Keresés

Részletes keresés

NeomatiK Creative Commons License 2010.02.28 0 0 255
A GV lemezt ugyebár nem lehet a PS-re olvasztani, mert elolvad a PS. Ha viszont a falra olvasztott GV lemezre ragasztod a PS-t, az valamennyi nedvességet felvesz. Nekem egyik megoldás se szimpatikus, mert az XPS-nek is valamennyi vízfelvétele. 2-3% körül. De ez nem csak 2-3%-ban rontja a hőszigetelést, hanem sokkal jobban. Ki kellene számolni, hogy mennyi veszteséget kell így belekalkulálni.
Előzmény: hAnd (254)
hAnd Creative Commons License 2010.02.28 0 0 254
A nedvesség ellen lesz a GV lemez, az XPS csak hőszigetelésnek meg (víz-)szigetelés védelemnek kellene.
Előzmény: NeomatiK (250)
vt75 Creative Commons License 2010.02.28 0 0 253
"Mondom használt... :)


például itt már 4000 forintért is van

De a kolléga által emlytett hirdetési oldalakon is körülnézhetsz, Expresszen is láttam 8e-ért. "

borászati iparág váltás a bermuda háromszögben? :)
Előzmény: exDínó (237)
NeomatiK Creative Commons License 2010.02.28 0 0 252
Nem lehetne a ház körüli dréncsövezéssel és elszivattyúzással a vizet elvinni onnan vagyis eleve megakadályozni hogy az épületet érje a víz?
Előzmény: saldi_ (251)
saldi_ Creative Commons License 2010.02.27 0 0 251
Sziasztok!

Másfél éve vásároltunk egy házat, aminek fele alatt (kb. 50 m2) pince van. A belmagassága 240 cm körül lenne, de az előző tulaj jó 40 cm-t töltött rajta, mert korábban már feljött benne a talajvíz. Tavaly nem volt problémánk vele, idén viszont a töltés felett is már kb. 20 cm-es víz áll (tehát az eredeti aljzathoz képest 60 cm) A pince egyik sarkában kiszedtem a töltést az aljazbetonig, és korábban abban a mélységben sem jelent meg a víz. Szeretném hosszabb távon hasznosítani a pincét - az egyik felében vegyes tüzelésű kazán van + pár m3 fa, a másikból jó lenne kondi + dolgozó részt kialakítani.

A kérdésem az, hogy ha ilyen magasra is fel tud jönni a belvíz (és eddig még nem is tetőzött, napról napra nő 1-2 cm-t), akkor lehet-e utólagosan szigetelni és ha igen, akkor mivel?
Ha sikerül belülről jó teknőszigetelést csinálni, akkor statikailag nem veszélyezteti-e a házat - nem emeli-e meg ekkora víztömeg?
Érdemes-e ilyenkor folyamatosan szivattyúzni a vizet, vagy úgyis "visszafolyik" és csak alámossa a talajt?

Köszönettel,
Saldi
NeomatiK Creative Commons License 2010.02.19 0 0 250
Nedvesség elleni szigetelésnek csak önmagában szerintem kevés a PS lap. Valami még kéne rá.
Előzmény: hAnd73 (245)
NeomatiK Creative Commons License 2010.02.19 0 0 249
Kéne tudni hogy milyen is az a boltív és hogy mi van fölötte pontosan.
Előzmény: hunnia1975 (246)
NeomatiK Creative Commons License 2010.02.19 0 0 248
Én ilyenbe nem fognék bele. Kivéve ha neki minden pénzt megér, de akkor sokba is fog kerülni, hogy jó legyen.
Előzmény: anya333 (247)
anya333 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 247
sziasztok..adott egy 750 nm telek, nagyjából a közepén egy "kicsi" 80 nm házzal. mivel 30% a beépítési %, és a tulaj ezt ki szeretné használni, bővítené az épületet. szerencsétlen helyzet,hogy a meglévő ház középen van ezért gyakorlatilag a helykihasználás miatt u alakban körbe kéne építeni.. Súlyosbbítja a helyzetet, hogy pinceszintet is szeretne.. elképzelésem szerint az is nagy költség, ha csak az új épületrész kerül alápincézésre, mert meg kell óvni a meglévő épületet..nagy munka-sok pénz..a meglévő épület alápincézését pedig sztem egyáltalán nem kéne erőltetni..szívesen venném a hozzáértők véleményét. köszönettel..
hunnia1975 Creative Commons License 2010.02.14 0 0 246
Sziasztok !

Volna egy kérdésem van egy jó állapotban lévő boltíves pincém.
A felette lévő helyiségből kazánházat szeretnénk csinálni és oda lenne építve egy kémény is téglából.
A pince teherbírására volnék kíváncsi,a kémény és a majd 3 mázsás kazán nem jelent túl nagy terhet neki?Nem fog beszakadni?
Válaszokért előre is köszi.
hAnd73 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 245
Sziasztok,
Normál pincéhez (nincs talajvíz) milyen technológiát ajánlotok a fal szigeteléséhez? Nézegettem az "AT-expert" és XPS anyagokat, de nem tudom, manapság milyen szerkezet a "state of the art", azaz melyik a leggazdaságosabb (gondolom, beton falazóblokk, GV35/45 és valami XPS rá).
Köszönettel
Kerítésmánia Creative Commons License 2010.02.11 0 0 244

A pincét mindenképpen szigetelni kell. Választhatsz többféle megoldás közül, a helyszíni adottságok függvényében. Tartósság szempontjából érdemes olyan megoldást választani amit kívülre lehet tenni, vagyis ha a falat vízterhelés éri akkor ne le, hanem inkább rányomja a szigetelést a falra.

Ebből a szempontból, ha a domboldalon a pincét minden oldaláról körbe tudod ásni a egy kétrétegű bitumenes szigetelés lehetőleg 4 mm-eslemez,  10 cm-es átfedésekkel, a sarkokban megerősítve jó alternatíva lehet. Ha biztosra akarsz menni, akkor ezt kiegészítheted egy a falak mellett elhúzódó függőleges szivárgóréteggel. Ebben az esetben a falazóanyag lehet 30 cm széles pincefalazó elem, vagy zsalukő.
Ha vízzáró beton szeretnél készíteni sztem ez a drágább, akkor kell egy jó szerkezetépítő csapat. Először el kell készítened az alaplemezt aminek szintén vízzáró betonból kell készülnie, ajánlott betonminőség C 30-24/ KK vz4. Ajánlott fal és padlólemez vastagság minimum 25 cm. Ha ez megkötött utána jöhet a betonacél szerelés a falba, a vízzáró szalagok beragasztása és a zsaluzás, szigorúan ügyelve hogy a betonacélt legalább 3 cm beton takarja mer különben olyan lesz mint a szita.

Nem elkedvetlenítés céljából írom, de a polisztirol lemes és a felületszivárgó ( drain lemez ) semmilyen értékelhető vízzárást nem biztosít. Ha konkrét rétegrendre van szükséged akkor küldök.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: zmrzlina23 (191)
exDínó Creative Commons License 2010.01.22 0 0 243

A guglizás egy dolog,  a görgetősáv használata és a figyelmes olvasás pedig egy másik.

Szerintem te ez utóbbiak esetében kihívásokkal küzdesz :)

 

De nem akarok személyeskedni, már így is túl sok időt áldoztunk erre a témára. A lényeget már leírtuk, aki akar talál olcsó tartályt.

Előzmény: zmrzlina23 (242)
zmrzlina23 Creative Commons License 2010.01.22 0 0 242
Szoktamm én is guglizni :) csak a mellékelt link nem az említett árat adta.
Előzmény: exDínó (239)
NeomatiK Creative Commons License 2010.01.21 0 0 241
Akkor mihez kell a kútvíz? Amig semmi se biztos, én fejenként 1-2 palack ivóvízzel és 1-2 marmonkanna vízzel mennék a telekre.
Előzmény: zmrzlina23 (236)
exDínó Creative Commons License 2010.01.21 0 0 240
ha meg félsz, hogy ellopják, akkor ásd el.
Előzmény: exDínó (239)
exDínó Creative Commons License 2010.01.21 0 0 239

B@sszus, nem hiszem el, hogy ennyire  a szádba kell rágni a megoldásokat....Nézd már meg jobban kérlek, a linkelt oldalon legalul:

"Használt 1050 literes HD-PE műanyag IBC ballonok... Ára nettó 4000 Ft/db"

 

Expresszen meg 7-8 ezertől vannak

 

Nyilván az olcsók azok kishibásak, meg tisztítatlanok. de 20e körül már korrekt állapotúak vannak.

Előzmény: zmrzlina23 (238)
zmrzlina23 Creative Commons License 2010.01.21 0 0 238
? "például itt már 4000 forintért is van"

http://ibctartaly.blogspot.com/ :
"Ára nettó 79900 Ft/db,"

"Felújított IBC tartály 1050 literes; Ára nettó 49900 Ft/db"

+ egy nulla :(

Amúgy félek, hogy ellopják.

Nem 170 ezer ugyan, - az ki is verte a biztosítékot nálam.
Előzmény: exDínó (237)
exDínó Creative Commons License 2010.01.21 0 0 237

Mondom használt... :)

 

például itt már 4000 forintért is van

De a kolléga által emlytett hirdetési oldalakon is körülnézhetsz, Expresszen is láttam 8e-ért.

 

Kicsivel több találékonysággal kell hozzáállnod a dolgokhoz, ha építkezni akarsz... :)

Előzmény: zmrzlina23 (234)
zmrzlina23 Creative Commons License 2010.01.21 0 0 236
A kútvízzel én sem vagyok kibékülve. Arra gondoltam, megszűröm.
Esővízhez meg egy ház kellene eresszel :) Vagy valami fólián összegyűjteni. Minden esetre, még az abszolút nullán állok... még a telek sem biztos.
Előzmény: NeomatiK (235)
NeomatiK Creative Commons License 2010.01.21 0 0 235
Bár a víztározók is betonból vannak, ennek ellenére kútból jövő vizet én nem tárolnék betonkalodában. Ilyen célra tényleg jobb lenne műanyag tartály. Vatera, expressz, aprónet stb hírdetési oldalakon kell rákeresni. IBC tartály néven is fut.

Azt hittem, hogy esővíz vagy szennyvízgyűjtéshez akarsz földalatti tartályt betonozni. Ahhoz nagyobb térfogat célszerű.

zmrzlina23 Creative Commons License 2010.01.21 0 0 234
Rákerestem, 1 m3-es volt 170 ezerért :(
Hol van 20-ért?

Amúgy kissé félek, hogy ellopják.
Előzmény: exDínó (233)
exDínó Creative Commons License 2010.01.21 0 0 233
Ha csak ekkora kell, akkor nem lenne sokkal egyszerűbb venni 2 db köbméteres műanyag tartályt venni használtan kb 20e/db áron?
Előzmény: zmrzlina23 (232)
zmrzlina23 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 232
Várhatóan lesz egy telkem, ahol kezdetben nem lesz semmi vízellátás. Ezért 1,2-max 1,5 széles, és hasonlóan mély gödörre gondolok, (kiásatom géppel) ami méretből lejönne a fal vastagság. (mennyi is legyen?) A másik: mennyire engedi a beton a vizet, vagy mivel kell kezelni/bevonni, hogy megmaradjon benne?

Ezt egy szomszédtól kútból kellene telepumpálni, ha hajlandó rá. Legjobb a víz szolgalmi ellátás lenne, de nem tudom, mennyire mehetek e tekintetben biztosra. És ha ó lekapcsolja a villanyt, a kútjából nekem sem jön víz.

A vízre szükség lesz a mindennapokhoz + építkezéshez is. Utóbbi más nagyságrend, persze kevesebb kell ha mixerbetonnal dolgozik tovább az ember, mint ha kézzel kever. Bár habarcsnál kézi keverés lesz úgyis.
Előzmény: NeomatiK (231)
NeomatiK Creative Commons License 2010.01.20 0 0 231
Nem biztos hogy sikerül olyan pontosan kiásni, hogy ne kelljen kívülre zsalu, mert ugyebár a betonköbméterek csúnyán megszaladhatnak. Így a betont se tudod megrendelni, mert szabálytalan alakzatból kéne mennyiséget számolni. Másrészt ha föld kerül a betonba, az tényleg nem jó. A betont a földtől védheted, ha fóliát teritesz az árok oldalfalára.

Mekkora méretekben gondolkodsz?

Előzmény: zmrzlina23 (230)
zmrzlina23 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 230
Továbbra is ott tartok, hogy egy ciszternát szeretnék (majd), de nem tudom, hogy kellene építeni. A fix megoldás, ha a gödörben az már kész alapra a fal két oldalának megfelelő zsalut rak az ember, és kiönti (bele vasháló).
Egyszerűbb, ha a csak a belső felületet zsaluzza, és a zsalu és a gödör fala közé önti a betont. De ez elég biztonságos-e? Nem omlik be a gödör fala (a betonba kerülő föld nem tehet túl jót neki ...)?

Tehát meg lehet-e úszni a zsaluzat (külső) felét?
Axióma Creative Commons License 2010.01.20 0 0 229
Ja ha a "hogyan zsaluztad" az az alap indulasara es nem a pincere vonatkozik, akkor szerintem csak a lepcsozes volt oldalrol zsaluzva. Nem en csinaltam, kivitelezo. Akkora godrot astak ami kellett, es abba ment beton - meg tudod nezni a fotokat az egesz epitkezesrol az adatlapombol kiindulva.
Előzmény: Axióma (228)
Axióma Creative Commons License 2010.01.20 0 0 228
1. Zsalukovel lett csinalva
2. Nem emlekszem, akkor megirtam volna. Csak annyit tudok, hogy a terven meg jo volt, csak eltertek tole, nem kerestem utana, csak a ket nagy kereskedelmi kozul valamelyik tv-nek a hiradojaban lattam. Probald megkeresni a guglin, vszinu ott is meglesz.
Előzmény: zmrzlina23 (227)
zmrzlina23 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 227
De végül is hogyan zsaluztad?

"Ott meg mondtak is, hogy milyen hiba volt." - Mi volt?
Előzmény: Axióma (226)
Axióma Creative Commons License 2010.01.20 0 0 226
Ott meg mondtak is, hogy milyen hiba volt. A mienk tobb mint 4 eve teljesen jo (pedig dmrvzrt majdnem kimosott minket egy kis szennyvizzel...). Mondjuk van csak az alapban 1t vas, es rendesen (nagyjabol) lepcsoztetve van.
Előzmény: zmrzlina23 (223)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!