Keresés

Részletes keresés

DimensionSeven Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8335

Hát én eléggé le vagyok maradva hardware téren, amíg még érdekelt és követtem a trendeket, akkor még egymagos procik voltak. Azóta mezei júzer lettem... :)

Mi az az SSD?

Előzmény: ph5.5 (8333)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8334

Ja és bekapcsolás huszonpár másodperc. 

PSCS5 indulás 3 sec

LR 4.1 realtime-ban reagál a csúszkákra, vágásra

 

Ennél csak többet lehet költeni- kevesebbet meg nem érdemes :-)

Előzmény: ph5.5 (8333)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8333

Mennyi pénzből?

Alaplap: 20e alatt már van használható - sőt

Proci : 3. generációs i3 (pl 3220-as) 30ezer

RAM : 8 Gb 1330-as kb 10ezer

SSD: Kingstone 120 Gb V200+-os már kellően gyors

Vinyo: 500 Gb WD (itt színenként változnak az árak) kb 20ezer

Videokártya: 20ezer körül már van használható, ami tudja a fullHd felbontást és a 3D képkezelést jó sebességgel (HD3000 a prociban van külön)

Ha a ház és a táp megmaradhat (450W elég a szetthez) akkor ez 120-140ezer között kihozható. 

A fent említett i3 bizonyos dolgokban jobb mint a 2. generációs i5 procik egy része. 

 

A win7 64bit simán kezeli a 8Gb ramot... az élményindex 1-7.9 közötti osztályozásban 7.0 feletti eredményeket ad a fenti konfiggel. 

Proci:7.2

Ram: 7.2

SSD:7.8

VGA: 7 körül... az olcsóbb típusokkal

Előzmény: DimensionSeven (8332)
DimensionSeven Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8332

Üdv srácok, PC építéshez kérnék segítséget. Annyira lepusztult a gépem, hogy egy nyamvadt DVD írás is 2 óráig tart, percekig mentegeti a png-ket, meg ilyesmi. Elsősorban fotós célból használt gép kéne, játék nagyjából a pasziánszban kimerül... :) Photoshop, Capture NX, PTGui, meg persze a winamp menjen fürgén. :)

Gondoltam kéne egy 500-as vinyó, jó sok memória (XP csak 4-et kezel, úgyhogy gondolom Windows 7-re ideje váltani), egy jó videókártya, meg egy BluRay író-olvasó.

Tippek?

szokeildi Creative Commons License 2012.10.15 0 0 8328

:D

Előzmény: u.hu (8327)
u.hu Creative Commons License 2012.10.15 0 0 8327

,,nem vagyok gyerek"

 

Hm...

Előzmény: szokeildi (8326)
szokeildi Creative Commons License 2012.10.15 0 0 8326

A véleményem:

 

- nem vagyok gyerek, fel tudom mérni, hova milyen képet lehet beküldeni

- nem ismered a játékot, mivel meg sem nézted

- nem láttad a többi képet

- nem tudod mi a mondanivalója ennek a fotópályázatnak :"küldd be kedvenc nyaralásos képedet", tehát nem fotóművészeknek szól!!!!!

 

Okoskodni meg mindenki tud:)))

Előzmény: u.hu (8325)
u.hu Creative Commons License 2012.10.15 0 0 8325

Nem kell megsértődni!

 

Nem tudom, hogy hány éves vagy ezért néhány tanács:

- kidolgozatlan képet még netes pályázatra sem küldünk be

- pályázatot és a kiírókat illik megtisztelni letisztult, kifogásmentes fotóval, vagy fotókkal

- az sem árt, ha a fotónak van ,,mondanivalója"

 

A felsoroltak hiányában én nem szavaztam a képedre.

Előzmény: szokeildi (8324)
szokeildi Creative Commons License 2012.10.15 0 0 8324

Szia!

 

Bocs, hogy a saját készítésű nem Photoshopos fényképemet neveztem egy fotópályázatra pár kattintás nélkül is! Köszönöm az észrevételed. 

Előzmény: Törölt nick (8323)
szokeildi Creative Commons License 2012.10.13 0 0 8322

A lenti képre szeretném, hogy szavazzatok :) Köszi!

 

FOTÓPÁLYÁZAT - Első helyen állok, de szoros az állás, kérlek szavazz, és oszd meg ezt, hogy megnyerhessem a barcelóniai utazást. Minden szavazat számít, pár lépés az egész, 1 perc alatt kész. 
1. Katt a Linkre!
2. Nyomj a "TETSZIK"-re a jobb felső sarokban!
3. Oldal alján a képeknél megkeresed a nevem :ILDIKO URBAN (napernyős kép) 
4. Nyomd meg a képemnél a "VOTE" gombot!
5. Felugró ablaknál nyomd meg a KÉK gombot, amire "LOGIN IN WITH FACEBOOK" van írva!
6. Mégegyszer nyomj VOTE-ot a képemnél.

https://www.facebook.com/restplatzboerse.at/app_376474729030486

Előzmény: szokeildi (8320)
czy Creative Commons License 2012.10.13 0 0 8321

Megy ez :-)

Előzmény: szokeildi (8320)
szokeildi Creative Commons License 2012.10.13 0 0 8320

Előzmény: czy (8319)
czy Creative Commons License 2012.10.13 0 0 8319

Kicsinyítsd 1000x1000 pixel alá.

Előzmény: szokeildi (8318)
szokeildi Creative Commons License 2012.10.13 0 0 8318

Csak ott van fent, és túl nagy kép, ide nem engedi amúgy feltölteni :(

Előzmény: czy (8317)
czy Creative Commons License 2012.10.13 0 0 8317

Majd számolj be az eredményről. Máshol meg lehet nézni mivel indultál?

Előzmény: szokeildi (8316)
szokeildi Creative Commons License 2012.10.13 0 0 8316

Igen, sajnos, azért köszönöm :)

Előzmény: czy (8315)
czy Creative Commons License 2012.10.13 0 0 8315

Ehhez regisztrálni kellene facebookon.

Előzmény: szokeildi (8314)
szokeildi Creative Commons License 2012.10.13 0 0 8314

Sziasztok!! 

 

Légyszi  SEGÍTSETEK nyerni! Ezer köszi!! Ildi

FOTÓPÁLYÁZAT - Első helyen állok, de szoros az állás, kérlek szavazz, és oszd meg ezt, hogy megnyerhessem a barcelóniai utazást. Minden szavazat számít, pár lépés az egész, 1 perc alatt kész. 
1. Katt a Linkre!
2. Nyomj a "TETSZIK"-re a jobb felső sarokban!
3. Oldal alján a képeknél megkeresed a nevem :ILDIKO URBAN (napernyős kép) 
4. Nyomd meg a képemnél a "VOTE" gombot!
5. Felugró ablaknál nyomd meg a KÉK gombot, amire "LOGIN IN WITH FACEBOOK" van írva!
6. Mégegyszer nyomj VOTE-ot a képemnél.

https://www.facebook.com/restplatzboerse.at/app_376474729030486

 

ph5.5 Creative Commons License 2012.10.12 0 0 8313

Az attól függ milyen fényerejű! :-)  

Előzmény: u.hu (8312)
u.hu Creative Commons License 2012.10.12 0 0 8312

Ma kaptam egy öt kilós pontyot. Adjam a szemét?

 

:)))

Előzmény: ph5.5 (8311)
ph5.5 Creative Commons License 2012.10.12 0 0 8311

Búcsú a halszemtől :-)

 

 

 

És ez is tegnapi... de nem halszem

 

ph5.5 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 8310

Látod, ha nem adod kölcsön a halszemet, soha nem sikerült volna! :-)

Előzmény: kisbergics (8309)
kisbergics Creative Commons License 2012.10.09 0 0 8309

Amikor délután kinéztem a teraszról, én is ezt láttam! Úgy örülök, hogy sikerült lefotóznod! :D

Előzmény: ph5.5 (8308)
ph5.5 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 8308

Utómunka? Hol?

 

 

:-D

Előzmény: kisbergics (8307)
kisbergics Creative Commons License 2012.10.09 0 0 8307

Úgy értem a nyers képnek melegebb az árnyalata, legalábbis nekem jobban tetszik. Nyilván utómunka után tökmindegy. :D

Előzmény: ph5.5 (8306)
ph5.5 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 8306

Ennél? :-)

 

Előzmény: kisbergics (8305)
kisbergics Creative Commons License 2012.10.09 0 0 8305

Jól látszik, hogy egész más a halszem hatás, mint az uwa. Viszont az enyémnek jobbak a színei. :P

Előzmény: ph5.5 (8302)
ph5.5 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 8304

Akkor nálatok is a férfi pucolja  a halat :-)  (közösen fogjuk, de este mindig enyém az utolsó 2 óra a halakkal... volt hogy 20db-t kellett pikkelyezni, darabolni egyszerre. Tiszta nagyüzemnek éreztem :-)  )

Előzmény: futoz (8303)
futoz Creative Commons License 2012.10.09 0 0 8303

na majd legközelebb félre teszem neked a hal szemeket

Előzmény: ph5.5 (8302)
ph5.5 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 8302

Köszöbet Kisbergicsnek a halszemért... másként nem jött volna létre ez az összehasonlító "teszt". (előzmények az objektíves fórumban... de lényegtelen)

 

Halszem vs 12mm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!