Keresés

Részletes keresés

GuMiSZu Creative Commons License 2003.03.31 0 0 153
Lenne nekem is 1 kérdésem:

A korszerűsítéshez jár a 240eFt adóvisszatérítés, vagy nem a bővítéshez láttam, hogy jár.

Valaki tudna nekem ebbe segíteni?

előre is thx...

Törölt nick Creative Commons License 2003.03.31 0 0 152
Az, hogy eszközalapú azt jelenti, hogy csupán a tehermentes ingatlan a fedezet. Nem kér a pénzintézet a pénzintézet pl.: életbiztosítási fedezetet, ami jelentős költségtöbletet jelenthet mert életkorfüggő a díj.
Ez egy svájci frank alapú hitel, melynek a kamataa január 1-jére és július 1-jére meghirdetett 6 hónapos CHF LIBOR 0.1 százalékponttal történő változása esetén módosul.
A THM -et ki lehet számolni.
Hitel összege 5MFt., futamidő 10 év, kamat 8.5%, havi törlesztőrészlet 62.630 Ft.
JulesBátyó Creative Commons License 2003.03.31 0 0 151
Sziasztok!

Azt tudja valaki, hogy olyan esetben, amikor a hitel felvételéhez több ingatlant ajánlok fel, mint fedezet, akkor milyen alapon terhelik meg mind a két ingatlant a teljes hitelösszeggel?
Minden bank így csinálja?

Blase30 Creative Commons License 2003.03.28 0 0 150
Eszköz alapú? ez mit takar? kell lennie mondjuk egy családi háznak?
Előzmény: 316e21 (149)
316e21 Creative Commons License 2003.03.28 0 0 149
rendez
A kamat 4 MFt.-ig 9.5%. 4 MFt felett 8.5%. Futamidő 10 év.

huhh ez jól hangzik , de ugye nem euro vagy svájci frank alapú és nem is sorsolásos játék? :>

Előzmény: Törölt nick (147)
tudós Creative Commons License 2003.03.28 0 0 148
A teljes hiteldíj mutatód mondd...
30%???
Előzmény: Törölt nick (147)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.28 0 0 147
Kedves Bláse30!
Most jelentkeztem be a Fórumba és olvasom a problémáitokat. Valóban nem olyan egyszerű egy hitel elintézése mint ahogy azt reklámozzák a pénzintézetek.
Én vállalkozás szerűen pénzügyi közvetítéssel foglalkozom és szivesen segítek akár tanáccsal, akár ügyintézéssel.
A reklámozott hitelek mellet léteznek nagyon kedvező szabadfelhasználású hitel lehetőségek azok részére akik esetleg nem felelnek meg a banki elvárásoknak ( munkáltatoi ig, kezes, kötelező életbiztosítás stb. ) Ezek kimondottan eszközalapú jelzáloghitelek. A kamat 4 MFt.-ig 9.5%. 4 MFt felett 8.5%. Futamidő 10 év.
Előzmény: Blase30 (146)
Blase30 Creative Commons License 2003.03.27 0 0 146
Huhh...próbáltam végig olvasni az egészet...és valahol a közepe felé a takarékszövetkezetkről volt szó.

Mi van ezekkel?

A lényeg a lényeg, hogy nem vagyok egy millkás emberke, minimálbér (képletesen), jelenleg albérlet, nem tudok felmutatni önrészt, se ingatlant, szal gáz... (bár gondolom nem vagyok egyedül)

u.i. Kétlem hogy lenne olyan pénzintézet, vagy akár oly finanszírozó cég, mely úgy adna hitelt, hogy nekem akár csak 10%-ot kellene befizetnem...

Előzmény: Elm (144)
Elm Creative Commons License 2003.03.21 0 0 144
Diohelyba: a kamatperiodus alatt NEM valtozhat a kamatod. Utana a bank akar felfele - ha a piaci kamatlab felfele mozdult el - akar lefele modosithatja.
Hogy melyik a jobb, azt a "lakashitel - csokken a kamat" topik 4036-4038 hozzaszolasa kozott van.

A tamogatott (6-7%) hitelek altalaban 5 evesek, de egyenlore nincs nagy szerepe, mert a kamat maga a 6%-osnal is csak 2-3% (a tobbi a kezelesi koltseg), es a kulonbozetet az allam allja. Magyaran a mig az iranyado kamatlab nem megy le 2-3%-ra (azmeg itt jo sok ev ahogy elnezem), addig 6% amit osszesen fizetsz es kesz.

Előzmény: Tam7 (143)
Tam7 Creative Commons License 2003.03.21 0 0 143
Sziasztok! Én néztem a Postabank Fészek hitelét, és egy dolgot nem értek.

Mit jelent az, hogy 1 éves, ill. 5 éves kamatperiódus?

Gica70 Creative Commons License 2003.03.21 0 0 142
Vastika
Köszi a választ.
Érdekes, hogy a kollégádnak sárvári fiók adott zalaegerszegi házra hitelt, lehet, hogy az a fiók nem aggódott annyira a takszöv-ök között meglévő terülti felosztottsággal kapcsolatos megállapodás miatt.
Én meg felhívtam a területileg illetékes takszöv közpobntját+az egyik kirendeltséget is (2-szer!), mert nem akartam hinni a fülemnek, ugyanis ők a kieg.kamattámogatásos hitellel egyáltalán nem foglalkoznak! Ajánlották a saját 17%-os kamatú lakáshitel konstrukciójukat, amire mosolyogva mondtam, hogy köszi, nem kérem:-)
Felhívtam aztán a közelben lévő másik takszövöt is, de azt mondták ők nem nyúlnak át oda (pedig szomszédos város!). Mondta -egyébként nagyon kedvesen, segítőkészen a hölgy- hogy esetleg a nagyfőnöknél próbálkozhatok, hátha mégis egyedi elbírálás alapján adnának nekünk, de nem nyomultam, mert ott csak 15évre lehet felvenni hitelt, ami 10 milliónál 85eFt havi törlesztőrészlettel megy, ez meg nem tetszik:-)
Egyébként az biztos, hogy minden takszöv különböző feltétellel adja a hitelét. Tehát érdemes próbálkozni, érdeklődni, de nekünk úgy néz ki, hogy mégsem sikerül takszövnél felvenni.
Ja és még egy dolog: a takszöv is az igényelt hitelösszegen FELÜL adja a szocpol+áfa-t (ezt egy pesti kirendeltség mondta, de ebben nem hiszem, hogy nagy eltérés lenne köztük)
Előzmény: Vastika (137)
exlexkex2 Creative Commons License 2003.03.20 0 0 141
kulcsarg!

Az OTP minimálbérre is ad hitelt, ilyenkor csak az ingatlanfedezettől függ mennyit kaphatsz. Valamint van most a Postabanknak a Fészek hitele. Azt is felveheted jövedelemvizsgálat nélkül. Nézd meg a neten is!

Előzmény: kulcsarg (138)
mosolygós Creative Commons License 2003.03.19 0 0 140
Szia Kulcsarg:-)

Új hozzászoló vagyok... bár szoktam olvasni a topicot.
A te esélyed az Otp Bank..., mi is ott probálkozunk..., ők nem vizsgálják a jövedelmet! Csak a munkaviszonyt, és elegendő fedezet kell nekik...
Remélem tudtam segíteni!
www.otpbank.hu

Vastika Creative Commons License 2003.03.19 0 0 139

Én nem hiszem, hogy bárhol is megfelelő jövedelem nélkül adnának hitelt... Egyszer valahol hallottam / olvastam, hogy van erre valami "táblázat": mert az, hogy a jövedelmed (családi összjövedelem) hány százalékáig vehetsz fel hitelt, az függ a jövedelem nagyságától is (gondolom számolnak azzal, hogy megélni is kell valamiből?!)
Lehet, hogy ez már nincs így, de annak idelyén konkrétan volt tól-ig, százalák táblázat...

Üdv!

Előzmény: kulcsarg (138)
kulcsarg Creative Commons License 2003.03.19 0 0 138
Sziasztok!

Kérdésem az, hogy mely bankok számára elégendő a minimálbér?
És mely bank nem nézi azt, hogy a törlesztőrészlet a fizetésed x%-át nem haladhatja meg?

G.

Vastika Creative Commons License 2003.03.19 0 0 137
Gica70:

Nem volt még egyikőnk nevén sem lakás, most "bérlakásban" (Fiatal Családok Otthona ;-)) lakunk, előtte meg az ősöknél rontottuk a levegőt. Ezért nem is jártuk körbe jobban ezt a kérdést, mert nekünk aztán semmink sincs ;-))

Egyébként biztosan rendes meg korrekt mindegyik, mert az egyik építési vállalkozó ismerősöm (pedig nem is annyira kis cége van(/volt..)) is egy Tak.Szöv.-nél vezeti miden pénzügyét... És gondolom nem hülye ő sem, hogy a rossz kamatot stb. válassza.

Üdv!

Előzmény: Gica70 (127)
Vastika Creative Commons License 2003.03.19 0 0 136
Igen, Zalaegerszegen, a Bak és Vidéke nevű, az Eötvös utcában. Meg még máshol is vannak gondolom fiókjaik, annál is inkább, mert Z.eg meg Bak is 15 km legalább ;-))

A kollégám a használt lakásra Sárváron vette fel, szintén egerszegi lakásra, egerszegi lakos, és kapott hitelt...

Üdv!

Előzmény: doktorúr (125)
viktor a takarító Creative Commons License 2003.03.18 0 0 135
szvsz a vagyonközösség jobb, mert akkor sem átírási illeték nincs, sem egyéb...ha jól tudom.
Előzmény: Kúszó Maxi (134)
Kúszó Maxi Creative Commons License 2003.03.18 0 0 134
Köszönöm a választ! Ebből az is következik, hogy ha valamikor összeházasodunk, átírható lesz a fele az én nevemre?
Előzmény: viktor a takarító (133)
viktor a takarító Creative Commons License 2003.03.18 0 0 133
Ha nem vagytok házastársak, akkor csak a köztisztviselő tulajdoni hányadának megfelelő részre adják a 100%-t, míg házasok esetében teljes hányadra jár. (nálunk is ez a helyzet, csak mi építkezünk)
Előzmény: Kúszó Maxi (132)
Kúszó Maxi Creative Commons License 2003.03.18 0 0 132
Sziasztok!

Itt is megkérdezem, mert a másik topikban nem reagált senki, hátha.

Különböző helyekről különböző infókat hallottunk, így nem tudjuk eldönteni, hogy mi a valóság: párom köztisztviselő és élettársi viszonyban élünk együtt. Megkaphatjuk-e a köztisztviselői kölcsönt (100%-os banki finanszírozás), ha kettőnk nevére vesszük a lakást vagy csak a vételár egyik felére (az ő része) és a másik felére (az enyém) a szokásos önrész+hitel konstrukció érvényes? Mi a helyzet a fenti felállással, ha nem élettársi a viszony, hanem házasok vagyunk, de csak az egyikünk köztisztviselő?

Azóta az egyik fiókban azt mondták, hogy ha kettőnk nevére vesszük, akkor csak a felére érvényes a ktv hitel, ami bizonyos szempontból logikus lenne, de ezek szerint, ha házastársak vesznek így lakást, csak akkor kapják meg a hitelt, ha a ktv lesz a teljes jogú tulajdonos 25 évig, amíg a hitel lecseng? Utána pedig átíratják a felét a házastársra kemény illeték ellenében???

Gica70 Creative Commons License 2003.03.18 0 0 131
Igazad van, de most inkább hagyom őket (mármint azt a konkrét takszövöt - az is lehet, hogy az infot adó nő nem ismeri a tv-t?!)
Újabb info a takszövökről. Az ismeretség most nem segített, de csak azért nem, mert itt is -mint pl. az otp-nél- létezik egy megállapodás, hogy a területileg illetékes takszövnél lehet csak hitelt felvenni. Ez bizonyos mértékig rugalmas lehet, tehát 20-30 km-es körzetben még "belenyúlhatnak" egymás területébe, de 180km (a mi esetünkben pl.) már nem megy.
Nem adom fel! Most keresek egy területileg illetékest:-)
Előzmény: Elm (130)
Elm Creative Commons License 2003.03.18 0 0 130
Meg kell emliteni, hogy talan egy "veletlenszeru" PSZAF felulvizsgalat majd enyhiti az allaspontjukat...
Mert nyilvan joga van megtagadni a hitelt attol, akit nem itel hitelkepesnek, de olyan feltetelt szabni, ami rendeletileg (nem) szabalyzott, az szvsz legalabbis szabalytalan.
Persze, mondhatjak, hogy nem kotelezo hitelt felvenni... mind1, szvsz ez akkor is (legalabbis) erosen etikatlan dolog.
Előzmény: Gica70 (129)
Gica70 Creative Commons License 2003.03.18 0 0 129
Hát ez az! Én hivatkoztam a törvényre, hogy abban az van csak kikötésként, hogy a szerződés megkötésekor nem lehet a nevemen a lakás. Na mindegy ez a nő ragaszkodott ahhoz, hogy ők csak olyannak adnak akinek soha nem is volt.
Most ismeretségen keresztül próbálkozunk egy másik takszövnél (ez most tényleg vidék, ahová valósi vagyok:-) Hamarosan tudok beszélni azzal, akivel kell. Meglátjuk.
Előzmény: Elm (128)
Elm Creative Commons License 2003.03.18 0 0 128
Lehet hogy en tudom rosszul folyamatosan, de SEMELYIK hitelnek nem feltetele, hogy ne legyen lakas a neveteken. Az meg, hogy soha nem is lehetett , az mar total nonszensz.

Ha csak uj lakasok vetele/epitese eseten adnak hitelt, ahhoz LEHET ingatlan a neveteken. Ha kozvetlen tamogatast is igenyeltek (szocpol, adovisszateritesi), akko ott mar szukseges, hogy ne legyen a neveteken semmi.
DE CSAK A HITELHEZ NEM.

Az pedig, hogy soha nem is lehetett lakas a neveteken, az valami oltari baromsag. Ez meg a fenti tamogatasoknal sem feltetel. Egyetlen egy esetben van ilyen megfogalmazva torvenyben, megpedig az illetektorvenyben, ahol max 40.000. Ft illetekkedvezmenyt kaphat a fiatal az elso lakashoz jutasa eseten. Sehol mashol nincs ilyen.

Legalabbis a rendelet szerint. Ha a takszov ugy dont, hogy csak olyanoknak ad hitelt, akinek nincs es soha nem is volt lakasa, az az o dolga (bar nem hinnem hogy torvenyes), de ne a rendeletre hivatkozzanak.

Előzmény: Gica70 (127)
Gica70 Creative Commons License 2003.03.17 0 0 127
Sziasztok!
Vastika
Neketek az új lakás előtt nem volt lakás a neveteken?
Most hívtam fel egy vidéki tak.szöv bp-i kirendeltségét (nekem ott van vállalkozói számlám, elmenekültem az otp-től:-) és kihangsúlyozták, hogy ők csak fiatal házasok új lakás vásárlásával vagy új ház építésével kapcs. hitellel foglalkoznak. Mondtam, hogy mire hitelszerződést kötünk addigra nekünk se lesz a nevünkön (pontosabban csak az én nevemen van a lakás a férjemén még soha nem volt ingatlan), de azt mondta, nem, csak olyanok mehetnek, akiknek még nem volt lakásuk/házuk. Pedig -ezt is mondtam - a törvényben csak az van, hogy a hitelszerződéskor ne legyen, mindegy.
Egyébként minden takszöv külön "cég", úgyhogy még máshol is fogunk érdeklődni, mert egyébként nagyon rendes társaság.
Előzmény: Vastika (124)
tudós Creative Commons License 2003.03.17 0 0 126
Érdeklődjél az önkormányzatnál.
HA megadják a építési engedélyt, el kell érned a megfelelő készültségi fokot és jöhet a hitel. Nem lesz gond. A lényeg, hogy ne nyaraló legyen belőle.
Előzmény: Radvánszki István (123)
doktorúr Creative Commons License 2003.03.15 0 0 125
És ha szabad érdeklődni, ez a takszöv hol van? (Zegerszegen?)
Előzmény: Vastika (121)
Vastika Creative Commons License 2003.03.15 0 0 124
Nem tudom, hogy házépítésre is adják-e ezt a hitelt... Azt nem is kérdeztük, mert olyan tervünk nem volt ;-))
Mint írtam, esetünkben a vételár 85 (v. 90, már nem emlékszem) százalékának a 10 százalékának kell meglenni. Már a múlt nyáron is voltunk náluk, mert eredetileg hamarabb elkészült volna a lakás: akkor azt mondták, hogy a kifizetés a készültségi fok szerint történik. Ez nekem nem sokat mond ;-) Mondjuk nálunk közben már majdnem elkészült a lakás (tető alatt van, már kezdenek burkolni), úgyhogy szerintem a teljes összeget utalják már a kivitelezőnek.

Üdv!

Előzmény: Radvánszki István (123)
Radvánszki István Creative Commons License 2003.03.14 0 0 123
Szinte hihetetlen.
Talán a saját kivitelezésű új háznál is ilyen gyors lehet az ügyintézés ?
Mennyi lehet az önrész, milyen ötemezéssel történik a többi részlet kifizetése ?
Tudósnak üzenem, hogy a tó a területnek az egyik sarkán helyezkedik el / kb. 1 ha./ és csak pihenésre szánjuk, esetleg egy kisebb társaság horgászna rajta. Itt a fő kérdés a ház megépítése ill. az ezzel kapcsolatos hitel felvétele.
Egyébként a terület BP.-től kb. 70 km-re van délre,forgalmas út mellett.

Előzmény: Vastika (122)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!