Keresés

Részletes keresés

supertzar Creative Commons License 2006.09.08 0 0 200
Engem mindenképp érdekelne, előre is köszi!

Előzmény: mandelbrot (199)
mandelbrot Creative Commons License 2006.09.08 0 0 199

A Tiltott gyümölcs album bakelit verzióján van még 2 szám: Feketebárány blues és a Bevonuló baka blues. A műsoros kazettára már gondolom nem fért rá.

A 164-es hsz-nél van a link ahonnan le lehet szedni ezt a 2 számot.

 

A napokban kaptam egy '82-es HBB koncert felvételt. Hódmezővásárhelyen készült - egész jó minőség.

A világ tetején ülve, Rossz csillag szállt rám, Belladonna, Édes otthon, Fáradt a nap, Feketebárány blues, Kopaszkutya, Kőbánya blues, Közép-európai hobo blues, Leples bitang, Mata Hari, Oly sokáig voltunk lenn, Vándor az úton.

 

Ha érdekel valakit eza koncert, akkor jövő hét közepén fel tudom tölteni valahova.

Előzmény: pudingman (197)
imray Creative Commons License 2006.09.08 0 0 198
Ez egy Sebestyén Mártával közös lemez. Nekem is csak a borítója van meg (bár most nem találom sehol). Ha jól emlékszem ezen szerepelt Az idegen földön c. szám. Nem tudná valaki megmondani, hogy ez a szám melyik népdal dallamán alapszik?
Előzmény: pudingman (196)
pudingman Creative Commons License 2006.09.08 0 0 197

Sziasztok,
szóba került a Tiltott gyümölcs album. Nekem volt egy dupla kazettám, és azt digítalizáltam. Itt a link:

http://rapidshare.de/files/32293921/Tiltott_gyuemoelcs.rar.html

 

A felvétel 1988 október 23-án és 30-án a Lágymányosi közösségi házban készült.

Zenészek: Hobo, Póka, Tóth János Rudolf, Fuchs László, Döme Dezsö.

 

A számok:

 

KOPASZ KUTYA

01 Kopasz kutya

02 Illatos dal

03 Bunkó vagyok

04 Belladonna

05 Torta

 

VISSZA A GYÖKEREKHEZ

06 Moszka-tér blues

07 Othello blues

08 Gazember

09 Tobacco road

 

CsAVARGÓK, KÖLTÖK, BOHÓCOK

10 Ballada a senki fiáról

11 Zöld sárga

12 Elszállt egy hajó a szélben

13 Tiszta szívvel

 

TILTOTT GYÜMÖLCS

14 Vörös ház - Hendrix

15 Bye, bye Johnny - Chuck Berry

16 Get up, stand up! Bob Marley

17 Bohóc blues

pudingman Creative Commons License 2006.09.08 0 0 196

Én már az eddigiekért is fölajánlok minimum két virtuális sört.

Köszönöm, de málnaszörpöt jobban szeretem! Mi az a kivándorlás? Ilyen albumot nem ismerek.

Előzmény: imray (194)
pudingman Creative Commons License 2006.09.08 0 0 195
Szia,
jövö hétre megszerzem.
Előzmény: imray (193)
imray Creative Commons License 2006.09.07 0 0 194
Vagy a Kivándorlás?
Én már az eddigiekért is fölajánlok minimum két virtuális sört.
Előzmény: pudingman (191)
imray Creative Commons License 2006.09.07 0 0 193
Őőő... köhöm... köhöm... a Kocsmaopera vajon megtalálható valahol?
Előzmény: pudingman (191)
pudingman Creative Commons License 2006.09.07 0 0 192
Tévedtem, van még egy. "Karácsony 2000"
Előzmény: pudingman (191)
pudingman Creative Commons License 2006.09.07 0 0 191

Sajnos az nincs. Koncertfelvételem csak egy van, a "Blues az esöben" - 1989.
Most szereztem meg a Cream koncert cd-jét 2005-böl. Nem Hobo, de jó!!!

http://rapidshare.de/files/31520781/Cream_Reunion-London_2005_May_5th.rar.html

Előzmény: Zizi6785 (190)
Zizi6785 Creative Commons License 2006.09.07 0 0 190
Nekem 78-80 közötti koncertfelvételek kellenének.
Előzmény: pudingman (187)
pudingman Creative Commons License 2006.09.07 0 0 189
pudingman Creative Commons License 2006.09.07 0 0 188

Most látom a bakaballada linkje törölve lett. Itt az új link:

http://rapidshare.de/files/32232700/2002_-_ghymes_-_bakaballada.rar.html

Előzmény: pudingman (187)
pudingman Creative Commons License 2006.09.07 0 0 187

Sziasztok,
feltettem Nektek a komplett Tábortüz mellett albumot. Itt a link:

http://rapidshare.de/files/32181119/T_bortuz_Mellett.rar.html

 

Nem tudom ismeritek-e ezt a programot, ezért itt egy kis segítség.

Kattints a linkre,  a lap alján "free" gomb, köv. oldalon a visszaszámlálást megvárni, majd mikor kiad egy képet, a rajta lévő kódot a mellette lévő ablakba beírni és letöltés. Az elsö letöltés után várni kell 75 percet, csak aztán engedi a másodikat.

 

http://rapidshare.de/files/25001672/2002_-_ghymes_-_bakaballada.rar.html

 

Elég sok Hobom van, ha valakinek még kéne valami, szóljon.

mandelbrot Creative Commons License 2006.09.05 0 0 186

Nem vitatom, hogy az öreg Bill 1-1 komolyabb bulira "felszívja" magát, de már sajnos inkább a gyenge hakni a jellemző rá. Bizony a legendás Bill hang már a múlté...

A zenészeivel semmi gond, azok tényleg jók, de annak csak van valami oka, hogy elég gyakran cserélődnek a gitárosa kivételével.

Előzmény: supertzar (185)
supertzar Creative Commons License 2006.09.04 0 0 185
Én láttam most a Szigeten meg Sitkén is, semmi baja az öregnek és nagyon jók a muzsikusai is, még ha nem is ortodox rockarcok mind.

Billnek van egy adottsága, komoly a torka, de hasonlóan a legtöbb magyar régisulis rockénekeshez, túl sok mondandója nincsen. Ezért kellett neki Hobo, nyilván. Hobonak meg van mit mondania (néha túl sok is), őt meg nem a hangjáért, ritmusérzékéért szeretjük :-)


Törölt nick Creative Commons License 2006.09.04 0 0 184

Nekem van egy nagyon kiábrándító élményem Billel.  Most vagy három, négy éve a koncert alatt megivott egy liter erős, szilvapálinkát. Nagyon jó kedve kerekedett, de elég kiábrándító volt nézni a motyogást. Egyszóval, ahogy ő vídult, én úgy ábrándultam kifelé...Kár érte, viselkedhetne méltóbb módon.

Előzmény: Törölt nick (182)
t2jani Creative Commons License 2006.09.03 0 0 183
Bill kapitány már nagyon régen csak az egykori hírnevéből él, meg lehet nézni, a koncertjein ugyanaz a 20 dal van kb 15 éve. Ez még nem is zavarna annyira (annyi más zenekarnak elviselem, neki miért ne tenném?), arról a hülye szokásáról kellene inkább leszoknia, h minden koncertjén lengeti a szaros fradi-törölközőjét...
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.03 0 0 182
A Mindhalálig blues lemeze nagyon jó volt, azt asszem a Kormoránnal csinálta (?) Az István a királyban is nagyot énekelt anno. Egy különleges hangadottságú énekes aki egy legenda lehetne, lehetett volna, ha időben abba tudja hagyni. De sajnos amit manapság produkál az már több, mint kínos. A gitárosa simán leénekelné a színpadról.
Előzmény: mandelbrot (181)
mandelbrot Creative Commons License 2006.09.03 0 0 181

Maximálisan igazad van abban, hogy az öreg Billy bizony a régi HBB-s számokból él, bár volt 1-2 egész jó saját száma is (pl. Tranzit blues, Nem haragszom senkire).

A motoros találkozókon még ő a király (???), de már az a kör is kezdi látni, hogy a Bill koncertek szinvonal/ár aránya már nagyon negatív.... Hallani, hogy a zenekarában azért cserélődnek a tagok annyira, mert az öreg szereti a gázsi nagyrészét zsebre tenni. Én nagyon sajnálom, hogy anno az István a király miatt kilépett a HBB-ből, mert előtte készült el a Vadászat ami máig a legjobb HBB album. Dehát a pénz nagy úr....

Az "Én vagyok a világ legjobb blues énekese" kijelentéseire meg mindig azt gondoltam, hogy OK Bill, tessék megmutatni a világnak mit tud és ha a világ is ezt gondolja akkor semmi gond:) Azért milyen gáz lehet az öregnek, hogy már nem az átkosban élünk, mert akkor simán kijelenthetné, hogy a csúnya rendszer miatt nem lehetett világsztár:) Mindenestre kár érte, mert tényleg nagy hangja volt fénykorában!

 

Előzmény: Törölt nick (180)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.02 0 0 180
Engem az zavar a legjobban, hogy Bill mindent Hobo-nak köszönhet, a mai napig az ő dalaiból él, aminek sem a szövegét, sem a zenéjét nem ő szerezte, többsége Hobo - Póka szerzemény. Kb. ezek mennek koncerten: Tetovált lány, Középeurópai Hoho Blues, Édes othhon, Hey Joe, Rossz vér, Kőbánya blues, Országút blues, Kopaszkutya... Ezek mind mind Hob régi szerzeményei.

Elénekli úgy, hogy néha 2másodperccel később kezdi a versszakot, néha elvéti a szöveget, és egyre gyakrabban egyszerűen nem jön ki a hang, amit szeretne. Ezen már nem fog segíteni a mézes cukorka.

Dehát amíg jónéhány részeg rocker üvöltözi neki, hogy "Bill a király", addig nem nagyon fog észhez térni. Az "Én vagyok a világ legjobb blues énekese" szöveggel sem lopta be magát a szívembe annak idején.
Előzmény: szilváskút (179)
szilváskút Creative Commons License 2006.09.01 0 0 179
Kb. ennyit tudnék én is mondani róla.
Előzmény: Törölt nick (178)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.01 0 0 178
Sziasztok!

Vasárnap lesz Hobo a Gödörben, hétfőn pedig ZP-ben :)

Bill koncertre szoktatok járni? Én voltam kettőn, de szerintem nem nagyon kéne már neki eröltetni.
szilváskút Creative Commons License 2006.08.31 0 0 177
Láttam, mégegyszer köszönöm.
Előzmény: Törölt nick (176)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.29 0 0 176
Gondoltam már. És ha megnézted már, nem fog elmaradni!  Mehetünk.
Előzmény: szilváskút (175)
szilváskút Creative Commons License 2006.08.28 0 0 175
Megköszönném, ha rám is gondolnál! Szaszi
Előzmény: Törölt nick (173)
mandelbrot Creative Commons License 2006.08.25 0 0 174

KÖSZI! Így már teljes a Tábortűz mellett.

 

kozakz: ha jól emlékszem a Nemek háborúja album idején ez volt a felállás:

Tátrai Tibor, Tóth János Rudolf, Zsoldos Tamás, Solti János, Földes László

Előzmény: Törölt nick (173)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.24 0 0 173

Elküldtem.

Előzmény: mandelbrot (171)
kozakz Creative Commons License 2006.08.24 0 0 172
volt olyan felallas ahol nem volt szintis de 2 gitaros volt (pribil,varga)? bar lehet hogy en magam is lattam 2001ben a szigeten :) mar nem emlekszem...
Előzmény: Törölt nick (168)
mandelbrot Creative Commons License 2006.08.24 0 0 171

Köszi a számokat! Ha esetleg még a Temető tangó is meglenne valahol a fiókban...:)

A nemek háborúja jó album! Főleg a Mindig a nők miatt rúgunk be. Én szerettem azt a korszakot is amikor Tóth János Rudolf ott játszott. A Gyöngy a sárban is szuper - kár hogy abban a felállásban nem jelent meg több tőlük. Tátraival jó volt még a Vadaskert is, bár azt nem állítom, hogy minden szám tetszett.

A hajtók dala meg az Idegen tollak elég nagy csalódás volt nekem pedig a zenekar jó! De valahogy nem jön át a feeling.

 

A Védett férfiak tényleg remek kis banda! A lapjukról leszedtem még több zenét is. Nem lenne rossz egy koncerten megnézni a két zenekart attól függetlenül, hogy nekem úgy tűnik az Exon meg a Védett férfiak más felfogással közelítik meg a rock&roll-t.

Előzmény: Törölt nick (170)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!