Keresés

Részletes keresés

SilverArrow Creative Commons License 2006.10.20 0 0 2258
Mivel állítólag volt utólagos helyszíni szemle, már nekik is az.
Előzmény: atompyka (2257)
atompyka Creative Commons License 2006.10.20 0 0 2257

Mivel a szembejövő sávja villamossín remélem egyértelmű.

Neked az, de a biztosítónak is tedd azzá.

Előzmény: SilverArrow (2255)
atompyka Creative Commons License 2006.10.20 0 0 2256
Szerintem nem kell nyilatkozni, a helyszínből adott, csak tisztázni kell a biztosítóval, hogy tudatában legyen a sínek okozta abszolút előzési tilalomnak, mert úgy saccolom, átsiklottak e tény felett.
Előzmény: Törölt nick (2254)
SilverArrow Creative Commons License 2006.10.20 0 0 2255

Az nem "írva" van, hanem kiixelve a felsorolásban. Mivel a szembejövő sávja villamossín remélem egyértelmű.

A mobiltelefonos fényképen is látszik.

Előzmény: atompyka (2253)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.20 0 0 2254

Ezt a hsz-t nem olvastam. Bizony ez így bukta lenne, ha az előzés feltételei adottak lennének.

De nyilván nem lehettek azok, hiszen ahhoz a szembejövő villamos pályát igénybe kellett venni, ott így nem lehet akkor sem előzni.

 

Egyezkedni kellene a károkozóval, nyilatkozzon.

 

Előzmény: atompyka (2253)
atompyka Creative Commons License 2006.10.20 0 0 2253

Így igaza van a biztosítónak, mert nem szembejövő sávot, hanem szembejövő villamosvágányt kellett volna írni. Szvsz.

Előzmény: SilverArrow (2250)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.20 0 0 2252

"(2) Ahol a villamosvágányok az úttest közepén egymás mellett vannak,
- ha az úttest párhuzamos közlekedésre alkalmas és a forgalmi sávok útburkolati jellel jelölve vannak, a villamospályára,
- egyéb úttesten az ellentétes irányú villamosforgalom részére szolgáló villamosvágányra, a bekanyarodás és a megfordulás esetét kivéve, ráhajtani nem szabad."

 

A szemben jövőre mindig tilos ráhajtani.

Előzmény: SilverArrow (2251)
SilverArrow Creative Commons License 2006.10.20 0 0 2251

Új fejlemény:

állítólag előzhetett a szembejövő villamossínen, ha azt záróvonal nem tiltja.

 

???

SilverArrow Creative Commons License 2006.10.20 0 0 2250

"A" jármű:

-balra kanyarodott

 

"B" jármű:

-előzött

-szembejövő sávjára hatjott rá

 

Megjegyzés: Előzés közben nem vette figyelembe, hogy nem álltam meg. A felelősséget elismerem.

Előzmény: atompyka (2248)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.20 0 0 2249
No igen ez jó játék. Kérdés mi van, mint bizonyíték, de nem hiszem, hogy vagy remélem, hogy nem fog ilyet klépni a másik fél.
Előzmény: SilverArrow (2247)
atompyka Creative Commons License 2006.10.20 0 0 2248
Mit írtatok/rajzoltatok a kéksárgára?
Előzmény: SilverArrow (2243)
SilverArrow Creative Commons License 2006.10.20 0 0 2247

A kérdés csak az, hogy per esetén mennyit számít a Baleseti Bejelentő. Bizonyíték értékű avagy sem? Hisz se tanú, se rendőr. Hallomásaim alapján több esetben fordult már elő, hogy a felelősségét elismerő megkereste a biztosítót, hogy mégsem ő a hibás, nem ismeri el, nem is úgy volt... Indok lehet például, hogy a másik fél fenyegetően viselkedett.

(Természetesen esetemben ilyen nem volt.)

Törölt nick Creative Commons License 2006.10.19 0 0 2246
Mindenestre tényleg felháborító, és szerintem is megér egy levelet előtte.
Azt nem tudom peren kívüli békéltető testület ezügyben eljárhat-e. Közvetítői eljárás is igénybevehető. Ezek gyorsak.
Marad méga MABISZ, mael legfeljebb véleményt alkothat, aztán ott a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete, aki szintén sokat nem tehet, de tanács kérhető.
Előzmény: Elm (2244)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.19 0 0 2245
Ez ügyben van egy ócska kormányrendeletünk, ami megmondja mikor nem köteles fizetni (pl. verseny, útburkolatban keletkezett.) Aztán azt is megmondja, mikro kérheti vissza a biztosítottól az összeget, pl. jelentős ittasság.
Nos ebből vagy lehet vezetni a kártérítási kötelezettséget vagy nem. Gyűlölöm ezta kormányrendeletet, mert oylan ócsak, így nem mrek nyilatkozni erről.

Mindenstre marad a per, az a legbiztosabb. Aki másnka jogellenesen kárt okoz köteles azt megtéríteni...

Mindenstre jól tetted, hogy nem hívtál rendőrt. Általában abból nem sül jó ki. Igza jelen esetben születhetett volna jó is belőle, mert ha ők is így látják, akkor a biztosítóra hatással lett volna.
Mindenstre ha nem túl régi az ügy most is tehetsz szabálysértési feljelentést, legyen egy határozatod, és ne a polgári bírósáégnak a KRESZ-szel foglakoznia. (Igaz ismerek ítélőtáblás bírónőt, aki érti). A felelősség beismerése elegendő, ill.a fénykép is segít, tanú nem ártana persze.
Én a biztosítót perelném.

Valami jogszabályra levelében hivatkozik a biztosító?
Előzmény: SilverArrow (2243)
Elm Creative Commons License 2006.10.19 0 0 2244
Basszal ra egy hatalmasat a biztosito asztalara, csak ugy zengjen tole a felhokarcolojuk. Mi van a betetlapon? Elismerte. Hatosag vagy? Nem vagy. Kabbe.

Na jo, elso kornek egy nagyon cikornyasan megfogalmazott, jogi szakzsargonban irt kelloen fenyegeto ajanlott levellel inditanek.

Ird be a totalcar autojogasz topikjaba, hatha ott adnak jo tanacsot. Nekem remlik, hogy vagy ott, vagy csak siman a totalcaron olvastam ehhez kisertetiesen hasonlo temarol. Hogy a biztositok szeretnek beprobalkozni es szivozni, azzal, hogy nem is a masik volt a hibas szerintuk, es biztos osszejaccol valakivel hogy kipofozd a kocsidat. De sajnot pontosan nem emlexem. Esetleg gugli baratunkkal probalkozgass...
Előzmény: SilverArrow (2243)
SilverArrow Creative Commons License 2006.10.19 0 0 2243

Uraim!

 

Köszönöm a válaszokat!

 

Én voltam az "A" jármű. Pillanatnyilag visszadobta biztosító a kárrendezést, és a "B" járműnek adott igazat. Az indoklás egyszerűen, hogy a főútvonalon haladt. Hiába ismerte el a "kék-sárgán" a felelősséget. A kárbejelentőn a felelősség mellet ki-ixelte az "előzött" és a "szembejövő sávjára hatjott rá" rovatokat. Mégis itt tartok.

 A további lépéseken gondolkozom. Mi ilyenkor a teendő? Egy mobiltelefonos fotóm van csupán az esetről. Villamossíneken álltunk. Kérdeztem, hogy -Elismeri, vagy rendőrt hívunk? Erre: -Elismerem. A bejelentőn ez is van. Rendőrt ezek mellett nem hívtam. Tanú nincs. 

Törölt nick Creative Commons License 2006.10.19 0 0 2242
de nem koteles szamitani a szabalytalanul kozlekedokre

Pl. az elsőbbséggel rendelkező jármű sebességtúllépésre a bizalmi elv alapján nem kell számítania,de ha az nem megtévesztő, akkor is ő a hibás.

Jelen ügyben én is úgy látom, hogy nincs felelőssége. Ugyanis tényleg nem kellett számítania a bizalmi elv alapján onnan (ilyen) járműre.
Előzmény: Elm (2241)
Elm Creative Commons License 2006.10.19 0 0 2241
"(2) Ahol a villamosvágányok az úttest közepén egymás mellett vannak,
- ha az úttest párhuzamos közlekedésre alkalmas és a forgalmi sávok útburkolati jellel jelölve vannak, a villamospályára,
- egyéb úttesten az ellentétes irányú villamosforgalom részére szolgáló villamosvágányra, a bekanyarodás és a megfordulás esetét kivéve, ráhajtani nem szabad."

Szvsz egyertelmuen B. Szabalytalanul elozott. A-nak elvileg mindenkinek elsobbseget kellene adnia, de nem koteles szamitani a szabalytalanul kozlekedokre. Ha mindent megtett a szabalyos kifordulasra ugy egyebkent, akkor nem hibaztathato.

Szerintem.
Előzmény: SilverArrow (2240)
SilverArrow Creative Commons License 2006.10.19 0 0 2240

Sziasztok! Kérném szíves véleményeteket.

 

„A” jármű egy alsóbbrendű útról kanyarodna ki  balra, a főútvonalra. A főútvonal nyíltpályás villamossínekkel a közepén. A balról érkező gépkocsisor az út szélén parkoló autók miatt a menetirányának megfelelő villamossíneken halad. Egy gépkocsi átadja elsőbbségét „A” gépkocsinak, aki megkezdi a balra kikanyarodást. Elhalad a kocsisor előtt, majd figyel az esetlegesen jobbról érkező villamos vagy egyéb jármű érkezésére. „A”  jármű vezetője meggyőződik arról, hogy jobbról nem érkezik jármű, majd folytatja a kanyarodást balra. Ekkor érkezik balról (!) „B” jármű, mely előzte az elsőbbségét átadó autósort, a menetirányának szemközti villamossíneken. Csatt…

 

Kinek van "igaza" és miért?

atompyka Creative Commons License 2006.10.05 0 0 2239
(Arra vigyázz azért, hogy a műa. kismotor játékszer, ha azt használta, voltaképpen játszott! Közlekedés az lett volna, ha viszi a játékot, esetleg, ha nem bírja el, húzza/tolja.)
Előzmény: oSZi (2236)
atompyka Creative Commons License 2006.10.05 0 0 2238
+t
Előzmény: atompyka (2237)
atompyka Creative Commons License 2006.10.05 0 0 2237

Vagy azt állítja, hogy a megengedett 5-tel haladt, akkor körberöhögik, hogy elesett, vagy elismeri, hogy nem a megengedet sebességgel haladt.

:-)

Előzmény: oSZi (2236)
oSZi Creative Commons License 2006.10.04 0 0 2236
Hi,


Összeszedett 2 tanút, de hát mit tudnak elmondani? Ha korrektül leírják a forgalmi szituációt, akkor gyakorlatilag az én tanúim. Az egyikkel beszélt a feleségem, ő annyit látott, hogy jön a gyerek a kismotorral az úton, a motoros pedig kanyarodás közben befékez és felborul.

No tényleg remélem, hogy ha válaszolok neki, rájön, hogy nincs értelme tovább fújni az ügyet, mert azzal csak az ügyvédek járnának jól.


Oszi
Előzmény: Elm (2235)
Elm Creative Commons License 2006.10.04 0 0 2235
Ugyanmar, fogd fel mokanak. Az eselye kozel zerus hogy ebbol kihozzon valamit, hacsaknem O a Tasnadi, es a Barandy lesz az ugyvedje... :o)

A legfontosabb: pereljen O, mindig az bizonyit, aki allit. Volt tanu? Felirtatok az adataikat? Nem? Nahat, akkor a hajara kenheti az egeszet ugy ahogy van, a rendorsegen (ha feljelent) vagy a birosagon (ha beperel) az arcaba fognak rohogni.

Amit itt bekopizgattal reszekkel tuzdeld meg a leveled, es ne felejtsd el hozza tenni, hogy vegyen meg orakat, tanuljon meg motorozni, es legkozelebb ovatosabban es korultekintobben tegye... :o)
Előzmény: oSZi (2234)
oSZi Creative Commons License 2006.10.04 0 0 2234
Sziasztok,



Nos, megérkezett kedves lakótársam ajánlott, tértivevényes levele, melyben gyakorlatilag perrel fenyeget, mivel szerinte - ezen jót nevettem - "gyermekem a HÁZIREND szerint szabálytalanul a gépjárműközlekedés számára kijelölt területen közeledik felé". A házirendben egyébként ez van: "a gépkocsi közlekedésre is szánt területenken játszani nem szabad." Sajnálattal kell majd felhívnom figyelmét, hogy a KRESZ törvényt nem írja felül semmilyen házirend, de amúgy sem "játszott" gyermekem a területen, hanem áthaladt az úttesten a kereszteződésben, ahol egyébként járda sincs.

Hihetetlen hogy ideküld egy ilyen csúsztatásokkal teli levelet, de mostmár legalább általa aláírt bizonyítékom van, hogy "kanyarodás közben észleltem, hogy kisfia a házirendben foglaltakat megsértve a gépjárműközlekedés számára kijelölt úton közeledik felém, és kb. 3-5m távolságra van tőlem". Ezzel leírta a jobbra kanyarodó jármű által kötelezően adandó elsőbbség helyzetét.

Azzal, hogy a gyerek átkel az úttesten, szerinte játszik. LOL.

Csak az idegesít, hogy válaszlevéllel kell töltenem az időmet.
Szakadás Creative Commons License 2006.10.03 0 0 2233
Szerintem is ez az "illendő", de szabályos-e? Illetve szabálytalan, aki nem megy el a zebráig?
Elvileg nem lehetne behajtani a kerszteződésbe, amíg nem tudsz garantáltan át is jutni rajta ...
Előzmény: DN3 (2232)
DN3 Creative Commons License 2006.10.03 0 0 2232
Nem tudom, van-e szabályozva, én mindenesetre előre megyek a zebráig. Már csak azért is, mert ha csak úgy szállingóznak a gyalogosok, és nem egyszerre kel át az összes, a büdös életben nem bírok bekanyarodni. Így meg esetleg beférek egy "lyukba". Persze nem szorosan. :-)
Előzmény: Szakadás (2230)
DN3 Creative Commons License 2006.10.03 0 0 2231
Köszönöm, akkor várok türelmesen, és reménykedve, hogy nem küldenek semmit.
Előzmény: Törölt nick (2229)
Szakadás Creative Commons License 2006.10.02 0 0 2230
Sziasztok,
szituáció a következő: egy sáv lámpánál, lehet belőle egyenesen haladni, illetve jobbra kanyarodni. Elég gyakori viszont, hogy a jobbra kanyarodónak meg kell várnia, míg a zebrán átkelnek a gyalogosok, akiknek szintén zöld jelzésük van - ez eddig tiszta sor.
A kérdés, hogy hol kell megvárnia?
A sávban, amiből kanyarodik? Vagy a zebra széléig előre kell mennie?
Szabályozva van ez valahol?
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.02 0 0 2229
1-2 héttől 1-2 hónap is lehet. De engem is (ill. nem én vezettem) bemértek, de még egyet sem kaptam, és eltelt több, mint fél év.
Előzmény: DN3 (2228)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!