Erzsébet királyné című könyvére, és olyan nagyon örültem :)

 

szmel Creative Commons License 2005.10.29 0 0 437
Szabó Margit könyvét mindenképpen érdemesmegvenni, mert nemcak Sissiről, Diánáról is derültek ki érdekes dolgok, olyan, mintha szeretett Erzsébetünk reinkarnációja lett volna, pl.ő is szerette az ibolyát, az egyik képen ibolyacsokrot tart a kezében...
szmel Creative Commons License 2005.10.29 0 0 436

Most értem rá feltenni az esküvői képekből, ezek Debrecenben a Déry Múzeum előtti téren készültek:-)két fátylam is volt, egy rövidebb és egy hosszabb, itt a hosszabban láthattok, ezt a templomi szertartáson a koszorúslányok vitték:-)majd a talira viszünk több képet is...
Egyébként, alminar Gödöllőn nem lesz tali, mert ott már volt, egy másik helyen találkozunk másodjára, de az majd tavasszal lészen,addig is a fórumon tartjuk a kapcsolatot:-D





alminar Creative Commons License 2005.10.28 0 0 435
Az nagyon jó, ha Gödöllőn lesz, akkor megyek... Ha a barátnőmnek nem kell sokat tanulnia, lehet ő is jönne... Akár Pegisu is jöhetne..., eljön hozzám, aztán onnan Gödöllőre... A Sisi-Dianás könyvet ma láttam a boltban, ezek szerint érdemes megvenni???
Előzmény: szmel (434)
szmel Creative Commons License 2005.10.27 0 0 434
Már Gödöllőn találkoztunk egyszer, nem lesz tali, majd tavasszal, mert a kiállítás most zárva tart,addigra remélem minél többen eljöttök majd:-)A Sissi és Diána összehasonlító könyv nagyon érdes, a Sissi Baráti Kör elnöke írta, Szabó Margit.
Előzmény: alminar (433)
alminar Creative Commons License 2005.10.26 0 0 433
Janza Kata, aki ugye Sisi az Elisabethben, adott nekem autogramot a hétvégén...:)) Nagyon kedves volt... Végül volt tali??? (Nekem az lenne jó, ha Bp-en rendeznénk talit, vagy akár Gödöllőn is lehetne, hogy stílusosak legyünk...)
dudlinski Creative Commons License 2005.10.22 0 0 432

ugye az a könyv volt az amit Gödöllön úgy nézegettél? :)

és hogy tetszik?

és amugy tényleg lesz tali Kecskméten?

 

szmel Creative Commons License 2005.10.15 0 0 431
Én is elolvastam a könyveket, és igen értékes darabok...A Diána és Sissi c.könyvbe most fogok belekezdeni...
Előzmény: alminar (430)
alminar Creative Commons License 2005.10.15 0 0 430

A Gaby Schuster-es trilógia nekem is tetszett... :))

 

 

dudlinski Creative Commons License 2005.10.14 0 0 429

helo:)

gratula, szmel az esküvöhöz!:))

most olvastam el egy könyvet Sissiröl, amit Gaby Schuster irt és nagyon jo kis tanullságos könyv volt:)

csak a 3. részt tudtam még kivenni a könyvtárból de remélem megtudom szerezni az elsö kettöt is:)

alminar Creative Commons License 2005.10.13 0 0 428
Azt olvastam vhol, hogy az Elisabeth-et csak pihentetik, szóval nem vették le végleg a műsorról, úgyhogy aki még nem látta megnyugodhat... Én már láttam, de még megnézném... És a Mayerling valóban Rudolfról és Vetsera Máriáról fog szólni, most keresik rá a szereplőket... www.operett.hu
szmel Creative Commons License 2005.09.28 0 0 427
Sziasztok:-)
Az esküvő gyönyörű volt, ahogy elképzeltem, a lagzi is, majd ha lesznek képek felteszem...
Előzmény: Perdikkas 2 (426)
Perdikkas 2 Creative Commons License 2005.09.27 0 0 426
Én is gratulálok, szmel, és sok boldogságot kívánok!!! Az időjárással szerencsétek volt aznap, szép, kellemes koraőszi idő volt:)

1-2 ide illő kép:








alminar Creative Commons License 2005.09.25 0 0 425

Én is gratulálok az esküvőhöz, szmel... :)))

Biztos bűbájos ruhád lesz, és erősen gondolok Rád, ma... :)))

 

 

dudlinski Creative Commons License 2005.09.23 0 0 424

Sziasztok!!!

már jóó rég írtam, de megpróbáltam mindent elolvasni amig nem voltam:)

üdv Pegisu:))

olyan jó új tagokat látni a fórumon!:)

képzeld, legelöször nekem is a Rommy Schneider filmek keltették fel a rajongásomat Sissy és a kor iránt:) a szép ruhák, és ide-oda fonott-csavart hajak..

Szmel:Nagy Gratula az esküvöhöz!majd holnap gondolok Rátok:) és feltétlenül tegyél fel szép képeket ha már lesz egy kis lélegzetnyi idöd!:)

képzeljétek, a könyvtárban találtam egy olyan könyvet, hogy a 100 leghíresebb magyar utolsó napjai és Sissi is benne volt!:))))

teszek fel néhány képet, amik talán még nem szerepeltek(nehéz lesz:)

Pegisu Creative Commons License 2005.09.23 0 0 423

Biztos csodálatos leszel szmel!:-) Kívánom, hogy legyen gyönyörű az esküvőd, igazi mesébe illő! Légy nagyon boldog!

Nagyon kíváncsi vagyok én is a ruhádra, mindenképp tegyél be majd képet!

Előzmény: szmel (422)
szmel Creative Commons License 2005.09.22 0 0 422
Szia alminar:-)
Október végén lenne a tali Kecskeméten, valószínüleg 23.a körül...azonban bármilyen más ötletet is szívesen veszek...

Más:
2 nap múlva férjes asszony leszek, majd teszek fel egy képet, a ruhám igazán mesés lesz, olyan Sissis:-D
Előzmény: alminar (420)
Pegisu Creative Commons License 2005.09.21 0 0 421

Köszönöm az üdvözlést, Perdikkas. Sok hozzászólásodat olvastam már, bár sajnos rengeteget letöröltek. Pedig biztos azok is érdekesek voltak. A képeid is tetszettek, különösen a pöstyéniek.:-)

Azt is köszönöm, hogy írtál Gödöllőről. Most megyek, és megnézem a kastély honlapját.

Előzmény: Perdikkas 2 (416)
alminar Creative Commons License 2005.09.20 0 0 420

Mikorra terveztek talit???

 

Esetleg írhatsz nekem emilt , szmel...:)))

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!