Keresés

Részletes keresés

hohenembs Creative Commons License 2005.11.27 0 0 497
A Beau Rivage, előtérben az Erzsébet szobor
hohenembs Creative Commons License 2005.11.27 0 0 496

Nagyon kedves üdvözlés Szmel!

Köszi érte!

 

Beszámolót természetesen nagyon szívesen írok Nektek, minden olyan helyről, ami érdekel Benneteket! Természetesen most Genf emléke él bennem nagyon élénken, nyílván azért is, mert sehol máshol nem éreztem Őt olyan "közel". Sem Bécsben Schönnbrunn környékén, sem Gödöllőn a kastélyban és még Korfun az Achilleionban sem, ahol volt szerencsém Gastouriban a Cressida, majd később róla elnevezett kút káváján is ülni...

 

Ha engem kérdeztek a legjobb dolog mindközül, a Beau Rivage szálloda, ahol nagyon élénken örzik az emlékét. A hotel fantasztikus, mintha visszarepültetek volna az 1800-as évek végére, egyfolytában vihogtunk a szálloda folyosóin, mert az ember valóban úgy érzi magát, mint egy múzeumban. A szálloda alkalmazottait többször láttuk, hogy valamilyen számunkra is ismeretlen folyadékot spréznek az ajtók réseihez... Na ez okozhatta a múzeum illatot, a levendulát felismertük!

 

A szálloda híres arról, hogy ugyanannak a Mayer családnak a negyedik generációja vezeti, amely 1898-ban is. Állítólag ez kuriózum az egész világon, hiszen történt egy két dolog a XX. században, de a család állta a sarat és rendületlenül vezeti a hotelt. Mindent probáltak eredeti állapotában tartani, az e században kétszer elvégzett átalakításokkor is. A renoválások következtében történtek az 1898-as állapotokhoz képest változások is: Erzsébet ott tartozkodásakor lakosztályai a 34-36-os számot viselték, ez ma a 119-121-es, a hotel első emeletén található. A folyosó végén egy kis emlékvitrin van, benne az 1898. szeptember 10-i vendégkönyv, képek és Fanny Mayer relikviái Erzsébet csipke kendője (megbarnult a vértől), korabeli cikkek a merényletről. Lakosztályát kérésünkre - ingyen! -, megmutatta egy hölgy a recepcióról, akivel egészen jól elbeszélgettünk, hol franciául, hol pedig angolul. Tele voltam kérdésekkel :))) A képeket Erzsébet lakosztályáról is neki köszönhetjük, mert engedte, hogy fotózzunk. Azon már a végén senki sem lepődött meg, csak elnéző mosolyokat kaptunk, hogy folyton a szálloda folyosóin korzóztunk és még a porszemeket is lefotóztuk :)))

 

A mi szobánk a negyedik emeleten volt (az ötödik-hatodik emelet a tető, oda már csak lifttel lehet menni, nincs lépcső, luxus lakosztályok kaptak itt helyett), korhű berendezés, a modernizmusra csupán a fürdő és a TV emlékeztetett. Nagyon családias a hotel, kedvesek és semmi sem nyomasztó, sőt!!! Nem érződik, csak a kiszolgálásban, hogy egy patináns, 5 csillagos deluxe. svájci szállodában vagy. Érthető, hogy Erzsébet kedvelte...

 

Volt egy folyton visszatérő érzésünk, hogy azon sem lepődtünk volna meg, ha Erzsébet váratlanul feltűnik a szálloda folyosóján, vagy fel és alá sétál a szálloda aulájában...

 

Egyelőre ennyit, megvárom a reakciókat és annak függvényében folytatom a Genf és Beau Rivage Saga-t! :)))))

 

Üdv.

 

ui: Tudom, hogy szerencsés vagyok a csodás helyek miatt, hálás is vagyok érte. A meghívást a tavaszi topicbulira köszi és ott a helyem! :)))))))))

Előzmény: szmel (495)
szmel Creative Commons License 2005.11.27 0 0 495
Üdvözöllek a fórumon kedves hohenembes "grófné", nyílván Sissi álneve után vagyon a nickneved...
Csodálatos,hogy ilyen mesés helyeken jártál:-DDD nagyon szerencsés vagy...
legtöbbünk csak a hazai helyeken járt...
Azt hiszem a többiek nevében is mondhatom, élvezettel várjuk élménybeszámolóidat ezekről a szép, külföldi helyekről, és elvárunk természetesen a tavaszi topictalira is:-DDD
Kérünk, Téged írj le mindent, tegyél be képeket ezekről a helyekről, ahol jártál:-)
Előzmény: hohenembs (493)
hohenembs Creative Commons License 2005.11.27 0 0 494

 

Talán most már az ígért képet is látjátok, majd...

 

 

Erzsébet lakosztálya a Beau Rivage-ban

hohenembs Creative Commons License 2005.11.27 0 0 493

Sziasztok!

 

Új vagyok, egy ismerősöm említette, hogy létezik ez a topic!

Néhány napom csak azzal telt, hogy elolvastam a korábbi hozzászólásaitokat.

 

Néhány szóban magamról, több mint 15 éve kapott el az Erzsébet "láz", ami az azóta eltelt időszakban megjelent és elérhető volt Róla azt megszereztem, sőt angol, francia, sőt új görög munkákat is.

Az elmúlt néhány évben volt szerencsém Korfu szigetén, Bécsben, Spanyolországban, Franciaországban járni, ahol az összes Vele kapcsolatos emlékhelyet megtekintettem. Idén tavasszal pedig Nápolyban és Velencében jártam. Ami azonban a legnagyobb élmény volt az most október végén Genf volt, ahol négy (!) napot a Beau Rivage szállodában töltöttünk. Gondolhatjátok milyen élmény volt!Az egész szállodában "múzeum" illat terjeng, mintha megállt volna az idő, a lakosztálya csodálatos a benne elhelyezett ágy hű másolata annak, amelyen elhunyt, a Mont Blanc rakparton elhelyezett emléktábla. a szállodával sréhen elhelyezett szobra (bár véleményem szerint valamennyi európai szobra közül a gödöllői a legszebb és legkifejezőbb), stb. Egyszóval fantasztikus volt!!!

 

Talán ízelítőnek a mostanság legkedvesebb, amelyet Genfben készítettünk.

All rights reserved:))))

 

Üdv.

H.

 

szmel Creative Commons License 2005.11.27 0 0 492
szmel@freemail.hu címen vagyok elérhető, előre is köszi a képeket:-)
Előzmény: pilbi (491)
pilbi Creative Commons License 2005.11.26 0 0 491

Üdv szmel!

 

 

A bíborfotót láttam, azok után írtam!

Ha elküldöd az emiled (asszem enyém publikus), küldök néhány képet!

Legyetek jók!

Tisztelettel:

 

Pilbi

 

P.s.:Bocsi mindenkitől az off-ért!

 

Előzmény: szmel (488)
szmel Creative Commons License 2005.11.26 0 0 490
Akkor remélem, csatlakozol kis társaságunkhoz:-)
Előzmény: AnnieC (487)
szmel Creative Commons License 2005.11.26 0 0 489
Üdvözöllek a fórumon:-)
Előzmény: sissy9 (483)
szmel Creative Commons License 2005.11.26 0 0 488
Szia pilbi:-)
Köszönjük szépen, de szerintem nélkületek kevesebbek lettünk volna az esküvőnkön:))
Komolyan.Korzo is nagyon jól mutatott. mert boldogok vagyunk, képeket én is szeretnék látni:)A mienket a biborfoto-n láttad?:-)
Előzmény: pilbi (484)
AnnieC Creative Commons License 2005.11.25 0 0 487

Sziasztok!

 

A Sissy Baráti Körről már én is hallottam, és minden érdekel ami Sissy-vel kapcsolatos. Rengeteg könyvet olvastam róla.

 

Ágnes

Achilleon
dudlinski Creative Commons License 2005.11.25 0 0 486

hahó:)

Sissy9: létezik a Sissy baráti kör, ha visszaolvasol néhány oldalt a fórumon, nagyon sok szó esik róla:)

még telefonszám is szerepel benne!:)

 

sissy9 Creative Commons License 2005.11.25 0 0 485
Még mindig nem tud senki semmit a Baráti körről?
pilbi Creative Commons License 2005.11.25 0 0 484

Üdv szmel!

 

 

Nagyon szép vagy a képeken, csak az a nagydarab melletted... :) (bocs korzo:)

A mi képeink is nagyon szépek lennének, ha nem állnék asszony mellett! :)

Legyetek boldogok, és remélem még találkozunk!(lassan megint meg kéne szállni JTD24 házát, hogy hogy áll a projekt!:)

Tisztelettel:

 

Pilbi

 

Előzmény: szmel (471)
sissy9 Creative Commons License 2005.11.25 0 0 483
Sziasztok! Nagy Sissy rajongó vagyok, azt szeretném kérdezni, hogy nem tudtuk arról, hogy létezik-e Sissy baráti kör?
szmel Creative Commons License 2005.11.25 0 0 482

November 19-én Erzsébet nap volt, in memoriam Erzsébet királynénk:-)
szmel Creative Commons License 2005.11.22 0 0 481
Szia Lisbeth:-)
Képet feltenni így kell:tallózás, (kiválasztani a képet, ahová elmentetted), feltöltés, végül beszúrás: image 1-ként jelenik meg a kép a szövegablakban...
azért írtam le, mert nem sikerült feltenned a leírt képeket:-(
Előzmény: Lisbeth (480)
Lisbeth Creative Commons License 2005.11.22 0 0 480

Engem felkértek, hogy játszam el Sissit, már képek is vannak, de még nem kaptam őket kézhez... :-(((

Azért itt van néhány kép a Sissi rajongóknak:

Romy Schneider

 

Karády Katalin

A msucal

Erzsébet:

 

 

 

 

Ez a svájci film!!!!

szmel Creative Commons License 2005.11.20 0 0 479
Köszönjük szépen, üdvözöllek kis társaságunkban:-)
Előzmény: ddesign_PL (476)
szmel Creative Commons License 2005.11.20 0 0 478
Így van, a a szívemből szóltál:-)

ezt a képet damm küldi a Sissi barátoknak, csak én raktam fel helyette:)
Előzmény: dudlinski (477)
dudlinski Creative Commons License 2005.11.19 0 0 477

Sziasztok!

Szmel: a képeken nagyon szépek vagytok!:)

ne haragudj, hogy csak most írtam, de amióta suli van nem olyan gyakran van idöm netezni:-(

a ruhád az olyan nagyon tetszik, Szmel!és a fáytlad is gyönyörű! nagyon szép vagy benne!

tegnap voltam Győrben egy musical-koncertren ahol az Elisabethböl is énekeltek 2 számot:)

nagyon jó volt, föleg amikor Rudolf és a Halál együtt énekelt! az volt a legjobb! :)

közben a kivetítön Erzsébetről mutattak képeket és volt egy olyan fénykép is amit eddig még sohasem láttam!

miközben énekelték ezeket a számokat és néztem a képeket, arra gondoltam hogy Sissy mennyire megmaradt az emberek szívében, nem feledkezett meg Róla az utókor :))

 

 

ddesign_PL Creative Commons License 2005.11.19 0 0 476
nincs Polyák Lillának topicja, de a Sissy témához valamennyire kapcsolható...aki szereti, ajánlom figyelmébe a Hivatalos Honlapját: http://polyaklilla.dgz.hu
Perdikkas 2 Creative Commons License 2005.11.18 0 0 475
Dehogynem:-) Nagyon szép képek, és tényleg nagyon szép volt az esküvői ruha is, meg minden. És nagyon kedves tőled, szmel, hogy megosztottad velünk a képeket, köszi:-)

Remélem, tavasszal majd sikerül összehozni egy topictalit, már várom.


Előzmény: szmel (472)
Perdikkas 2 Creative Commons License 2005.11.18 0 0 474
Az utolsó kép tényleg olyan, mintha nem is ő lenne. Vajon mikor készülhetett a fotó? Már láttam ezt a képet egyébként korábban is, és mindig elcsodálkoztam, hogy lehet, hogy itt olyan extrém vékony? A többi képen is karcsú és kecses, de itt sokkal-sokkal törékenyebbnek látszik, persze így is nagyon szép:-)
Előzmény: szmel (464)
Perdikkas 2 Creative Commons License 2005.11.18 0 0 473
Sziasztok! Már vagy 2 hónapja, hogy írtam ide, és látom, azóta új Sissi-rajongó is rátalált a fórumra. Én is üdvözöllek a forumon, Ella:-)
Én bizony nem tudtam, hogy Romy Schneider még1x eljátszotta Sissit. Jó lenne, ha adnák valamelyik adón, majd írok a DunaTV-nek és az MTV-nek, hátha...Az is jó lenne, ha a Sissi-filmeket is adnák újra, mert nekem már valahogy halványak az emlékeim róla.

szmel Creative Commons License 2005.11.18 0 0 472
Látom, nem érdekel senkit:-(((
Előzmény: szmel (471)
szmel Creative Commons License 2005.11.16 0 0 471
A www.biborfoto.hu oldalon van néhány esküvői képünk(27db.)
szmel Creative Commons License 2005.11.16 0 0 470
képek:-D



szmel Creative Commons License 2005.11.09 0 0 469
Mostanában azzal foglaltoskodom, hogy összerakjak egy Powerpointot Sissi életéről:-)
A tavaszi talin szeretném majd bemutatni Nektek:-)
szmel Creative Commons License 2005.11.06 0 0 468
Én is azt gondoltam, hogy az a szép haj a sjátja volt, gyerekkoromban nekem is tetszett a szépsége, és a szeme a színésznőnek, mára már tudom, hogy senkire sem szeretnék hasonlítani csak saját magamra...
Előzmény: Pegisu (466)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!