Keresés

Részletes keresés

r1232 Creative Commons License 2007.06.19 0 0 4800
Igen, erről én is akartam írni, még szombaton történt. Az volt az autós szerencséje, hogy itt csak 40-nel mehet a vonat...
Előzmény: Peti mdmot 3034 (4766)
Siemens113 Creative Commons License 2007.06.19 0 0 4799
Erre mondtam én hogy sokkal biztonságosabb jelen helyzetében (szerintem) mint a jelző. Illetve a munkaterület jellegét is figyelembe kell venni.
Előzmény: Siemens113 (4798)
Siemens113 Creative Commons License 2007.06.19 0 0 4798
Félreértesz vagy lehet hogy én nem voltam túl pontos a 3 emberrel kapcsolatban. A 3 ember: Fszt Rákoshegyen, Maglódon, és a "nyitó" a klimatizált konténerében. :) Köztük van rádiókapcsolat és ha megbizonyosodik róla a 2 fszt hogy nincs vonat akkor nyithat az ember az építkezésen. Be van kapcsolva ő is a rendszerbe.
Előzmény: Törölt nick (4793)
m41 2197 Creative Commons License 2007.06.19 0 0 4797
Sorompó zárási idejénél vegyél figyelembe két tényezőt.Első:nyiltvonalon a mozdony zárja,csukódási ideje a vonat sebességétől függ.A gép mondjuk lezárja 1200-1500 méterre az utátjárótol s nem mindegy hogy Ic jön 120-al v.teher max 60-nal.Második:állomási.Hát itt bizony szivás van mert előbb lezárja a vágányutat,sorompot,s utána nyom be v.kijáratot.Bizony eltelik pár perc ,főleg ha kereszt is van s nincs ideje,módja a két vonat között felnyitni.Még rosszab a helyzet nem dominós állomáson mert ott még a bakter is bekever, a vágányut lezárás macerásabb.
Előzmény: erdőszéli (4790)
m41 2197 Creative Commons License 2007.06.19 0 0 4796
Igy igaz! Az emberi tényezőt ha lehet ki kell iktatni,mert könnyen megismétlődhet "Kutas",s az senkinek nem hiányzik.Tudom én nincs jó megoldás,kiskapuk mindenhol vannak/fekete merci/,de akkor is a törvény szigora és annak mindenkori megtartása a legolcsóbb.
Előzmény: Törölt nick (4793)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.19 0 0 4795

Teljes egyetértés!!! (a részemről)

Előzmény: Törölt nick (4794)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.19 0 0 4794

Fokozni lehet a büntetést kényszer melóval,ne hogy már jól érezzék magukat a "hüvösön"!SZIGOR,semmi más nem segit!

Nem börtönbe kell zárni azt aki következmény nélkül (nem okozott balesetet) vörösön ment keresztül! Vasutat, közutat építtetni vele! Drága a munkaerő! Ezt az általában a börtönben ülőkre is alkalmaznám. Ahelyett hogy az állam több ezer Ft költ naponta a börtönviseltek eltartására, hát keressék meg a pénzüket maguk az elítéltek az ilyen munkahelyeken! Akinek pedig nincs szakmája, amikor szabadul, már legalább értene valamihez és ismételten nem csalásra vagy lopásra vetemedne, hanem megpróbálna elhelyezkedni. A munka nemesít! Bennt tespedni a börtönben hónapokon-éveken keresztül munka nélkül? Felesleges luxus! 

Előzmény: m41 2197 (4778)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.19 0 0 4793

Azzal, hogy Maglódnál "beépítettek" 3 embert a rendszerbe sokkal inkább lett szerintem biztonságos, de lehet, hogy rosszul látom de hangsúlyozom nem vagyok szakértő.

 

Persze! 3 emberen keresztülhajtani már közfeltűnést érdemlő dolog! Egy vörös fényt adó közúti-vasúti átjáróban, vagy egy közúti piros lámpán átmenni, nos ez legtöbb esetben következmények nélküli eset. Ha mégsem, akkor egy ujságcikk.

 

3 ember áll a tűző napon naphosszat. Gondolj bele, mekkora a hibaszázalékkal dolgozhatnak már délután! Én a gépben jobban bíznék!

Előzmény: Siemens113 (4781)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.19 0 0 4792
A szigorítással annyi a gond, hogy mondjuk ahogy most a papikat kapcsolják le a ladával mikor 55 el dönget míg a fekete mercikhez ami laza 100 as tempóval megy át a falun nem mernek hozzányúlni. És ugye mindenki tudja ha baleset van ott elég sokszor az ilyen autók és vezetőik az okozók.
Az 5 év letöltendő meg azért már mégiscsak agymenés. Akkor meg indokolatlan is ha csak egyedül ül a kocsiban.
Amúgy egy tipikus példa az is, hogy szép egyenes útszakasz nincs senki se az ember előtt akkor 90 helyett megy 110el. Oké ez gyoshajtás de végülis senki sincs veszélybe de ilyenkor tuti jön a rendőr... Ha valami barom a tömött sort előzi össze-vissza és 500 méterenként megy majdnem bele a szembe sorba rendőr sehol... Ha 150 el mész az autópályán nyalja a szája szélét és dörzsöli a tenyerét a biztos úr és közli ez bizony gyorshajtás. Ha valaki 100 al megy el a leálló sávba sehol senki ugye.
Előzmény: m41 2197 (4778)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.19 0 0 4791
Ja, aha. :-)
Előzmény: erdőszéli (4790)
erdőszéli Creative Commons License 2007.06.19 0 0 4790

Kamerás rendszer: alább említette valaki, hogy kamerával kéne figyelni a vörösön áthajtó autósokat, én meg erre írtam, hogy abbó a pénzből talán lehetne megoldást találni a rövidebb várakozással működő sorompóra :-)

 

 

Előzmény: Törölt nick (4788)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.19 0 0 4789
És akkor ugye a sebesség betartásáról nem is beszéltünk a közútnál...
Amúgy valaki kitalálta már itt, hogy betonfal legyen.
Amúgy az egy érdekes kérdés, hogy hol a határ. Mert hány embernek kell még mehlania, hogy komolyan vegyék akárcsak a fénysorompót is? Pl mikor Sárbogárdon lovaskocsival kerülték a kisebbségiek az egész sort és vele együtt a félsorompót azt jött a city... (szegény ló nem élte túl)

Közlekedés biztonsági előadáson arról beszéltek, hogy nálunk nem közlekedési morál nincs, hanem morál és előbb kéne annak lennei újra, hogy valamit lehessen kezdeni :-/
Előzmény: Törölt nick (4785)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.19 0 0 4788

Kamerás rendszer?

Aztán ha nem jön be, akkor meg megy a vasút perlése. Mi van ha leverik? Ha köd van? Ha bele süt a nap? Vársz bő 6 percet, vagy kockáztatod az életed, esetleg nyomorékon élsz? Mennyit töltesz dugóban éketed során naponta?

Nem cseszegetni akarlak, félre ne érts kérlek! Csak nem reális a felvetésed. A vasúti biztosítóberendezések nem kamerákra épülnek.

 

Ausztriában a vonat érkezése előtt szűk 200-re fejeződik be a sorompók teljes lezáródása. Mégis van idióta aki kockáztat.

Előzmény: erdőszéli (4786)
m61019andras Creative Commons License 2007.06.19 0 0 4787

Teljesen igazad van.

Nem egyforma mércével mérik a közúti és a vasúti szabálysértéseket.

Közúton piros lámpa meghaladásánál is azonnal elvenném a jogsit egy időre, aki pedig a vörös fénysorompó ellenére is a sínekre hajt, azoktól örökre.

Mindjárt kétszer is meggondolná az ember, hogy átmenjen-e.

Előzmény: Törölt nick (4785)
erdőszéli Creative Commons License 2007.06.19 0 0 4786

Házam tájáról: útátjáró, félsorompó az állomás kijárati váltójánál.

 

Sorompó le. Eltelik két perc, vonat közelít, kitérőn lassújel, satu, bedöcög az állomásra. Három perce várunk. Sorompó marad lent, érkezik az ellenvonat, leszállás, felszállás, öt percnél járunk. Menesztés, kitérőnél lassítás, átdöcögés, sorompó fel, bő hat perc. Néha kevesebb, de kb ez a szitu. Naponta többször - legalábbis nekem. Ebben a kánikulában pláne kafa. Falu az egyik oldalon, bevásárlóközpont a másikon, nem két ember szívja.

Az autósok általában addig mennek, amíg a rúd meg nem mozdul. Néha én is.

Abból a pénzből, amibe a kamerás rendszer kerülne, talán lehetne a rendszeren javítani, hogy max. fél perc legyen a várakozás.

Addig meg ez az állapot marad.

Előzmény: m41 2197 (4778)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.19 0 0 4785

Én még azt is hozzátenném hogy egy kapitális f@sz volt aki a ritkapocsék magyar közlekedési morál ellenére félkarú sorompókat telepít a vasúti átjárókba.

 

Akkor mi a megoldás szerinted? Minden hülye mellé egy rendőrt állítani? Minden közút-vasút kereszteződésbe ismételten rendőrt állítani? Ha nem lesz elég a kétkaros sorompó, mert azt is áttörik, akkor föl-le mozgó betontömböket szereltetünk az átjárókba, talán azt majd észreveszik jelszóval? Hol van szerinted a határ?

 

A mozdonyvezetők szerinted miért tisztelik a vörös fényt?

Mert ha meghaladja a vörös jelzőt (engedély nélkül) az állásával játszik!!!!!!! Ez elmondható a tisztelt közúti fuvarozókról is? Nem! Kap egy csekket és onnan folytatja, ahonnan abbahagyta. Ha én bezúgok egy vörös mellett, kapok egy felmondólevelet (de legalábbis biztosan meghurcolnak és eltiltanak jó pár hónapra foglalkozásom gyakorlásától). Nem ugyanaz a kategória!

Előzmény: Nohabf (4764)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.19 0 0 4784
Köszi az infót! Ennek ellenére az eddigi felüljáró építéseknél úgy tapasztaltam, hogy ha a szerkezet "aljával" végeztek, akkor megszüntették a kiszigetelést. És ennek az építménynek az alján nem igazán dolgoznak mostanában. Csupán ezért értetlenkedtem.

Visszatérve az útátjárókra, én a helszíni kezelésű sorompót nem az összes átjáróra értettem (pedig de jó is lenne), csupán a péceli átjáróra. A közlekedési morálon nem lehet javítani, sajnos. Olyan, amilyen. De ahol lehet, csökkenteni kellene a veszélyforrásokat, kerül amibe kerül. Most van még egy leamortizált vezérlőkocsi, aminek a helyreállítása biztosan többe kerül majd, mint amennyibe egy helszíni kezelésű sorompó került volna, nem beszélve a VK kieséséből adódó egyéb zavarokra, melyek - ismervén a cégnél szokásos intézkedési tempót - még egy ideig fennállnak majd. De okos közgazdászok a vasútnál ezt is biztosan meg tudják majd cáfolni. Magyarázat mindenre van, ezt már volt alkalmalmunk sokszor megtapasztalni.
Előzmény: exmv (4783)
exmv Creative Commons License 2007.06.19 0 0 4783
"(Nem értem, hogy mi a jóistent csinálnak rajta annyi ideje, hogy még mindig le kell alatta engedni az áramszedőt)."

A kivitelező a teljes átadásig rendelte meg a kiszigetelést.
Előzmény: Törölt nick (4774)
Siemens113 Creative Commons License 2007.06.19 0 0 4782
Még annyit a helyzethez (építkezés kamionokkal)

Egy ismerősöm dologzott hasonló helyen egyszer, én is kinéztem hozzá. A kamionosok (bár nem tudom ez mit szállított éppen) "kvótában" hordják a cuccot ide oda. Szépen be van írva mindegyiknek a kanyar és az alapján kapnak viszonyal kevés casht. Ebből kiindulva minden perc számít. Na most ha előfordul egy ilyen "pirosodás" napi 10-15x akkor nagyobb a valószínűsége annak, hogy az embernek egyszerűen eldurran az agya és megy. Én nem tudom, hogy itt mi történt, nem is akarok én vedeni senkit azt hiszem elég nagy volt a "büntetés", csak épp azért írtam, hogy valami információ elhangozzon a másik oldalról is.

Ezt figyelembe véve mondom azt, hogy a maglódi sokkal biztonságosabb, bár ott nincs fuvarozás csak épp néha át kell menni innen oda.
Előzmény: Siemens113 (4781)
Siemens113 Creative Commons License 2007.06.19 0 0 4781
"A tapasztalat (is) azt mutatja, hogy a jelenleg alkalmazott sorompóáramkörök és egyéb -megoldások sokkal megbízhatóbbak (és pár év után meg is térülnek) az élő munkaerővel szemben."

Hmm biztos ez? Már ha csak a két egymáshoz hasonló helyszínt vesszük alapul (Maglód; Pécel M0 építkezés). A fénysorompóval biztosított jelen esetben szerintem sokkal kevésbé biztonságosabb. kiindulva persze a helyszínből és az átkelők munkakörülményeiből. Azzal, hogy Maglódnál "beépítettek" 3 embert a rendszerbe sokkal inkább lett szerintem biztonságos, de lehet, hogy rosszul látom de hangsúlyozom nem vagyok szakértő.
Előzmény: Infós (4775)
Siemens113 Creative Commons License 2007.06.19 0 0 4780
Huhh valszeg megtelnének a börtönök. :)))

De tudni kell, hogy:

-Ha 15 millió fölött van az autód értéke a rendőrök nem büntetnek.

Illetve:

Valószínűleg ez ügyben is nagyobb lenne a felháborodás mint a támogatottság.
Előzmény: m41 2197 (4778)
drezina Creative Commons License 2007.06.19 0 0 4779
Manapság végrehajtoott emberölésért sem mindíg adnak 5 évet.
Előzmény: m41 2197 (4778)
m41 2197 Creative Commons License 2007.06.19 0 0 4778
Én szerintem SZIGOR!Modositani a Btk-t,a Kresz-t.A mai modern világban a fénysorompó optikába szerelni lehetne "mobil"kamerát/lsd M 1/.Ma itt,holnap ott.Amikor a mozd. a behatási pontra lép,élesedne a kamera.Bizonyitékként elfogadni, aki átment rsz.alapján büntertni.Büntetési tétel min.5 év letöltendő "idő",szándékosan elkövetett emberölési kisérletért,ugyan is szerintem aki mellette ül nem bizti hogy még meg akar halni..Aki 10,20,milleres jármüvel közlekedik a helyszini 2o-3o ruppót csikkzsebből fizeti.Kérdezem én,mikor a "blikk"szerü sajtó és a ker.tv-ék a 20 esetről tájékoztatnák a "nagyérdemút" páran felkapnák-e a fejüket s talán elgondolkodnának,nem érdemes-e 5o mp.-t várni a jól müködő fénysorompónál.Ez sokkal olcsobb az alant fe,lsorolt megoldásoknál.Fokozni lehet a büntetést kényszer melóval,ne hogy már jól érezzék magukat a "hüvösön"!SZIGOR,semmi más nem segit!
Előzmény: Infós (4775)
V63-017 Creative Commons License 2007.06.19 0 0 4777
Vagy mint a videóban, az a földbe süllyeszthető oszlop, a kisteherautót is milyen jól megállította. Azt aztán senki nem törné le, mint a sorompót.
Előzmény: Nohabf (4771)
Ízirájder Creative Commons License 2007.06.18 0 0 4776

Sziasztok.

 

Bocs, ha félbeszakítok bármit, egy ősrégi balesetről keresek információkat.

1948.11.21. Ceglédbercel-Cserő és Albertirsa között.

http://www.vasutallomasok.hu/show.php?az=albe&num=502

A "hivatalos" nyomok szerint síntörés okozhatta, kérdésem, lehetett-e szabotázs? Ha bárkinek bármilyen infója van, köszönöm.

Infós Creative Commons License 2007.06.18 0 0 4775

Én úgy érzem, hogy a vasút már a fénysorompóval minden szükséges védelmet megtett. Amit meg lehet kerülni, ki lehet játszani, azt a felhasználó meg fogja kerülni, ki fogja játszani, erre nem lehet méretezni.

Ha teljes csapórudas sorompót telepítesz, azt a közbezárás miatt mindenképpen helyből kell egy sorompókezelőnek kezelni, akit más funkcióval (legalábbis nyíltvonali sorompónál) nem bízhatsz meg.

A tapasztalat (is) azt mutatja, hogy a jelenleg alkalmazott sorompóáramkörök és egyéb -megoldások sokkal megbízhatóbbak (és pár év után meg is térülnek) az élő munkaerővel szemben.

Előzmény: Törölt nick (4774)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.18 0 0 4774
Minden egyes alkalommal, amikor arra járok, elnézem a felüljárót. (Nem értem, hogy mi a jóistent csinálnak rajta annyi ideje, hogy még mindig le kell alatta engedni az áramszedőt). Csináltak fénysorompós átjárót is, hurrá! De valahányszor arra jártam eddig, egyetlen alkalommal láttam ott járművet, és időnként egy-két szédelgő munkást, a lapátján támaszkodni. A jelek szerint mégiscsak járnak arra teherautók, bár ezt nem így akartam megtudni. Szerencsére nem én voltam a vezérlőkocsiban akkor. (Tényleg, a kollégával mi lett? Sérült?) Van azért ellenpélda is: a maglódi építkezés szemmel láthatóan halad, ott mindig megy a sürgés-forgás. Ott is van átjáró - sorompóval, de az teljes szélességben zárja az átjárót, és a helyszínen kezelik. Pécelnél miért nem lehetett volna ezt megoldani? A behatási pont nem a fénysorompót, hanem valami csengőt működtetett volna, a dolgozó meg leengedte volna a sorompót, és kész. Akkor talán nem történt volna meg a mai eset.
Előzmény: V43 2293 (4758)
V43 1024 Creative Commons License 2007.06.18 0 0 4773
Ez a Bp Hatvan szakasz egy kicsit elátkozott ilyen szempontból. A másik ok meg az lehet, hogy a sok elvetemült autós nem gondolja, hogy ezen a vonalon eléggé tekernek a vonatok.
alállomás Creative Commons License 2007.06.18 0 0 4772
Igaz, az ólom jobb lenne. Abból kb 6 tonnára is kijönne a szakáll súlya. Azon még a kamion sem megy át.
Előzmény: Nohabf (4770)
Nohabf Creative Commons License 2007.06.18 0 0 4771

A hangárajtó nem lenne rossz csak mire kinyílna már zárhatnák is vissza mert jönne  a köv vonat:-)

 

De egyébként az alapötlet nagyon tetszene.

Előzmény: M.VIII (4768)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!