2,8/100-as makróval, hasalva. Még a fókuszgyűrűhöz sem mertem nyúlni, nehogy elriasszam, csak csúsztam előre. 21 expó sikerült ilyen közelről, aztán meglépett.
hangosan morfondíroztam:) elfelejtettem aztán a kérdőjelet valahova betenni, de akkor jó volt a megvilágosodáom? :) jó volt a teszt hozzá mindenképpen!
ez a kérdés múltkor bennem is felvetődött, hogy szűkebb rekesszel végül is ugyanúgy lehet légypofát fotózni focus stack nélkül, mert ott 1:1 is elég és f11-16-al egész sok minden éles, de ha csak a légy szeméről kell akkor hiába a 22-es rekesz, nem lesz végig éles szóval ott kell a FS tutin.
de ilyen témáknál a nem pár mmm-es hanem nagyobbacska makrónál (nem póksegg vagy hangyaszem) akkor az az előnye a FS-nek, hogy mosottabb lesz a távolabb eső rész (itt a faág hátsó része) mégis végig éles a főtéma: rügyes rész. Ugyanezt egy képből makróval F16-on is el lehet érni, de az ág többi része már bezavarna rendesen...