Keresés

Részletes keresés

Petruskamaya Creative Commons License 2009.10.18 0 0 489

Ez OK. De meg tudnád mondani, hogy mivel tud többet a privia px-100? Nem igazán találtam róla adatokat a neten, mivel a boltok már nem árulják, így nincs már összehasonlítási lista sem fent.

Előzmény: sexy fiú (488)
sexy fiú Creative Commons License 2009.10.18 0 0 488
hát nem tom nekem nagyon hiányzik a metronóm de csak azért mert szeretek gyakorolni
de kisgyereknek meg elöször is jó ha egyáltalán van valami, nyilván nem a tök precíz metronóm melletti skálázásért lesz oda az elején.
Meg hát megoldható mással is a metronóm ha nagyon kellene mégis. (pl metronómmal...)
A láb meg tényleg jó ha van.
Vedd meg a cdp 100-t de azért azt tudd hogy a Privia PX-100 az jobb nála, azaz ha ez 110-ért van, a cdp 100-t 100 ért vidd el, semmiképp se többért.
Előzmény: Petruskamaya (487)
Petruskamaya Creative Commons License 2009.10.17 0 0 487

Most azon vagyok, hogy mégis a casio cdp 100-t veszem (megpróbálom lealkudni), mert ahhoz van láb is, így fix, biztonságosabb helye lesz a három csemete mellett.

A metronomra nem tudok mit mondani, én 12 évig klasszikus gitároztam, de sosem használtuk.

Valami alapütemet nem lehet bekapcsolni rajta, ami helyettesíti? Vagy hülye kérdés? :-)

Előzmény: sexy fiú (485)
Petruskamaya Creative Commons License 2009.10.16 0 0 486

Olyat is láttam, 120e-ért, és annak van lába is.

 

Előzmény: sexy fiú (485)
sexy fiú Creative Commons License 2009.10.16 0 0 485
szia nyugodtan vedd meg, az jó kis hangszer!
tulképp ha 2 hónappal ezelött lennénk akkor megkérdezném hol árulják mert én is megvenném de én casio cdp 100-t vettem 100-ért, tökéletes, nekem egyedül a metronóm hiányzik, de amit te kérdezel azon asszem még az is van.
Előzmény: Petruskamaya (484)
Petruskamaya Creative Commons License 2009.10.16 0 0 484

Sziasztok! Segítség kell!

A kisfiam most kezdi a zongora-tanulást. Én gitározni tanultam, abszolut homály a zongora téma. Azért néhány topikba beleolvastam, de csak rosszabb lett a helyzet.

 

A kb-i elvárásaim:

- kb 100-120e Ft van rá.

- ne legyen dobozhangja (már amennyire lehet)

- a billentyűk kezelése közelítsen az igaziéhoz (ahogy utána olvastam ehhez kalapácsos kell legyen, és a méretben is hasonló)

- ne kelljen hozzá semmi (hangfal, számítógép) kütyüt dugdosgatni, önállóan is használható legyen

Most ennyi jut eszembe.

 

Ehhez képest most van kilátásban egy Casio Privia PX-100-as, 4 éves 110e,-Ft-ért.

 

Mi a véleményetek, minőségileg, ár-érték arányilag? Belemenjek, vagy keressek mást?

Köszi

hegefeco Creative Commons License 2009.07.08 0 0 483
van egy alig használt Yamaha YDP 131-esem eladó, másfél éve külföldön vagyok, és csak áll otthon, ezt mindenképpen tudnám ajánlani, szinte ugyanaz, mint a 140
Előzmény: nord (482)
nord Creative Commons License 2009.07.06 0 0 482
Sziasztok!

250e környékén milyen digitális zongorát tudtok javasolni?
Nézegettem, és amiket eddig találtam: Casio Celviano AP-200, Yamaha Arius YDP-140.

Felmerült még a Hemingway DP 501 is, de nem tudom, hogy az árát mennyire türközi a hangja...

De ha van valami más, ami elkerülte a figyelmemet, előre is köszönöm, ha szóltok! :)
ZE Creative Commons License 2009.06.29 0 0 481
Euro-ban nagyjából stimmel a kettő :-(
Előzmény: Thas (479)
Juszuf_FAN Creative Commons License 2009.05.27 0 0 480
Tegnap voltam az Eldorádóban, hát lesújtó. Nem csak azért, mert rám se bagóztak, hogy mi a szart akarok (ez még nem is lett volna hatalmas tragédia), viszont az összes valamirevaló keyboardot végignyomogattam, de a 2-300e közötti cuccoknak is súlytalan, kopogós, műanyagos billentése volt (van) sajna... annyira nem figyeltem meg a pontos típusokat, de volt Roland és Yamaha is. Nyilván az ennél drágábbaknál jobb a billentés, de a jelenlegi Eldorádós választék storno.
Thas Creative Commons License 2009.05.25 0 0 479
Ráadásul eszméletlenül elszálltak most az árak, tavaly ősszel még kerek 400ezer pénzért vettem egy Yamaha CLP-340-et (igaz hogy akciósan), most meg 550 körül látom a netes árlistákban... elképesztő.
Előzmény: MidiTom (478)
MidiTom Creative Commons License 2009.05.25 0 0 478
Elsősorban a Roland, Korg, Kawai, Kurzweil, Casio komolyabb modelljeit kéne megnézegetned. 300.000 alatt nem sokkal jutsz előbbre a mostani helyzettől.
Előzmény: Juszuf_FAN (477)
Juszuf_FAN Creative Commons License 2009.05.25 0 0 477

Sziasztok, én több mint 20 éve zongorázom, és szerencsém volt "rendes" pianínón tanulni. Különböző okok miatt most már régóta egy Fatar midi keyboarddal (asszem, 880 SL) és egy Alesis Nanopiano modullal "játszadozom". Nem rossz, szeretem, szépen hangzik. De az elmúlt néhány év alatt valahogy nem tudtam maximálisan megszeretni. Valószínű, túl finnyásak az ujjaim, mert pianínóhoz és jó minőségű zongorához szoktak, ahhoz képest viszont a Fatar billentése nekem túlságosan "műanyagos", nincs súlya  billentyűnek, mintha gombokat nyomogatnék. Azon filózom, van-e egyáltalán olyan digitális zongora, ami picit is megközelíti az igazi zongorák súlyos billentését. Lehet, hogy le kéne cserélnem ezt a kombót valami komolyabb cuccra. Nagyjából végignyálaztam a fórumot, persze, elmegyek kipróbálni is mindenfélét... csak úgy gondoltam, beírok ide, ilyen hozzászólással nem találkoztam, látom, a legtöbben "tanulniszeretnék" cuccost keresnek. Nopersze... nekem is van mit tanulnom, de jobban tetszene egy olyan szerkó, ami vmelyest visszaadja az igazi zongora billentését.

MidiTom Creative Commons License 2009.05.17 0 0 476
Bb,

ha gondolod, akkor mailben vagy telefonon szívesen megosztom veled a tapasztalatokat
Előzmény: bigbuzz (473)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.17 0 0 475
nem gondoltál rá akart lenni....
Előzmény: Törölt nick (474)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.17 0 0 474
Ha a világ legtöbb akusztikus zongoráját a Yamaha készíti, nem rá, hogy digibe is jókat tudhatnak?
Előzmény: bigbuzz (473)
bigbuzz Creative Commons License 2009.05.17 0 0 473

Üdv!

 

Van valakinek tapasztalata IDEAN MLP 1200-es digitális zongorával?

Vagy a Casiokkal, Hemingway hangszerekkel?

 

Mennyire élethűek ezek a hangszerek?

 

 

Köszi!

 

Bb

nrb Creative Commons License 2009.03.27 0 0 472
Nem rád gondoltam a nekem eséssel, hanem arra, hogy ezzel a hozzászólásommal most magamraharagítok jópár elfogult (elborult) mac-fanatikust. :D
Előzmény: Törölt nick (471)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.26 0 0 471
Viccelsz, hogyan esnék neked. Inkább örömhír a pénztárcámnak és a lelkemnek XDD, hogy nem kell Mac-t venni, meg bíbelődni egy másik OS-el. Annál jobb.
Előzmény: nrb (469)
MidiTom Creative Commons License 2009.03.26 0 0 470
Ez bizony teljesen így van.
Előzmény: nrb (469)
nrb Creative Commons License 2009.03.26 0 0 469

El kell hogy keserítsem az egyik oldalt: nálam WinXp (SP3) alatt lefagyás mentesen üzemel órákon keresztül akár a Cubase 5, akár a ProTools 8.

Persze az hozzátartozik az igazsághoz, hogy egyetlen warez szoftot sem használok, és nincs mindenféle trial meg demo meg akármilyen program hegyekben a gépen.

 

Szombaton délelőtt bekapcsolom, zenélek, felveszek, mixelek ... aztán este kikapcsolom.

Ennyi.

 

A Mac (ma már, és egyre inkább) legenda marad. Semmi több. Egyre több "windowsos" gond van a macekkel, rendre futnak bele komoly (értsd: munkát akadályozó) problémákba macesek. (Nem kell nekem esni, olvasgatni kell a fórumokat, és kiderül. pl. : http://www.absolute.hu/forum/contributes.php?thread=326 )

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (468)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.26 0 0 468

Átjöttem ide, mert megkért rá az adok-veszek topic egyik fórumozója

 

Szóval kalkuláltam.

2,2 millió az, amire nekem szükségem van

Hát egy kicsit sok, nem erre számítottam, egyelőre veszek egy 50 ezres szintit, erre a beruházásra még spórolnom kell. :)

 

A legtöbb pénzt azonban a Hangoskönyvtár vásárlása viszik el. 1,2 millió. Ilyenek nincsenek eladóak esetleg valakinek? (< na ezt jól megfogalmaztamXDD )

A Logic Pro-ban sok beépített van, de szvsz ár/arány teljesítmény azért érezhető egyes gyűjteményeken

Torrent oldalakon is néztem amúgy. Semmi.

 

Az mérgesített fel igazán, hogy miért kell egy szintetizátor alapszoftverhez Macintosh gép, és MAC OS Leopárd operációs rendszer, mivel csak azon futnak lefagyásmentesen a programok az egyik oldal szerint.

ZE Creative Commons License 2009.03.25 0 0 467
Nekem az AKG középkategóriás cuccai jöttek be, (talán 320?) nem olcsó, de tartós és kényelmes(!) -- a tiszta hangzás mellett.
Előzmény: Thas (465)
Kincici Creative Commons License 2009.03.25 0 0 466
Én úgy értettem, hogy a zongora beépített hangszóróihoz képest jobb a fejhallgató. Feltételezem, hogy megfelelő erősítőt és hangfalakat rádugva sokkal jobb hangminőség érhető el, de ezt még nem próbáltam (nem is igazán értek hozzá). Fejhallgatóként egy Samsung Pleomax PHS-5000 -et használok, semmi extra, pár ezer forintért megkapható.
Előzmény: Thas (465)
Thas Creative Commons License 2009.03.24 0 0 465
Ti milyen fejhallgatót használtok a zongorához? Engem kicsit meglep hogy többen is azt írtátok hogy azzal szebb a hangja, nekem éppen ellenkező tapasztalataim vannak, bár én úgy általában sem szeretek azzal zenét hallgatni.
Kincici Creative Commons License 2009.03.22 0 0 464
Heló. Köszi a választ, bár egy kicsit már megkésett :) Ugyanis megvettem, igaz nem a Yamahát, hanem egy Korg SP250-et. Szerencsére elég jutányos áron jutottam hozzá (utolsó darab volt a hangszerboltban, ezért olcsóbban ideadták), és alapból járt hozzá állvány és minőségi pedál is (nem ilyen kapcsolós, hanem az igazit utánzó fém pedál). A hangja számomra kiváló, többféle zongorahangot is lehet választani (normál, éles, tompa, kicsit elhangolt zongora stb.). Persze itt is csak fejhallgatóval hozza igazán a minőséget. A strapát egyelőre gond nélkül bírja, legalábbis mióta megvan, rendesen nyúzom, nem ártott meg neki. Egyetlen hátránya van, hogy maga a zongora szerintem egyáltalán nem szép, nem éppen a lakás dísze :) Ja, és dög nehéz, legalább két ember kell, ha vinni akarjuk valahova (tehát nem igazán portable). De ez minden rossz, amit el tudok mondani róla.
Előzmény: manjalik (462)
manjalik Creative Commons License 2009.03.21 0 0 463
hali
ismeri valaki a Kawai CA71 ill.CA 91-t?
manjalik Creative Commons License 2009.03.21 0 0 462
Hello
A p85-ös nagyon strapabíró. napi 6 óra Schostakovicsot is kibírt. A billentése is elég jó, egy picit lustának tűnik néha.
A hangja főleg fülessel érvényesül. Fontos egy jó állvány hozzá, ami vagy a hozzá gyártott eredeti(kb 80-90 euro) vagy egy általad gyártott stabil változat( én ezt választottam:)) lehet. viszont idegesítő a pedál ami egyfolytában csúszkál ide-oda ha nem rögzíted le.
Előzmény: Kincici (461)
Kincici Creative Commons License 2009.02.05 0 0 461
Hali

Mostanában szeretnék venni egy digitális zongorát. A Yamaha p85 modelljét néztem ki, ami mind árban, mind tudásban megfelelőnek tűnik számomra. A kérdésem az lenne, hogy mennyire strapabíró egy ilyen szerkezet? Elviseli a rendszeres napi 3 órás (már nem éppen kezdő szintű) gyakorlást? Vagy egy durvább Liszt-darabot (mondjuk a Spanyol rapszódiát) el lehet rajta játszani anélkül hogy tönkremenne, vagy ilyen darabokhoz inkább nem ajánlható?

tUDATLANKA Creative Commons License 2009.01.26 0 0 460

Üdv Mindenkinek!

 

Volt már innen valakinek dolga már a Casio AP500-zal?

Nálam a legfőbb szempont a billentésérzékenység volt, amit ez a modell egy amatőr zongorista számára kiválóan hoz!

Mindenkinek csak ajánlani tudom - természetesen a kategórián belül.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!