Keresés

Részletes keresés

puchinszki Creative Commons License 2005.06.27 0 0 661

Szerbusztok!

 

A következő kérdésem lenne, aki tud segítsen.

Vakut szeretnék a Canon Eos 300 gépemhez. Csak egyet, tehát nem tervezem a több vakus fényképezést. Tudom hogy a Speedlight sorozat lenne a legjobb, de az áruk kicsit visszatart.... Szóval olyat szeretnék ami viszonylag nagy teljesítményű, lehetőség szerint az összes gép altal tudott funkcióval működi, de nem 100 e mint mondjuk az 550 EX....

Valaki esetleg kiokosíthatna pár mondtatban az E-TTL, A-TTL TTL  stb előnyeiről és hogy egy amatőr fotós mennyire használhatja ezt ki..... (mert az EZ sorozaton nincs E-TTL, de az fontos-e, miért az stb. viszont az EZ már 30 e körül kapható...)

Segítségeteket előre is köszönöm!

haliho0 Creative Commons License 2005.06.24 0 0 660
Koszi a valaszokat. Sajnos en is erre a kovetkeztetesre jutottam :(
farkzoli Creative Commons License 2005.06.24 0 0 659
Tudomásom szerint csak az infraveres rendszerben sül el. Persze rögtön próbálgattam villantással is, mikor megvettem, de semmi.
Előzmény: haliho0 (657)
300eoss Creative Commons License 2005.06.24 0 0 658
Én az 550EX-et próbáltam elvillantani másik vakuval, "csak úgy", meg úgyis hogy rátettem a talpára egy flash trigger-t, amivel a mezei vakuimat sütöm el, de...az istennek se villant el :-)
Előzmény: haliho0 (657)
haliho0 Creative Commons License 2005.06.24 0 0 657
Sziasztok. Az lenne a kerdesem, hogy a 420EX vaku slave modban csak master unittal vezerelheto? Nem tud villanni pl. a beepitett vaku villanasara? Valaszotokat elore is koszonom.
Halek Creative Commons License 2005.06.22 0 0 656

Ciao!
OK, kivárom!

Dobj lécci 1 emilt, ha megvan!

Üdv

H

Előzmény: Blaze of Glory2 (654)
zorko Creative Commons License 2005.06.22 0 0 655

Metz Mecablitz 32 CT7-es vaku:

Nem tudja valaki, hogy az SCA talp mögötti picike kapcsoló mire való?

A két állása úgy tűnik 0 és 10 jelölést kapott, de szemre próbavillantásokkal semmi különbséget nem tudok felfedezni a két állás között. (Akár be akár ki van kapcsolva a kis derítővaku.)

Próbáltam neten leírást találni, de nem sikerült.

 

Tudna ebben valaki segíteni? Thnx, Z.

Előzmény: zorko (599)
Blaze of Glory2 Creative Commons License 2005.06.22 0 0 654

Talán 1x már írtam, hogy kallódik fénymásolat :-)

fotos01    kukac    freemail.hu

(csak türelem, nyáron igen ritkán tudok nethez jutni)

Előzmény: Halek (648)
garfieldka Creative Commons License 2005.06.15 0 0 652

Ha ez kell, írj azonnal mailt!

 

 

Előzmény: Törölt nick (649)
Andreas Creative Commons License 2005.06.15 0 0 651
A Digitcam árlistájában láttam ilyet Hama márkából (cikkszám: 6951). Ha más is kell (pl. elosztó) akkor a Hama német oldalát javaslom. A keresőbe a flash szót akkor kapsz kb. 30 találatot. Innen ki tudod nézni a cikkszámokat és már csak egy magyar találatokra szűkített keresés kell a lelőhelyhez.
Előzmény: Törölt nick (649)
nord Creative Commons License 2005.06.15 0 0 650
Ha jól emlékszem, a Pálvölgyit mintha ajánlották volna egy másik topicban - ha náluk nincs, akkor próbáld meg az Optiformnál.
Előzmény: Törölt nick (649)
Halek Creative Commons License 2005.06.08 0 0 648

Sziasztok!

Magyar nyelvű részletes ismeretető SB 80 DX vakuhoz található valahol?! :)

Üdv

H

xion_81 Creative Commons License 2005.06.08 0 0 647
Draga !
Előzmény: acel (646)
acel Creative Commons License 2005.06.08 0 0 646

Sziasztok

 

Azert a Metz 54-MZ se rossz- es konnyen hasznalhatod mas geppel is. Az utolso valtozat pedig a slave modot is jol tamogatja.

Előzmény: nord (640)
xion_81 Creative Commons License 2005.06.07 0 0 645
A kitobi vésztartalék ? Nagyláto egyenlore a Tamron lesz ..2kep (tapétázás) majd otthon megfelelo szoftverrel osszerakás..

Késobb ha égeto lesz a nagyláto és egy igazi macro akkor arra is gyujtok penzt.Egyenlore eleg lesz ez.
Előzmény: nord (644)
nord Creative Commons License 2005.06.07 0 0 644

És ilyen tuti obik mellé nagylátónak csak a kitobit tartod meg?:)

 

(A többiektől bocsi az OFFért...)

Előzmény: xion_81 (643)
xion_81 Creative Commons License 2005.06.07 0 0 643
Igen a tamront veszem meg..Mert igyis ugyis kell egy tele../70-210 usm/ akkor meg penzkidobas a dragabb obi a tamronnak ott lesz a vege ugyis...Meg f2.8 :) es 4en penge kepe van az egesz tartomanyban.
Előzmény: nord (642)
nord Creative Commons License 2005.06.07 0 0 642

A kerti szeken sok a CA de amugy jo obi.!

 

Mégis a Tamront veszed meg;)

Amúgy azt a képsorozatot ott rontottam el, hogy nem tettem fel a napellenzőt. 

Pedig ha valamelyik obinál látványos képminőségjavulást jelent a lenshood, akkor pont ez az!

(Sőt, az a két IS-es kép is magáért beszél...)

 

No de nem fájdítom a szíved, jó lesz neked az a gyenge f2.8-as Tamron is:)))))

 

Előzmény: xion_81 (641)
xion_81 Creative Commons License 2005.06.07 0 0 641
Arra en is.. :)) Nemsokara kiderul! Feltetlenul tajekoztatni foglak. Off.Megerkezett a cd.Koszi.A kerti szeken sok a CA de amugy jo obi.!
Előzmény: nord (640)
nord Creative Commons License 2005.06.07 0 0 640

Egy Sigma teszt:

http://index.hu/tech/digicam/cikkek/sigma500dgsp/!1

 

Amúgy azt hallottam, hogy akinek az 550EX tudása kell, de nincs rá elég pénze, az vegye meg a Sigma 500 Supert.:)

De a Canon felépítése (gombok, anyagminőség) jobb

Sigma 500DG Super: 28-105mm

550EX (és a 420EX): 24-105mm

Azért kíváncsi leszek, hogy a 420EX, 550EX és a Sigma 500 között majd mi alapján fogsz dönteni;)

 

http://eosdoc.com/manuals/?q=ETTLDx

Előzmény: xion_81 (637)
nord Creative Commons License 2005.06.07 0 0 639
Az Optiform honlapja szerint az 550EX-szel jó. Szerintem hívd fel őket, biztos tudják, hogy az 580-nal is lehet-e használni.
Előzmény: Rolf242 (636)
KTTech Creative Commons License 2005.06.06 0 0 638
Engem érdekelne...
A többit majd emilben :-)
Előzmény: nord (634)
xion_81 Creative Commons License 2005.06.06 0 0 637
Mi a lényeges különbség a Canon 550EX és a Sigma 500 DG super között ?!
Rolf242 Creative Commons License 2005.06.06 0 0 636

Szia!

 

Én is szemezek a Promax cuccal, csak nem tudom, van-e értelme, és van-e olyan jó, mint állítják a marketingesek az oldalon:))))

Egy pár szót írjál majd kérlek, milyen a Promax.

580EX-re fel lehet tenni? Az oldalon nincs jelezve az 580-as......

Köszönöm.

 

Üdv.:
R.

Előzmény: nord (632)
krisz001 Creative Commons License 2005.06.06 0 0 635

Sziasztok!

Én is azok táborába lépnék, akik keresnek 580 EX-hez magyarnyelvű használatit. Ha valaki tudna segíteni, kérem küldjön egy mailt, vagy magát az anyagot :)

Előre is köszi!

nord Creative Commons License 2005.06.06 0 0 634

Beszerzési helyként kettőt néztem meg: az SLRFotót és az Optiformot.

Az SLRFotónál olcsóbb, viszont: 1. nincs raktáron, 2. vettem a 28-135-re napellenzőt, ez meg az SLR-nél drágább.

Érdekes módon a kettő megvétele esetén az árkülönbség a két bolt között szinte elhanyagolható. Mivel az Optinál minden volt raktáron, ezért tőlük vásároltam (ha lenne törzsvásárlói kártya, már egész jó kedvezményeket kaphatnék:)))

 

Xion, KTTech: ha érdekel benneteket, akkor összefuthatunk, hogy megéri-e nektek egy ilyen:)

Előzmény: xion_81 (633)
xion_81 Creative Commons License 2005.06.06 0 0 633
Varjuk ide a reszletes tapasztalatokat!! Melle az arat es a beszerzes helyet :)
Előzmény: nord (632)
nord Creative Commons License 2005.06.06 0 0 632

A héten megkapom a Promax System-et, kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz:)

Mondjuk pár napig agyaltam, hogy melyiket vegyem meg (fene azt a nagy választékot:))) - de ez a Promax annyira sokrétű tud lenni, hogy ennél maradtam.

 

Előzmény: KTTech (631)
KTTech Creative Commons License 2005.06.05 0 0 631
Jó lenne, de nincs "kedvem" most megvenni :-)

Előbb egy bouncer, mert az kell nemsokára esküvőn is... (valszeg Lumiquest Pocket bouncer, vagy Promax System)
Előzmény: nord (627)
zorko Creative Commons License 2005.06.03 0 0 630

Valki tud lerást a Metz 32 CT7-eshez? (Én nem találtam...)

Köszönöm, Z.

Előzmény: zorko (599)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!